S.E.R. adviseert productschap zuivel niet in te stellen RIJNSTREEK Wie met de „Laura4 mee wil, kan nog mee Teresia-basiliek te Lisieux morgen ingewijd ZATERDAG 10 JULI 1954 DF. LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Werkgevers en werknemers oneens over samenstelling bestuur De Sociaal-Economische Raad heeft gistermiddag langdurig gediscus sieerd over de vraag, of al dan niet aan de regering geadviseerd moet worden een productschap voor zuivel in te stellen. Met 2116 stemmen sprak de SER ten slotte uit, dat dit productschap niet moet worden inge steld1. De beslissing, of een wetsont werp tot instelling van dit product schap bij de Staten-Generaal aan hanging gemaakt moet worden, ligt nu bij de regering. De SER zag zich in deze kwestie geplaatst voor een moeilijke beslis sing. De organisaties zijn niet tot overeenstemming gekomen over de samenstelling van het bestuur van het productschap. De werkgevers hebben er bezwaar tegen dat er even veel werknemers als werkgevers in het bestuur zullen zitten. Vele leden van de SER vreesden, dat wanneer in deze situatie toch aan de regering geadviseerd zou worden tot instel ling over te gaan, er in de toekomst in andere sectoren van het bedrijfs leven minder bereidheid zal bestaan om tot overeenstemimng te geraken, omdat de bedrijfsorganen er dan toch wel komen. Wordt er echter geen productschap ingesteld dan zal na opheffing van het bedrijfschap oude stijl een rijksbureau of andere over heidsinstelling de werkzaamheden op dit gebied moeten voortzetten en dat werd door de meeste leden als een stap terug op de weg van de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie beschouwd. De meerderheid van de SER, die het persoonlijk advies van prof. De Vries volgde bestond uit de leden van de werkgevers- en middenstandsorga nisaties, de CNV-vertegenwoordigers en een aantal kroonleden. De NW- en KAB-leden en enige kroonleden stemden voor 'het uitbrengen van een advies tot instelling. De SER besloot voorts tot het vast stellen van verordeningen, waarin De prins at mee Als onderdeel van de feestelijkhe den ter gelegenheid van het 125-ja rig bestaan der Grenadiers en Ja gers hebben zich gisteravond officie ren -en oud-officieren van de beide garde-regimenten aan een korps- maaltijd" in he. Kurhaus te Scheve- ningen verenigd Ook Z.K.H. de Prins dei Nederlanden zat aan deze maaltijd aan. De prins droeg de ge klede tenue van generaal der gre nadiers. Na afloop van de maaltijd voerde de koninklijke militaire kapel, met de drumband van 41 r.i. en het en semble van trompetters en jacht hoornblazers van grenadiers en ja gers, allen in ceremonieel tenue, op de boulevard voor het Kurhaus een taptoe uit, waarnaar ook de prins, temidden der officieren van de beide garderegimentent, bleef luisteren. Ned. Kamerleden in West Berlijn Vijf leden van de Nederlandse Tweede Kamer, die een bezoek aan West-Berlijn brengen, zijn Vrijdag ontvangen door burgemeester Wal- ther Schreiber. Deze verklaarde, dat de grote ervaring van de Nederland se volksvertegenwoordigers hun be zoek aan de verdeelde stad „bijzon der waardevol" maakt. Ir F. C. M. Wijffels (KVP) zei, dat zijn collega's en hij in het bijzonder belangstelling hadden gehad voor indrukken uit de eerste hand van de vluchtelingenkampen in het Weste lijke stadsdeel. De wijze, waarop het stadsbestuur dit moeilijke vraagstuk behandelt, heeft de bewondering van de regering en het volk van Neder land verdiend, aldus ir Wijffels. De andere leden van het gezel schap zijn de heer