Rijnstreek n Gebrek aan leerlingen belemmert de kraamhulp Noordwijk won de strijd om de gladiolen wisselbeker NKJB-ers van de Bollenstreek hielden s portdag in Voorhout DINSDAG 10 AUGUSTUS 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Jaarverslag W- G- Kruiscentrum te Leiden Financiën gunstig Het Wit-Gelc Kruiscentrum voor kraamhulp „Leiden en Omstreken" te Leiden heeft het jaarverslag het licht doen zien. Hieraan ontleden wij onder meer: De verzorgingen. Het is duidelijk, zo zegt het ver slag, dat de verzorgingen niet alleen door eigen krachten (aantal kraam verzorgsters op 1 Januari 1953 16, op 1 Januari 1954 15) opgevangen kon den worden. Vele malen moest een beroep op andere centra worden gedaan en vele malen zijn de vrije dagen van de verzorgsters er bij ingeschoten. Teneinde de verzorgsters niet te zwaar te belasten en in mindere mate elders, te behoeven te lenen, heeft het Dag. Bestuur gemeend de Leidster/ Docente te moeten opdragen in het vervolg niet meer dan 35 verzorgin gen per maand aan te nemen. Men is er van overtuigd, dat hierdoor alle moeilijkheden niet zijn opgelost, maar indien dit aantal als „streef'-aantal wordt aangehouden, kan de situatie tenminste overzichtelijk blijven en kunnen grote leenpartijen (en hoge kosten voorkomen worden. Uit het bovenstaande komt met nog meer kracht naar voren de wen selijkheid leerlingen aan te trekken. Er werden in 1953 531 verzorgin gen geteld, waarvan 32 wykkraam- verzorgingen. De specificatie luidt: Leiden 235 verzorgingen met 2536 dagen; Wasse naar 95 met 992 dagen; Voorschoten 28 met 314 dagen; Leiderdorp 14 met 142 dagen; Warmond 15 met 151 da gen; Zoeterwoude 38 en 415 dagen; Hazerswoude 47 met 458 dagen; Leid- schendam 5 met 51 dagen; Katwijk 9 met 102 dagen; Rijnsburg 1 met 10 dagen; Oegstgeest 40 met 451 dagen; Valkenburg 1 met 14 dagen; Koude kerk 2 met 14 dagen; Benthuizen 1 met 10 dagen. De opleiding. Op 1 Januari 1953 werd gestart met één leerling. In de loop van 1953 kwamen er vier leerlingen bij, van wie er echter twee afvielen. Een leerling slaagde voor het eindexa- Dodelijk ongeluk Leidse jongen Gistermiddag om kwart over vier ls, het 10-jarig jongetje J. Jansen, wo nende aan de Julianakade 40 te Lei den, op de Zeeweg te Katwijk aan Zee door een vrachtauto aangereden. De jongen reed onverwacht van het fietspad de rijweg op met het gevolg dat de auto hem niet ontwijken kon. Hij werd zwaar gewond naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij even na aankomst overleed. ALPHEN AAN DEN RIJN WIELRIJDSTER VIEL IN HET GEDRANG. De bestuurder van een kraanwa gen nam Maandagavond omstreeks 6.30 uur de bocht van de Hoofstraat naar de Aarkade zo kort, dat de wiel- rijdster, mevr. v. d. Zwaard bijna in het gedrang kwam. Zij schrok hier door dermate, dat ze de macht over haar 'stuur kwijt raakte, tegen het achterspatscherm van de auto viel en tegen de grond sloeg. Zij liep een gapende wond aan het achterhoofd op, terwijl haar rijwiel zwaar be schadigd werd. Dr. Veenendaal ver leende geneeskundige hulp. Mevr. v. d. Zwaard werd per auto naar haar woning vervoerd. Gelet op de om standigheden is dit ongeval vrij goed afgelopen. AUTOBOTSING. In de Emmalaan stonden Maandag avond omstreeks negen uur, uit de richting Leiden gerekend, twee auto's rechts van de weg geparkeerd. Uit dezelfde richting naderde een mili taire