BIOSCOPEN Nadelige gevolgen bij negering van oproepvoorrekeningouders £eidw Vatia MAREL S Overgangsexamens R.K. Lyceum te Leiden Wat is Moccona Bevorderingen stedelijk Gymnasium Leiden SECRETARESSE ZATERDAG 10 JULI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Inenting tegen kinkhoest en diphterie Opkomst ver beneden de verwachting Enkele maanden geleden is het Gemeentebestuur van Leiden in nauwe samenwerking met de huis artsen en de Kruisverenigingen er toe overgegaan, om ook in deze gemeente de kosteloze inenting tegen diphterie en kinkhoest (bde huisartsen) open te stellen voor kinderen beneden de leerplichtige leeftijd. Een inenting welke men zich voorstelde in de vier de maand na de geboorte van de zui geling voor de eerste maal te doen plaats vinden. Nu deze gelegenheid een paar maanden is opengesteld, hebben wij de voorzitter van de Gemeentelijke Inentingscommissie, prof. dr. G. M. H. Veeneklaas, directeur van de kliniek voor Kindergeneeskunde van het Acad. Ziekenhuis, gevraagd naai de belangstelling, die van de zijde der Leidse burgerij (ouders) voor deze inenting bestaat. Zijn antwoord klonk niet erg bemoedigend: de op komst is ver beneden de verwachtin gen gebleven. Vofstrekt kosteloos. De ouders, aldus deze hoogleraar, blijken in dit opzicht nog niet erg doordrongen te zijn van de gevaren van deze specifieke kinderziekten. Ook in de afgelopen winter zijn in Leiden nog enkelen aan één van deze ziekten lijdende patiëntjes overleden. Hoewel de medische wetenschap uiteraard niet alles in de hand heeft, is het volgens prof. dr. Veeneklaas absoluut niet noodzakelijk, dat jaar lijks nog tientallen jeugdige kinderen aan deze ziekten lijden. Tenslotte, aldus prof. Veeneklaas, is er ook nog zo iets als een financieel vraagstuk, dat met het optreden van diphterie en kinkhoest nauw samen hangt. Nog altijd is „voorkomen beter dan genezen" en dit geldt toch zeker ook voor hoge onkostenrekeningen van artsen en verpleeginrichtingen. Nu de gemeente, de artsen iedere Woensdagmiddag van 2 tot 3 uur kan men bij zijn eigen hulsarts terecht en de Kruisverenigingen het initiatief tot deze kosteloze inen ting hebben genomen, komt volgens prof. Veeneklaas de gehele verant woordelijkheid te rusten op d< ouders, die zich z.i. niet aan deze overigens geheel vrijwillige plicht mogen onttrekken. In het Mariajaar naar Kevelaer De pelgrims van vorige jaren heb ben allen weer een aantrekkelijk foldertje thuisgekregen. Er wordt hierin niet de taal van de reisbureau's gesproken, zoals: „Kom naar Kevelaer, de stad van zonneschijn en overvloedige genade!" of „Maria wacht u in Kevelaer!" Wel hebben de organisatoren van deze bedevaart, die Maandag 16, Dinsdag 17 en Woensdag 18 Augus tus a.s. gehouden wordt een slagzin ontdekt, die in één rijmend zinnetje het doel van deze pelgrimage in houdt: „In het Mariajaar naar Ke velaer". Wij hebben onlangs nog geschre ven over het genadeoord van Keve laer naar aanleiding van deze bede tocht. Thans putten wij uit dit fol- derje enige zakelijke gegevens. De reis wordt gemaakt met eerste-klas touringcars. Deelnemers dienen zich vóór 1 Augustus aanstaande op te geven aan één van de in de folder