DUINSTREEK Raad van Lisse hield zich bezig met de woningbouw VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1954 DE LE1DSE COURANT EERST E BLAD w OPRICHTING NUTRICIAFABRDEK IN VENEZUELA VOORLOPIG UITGESTELD. De plannen tot oprichting van een Nutriciafabriek in Venezuela zijn voorlopig uitgesteld. ?Nadat de partijen, die tot oprich ting van deze fabriek hadden beslo ten, vrijwel op alle punten volledig overeenstemming hadden bereikt omtrent de wijze, waarop zou wor den samengewerkt, rezen enige moeilijkheden inzake de beschik bare melk, die men voor een renda bele productie van de fabriek nodig oordeelde. De boeren in de streek, waar de fabriek zou worden opge richt, waren voor het merendeel na melijk niet geneigd hun melk voor de Nutriciafabriek beschikbaar te stellen. De hoofddirecteur van de N.V. Nu- tricia in Zoetermeer mr. J. van der Hagen, reisde naar Venezuela om te trachten deze moeilijkheid tot een oplossing te brengen naar hij ons mededeelde, kon echter ten deze geen verantwoorde ojplossing bereikt worden, waarna de oprichting van de fabriek voorlopig werd uitgesteld. HET VROLIJKE WEEUWTJE De 43-jarige Amsterdamse fa brieksarbeider H D., die meende kennis gemaakt te hebben met een jonge en charmante weduwe, heeft thans spijt van zijn goedgelovigheid, die hem op 1500.is komen te staan. Hij heeft aangifte van oplich ting bij de recherche van het bureap Warmoesstraat te Amsterdam ge daan. Hij had ernstige trouwplannen met zijn „vrolijke weeuwtje", die hem daarin terdege sterkte, en verstrekte haar in totaal circa 1500,voor de aankoop van huishoudelijke artike len voor hun toekomstige woning. Toen fluisterde iemand hem in, dat hij bedrogen werd en dat de vrouw nog een gezond en wel levende echt genoot bezat. De fabrieksarbeider ging zich bij de burgerlijke stand op de hoogte stellen en vernam daar, dat mej. D. C. W. gehuwd was (en nog is) met een zekere van A. Iif verre van een goed humeur be gaf hij zich gisteren naar het opgege ven adres, alwaar hij ontvangen werd door de met een mes gewapen de wettige echtgenoot, de heer van A. Deze zeide met beslistheid niet te denken aan restitutie van het geld, waarop de zich bedrogen gevoelen de fabrieksarbeider ijlings aangifte bij de politie deed. Vermoedelijk zal tegen mevr. van A. thans een ver volging wegens oplichting worden ingesteld. WATER VERGIFTIGD? In een vijver aan de oude Zwolse weg te Wenum is een groot aantal dode en versufte vissen, waaronder karpers van vijftien twintig pond, aangetroffen. De palingen deden'ver geefse moeite om deze vijver waar van het water vermoedelijk is ver giftigd, te verlaten. Dp verzoek van de politie heeft de veeartsenij kundi ge dienst monsters van het t water genomen om dit evenals een aantal vissen te onderzoeken. De politie stelt een onderzoek in. DODELIJK MIJNONGEVAL In het ondergronds bedrijf van de mijn Willem Sophia te Kerkrade- Spekholzerheide is de 50-jarige hou wer H J. Vinken uit Bocholtz giste ren dodelijk verongelukt. Hij stortte tijdens werkzaamheden in een opbraak. De dood trad vrijwel onmiddellijk in. Vinken was gehuwd en vader van zeven kinderen. VERKEERSAGENT AANGEREDEN. Het verkeer in de Parkstraat te Den Haag is gistermiddag ongeveer een half uur gestagneerd geweest, doordat de verkeersagent dien dienst doet op het kruispunt van deze straat met de Mauritkade door een vracht auto werd aangereden. De auto kwam van de Mauritska- de en wilde linksaf de Parkstraat in slaan. Hij moest daarvoor een linkerbocht vlak langs de agent maken en bij deze manoeuvre werd de agent door het rechtergedeelte van de bumper geraakt De chauffeur van de vrachtauto sopte onmiddellijk en de wagen bleef staan totdat