H. W. Tilanus (C.H.U.), mr A. B. Roosjen (A.R.), de heer J. H. Scheps (P.v.d.A.) en de heer R. Zegering Hadders (V.V.D.) de Wet op de Ondernemingsraden van toepassing wordt verklaard op de betonwarenindustrie en de hypo theekbanken en hij stelde adviezen vast tot instelling van bedrijfsschap- pen voor de vleeswarenindustrie, de groothandel en de tussenpersonen in groenten en fruit, de bloemenhandel, de groothandel in eieren en de groot handel in vis en aanverwante bedrij ven. Islam-afdeling in tropeninstituut Gistermiddag is door de heer Lalshan Bokhari, zaakgelastigde van Pakistan in Nederland, in het Tro pen instituut te Amsterdam een Is lam-afdeling geopend. De nieuwe afdeling is ingericht met een aantal voorstellingen die ont leend zijn aan de godsdienst der Mos. lims of er betrekking op hebben, zoals een grote wandkaart met foto's waarop de verspreiding van de Islam staat aangegeven in Syrië, Perzië, Egypte, Midden-Afrika, Indonesië etc. Voorts een Nederlandse tekst, die be knopt de wezenstrekken van de Is lam aangeeft en een aantal voorstel lingen ontleend aan godsdienstoefe ningen en Koran-onderwijs. Politieagent gedood bij ongeval Voor de ogen van enkele van zijn collega's is gisteravond omstreeks ze ven uur de 36-jarige agent van de rijkspolitie W. M. van der Sande uit Terheyden nabij Etten ,N.-B.) veron gelukt. De agent reed het een motor met zijspan in een s-bocht. Nadat hij door de eerste bocht was gereden, wipte het zijspan op, waardoor de motorrijder de macht over het stuur verloor en precies in de tweede bocht met zijn hoofd tegen een uit tegenovergestelde richting komende militaire vrachtwagen sloeg. De be stuurder van deze auto heeft nog ge tracht een aanrijding te voorkomen, doch zijn poging mislukte. Van der S. kreeg een ernstige hoofdwond en is vrijwel onmiddellijk daarna overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en twee nog jonge kin deren achter. R. A. KRöLLER OVERLEDEN. In het dienstgebouw van de Hoge Veluwe is Donderdagmiddag plotse ling overleden de heer R. A. Kröller, zoon van wylen de heer en mevr. Kröller, die het tegenwoordige natio nale park de Hoge Veluwe stichtten. Hij stond gereed om zich met zijn echtgenote naar de bus te begeven toen hy onwel werd. Enige minuten later trad de dood in. Zand in de ogen van B. en W* Proefvlucht helicopter Het bijna voltallige college van B. en W. in Amsterdam heeft gister middag zijn wekelijkse bespreking onderbroken om op het open kermis terrein tegenover de markthallen aan de Jan van Galenstraat de aankomst en vijf minuten later het vertrek gade te slaan van een helicopter der Eelgische luchtvaartmaatschappij Sa bena. De bedoeling was de mogelijkheden te onderzoeken om te zijner tijd een helicopter in het centrum van de hoofdstad te vestigen. Men achtte daarvoor het grote open terrein bij de markthallen wel geschikt. Welnu, een der nadelen is door de ze proefvlucht wel heel drastisch ge openbaard. De niets vermoedende burgemeester en zijn wethouders, alsmede de directeur van de Ge meentelijke Luchthaven Schiphol, de heer U. F. M. Dellaert, diverse tech nici, en vele vertegenwoordigers van de pers werden op het moment, dat de enorme glazenwasser op het zan derige en vol met lose teer liggende terren neerstreek en plotseling in een orkaan van stof en rondvliegende stukjes pek en teer gezet, dat ze nau welijks tijd hadden om hun ogen te sluiten. Zo geschiedde dat niemand der ge nodigden (het overige publiek werd op respectabele afstand achter een afzetting op het