genoemde adressen. Een van die adressen is M. J. C. Lindenhoff, Stil le Rijn 16. Donderdag 8 Juli vond er weer een jubileum bij de firma Clos Leem bruggen plaats. Het was n.l. op die dag dat de heer G. J. Velthuysen het feit herdacht dat hij voor 25 jaar bij deze N.V. in dienst trad als mêleer- der. De jubilaris werd met zijn zuster door de directie ontvangen en mocht bij een toespraak de gebruikelijke en veloppe met inhoud in ontvangst ne men. De heren F. J. A. Thiel en W. Kooreman uit Leiden zijn geslaagd resp. als Werktuigbouwk. Tekenaar en Werktuigkundige aan het T.M.S. Teehnicum te Rotterdam. Gisteren slaagden alle candida^ ten van de Leidse reddingsbrigade voor het examen reddendzwemmen van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelin gen. Het waren: Voor diploma A: de dames mej. L. Borg en mej. A. Gijzenij, de heren H. S. J. Beerman, H. C. Brummel- kamp, K. Verhoog, G. P. Wijtsma en P. E. Wijtsma. Voor diploma B: de dames mej. M. C. Stikkelorum en mevr. H. Wijntjes- Bogert. Agenda van Leiden ZATERDAG: Kooi. 5 uur nam. Ronde van Oos terkwartier. Speeltuin Oosterkwartier, 3—12 uur nam. Kermis. ZONDAG: St. Leonardushuis 1—2 uur nam. receptie 25 jarig jubileum C. Devilee, MAANDAG: Gebouw Loge, Steenschuur 8, 8 uur nam. ledenvergadering „De Natuurvriend". TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geschiedenis Natuur wetenschappen (Steenstraat la): Ten toonstelling 2'A eeuw microscopie. Werkdagen (behalve 's Maandags): 10—4 uur; 's Zondags 14 uur. (Tot 19 September). Rijksmuseum van Oudheden: Col Zondagsdienst der Huisartsen A.s. Zondag zal de dienst worden waargenomen door: dr. Jansen, Mak kink, Pieterse, Schaefer, Teeuwen en Verbrugge. Dienst der apotheken De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 10 Juli 13 uur tot Zaterdag 17 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406;de Zui- der-Apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- er Apotheek, Wilhelminapark ,8 tel. 26274. Autobedrijf N.V. WASSENAAR TELEFOON 2545 Advertentie De uitslagen van de overgangs examens van het R.K. Lyceum „St. Bonaventura" zijn als volgt: H.B.S. afdeling A. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas: F. Bakker, A. van den Berg, B. Jansen, J. van der Linden, H. Lempers, J. Papót, C. Schmidt, J. Schoenmakers, A. Sips, G. in 't Veen, H. Vis, W. van der Voort, F. Wong, N. Winnubst, K. Meerpoel, J. de Kleermaecker. Van de 3e naar de 4e klas: T. van Gent, J. Jeurissen, K. van Kampen, P. van Rijn (met lof), W. de Vroo- men, T. Detrie, F. Beeren, P. Buy- sen, H. van Dongen, Th. de Goey, H. Peek, K. Wagenaar. afdeling B. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas: J. Barnhoorn, J. Blom, N. v. d. Eerebeemt, K. Horickx, H. Kaak, H. van Kempen, P. Lubbe, H. Nolens, A. la Rivière, R. Vreeburg, G. West- geest, A. Zuydwijk. Van de 3e naar de 4e klas: J. Arts, H. v. Duynhoven, K. v. d. Eerden, B. de Kousemaeker, A. Kraayvanger, T. Kruyf (met lof), P. van der Meer, K. van Niekerk, H. Pieterse, H. Rama kers, L. Sandvos, K. Schuur, C. Ver meulen, T. Visser, F. Schlatmann (met lof), J. de Back, H. Bakker, H. v. d. Berg, D. Bergman, P. Blom, P. Boennan, H. Goerres, H. van Kam