JACOBA BEIEREN BANKEMPLOYÉ 26 t.m. 31 Juli a.s. gesloten N.V. Het Motorhuis JONGE KRACHT Assistent Goede resultaten bij examens van de R.K. Vakschool voor meisjes te Leiden WOENSDAG 21 JULI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 4 Voorzien van de Gena demiddelen der H. Kerk is na een kortstondige ziekte overleden mijn lieve, goede Man CONSTANT J. M. J. MACHEN in de ouderdom van 83 jaren. M. C. MACHEN— ROTTEVEEL De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden Zater dag 24 Juli 's morgens te half 10 in de Paro chiekerk van de H. Mat thias te Warmond, waar na de begrafenis oo het R. K. Kerkhof, aldaar. Rozenkransgebed Vrij dagavond in de kerk om 8 uur. Warmond, 20 Juli 1954. Geen bezoek. Algemene kennisgeving. J. O. Tromp TANDARTS Rapenburg 43. AFWEZIG TOT 17 AUGUSTUS. Voor spoedgevallen Telef. 21615 en zijn Tandartsen Nieboer en Krul bereid waar te nemen, voor zover aanwezig. BIOLINE bevat extracten van verse Biologische geneeskruiden. Uw drogist kent Bioline, hij kent de Biologische be standdelen van Bioline en hij zal U gaarne inlichten. De verkoopprijs bedraagt 1.25 voor 50 dragées. (m. of vr.) gevraagd bij de Nederlandsche Middenstandsbank te Leiden. Bij gebleken geschiktheid goede perspectieven. Eigenh. geschr. soil, onder opgave van leeftijd, antece denten en verlangd salaris worden ingewacht. 2615 PHILIPS geeft geld voor uw oude scheergerei! Bij aankoop van een PHILIPS 5»e/scheerapparaat ontvangt u van uw handelaar nevenstaande be dragen. Let goed op: dit aanbod geldt slechts tijdelijkl Wegens VACANTIE is onze werkplaats HOGE RIJNDIJK 5 van Voor llchto sorvlco govalloo MORSSINGEL 1 B Telefoon 24741 N.V. Leidse Matrassenfabrieken „REDEKO" Leiden Hansenstraat 71-73 vraagt voor spoedige indiensttreding: a. Matrassenmakers b» Machinestiksters c* Leerl. Machinestiksters d. Aank. Matrassenmakers (18-22 jaar) e. Leerl* Matrassenmakers (1417 jaar) Aanmelden iedere dag van 95 uur bjj de fabriekschef in Zuivelzaak gevraagd met het vak bekend en v. g. g. v. STARRENBURG, Javastraat 69a, Den Haag, Tel. 11.54.15 of 11.38.36. Voor direct gevraagd: voor expeditiebedrijf. GEBR. MOLKENBOER Herenweg 41*8, Lisse. Telefoon 7169, Sassenheim Aannemings-Maatschappij vraagt ter opleiding voor haar correspondentie-afdeling Leeftijd 18—21 jaar, bij voorkeur met M.U.L.O.- diploma. Uitv. schr. soil, met opgave van vorige betrekking (en) referenties onder no. 2611 aan het bureau van dit blad. 2 Meisjes gevraagd voor het maken van verpakking van chocolade en suiker werken. Leeftijd 14 tot 16 jaar. Gunstige loonregeling Reisgeld wordt vergoed. Aanmelden Meredjjk 165, Leiden. 2368 Groot druk Handelskantoor in Leidschendam vraagt voor directe indiensttreding voor de boekhouding. Gegadigden naar deze functie, welke goede vooruitzichten biedt, moeten min stens MULO-diploma A bezitten en enige boekhoudkundige ervaring hebben. Brieven onder no. 2619 bureau van dit blad. 2 Gevraagd een net R.K. Meisje voor dag of dag en nacht bjj H. J. van Teijlin- gen, Dorpsstraat 5, Zoeter- meer. 3430 3? Gevraagd. Siert. Ver gunning warme en koude kassen en bakken; open grond A en B Jan.