trottoir van de Jan van Galenstraat gehouden) de wer kelijke landing van het toestel zag. Eerst toen de machtige armen van de horizontale propeller wat rustiger gingen draaien, traden burgemeester en wethouders plus de overige aan wezigen naar de machine toe. MET VALS GELD BETAALD. Twee mannen, die zich gisteren in 'n lunchroom in Ulft te goed hebben ge daan aan spiegeleieren, hebben hun vertering met een vals briefje van 50,betaald. Eerst toen de mannen waren ver trokken met het door hen terug ont vangen onvervalste wisselgeld, be merkte de eigenaar van de lunch room dat het 50 guldenbiljet vals was. Direct werd de politie gewaar schuwd. doch deze mocht er nog niet in slagen de mannen aan te houden. Men zal zich herinneren, dat Zon dag j.l. een veehouder in Castricum zeer ernstig is gedupeerd doordat ze ven van zijni koeien bij een ongeval met de nachttrein AmsterdamDen Helder om het leven zijn gekomen. De veehouder, lid van de 3e klas se Vitesse '22, heeft een onverwach te en spontane hulpactie ontvangen doordat Helder Zondag a.s. tegen Vitesse een voetbalwedstrijd zal spe len, waarvan de baten ter beschik king van een fonds voor de getroffen Vitesse-speler zullen worden gesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN Aan de velerlei voorbereidingen voor de zevende Alphense Rijwiel- vierdaagse, welke van 20 tot en met 23 Juli zal worden gehouden, wordt nu de laatste hand gelegd. Het aantal deelnemers, dat zich bereids heeft aangemeld, is ongeveer gelijk aan dat van vorig jaar. Onder hen bevinden zich acht groepen. He laas zullen een tweetal politiegroepen t.w. die uit Amsterdam en Dordrecht verstek moeten laten gaan, omdat de Laura samenvalt met het bezoek van het Franse staatshoofd aan ons land, waardoor aan de Amsterdamse poli tie geen verlof kan worden gegeven. In Dordrecht is het die week juist kermis, hetgeen de aanwezigheid van Vandaag verlaten de Kamerleden alle politiemannen eveneens noodza- West-Berlijn weer keluk maakt. De Hermandad uit Den Stoet van kardinalen en bisschoppen Gisteren zijn in Lisieux aangeko men de eersten van de vijf kardina len en 60 bisschoppen, die de plech tige Inwijding van de geheel herstel de basiliek zullen meemaken. Ver wacht wordt dat Zondag, het hoogte punt, door 100.000 Franse katholieken zal worden bijgewoond. Woensdag zijn de relikwieën overgebracht naar de basiliek en aangebracht in de al taren. Donderdag, de dag tier kinde ren, hebben vele tienduizenden kin deren een bezoek gebracht aan de ba siliek en Vrijdag is de dag van het gezin gehouden, welke stond onder de bescherming van de heer en mevr. Martin, vader en moeder van de Kleine Teresia. Wanneer Zondag eenmaal de Con secratie geschied zal zijn, trekt een onmetelijke processie door de straten van Lisieux. Vertegenwoordigers van lie provincies van Frankrijk, afge- -ardigden van alle naties zullen er in deelnemen en al zingend en bid dend getuigenis aflegen van de ..Boodschap". Deze boodschap, welke niets anders is dan de overgave aan de Goddelijke Wil, is voor allen een boodschap van liefde. De H. Vader zal na de processie de menigte over deze boodschap onderhouden. Hij zal er een les van hoop en vrede van maken. Tegelijkertijd zullen in 2000 kerken over de gehele wereld, toege wijd aan do Kleine Teresia, speciale plechtigheden worden gehouden. De vijf kardinalen, die de inwijding zul len bijwonen zijn: mgr. Feltin van Parijs, mgr. Roques van Rennes, mgx. de la Torre van Quito, mgr. Barros Camara van Rio de Janeiro en mgr. Vascontelos Motta