pen. P. van Oerle, D. van Rijn. H.B.S. Van de 2e naar de 3e klas: K. v. d. Drift, J. Duynisveld, D. v. d. Eerden, J. Elderhorst, H. Fianen, F. Goutier, K. Jansen, J. v. d. Kamp. J. Kettenis, R. Koevoets, P. de Kouse maeker, L, v. Lennep, L. Lexmond, J. de Ridder, H. SollewijnGelpke, N. van Vliet, K. v. d. Voorn, D. v. d. Voort, X. Willemsen, G. v. d. Wij- gert, J. van Zanten, T. 1' Ami, A. Barnhoorn, W. Buhler, A. van Dijk, W. Edelaar, G. Fianen, A. Heems kerk, R. van Kesteren, H. Kleijs, H. de Kruyf, H. v. Leeuwen, P. Mijn- ders, B. Oude Alink, W. van Rhijn, P Rijnbeek, A. Schenk, W. Steijn, W. Stolwijk, K; v. d. Werf, J. West geest, W. van Zanten, A. Zuyder- vliet. H.B.S. Van le naar 2e klas: L. Bos man, H. van Buul, H. Dieben, W. Dusée, C. v. d. Geest, P. de Jong, Z. van Kesteren, K. Koreman, F. Luy- ten, L. Roozen, A. Ruigrok, J. van Steijn, T. Voorham, K. Kettenis, A. Heuzen, F. de Hollander, K. Janson, P. v. d. Kamp, J. Kanters, E. Kust- ner, G. v. Niekerk, K. Paauw, B. Schmidt, L. Sitee, J. v. d. Voort, B. Walenkamp, H. Kortmann, K. Cre- mer, R Fallaux, P. Hoogduin, D. Houthoff, E. Huitenga, P. Kempen, E. de Keuning, J. v. Mil, J. Mol, F. Prangers, N. Schoonderwoerd, Th. Versteegen, T. Vollebregt, F. v. Duyn hoven, F. Eckhardt, A. Hermans, P. de Jong. T. v. Kesteren, N. v. Ouden hoven, L. Senne, J. v. Vliet, A. van Vugt, J. Zonneveld. Gymnasium afd. A. Van 4e naar 5e klas: P. van Leeu wen, J, Mooy, J. v. d. Hoorn. Gymnasium afd. B Van 4e naar 5e klas: T. v. d. Berg, T. Epskamp, F. van Galen, R. Louwe, Th. Opdam (met lof), F. de Roos, H. van der Voort, P. van der Voort (met lof), H. de Vrind, F. van Wijk. Gymnasium. Van de 3e naar de 4e klas: P. Alkemade (met lof), Blom, H. Bonnet, K. Doove, A. Egter van Wissekerke, F. Fornara (met lof), A. Gillissen, F. de Graaf, Th. Hoogeboom, L. de Jong (met lof), P. de Jong, A. v. d. Kleij, Cl. v. d. Koogh, M. Kramp, H. Lagas, K. Prins, Runderkamp, H. Scheerder, J. van Ulden, H. Uljee, L. Voermans, Wiechen (met lof), J. Meijer, Gymnasium, Van de 2e naar de 3e klas: H. Allart, B. van Beukering, I. Conradi, Sj. Dofferhoff, H. Heeman, P, Janson, R. Janson, H. v. d. Laan, H. v. d. Lans (met lof), J. Leenen, B. Louwe, W. v. d. Meel, J. Paardekoo- per, K. v, d. Poel, T. v. d. Putten, T, v d. Staak, B. Topper, J. Vioen, H. Vlasveld, L. Voorn, P. v. d. Voort, H. Walenkamp, T. v. d. Weijden, J de Wit, C. Zuydervliet, F. Zwartjes. Gymnasium. Van de le naar de 2e klas: H. van Aalzum (met lof), F. Bloem, H. de Graaf, H. Hermans, K. Janson (met lof), L. Menken, H. Meijer, T. Peters, A. Pijl, E. v. d. Werf, B. Zonneveld, J. Klink, G. Ra- gas, W. Steenbergen, P. Geraedts, W. van Appel, W, van Beek (met lof), D. de Jong, H. Pijnacker, H. Stee man, A. Urban, B. Vaneman, J. Vree burg, J. Blom. P. Eibers, P. v. d. Geest, L. Hoogervorst, J, Kok, L. van Leeuwen (met lof), J. v. d. Putten (met lof), F. Tonino, L. van Ulden, H. Veraart, N. Vink (met lof), H. ter Haar. Moccona is een nieuw product van Douwe Egberts: 100°/o kwaliteitskoffie in direct oplosbare vorm. Lekker...en gemakkelijk! Want Moccona stelt U in staat om in enkele tellen een kop lekkere koffie te maken, juist op die momenten, als gewoon koffie zetten U te lang duurt. U bent b.v. alleen thuis en hebt trek in een kop koffie. Moccona is een uitkomst. Onverwachte gasten...de koffie direct klaar! Douwe Egberts Moccona is verpakt in een luchtdicht glazen potje met een handig schroefdeksel. Smaak en geur blijven daardoor volledig bewaard. Neemt direct zo'n potje in huisPrijs f 3.