auto, bestuurd door de dienst plichtige G. D. van Gulden uit Amersfoort. Uit de tegenovergestelde richting naderde een truc met opleg ger, bestuurd door de heer P. Lek- kerkerker uit Rotterdam. De militair meende te kunnen passeren, doch toen hij de voor hem eerste stilstaan- dé auto had gepasseerd, trok de tweede auto op, week naar links uit. Hierdoor was ook de militaire wagen genoodzaakt wat meer naar links uit te wijken. Zowel hij als de tegenlig- Ser remden met kracht af, maar, me- e door een slippartijtje was een bot sing onvermijdelijk. Beide wagens kregen ernstige schade, doch per soonlijke ongelukken bleven geluk kig uit. De gemeente politie en de marechaussee, brigade Leiden, on derzoeken het geval. ROELOFARENDSVEEN Sinds jaren hebben de bewoners van het Zuid Einde te Roelofarends- veen met verlangen uitgezien naar de demping van de Veenwetering. Het ziet er naar uit, dat dit verlan gen thans spoedig bevredigd zal wor den, aangezien van Ged. Staten dc goedkeuring ontvangen is op dit werk-object. Door het gemeentebe stuur is dit werk nu opgedragen aan de fa. A. Iloogenboom te Rijpwete- rlng. men, zodat 1954 is ingegaan met twee leerlingen. Het contact, dat op vaste tijden zo wel tussen de leiding van het Oplei dingsinternaat te Wassenaar en de Leidsters/docenten en assistenten als sedert December 1953 tussen de Leidsters/docenten en assistenten on derling plaats vindt, zal de opleiding van de leerlingen te Wassenaar zeker ten goede komen. Het initiatief van Zr. v. Vorst de adspirant-leerlingen vóór haar oplei ding te Wassenaar enige weken in de huishouding te laten werken ten einde haar capaciteiten op huishoud kundig gebied te onderzoeken, ver dient alle lof. Hierdoor kan immers bereikt worden, dat aspirant-leerlin gen, die niet over de nodige ervaring in het voeren van een huishouden beschikken reeds voordat de oplei ding begonnen is, worden uitgescha keld, hetgeen teleurstelling én bij de meisjes én bij het centrum voorkomt. Het vervult de leiding met grote zorg, dat zo weinig meisjes bereid zijn zich voor het werk van de kraamhulp in te zetten. Weliswaar zal de minder goede honorering, welke tot dusver moest gelden, hier aan niet geheel vreemd zijn, van de andere kant vraagt men zich af, of de materialistische inslag van de heden daagse jeugd hierbij niet een grote rol speelt. Financiën. Uit de .stukken van de penning meester blijkt, dat 1953 niet al te on gunstig is geweest. De liquiditeitspositie is krap mede door de trage afwikkeling van de subsidies. Het is ons echter bekend, dat van verschillende kanten er aan gewerkt wordt de subsidies vlotter te doen uitkeren. Burgerlijke Stand Geboren: Rosina dr van S. Groen en E. v. d. Weide; Robert Frederik zn van J, P. Bronkhorst en M. Wens- veen; Elsje Pieternella dr van F. v. Tilburg en M. J. v. d. Heuvel; An- tonius zn van P. Corba en M. Harte- velt; Adriana Gerda dr van N. W. v. Beelen en J. Hartevelt; Annette Sy- ta Edith dr van H. K. de Groot en L. C. Keijser; Johavna dr van D. T. de Graas en W. Klinkhamer; Leendert zn van J. v. Rijn en J. Hellenberg; Elisabeth Agatha Geertx-uida Sophia dr van L. A. Baron v. Ittersum -en H. C. Vink; Cornelis David zn ven C. Kleer en P. F. Bauer; Roeland Martinus Maria zn van H. J. M. A. A.. Geijer en J. E. Bik. Gehuwd: P. van den Berg en F. P. M. Carels; J. W. Brinck en A. L. Noordzij; G. J. van Biezen