van Sao Paolo. Kardinaal Feltin is tevens pauselijk legaat. De eerste steen voor de basiliek werd gelegd in 1929. de plechtige in wijding had plaats 11 Juli 1937, in vertegenwoordigheid van onze tegen woordige Paus, toen kardinaal Pa- eelli. Tijdens de landing in Duinker ken gedurende de laatste wereldoor log heeft de basiliek aanzienlijke schade geleden, doch de grote koepel is wonderlijk gespaard gebleven, Haag en Schiedam zal echter weer van de partij zijn. Ook de R.V.S., de Water- en Lichtbedrijven, de Ge meentewerklieden en de Berenploeg verschijnen weer aan de start. Daar het Franse staatshoofd, René Coty met zijn echtgenote en de ko ninklijke familie in de namiddag van Vrijdag 23 Juli Alphen zullen passe ren op hun terugreis van Rotterdam naar Amsterdam, za! door de Laura- rijders die dag waarschijnlijk een uur vroeger worden gestart, waardoor ook de gloricuse intocht een uur eer der zal kunnen plaats hebben en al les achter de rug kan zijn wanneer de hoge gasten door het westelijk deel van Alphen rijden, - Hoewel de inschrijving voor de ze vende Alphense Rijwielvierdaagse eigenlijk officieel gesloten is, heeft het bestuur, dat elk 'jaar tot op de laatste dag vóór de Laura verzoeken ontvangt om alsnog te mogen deel nemen, besloten ook ditmaal nog wat langer gelegenheid tot aanmelding te geven. Het adres van de secreta ris, de heer Joh. Vierjsergen, is Ha zeveld 27. Deze verwacht nu vóór 19 Juli nog een groot aantal inschrijvingen van hen, die eerst hét weer eens wilden aanzien of om een andere reden tot het laatst moment hebben gewacht. Nu de middelbare scholen vacantie hebben, krijgen tal van jongeren uit de Rijnstreek en omgeving een unie ke kans om ook eens aan de Alphen se Rijwielvierdaagse, die zich in de zeven jaren van haar bestaan zulk een goede reputatie heeft verworven, deel te nemen. Reis ouden van dagen. De ouden van dagen maken Vrijdag 30 Juli hun jaarlijkse uitgaansdag, vermoe delijk via Schiphol, Amsterdamse Bospark, 't Gooi en terug over Utrecht. De gehouden collecte heeft 810.opgebracht. Voetbal. Woensdag a.s. wordt de jaarlijkse voetbalwedstrijd gespeeld 1 tussen personeelsleden van de beide scheepswerven cn motorenfabriek om de D. en Joh. Boot N.V.-wisselbeker. De elftallen zijn samengesteld uit spelers van diverse voetbalverenigin gen* zowel binnen als buiten de plaats. De ontmoeting vindt plaats om 7 uur op het Alphen-terrein. Na de wedstrijd wordt de beker uitge reikt. De opbrengst wordt bestemd voor een liefdadig doel. In 1949 was de stand wervenMo torenfabriek 2—1, 1950 3—4, 1951 4—3, 1952 2—2, in 1953 0—0. Bevorderingen aan het Chr. Ly ceum. Aan het Chr. Lyceum zijn vandaag bevorderd: Van klas I naar klas II: J. v. Aalst, Koudekerk: D. Blanken, Hazerswou- de; Anne I. v. d. Boon, W. v. Dam en Margaretha J. C. v. d. Giesseu, allen Bodegraven; J. Hassefras, Ha- zerswoude; W. Hennipman, Leider dorp; Gerardina L. Hoogendoorn, Bodegraven; J. Jongerbloed, Hazers- woude; C. C. Klerkx, Bernardina J. Op 't Landt, C. Müller, Cornelia T. Oskam en Hilde J. R. Veerman, al len Bodegraven; P. Vis, Leiden; J. de Vos, Nieuwerbrug; G. Boot, Dina R. Booy, J. v. d. Bijl, Opde Wete ring; G. A. Cnossen, Woerden (met lof); J. Enthoven, Nieuw-Vennop (met lof); J. Gerkema, Boskoop; Eli zabeth M. Goedhart (met lof), J. S. de Graaf, J. W. Groenheiden, Maria Huysson, H. Heemskerk, A. v. Koo- ten, Dingema, A. Streefkerk, Sophie J. M. Verkerk, Boskoop; Doortje v. d. Vliet, Treesje v. d. Vliet, Ria A. Vochteloo, Wilhelmina de Vries (aud.). Lucie Luyendijk, Boskoop; Adri Bulk, Tine M. Falkena, J. C. Geel, C. van Klaveren. Hendrika Lammers, Jacoba A. v. d. Meent, Rij- ka C. Nagtegaal, Arie Noomen, W. M. de Pijper, Anne Marie Quartel, Ter Aar; Elzabeth Rijkaart, Zwam- merdam; J. Sprey, Nieuwveen; Jean- nethe A. Wagenaar, Zwammerdam; Q. G. van Woerdekom. 