Prachtig zeilweer, vooral op 2de dag, begunstigde de wedstrijden Swift-combinatie oppermachtig over „Kampioen" uit Haarlem Moerdijk-spoorrbug na 82 jaar weer vervangen MAANDAG 12 JULI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 Braassem had weergoden mee Geslaagde voorbereiding voor de Kaagweek Wel zelden heeft de zeilvereniging Braassemermcer het zo getroffen met haar wedstrijden als dit jaar. Afgezien van een tekort aan wind op de eerste dag der wedstrijden, mag gezegd wor den, dat het een uitstekend geslaagd xei- lersfeest is geworden. Zon en wind be gunstigden dit jaarlijks tournooi wellicht ais nimmer tevoren en al moge het dan misschien een uitzondering zijn op de regel, dat het er kan spoken op de Braassem, de zeilers hebben het toch maar fijn- gehad en volop genoten van zon en wind en dus kunnen zij de her innering aan een mooie zeildag bewaren. Zaterdagmiddag was het. zoals wij hierboven reeds schreven, nog wat mis met de wind en van de aanvang af was het te zien, dat de geluksfactor hier weer mede een rol van betekenis zou spelen in het uitdelen der plaatsen. En het was bijna in alle klassen zo: een eerste plaats in de aanvang na soms een prachtige start wilde absoluut nog niet zeggen, dat men de wedstrijd gewonnen had, want het is nu eenmaal bekend, dat het zeilen zonder wind dikwijls een aftasten is naar vlaagjes, die van grote invloed kun nen zijn op het verloop van de wedstrijd. Maar. er komt zelfs nog wel meer voor kijken, en wel in de vorm der regle menten, want dat bleek reeds in de eer ste wedstrijd. Windstilte bekortte baan. De windstilte immers had het wed strijdcomité genoopt de baan af te kor ten, hetgeen men deed door het hijsen der afkortingsvlag. De 12m2 Sharpie- klasse had hiermee het eerste te maken en Jac. Kraan zowel als B. Ott meen den in het zien van de afkortingsvlag te mogen besluiten maar ineens te gaan finishen. Evenwel, de helft van de ge wone baan moest nog worden afge legd.... en toen beide zeilers hun ver gissing bemerkten, omdat andere zei lers, die hen volgden, het beter deden, was het reeds te laat om de verloren achterstand in te halen, hetgeen tot ge volg had, dat Kraan en Ott met resp. de vijfde en zesde plaats genoegen moesten nemen, terwijl J. van Staveren winnaar werd. Dit is overigens een zei ler, een van de vele Van Staveren's overigens, die nog wel meer van zich zal doen spreken. Hij deed het trouwens reeds op de tweede dag deze Braassem 1954, want Zondagmorgen won hij op fraaie wijze de eerste race. terwijl hij in de middag derde werd. hetgeen voldoende was voor de hoofdprijs. Daarmee heeft hij thans officieel de strijd met Jac. Kraan aan gebonden en we zijn benieuwd hoe deze strijd zich verder zal ontwikkelen. Te meer, wijl ook andere gegadigden nog steeds op de loer liggen om de hege monie van de gebr. Kraan te breken. We doelen daarbij speciaal op Guldemond, die zich met de derde plaats op deze Zondag tevreden moest stellen door een ongelukkige race in de ochtend. Des middags toonde hij zich evenwel van zijn beste zijde door als eergte te finishen, niet in het minst bedreigd door anderen. De wedstrijden hadden overigens deze keer weer een internationaal tintje door de deelname in de Olympiajollenklasse van enkele Belgen van de R.Y.C.G. Jam mer genoeg konden de gasten zich op dit eerste treffen nog niet aanpassen aan Aetherklanken DINSDAG. TELEVISIE-UITZENDING. KRO: 20.15 Vacantiewedstrijd voor echtparen; 21.00 Film en weeroverz.; 21.15 Cabaret; 22.00 Einde. HILVERSUM, 402 m. 7.00—24.00 AVRO. (7.50—8.00 VPRO) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. VP RO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopr. en piano. 