de auto van de ver keerspolitie gearriveerd was om de situatie op te nemen. De auto van de GGD, die de agent, die klaagde over pijn in zijn linker bovenbeen en duizeligheid, ophaalde, had "enige tijd oponthoud doordat zij opgehouden werd door de verkeer- stremming. BEDRIJFSLEIDER AANGEHOUDEN De Haagse politie heeft een 38-ja- rige bedrijfsleider van een lichtlet- terfabriek B. aangehouden. B. hield ook de boekhouding bij en bij het transporteren der bedragen „vergat" hij dan een gedeelte van het te trans porteren bedrag. Om de zaak klop pend te maken, stak hij het verschil in zijn zak. Van Mei tot Augustus heeft hij zo 800,uit de kas geno men. Geen vacantie zonder foto's voor een aieuw toestel voor een prima film voor snelle en goede afwerking Foto-Ciné JAN WOLFSLAG BREESTRAAT 123 t. o. STADHUIS, Tel. 21851. (Advertentie) Vannacht is een 16-jarige jongste bediende, woonachtig te Rotterdam, die gistermiddag tijdens zijn werk een schedelbasisbreuk had opgelo pen overleden. De jongeman, die in en zaak aan de Schiekade werkte, verplaatste gistermiddag rollen lino leum, die in een rij rechtop werden gezet. Een rol stond niet goed en de jongen trachtte deze te verplaatsen. De rol, die een gewicht heeft van 160 kg., viel om en kwam op het lichaam van de jongste bediende te- De GGD heeft gisteren van de Goudreinetstraat naar het militaire hospitaal vervoerd een 20-jarige ma- trois tweede klasse, die in Den Haag woont. H. was met verlof en gebruik te znij vrije dagen om zijn baas, bij wie als loodgieter in betrekking was, te helpen. Op een gegeven ogenblik viel hij van het 10 meter hoge dak van het huis aan de Goudreinetstraat. Zyn toestand is zeer ernstig. De raaad van Lisse vergaderde Donderdagavond onder voorzitter schap van de burgemeester, mr Th. M. J. de Graaf. Afwezig waren de heren van 't Wout, van Dijk en Scholte. De heer G. v. d. Berg, het nieuw benoemde lid, werd na de vaststel ling der notulen, door de gemeente secretaris binnengeleid, waarna de voorzitter hem de voorgeschreven eden afnam. Mej. M. H. J. van Gilst uit Heem stede werd benoemd met algemene stemmen tot onderwijzeres aan de openbare lagere school. Het voorstel tot toepassing van art. 72 der Lo.-wet 1920 i.v.m. tijdelijke huisvesting van enkele klassen der R.K. Ulo-school werd teruggenomen en zal in de volgende vergadering aan de orde worden gesteld. De voorstellen inzake subsidiëring reclasseringsverenigingen en militai re tehuizen werd na een korte toe lichting door de voorzitter door B. en W. teruggenomen en zullen bij de behandeling der gemeente-begro ting 1955 wederom ter tafel worden gebracht. Speelplaats. Bij het voorstel in verband met demping van een gedeelte Kerksloot sprak de heer Steenwinkel er zijn verwondering over uit, dat de be schoeiing vernieuwd moest worden en hij vroeg zich af of dit noodzake lijk was. Weth. Lefeber verklaarde, dat Rijn land dit als voorwaarde heeft gesteld en dat het noodzakelijk was, omdat de kanten by het uitbaggeren inkal- ven. De voorz. deelde mede, dat het schoolbestuur destijds de medewer king van de raad heeft ingeroepen en verkregen tot de aanleg van een Het staatsverdrag met Oostenrijk De Sowjet-Unie heeft een vier-mo- gendhedenconferentle met Oostenrijk se deelneming voorgesteld ter be spreking van het ontwerp-staatsver- drag voor Oostenrijk. De besprekin gen zouden in Wenen door ambassa deurs van de Sowjet-Unie, de Ver, Staten, Groot-Brittannië en Frank rijk met Oostenrijkse vertegenwoor digers moeten worden gevoerd, aldus Russische krantenberichten. In een Donderdag in Moskou over handigde nota verwerpt de Sowjet- Unie een Oostenrijks voorstel van 22 Juli om een commissie van ambas sadeurs