-Dec. Te huur gevraagd 100 R.R A en B. c.v. N Bakker Hz Roelofarendsveen K 1713 no. 487. 3? R. K. Jongeman zoekt kosthuis, liefst leegstaande kamer. Br. onder no. 3430 bureau van dit blad. 3? Echtpaar, med. student en pianiste, zoeken woon ruimte. Br. onder no. 3431 bureau van dit blad. 3? Te koop aangeboden in prima staat zijnde kin derwagen (wit). Middel weg 1, Leiden. 3426 Jacobo van Beieren, „deze ongelukkige gravin", zoals zij in de schoolboekjes heet, was een rijke vrouw. Zij kon zich alles veroorloven, wat er voor geld en goede woorden te koop was. Maar hoe weinig bleef dit toch vergeleken bij wat iedere vrouw van heden zich kan verschaffen. Immers, een naaimachine of een stofzuiger, een haard of een gascomfoor, een radio of een flets waren er voor Jacoba niet bij. Die bestonden eenvoudig niet. Die begonnen pas te bestaan. toen de techniek met reuzenschreden vooruit ging. De techniek alleen Nee. Want weinig nieuwe producten en vindingen zouden een succes ge worden zijn, als het dagblad ze niet ander de aandacht van millioenen had gebracht. Wat onbekend is, koopt men niet, en wat men niet koopt, kan niet In groot getal vervaardigd worden. En juist die massa moet het 'm doen, als het erom gaat de prijs binnen het bereik van velen te brengen. Dat is geschied. De nieuwskolommen en de ad vertenties in de dagbladen hebben de vele ge makken, die de moderne techniek ter wereld bracht, mee helpen populair maken. Dagelijks profiteert U daarvan. Zoals U ook dagelijks profiteert van het feit, dat de dagbladadvertenties U thuis, als U op Uw gemak een kopje thee drinkt (Jacoba kende nog geen thee), het laatste nieuws brengen over voeding, kleding en wat niet al. Is het een wonder, dat juist die advertentie-pagina's doot velen het eerst en het gretigst gelezen worden? éuxgéC K6S& Voor direct gevraagd voor bezorging van ruw ïj6. Aanmelden Nieuwstraat 53a, Leiden. 2609 Gevraagd zo spoedig mo gelijk Ie of 2e Kapster Kapper sbedr ij f SMITTENAAR Hooigracht 102, Leiden. BOOTA kTIKELEN ZEILMAKERIJ TROOST Haven 14 - Telel. 21664 3? Wie helpt dame aan typewerk? Snelle afleve ring, prima verzorging en uiterst billijk tarief. Br. onder no. 3345 bureau van dit blad. 2 Te koop Jonge Hennen tegen de leg en jonger van af f 3.per stuk. Nas- saustraat 14, Lisse of Vaart kade 7, Sassenheim. 3409 3? Te koop pick-üp met versterker in fraaie kast, Hofbrouckerlaan 31, Oegst- geest. Tel. 30838. 3431 3? Sleestofzuiger 125220 volt, z. g. a. n., compleet 35.Grote Philips ra dio van 1952 spotkoopje 150.Studie viool f 15, wegens vertrek aangeboden Te bevragen Hogewoerd 29, bov. bel (ingang auto matiek). 3434 3? Verloren op 16 Juli jl. een gouden schakelarm band (gedachtenis). Tegen beloning terug te bezorgen v. Hoeylaan 43, Den Haag, tel. K 1700—'772900. (Kos ten worden vergoed). 2 Een slaapkamer te huur voor net meisje alleen, b. b. h. h. Brieven onder no. 3427 bureau van dit blad. f2 Permanenten 4.50 met crèmebewerking, nu ook bij ons erbij. Dames- en Herenkapper, Haven 10, Tel. 26353. Leiden. 