- per potje, voldoende voor ca. 35 koppen lekkere koffie. (Advertentie) De uitslag van de overgangsexa- Marianne de Graaf, Maarten Hofste* mens van het Stedelijk gymnasium te Leiden zijn als volgt: Bevorderd tot de tweede klas: Eric Binsbergen, Nico Booij, Jet Bosch, Tilly Dinger, Judith Dresden, Leen Guyt, Marije Haantjes, Ad Harteveld, Arend Hussen, Jan Willem s'Jacob, Ilonka Kruts, Gijs Kuenen, Sietse Lefeber, Mimi van Luyn, Wim Postel, Werner Staverman, Mieke Verhey van Wijk, Aline van Wieringen, Jip van der Wind, Else Gaastra, Erik Dankmeijer, Bas Jan Demenint, Henk Eikerbout, Peter Gerbrands, Eveline Goekoop, Annie van der Hoeven, Laura Huizinga, Peter Kamma, Joost Kuiper, Frits Lahr, Ko de Meyere,Em my Muller, Jan Nicaise, Bart Punt, Conny Saris, Eduard Vermeulen, Waalke van Borssum Waalkes. Afge wezen, 8. herexamens 4. Bevorderd tot de derde klas: Tine ke de Bruin, Marien van den Ende, Wim van Evert, Niek van Ginkel, (Ingez. Med.-adv.) Compl. 10 mnd. opleiding: TYPEN, STENO (4 talen), BOEKH., CORRESP.: Nederl., Engels, Spaans, Frans, Duits. Kon. Erk. PITMANSCHO OL PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 IN DE LEIDSE Lido. De Franse film „Zij die zich verkopen" is ondanks de titel, die een graag bekeken narigheid suggereert, een practig werkstuk ge worden. Zij wil hulde brengen aan de zusters van een Parijs asyl, waar uit het gareel gelopen meisjes, herop gevoed worden tot een menswaardi ger bestaan. Een van de lekenzusters volgen we in haar moeilijke strijd tegen vooringenomenheid en onwil, tegen argwaan en armoede. De tal loze moeilijkheden, die zij bij haar prachtig werk ontmoeten, worden menselijk en realistisch geschetst. De film volstaat echter met het weer geven van het losmaken van de vrou wen uit een millieu, dat haar van alle kanten omwikkeld heeft. Met een enkel woord wordt slechts het ontzettend geduld aangetipt, dat de nazorg van deze dikwijls a-sociale mensen vereist. De velen, die met enige graagte op deze publieke ver koping zullen afstuiven, komen be drogen uit. Toch is dit misschien de zonzijde van de nogal aanmatigende Nederlandse titel. De eensatie-zoe- kers krijgen immers een beeld te zien van de zelfverloochening en het ein deloze geduld, waarmee een volks kwaad door enkele dapperen wordt bestreden. Wij twijfelen echter of men van commerciële zijde bij de be titeling op dit standpunt heeft ge staan. Toegang boven 18 jaar. Casino Eén van de „Melodie im- mortali", één van die onsterfelijke melodieën, welke de wereld in ver rukking hebben gebracht, is de opera „Cavalleria Rusticana" van de Ita liaanse componist. Pietro Mascagni. Het componeren van zo'n opera is geen karweitje voor een verloren achtermiddagje, maar aan de concep tie van de gedachte en aan de uit werking tot in alle details gaat heel wat vooraf. Soms liggen er