„De Knokkepsbupcht Grote verduisteringsaffaire voor de Amsterdamse rechtbank Chefarine „4" doet wonderen Tempo werd te hoog in zwendel met huurkoopartikelen WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Vandaag heeft voor het Amster damse gerechtsmof, gepresideerd door mr. J. H. P. C. Mijnssen, in hoger beroep terecht gestaan de 34- jarige C. P. uit Amsterdam. Hem is ten laste gelegd oplichting, diefstal en verduistering van gelden van een N.V. ten bedrage van 15.000 gulden. De Amsterdamse rechtbank had P. in Februari van dit jaar bij verstek veroordeeld tot drie jaar gevangenis straf. Verdachte was van dit vonnis in hoger beroep gegaan omdat hij zich niet schuldig achtte aan de ver duistering van de 15.000 gulden en het onder valse voorwendsels los krijgen van 9423 gulden. De overige delicten: diefstal van een aantal boe ken ten nadele van een pensionhoud ster en het belenen en verkopen van twee op zicht meegekregen foto-toe stellen gaf hij toe. Van een vrouw uit Amsterdam, A. J. H., had hij in totaal 9423 gulden weten los te krijgen, nadat hij haar allerlei verhalen had verteld, waar uit zij op moest maken, dat hij zeer credietwaar'dig was. Zo zou hij een tegoed van 28.000 gulden hebben bij de Nederlandse Handel Maatschappij, dat geblokkeerd was en een aandelen bezit ter waarde van 75.000 gulden. Ter zitting somde de president nog meer handelingen op, waaruit, vol gens de president, verdachte in de oorlogsjaren SS-er is geweest een typische oplichtersmentaliteit bleek te bezitten. Tekort van 15.000. In 1951 was verdachte, volgens ge tuigenverklaringen van de thans nog alleen formele directeur van de Intercont. Publishing Cy., de heer M. L. B., aangesteld als mededirec teur van deze maatschappij, die in 1952 surcéance van betaling moest aanvragen. Verdachte was door be middeling van de boekhandelaar J. J. C. de S. uit Den Haag, die aan deelhouder in de I. P. C. was, in dienst gekomen van de zaak, belast met de administratieve aangelegen heden. De zaak stond er niet al te best voor. Aan verdachte, zich toen noemende v. d. Brink, werd de reor ganisatie van de cy. opgedragen. Te vens had hij de kas onder zijn beheer. Bij een destijds gehouden controle bleken kasboek en kasbescheiden te kloppen. De inhoud van de kas werd- toen echter niet nagegaan. Later bleek er een tekort van bijna 15.000 gulden te zijn. De boekhandelaar de getuige in de ze zaak, had 25.000 gulden aandelen in de zaak I. P. C. Hij ontkende ten stelligste dat hij verdachte als stro man zou hebben gebruikt om zoveel mogelijk nog geld uit de zo goed als failliete zaak te halen met als advies: Redden wat nog te redden valt. Hij ontkende ook dat hij, volgens ver klaringen van verdachte, eigen reke ningen uit de kas van-de I. P. C. door verdachte had laten betalen. Ook ontkende hij, op vragen van de ver dediger, mr. G. A. J. Dolk, die het hof verzocht aantekening van de ant woorden van getuige te doen houden, dat hij verdachte volmacht had ge geven om zijn financiële belangen bij de I. P. C. te behartigen. De ver dediger kwam later met verschillen de stu'kekn op tafel, waaruit zou moe ten blijken, dat getuige De S. ver- Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I. 402 M. AVRO. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 VRO: 7.00 Nws. .10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgen wijding. 9.15 „Herr auf Dich traue ich", cantate. 9.30 v. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 v. d. kleu ters. 11.00 Gram. 11.15 Pianosp. 11.30 Staatsiebezoek van Z.M. Koning Haa kon van Noorwegen. 11.45 Gram. 12.00 Staatsiebezoek van Z.M. Koning Haakon van Noorwegen. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Or- gespel. 12.50 Nws. 13.15 Staatsiebe zoek van Koning Haakon van Noor wegen. 13.25 Meded. of gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 Internationaal Mu ziekfestival. 14.25 Gram. 15.00 Gram. 15.45 Idem. 16.00 Gram. 17.00 voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Prof. W. E. Boerman: „Nederland en de we reld: Nederland en de Atlantische Oceaan". 18.00 Nws. 18.15 Sportpro- blemen. 18.25 Gram. 18.30 Reportage of gram. 18.35 Wereldkamp. accor deon in Stuttgart. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Wereldcon cours te Kerkrade. 19.40 Orgelconc. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.50 Voordr. 21.00 Lichte muz. 21.30 „Tannhauser", opera (acte in). 22.45 Sportact. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym.. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.(10 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 v. d. huisvr. NCRV: 10.00 Gram. 10.03 Gewijde muz. 10.30 Mor gendienst. KRO: 11.00 v. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33) Land- en tuinb. meded. 12.3312.40 v. d. boeren. 12.55 Zonewijzer. 13.00 Nws. en Kath. Nws. 13.20 Gram. 13.45 Idem. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 v. d. vrouw. 15.15 Instr. trio. 15.40 Gram. 16.00 Bijbel- Overdenking. 16.30 Pianorecital. 17.00 v. d. jeugd. 17.25 Gram. 17.40 Voordr. 18.00 Gram. 18,15 Kamermuz. 18.45 Leger des Heilsmuz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Idem. 20.00 Radiokrant. 20.20 Lichte muz. 21.00 „Wonderlijke wetenswaardigheden", caus. 21.15 Gram. 22.00 Voordr. 22.15 Orgelconc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-berichten. 23.15 24.00 Gram. dachte wel degelijk in zijn opdracht verschillende betalingen uit de kas van het I. P. C. had laten verrichten ten eigen bate. Zware straf geëist. Verdachte zeide, dat hij meent geen verduistering te hebben gepleegd, om dat hij de betalingen deed in opdracht van de heer De S. Hij voelde zich vol komen door deze gedekt. De procureur-generaal, mr. W. P. Bakhoven, ging in zijn requisitoir de verschillende punten der tenlaste legging na. Dat getuige mej. H. geld aan verdachte had gegeven kwam voornamelijk, omdat hij haar had ver teld van zijn tegoed bij de Ned. Han del Mij. en zijn directeurschap, het geen het geloof in de credietwaardig- heid van verdachte had verstevigd. De diefstal van de boeken en de op lichting met de fototoestellen achtte de proc. generaal bewezen, ook op grond van de eigen verklaringen van verdachte. Wat het voornaamste punt betreft,: de verduistering van de 15.000 gul den, heeft verdachte proberen aan te tonen dat hij door de heer De S. was aangesteld om zoveel mogelijk van het geld, dat de S. aan de I. P. C. had voorgeschoten, terug te krijgen. Ge tuige De S. ontkent dit. Verdachte had als directeur de belangen van de N.V. te behartigen en hij mocht niet uit de kas van die N.V. ten behoeve van de heer De S. betalingen doen. Wanneer hij gelden aan De S. gaf, dan beschikte hij over de kas op een wijze, die niet geoorloofd was. De verklaringen, die verdachte heeft ge geven, zijn niet te bevestigen. Er zijn geen kasstukken. Mr. Bakhoven noemde verdachte een rasechte op lichter, iemand zie zich verrijkt ten koste van anderen. Hij verdient een zware straf. Daarom eiste hij een ge vangenisstraf voor de tijd van twee jaar en zes maanden met aftrek. ZES PROVINCIES EXTRA WONINGEN De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft voor het lo pende jaar een aanvullende toewij zing van woningen verstrekt aan zes provincies, waarvan het migratie-sal do over 1953 