3428 f2 Aangeboden: in goede staat zijnde kinderwagen, compleet met bedje en kus sen. Prijs 40.Te bevra gen Andrie Schotkade 4 (bij de Herer"-*raat. 3432 f2 Meisjes-, .eis ter over name gevraagd, leeftijd 8 tot 9 jaar. Br. onder no. ,3433 bureau van dit blad. f2 Hulsmann Motoren. Agent: Firma L. W. F.. van der Steen, Stationsweg 31, Leiden. 2610 "2 Koolplanten. Gele sa- voye, bloemkool, winter groene en spruiten (jonge planten). H. A. v. d. Berg, Boerhaavestraat 45, Voor hout. tel. K 2532—7586. 2 Kousen reparaties, nog dezelfde dag gereed! By aankoop van kousen ont vangt U een bewijs voor gratis reparatie! Novelty, Haarlemmerstraat 16. 2 Sierteeltvergunning ri Jaarteelt, Periode van warme en koude ka6 of bak. Bloemisterij A. of B. in- en verkoop J Eist- geest, Zuideinde 99A, Rue- lofarendsveen. Telef. 291 K 1713. 2 Brillen J. A. Verheul, Haarlemmerstraat 86, er kend opticien levert a elk gewenst montuur en gla zen. Automatische slijpin- richting. Ruime sortering. Ziekenïondsleden krijgen gewone korting. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL Heel weinig candidaten afgewezen Uitslag gehouden examens: Het getuigschrift Huishoudkundige (twee-jarige opleiding) werd be haald door de dames: C. van Diemen, B. Vasen, Leiden; A. Bloemen, Oot- marsum; L. Bouwhuis, Sassenheim; C. Bulten, Lisse; A. Joosten, Rotter dam; G. Nievelstein, Heerlen; M. Ro ling, Leeuwarden; C. Teeuwen, Te- gelen; Th. Vosters, Voorschoten; A. Wiegman, Almelo. Afgewezen: geen. Het getuigschrift van de Vormings klasse behaalden de dames: M. Braakman, C. de Wit, L. Bergers, A. Bokma, D. Karpes, Leiden; N. van Berckel, Gel een; P. Dechesne, Leeu warden; M. Th. van Dooren, Tilburg; M. van der Horst, Sassenheim; J. Korte, Enschede; M. Leenaers, Heer len; D. Simonis, Lisse; B. van Thiel, Helmond; W. Wijnands, Hoogkars- pel; J. Bazelmans, A. Verschoor, Oegstgeest; P. van der Jagt, Lange- raar; C. Prins, V. Stikkelbroeck. Voorhout; M. van Rijn, Ter Aar; C. van der Salm, Delfgauw; A. van Schaik, Wassenaar. Her-examen: 2. Afgewezen: geen. Het schoolgetuigschrift Kinderver zorgster werd behaald door de da mes: W. de Die, W. Heeman, E. van Zwieten, Leiden; G. Ammerlaan, Alphen a. d. Rijn; W. de Bruyn, K. I van Tongeren, Warmond; G. Dorre- paal, M. van der Velde, Zoeterwou- de; G. van Eeden, W. Riem Vis, Noordwijk; C. Heeremans, Haarlem; A. M. Teeling, Wassenaar; Th. Ver- degaal, Sassenheim; W. Okkersë, Waddinxveen; J. Houthoff, Oegst geest. Afgewezen: geen. Het diploma Kolonieleidster van de Centrale Raad werd behaald door de dames: W. de Die, E. van Zwieten, Leiden: G. Ammerlaan. Alphen a. d. Rijn; W. de Bruyn, Warmond; W. Riem Vis, Noordwijk; J. Houthoff, Oegstgeest; W. Okkerse, Waddinx veen. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Costuumnaaister behaalden de dames: P. Geerlings, Noordwijkerhout; E. Glasbergen, Rijnsburg; J. de Jong, H. Kapteijn (met lof), M. de Vos, Leiderdorp; J. van der Meer (met lof), C. van Rui ten (met lof), Roelofarendsveen; C. Papót, Warmond (met lof); M. Ver gouwen, Voorhout; N. Vergunst, Koudekerk. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Coupeuse be haalden de dames: C. Bügel, J. Hof man, A. Hoogenboom (met lof), K. Jonker, Leiden; J. van der Put, Noordwijk. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Huisnaaister werd behaald door de dames: W. v. Cassel, M. van Dijk, W. Dijkmans, M. Koet, M. Lagerberg, M. Neele- man, A. Schuurman, J. Visser, E. v. d. Weijden, Leiden; E. van der Geer, M. de Groot, Oegstgeest; G. de Heij, C. Vooys, Katwijk; G. den Hollan der, Leiderdorp; C. Teernstra, Sas senheim; Fr. Weijers, Warmond. Afgewezen: 1. Het getuigschrift Hulp in de Huis houding behaalden de dames: M. v. Bruggen, E. van der Hoorn, B. Roest, W. Röling, B. Sloos, I. Tatay, M. van Ulden, C. Zaalberg, J. van Zandwijk, Leiden; A. van den Berg, Warmond; N. de Bock, Oude Wetering; J. van der Heiden, E. Lugtigheid, Sassen heim; S. de Koning, Oegstgeest; A. van den Wijngaard, Leiderdorp; Chr. Schumacher, A. Thijssen, Noordwijk; M. van Slagmaat, Alphen a. d. Rijn. Afgewezen: 5. Het getuigschrift 2-jarige Primaire Dagopleiding behaalden: A. Bruins, S. Castelein, E. Gijzenij, A. Heijn, D. Heijnen, Th, Huschka, C. Juffer mans, M. van Kesteren, A. Nobel, P. Rijsbergen, E. Sierat, C. Weers, J. Kok, M. van Latum, M. Minderop, J. Beekman, S. Flaman, I. Schoe- man, L. Smittenaar, J. Vermeulen, G. Devilee, C. van den Dop, E. Hons- beek, R. van Ingen Schenau, C. Knot- ter, J. Kralt, G. Kranenburg, M. Ligt- voet, E. de Mooy, G. Ruiter, H. Selier, J. Smits, A. Vermeer, M. van der Vos, A. Zitman, C. Baart, T. Bors- jes, A. Burgy, M. van Ingen, P. Nag- tegaal, Leiden; P. Augustinus, J. Steenvoorde, C. Verhart, Noordwijk; A. van Dam, M. Warmenhoven, Voor hout; J. Does wijk, M. Duynisveld, S. Oudshoorn, Voorschoten; H. Duin dam, M. van Bennekom, Hazerswou- de; C. Kluitérs, P. de Boer, Zoeter- woude; G. Leuven. Lisse; M. Papót, Warmond; C. van Rijn, P. Strijk, A. Harstra, P. Heeren, C. Nonnekens, E. van der Valk, Oegstgeest; H. Verstee- ge, de Kaag; B. Vieveen, Leidschen dam; M. de Graaf, P. Leest, M. Maat, H. van der Vecht, Fr. Zwaan, Leider dorp; M. van den Berg, Wassenaar; A. Juffermans, Rijpwetering; H. Ka- piteijn, E. Colijn, C. Helmus, E. Le pelaar, J. Vercouteren, Sassenheim; M. de Koning, Roelofarendsveen; H. Peeters, Hoogmade; A. Pennings, S. Pennings, Oud Ade; J. Rotteveel, Oude Wetering; M. Warmenhoven. J. Spaanderman, S. Vis, Katwijk Afgewezen: 7. Het getuigschrift van de 4-jarige Middagopleiding behaalden de da mes: M. Kanbier (met lof), T. Kok, J. van der Kraats, E. Rodenburg, H. de Water, Leiden; E. Kwakernaak, Hoogmade; L. van de Meij, P. Vink, Oegstgeest; Th. Straathof (met lof), Nieuwe Wetering; M. Vlekke, Voor schoten. Afgewezen: geen. Het getuigschrift 2-jarige middag opleiding behaalden: M. Boetekces C. Ginjaar, T. Kruider, W. Matze Leiden; M. Roeloffs, Nieuwe Wete ring; M. IJsselmuiden, Voorhout; Th. Zandbergen, Oegstgeest. Afge wezen: geen. BEVORDERD. Van het le leerjaar naar het 2e van de Opleiding Huisnaaister zijn bevorderd: M. Bentvelzen, P. Beu- mer, E. Bleyswijk, C. Edelaar, S. Es- derts, W. Griffioen, A. Hamerling. E. v.