HERHAUN OEFEN In de Veen bloeit de gele lelie 1 i Vrij kapitaalverkeer in Benelux De schietende Portoricanen Motor over de kop geslagen VRIJDAG 9 JULI 1954 EERSTE BLAD PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT Over lelies gesproken: op dit ter rein de bloementeelt heeft de heer J. A. v. Zwet uit Roelofarendsveen byzonder weinig te leren. Hij heeft daar vooral de afgelopen vijf jaren de nodige bewijzen van geleverd. Zijn ftieuwe hybriden, waarvan Festival of Britain, wel een der meest voor aanstaande is, verwekten in de keu- ringszaal van het Krelagehuis te Haarlem de nodige keren sensatie. En de Roelofarendsveense Ihybrida- teur oogstte zo veel succes dat men in allerijl een speciale kast moest la ten bouwen, omdat men anders met de getuigschriften, de medailles, dé wissel bekers en de eervolle vermel dingen gewoon geen raad meer wist. Inmiddels ging men in Roelofarends veen dóór. Immers: het mensdom was nog 6teeds geen gele lelie rijk en sedert de oertijd der leiiecultuur wa ren de kwekers al in deze richting aan het zoeken geweest. Wat geen mens wist klaar te spelen, gelukte echter wel aan de heer Van der Zwet. Twee, drie jaren geleden voerde hij een kruising uit en nu de zaailingen gaan bloeien blijken er diverse gele aanwinsten in te zitten. Hiermee heeft de Roelofarendveense kweker dus een wereldprimeur - niet meer en niet minder! Geel in allerlei tinten. Men heeft de gele lelies niet in één bepaald type. Maar naast een aan- 1 winst, die men het beste zou kun nen vergelijken met een gele Will- mottiae improved, bloeien er in het warenhuis aan het Westeinde ook zaailingen, waarin bloed zit van Re gale Creelman-hybriden; die de vorm van de Regale Creelman hebben be houden, maar oranjegeel en zalm kleurig van tint zijn! De edel ge vormde trompetten trekken zeer sterk de aandacht. Er is trouwens in deze kas meer te zien, dat tot nu toe bij wijze van spreken alleen maar in de sprookjesverhalen bestond. Men wijst U o.m. op fantastisch mooie Henryiizdailingen met ele gant omgekrulde bloemen. De kleur? Men ziet er o.m. de befaamde Queen Wilhelmina, crème met een oranje ster In het centrum. Deze ontketende toen ze in de keuringszaal werd ge toond, een soort bescheiden revolutie, maar wat men nu in dit genre in bloei heeft, stelt Queen Wilhelmina weer ver in de schaduw. Er bloeien nu Henryii-zaailingen met helder gele bloemen, die rode spikkels dra gen, een éénkleurige zalmoranje en vele anderen. Naast deze opzienba rende aanwinsten heeft de heer v. d. Zwet een geheel nieuw ras witte le lies gecreëerd. En dat kan wel eens een omwenteling op dit terrein bete kenen. Voor de oorlog was de cultuur der witte lelies een specialiteit der Ja panners. Ze werden hier bij duizen- Protocol ondertekend Het Belgische ministerie van bui tenlandse zaken heeft meegedeeld, dat een nieuw Benelux-accoord gis teren ondertekend is door de Belgi- ken, P. H. Spaak, de Nederlandse sche minister van buitenlandse za- ambassadeur te Brussel, baron Van Harinxma thoe Slooten en de geaant van Luxemburg, Schaus. Dit accoord herstelt de vrijheid van het kapitaalverkeer tussen Neder land ne de BelgischLuxemburgse Economische Unie. Het voorziet voornamelijk in de mogelijkheid de in een land ge- investeerde kapitalen in andere lan den om te zetten, ze te repatriëren, nieuwe kapitalen te investeren, vrije arbitrage toe te laten en de nationale roerende waarden over te maken. Mits goedkeuring van de bevoegde De vier Portoricanen, die op 1 Maart in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden hun revolvers leeg schoten en vijf volksvertegenwoor digers verwondden, zijn gisteren te Washington tot maximum-gevange nisstraffen veroordeeld. De 34-jarige leidster van de groep, de brunette Lolita Lebron, zal tot haar 50ste jaar naar de gevangenis gaan. Haar vonnis was: 16 jaar en acht maanden. Met een bewogen stem, die soms nauwelijks te verstaan was, verde digde zij zich: „Ik deed dit terwile van de vrijheid van mijn land. Ik deed het voor een groot ideaal. Vre