DUINSTREEK Ijverige suisse van Leonarduskerk één dag in het zonnetje gezet 25 Jaar bij de Rotogravure U.V.Y. met ouden van dagen op stap Draaimolen had grote aftrek Openbaar Slachthuis Hazerswoude Dorp VRIJDAG 9 JULI 1954 DF. LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Jubileum van de heer C. Dévilée Pastoor Schmltz had tegen Dévilée gezegd: „Blijf nu Zondag maar eens in de bank zitten als er ter ere van jou een Hoogmis wordt opgedragen". Maar daar wil dc suisse, die Zondag a.s. zijn 25-jarig jubileum viert, niets van weten. Hij wil gewoon collecte ren en net doen als anders, omdat hij eigenlijk helemaal geen zin heeft om in het licht van de belangstelling te staan. „Ik vind het allemaal zo overdre ven", zegt de jubilaris in spe en daarmee toont hij een bescheiden mens te zijn, maar ook bescheiden mensen moeten zo nu en dan hun tol aan de samenleving betalen. Ons foto-apparaat hebben we ech ter onverrich terzake weer in moeten pakken. Dévilée wil niet op de foto. De blik van afgrijzen, die hij op het apparaat wierp sprak de taal van hele series boeken. De heer C. Dévilée kwam zich 25 jaar geleden met de hoed in de hand bij de Leonarduskerk aanmelden. Volgens pastoor Schmitz Is er van dit begin niet veel bekend. Hij spreekt zelfs van een duister verleden, omdat in de parochie-archieven eerst in 1932 melding wordt gemaakt van de suisse Dévilée, maar zijn vrouw weet zich nog goed te herinneren hoe hij. kort na hun huwelijk in 1929 door rector Wooldering als 2odanig werd aange steld. En dat de heer Dévilée in de lóóp van de tijd een onmisbare rol in het parochieleven ging spelen bewijst dit jubileum. In de laatste jaren kwam bij het werk in de kerk ook het werken voor het Leonardushuis, waarbij zijn Aanbesteding Leiden school voor B.L.O. In het stadhuis te Leiden ia heden morgen aanbesteed het bouwen van een school voor buitengewoon lager onderwijs en een gymnastiekgebouw op een terrein aan de Marnlxstraat in twee percelen. Alle calculaties van de aannemers waren gebaseerd op de bouw van de twee percelen te zamen. Allen had den een aparte prijs genoteerd voor het eventueel aanbrengen van hou ten ramen. Van hoog tot laag kwamen de vol gende prijzen uit de bus: W. Mulder, Oegstgeest ƒ447.000; (meerprijs hou ten ramen 5.800); N.V. te Pas, En schede f 443.000 f 5.700); fa. Oos- terom. Warmond 442.000 5.500); fa. Bakker. Den Haag ƒ441.200 (ƒ5.310); fa. J. van Riet, Lelden ƒ439.800 5.800): A. J. de Oude, Oegstgeest ƒ437.500 5.100); De Lange en van der Plas, Oegstgeest ƒ438.800 (ƒ4.820); fa. Strijk, Oegst geest ƒ434.525 (ƒ5000); fa. De Waal, Utrecht ƒ432.235 fa. Goedhart, Diemen 420.000 ƒ10.500) fa. v. d. Berg, Soestdijk ƒ415.000 (ƒ10.000); F. Schop. Ridderkerk r 412.000 9.900); J. van Leusden, Vreeswijk ƒ411.000 (ƒ-fa. Pennin.cs, Den Haag ƒ410.000 (ƒ10.000); fa. Kuil, Voorschoten 410.000 (ƒ5.780); J. L. Kooyman, Slikkerveer ƒ409.720 (ƒ10.020); fa. Overdevest. Rijnsaterwoude 408.700 (ƒ9.009); Pieterse, Delft 407.600 10.000); fa. Harmsen en Zoon, Den Haag 376.787 9.045), ZOETERWOUDE POLDERJUBILEUM VAN VOORZITTER VAN DER DOES. Het bestuur van de Drooggemaak te Gelderswoudse Polder te Zoeter - deelt ons mede, dat de heer J. J. var» der Does gedurende 40 jaren de be stuursfunctie als voorzitter van deze polder heeft mogen vervullen. Het is de wens van de