11.45 Gram. 12.00 Amuz. muz. 12.30 Land en tuinb,meded. 12.33 Voor het plat teland. 12.40 Twee piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 „Wij ontdekken Amerika", caus. m. muz. 14.30 Omr. ork. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Her haling rede Billy Graham. 16.45 Gram. 17.00 Voor de kinderen. 17.30 Lichtemuz. 17.50 Rep. of gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Mili taire caus. 18.40 Gram. 19.05 Idem. 19.15 Paris vous parle. 19.30 Piano recital. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 20.45 Meded. 20.50 „Als het graf", hoorspel. 21.10 Gram- 22.15 Buitenl. overz. 22.30 Klein vrouwen koor. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.20 Gevar. muz. 23.45- 24.00 Gram. HILVERSUM n, 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvr. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Promenade-ork. 10.45 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 ranse chansons. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land- en utinb. meded.). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram. 14.00 Idem. 14.20 Promenade- ork. en soliste. 15.05 Metropole ork. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: J. J. van der Laan: „Werkplannen voor Nieuw-Guinea". 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nieuws. 19.10 Ronde v. rankrijk. 19.20 „Uit het Boek der Boeken", caus. 19.35 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „De prinses en de varkenshoeder", opera. 21.45 Gram. 21.50 Caus. over de Ronde v. Frank rijk. 22.00 Viool en piano. 22.35 Gram 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuwa. 23.1524.00 Gram. de capaciteiten van hun Hollandse col lega's, zodat zij eigenlijk geen partij waren. In de eerste plaats niet voor de uitzonderlijke klasse, welke door Koos de Jong nog steeds wordt gevormd. Hij won Zondag tweemaal, ondanks zeilers als Lesage en Bob Markus toch ook wel iets in hun mars hebben, maar zij kwa men er eenvoudig niet aan te pas. Na tuurlijk. alleen Zaterdagmiddag, toen de geluksfactor een woordje meesprak, moest de Rotterdammer de zege afstaan aan J. J. Huurman van W.V.A., die zijn Hiphaan als eerste over de finishlijn loodste. Een prachtige strijd werd Zondag ge leverd in de Regenboogklasse tussen de Hagenaar Hans v. d. Velde en de Oude- Weteringer Cor van Staveren, de onge kroonde koning van de Braassemermeer. Zij gaven elkaar deze keer niets toe, wonnen beiden een keer en werden beiden een keer tweede en alleen het feit. dat de overwinning in de laatste wedstrijd beslist, gaf de doorslag ten gunste van v. d. Velde, doch in punten stonden zij gelijk. Intussen had Hofland Zaterdagmiddag reeds gewonnen, maar Zondag kwam hij er niet aan te pas. Theunissen werd goede derde en F. Bos bezette de vierde plaats, maar het verschil tussen de overige deelnemers was niet zo bijster groot, wel een bewijs hoe heftig de strijd is geweest. In Drakenklasse kwam Van Wijk er niet aan te pas. We hebben er reeds eerder op ge wezen, dat het schijnt, of de strijd in de Drakenklasse immer zeer heftig moet blijven. Naast een zeiler van topklasse als Gerrit van Wijk met zijn uitstekend ingestelde bemanning is, blijven