der grote vier en Oostenrijk se vertegenwoordigers in te stellen ter bespreking van maatregelen om de huidige positie van Oostenrijk als bezet land te verlichten. Instelling van een dergelijke commissie kan volgens de Sowjet-Unie niet het be reiken van overeenstemming over het staatsverdrag verzekeren. De Russische regering meent, aldus de nota, dat „alle mogelijkheid be staat voor het sluiten van een staats verdrag" en zij gelooft, dat besprekin gen op diplomatiek niveau in Wenen voortgezet dienen te worden. Hamburgse staking ten einde De 14.000 arbeiders bij de ope. ba re veivoers- en nutsbedrijven te Ham burg zijn gisteren, na een staking van acht dagen, weer aan het werk gegaan. Vakbondsleiders en stadsbe stuur gingen accoord met een bemid delingsvoorstel om het uurloon met zeven plennig te verhogen. Geëist was tien, geboden vijf pfennig. De stedelijke autoriteiten maakten bekend, dat nu de vervoerstarieven en de gas- en waterprijzen zullen moeten worden verhoogd. Bij een botsing tussen ongeveer 1000 stakers en 60 politiemannen te Am- berg, bij Neurenberg, zijn aan beide zijden verscheidene personen ge wond. De stakers, die behoorden tot de ongeveer 100.000 stakende metaal bewerkers in Beieren, hadden enige werkwilligen bij de electrisehe-appa- ratenfabriek van Siemens-Sehuckert afgeranseld. Hierop kwam de politie in actie, gesteund door niet-stakers. De vertegenwoordigers van de Beierse metaalindustrie hebben zich intussen accoord verklaard met het compromisvoorstel van de socialisti sche minister van Arbeid, Oechsle. De T r vakbondsleiders hebben 'besloten het voorstel van Oechsle in overweging speelplaats. Hij vroeg zich evenwel af, nadat hij de situatie ter plaatse had bekeken, of het schoolbestuur het niet economischer had kunnen doen door de speelplaats aan te leg gen met een gedeelte van de tuin van het hoofd der school erbij ge trokken, daardoor zou bereikt wor den, dat het voorgestelde speelter rein gebezigd zou kunnen worden voor schoolsportterrein. De heer Leieber was van mening, dat het terrein hiervoor veel te klein is. De heer Barnhoorn kon zich het denkbeeld van de voorzitter en de gedane suggestie indenken en zal met het schoolbestuur hieromtrent overleg plegen. Over het voorstel betreffende ver betering speeltuin Gladiolenstraat werd niet druk gediscussieerd, doch wel werd als voorwaarde gesteld, dat door de speeltuinvereniging Marijke, toezicht moet worden gehouden tij dens de openstelling van de tuin op de kinderen. Ruïne van Dever. Het voorstel met betrekking tot ruïne Dever was voor de heer van Waveren de gelegenheid om te her inneren aan zijn destijds gedane waarschuwing,- dat de aankoop van de ruïne met zich bracht uitgaven voor onderhoud enz. De voorz. is er voor om deze ruïne te behouden en zo lang mogelijk ij de tegenwoordige staat te houden, doch hieraan slechts minimale kosten te besteden omdat de historische be tekenis voor Lisse niet groot is en ook niet op te sporen is. Weth. Tibboel wenste geen pogin gen aan te wenden om het vooistel te doen aan dit object zeer hoge kos ten te besteden, doch persoonlijk ziet hij in deze ruïne nog wel historische betekenis. Het zou hem zeer spijten, als het bouwwerk zou verdwijnen en daarom acht hij het minimale onder houd wel vereist. Weth. Lefeber be aamde zulks. Overeenkomstig het voorstel zal volstaan worden met de minimale kosten van afscheiding en het aller noodzakelijkste onderhoud. De voorgestelde wijziging besluit hypotheekverlening ontmoette geen bezwaren. Het voorstel om in gewijzigde vorm mede te werken aan de bouw van huizen aan de Irissenstraat, was aan leiding om over te gaan in een be sloten vergadering. Na opheffing der