de is wat ik voor de wereld wens". De drie mannen, tegen wie vijf aanklachten waren ingediend wegens aanslagen met de bedoeling om te doden en vijf aanklachten wegens het plegen van' aanslagen met een moordwapen, werden veroordeeld tot straffen van 25 jaar tot 75 jaar gevangenisstraf. autoriteiten zullen emissies van ef fecten uitgegeven kunnen worden op de kapitaalmarkt van een partner- land. Een bijzonder belangrijk gevolg van de toepassing van dit accoord, dat op 16 Juli van kracht wordt, is dat de Belgische kapitalen in Neder land, die nog niet gerepatrieerd kon den worden, van die datum af over gebracht zullen kunnen worden. Het gebied van Rosenheim en Pas- sau in Oost-Beieren wordt met de grootste overstromingen sedert 1899 bedreigd. De Donau heeft een stand van 10.35 meter bereikt, tegen een normaal peil van 4 meter, en het water stijgt nog steeds. In Passau, waar de Inn in de Donau stroomt, zijn de oude wijken en het stadhuis geheel geïsoleerd! van <Le rest van de stad. In Laufen zijn vier bruggen weg gespoeld. Te Bad Eibling staan het kurhaus en het casino onder water. Te München heeft de rivier de Isar een peil bereikt, dat drie me ter hoger is dan normaal. In Salzburg wordt het oude stads centrum bedreigd. De bevolking is aangeraden levensmiddelen in te slaan. In vele dorpen en steden, die aan rivieren liggen, zijn de fabrieken gesloten en vindt op grote schaal evacuatie van inwoners plaats. Bij Neufelder in Muehlviertal in Boven-Oostenrijk moesten 20 pad vinders uit Linz worden gered van een eiland in de grote Muéhl, door dat het wassende water hun kamp dreigde te overstromen. De bergweiden in de Oostenrijkse Alpen liggen onder een dik sneeuw dek. De Groosglockner pas en de passen, die Oostenrijk met Zwitser land, Italië en Zuid-Slavië verbin den, zijn als gevolg van de zware sneeuwval gesloten. In de dalen zijn bruggen en hui zen, vee en landbouwwerktuigen door het water weggevaagd. In vele gebieden zijn de wegen onbegaanbaar en is het spoorweg verkeer gestremd. den ingevoerd. In 1940 was dat na tuurlijk afgelopen' en daar het vader land na afloop van de krijgsbedrijven de kostbare deviezen wel voor wat anders dan Japanse lelies kon ge bruiken, ging men andere wegen zoeken. Men ging hier o.m. filiurn White Queen kweken, maar deze cul tuur stuitte op enige minder gemak kelijk op te lossen problemen, o.m. op dat van het virusziek.. Men im porteerde toch ook nog z.g. Croft- lelies met het doel die hier verder te kweken, maar ook deze soort bleek allesbehalve gemakkelijk te groeien. De heer Van der Zwet bracht toen zijn White Superior naar voren. Een lelie, waarvoor v/el belangstelling bleek te bestaan, maar die men ook „jong" moest houden, daar anders virusziek ging optreden. Nu kan men U in Roelofarends veen een zaaisel witte lelies tonen, dat ontstaan is uit een kruising van White Superior Longiflorum. Een buitengewoon mooi zaaisel, waarvan de stengels niet te lang worden en dat stevige, fraai gevormde kelken produceert, die de bestaande witte lelies in afmeting ver overtreffen. De winnaar verwaoht van deze lelie zeer veel, temeer daar is gebleken, dat deze aanwinst vrijwel winter hard is! Maar het meest in zijn schik blijft de heer v. d. Zwet natuurlijk over zijn gele lelies. Niet alleen omdat die hem naar alle waarschijnlijkheid de grootste hoeveelheden aards slijk gaan opleveren, maar als men iets bereikt waar vele kwekers-van-naam ln binnen- en buitenland hun gehele leven tevergeefs naar hebben ge zocht, dan vergoedt alléén de vol doening reeds alle moeiten en kos ten. ALPHEN AAN DEN RIJN Mej. S. v. Nierop is benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjes school aan de Paradijslaan, alhier. ALKEMADE Personalia. De opperwachtmees ter der Rijkspolitie de heer J. van Dijk ls met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot Groepscommandant te de Lier. Geboren: Theodora M. E. d. van M. Th. Hoogenboom en J. E. van Vel- zen; Edwinus J. M. z. van P. J. Koek en Th. A. Wesselman; Cornelis z. van J. Gortzak