hele tra- lectie Diergardt-Sieraden uit de gedies aan ten grondslag. Hoe dit ge- Volksverhuizmgstijd". Werkdagen 10 17 uur; 's Zondags 1317 uur (tot 22 Augustus). De Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dagelijks tot zonsondergang. gaan is met de „Cavalleria Rusticana' laat ons de Italiaanse film „Melodie immortal!" zien, waarbij vrouwelijke liefde en toewijding een gx-ote rol spelen. En vanzelf spreekt de muziek ook een hartig woordje mee. Voor personen boven de 14 jaar. Trianon. „The merry widow", heet in het Duits vertaald „Die lus tige Witwe" èn dan weten we ineens, waar wij aan toe zijn. Het is inder daad het bekende operette-geval, dat Franz Léhar met zulke pittige wals- melodiën heeft omsponnen, het ver haal van de imaginaire Balkanstaat welke gered wordt door de millioe- nen van het vrolijke weeuwtje. De Weense operette-sfeer heeft in de technicolor een Amerikaans tintje gekregen, het Vil ja-lied klinkt in het Amerikaans anders dan in het Duits en misschien zou Frans Lehar zijn eigen melodieën niet meer terugken- nen. Maar over het geheel is „The merry widow" toch de oude dwaze operette-geschiedenis met haar mee slepende walsen en haar schuimende romantiek. Moeten wij het verhaal nog vertellen? U kent Marshovlë niet? Het is een staat, waar men veel danst, zingt en vrijt en dat dringend Mars hall-hulp nodig heeft. Deze -hulp komt uit Amerika, waar de weduwe van een rijk geworden voormalige smid uit de Marshoviaanse hoofdstad woont. Zij wordt naar Marshovië ge lokt en aan graaf Danilo valt de eer te beurt het ryke weeuwtje tot een huwelijk tes verleiden, teneinde al dus de millioenen in de berooide schatkist van Marshovië te krijgen. Hij verwart de inderdaad vlotte we duwe met de stijve secretaresse en dat geeft heelwat narigheid hetgeen zich gelukkig oplost in een romanti sche liefde. Jong en oud kan er zich mee amuseeren. Rex. De film „Silver City" laat een heftige strijd zien, die om het bezit van dit edele metaal in de vo rige eeuw werd gevoerd. Twee vrien den Larkin Moffat en Oharli Storrz, die analyses over het ertsgehalte maken, worden vijanden, hetgeen vooral tot uiting komt, als Moffat in dienst komt bij vader en dochter Dutch, die een zilvermijn gepacht hebben. Moffat ontdekt op een ge lukkige dag een zilver-ader, die meer dan 50 kg. zilver per ton bevat en dan breekt de hel los. In span nende achtervolgingen en heftig vecht- en schietpartijen laat Moffat zien, dat hij een heel stelletje vecht jassen de baas is. Toegang voor per sonen boven 18 jaar. Luxor. De meesteres van San- garee. De reclamechefs van Holly wood hebben een veel te slappe titel voor deae film bedacht. „Knal! Pets! Bang!", of iets dergelijks ware toe passelijker geweest. Er gebeurt nog wel eens iets in deze film, waarbij een knallend, petsend of bangend geluid gemaakt wordt, Als er niets van die aard gaande is staren twee jonge mensen elkaar met haat of (wat later) met liefde in de ogen. Al het lawaai wordt tenslotte gesmoord in een ge luidloze kus, die door de Leidse jeugd met een hoera'tje wordt begroet Het is het oude recept: een paar hon derd meter knokken in de kroeg, een flinke strook achtervolging te paard, brokjes