en M. Sinteur.. K. Oosthoek en A. F. T. Neitteboom; J. P. Buis en G. Ju; J. Tegelaar en A. Verbrugge; C. W. Haneveld en J. A. Trago; N. v. d. Hoogt en J- van Wezel. Overleden: J. H. van Houten man 82 jr; J. van Leeuwen wednr 78 jr; J. Vermond huisvr. van Klinkhamer 64 jr. M. Versteeg man 80 jr; J. G. Bergman wed. van Heeg 73 jr; C. A. Bloemendaal man 78 jr; G. Voor winden wednr 78 jr. 40-Jarig jubileum B. Bekkering In de Kettingfabriek van de Kon. Ned. Grofsmederij herdacht heden de heer B. Bekkering zijn 40-jarig jubi leum als kettingsmid in de mekha- mer-afdeling. De jubilaris werd hedenmorgen met zijn echtgenote aan de fabriek met bloemen opgewacht. In de directiekamer heeft de di recteur, ir. M. C. de Jong, een toe spraak gehouden, waarin hij memo reerde, dat niet alleen de jubilaris van vandaag vele jaren in deze fa briek is werkzaam geweest, doch dat ook diens vader nu gepensionneerd een reeks van jaren er heeft ge arbeid. Ook de zoon van de jubila ris gaat over enige weken in deze fabriek in dienst treden, zodat spr. zou kunnen zeggen, dat de familie Bekkering een echt „Grofsmederij - geslacht" is. Het doet spr. veel genoegen te wij zen op de prestaties van de heer Bek kering, die behoort tot de mensen „met ruggegraat", die veel voelen voor het bedrijf en eraan hebben me degewerkt. om de Leidse kettingen over de gehele wereld een uitsteken de naam te bezorgen. Doch niet alleen als goed en ijverig vakman valt de jubilaris te roemen, maar ook als mens heeft hij in de mekhamer-afdeling een goede in vloed op zijn medewerkers uitge oefend. Wij weten toch allen aldus de directeur van hoe grote bete kenis de goede en vriendschappelijke omgang in de werkplaats is. Spr. wenste de jubilaris geluk met het succes bij zijn werk en bedankte ook mevr. Bekkering voor haar me dewerking en steun, haar man ge geven bij zijn arbeid. Als blijk van waardering bood ir. De Jong een enveloppe met inhoud, een blauw herdenkingsbord en een zilveren draagpenning met het daar bij behorend vererend getuigschrift van de Maatschappij van Nijverheid aan. Vervolgens spraken nog hun ge lukwensen uit de heren G. G. van der Waals als bedrijfsleider en J. Coert, namens de kern der werklie den, die ook enkele geschenken aan bood. TITUS BRANDSMA-ULO VOOR JONGENS. (Vrouwenkerkhof 1). Geslaagd B-diploma: J. Ouwer- kerk, D. Blansjaar, J. v. d. Broek, E. Gordijn, P. Nagtegaal, H. Oostrom L. Urban, H. Pompe, allen te Leiden. J. v. Voorn, Bodegraven; G. v. Bern- melen, J. v. Elzen, beide te .Voor schoten; H. v. d. Geest, L. v. d. Geest, J. v. Leeuwen te Oud-Ade; L. v. Gestel te Wassenaar. Afgewezen: geen candidaten. Geslaagd voor diploma A; D. Eg- ter van Wissekerke, H. v. Meegen, J. van Staden, B. Paddenburg, Th. Akerboom, J. v. Egmond, B. Heet- velt, J. v. Boheemen, M. Brouwer, I. Devilee, J. Vasen, Th. Doove, H. v. d. Meyden, O. Sassen, allen te Lei den. H. Heemskerk, Th. Ponsioen, J. v. Leeuwen te Oud-Ade; Th. Ver- mey, J. de Jong te Roelofarends- veen; B. v. Aken, P. Wittebrood, A. v. Geloven te Voorschoten; B. Belt te Zoeterwoude; L. v. d. Ven te Ha zerswoude; N. Borst te Rijpwetering; J. Wassenaar te Warmond; W. v. d. Plas te Wassenaar. Afgewezen: zes candidaten. In het Krelagehuis te Haarlem werd gisteren de bekende gladiolenkeuring gehouden om de wisseibeker. Een keuring, waarin men tal van favorieten voor de beker had