besloten zitting deelde de voorz. mede, dat de ge stand van woon- en werkgemeente geen rol speelt. Zeer zeker zijn de eigen ingezetenen van groot econo misch belang der gemeente, doch bij de verwezenlijking van het plan dient men juist de belangen der ingezete nen, omdat men dan meer woningen zal kunnen bouwen. De bouw van i woningwetwoningen wordt hiermede niet van de hand gewezen, doch zal eerst plaats kunnen hebben na de bouw van 33 woningen, waardoor naar de verwachting weer uit voort vloeit een gruter migratie overschot met als gevolg weer meerdere wonin gen. Bovendien is nog niet geheet ze ker, dat door de richtprijzen van de woningwetwoningbouw een eventuele bouw verwezenlijkt zou kunnen wor den, omdat dit in 1954 ook niet mo gelijk bleek met als gevolg, dat de bouw dan ook uitgesteld wordt en men toch weer tot de particuliere sector zal moeten overgaan. Moeilijkheden. De heer de Vries achtte het punt ook zeer moeilijk en is overtuigd van de economische belangen van de bedrijven in deze gemeente. Krijgt men evenwel hierdoor niet dat jon ge mensen de bedrijven gaan verla ten door de woningtekorten, waar door men wederom in dezelfde impas se zal geraken. De voorz. sprak dit tegen, omdat de woningwetbouw z.i. slechts een half jaar zal worden verschoven. De heer van Leeuwen verklaarde reeds meerdere malen te hebben ge wezen op de foutieve grondslag voor het toekennen van bouwvolume van hogerhand. Hij wees op het gebrek aan mid denstandswoningen, hetgeen nog steeds niet opgelost is en vond de plannen wel aanlokkelijk, omdat de kans op een groter contingent wonin gen hierin zit opgesloten. Hij ver klaarde zich voor het voorstel van B. en W. De voorz. deelde nog mede, dat men door vlug en zoveel mogelijk te bouwen de belangen van de gemeen tenaren het meest dient, omdat men steeds van de veronderstelling moet uitgaan, dat de bouw van huizen toch wel eens een beetje meer soepel zal worden bekeken en het beleid wel een wijziging zou kunnen onder gaan. Het is volgens spreker onmoge lijk, dat de activiteit van een ge meente een straf kan zijn op toekom stige bouw. Z. i. moet de gemeente dit plan verwezenlijken. Het voorstel werd hierna aangeno men. Slmte GOLF Uit de gevangenis van Norfolk. Massachusetts, zijn vijf „gevaarlijke" gevangenen ontsnapt. Zij overmees terden de bewakers en namen een van hen als gijzelaar op hun vlucht mee. Het Britse gezagsorgaan voor atoomenergie heeft bekend gemaakt, dat radio-actief goud, afkomstig uit laboratoria voor atoomonderzoek te Harwell, in een loden buisje naar Ca nada is gezonden*óm het leven te redden van een kanker-patiënt, die een gevaarlijke operatie moest onder gaan. De 25.000 arbeiders van de „Fi- restone"-bandenfabriek te Cleveland hebben besloten in staking te gaan. Besprekingen over een nieuw ar beidscontract, die acht weken hebben geduurd, zijn afgebroken. De 23.000 arbeiders van de „Goodyear"-fabrie- ken zijn reeds sinds 7 Juli in sta king. Volgens de officiële statistieken neemt het aantal gevallen van kin- dervelamming in de Verenigde Sta ten af. Het aantal geregistreerde ge vallen is in overeenkomstige perio den in 1952, 1953 en 1954 resp. 13.224, 11.7.10 en 10.797. Kampioenschap van Zuid-Holland. Naar het bestuur van de Harddra verijvereniging Lisse en omstreken ons mededeelde is door B. en W. ver gunning gegeven voor de feestelijkhe den op 29 en 30 September a.s. Voor zover de harddraverij betreft zal het dit jaar zeer zeker wederom spannend worden aangezien dit jaar te Lisse het Kampioenschap van Zuid-Holland zal worden verreden, waardoor de prijzen die verreden worden met 200.door de stich ting Draf- en Rensport uit den Haag zullen worden verhoogd. Dit