er toch altijd nog zeilers van klasse over, die hem op de een of andere dag een flinke poets kunnen bakken. En dan spreken we nog weer niet van' de windloze wed strijd op Zaterdagmiddag, waarop een voudig geen peil is te trekken. Maar we wijzen ditmaal wel op een wedstrijd als Zondagmorgen zich afspeelde en waarin Van Wijk op het beslissende moment faalde. Lange tijd had hij op de derde plaats gelegen, maar uiteindelijk was hij toch steeds verder naar de kop gedron gen, waarbij hij tenslotte een kans kreeg om de leiding te nemen. Dat was in de tweede ronde bij. de tweede boei, in de buurt van Roelofarendsveen. Van Wijk had evenwel geen rekening gehouden met het feit. dat hij voor een Pluisje ruimte moest geven en daardoor tevens zijn positie ten opzichte van Bakker, die de leiding had in de Drakenklasse, uit het oog verloren. Van Wijk maakte daarop de bakboord-stuurboordfout en nam de consequentie er van aan door zich sportief uit de strijd terug te trek ken. In de middag nam hij evenwel op prachtige wijze revanche en won met een straallengte voorsprong, hoewel hij zich in het eindklassement met de vierde plaats tevreden moest stellen, achter Klomp, Bakker en Hofkes. Ook in de overige klassen werd hier en daar mooie strijd te zien gegeven, zodat we kunnen zeggen, dat er volop van de zeilsport en de mooie Braasse mermeer is genoten, waarbij deze wed strijden voor velen tevens een prachtige voorbereiding zijn geweest voor de Kaag- week, welke Zaterdag a.s. weer begint en die als steeds van heinde en verre belangstelling zal trekken. De resultaten. De resultaten van de twee wedstrijden op Zondag zijn: 12 m2 Sharpieklasse: 1. J. C. J. van Staveren 39 p., 2. Jac. Kraan 33 p.. 3. W. Guldemond 31 p., 4. Th. Kraan 29 p. Valkenklasse: 1. E. J. Hoppe 76 p., 2. N. Both 68 p., 3. J. C. van Tienhoven 58 p., 4. J. Prins 58 p. Drakenklasse: 1. W. Klomp 38 p., 2. S. Bakker 37 p., 3. J. C. P. Hofkes 35 p., 4. G. van Wijk 30 p. Regenboogklasse: 1. J. C. v. d. Velde 56 p., 2. C. van Staveren 56 p., 3. F. A. D. Theunissen 36 p., 4. F. P. Bos 34 p. Vrijheidsklasse: 1. Ed. R. Freeh 46 p.. 2. Jan Stenhuis 42 p., 3. Blok 36 p., 4. J. D. Schooneveldt 22 p. (evenals R. Flier en H. Schalk). Pampusklasse: 1. W. DL van Staveren 44 p., 2. W. Kost en G. Biesot Jr. 28 p. 16 m2 Streepklasse A: 1. Endstra 38 i 2. P. Verhoeven 38 p., 3. W. Barzilay 36 p., 4. P. Bol 35 p. Idem B: 1. F. van Dam 24 p., 2. C. J. Brinkhuis 21 p. 16 m2 Puntklasse A: 1. J. Kroes 36 p., 2. A. P. Warnaar en J. Schiet 18 p. Idem B: 1. mevr. F. M. Homan 30 p., 2. W. Spaargaren 27 p., 3. J. Schiet 24 p. Olympiajollenklasse: 1. J. H. H. J. de Jong 70 p., 2. H. Lesage 54 p., 3. Bob Markus 54 p., 4. B. W. Willems 44 p., 5. H. Prins 37 p. 12 Vcetsjollenklasse: 1. M. J. van Geijn 64 p., 2. R. Koopmans 54 p., 3. A. Pels 51 p.. 4. A. W. Reyers 45 p., 5. mej. M. E. Holtrop 42 p. Jeugdklasse: 1. F. van der Toorn 62 p. 2. gebr. de Jong 50 p., 3. P. F. Boersma 38 p., 4. Jan Tepe 35 p., 5. H. F. Rijme- nam 31 p. Wedstrijden Oosterkwartier Blauw Wit en Ajax lijden zwaar verlies Naar ons wordt medegedeeld zou den Boskamp van Ajax, de Blauw witters Tolmeijer en Mesman, Gallis van RCH en de AFC-er H. Smit een contract hebben getekend voor de beroepsvoetbalclub „Amsterdam". Deze spelers zouden Zondag aan getekende brieven hebben verzonden aan de besturen van de clubs, waar van zij lid zijn en waarin zij het lid maatschap opzeggen. Deze w^ek begint de training te Duivendrecht, waar „Amsterdam" een terrein heeft gehuurd, waarop de volgende maand tribunes zullen wor den geplaatst met een accomodate voor 10.000 tot 12.000 toeschouwers. De vergoedingen voor de semi- profs zijn definitief als volgt vastge steld: 25.per week (met ver plichte training), 40voor een ge wonnen wedstrijd, 20.