19 afgewezen, 4 herexamen. Van klas II naar klas II: Mache- line Baayen, W. Bouman, Corrie van Gemeren, Th. de Graaf, D. Hueting, H. Huyding, Leiden; Lena Kante been, Catholine v. Maasdam, C. Maaskant (met lof), R. van Os, R. den Otter, A. Verruyt, P. Westerhof, Bodegarven; R. C. Antonijsz, Bos koop; B. Batelaan, Bodegraven, Hen- ny v. d. Bijl, Koudekerk, K. Bos, Ria Corts, Koudekerk, Johanna v. d. Giessen, Woerden; Enna Hassefras, Hazerswoude; Wijnie de Jong, J. Karstens, Leiderdorp; Jeanetha Kool, Woerden; J. Mulder, Ank Ooms, Waddinxveen; Elsje Vermeulen, L. Visser, Kouderkerk; Huiberdina v. d. Waals, Eva Waltuch, Ter Aar; G. Windhorst, Hazerswoude. Van klas Dl naar klas IV: J. Beis huizen, Trudi Bouwman, Boskoop;, H. Kotter, Joke v. Leeuwen, Nieuw veen; P. van Leeuwen. Aarlander- veen: Betsie Mijs, J. van Noort. J. Streefkerk, Dia Vermaas, Bodegra ven; E. Wind, G. A. Bloot, N. Cok, Hazerswoude; C. Kijkuit, Gouda; H. Pont, D. v. d. Poorte, Bodegraven; J. van Rij, Zoetermeer; M. v. d. Vel den en J. U. Veerman. Woerden; C. Venema, Waddinxveen. Van klas IV naar klas V: Jo Booy, Jennie Noordhoek, Bodegraven, Gré Roest, Leimuiden; J. Valk, Ter Aar; F, ten Brink, M. Kaashoek (met lof) Boskoop; H. Kleynhuis, Boskoop; G. v. d. Leden, Nieuwveen: W. den Ot ter, J. Roosendaal, Leiden; A. de Rijk, Woerden; Jannie Bekker, Bo degraven; K. Boot, W. Boot, H. v. d. Bovenkamp, Adri van Gemeren, L. Huyding, Leiden; J. Jongenburger, Boskoop; J. de Kloe, Boskoop; H. Knook, J. B. Kroon, Jacoba v. d. Meent, J. Verschoor, Gouda; Gré Vroege. Bodegraven; J. Vroege, In ge Walraven, Jopie Werther, Heieen IJdo, Bodegraven. 10 afgewezen, 7 herexamen.L Van klas III gymnasium naar klas IV gymnasium: R. v. d. Berg, Pia v. van Eyk, Gouda; Mieneke Gesink, Leiden; C. Haasbeek, P. van Harten, Woubrugge; Willy Kluit, Leiden; Chr. Müller, Bodegraven; J. Pilon, Gré Tromp, Bodegraven. 4 afgewezen en 1 herexamen. Van klas IV gymn. naar klas gymn.: J. Begemann, Trudy Bege- mann, W. van Berkel, Aarlander- veen; J. Brok, Waddinxveen, J. Bu- da, Barwoutswaarder; A. Houwing, ma, W. Gesink, Leiden; R. Holwer- Leiden; A. <de Leeuw en Mieneke de Leeuw, Boskoop; M. v. d. Marei, Koudekerk; Aatje Matze, Boskoop; C. v. d. Velden, Waddinxveen (met lof), Ely Westerhof, Bodegraven, G. Zuidam, Zevenhoven. Allen bevorderd. Van klas V gymn. naar klas 6 gymn.; W. v. d. Berg, Zwammerdam. Heiner, Ter Aar; H. Horsman, Koudekerk; C. Plomp, Leiden; A. Verheul, Zwammerdam; H. Wind- horst en P. Koetsier. Boskoop; F. v. Beek, Woerden; A. van Wijngaarden, Bergambacht. 1 afgewezen, 2 herexamen Waar geen woonplaats vermeld werd, is dit Alphen. Geboren: Hendrika Johanna d. van G. van Vliet en M. van 't Wout; Victor Christiaan z. van J. A. Basie en D. M. Erkelens; Elisabeth d. van P. J. Belt en A. J. Duiker; Rudolf Christiaan Adrianus z. van A. Sprok- kerief en J. Th. Kronenburg; Hen- drijntje d. van M. Boekhout cn M. van Dommelen; Antonia Johanna Maria d. van R. J. Vergeer en M. J. Boekhorst; Johannes Leendert z. van L. de Kleer en P. A. Splinter; Robert Joannes z. van J. van den End en E. M. Klerks; Arie z. van A. van Riet en T. van Harten; Sijtje d. van A. J. Nieuwmeijer en B. van Gemeren. Ondertrouwd: Arie van