Ingelanden van de polder om dit feit in een speciaal daartoe georganiseerde bij eenkomst in café A. van Staalduinen te Benthuizen te herdenken op Don derdag 15 Juli a.s., des voormiddags van 10 tot 11 uur. De heer J. J. van der Does werd in 1914 op twee en dertig-jarige leeftijd gekozen als voorzitter van de Droog gemaakte Gelderswoudse polder on der Zoeterwoude, welke functie vol gens het algemeen polderreglement door hem nog mag blijven vervuld tot 1956. Bij de aanvaarding van het voor zitterschap werd de polder, die 265 hectare groot is en binnen de Droog gemaakte Noordpias is gelegen, be malen. door twee vijzel windwater molens. In 1933 werd overgegaan tot bemaling met een ruwe-olie-motor. Tijdens de tweede wereldoorlog werd wegens gedwongen besparing van stookolie overgegaan tot lozing van het overtollige water in de Bent- huizer polders. In het bevrijdingsjaar 1945 sloot het polderbestuur een over eenkomst met de Benthuizer Noord en Zuidpolder met de Benthornerpol- der tot blijvende lozing van het over tollige water. De jubilaris heeft met zeven per sonen het bestuur gevormd in deze veertig jaren. Het huidig bestuur be staat uit de heren J. J. van de Does, voorzitter, en de heemraden J. M. Straathof en P. van der Sterre, ter wijl L. Slootmaker als secretaris-pen ningmeester fungeert. Deze laatste functie werd gedurende de werk zaamheid van de heer Van der Does door vier personen uitgeoefend. Ongetwijfeld zal het tijdens de bij zondere bijeenkomst volgende week de allerwege geziene voorzitter niet aan de nodige belangstelling ontbre ken. dochters en zoorvs hem dikwijls een flinke helpende hand kunnen reiken. Bovendien heeft hij de zorg voor een begrafenisonderneming. De Hoogmis a.s. Zondag in de Leo narduskerk wordt tot zijn intentie opgedragen en van 1—2 uur komen vrienden en kennissen de jubilaris en de zijnen de hand drukken. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer E. A. Th. Sliggers in dienst trad van de Nederlandse Roto gravure als diepdrukker. Nadat de heer Sliggers met famifie door de jubileum-commissie was bin- nengeleid in het directiekantoor sprak de directeur, de heer J. C. Stafleu, waarderendewoorden vol lof over de vakbekwaamheid en de zeer rustige wijze van optreden van de jubilaris. Het was spreker een ge noegen om naast de gebruikelijke en veloppe met inhoud ook het waarde rend diploma van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel aan te bieden. Met de -beste Wensen voor de toekomst besloot de heer Stafleu zyn toespraak. Namens het gezamenlijk personeel sprak vervolgens de heer W. Streef- land, die de heer Sliggers roemde als sportief collega. Spreker herinnerde» aan de tijden, dat de jubilaris zijn sportieve krachten ter beschikking stelde van de personeelsvereniging. Het geschenk, dat spreker met een figuurlijk gebaar aanbood, was in middels thuisbezorgd; h(j sprak de wens uit, dat er een goed gebruik gemaakt van ZQU worden. Nadat alle aanwezigen de Jubilaris hadden gelukgewenst, bleef men nog geruime tijd bijeen, onder genot van wat verversingen. MULO-EXAMENS TE LEIDEN. Gisteren zUn te Leiden voor het MULO-examen geslaagd: Diploma A: D. C. van Rijn en A. J. de Vries te Katwijk aan Zee; C. van der Vecht en G. J. Aalders te Leiderdorp; A. M. Bartlema te Noord- wijk aan Zee, C. van Heuven te Oegstgeest, N. Bleichrodt