— voor een gelijkspel en 10.voor een verlo ren wedstrijd. Met verschillende spelers is „Am sterdam" nog in onderhandeling aan het einde van het seizoen zullen de semi-profs delen in de eventueel door de N.V. „Amsterdam" gemaakte winst. Voorlopig zouden niet meer dan 16 spelers worden geëngageerd. C. Plasmeyer winnaar Ter gelegenheid van het 25-jarlg be slaan van de Speeltuinvereniging „Oos terkwartier" werd Zaterdag met mede werking van de Swift-combinatie de Ronde van Oosterkwarticr gehouden en wel een clubontmoeting tussen de Swift- combinatie (Leiden) en de Kampioen (Haarlem). Er werd gereden over 75 km. (60 ronden). Mede door de zo juist begonnen Tour de France bestond er wellicht ook voor deze race overgrote belangstelling, met als gevolg een leidcrspr(js (suikerprijs voor die renner die de meeste keren als eer ste over de eindstreep ging) en een regen van extra premies. Laten wij direct zeggen dat dit alles ook door de renners werd gewaardeerd, want zij hebben een course gereden nog zelden in Leiden meegemaakt. Reeds dadelijk werd een hoog tempo ingezet, weerde C. Plasmeijer zich ge weldig en kwamen reeds na enkele ronden de eerste uitvallers. Voor de eerste 10 ronden noteerden wij een tijd van 20 min. 17 sec. en nog steeds was er geen kopgroep, na 20 ron den (39 min. 38 sec.) was Plasmeijer pl.m. 200 m. uitgelopen. Enkele ronden later kwam de eerste aanval op de lei der. onder aanvoering van D. Wallet (Swift), echter zonder succes. Plasmeijer had nu 38 sec. voorsprong. Na 30 ronden (56 min. 42 sec.) kwam er opnieuw een serieuze aanval en nu door A. v. Hou- welingen en J. Riethoven (beiden Swift). Fel werd er gejaagd en na 40 ronden (1 uur 15 min. 50 sec.) hadden deze drie koplopers een minuut voorsprong, om met nog 14 ronden het gehele peloton te lappen. Bij de 50 ronden noteerden wij nog een tijd van 1 uur 37 min. 50 sec. en bij de 6Öe ronde ging C. Plasmeijer onder luid applaus verdiend als le over de eindstreep. De totaal uitslag werd: 1. C. Plasmeijer (Swift) 1 uur 59 min. 6 sec. (tevens lei- dersprijs)2. A. v. Houwelingen (Swift) 3. J. Riethoven (Swift); 4. G. Rijkelijk- huizen (Swift); 5. A. v. d. Kamer (Kam pioen); 6. J. Koger (Kampioen); 7. H. v. Gent (Swift); 8. Th. Mathot (Kam pioen); 9. J. Miedema (Kampioen); 10. P. de Bie (Kampioen).. Namens Oosterkwartier sprak 2e voor zitter J. v. Hoven dank tot allen die aan het welslagen van deze ronde hadden medegewerkt en bood de winnaar bloe men aan. Voor Oosterkwartier een meer dan geslaagde middag. Tournooi Oude Wetering VVSB winnaar met grote cijfers Het tournooi der Weteringse Boys kan in alle opzichten geslagd heten. Het goede, niet te warme weer, maakte het de spelers niet te zwaar en zorgde voor een kleine duizend bezoekers. Dat VVSB winnaar zou worden was tijdens de eerste parrij al te zien. Door het rustige beheerste spel kreeg men de indruk, dat deze voetballers zonder inspanning de prijs in de wacht sleepten. Om klokslag halftwee trad dit elf tal in het strijdperk tegen Altior. De spelers waren toen nog fris en van beide kantep werd er flink