schieten en duelleren en veel pittige romantiek. Het zal d« makers van dit soort films leed doen, dat zij in hun onmacht om met de ca- mera iets te vertellen zoveel dialoog nodig hebben om de toeschouwer dui delijk te maken, waarom het allemaal gaat. Overigens laden zij de ernstige verdenking op zich, dat zij grote lap pen filmscènes in voorraad houden. Hoe dikwijls denkt- de critische be schouwer van films als deze niet: „Dit heb ik méér gezien". Verbolgen mannen, die elkaar over tapkasten smijten, paarden, die elkaar achterna galopperen en misverstanden van trotse, maar verliefde jongelieden, die uiteindelijk toch in eikaars ar men gedreven worden. Ditmaal hebben de dramatis perso nae een 19e eeuws pakje aan, want het gaat over de tijd, dat de slaver nij in Amerika nog niet overal afge schaft was. In het begin van de film sterft een nobele man, die zijn bezit tingen in handen legt van zijn ver trouweling, de zoon van een gewe zen slaagt, thans afgestudeerd dokter De jongeman ontmoet veel tegenstand van messen, revolvers en ander on begrip, maar hij bewijst met man nenmoed, dat de keuze van zijn pleegvader goed is geweest. Voor veertien jaar en ouder. de, Kiki Huijding, Yvonne Huizer, Harry Kamma, Sander Kreukniet, Elly Leenen, Caty Nap, Ulrika Oos- terhoff, Mare Spijker, Dini Vijlbrief, Nico Volkers, Manon van Caspel, Marijke Assink, Loesje Bakx, Juliana Boeke, Trijntje Brouwer, Emmy Fi scher, Gerard de Groot, Annemarie Haantjes, Hanny Haantjes, Jan Karstens, Marijke Kok, Jaap Ko ningsberger, Lydia Versteeg, Rob van der Plas. Agewezen 5, herexamens 3. Bevorderd tot de vierde klas: Ida van Regteren Altena. Wim Batteljee, Tineke Blom, Lex Duyverman, Cees asseur, Carolien Han, Jaap Hooger- werf, George Junge, Diek Konings berger, Aad Kosto, Loekje von Lie- benstein, Wim Locher, Bart van Mou- rik, Carla Pieper, Henk Scholte (voorwaardelijk), Jet Verrips, Paul Waszink, Ineke van Heerde, Hans Boekdrukker, Elly Dissevelt, Alwine Drewes, Harmen Honnef, Fredy Hoo- gewerff, Anneke Koning, Adri Majo- lée, Tony Meckmann, Ed. van Ooy, Wim Rhemrev, Peter Waasdorp, Duco van Weerlee. Afgewezen 2. Bevorderd tot de vijfde klas: Aar- nout Coster, Ronald Feitkamp, Abel Hes, Jaap Moekstra, Thomas Hoogen- doorn. Anneliesje Kreukniet, Mar- tien Planje, Bert Stapensen, Wiepko Terpstra, Lydia van der Vlerk, Tine Zunderman, Joost Hubeek, Nelleke Blok, Michiel Boeke, Meinard van Dunné, Maarten Etmans, Jan Geel kerken, Oege Goslings, Daan den Heyer. Myrna Huizer, Mary de Meye re, Huib Poortman, André Rijnsbur ger, Henri Bentfort van Valkenburg, Jan van Weizen, Hylke van der Zee. Afgewezen 5, herexamen 3. Bevorderd tot de zesde klas: Dineke Bouman, Axel van Caspel, Rien Heemskerk, Tineke Jasperse, Adé Korerthoff, Karla Slagmolen, Tom Steenmetser, Mieke Terpstra, Elisa beth Waszink, Lia Schade van Wes trum, Liesbeth de Wit, Rob Beekes, Anco Broekhuizen. Bram Drewes, Guus Hoelen, Guno Kletter, Hans te Lintum (voorwaardelijk), Wout van Luyn, Celia Muller, Dineke Swart, Kees Verhoef, Duco Warns, Tonny Schade van Westrum, Kees Woens- dregt, Eilof Dantuma. Afgewezen 14, herexamen 5. MULO-EXAMENS TE LEIDEN Gisteren zijn te Leiden: voor het