te Rijns burg, J. van Leeuwen, M. E Loos, H. Pauw, G. C. A Ottevanger, A. J. Huijs kes, L. E. J. Dam en A. F Bassie te Leiden; M. de Vries, Katwijk aan den Rijn, K. v. d. Meulen Noordwijk-Z. Diploma B: J. van Treuren, P. J. J. van Weerlee, J. de Bock, J Cuperus, H. K. van Dijk, en C. J Glijn te Lei den, J. Voójjs te Katwijk aan Zee. Prof. Duyvendak overleden Hedenmorgen oveneed in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden prof. dr. J. J. L. Duyvendak, hoogleraar in de Sinologie aan de Leldse Univer siteit. Hij werd geboren 28 Juni 1889 te Harlingen. Het voorbereidend univer sitair onderwijs genoot hij aan het gymnasium te Harlingen en werd hierna ingeschreven als student in de Nederlandse letteren aan de Leld se alma mater. Deze studie verwisselde hij enige tijd later voor die van het Chi nees. Na zijn studie bracht hy eni ge jaren in Peking door waar hij adjunct-tolk bij het Nederlandse ge zantschap was. 21 December 1928 pro moveerde dr. Duyvendak cum laude tot doctor in de Sinologie. Hierna vervulde hij enkele jaren het pro fessoraat aan de Columbia Univer sity te New York. Bij Kon. Besluit werd hij met in gang van 1 Mei 1930 tot hoogleraar aan de Leidse Universiteit benoemd. Prof. dr. Duyvendak was over de ge hele wereld bekend door zijn vele publicaties, die getuigden van een grote kennis van de taal en gebrui ken van het Chinese volk. Wilt U iets weten? Vraag: RoelofarendsveenBoxtel Baexem. Antwoord: Roelofarendsveen, Al phen, Utrecht, Den Bosch, Boxtel, 100 km. Boxtel, St. Oedenrode, Hel mond, V/eert, Baexem. Afstand 79 km Voor circa 400 ouden van dagen had de U.V.V. gistermiddag in Oud Hortuszicht een gezellige middag ge organiseerd. Begunstigd door prach tig zomerweer werd om half drie, na de opening, het programma voor deze middag vlot afgewerkt. Leo de Jong en HaiK Bonnet ver hoogden met piano-spel en accor- deonmuziek de feestvreugde. De oud jes hadden groot plezier en waan- Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „Enkele aspecten van de persoonlijkheidsdiagnostiek en de toepassing van de mozaiektest". de heer Lie Pok Liem, geboren te-Tjila- tjap (Indonesia) en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Klinische onderzoekingen met de laag-frequente ballistocardiograaph volgens Burger", de heer H. Elsbach, gebo.ren te Nijmegen en thans wo nende te Lelden. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „Morbus haemolyticus neonatorum", de heer L. H. J. Ramaekers, geboren te Maastricht en thans wonxende te Lelden. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Godgeleerdheid de heer P. B. Dirksen te Doetinchem (cum laude); voor het propaedeutisch examen God geleerdheid de heer S. Meyberg te Bussum; voor het Kerkelijk Voorbe reidend examen mej. H. C. P Blom te Rotterdam; voor het candidaats- examen Psychologie mevr. N. Men- kingvan Dongen te Leiden, en de heren J. Ibelings te Rotterdam, W H. Otto te Leiden en F. A. Pelgrim te Wassenaar; voor het doctoraal examen Klast'^ke taal- en lettcrkun de de heer W. J. G. Lübbe te Leiden Geslaagd voor het doctoraal-exa men Kunstgeschiedenis mej. E. M. A E. Tholen te Den Haag. Geslaagd voor het candidaataexr men Nederlands recht de dames M Wreesmann te Leiden; E. J. R. Tjii Kon Fat te Lelden; en de heren E N. Schneider te Noordwijk aan Zee H. A. Cysouw