opgezeten, waardoor de wedstrijd een snel ka rakter kreeg. Altior beet flink van zich af en het duurde dan ook 2C minuten voordat de Noord wij ker- houters kans zagen te scoren. Toen hadden ze echter de smaak te pak ken en binnen vijf minuten belandde de bal weer in het Langeraarse net (2—0). Toen na de pauze WSB de wind in de rug had was er echter geen houden j-neer aan. Binnen een minuut was de stand op 3—0 ge bracht. Met een snelle uitval zag Al tior echter kans de eer te redden en de stand op 31 te brengen Een mi nuut later werd er plaats gemaakt voor DOSR en Rijpwetering. De wed strijd die deze elftallen speelden was ongetwijfeld de mooiste van het tour nooi. Het duurde tot twee minuten voor de rust, tot er voor het eerst gescoord werd. Een lange trap vanaf de linkervleugel bleek te moeilijk voor de Rijp weteringse doelman (1—0). De strijd moest tenslotte na een 22 eindstand met penalty's worden beslist. DOSR schoot drie maal in het net. Rijpwetering schaat reeds met het eerste schot naast. Slechte finale. Degenen die nu hoge verwachtin gen koesterden van de finale kwa men bedrogen uit. Er werd niet lang gepauzeerd, dus de Veenders waren nog vermoeid. De duinkanters had den een uur gerust en waren stijf geworden, maar toch niet zo stijf, of ze hadden binnen vijf minuten de leiding. Na acht minuten volgde een tweede doorbraak (20). In de 19de minuut kreeg een achterspeler van DOSH een bal van de tegenstanders voor de voeten en schoot deze in eigen doel (3—0)! Pas toen wisten de Veenders over de rechtervleugel d-oor te breken en een doelpunt te maken (3—1). Even later zette WSB een ingooi door middel van een trap om in een doelpunt (4--1). Een halve minuut voor de rust redde de Noord- wijkerhoutse keeper zijn doel voor doorborng, doch kreeg de bal onmid dellijk weer terugespeeld, echter een meter te ver! (42). Nog driemaal wist Noordwijker- hout de bal in het Veense net te wer ken en de stand te brengen op 72. S. J. C.—BL. ZWART 2—4. De Zaterdag gespeelde wedstrijd voor het Zilverdoeltournooi van de voetbalvereniging Noordwijk tussen SJC IBlauw Zwart I is geëindigd in een verdiende overwinning voor Blauw Zwart, welke technisch ster ker was dan SJC. Wel opende SJC in deze ontmoe ting spoedig de score en wist deze geruime tijd te behouden, doch voor rust wist Blauw Zwart de stand op 31 te brengen. Na de thee verklein de SJC de achterstand nog tot 23, terwijl Blauw Zwart in de laatste minuten de stand op 2—4 wist te brengen. RKAVV liet zich beker ontgaan De finale om de jubileumbeker van de Haagse Voetbalbond heeft een ver rassend einde genomen. De strijd ging tussen de vierde klasser Rijswijk en de derde klasser RKAVV, die blijkens haar spel. vooral vóór de rust. meende geen moeite te hebben met de Rijswijkse ploeg. De gasten profiteerden daarvan en reeds na 7 minuten brengt de rechts buiten Van Dam de bal in de goede stand met gevolg dat de midvoor Klein de bal voor het inschieten heeft 01. Rijswijk blijft nog in de aanval maar RKAW speelt zich los met gevolg dat de gasten drie maal zich door een hoek schop kunnen redden. Een keurig ge richte grondbal wordt even keurig door de Rijswijkse keeper Van Kampen ge houden. Piet Hakkaart heeft inmiddels nog een prachtkans maar schiet naast. De witbroeken komen nu fel opzetten en begaan legio spelfouten, welke de scheidsrechter laat passeren. Weer ko men de gasten van rechts in de aanval waarbij zij door een abuis van