Eijk 26 j. en Marrigje Verkade 23 j. Getrouwd: Jacobus Niehot en Ba- tiana Kooien; Gerardus Th. den Har- tog en Hildegonda G. C. Wijfje; Ge rardus Zwaan en Teuntje C. Grif fioen; Willem Verboon en Jaapje C. Bos. AARLANDERVEEN Personalia Bij het gehouden schoolexamen, vanwege de bond van leraressen bij het modevak-onder- wijs te Leiden slaagde voor het di ploma lingerie: Hanna v. Veen, Tinie v. d. Pijl, Nelly v. d. Pijl, Riet v. d. Pijl, Ali Luyben, Nelly Eijs, Corry Dobb, Cobi Wijfje, allen leerlingen van de R.K. School te Aarlanderveen. BODEGRAVEN Geboren: Annelies dr van J. van Leeuwen-Pouw. Ondertrouwd: Cornells Hamsen 21 jr en Jannetje W. de Bruijn 21 jr; Johannes F. Laport 31 jr en Corne lia v. Luinen 24 jr; Jan v. d. Oever 31 jr en Maartje van Vliet 26 jr; Fer dinand v. d. Weijde 24 jr en Corne lia Blonk 20 jr; Huibert Broekhui zen 25 jr en Yda M. Verlooij 29 jr. Getrouwd; Thijs Uiterwijk 29 jr en Johanna Renes 23 jr; Petrus A. van Westen 57 jr en Cornelia A. Ranke 50 jr; Leendert Marbus 29 jr en Maria Boekhout 27 jr. Overleden: Thomas C. Bunnik 77 jr. wedn. van A. C. Vink; Grietje Domburg 62 jr wed van D. Kroon; Willem van Os 62 jr echtgen. van C, Hendrikse. Zondagsdienst. Dr. C. A. van Beek en Zr. v. Koeverden, Noord straat. Gunning Woningbouw. Thans is de officiële toestemming afgeko men voor de bouw van 29 woningen, waartoe de Raad reeds had besloten. De fa. Smit uit Gouda zal deze wo ningen zetten, omdat zij tot aller te vredenheid ook de huizen aan de Prinses Beatrixstraat heeft gebouwd. Achttien woningen zullen gebouwd worden aan de nieuwe straat ten Oos ten van de proeftuin, op het verleng de van de z.g. Baan. De andere elf huizen komen aan de Westkant van de proeftuin, ten noorden van de nieuw ontworpen school. Doordat de heer van Aalst momenteel een nieu we garage bouwt in de Baan, wordt deze daardoor voor doorgaand ver keer afgesloten. Dat is niet zo erg, daar er een nieuwe uitweg komt via de doorgetrokken Oranjestraat. Voor het afsluiten van de Baan moest een eeuwigdurend servituut worden op geheven. Nu de terreinen in andere handen zijn gekomen en er op dit recht geen prys meer wordt gesteld, liggen hier geen moeilijkheden meer. Ook de heer Jellema gaat aan de Baan bouwen, ter vervanging van zijn eigendommen in de z.g. „Door braak". De heer Scheer brengt zijn schilderswerkplaats over naar de Emmakade, waar hij zich heeft ge vestigd. Thans resteren nog de eigen dommen van de Evang. Lutherse Gemeente en het pakhuis van de fa, Ubert. Zijn deze verplaatst, dan kan de echte doorbraak beginnen. BOSKOOP NIEUWSTRAATSCHOOL WINT DEFINITIEF WISSELBEKER BIJ SCHOOLZWEMWEDSTRIJDEN. Onder buitengewoon grote belang stelling werden Donderdagavond in „Het Zuiderbad" de finales van de schoolzwemwedstrijden verzwom- men. De leerlingen van de Nieuw- straatschool hebben de gelegenheid om dit jaar definitief in het bezit van de wisselbeker te komen, niet laten ontglippen. Voor de individuele wedstrijden waren mooie prijzen beschikbaar ge steld, hetgeen reden was dat de jon gens en meisjes onder luide aanmoe digingen menigmaal een felle strijd te zien gaven. Zonder overdrijving kan gezegd zijn dat er onder de jeug dige zwemmers(sters) veelbeloven de krachten schuilen voor de zwem- club Boskoop. De uitslagen van de individuële wedstrijden waren als volgt: Meisjes 4e klas: 1. Anka Hendrik- sen; 2. Janny Koning; 3. Ria Bouw man; 4. Elly v. d. Berg. Jongens 4e klas: 1. Piet van Vliet; 2. Taaf Rosbergen; 3. Wim Koster; 4. Wouter v. d. Dool. Meisjes 5e klas: 