te Rotterdam; C. E Schippers te Den Haag; H. A. Bos ti Bergen; M. C. Heering te Haarlem C H. Goekop te Aerdenhout; A. A. J Warmenhoven te Den Haag; G. J Weijland te Delft; J. C. de Rooy t' Voorburg; E. W. Bosch van Rosen thai te Wassenaar; E. Dolken te Dei Haag; B. G. Moolenaar te Oegstgeest. W. M. Th. Adriaansen te Schiedam; C P. A. Geppaart te Breda; L. P. M Janson te Den Haa^: n ITameetman te Den Haag cn H. J "man te Leiden. den zich weer terug in hun jeugd. Polonaise-lopen en zich amuseren in de draaimolen ging hen nog best af. Als aangename afwisseling werden zij getracteerd op thee, gebak en an dere versnaperingen. Om half vier kwam het Leidse Po litie Muziekgezelschap de taak van de jonge musici overnemen en wist het met vrolijke muziek de stemming er in te houden. Op enthousiaste wij ze gaven de oudjes blijk van ingeno menheid met deze middag, waarna zij om vijf uur zeer voldaan huis waarts keerden, Een woord van dank aan allen, die aan het welslagen van deze middag hebben bijgedragen, is hier zeker op zijn plaats. Agenda van Leiden VRIJDAG: Oud-Hortuszicht. 7.30 uur nam. Maatavond deelnemers 3 October-op- tocht. De Zijl, 6.30 uur nam. Waterpolo- tournooi Oosterkwartier. ZATERDAG: Kooi, 5 uur nam. Ronde van Oos terkwartier. Speeltuin Oosterkwartier, 312 uur nam. Kermis. ZONDAG: St. Leonardushuis 1—-2 uur nam, receptie 25 jarig jubileum C. Devilee. MAANDAG: Gebouw Loge, Steenschuur 8, 8 uur nam. ledenvergadering „De Natuurvriend". BIOSCOPEN VANAF VRIJDAG A.S. Casino: „Melodie immortali", 14 i jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7.— en 9.15 uur. Udo: „Zij die zich verkopen", 18 jaar. Dag - 2.30, 7.en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.en 9.15 uur. ixor: „De meesteres van Sanga- ree", 14 jaar. Dag.; 2.30. 7.en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.en 9.15 uur. anon: „The merry widow", alle eeftijden. Dag.: 2.30. 7.en 9.15 lur. Zondag 2.30, 4.45, 7.en 9.15 lUT. ..Silver City", 18 jaar. Dag.: 30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 45, 7.15 en 9.1J- uur. Donderdag-cyclus: „Anna Lantz", 8 jaar). TENTOONSTELLINGEN, tijksmuseum Geschiedenis Natuu Genschappen (Steenstraat la):Tei nstelling 214 eeuw microscopi •rkdagen (behalve 's Maandags -4 uur; 's Zondags 14 uur. (Tc i September). Rijksmuseum van Oudheden: Col- •ctie Diergardt-Sieraden uit dc I Volksverhuizingstijd". Werkdagen 10 —17 uur; 's Zondags 1317 uur (to! 22 Augustus). De Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dagelijks tot zonsondergang. HILLEGOM EXPORTEURS HOUDEN AFZONDERLIJK BEURS. Op verzoek van de Bond van Bloembollenhandelaren is er a6n de leden-exporteurs een circulaire ge zonden, waarin wordt voorgesteld om iedere Donderdagmiddag van 4 tot 6 uur een beurs tc houden, in 't beurs gebouw te Hillegom, welke alleen toegankelijk zal zijn voor de bloem bollenexporteurs. Het ligt in dc be doeling om op deze beurs onderling de benodigde bollen te verhandelen met uitsluiting van de tussehhandel. Al eerder werd er op dit terrein geëxperimenteerd bij buitengewone omstandigheden. Eerst heeft men ge probeerd op de Hillegomse beursdag ook 's middags beurs te houden. Men heeft ook getracht onderling de prij zen vast te stellen en zich daaraan te houden, maar het feit dat „vraag en aanbod" de prijzen beïnvloeden, bleek