een positief verschil toont met het destijds geraamde saldo. De toewijzing, waarbij rekening is gehouden met verstrekte voorschot ten, bedraagt voor 1954 voor Drente 130, Gelderland 540, Utrecht 150, Zuid-Holland 220, Noord-Brabant 110 en Limburg 270 woningen. De overi ge provincies komen voor een derge lijke toewijzing niet in aanmerking. Tijdens noodweer over boord geslagen Tijdens noodweer is gistermorgen op het IJsselmeer de bejaarde schip per van de botter „Kampen 11," de heer H. de Vries, overboord geslagen en verdronken. Het ongeval geschied de even buiten de Ketelmond. Schip per de Vries en zijn knecht hadden besloten, wegens het zeer slechte weer niet door te gaan met vissen, maar naar de haven terug te keren. Vlak voor de Ketelmond kreeg de heer de Vries een harde klap van de giek, waardoor hij overboord sloeg en in de golven verdween. De knecht reefde onmiddellijk de zeilen. Hij kon echter de schipper niet meer ont dekken. Tot dusver is het stoffelijk overschot niet geborgen. De rivier politie stelt een onderzoek in. VERDACHTEN VOOR DE RECHTBANK Vijf Amsterdammers, die in de af gelopen drie jaar voor vele duizen den guldens aan huurkoopartikelen hij winkeliers in Amsterdam hebben ge kocht en daarvan slechts een deel afbetaald, hebben zich gisteren voor de Amsterdamse rechtbank moeten verantwoorden. Ook werd nog een aantal helers berecht. De eerste verdacht was een 31-ja- rlge vrouw, mevr. M. W. K.V., die dank zij haar slechte lichamelijke ge zondheid niet gedetineerd is. „Een licht verminderd toerekeningsvatbare vrouw, die echter op slimme wijze wist te voorzien in haar financiële tekorten," zei de officier, mr. W. B. J. Aberson, in zijn requisitoir. „Ze kocht steeds meer goederen op huur contract, deed die goederen meteen aan helers voor een flinke prijs van de hand, betaalde met dat geld af en toe een termijn af en wanneer ze in het nauw geraakte, nam ze bij een andere winkelier weer nieuwe huur koopgoederen op, die ze opnieuw verkocht, zodat ze de afbetalingen ten minste voort kon zetten en dan nog geld voor zichzelf over hield. Op deze wijze stopte ze het ene gat met het andere en ging van kwaad tot erger. Het tempo, waarin zij de goe deren kocht en dan meteen weer ver kocht werd steeds sneller, tot ze in een dwangpositie kwam, het tempo niet meer bij kon houden en vast liep". Tegen haar werd twee jaar ge vangenisstraf geëist. Daarna verscheen de tweede hoofd verdachte, de 34-jarige mevr. K. van T.Den O. uit Amsterdam, die wel gedetineerd is, hoewel ze een baby verwacht. Zij erkende samen met haar vrien din (de eerste verdachte) de huur koopartikelen te hebben ingeslagen verkocht zonder volledige afbeta ling. Valse handtekeningen Naar bekend dient een vrouw bij de aankoop het contract niet alleen zelf te tekenen, doch moet het ook worden voorzien van de handteke ning van de echtgenoot. Aangezien de man van de eerste verdachte niets met de zaak te maken had, zocht de eerste verdachte haar toevlucht tot andere methoden. Soms wist ze het contract mee naar huis te krijgen en tekende het zelf met de naam van haar man, soms ook nam ze de man van haar vriendin K. van T. mee, die de valse handtekening plaatste. Ook K. van T. zelf had vele valse hand tekeningen op de contracten gezet, meestal op naam van de niets ver moedende man harer vriendin. Deze vrouw is resoluter van aard", zei de officier, „ze is al 6 maal ver oordeeld en loopt nog in een proef tijd, maar het initiatief is toch van de eerste verdachte uitgegaan." Hij eiste tegen haar dezelfde straf, zij het met aftrek van het voorarrest: 2 jaar, en wel wegens verduistering meermalen gepleegd. Haar