1. Joke van Ge meren; 2. Hellen Zuiderhof; 3. Adrie Vuyk; 4. Rietje Haring. Jongens 5e klas: 1. Bram de Brum; 2. Albert Kersbergen; 3. Floor Groo- tendorst; 4. Dick Mesman. Meisjes 6e klas; 1. Ada Koetsier, 2. Tineke Flim; 3. Nelly Felix; 4. Ria Sluurman. Jongens 6e klas: 1. Pierre den Ouden; 2. Piet Pols; 3. Arie Ramp: 4. Simon Buisman. Meisjes 7e klas en Ulo 8e klas: Eereprijs Janneke Zuiderhof; 1. Riet van Wijk; 2. Sjaantje Rentes: 3. Jan neke Boer; 4. Sienie van Wieren. Jongens 7e klas en Ulo 8e Idas: 1. Hans Haring; 2. Adrie Eegaeman; 3. Bob Donker; 4. Kees van Helden. Nu de beker definitief in het be zit van de Nieuwstraat-school is ge komen, zal er voor volgend jaar een nieuwe wisselbeker moeten komen. Na afloop van deze wedstrijden vond een derde polo-ontmoeting plaats tussen Boskoop 1 en een ze vental van de Rijkstuinbouwschool. Deze wedstrijd was de beslissende ontmoeting om de wisselbeker en van het begin tot het einde werd hierom een felle strijd gevoerd. Ondanks een licht overwicht van de R.T.S.-ers is de wedstrijd in het voordeel van Boskoop beslist. Kort voor het einde speelde Boskoop zich uitstekend vrij en uit een prachtige voorzet van Goudriaan wist Nico Geers de R.T.S.-keeper te passeren en bezorgde Boskoop met deze 1—0 overwinning de beker. FANCY-FAIR „DE SPIJKER". met pleizier hun uitvoeringen kun nen geven. Teneinde dit te kunnen bereiken wordt nu deze fancy-fair gehouden, welke de toepasselijke naam van „De Spijker" draagt, want er moeten spijkers met koppen wor den geslagen. Met de wens dat de kosten van deze fancy-fair er honderdvoudig „uit" zullen komen, zodat het niet een ijzeren maar een gouden spijker zal blijken te zijn, verklaarde spr. de fancy-fair voor geopend. Ter kennismaking werd de geno digden een kop koffie aangeboden en een gratis nummertje van het flikkerlicht dat daarop in werking werd gesteld. De gelukkige eerste prijswinnaar bleek te zijn de afge vaardigde van de KABO, die met ar men vol heerlijkheden weer naar zijn plaats terug keerde. Direct daarop was „het spul" in volle gang en kon men zijn'geld goed besteden aan de diverse vermake lijkheden, waaronder de modernste atoomtent, de van de vorige gelegen heden zeer bekende bommentent, doch ook de meer oude bekende „vrolijke keuken", schiettent, visten- ten en meer van deze vermakelijkhe den. Bovendien is er gelegenheid om de inwendige mens te versterken en voor de jongelui om een dansje te maken. Geboren: Jacobus Maria z. van J. J. Vermeulen en M. C. Brand; Em ma Alida Maria d. van P. E. Gulde- mond en N. Grootendorst; Cornelis Willem z. van J. v. Harskamp en W. W. Kwakernaak; Wilhelmina Johan na Maria d. van N. M. v. d. Louw en H. Middelkoop; Anna Margaretha Dorothea d. van J. v. Bemmel en G. M. Ravestein. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Valentyn 32 j. en Maria Wilhelmina van der Klauw 30 j.; Herman Rudolf Bannier 20 j. en Aartje Margaretha Marie van Nes 20 j.; Johannes Jaco bus Treffers 25 j. en Margo Catharina Blanken 19 j.; Hendrik Stouthart 24 j. en Neeltje Cornelia Wilschut 22 j. Getrouwd: Adrianus Jacobus van Rijn en Theresia Wilhelmina Looman. Overleden: Theodorus Andreas An- thonius van der Tol 3 jr. Onverantwoordelijk. De waar schuwingen, raadgevingen en pro cesverbalen ten spijt, zijn er motor rijders en wielrijders die zich van de tijdelijke situatie, ontstaan dooi de werkzaamheden aan de Zuid wij kse-brug en die nopen tot voor zichtigheid, totaal niets aantrekken. Dit kwam weer duidelijk naar vo ren toen een Boskoopse