en die volkomen volgens de verwachtingen eindigde in een nek-aan-dek-race. In de prijsvragen om de beste gladiool in een bepaalde kleur werd bij de witte variteiten Maria Goretti van de fa. H. J. Salman en Zn. Noordwijk, één; bij de roomkleurige gooide Ge- noveva van Konijnenburg en Mark, Noordwijk, de hoogste ogen. Bij de lila soorten werd Pandion van de fa. Salman uitverkoren. De fa. Salman behaalde trouwens in deze keuring tal van triomphen. De bewoners van de Boerburgerweg veroverden in de wedkamp voor de beste purperen aanwinst de eerste plaats met Mabel Violet; Pride of Holland werd één in de prijsvraag voor de beste oranjero de; Washington werd uitverkoren als de beste rose; Happiness als de beste donkerrode; Fire King als de beste rode en Lustige Witwe als de beste gevlekte gladiool van 1954. Een res pectabel aantal hoge onderscheidin gen! Als beste blauwe werd uitver koren Rhapsody in Blue van Konij- nenburk en Mark, Noordwijk, als bes te donkerblauwe Pfitzer's Sensation van dezelfde firma, als beste zalm kleurige kwam Northern Queen van A. J. Preijde, Breezand uit de bus en als de beste „smoky" Oroental Splendour van P. Visser. St. Pancras. De beste zwartrode Wero Toekana van A. J. Preijde, Breezand, terwijl Konijnenburg en Mark,Noordwijk, de rest van de beschikbare erepalmen veroverde, nl. het diploma voor de beste roomkleurige aanwinst met Ge- noveva, voor de beste gele met Flo wer Song en voor de beste oranje met Circe. De concurrentie was het grootst bij de rose, de zalmkleurige, de rode en de gevlekte variëteiten. In de andere kleuren was het gedrang beduidend minder en in enige klassen zelfs te klein: o.m. bij de oranje, de donker rode en de witte soorten. Daarnaast waren ook nog tientallen soorten voor de „gewone" keuring in gezonden. Men zag daar van P. Vis- |ser St. Pancras. een groep zaailingen met o.m. enkele zeer mooi gevlekte aanwinsten, terwijl daarnaast ook C. S. van Dobben de Bruijn Jr., Noord wijk, een tafel vol nieuwigheden ten toon stelde, waaronder opmerkelijke mooie. We noemen slechts de typische gekleurde smoky Queen of Sheba, de felrode Evlage, de aparte Ekyscar per, de typische purperrose Tornado, de blauwe Mayfair, de oranjescharla ken Joy, de prachtige gele Spungold en Yellow Ginatn en de forse zalm- rose Julius Verne. Vermelden we nog enkele zaailin gen van de Kon. Bloembollenkweke rij v.h. P. v. d. Meer, Noordwijk, met de oranjescharlaken Cien Fuegas, de rose Aurora en de kloeke rose Chris- tobal als uitblinkers. De jonge Noord wij kse kweker P. J. C. v. d. Plas sloot de gladiolenrij met een tweetal zeer verdienstelijke zaailinen: de witte, rood gemerkte Kissproof en de forse roe Kill Roy. Tenslotte: een groep Aganpanthuis Blue Giant van G. Lub- be en Zn., Oegstgeest en S. de Goede, Beverwijk, en een vorstelijk opgestel de groep 1 ilium Henry van Jho. Tem sen, Andijk. NOORDWIJKERHOUT OPDRACHT VOOR PROF. WENCKEBACH De gemeenteraad var* Enschede heeft gisteravond met 24 tegen 9 stemmen besloten aan de beeldhou wer, prof. L. O. Wenckebach te Noordwijkerhout opdracht te geven een beeldhouwwerk te vervaardigen. Het is bestemd voor de hal van het gemeentehuis en zal een vrouwen figuur voorstellen, die de samenwer king symboliseert tussen overheid en burgerij. Toen het stadhuis in de jaren der tig gereed kwam, is in de hal van het stadhuis een nis uitgespaard, waar