raadsman, mr. Van Corne- goor, wierp een groot deel der ver antwoordelijkheid op de 34-jarige procuratiehouder van een winkelma gazijn, die naar hij zeide de beide vrouwen zonder meer goede ren was blijven leveren, hoewel hij wist, dat de handtekeningen vals wa ren en dat er geknoeid werd. „Dit winkelmagazijn leed daarbij geen schade," zei hij, want het liet het in casseren der termijnbetalingen geheel over aan een financieringskantoor. Deze man zelf kreeg van de vrouwen provisie voor zijn hulp, aldus raads man- Derde verdachte. Vervolgens nam als derde de even eens gedetineerde man van K. van T., de 35-jarige havenarbeider Joh. T., in de verdachtenbank plaats. 'Hij erkende met mevr. K. enkele malen naar de winkels te zijn gegaan en zich daar als haar wettige echtgenoot te hebben uitgegeven. Daarna teken de hij het huurcontract. Hij had nog een blanco strafregister. Tegen hem pleitte, dat talloze aldus verkregen goederen in zijn woning tijdelijk wer den opgeslagen. De eis luidde 1 jaar met aftrek van voorarrest en met de bepaling, dat van het resterende ge deelte vier maanden voorwaardelijk zullen zijn, proeftijd 3 jaar, onder toezicht. Tegen de procuratiehouder van het winkelmagazijn, waar de beide dames het grootste deel van hun goederen op huurkoopcontracten hadden ge kocht, de 34-jarige Haarlemmer T. A. M. G. T., eiste de officier 6 maanden wegens het opzettelijk gelegenheid geven tot het plegen van valsheid in geschrifte. Als laatste verdachte, die niet tot de helers behoorde, stond de Am sterdamse koopman A. J. V. terecht, die in een geval als man van de eer ste verdachte had gefungeerd en op een contract een vasle naam had ge plaatst, waarvoor hij later als belo ning 25,in ontvangst nam. Het betrof hier de aankoop van 'n brom fiets, die meer dan 600,kostte. Tegen hem eiste de officier 6 maan den voorwaardelijk onder toezicht, proeftijd 3 jaar. Uitspraken in alle zaken op 24 Augustus a.s. ANGSTIG AVONTUUR OP OOSTERSCHELDE Drie Bergen op Zoomse jongens van resp. 18, 13 en 12 jaar oud heb ben dezer dagen een angstig avontuur beleefd op de Oosterschel- de. Ze waren des morgens met een jachtje gaan varen en werden bij terugkeer des avonds overvallen door de opkomende stormwind, waardoor het hen onmogelijk was de haven te bereiken. De wind beukte hevig en de golven sloegen hoog op, waardoor zij het bootje niet in de koers kon den houden. In het Baaische gat onder de ge meente Tholen kwamen ze op de z.g. lager wal (d.i. de wal, waarop de wind blaast). Hier gooiden ze het anker uit om gunstiger omstandighe den af te wachten. Het weer werd echter steeds ruwer, waardoor het verblijf op het water in het kleine bootje hen zeer beangstigde. De ouders, die zich over het lange uit blijven ongerust maakten, stelden de politie in kennis. De rivierpolitie in Wemeldinge werd op de hoogte gebracht. Des nachts te half twee zag men kans met een korboot uit te varen, waarop ook de politie met een licht aggregaat meevoer om de omgeving af te zoeken. Na een half uur kreeg men het bootje in zicht. Doordat het weer iets kalmer was geworden kon de korboot dicht ge noeg naderen om het drietal uit de benarde positie te bevrijden. DRIJVENDE MIJN GESIGNALEERD BIJ IJMUIDEN De kapitein van het Argentijnse stoomschip „Arriero" heeft heden morgen de scheepvaart laten weten, dat tweehonderd yards ten Oosten van de IJmuiden boei in de Noord zee een drijvende mijn is gesigna leerd. DE KOMENDE NAJAARSBEURS TE UTRECHT Stond de voorjaarsbeurs 1953 in het teken van de opening van de grote Bernhardhal de ingebruikneming van een tweede nieuwe hal zal een stempel drukken op de Najaarsbeurs 