jaar zal er in totaal aan prijzen worden ver reden 2.250.hetgeen het hoogste bedrag is, dat tot nu toe op de korte baan is verreden. De Lissese hard draverijvereniging kan er zeker van zijn, dat dit een record aantal paar den en liefhebbers zal-trekken. Na het drukke bloembollenseizcen het voor de bloembollenstreek sleeds een ware ontspanning om naar de Lissese harddraverij te gaan, te meer daar het feestterrein met ver schillende nieuwe attracties zal ko men en men hoopt op mooi weer, te nemen. Zijn meisje was niet gauw tevreden De jonge Amerikaanse waaghals, die eergisteren de Londenaars de schrik van hun leven bezorgde, door mei een sportvliegtuigje tussen de twee dekken van de Tower Bridge en onder de London Bridge door te vliegen, heeft thans een zeer plausi bele verklaring voor zijn huzaren stukje gegeven. Hij wilde zijn meisje uit het revol- verland Texas imponeren en daar is nu eenmaal veel voor nodig. De piloot bleek een voormalige mi litaire vlieger, Thompson genaamd, te zijn. Onmiddellijk na zijn vlucht snel de hij naar de „Atlantic", waarmee hij thans op weg is naar New York. Ook het meisje, „waarom alles draai de", Helen Brown, is aan boord. Bij de „tussenlanding" in Le Havre vertelde Thompson de hem opwach tende journalisten, dat hij Helen wil de trouwen en iets „werkelijk geks" had willen uithalen, om te laten zien, wat hij allemaal voor haar wilde ris keren. Het ziet er niet naar uit, dat de Britten veel tegen de 30-jarige waag hals zullen kunnen ondernemen, want „brugvliegen" is nog steeds geen misdrijf, waarvoor men kan worden uitgeleverd. van het toegekende bouwvolume hiertegen ernstige bezwaren heeft gemaakt. De toegekende bouw van 85 woningen in 3 jaren is voor Lisse ten enenmale onvoldoende. Uit een en ander is voortgekomen, - dat de ge meente Lisse de toezegging heeft ge kregen dat er een migratie voorschot zal worden verleend van 33 wonin gen van het contigent van 1955. De voorz. deelde mede, dat de af- NIET ALLEEN AALSMEER IN HET CORSO In ons blad van gisteravond publi ceerden wij een artikeltje over het Bloemencorso Aalsmeer en vermeld den daarbij dat, het dit jaar geheel een Aalsmeerse aangelegenheid was. Van verschillende zijden bereikten ons protesten hiertegen. Niet minder dan 12 praalwagens van dit corso komen van buiten Aalsmeer, name lijk o.a. uit Roelofarendsveen, Lan- geraar, Uithoorn, Sloten, Haarlem mermeer enz., terwijl van de deel nemende luxe auto's 50% van bui ten Aalsmeer komt. Getrouwd: G. K. Schipper en J Seis. Overleden: G. Duitman, wed. van Y. Starreveld vr. 69 j. NOORD WIJKERHOUT Pater Wesseling naar Amsterdam Pater Piet Wesseling gaat het re traitehuis te Noordwijkerhout ver laten. Hij is overgeplaatst naar het Redemptoristenklooster aan de Kei- zersgracht te Amsterdam. De pater, die nu geen retraitewerk meer heeft, zal zich nog meer kunnen gaan toe leggen op het werk onder jonge mensen. NOORD WITK Nortyks Wadentocht. Zaterdag TWEE-PREEKSTOELEN- CONFERENTÏE In de maand October a.s. zal er in de St. Josephkerk vanaf twee preekstoelen gepreekt worden. Op ™rdt m Noordwijk de twee de vier Maandagen 4, 11, 18 en 25 de Nortyks-wandeltocht gehouden, October allien de paters Francisca-dl® georganiseerd u door de sport- nen Van Schalen en Krouwels, als 1 vcommissie van de Noordwijkse Re- docent en opponent een aantal ac- fervediensten. Er zal gelopen worden tuele onderwerpen (behandelen. Op j 3 atde mgen, t.w. 25, 15 en 10 km, 4 October wordt als onderwerp be- -'-)e start heeft plaats op het parkeer - handelt: „Gods liefde en het mense lijk lijden." Op'll October: „De Kerk een bemoeial of een goede Moeder". Op 18 October: „Moderne huwelijks problemen". Op 25 