dit beeld, dat ongeveer twee meter hoog zal worden, een plaats zou krijgen. In verband met de toen heersende crisis-omstandigheden bleef de opdracht ter vervaardiging van dit beeld achterwege. Thans ach ten B. en W. de tijd gekomen om hiervoor een crediet van 11.000 uit te trekken. Op het Foreholteterrein werd een Districtssportdag gehouden tussen dc N.K.J.B. van Lisse, Warmond, Noordwijk en Voorhout. Jammer dat het weer niet erg mee werkte anders was de publieke be langstelling veel groter geweest. De wedstrijden, uitsluitend voor de jeugd van Voorhout vonden daar om ook geen doorgang en zullen nu plaats vinden Zondag 22 Augustus. De uitslagen van deze sportdag waren: 1500 meter: 1. W. v. Gent, Voor hout, 2. Camps, Lisse; 3. P. Beelen, Lisse. Vrije 1500 meter: 1. P. Christiaan- Noordwijk; 2. C. Noordermeer, Noordwijk; 3. A. Deutekom, Voor hout. 400 Meter: 1. P. v. Dijk, Voorhout; 2. L. v. d. Lans, Voorhout; 3. C. Gul- demond, Warmond. 80 Meter: 1. P. v. Dijk. Voorhout; 2. Th. v. Leeuwen, Lisse; 3. Jac. Ot- tenheim, Voorhout. Hoogspringen: 1. H. Warmenhoven, Voorhout 1.85; 2. M. Warmenhoven, Voorhout 1.75; 3. K. v. d. Meer En- gel-Lisse 1.65. Kogelstoten: 1. L. Ruigrok, Lisse 12.30 M: 2. L. v. d. Lans, Voorhout 12.07 M. Verspringen: 1. L. v. d. Lans, Voorhout 5.67 M; 2. H. Warmenho ven, Voorhout 5.55; 3. P. Meeuwissen Lisse-Engel 5.09. Discuswerpen: 1. L. v. d. Lans, Voorhout 33,33 M.: 2. L. Ruigrok, Lisse 24.23 M.; 3. K. Kortekaas, Lisse 23.98 M. Olympische estafette: 1. Warmond, 2. Noordwijk, 3. Voorhout, 4. Lisse. De puntentelling is als volgt: Voor- Agenda van Leiden Woensdag: Gebouw Steenschuur 6, uur Ledenvergadering „De Natuur vriend" TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geschiedenis Natuur wetenschappen (Steenstraat 1 a): Tentoonstelling 2 y, eeuw microsco pie. Werkdagen (behalve 's Maan dags): 10—4 uur; 's Zondags 14 uur (Tot 19 September). Rijksmuseum van Oudheden: Col lectie Diergardt-Sieraden uit de Volksverhuizingstijd". Werkdagen 10 17 uur 's Zondags 1317 uur (tot 22 Augustus). Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang. BIOSCOPEN. Casino: „Vrouwen als lokaas", 18 jaar. Lido: „Honderd meisjes en een zee man", alle leeftijden. Luxor: „Pechvogel en Co", alle leeftijden. Trianon: „De gevangene van Zen- da", 14 jaar. Rex: ..Ontvoerd uit de harem", _14 jaar. (Donderdagavondcyclus: waarheid omtrent ons huwelijk", strikt volwassenen). De aanvangstijden van de biosco pen zijn: Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Dienst der Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 7 Augustus 13 uur tot Zater dag 14 Augustus 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herding Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. KAT WIJK Geboren: Diekey E., dr van E de Zeeuw en D. Meijvogel; Willem, zn van W. Boezaard en G. Meijvogel Pietje, dr van E. den Haas en S. van Rijn; Aleida. J., dr van J. van Leeu wen en N. van der Plas; Adri, zn van A. de Best en M. van der Plas; Maartje J., dr van D. van Duyn en L. Hoek; Arie, zn van C. van Duy- yenvoorde en J. Guyt; Jaantje, di van C. van Duyvenvoorde en J. Guyt. Ondertrouwd: G. Rous en D. Ver hoef; J. J. van Mil en G. Maagdelijn; J. W. Koning en K. Ouwehand; E. iWttevèen en H. Ouwehand. Getrouwd: G. C. de Vreugd en Y. Nijgh; T. S. Lindeboom en H. L. Parlevliet; P. G. Bontje en