Mulo-examen geslaagd: Diploma A: H. G. Kips, J. A. van Ham, J. C. Brummelkamp en J. van Roijen te Leiden; P. H. Admiraal, Katwijk aan Zee; P. Beumer, War mond; P. A. v. d. Schans, Katwijk aan den Rijn; R. E. Bijleveld, Lei den; A. L. Verhoog, Leiderdorp; C. de Dekker, Oegstgeest; W. van Oos ten, C. Janssen en J. Jonk te Leiden. Diploma B: G. J. Brusse, Oegst geest: W. J. Kamphorst cn G. Knot- ter, Voorschoten; E. E. Kralt, J. Z. Mandersloot en D. J. L. Platteel, Lei den; M. C. Pronk, Sassenheim; N. A. Rotteveel en G. D. Schutte, Leiden. AVONDMUZIEK HOOGLANDSE KERK Het programma Avondmuziek op Maandagavond a.s. om 8.30 uur in de Hooglandsekerk door Adriaan Blan- kenstein luidt als volgt: 1 Vier variaties over: Psalm 119 (Anth. v. Noordt); 2. Ricezcau (Fro- berger); 3. a. Erhalt uns Herr bei deinen Wort (D. Buxtehude); b. Par tita over: Auf Meinen lieben Gott (D. Buxtehude); 4. Toccata in (Joh. Pachelbel); 5. a. Trio over: Allein Gott in der höh sei Ehr (J. S. Bach); b. Prei, en Fuga in F gr. uit acht kleine Preludien und Fugen (J. S. Bach); 6. Suite in fis kl. uit L'Organiste (César Franck); 7. Trio in E gr. (Max Reger); 8. Psalm (Cor Ru)). Aan de uitgang collecte voor het Orgelfonds. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden is geveild: Herenhuis met erf en tuin Lorentz- kafle 31 in bod: ƒ11.700.—. Koper: P. de Jongh, q.q. te Leiden voor: ƒ13.600.— Huizenerf Uiterste Gracht 117, in bod 920—, koopster: mevr. E. J. M. -. Haasteren te Leiden voor: 920— Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Studiën over inscripties en geschiedenis van Esarhaddon, Koning van Assyrië", de heer R. Borger, ge boren te Wieuwerd en thans wonen de te Göttingen (Duitsland). Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift ge titeld „De staatsopvatting van Hau- riou", de heer Tj. U. Sixma v. Heem stra, geboren te Sassenheim en thans wonende te Amsterdam. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Godgeleerdheid mej. E. B. Y. Holtrop te Den Haag; idem Sociale Wetenschap mej. Y. V. E. H. Noor denbos te Bergen op Zoom; idem So ciologie mej. M. C. S. de Jager te Leiden; idem Indoraanse taal- en let terkunde de heer A. J. P. K. Boei's te Leiden; idem doctoraal examen Fran se taal- en letterkunde, mevr. J. A. BeunHuysman te Leiden; idem Ne derlandse taal- en letterkunde mej. H. J. Doetsen te Amsterdam; idem Sterrekunde de heer E. R. Hill te Leiden; idem Indologie (Econ.)_ de heer Raden Soejono te Leiden; idem Klassieke taal- en letterkunde de heer Ph. Salman te Zoeterwoude; idem candidaatsexamen Wis- en Na tuurkunde F. de heer J. W. Tuyn te Amsterdam; idem Geneeskunde de dames A. den Duik te Den Haag, I. van Gent te Leiden, S. S. T. van de Kasteelen te Lelden, H. A. Pontier te Rotterdam, Jvr. N. J. F. S. de Ranitz te Den Haag, M. E. A. Reijzer te Den Haag, J. A. L. Warouw te Leiden en de heren T. A. M. Bekema te Rijs wijk, F. C. Boersma te Vlaardingen, Jhr. J. A. Boreel te Den Haag, B. Th. Fransz (U.S.A.). A. H. Goldstein Tan Tek Tjie te Leiden, J. P. Visser (U.S.A.), E. R. Scheepe te Oegstgeest. te Den Haag; idem doctoraal examen Geneeskunde de dames J. M. J. v, d. Bel te Leiden, L. D. F. Lameijer te Leiden