1954. In de 7.000 m2 grote Margriethal zullen bij de komende Najaarsbeurs zijn ondergebracht de afdelingen van medische- en laboratoriumappara- tuur Met deze nieuwbouw heeft de Utrechtse Jaarbeurs op het Croese- laanterrein de beschikking over twee moderne hallen met een totale op pervlakte van circa 22,000 m2. Met de ingebruikneming van de Margriet hal komen enkele oude houten ge bouwen te vervallen. Met de bouw van het nieuwe com plex luidt de Jaarbeurs de tweede phase in van het plan tot verdere bebouwing van het Croeselaanterrein terrein. In de Bernhardhal is 5,700 m2 in genomen door de binnen- en buiten landse firma's, die exposeren in de afdaling van moderne kantoormachi- nes en -meubelen, administratiesys temen, alsmede benodigdheden voor de inrichting van magazijnen, in deze groep zijn tevens ondergebracht de inzendingen op het gebied van school meubelen en gymnastiektoestellen. Ongeveer 5.000 m2 van het buiten terrein is ter 'beschikking gesteld van de afdeling intern, transport. Deze groep neemt aan de komende beurs deel met een veelvoud van het vorig jaar, zowel wat betreft ruimte als aantal exposanten NIEUW SANATORIUM VOOR NOORDELIJKE PROVINCIES. Het hoofdbestuur van het sanato rium Beatrixoord te Appelscha (Fr.) heeft de algemene vergadering van het sanatorium een crediet gevraagd van aoht millioen gulden om de plan nen voor een nieuw sanatorium te verwezenlijken. In het praeadvies van het hoofdbestuur wordt als plaats van vestiging genoemd Glimmen of Paterswolde, in ieder geval een plaats in de onmiddellijke nabijheid van Groningen. Een speciale commis sie is tot de conclusie gekomen, dat het noodzakelijk is een nieuwe in richting met een volledige outillage voor de moderne diagnostiek en chi rurgische therapie in de nabijheid van Groningen, bij voorkeur te Glim men, te bouwen. Voorts heeft de com missie geadviseerd, het bestaande complex te Appelscha te restaureren. De kosten zijn geraamd op bijna zeven millioen gulden. Maar men houdt rekening met een totaal van acht millioen. Men verwacht uit eigen middelen ongeveer 750.060 te kun nen opbrengen. Het resterende deel zou kunnen worden geleend van de Rijksverzekeringsbank te Amster dam. Aan de provinciale besturen van Groningen, Friesland en Drente züllen garanties voor een dergelijke lening worden gevraagd. Oe algeme ne vergadering zal het voorstel van het hoofdbestuur op 22 September in behandeling nemen. BOERDERIJ AFGEBRAND. Dinsdagavond brak dor onbekende oorzaak brand uit in de kapitale boerderij van de landbouwer J. Kamphuis in de buurtschap Daarle (gemeente Hellendoorn). De gehele boerderij werd een prooi van het vuur, dat door de harde wind werd aangewakkerd. Slechts een klein deel van het huisraad en een landbouw machine kon worden gered. Een gro te voorraad hooi ging verloren. Ver zekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. JONGEMAN, DIE VERLOOFDE DOODSCHOOT, VAN RECHTS VERVOLGING ONTSLAGEN. Conform de eis is de 28-jarige Am sterdammer W. Th. H., die vorig jaar in de duinen bij Castricum zijn 23- jarige verloofde Mirjam Tinge op haar verzoek doodschoot, door de Alkmaarse Rechtbank van rechtsver volging ontslagen en ter beschikking van de regering gesteld. De jongeman, die volgens de rap porten verminderd toerekeningsvat baar werd geacht, werd van de pri mair tenlaste gelegde moord vrijge sproken. BEBLOEMD DEN HAAG IN DE REGEN De Haagse bloemenweek kan zich over gulle begieting van Pluvius niet beklagen. Flora's kinderen zijn dan ook, evenals de vele vlaggen, door gaans druipnat. Het wilde even droog zijn, toen de Haagse bloemenkoningin in een hef- schroefvliegtuig in