W. A. Berkheij. Overleden: G. Haasbroek 80 j., wed. van A. van Klaveren; A. van Duyn 65"j., echtgen. van J. Schaap. J. Broekhof, Koos Mulkens en D. v. Denzen slaagden voor metaal bewerker. SASSENHKIM MIDDENSTANDS - TENTOONSTELLING. De plaatselijke middenstandsver enigingen zullen een middenstands tentoonstelling organiseren en wel op 31 Aug., 1, 2, 3 en 4 September. Deze tentoonstelling zal de naam „Samit" dragen, welke naam afkom stig is van (S)assenheimse (Midden stands ten (to) onstelling. De plannen zijn reeds in een ver gevorderd stadium. Waarschijnlijk zal een en ander worden opgesteld op een terrein hoek HoofdstraatCaro- lus Clusiuslaan. Het geheel wordt ondergebracht in een grote tent. Verschillende attracties kar* men daar vinden, terwijl een groot ge deelte van de Sassenheimse midden stand reeds zijn medewerking heeft toegezegd. hout 48 pnt.. Warmond 19 pnt., Lisse 14 pnt., Lisse Engel 12 pnt. Na deze diversen takken van sport werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de veteranen van Hillegom en Voorhout. De Hillegommers wa ren gekomen om revanche te nemen, maar dit is niet gelukt, want met 5—1 moesten zij het onderspit del ven. Voorhout verdiende deze over winning ten volle. NAJAARSFEESTEN In een vergadering der Oranjever eniging werden de op 20, 21 en 22 September a.s. te houden najaars feesten besproken. Uit de binnengekomen brieven van de kermisexploitant bleek, dat er wederom verschillende attracties zul len zijn, zodat groot en klein zich zul len vermaken. Op 20 September zal er een muzi kale optocht plaats vinden, waartoe alle sport- en jeugdverenigingen worden uitgenodigd. Van verschillende zijden is reeds medewerking toegezegd. Na afloop prijsjassen en prijsbiljarten in de verschillende café's. Om 9 uur ope ning feestterrein. 21 September is er een versierde optocht voor de school gaande jeugd, waarna kindertractatie. 's Namiddags de Ronde van Voorhout. Hierover worden nog besprekingen gevoerd tot wijziging van het par cours. Mocht men hierin niet slagen, dan zal het aantal ronden worden vergroot. Om 4 uur behendigheids wedstrijd voor auto's. 22 September keuring voor tilbury's, die deelnemen aan het ringsteken; Tobbetje steken op de fiets; Tonknuppelen; Ringste ken op de fiets; Kruiwagenrace met hindernis; Behendigheidsloop. De feestdagen zullen wederom wor den opgeluisterd door de muzikale medewerking van de muziekvereni ging St. Caecilia. Door bestuur en commissarissen zullen in de komende weken de contributiekaarten 1954 worden aangeboden. Getrouwd: H. C. van Egmond 26 j. (Rijnsburg) en A. C. Jansse 26 j. Overleden: Pieter Timmers 65 j. WASSENAAR BUURTVERENIGING OOSTDORP ORGANISEERDE KINDERFEEST. Voor de kinderspelen was veel be langstelling. De uitslagen waren: Kegelen (meisjes van 6 t.m. 8 jaar): 1. Anneke Raggers, 2. Meta van Delft, 3. Suze Remmerswaal. Kegelen (jongens van 6 t.m. 8 jaar): 1. Jantje van Leeuwen, 2. Jan Noordover, 3. Wim v. d. Kooy. Steppenrace (meisjes van 9 en 10 jaar): 1. Carla Tacx, 2. Paulientje Slats, 3. Ankie van Leeuwen. Steppenrace (jongens 9 en 10 jaar) I Kees Slats, 2. Cornelis van Wijk, 3. Nico v. d. Does. Naald en draad-race (meisjes van II en 12 jaar): 1. Trudie Strooker, 2. Ineke v. d. Wouden, 3. Jaantje v. d. Steen. Goalschieten (jongens van 11 en 12 jaar): 1. Henk v. d. Does, 2. Jan Segers, 3. Kees Mechelse. Stoelendans (meisjes