motorrijder doorgemoedereerd over het brugje reed, waarvan een passerende dame (die wel wist hoe het behoorde en naast haar rijwiel liep) de dupe werd. Door het gedrag van de roekeloze motorrijder werd zij aangereden en zodanig verwond dat zij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Personalia. Voor het gezel] en- diploma kapster slaagde mej. Tini de Wolf. NOORDEN Wegafsluiting. In verband met de demping van de brug in de Prol kade, zal de Prolkade voor ca. drie weken voor alle verkeer afgesloten zijn. Tevens zal de Prolkade geheel opgeknapt en van een bitume weg dek voorzien worden. NIEUWKOOP BUS IN DE SLOOT Om 19 uur vanmorgen gleed een bus van de NAL op het Zuideinde bij de boerderij van Van de Weijden de sloot in. De stuurinrichting brak, waardoor de chauffeur de wagen niet onder controle kon houden. Er waren vijf mensen in de bus, maar zij kwamen allen met de schrik vrij. Geboren: Franciscus Willibror- dus Maria z. van C. J. Zuydervliet en P. J. M. Roeleveld; Johannes Si mon z. van D. Zwart en D. van Leeu wen; Abraham Albert z. van A. van Leeuwen en A. Versteegt; Gerdina Hendrina d. van T. Kranenburg en G. H. Hol; Wilhelmina d. van K. Stuivenberg en A. van der Haven. Ondertrouwd: A. G. Oostveen 24 j., te Woerden, en M. C. van Houten 22 j.; G. den Hertog 29 j„ te Mijdrecht en A. van Middelkoop 21 j. Overleden: M. de Bruijn 81 j., wed. van A. Stigter; J. v. d. Meer 71 j., echtg. van C. B. Thiele. TER AAR Gemeenteraad. De Raad verga dert Maandagavond te 8 uur. Agen da: Subsidie-aanvragen van: a. Coöp. Bloemistenvereniging Ter Aar i.v.m. deelname aan bloemencorso; b. Co mité Bloemencorso Aalsmeer; c. Chr. Landbouw-Wintedschool te Haarlem mermeer; demping gedeelte sloot langs het Zuideinde van de Korte- vaarseweg. Beschikbaarstelling ere- diet herstrating trottoir Langeraarse- weg. Beschikbaarstelling crediet van het instellen van een onderzoek door Grondmy. voor verbetering van het voetbaterrein te Korteraar. Verho- ZOETERWOUDE (H. R.) ORANJEFEEST Het traditionele sprietlopen over de Meerburgerwetering was gister avond, begunstigd door het mooie weer en een zeer grote belangstel ling, het begin van de feesten. 27 jongens en meisjes verschenen aan de start, om over de 14 meter lange spriet de overkant van de Meerbur gerwetering te bereiken. Na een spannende stryd, waarbij verschil lenden midden in de Wetering te recht kwamen en waarbij de beste lopers tenslotte met een bal in beide handen en in de kortst mogelijke tijd elkaar moesen bekampen, werden de verbeteren waardoor wij iedereen I prijzen toegekend aan: 1. B. Pieterse kunnen ontvangen zonder ons be- 2. J. Straathof, 3. J. Zwetsloot en 4. hoeven te schamen en de gebruikers C. v. Velsen. Onder grote belangstelling van ge nodigden waaronder wij opmerkten de afgevaardigden van het Kerkbe stuur, Middenstand, L.T.B., K.A.B., Vrouwenbeweging, KABO, Gidsen, Verkenners, Tavenu (van B. en W. was bericht van verhindering ont vangen) en andere belangstellenden werd Vrijdagavond de grote fancy- fair, ten bate vap de verbetering van het R.K. Verenigingsgebouw ge opend. Klokslag acht uur werd voor de eerste maal de grote bel van het „Rad van Avontuur'' geluid, waar na pastoor Lauwrier alle genodigden en anderen van harte welkom heet te. Het is de bedoeling, aldus spr., om alle verenigingen welke wel eens gebruik maken van het R.K. Vereni gingsgebouw voor het geven van hun uitvoeringen, onze goede wil te to nen om deze kale zaal eens grondig te

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2