de Leid- schendamse achterhoede aan linksbui ten Krok weer een kans geven 02. Onmiddellijk is het nu weer corner bij Rijswijk. Een keihard schot van Henk van Oosten doet de bovenlat kra ken. Na een hoekschop bij RKAVV gaan de spelers wat rusten, waarna de wit broeken weer fel van leer trekken en na twee corners door een pracht kopbal van Krol de stand op 03 brengen. Eerst nu komt er meer spanning. RK AVV krijgt een vrije trap te nemen met gevolg dat v. d. Voort, een van de backs van RKAVV, met een kopbal de stand op 1—3 brengt. Toch liet RKAVV zich niet om de tuin leiden. Bij een door RKAW genomen hoekschop wordt de bal door een der Rijswijkers uit het doel geslagen met gevolg een penalty. Van der Sman schiet echter schitterend naast maar even daarna komt Van Oosten met de bal oplopen en terwijl de keeper uit loopt kan Van Oosten rustig inschieten 23. De laatste minuten wordt nog fel gestreden maar door steeds uittrappen door de gasten komt geen verandering in de stand en kwam de uitgeloofde beker in het bezit van Rijswijk. Het eerste deel van nieuwe brug vast op de pijlers Gisteren heeft men een der over spanningen van de spoorbrug over het Hollandsch Diep van haar pijlers gelicht en door een nieuwe vervan gen. Dit interessante karwei, dat ge heel volgens het door de afdeling „Bruggenbouw" van de Nederlandse Spoorwegen gemaakte plan verliep, vormde het begin van de algehele vervanging van de 82 jaar oude brug door een nieuwe, die dubbelsporig treinverkeer zal mogelijk maken. De nieuwe overspanning, die met gebruikmaking van de wisseling van het getij werd geplaatst, is een halve vakwerkbrug, die over veertien da gen, als een tweede overspanning is geplaatst, compleet zal zijn. Vijf van deze vakwerkbruggen zullen te za- men met een plaatstalen brug de nieuwe spoorbrug vormen. Gistermorgen om vijf uur is men met de werkzaamheden begonnen. Het treinverkeer op de internationale spoorlijn, die tussen Moerdijk en Willemsdorp het Hollandsche Diep kruist, werd om zeven uur gestaakt. De personenvervoersdienst werd on derhouden met behulp van autobus sen. Om halftien had men de oude overspanning van de spoorbrug va rende en om kwart voor twee lag het SPANNING OM DE C.A.O.-TEXTIEL De bedrijfsunie textiel, waarin de drie vakbonden van textielarbeiders zijn verenigd, hebben een telegram gezonden aan de textiel-werkgevers- federatie. Daarin verklaren de werk nemersorganisaties, dat zij het uit blijven van besprekingen over een wijziging van de collectieve arbeids overeenkomst zeer onbevredigend achten. In haar telegram stelt de be drijfsunie textiel de eis, dat bespre kingen vóór 25 Juni moeten beginnen. Haar geduld is uitgeput. De aanleiding tot het telegram is 'n onredelijk uitstel van het verlang de overleg met de werkgevers. In de textiel-industriebestaat sedert 8 ja ren een C.A.O., welke gedurende de ze periode herhaaldelijk in onderling overleg met de werkgevtrs werd ge wijzigd. De laatste tijd is het evenwel niet mogelijk gebleken voor een nieu we wijziging het vereiste contact met de werkgevers te leggen, aldus de be drijfsunie. Reeds op 10 September 1953 hebben de werknemers hun voorstellen te bestemder plaatse ingediend. Hun herhaaldelijk verzoek tot een bespre king hebben zij op 25 Juni j.l. met een straffe brief herhaald. Het antwoord, dat hierop van werkgeverszijde is ge geven, hield een nieuwe verschuiving van de besprekingen in. De inhoud van de brief was