sterker dan hetgeen onderling werd geregeld. Zo zijn er ook bij deze nieuwe beurs van uitsluitend expor teurs (er worden kaarten uitgereikt pan degenen die aan de vastgestelde voorwaarde voldoen) al moeilijkhe den doordat er ook exporteurs zijn die tevens het beroep van tussen persoon bedrijven en daardoor doet men door toelating van deze perso nen andere tussenpersonen en make laars oneerlijke concurrentie 'aan. Donderdag a.s. zal er voor het eerst dus namiddag-beurs zijn te Hil legom, doch deze zal alleen toegan kelijk zijn voor bloembollen-expor teurs. Geboren: Frank z. van J. H. A. Venhoven en A. Senden; Hermanus Hendrik z. van B. Galjaard en M. van Oei; Catharine Cornelia Maria d. van H. M. Berbee en J. A. Weijers. Ondertrouwd; G. Bos en M. de Rooij; R. Verstraate en C. Koopman; N Pruysers en M. de Rooij; G. De- del en H. M. Rietveld; H. Mens en W. C. Jonkheer: J. Stijnman en M. C. van der Zande. Getrouwd: J. Warmerdam en C. J. van Rooden; C. P. Hoekstra en J. E. Stroombergen; W. P. van der Wolf en A. Bouma. Overleden: F. van der Hoorn, wed. van P. J. de Bruyn, vr. 87 j. KATWIJK AAN ZEE De Zondagsdienst wordt voor de doktoren Borleffs, Slagmolen, Vis ser en Lodder waargenomen door dr. ff. C. A. Cleveringa, Zeeweg 11, tel. 2061. NOORDWIJK Brigade-nieuws. Met groot suc ces heeft de N R. B. deelgenomen aan de prestatietocht 550 M. gekleed zwemmen in het Rijn- en Schiekanaal te Leiden. Als grootste aantal deel nemers per Brigade kon beslag wor den gelegd op een fraaie wisselbeker. Op 7 Aug. a.s. zal worden deelgeno men aan de 1500 M. prestatietocht in zee, terwijl in de afgelopen week mej. L. Duivenboden en de heer M. Plug in het buitenbad te Schiedam het diploma instructeur (trice) be haalde. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: J. Vink 42 p. Ie klasse, D. v. d. Hoonard 44 p. 2e klasse, J. v. d. Hoo naard 39 p. 3e klasse. De uitslag van de dameswedstrijd is: mevr. W. Wassing 35 p., mevr. Lüschen 32 p., mevr. L. Wassing 27 p. Loop door Noordwijk. De Noord- wijkse Folltiesportvereniging orga niseert in September a.s. weer de traditionele loop door Noordwijk. Om de deelname te stimuleren zal deze lóoj gesplitst worden in 2 gedeelten en wel: a. voor hen die lid zijn of geweest zijn van een athletiek-ver- eniging; b. voor anderen. Ook vOor deze B-afdeling zullen prachtige prij zen beschikbaar worden gesteld. SASSENHEIM Personalia Voor het licentiaats examen theologie slaagde aan de Nij meegse universiteit de weleerw. heer C. J. van Kesteren, geboren te Sas- senheim. Geboren: Maria Adolphine Ber- nadette d. van A. F. vsn Vlijmen en J. Verheijen; Neeltje d. van A. H. Sluijmer en N. van Delft; Pieter z. van P. de Vries en T. Kruizinga; Theodorus Petrus Jacobus Clemens r van M. P. Verdegaal en P. A. van Niekerk; Willem Henderikus z. van H. van Prooljen en M. S. Dessaur; Martinus Johannes Nicolaas z. van N. W. J. Herruer en J. Meijer; Hele na Louise Henviette d- van J. P. Hoo- gervorst en A. Bernard; Pieter Her man z. van H. van der Heiden en J. Havenaar. Ondertrouwd: Hendrik Spies 23 j en Anna Duindam 23 j. VOORSCHOTEN Verkoping. Ten overstaan van r.otaris Caron vond de verkoping plaats van een aantal huizen. Het huis Schoolstraat 94 werd verkocht voor 6.200 aan H. van Kampen en J. A. Vreeburg te Leiden huis Schoolstraat 96 voor 6.400 aan W. van