en de heren J. M. v. d. Bel te Den Haag, J. Bouma te Schevenin- gen, J. Duyser te Heemstede, G. L. Ellinger te Den Haag. J. M. Futoran (U.S.A.), F. M. Gerritsen te Wasse naar, J. C. Groenewegen te Schie dam, M. H. Groenewegen te Leiden, F. D. Gunning te Bussum, P. M. J. v. d. Haagen te Leiden, M. T. de Haan te Voorburg, A. v. Hilten te Den Haag, J. F. W. Hulstra te Apeldoorn, W. C. Kloppenborg te Rotterdam, v. d. Kooy te Den Haag, H. G. E. Leersum te Rotterdam, Lie Kim Khong te Leiden, E. H. Loman te Den Haag, J. Mets te Rotterdam, R. E. No bel (U.S.A.), E. Rusche te Wassenaar en L. v. Wijk te Eindhoven; idem voor het artsexamen le gedeelte, de dames S. J. M. van Dijck te Rotter dam, G. H. Kraayeveld te Zwijn- drecht, M. Zwagerman te Leiden en de heren H. Hoolboom te Amster dam, H. Kaulesar Sukul te Leiden, A. G. v. Noort te Den Haag, J. N. Schilder te Den Haag, R. J. Scholt- meijer te Leiden; idem 2e gedeelte, mej. A. B. M. Hoeffgen te Rotterdam en de heren L. v. Dam te Voorburg, A. J. Engel te Twello, P. W. Voge laar te Sassenheim en S- G. de Vries te Scheveningen. VOORSCHOTEN Uitreiking verkeersdiploma's. Vrijdagmiddag om kwart voor vier heeft de voorzitter van de afdeling Voorschoten van de Ver. voor Veilig Verkeer, de heer mr. Drossaart Bent fort, op de binnenplaats van het ge meentehuis de diploma's uitgereikt aan de kinderen, die geslaagd zijn voor het verkeersexamen. Voor de heer Brentfort ovei-ging tot de uit reiking memoreerde hij, dat van de 170 deelnemers slechts drie volledig gezakt waren, dat 18 alleen het voet- gsngersexamen hadden afgelegd (die alien geslaagd zijn) en dat er van de 152 fietsers niet minder dan 31 als wielrijder gezakt zijn. Enkele van deze laatsten hadden in het schrif telijk werk en als voetganger geen feuten gemaakt, maar brachten het op de fiets tot 10 tot 15 strafpunten. Ernstige fouten werden gemaakt bij de verkeersagent en de verkeers lichten, want er waren er die door het stopteken of de stoplichten heen reden. Een deelnemer heeft zelfs door het niet geven van voorrang een kleine aanrijding veroorzaakt. Gedurende de laatste tien dagen zijn er weer drie ongevallen geweest waarbij kinderen het slachtoffer wer den, gelukkig met slechts lichte ver wondingen. Spr. maande tot voor zichtigheid. Aan Sjanie Uljee werd, omdat zij het beste examen had gedaan (0 straf punten) een cadeautje en een insig ne uitgereikt. Bij de voetgangers kregen P. v. Blerk. A. Fuchs, N. Ha- neveld, A. Maas, W. de Wilde .en F. Fuchs een speldje omdat ook zij 0 strafpunten hadden. De geslaagden kregen daarna allen een fraai diplo ma en een mouwembleem. Medische dienst. Dokter Tonino en zuster K. A. v. Driel. Laatste Berichten DE RONDE VAN FRANKRIJK. 107 Coureurs zijn Zaterdagochtend om 11 uur precies uit Rijssel vertrok ken voor de derde etappe van de ronde van Frankrijk, van Rijssel naar Rouaan, een afstand van 219 ki lometer. Seger van de Luxemburg- Oostenrijkse ploeg en Cigano van de Franse Zuid-West-ploeg, die gisteren na het sluiten van de controle te Rijssel binnenkwamen, alsmede Sco- deller van Frankrijk Noord-Oost- Centraal zijn niet gestart.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3