zelfs dermate on bevredigend ,dat de bedrijfsunie tot een telegrafische sommatie meende te moeten overgaan. „Zouden de werkgevers alsnog ver stek willen laten gaan en niet vóór 25 Juli met de bedrijfsunie vrucht bare besprekingen wensen te begin nen, dan zullen nadere maatregelen worden overwogen. Een opzegging door de werknemers van de acht jaar bestaande C.A.O. per 1 Septem ber a.s. is dan niet uitgesloten. ESTO-SUCCES. De voetbalvereniging VEP te Woer den organiseerde Zondag j.l. een jeugd- tournooi voor b-elftallen. Hieraan namen deel, behalve de organiserende vereni ging. de ploegen van MSV uit Mont- foort. PVC uit Vleuten, KDS uit Utrecht en Esto, Bodegraven. De wedstrijden duurden 2x1 kwartier. De uitslagen luiden: MSVVEP 21; ESTOVEP 3—0; PVC—KDS 0—3; ESTO—PVC 5—0; KDS—VEP 2—0; MSV—ESTO 1—5; PVC—MSV 3—3; MSV—KDS 2—1' PVC—VEP 2—2 en ESTO—KDS 1—o'. Met 8 punten uit 4 gewonnen wedstrij den legden de Esto-junioren beslag op de eerste plaats en prijs in de vorm van een fraaie beker. A.s. Zondag zal het A-team van Esto deelnemen aan een tournooi, eveneens door VEP georgani seerd, voor A-elftallen. NIC. BOYS VERLOOR VAN TAVV. Zaterdagavond werd op het Nic. Boys terrein een wedstrijd gespeeld tussen beide eerste elftallen van Nic. Boys en TAVV uit Ter Aar waarvan de opbrengst bestemd was voor de reis van de ouden van dagen. TAVV wist dit duel met 2—1 te winnen en kwam hierdoor voor een jaar in het bezit van de wisselbeker be schikbaar gesteld door het comité Ouden van Dagen. Nadat namens de Nieuw- veense oudjes de heer H. Freyee de af trap had verricht ontspon zich een ta melijk gelijkopgaande strijd waarbij de Boys iets meer in de aanval waren, maar geen der partijen kon voor de rust het doel vinden. Na de rust verhoogde Nic. Boys het tempo en kwam het TAW- doel onder grote druk te staan en kon C. v. Vliet het eerste doelpunt maken voor de Boys na goed samenspel. Maar TAW wist het spel weer te verplaatsen en bij een scrimmage voor het doel van Nic. Boys maakte een der achterspelers hands in het beruchte gebied en D. Lok bracht de beide artijen weer op gelijke voet. In de laatste 10 minuten had TAVV het beste spel en drong Nic. Boys in de verdediging. Na goed voorbereidend werk kreeg de rechtsbuiten Bon de bal en in vrije positie maakte deze geen fout en joeg de bal langs keeper Van Rijn. Nic. Boys probeerde nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar er kwam geen verandering meer in de stand van deze sportieve soms iets te harde wed strijd en kreeg TAVV iets meer dan haar toekwam, want een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. De op brengst bedroeg ruim ƒ120,— bruto. PAARDENSPORT. RACEPAARDEN OMGEKOMEN. Acht waardevolle Noorse racepaarden zijn tijdens een brand, welke in de nacht in een paardenstal, even buiten Oslo gelegen, uitbrak in de vlammen omgekomen. De trainer Robert Bogen, die trachtte de dieren te redden, liep brandwonden op. nieuwe brugdeel vast op de pijlers. Gisteravond om zeven uur was de stagnatie in het treinverkeer opge heven. Jhr. H. G. A. Quarles van Uffórd is benoemd tot voorzitter van de AVRO, die Zaterdagmiddag in Arn hem haar 22ste algemene vergade ring heeft gehouden. Jhr. Quarles van Ufford volgt wijlen de heer G. de Clercq op. VACANTIEREGFLING MELKHANDEL AREN IN DEN HAAG Na drie jaar onderhandelen met de overheid en de huisvrouwenorgani saties is de Haagse melkhandel er in geslaagd, een vacantieregeling