Santen te Voorschoten; huis Burgerlijke Stand Geboren: Rudolf, zn van P. K. Baardolf en N. v. d. Louw; Aagje dr van J. Guijt en A. Varkevisser; \driaan Levien, zn van J. H. Wiers- na en K. J. Faas; Esther Noël'dr van V. G. F. van Hoik en A. Seidel; Ga- riël Maria, zn van H. P. Ruijsenaars n A. M. Leegwater; Flor ent ij n Vin cent, zn van S. H. Radius en M. Car- iee; Christina Cornelia dr van J E Geuchies en A. M. Kuyken. Gehuwd: H. W. Bouter en M. J. H. J. Hendriks. Overleden: H. E. Smit, wed. van Broerse 74 jr; J van Rossen, wednr 80 jr; D. C. W. Wijkmans wednr 79 jr; H. J. W. Peeters, man 83 jr. Wijngaardenlaan 14 voor 5.000 aan J. D. Rol te Voorschoten; de huizen Veurseweg 10 en 12 voor 7.840 aan N. v. d. Valk te Voorschoten; huis Leidseweg 408 voor f 5.400 aan B. E. Feld te Leiden en huis Leidseweg 410 voor 5.270 aan B. Klaasaen. U.V.V. De Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers te Voorschoten heeft haar tweede ledenvergadering in dit jaar gehouden. De voorzitster memoreerde o.a. dat de U.V.V. thans 242 leden telt. Hierna hield mevrouw Wijers-Nort haar lezing over „De ouder wordende mens in de samen leving". Spreekster wees erop, dat onze maatschappij steeds ouder wordt zodat zelfs een nieuwe weten schap, de gerontologie is ontstaan. In deze lezing werd verband gelegd met het werk der U.V.V. op het ge bied der bejaardenzorg en werd dan ook door allen met veel belangstel ling gevolgd. In de pauze werden door de leden bijeengebrachte arti kelen verkocht ten bate van het ziekenbezoek. Het resultaat was bo ven verwachting: ruim ƒ113kon in de ziekenkas worden gestort. Na de pauze bleven de leden nog wat gezellig bijeen onder een spelletje hersengymnastiek, waarmede de da mes, die dit verzórgd hadden, veel succes oogstten. ZOETERMEER Personalia. De heer H. van Har wijnen is geslaagd voor het ingo- nieursexamen werktuigkundig inge- iscne Hogt Laatste Berichten „TOUR"-KOORTS IN DE HOOFDSTAD. Grote vraag naar fietsen. In het dagelijks courantenrapport van de gemeentelijke politie te Am sterdam stond vanochtend het vol gende bericht te lezen: Gegrepen door de „tour"-koorts vergrepen zich gisteren 18 lieden aan andermans fietsen. NIEUWE SLACHTOFFERS VAN „STALINON". In Frankrijk zijn nieuwe slacht offer* van het „wondergeneesmid del" Stalinon gevallen. In totaal zijn thans 41 patiënten, die het middel hadden ingenomen overleden. De nieuwe slachtoffers in de af gelopen 24 uur kwamen voor in AJ- gerie, Bretagne en de Alpen. Marktberichten LEIDEN, 9 Juli. Vee. Aanvoer: 10 stieren, 50 melkkoeien, 250 vette koeien, 172 varekoeien, 53 vette kal veren, 155 nuchtere kalveren, 400 vette schapen, 34 weidesohapen, 700 zuiglammeren, 1162 weidelammeren, 36 varkens (zeugen), 287 schrammen, 581 biggen, 2 veulens, 14 gelten, to taal 3906 stuks. Prijzen: slachtatieren 770—950 per stuk, en 2.402.70 per kg. schoon gewicht; melkkoeien 750—930, per stuk, vette koeien 2.353.10 per kg. schoon gewicht; varekoeien 590—380, vaarzen 600 8.50. pinken 370—550 per «tuk, vette kalveren per kg. levend gewicht 2.00—2.50, nuchtere slachtkalveren 40—4i0 per stuk en 1.10—1.35 per kg. levend gewicht; vette schapen 80—120, zuiglammeren 7092, weidelammeren 5068, zeugen (drachtige) 350—475, schrammen 75—130, biggen f 40—65, geiten 15—45 per stuk. Handel: stieren, melk-, vette- en