van 13 en 14 jaar): 1. Agnes van Leeuwen, 2. Tineka Kroon, 3. Regina Nijp. Mastalimmen (jongens van 13 en 14 jaar): 1. Aat Stouten, 2. Nol Barn- hoorn, 3. Jan Varkevisser. Na afloop van de spelen werd aan 750 kinderen van leden van de Buurt vereniging een zakje versnaperingen uitgereikt. OPLICHTER MELDDE ZICH ZELF AAN Bij de politie te Wassenaar heeft zich een dezer dagen gemeld de 43- jarige Haagse journalist A. D. P. T. die zich in de periode van Mei 1953 tot heden herhaalde malen schuldig heeft gemaakt aan verduistering en oplichting. Hij maakte er een gewoonte van artikelen te kopen zonder te betalen Bepaalde hij zich aanvankelijk tot boeken (in totaal voor 1150. later hield hij zich in dit verband ook bezig met eleetrische scheerap- paraten, een pick-upinstallatie, een fototoestel, een polshorloge, eèn schrijfmachine en een rijwiel. Een keer heeft hij betaald met een ongedekte cheque, andere keren be leende hij de artikelen, die nog niet betaald waren. De goederen belopen een waarde van in totaal 3.000.- Diefstal opgehelderd. Door een Voorhouts bezoeker van het zwem bad „Lommerlust" werd aangifte ge daan van de vermissing van zijn por. temonnaie met inhoud. De politie was de daders spoedig op het spoor. Het bleek een tweetal jongemannen uit Leiden te zijn, die de poi-temonnaie ontvreemd hadden. Het vermiste kon worden teruggegeven. Voor de acte M.O. Frans A slaagde de heer M. Hekkema. ZOETERMEER Industrievoetbaltoumooi Onder minder gunstige weersomstandighe den en op het waterrijke DSO-ter- rein werd Zaterdagmiddag gevoet bald door 5 elftallen van in deze ge meente gevestigde ondernemingen om de» Industrievoetbalwisselbeker. De opbrengst van de entreegelden was bestemd voor het uniformfonds van „Kunst en Vriendschap". De wedstrijden werden opgeluisterd met mjjziek van het plaatselijk fanfare corps. De belangstelling viel mee, ongeveer 400 personen volgden de verrichtingen van de voetballers. Elk elftal moest 4 maal 2 keer 20 minu ten binnen de krijtstrepen aantre den. Het elftal van Gebrs. van Spek werd tenslotte winnaar. Laatste Berichten UNIBESPREKINGEN VANDAAG AFGESLOTEN. Naar wij vernemen, heeft minister Luns hedenmorgen, Dinsdag, op Bac- kershagen gedurende ruim een uur een bespreking gehad met minister Sunarjo, waarbij de laatste kwesties van de Nederlands-Indonesische be sprekingen zijn opgelost. MENDèS-FRANCE WINT VERTROUWENSSTEMMING De Franse nationale vergadering heeft Dinsdag haar vertrouwen uit gesproken in de regering van Mèndes France. De stemming ging over het plan voor economisch herstel van de eerste minister. VERMISTE BERGBEKLIMMERS TERECHT Volgens te Chamonix ontvangen berichten zijn drie van de negen Zwitserse bergbeklimmers, die sinds Zaterdag op de Mont Blanc werden vermist, om het leven gekomen. De overige zes hebben zich in een hut in veiligheid kunnen brengen. In de zelfde hut is een groep van acht Spaanse bergbeklimmers aangekomen omtrent wier lot men ook in onze kerheid verkeerde. BLEEKWATER BIJ BELLEN BLAZEN Een 3-jarig Amsterdams knaapje, dat lustig op de waranda van zijn huis bellen stond te blazen kreeg in een onbewaakt ogenblik een fles met bleekwater te pakken. Het knaapje zag hierin een welkome aanvulling voor zijn zeepsop en goot uit de fles wat van het vloeistof in zijn bakje. Hierna nam hij zijn pijpje weer in de mond om verder een serie zeep bellen