- d. Linden, G. Tierolf, E. Velt- huyzen, C. van Woudenberg, Leiden. C. Heuer, T. Hoekstra, J. Schaap, Sassenheim; C. Hogervorst, G. van der Hulst, Oegstgeest; K. van der Horst, Alphen a. d. Ryn; C. Schipper, Warmond; C. v. d. Velde, Zoeter woude. Niet bevorderd: geen. Van het le laerjaar naar het 2e van de opleiding Hulp in de Huis houding: Th. van Eeden, V. van der Meer, Noordwijk; J. Hortensius, Oegstgeest: E. Meeuwissen, Lisse; W. Vis, Ter Aar; J. M. Marïes, Maas tricht; M. Rensbergen, Leiden. Niet- bevorderd: 2. Van het 3e leerjaar naar het 4e van de MidJagopleiding: A. Assie, L. van Barneveld, L. Straathof, L. Zirk- zee, Leiden; C. van Aalst, A. Groen, J. Koetsier, Hazerswoude; C. van Bladel, Sassenheim; M. Boere, W. v. Dam, Zoeterwoude; E. Broekhuizen. C. Heemskerk, G. den Hollander, M. den Ouden, Oegstgeest; J. Colijn, Leiderdorp; J. Jongedijk, Rynsburg; W. van der Meer, Noordwijk; C. van der Meer, Rijpwetering; C. Straat hof, Nieuwe Wetering; J. Verboom, C. Vogelaar, Voorschoten. Niet be vorderd: 1. Van het le leerjaar naar het 2e van de Mi "dagopleiding: J. Huynink (voorw.), E. van Ulden, J. Frede- riksz, J. Slootweg, Leiden, G. de Groot, E. Saey, Oegstgeest; M. van Velzen, Warmond. Niet bevorderd: 1. Van het le leerjaar naar het 2e van de Primaire Dagopleiding: A. Bügel, W. van Halderen. H. Ifarmse (voorw.), M. Hartogs (voorw.), W. Heyn, Th. Nijssen, C. v. d. Westen, W. Wynans, A. Hogeboom, H. La gerberg, A. Libochant, (v.w.), S. Ol-1 derik, (v.w.), C. Prins, (v.w.), W. Roelandse, M. Scheffer, Th. Schrama, Th. Stokkermans, M. Vintges (v.w.), M. Bergers, (voorw.), J. Breedeveld, A. Devileé, L. Hettinga (voorw.), M. Hinnen, (voorw.), I. van Houten, M. Krekelaar (voorw.), A. Mens, M. Oude Elferink, F. Hoefman (voorw.), Chr. Boers, M. de Cler, (voorw.), P. van Egmond, (voorw.), J. Hillebrand, C. Marquenie, J. Plomp, M. Somme- ling, M. Stijger, A. Taffijn, H. Tib- boel, M. Vogelenzang, W. van der Vos, G. Walter, M. Bakker, J. Bek, L. Breedëveld, G. Doove, I. v .Evert, J. Geenjaar, G. Haasnoot (voorw.), L. Hartevelt, M. Honders, E. Huizer, J. Langezaal, W. Middelkoop, J. Phi- lippo, J. Selier, J. Slingerland, A. Sloos J. Snijders, C. Stoof, J. Stoof, C. Zirkzee, A. de Best, W. Ritselaar, Leiden; C. v. Dam, G. Duinhoven, M. Kerkvliet, A. v. Rijn, M. Weyers (v. w.), C. de Winter,, J. v. Dijk, War mond; R. George, C. Schrijvers, J. Kriek, G. v. d. Nouweland, C. Ceelen, M. Nieuwenhuyzen, Voorschoten; H. Leuven, M. Leuven (voorw.), Lisse; E. Visser, T. Handgraaf, A. van der Heide (voorw.), J. Jansen, L. de Kloet, C. de Mooy, Oegstgeest; A. Steenvoorde, C. Vink, Noordwijk; D. van den Berg, J. van Dam, A. van Gerven, M. Turenhout, C. van der Werf, Voorhout; M. Bos, C. van Goo- zen, Hazerswoude, P. v. d. Heiligen berg, P. Pennings, W. Reekers, Nieuw Vennep; A. Knauf C. Omtzigt, C. de Jong, M. v. d. Werff, W. v. d. Werff, Zoeterwoude; M. Koetsier, C. van Sohie, A. Straathof, Hoogmade; E. Laken, C. van Zonneveld, J. Bosman, G. Bosman, M. van Es, S. de Lange, C. van Poelgeest, Leiderdorp; J. Ba tenburg, M. Braam, N. Braam, A. de Jong, W. van Nieuwkoop, L. Roos, W. Tangeman, J. van der Weyden, Sassenheim; P. Plug, A. Schaap, M. Varkevisser, Katwijk; ML de Groot, Zoetermeer; C. Heemskerk, Oud Ade. Niet bevorderd: 15.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 4