en M. van Tol; Helena M. d. van G. de Kwaasteniet en A. Hors man; Geertruda W. C. d. van M. Th. Oomen en C. Blom; Marianne P. Q. d. van H. Th. van Klink en M. W. Wolvers; Paulus J. M. z. van J. Turk en M. A. Otten; Jacobus van J. H. Dekker en P. Visser; Everardus J. z. van A. H. Bollen en C. I. M. Rode- wijk: Nicolaas P. M. z. van N. C. van Klink en Th. A. v. d. Meer; Paulus H. J. z. van P. J. Koek en M. C. Hul sebosch. Ondertrouwd: H. Van Dam en M. W. Strijk; C. P. Heemskerk en C. M. Th. Wesselman; J. J. van 't Hart en J. W. v. d. Hoorn. Ghuwd: H. M. I. Bakker en C. J. M. Spierenburg. Overleden: Adriana van Zoen, wed. L. v. d. Meer, 79 j. BODEGRAVEN Jeugdnatuurwacht. Het bestuur van de Jeugdnatuurwacht heeft een mooi initiatief genomen. Met groepen van 20 a 25 kinderen, die lid zijn van de jeugdnatuurwacht en in de hoog ste klassen zitten van de lagere school, zullen uitstapjes georgani seerd worden naar het bekende Vo gelpark Avifauna te Alphen aan den Riin. Leiding en toezicht zullen ge schieden door de betreffende klasse onderwijzer en een der bestuursle den. De toegang tot het park is ge heel gratis. Het bestuur beeft, om alle onaangenaamheden te ontgaan, aan de ouders van de betreffende kin deren een briefje ter ondertekening voorgelegd, waarin de toestemming voor het bezoek aan het park wordt gevraagd (de tocht gaat per fiets) en waarin tevens wordt aangegeven dat de ouders voor eventuele door de kinderen veroorzaakte schade aan zichzelf of aan derden aansprakelijk zijn. Een en ander kon georganiserd worden door de welwillende mede werking van het Gemeentebestuur van Alphen, als eigenaar van het park. en de Rijksinspectie van het lager onderwijs, in de persoon van de heer J. Schipper. De eerste reis zal in de komende week gehouden wor den en zo vervolgens om de een of twee weken. BOSKOOP Het voornemen van de Harmonie „Excelsior" om ijs en weder die nende, de bewoners van de afd. „De Tempel" een muzikale hulde te bren gen omdat de in deze buurtschap wo nende leden, kunstlievende leden, donateurs etc. de Harmonie nooit in de ateek laten, is Woensdagavond tot uitvoer gebracht. Het was voor de bewoners van dit „aparte wereldje" bepaald een uniek gebeuren dat een zo groot mu ziekgezelschap de brede en ook smalle paden van De Tempel betrad. „Excelsior" marcheerde met de in tussen bekend geworden show, de majorettes en de twee zeer jeugdige tambours de laaggelegen polder bin nen, uitbundig toegejuicht door de „Tempelieren". Bij de woning van de heer Both werd halt gehouden omreden een dochter van deze familie deze dag in het huwelijk was getreden met de regisseur van de Reeuwijkse To neelvereniging „Z.V.O.", een vereni ging die in het verleden veel mede werking heeft verleend bij aangele genheden het welzyn van „Excel sior" betreffende. Dat deze geste door het bruidspaar en de feestvie renden op hoge prijs werd gesteld behoeft geen nader betoog. De mu zikanten stonden echter niet alleen stil bij een feestelijke gebeurtenis, ook een minder prettige had de aan dacht. Het geval wil namelijk dat een be woonster van De Tempel door ziekte reeds een dertigtal jaren aan haal bed is gekluisterd en om ook haar op de hoogte te houden van dingen die in de wereld gebeuren gaf „Ex celsior" by haar woning een nummer met de nodige show cadeau, hetgeen door de zieke kennelijk zeer werd gewaardeerd. Het was intussen laat in de avond geworden, doch de muzikanten moch- ten niet naar hun uitgangspunt te rugkeren alvorens een verfrissing te gebruiken die werd aangeboden door het bestuur van de Oranjever. „De Tempel". De luide toejuichingen bij het af scheid getuigden wel opvallend van waardering voor hetgeen „Excelsior" de bewoners van „De Tempel" had geboden. HAZERSWOUDE (Gr.) AANRIJDING Gistermiddag om ongeveer 2 uur heeft een aanrijding plaats gehad in de Groenendijk ter hoogte van bak kerij Pennings. Bakker Pennings had z'n richtingwijzer uit, maar bleef nog enige tijd rechts rijden. Een auto, welke erachter reed, deed toen maar een poging er voorbij