het luchtruim in te sturen. Helaas kreeg hij tijdens het opzuigen ook bleekwater mee naar binnen, waardoor het ventje in een zieken huis moest worden opgenomen. FOTOTOESTELLEN GESTOLEN Een nachtwaker ontdekte vannacht dat dc etalageruit van een fotohan- del aan de Admiraliteitskade te Rot terdam was vernield. Er bleken vier fototoestellen ter waarde van 3.222 te zijn verdwenen. GEEN HOGER BEROEP IN ZAAK BETTY MELJADO Noch de raadsman van mevrouw Geertruida Maria L. van M. uit Hil versum, noch de officier van Justitie hebben tegen het vonnis van de rechtbank te Amsterdam hoger be roep aangetekend. Mevr. L. van M. werd op 27 Juli j.l. terzake van het voortgezette mis drijf: medeplegen aan het verbergen van de opzettelijk aan het wettig ge zag onttrokken minderjarige joodse oorlogspleegkind Betty Mel j ado en het onttrekken aan de naspeuringen der Justitie, veroordeeld tot 12 maan den waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van de preventieve hechtenis. Marktberichten LEIDEN, 10 Aug. Vette varkens. Aanvoer 236 stuks. Notering zwa re 2.00—2 04, lichte 1.95—1.98, slagersvarkens 2.04—2.05 en zeugen 1.801.86 per kg. Handel vlug. Drie nuchtere kalveren. BODEGRAVEN, 10 Aug Kaas. Aangevoerd i96 partijen. Prijzen le soort 2.07—2 14. 2de soort 2.00— 2.06, extra 2.152.32 per kg. Han del kalm. ROTTERDAM. 10 Aug. Vee. Aanvoer 3339 en (5736) totaal, waar van: 450 vette koeien, 978 (406) ge- bruiksvee, 170 vette kalveren, 259 (144) graskalvtfren, 422 nuchtere kal veren, 194 varkens, 252 biggen, 129 paarden, 98 veulens, 349 schapen err 38 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.75—2.90, 2.60—2.70, 2.20 2.50 en vette kalveren f 2.502.60, 2.30—2.40 en 1.90—2/20 per kg. levend gewicht; graskalveren 425 325225, nuchtere kalveren 6353 —48 en biggen 75—65—50 per stuk, slachtpaarden 2.021.921.80 per kg. levend gewicht; velens f 375 275—20, schapen 120—100—85, lam meren 90—7565, kalf- en melk koeien 1050—975825, varekoeien 800—700—630, vaarzen 875—700— 575, pinken f 570—470—36 per stuk; vette koeien aanvoer ruimer, handel levendig, prijzen als gisteren prima's boven notering; vette kalveren aan voer als vorige week, handel rede lijk, prijzen stabiel; graskalveren aan voer even meer, handel kalm, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren aan voer iets minder, handel stug, ruim prijshoudend; biggen, aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen iets hoger;! slachtpaarden aanvoer als vorige week, (95) ruim prijshoudend; veu lens aanvoer kleiner, handel goed, pry zen hoger schapen en lammeren aanvoer korter, handel kaLm schapen onveranderd en lammeren iets stijver; kalf- en melkkoeien aanvoer iets min der, handel stroef, niet geheel prijs houdend; varekoeien aanvoer matig handel redelijk, ruim prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer flink, han del stil, prijzen onveranderd, t.b.c.- vrij aanvoer pleiner, handel kalm, prijzen constant. VINKEVEEN, 9 Aug. Groente. Andijvie 1424 cent, postelein 15— 19 cent, spinazie 34 cent, groene kool 1921 cent, waspeen 3233 cent, to maten 2044 cent, pronkbonen 2941 cent, snijbonen 4376 cent, stambo- nen 4073 cent en stokprincessen- bonen 6077 cent per kg., bloemkool 953 cent, komkommers 820 cent sla 3—11 cent en bleekselderij 20 ct per stuk; peen 41 cent per bos.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3