October: „Kiest de Kerk doorbraak of isolement?" Deze conferenties zijn toegankelijk voor iedereen, ook niet-katholieken. Geboren: Dionisius Joahnmes Leo- nardus, zn van L. Hogeman en M. J. Godrie; Marie Louise, dr van P. Freeke en W. van der Wal; Frede- rik, zn van C. S. van der Tonne- kreek en C. van den Bosch; Cörnelis Wilhelmus Maria, zn van A. J. van de Reep en I. Burger; Gerardus Theo- dorus Aloysius, zn van A. J. van de Reep en I. Burger; Jan, zn van H. A. van der Schrier en A. van der Steen. Ondertrouwd: S. van der Vossen en W. H. Ewijk. geldlening groot 75.000.voor de tijd van 15 jaren, tegen een rente van 3 pet. per jaar; Het aangaan van een 50-jarige annuïteitslening, groot ƒ200.000.voor het verstrek ken van voorschotten aan de wo ningstichting „Warmunda", ten be hoeve van de bouw van woningwet woningen; Verhoging van de huur van de asschuur; Verkoop voor af braak van de schuur, staande aan de Scheepmakersdam. Drumbandharmonie „St. Matthias". De harmonie „St. Matthias" heeft plannen gemaakt om het bestaande tamboufscorps uit te breiden en om te zetten in een drumband. Thans ontbreken daartoe nog de nodige geldmiddelen. Om deze nieuwe plan nen echter zo spoedig mogelijk te kunnen verwezenlijken, zullen de tambours van de harmonie Zaterdag a.s. tussen 5 en 7 uur 's middags een rondgang door het dorp maken, waarbij tegelijkertijd een geldinza meling voor de op te richten drum band zal worden gehouden. De heer P. C. van Stijn slaagde te 's-Gravenhage voor het examen woningstofferen. WASSENAAR SCHIETWEDSTRIJDEN van politie op Raaphorst Gisteren werden op het landgoed Raaphorst, dat vóór dit dóel door H. K. H. Prinses Wilhelmina beschik baar was gesteld, de jaarlijkse pistoolwedstrijden gehouden voor de leden van de Wassenaarse Politie Schiet- en Sportvereniging. De heer Wolf reikte gistermiddag de prijzen uit. De Weise-wisselbeker, voor de beste prestatie op deze wed strijddag, werd gewonnen door W. P .de Boeck, die 47 punten had be haald en gelijk geëindigd was met Inspecteur J. A. Schwantje en Bri gadier C. Lugthart. Een extra serie van drie schoten was nodig om de Boeck aan te wijzen als de winnaar van de beker. De Boeck won ook de eerste prijs in de klasse A. De verdere uitslagen ini deze klasse waren: 2. C. Lugthart 47 pnt., 3. P. A. Hitzeert 46 pnt., 4. P. J. v. d. Krogt 46 pnt., 5. E. Stui- venwold 45 pnt., 6. Th. v. d. Hoek 45 pnt., 7. H. J. A. Engels 45 pnt. In de klasse B. werd de uitslag: 1. J A. Schwantje 47 pnt., 2. R. van Leeu wen 46 pnt., 3. P. Werkman 46 pnt., 4. J. J. Maandag 43 pnt., 5. J. Looye- steijn 43 pnt., 6. P. van Gaaien 42 pnt., 7. W. P. v. d. Krogt Jr. 41 pnt. Van de genodigden behaalde de heer J. Will de eerste prijs met 45 pnt., de heer J. Jurgens de tweede met 43 pnt. en P. Zonneveld de der de met 42 pnt. Tegelijk met de prijzen voor deze pistoolwedstrijd werden ook de an- •dere wisselbekers, die ieder jaar ver schoten worden, uitgereikt. De heer C. Lugthart won twee be kers: de Stuivenwoldbeker voor de beste prestatie met scherp geweer en de van Hobokenbeker voor de beste prestatie met pistool tijdens de oefeningen en de wedstrijden. De heer G. Veldhuis legde beslag op de Del Court van Krimpenbeker, de z.g. rOzenbeker, voor het hoogste aantal rozen op vier wapens. De heer P. J. v. d. Krogt Sr. won de V.V.V. Wassenaarbeker voor de beste wed strijdseries op alle vier de wapens. Voor de z.g. geluksbaan waren vier taarten beschikbaar. Zij werden ge wonnen door mevrouw Schwantje en door de heren J. Will, D. van Dijk en P. J. v. tl. Krogt. REGIONALE ATLETIEK WEDSTRIJDEN. Het is de laatste jaren gebruikelijk, dat de Wassenaarse feesten worden voorafgegaan door een sportmiddag. Ook