een der nieuwe wijken van den Haag landde en daar feestelijkheden ontketende. Een klei ne tentoonstelling in de Haagse Die rentuin van „welriekende bloemen" was gelukkig onder dak, zodat men daar beschut tegen de elementen van schoonheid kon genieten. Een zware slagregen dreigde de traditionele kinderhulde voor het ge bouw van de Hoge Raad aan het plein te verstoren. Gelukkig klaarde na een kwartiertje de lucht wat op, maar in vergelijking tot andere ja ren viel de oogst, die toch nog Vrij groot was, tegen. Een paar honderd kinderen droegen bloemen voor de bloemenkoningin aan als geschenk aan de Haagse zieken. In de loop der namiddag zijn diverse ziekenhuizen met een bloemenschat overladen. Daarvoor zorgden ook de Rijnsburgse kwekers. Ondanks regen en wind dragen de Hagenaars en de vele buitenlanders hun met gulle hand aangeboden cor- sagè op hun regenjassen en mantels. Een zekere feestelijke sfeer geeft zo'n bloemetje toch altijd. PEPSI MAG NIET MEEDOEN Cola wel De „Pepsi-Cola"-fabrieken hebben het bestuur van de stichting „Den Haag-Bloemen-Zee" in kort geding gedagvaard, omdat het bureau van deze stichting geweigerd heeft, een praalwagen van deze fabriek in te schrijven voor het bloemencorso van aanstaande Zaterdag. Het kort geding zal morgenochtend om tien uur die nen voor de president van de arron dissementrechtbank in Den Haag. De fabriek vraagt een dwangsom van tienduizend gulden voor het geval de stichting bij haar besluit blijft. De eisende partij stelt zich op het standpunt, dat een inschrijving voor het bloemencorso alleen kan worden geweigerd op aesthetische gronden. Daar zij aan alle door de stichting ge stelde algemene voorwaarden heeft voldaan, acht zij de uitsluiting onbil lijk en bovendien niet in overeen stemming met het algemeen Haagse karakter van de bloemenweek-orga- nisatie. De gedaagde stichting deelde ons desgevraagd mede, dat zij de in schrijving heeft geweigerd omdat een andere drankenfabriek „Coca-Cola", die eerder had ingeschreven, op grond van een oude relatie met de stichting en wegens een bepaalde gemeenschap van belangen, een voor keursbehandeling heeft gekregen, die haar een zekere exclusiviteit in het corso waarborgde. Roest in het waswater Een groot deel van het buizennet van de Arnhemse waterleiding bleek verontreinigd door roestaanslag, waar door het water een donkerbruine kleur had gekregen. Dit was voor vele huismoeders op Maandag wasdag een onaangename gewaar wording. Vooral in de lager gelegen woonwijk Molenbeke waren er ver scheidene huisvrouwen, die haar wasgoed plotseling zagen doortrok ken van een teerachtige substantie. In allerijl is men van de zijde van het gemeentelijk waterleidingsbedrijf begonen met het doorspuiten der lei dingen, waardoor men spoedig het euvel onder de knie hoopte te heb ben. Vermoedelijk staat deze roest aanslag in verband met de installa tie van het nieuwe station aan de Amsterdamseweg, welke installatie tot stand moest komen zonder dat de watervoorziening van Arnhem in vaar werd gebracht. Het, echtpaar J. Jansen en T. Jansen-Bos te Winschoten, zal mor gen zijn 65-jarig huwelijksfeest vie ren. Hulde Enkele jaren gelede nwerd in Den Haag openlijk hulde ge bracht aan een kras familie-tafe reeltje in verf en linnen. „Va der en Zoon" heette dat maaksel en heel Nederland vroeg zich af hoe deze lieden in een dergelijke staat van verwarring op het doek gekomen waren. In ieder geval kreeg de heer Ouborg voor zijn streven, er bij uitbeelding van de onontknoopbare complexen van deze stamverwanten geen doek jes om te winden, de Jacob Ma- risprijs. Ook dit jaar besloot men weer tot de uitreiking