vaarkoeien, pinken vrij goed, vette kalveren en geiten matig; nuchtere kalveren lul-duur; schapen en lammeren kalm; zeugen, schrammen en biggen stug duur; TBC vrij afd. gew. aanvoer. Grote aanvoer op alle afd. vooral schapen. Kaas. Aangevoerd 51 partijen Goudse en 5 partijen Leidse kaas. Prijzen: Goudse: extra kwalltel 2.30. Ie kwal. 2.12—2.18 en 2e kwal. 2 05—2.11 en Leidse le kwal. 2.14 per kg. Handel matig TER AAR, 8 Juli. Groente. Peulen 3.90—4.30, doppers f 4.60— 5.80, capdoppers 4.205.70, witte capucijners 8.10, tuinbonen 1.70— 2.40, kassnijbonen 12.2014.20, idem B 9.10—11.60, idem stek 5.30—8.40 stambonen 13.5013.70, blauwschok kers 7.20 alles per 10 kg. Met dank aan God en grote blijdschap delen wij U van uit Californië medé, de ge boorte van onze zoon en broertje KEESJE Bil het H. Doopsel ontving hij de namen CORNELIS PETRUS N. W. DE GROOT H. A. DE GROOT- VAN SCHIE TRUDIE 7 Juli 1954 Rt. 5 Box 140 Borba road Stockton California U.S.A. 2199 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in het St. Elisabeth Zieken huis te Leiden, na een langdurig ziekbed, voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden onze innig geliefde Va der, Behuwd en Groot vader. CORNELIS VAN SCHIE Weduwnaar van MARIA JOHANNA VAN DER GEEST Armmeester van de Par. St. Bavo Oud-Ade. in de ouderdom van 75 jaar. Warmond: A. H. VAN SCHIE Ter Aar: N. A. KR OFT— VAN SCHIE J. C. KROFT en kinderen Warmond: P. N. VAN SCHIE H. C. VAN SCHIE VAN DER POEL en kinderen Noordwljkerhout: A. C. PENNINGS VAN SCHIE TH. PENNINGS en kinderen Burg er brug: W. P. VAN SCHIE M. VAN SCHIE— STRAATHOF en kinderen Noordwijk: A. M. HOOGEVEEN— VAN SCHIE L. C. HOOGEVEEN en kind Abbenes: J. M. DE VLIEGER VAN SCHIE C. DE VLIEGER en kinderen Warmond: J. P. VAN SCHIE P. C. VAN SCHIE HOOGEVEEN Kaag: M. G. VAN RUITEN- VAN SCHIE P. VAN RUITEN en kinderen Warmond: CHR. C. VAN SCHIE en Verloofde. Warmond. 9 Juli 1954. Swoilandpolder 9. De II. Uitvaartdienst zal gehouden worden Maandag 12 Juli in de Parochiekerk van de St. Bavo te Oud-Ade te 9.30 uur, waarna begrafenis op net R. K. Kerkhof, aldaar. Rozenkransbidden Vrij dag-, Zaterdag- en Zon daga .-ond te 8 uur Swei andpolder 9. Heden overleed zacht en kalm onze geachte Voor zitter van het R. K. Arm bestuur de Heer C. VAN SCHIE Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in hoge ere blijven. G. J. v. LEEUWEN Secretaris S R. M. v. d. GEEST. Lid. Oud Ade, 9 Juli 1954. Op 8 Juli j.l. overleed, gesterkt door de Gena demiddelen der H. Kerk mijn compagnon de WelEd. Heer H. 3. W. PETERS in de leeftijd van 83 jaar Zijn nagedachtenis zal by mij in ere blijven. H. STOL Leiden, 9 Juli 1954. Zeemanlaan 2. 2206 F. J. G. WIJDICKS ARTS MET VAC AN TIE VANAF 10 JULI TOT 2 AUGUSTUS. Zaterdagmorgen 9 uur verkoop van een grote PARTIJ RUNDVLEES voorwaardelijk goedgek. Magere lappen vanaf 2.25 per kg., rosbief en bief stuk. 2204 De Verkoper J. DUBBELDEMAN. ZüNDAPP BROMFIETSEN Motorhandel DOLF v. d. LINDEN Nieuwstr. 40 - Tel. 21077 PRIMA SERVICE GEVRAAGD EEN Tweede Banket- bakkersbediende Fa. H J. J. BRONSWIJK Langstraat 35 Wassenaar Tel. K 1751—3264. 2200 Voor het opgeven van ADVERTENTIEN en alle soorten drukwerk gelieve men zich te wen den tot onze plaatselijke Agent: P. BRUGMAN DORPSSTRAAT 238 Telefoon 255.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3