a.s. Zaterdagmiddag zullen weer regionale atletiekwedstrijden wor den georganiseerd door WIK in sa menwerking met de Koningin Wil- helminavereniging en onder auspi ciën van de KNAU. De wedstrijden NATTE EN DROGE PERIODEN IN NEDERLAND Zoals bekend registreert 't K.N.M.I. nauwkeurig hoeveel regen dag in dag uit over ons land wordt uitgestort. Aan de hand van deze lange reeks cijfers heeft men voor iedere maand een normale regenval kunnen vaststellen. In onze tekening maken wij een vergelijking tussen deze normale regenval en het gemiddelde van de afgelopen maanden. Wij zien dan dat Maart 1954 de enige maand is waarin de toestand vrijwel normaal was. Voorts zien wij van September 1953 tot Mei 1954 een aanhoudende droogte, die echter wordt gevolgd door een zomer die als maar natter wordt. Wat de vooruit zichten voor Augustus betreft, wij zien hoe tot nu toe de werkelijke re genval het normale peil dicht benadert. terrein achter de „Zeeleeuw". Deelgenomen kan worden door beginnen half vier en worden gehou- iedere wandelaar, zowel individueel^en °P bet nieuwe terrein aan de als in gi'oepsverband. Een groep moet Katwijkseweg, dicht bij de Dr. Mans- bestaan uit tenminste 10 personen en een leider. Italiaanse opera-solisten. Het programma dat de Italiaanse solisten op Woensdagavond 18 Aug. in het Casino ten gehore zullen brengen be vat o.m. de aria's voor tenor uit La Bohème en Tosca, voor sopraan de aria uit de Barbier van Sevilla, duet ten uit de Parelvissers, Rigoletto, Trovatore, Don Pasquale en vele an dere fragmenten uit het geliefde Ita- aanse opera-reportoire. Tafeltennis. De komende weken zal er op tafeltennisgebied in Noord- wijk grote activiteit ontplooid wor den. Buiten het jaarlijks weerkerende „Seinpost"-tafeltennistournooi, dit jaar op 23 en 24 Aug. gehouden wordt in het Casino, volgt er op Za terdag 28 Aug. a.s. een groot lande lijk evenement, namelijk een acht- kamp-wedstrijd met deelname van diverse Nederlandse topspelers, welke eveneens in het Casino zal plaats vinden. OEGSTGEEST Geboren: Augustinus Maria Jo seph, z. van L. J. van Eisen en M. M. J. Meijers. Alida Dina, d. van H. Star en G. van Duivenvoorde. Willemijntje d. van A. van der Meij en J. van den Haak. Lykele Jacob z. van J. L. Pol dervaart en H. E. Poutsma. Overleden: J. Brussee 10 j. Getrouwd: P. Sanders en I. M. Pool. Ondertrouwd: M. van Gent 34 j. Leideh en M. Wilbrink 30 j. P. van der Hoeven 27 j. Eindhoven en J. M. M. Proper 26 j. S. Pruijt 29 j. Amster dam en D. A. Oskam 30 j. WARMOND Gemeenteraad. De raad kom bijeen op Dinsdag a.s. te 8 uur. Op de agenda staat o.m.: Voorstel van en W. tot het aangaan van een veltkade. Het gebruikelijke programma van loopnummers op diverse afstanden, hoog- en vèrspringen en kogelstoten en een Olympische estafette zal wor den afgewerkt. Direct na afloop wor den op het terrein de prijzen uitge reikt. 25 jaar bij dc H.T.M. De heer A. Raaphorst, conducteur-bestuurder op de „Wassenaare lijn" herdenkt Za terdag 21 Augustus de dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Haagse Tramwegmaatschappij. EEN HELE DAG Bim, bam bom, dat zegt de klok en net zo lane tot ik mijn bed uitkom. Hap, hap, hap, dat zegt de lepel aan m>'' hier is je pap. Vlug, vlug, vlug, want anders is de scha. en sturen ze je terug. A. B. C., dat zegt de meester voor en: één en één is twee. Goal, goal, goal, dat roep ik op het voetbal v,. daar spelen we na school. O, o, o, zeg ik als vader mi vertelt van zeerovers en zo. Geep, gaap, gaap, 't verhaal is uit, het eten op, ik^val haast om van slaap. Rik, tik, tik, dat is de wekker naast mijn bed Welterusten hoor, zeg ik.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2