te ont werpen voor de laatste week van Juli en de eerste week van Augustus. Gedurende dit tijdvak kan de huis vrouw de melk halen aan een winkel of standplaats op minder dan twee honderd meter van haar woning. Een uitzondering is gemaakt voor grote kantoren in de binnenstad, voor fa brieken en grote complexen en voor enkele buitenwijken, waar weinig winkels zijn. In geval van ziekte kan men bezorging aan huis aanvragen. Zodoende kunnen de handelaren en hun bezorgers beurtelings een week met vacantie gaan, een regeling die in Amsterdam al twee jaar werkt Op het weglokken van klanten in deze periode staat een boete van honderd gulden per geval. NIJMEGEN IN FEESTTOOI Sinds Vrijdagavond baadt Nijme gen in een zee van licht, dat zal blijven branden tot de herdenking van de bevrijding van Nijmegen (op 17 September 1944) thans dus tien jaar geleden. Alle singels, plantsoe nen, de voornaamste straten in de binnenstad zijn verlicht met veel kleurige lichten waarin oranje, groen en rood overheersen. Het feestprogramma werd Zater dagavond in het Goffertopenlucht theater geopend met de opvoering van het middelnederlandse dieren epos Reinaert de Vos, door het to neelgezelschap speelgroeD Limburg. De regie van dit door wijlen Eduard Vetermans bewerkte stuk was in handen van Albert van Dalsum. NIEUWE LABORATORIUM VAN LANDBOUWPLANTENTEELT Dinsdag a.s. wordt te Wageningen het laboratorium van landbouwplan tenteelt (prof. ir. W. J. Dewez) aan de Haagweg geopend door ir A. W. v. d. Plassche .directeur-generaal van de landbouw. Het kassencomplex is tot stand ge komen dank zij Marshallhulp. De allernieuwste snufjes ten aanzien van koel- en verwarmingstechniek zijn toegepast. Op geheel automati sche wijze 'kan men in een viertal kassen constante temperatuurver schillen met de buitenlucht op peil houden. Nieuw hierbij is, althans voor ons land, dat opgepompt bron water als koelmiddel wordt gebruikt Een der kassen is ingericjit voor het TWEE DODEN BIJ BOTSING. Hedenmorgen is te Kloosterveen onder de gemeente Assen een grote trailer uit Oss op een rechts van de weg geparkeerde vrachtauto, geladen met hout, gebotst. De gevolgen waren zeer ernstig. De beide inzittenden van de wagen uit Oss, de 19-jarige F. A. van H. uit Oss en de 20-jarige J. T. K. uit Lith werden op slag gedood. Felle brand in Loosduinen I1/2 Ton schade aan veilinggebouwen Een hoog oplaaiende uitslaande brand, die tot ver in Den Haag en in het Westland zichtbaar was, heeft Zondagavond op het terrein van de Coöp. groenten veiling „Loosduinen en omstreken" in Loosduinen acht dubbele loodsen met verpakkingsma teriaal geheel en twee loodsen ge deeltelijk in de as gelegd. De oor zaak van de brand is nog 'niet bekend, maar men denkt aan de mogelijkheid van broei. De schade aan de loodsen bedraagt vijftig a zestig duizend gul den. De schade aan opgeslagen mate riaal eigendom van een vijftal Westlandse exDorteurs wordt op ten minste 100.000 geraamd. Zondag ontstond brand in een als motorwerkplaats ingericht huis aan de Utrechtse weg in De Bilt, waar tijdens het solderen van een motor onderdeel plotseling een steekvlam de ontvlambare inventaris in lichter laaie zette. Ondanks het ingrijpen van de vrijwillige brandweren van De Bilt en Bilthoven kon niet wor den voorkomen, dat het perceel ge heel uitbrandde. De belendende panden, die groot gevaar liepen, ble- I ven behouden.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8