over te gaan. De Haagse schilder Piet van Heel mocht voor zijn breedge- smeerde „Poppen" 1000,in ontvangst nemen. De kunstenaar kreeg van oprechte bewonde raars echter menig open doekje, toen hij met de eer genoegen nam en het geld voor de aan koop van enige schilderen voor Haagse middelbare scholen be stemde. Scheepsberichten ABBEKERK, p. 10 Kp Leeuwin naar Adelaide: ALDEMARIN, 11 v. Madras te Rangoon; ALGENIB/DEDH (Duits), 7 v. Dakar n. Freetown: AMOR, p. 10 Lissabon n. Hamburg: AMSTELKROON, 10 v. Belawan n. Colombo: BILLITON, 10 v. Singapore n. Colombo: BLITAR, 10 v. Aden n. Suez; CALTEX PERNIS, 10 n.m. v. R'dam te Sidon; CALTEX UTRECHT, 10 v. R'dam te Sidon; COT- TIVA, p. 10 Azoren n. Plymouth; EL- MINA, 10 v. Dakar n. Havre; GAAS- TERKERK, 10 v. Suez n. Aden; HE LENA, 10 v. Antwerpen n. R'dam; INDRAPOERA, 10 v. Surabaja n. Balik- papan; JAGERSFONTEIN, 10 480 m. ono. Ascension n. Kaapstad; JAVA, 10 v. Penang te Singapore; JOH AN VAN OLDENBARNEVELT, 10 330 m. w. Landsend n. Southampton; JUPITER, 10 v. Algiers te Palermo; LEKKERKERK, p. 10 Lissabon n. Antwerpen; LOOS- DRECHT, 10 v. Madras n. Colombo; MAAS, p. 10 Malta n. Alexandrië; MAASDAM, 10 840 m. ono. Kp Race n. Cobh; MALEA, 11 v. Geelong te Tara- kan; MARMSLAND, 9 v. Algiers naar Marseille; ORANJEFONTEIN, 10 v. Pt Elizabeth n. Kaapstad; OUWERKERK, 10 v. Sydney n. Melbourne; PEN- DRECHT. 10 v. Dakar te Alexandrië; PRINS WILLEM-3, 9 n.m. v. Havre n. Montreal; RITA, 10 v. Bangkok te Sin gapore; RIJNDAM, 10 v. Havre naar Southampton; SIBAJAK, 10 100 m. z. Kreta n. R'dam; STAD BREDA, p. 10 Wight n. Duinkerken; STAD HAAR LEM, 11 v. Vlaardingen te Narvik. AAGTEDIJK, 10 200 m. no. Bahia n. Rio de Janeiro; AARDIJK, 11 v. Nor folk te New York; ADONIS. 11 v. New Orleans te Curagao; ALBIREO, 11 van Bahia te Vitoria; ALCHIBA, p. 10 Ma deira n. Antwerpen; ALCYONE, 11 van Pto Alegre te Buenos Aires; ALGENIB, 10 te antos; ALHENA, 10 v. Antwerpen n. R'dam; ALIOTH, 10 v. Las Palmas n. Antwerpen; ALPHERAT, 11 v. Phila delphia te Baltimore; AMSTELDIJK, 10 v. Antwerpen te R'dam; ARENDSKERK, p. 10 Ceylon n. Penang; ARIADNE, 10 v. Gibraltar n. Savona; BANKA. 10 n.m. New York n. Casablanca; BONAIRE, 10 1060 m. wzw. Madeira n. Barbados; BOSKOOP, 10 900 m. zw. Fayal n. Ply mouth; CHARIS, 10 v. R'dam n. A'dam; DELFT, 10 v. Hamburg n. Antwerpen; DUIVENDIJK, 10 v. Cristobal n. Ant werpen; HELDER, 10 v. Antwerpen, 11 te R'dam; HELENA, 10 v. Antwerpen te R'dam; ITTERSUM, 10 v. Las Palmas n. Havre; KIELDRECHT, 10 v. Casa blanca te Antwerpen; GOTA BAROE, 11 v. Port Said te R'dam; LOMBOK, 10 v. Djibouti n. Port Sudan: LOPPERSUM, p. 11 v.m. Finisterre n. Ceuta; ORANJE, 11 v. Belawan te Colombo; ORANJE STAD, 10 250 m. nno. Fayal n. Trinidad; ORESTES, p. 10 Trinidad n. Aruba; PE PERKUST, 11 v. Bremen te Hamburg; PIETER-S, 10 v. R'dam n. Swansea; PRINS FREDERIK HENDRIK, 10 van Chicago te R'dam; PRINS FREDERIK WILLEM, 10 v. Hamburg n' R'dam; PRINS WILLEM-5, 10 v. Toronto naar Montreal; PRINS WILLEM GEORGE FREDERIK, 10 v. Montreal n. Toronto; ROTULA, p. 10 Aden n. Cochin; SCHER- PENDRECHT, 11 v. Trinidad te Rio de Janeiro; SCHIEDIJK, 10 v. R'dam naar Hamburg; SIRRAH, 12 v. Sydney te Melbourne verw.; STAD BREDA, 11 v. Port Said te Duinkerken; STAD MAAS TRICHT, 10 v. Vlaardingen te R'dam; STENTOR, 10 v. R'dam n. A'dam; TER- NATE, 10 v. Suez n. Colombo; TITUS, p. 10 Gibraltar n. Lissabon; TOMINI, 11 v. Aden te Suez: VAN WAVER- WIJCK, 10 v. R'dam n. Santander; WO- NORATO, 11 v. Belawan n. Singapore; ZEELAND, krl„ 10 v. Port Said naar Genua; ZUIDERKRUIS, 10 850 m. zo Kp Palmas n. Las Palmas.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6