te ko men, hetgeen gelukte. De bestelauto van Pennings stak toen de weg over om thuis te komen met het ge volg, dat een auto welke nu ook wil de passeren tegen deze bestelauto opvlopg. De Citroën, welke uit Lei den kwam, vloog bij de Brabander in de heg. Beide auto' zijn later door een kraanwagen weggesleept. Een buitenlander, 'n Deen, liep een shock op en de bestuurder van deze wagen verzwikte z'n pols LEIDERDORP Kath. Vrouwenbeweging ging uit. Woensdag heeft de reisclub der Kath. Vrouwenbeweging haar jaar lijks uitstapje gemaakt. Deze keer was de tocht naar het Brabantse. Via Rotterdam, waar de imposante Maastunnel de belangstelling trok, en Dordrecht kwam men aan de Moerdykbrug. Ook deze werd bewon derd. Toen deze gepasseerd was, brachten de nog duidelijk zichtbare sporen de Februari-ramp in herinne ring. Niet alleen de verwoestingen, maar ook de rijen nieuwe huisjes ge tuigden in hun nieuwheid van de ramp. In Breda werd de koffiepauze gehouden. Het bezoek aan de Oister- wijkse Vennen, dat wel op het pro gramma stond, werd in verband met het kille weer veranderd in een be zoek aan het Sprookjesbos bij Kaats heuvel. Vervolgeiis ging het naar Den Bosch toe, waar een bezoek aan de Kathedraal niet vergeten werd. Het was tevens de eerste dag van de Plechtige Omgang ter ere van Onze L. Vr. van Den Bosch, welke negen dagen duurt. Ieder die in de gelegen heid was, groot en klein, trok, met de iozenkrans in de hand biddend door de straten. En daar de Kath. Vrou wenbeweging altijd een vurige ver eerster van Maria is geweest, greep men deze gelegenheid dankbaar aan en trokken de reisgenoten, na eerst by een diner de krachten weer ver zameld te hebben, eveneens ter Om gang. Daarna stapte het gezelschap weer in de bus en arriveerde om streeks half elf in Zoeterwoude. Het was opnieuw een zeer geslaagd uit stapje. NIEUWKOOP Woensdagavond omstreeks negen uur reed de heer W. Heeman alhier met zijn motor vanaf Oudendam in de richting Nieuwkoop. Ter hoogte van Slikkendam raakte de motorrij der de macht over zijn stuur kwijt met het gevolg, dat hij over de kop sloeg en tegen een langs de weg staande paal terecht kwam. Bewuste loos bleef het slachtoffer liggen. Ge neeskundige en geestelijke hulp was spoedig ter plaatse. De arts consta teerde een schedelbasisfractuur met diepe sny wonden en achtte over brenging naar het St. Elizabeth-Zie- kenhuis te Leiden noodzakelijk. De duopasagier Jac. de Jong kwam in een sloot terecht. Hy is er goed af gekomen, alleen met een nat pak. Omtrent de oorzaak wordt een on derzoek ingesteld. Men vermoedt dat de ketting is gebroken cn het ach terwiel van de motor heeft vastgezet. Speldjesdag Henv. Levenskracht en Santos. De speldjesdag ten ba te van Herwonnen Levenskracht en Santos, welke voor Zaterdag was aan gekondigd, zal nu plaats vinden op Zondag as. en wel voor en na de H.H. Missen bij de uitgang van de kerk. NTETJWVEEN GEMEENTERAAD. De raad van Nieuw veen kwam Donderdagavond bijeen in openbare vergadering. Afwezig met kennisge ving weth. D. Bos. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten dat de gemeente zich garant stelt voor rente en aflossing ener geldlening welke nodig is om te ko men tot de bouw en inrichting van een B.L.O.-school op een terrein van de St. Ursulastichting voor rekening van het bestuur der St. Josephstich- ting te Bergen, onder voorwaarde, dat het gemeentebestuur recht krygt op le hypotheek. De begroting over het dienstjaar 1954 is van G. S. teruggekomen met enkele opmerkingen, o.a. G. S. stel len voor de straatbelasting te verho gen n.l. voor bebouwde percelen van 5 op 6 en voor onbebouwd van 2J4 op 3 hetgeen een vermeerde ring van inkomsten geeft van 996,44. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten aan het verzoek van G. S. te voldoen. G. S. stellen voor de hondenbelas ting te verhogen, n.l. voor een luxe hond van 7 op f 10 en voor verla ging van de belasting van een waak hond van 4 op 2.50, hetgeen een Een veelbelovend zonnetje, bijge staan door een ambitieuze sergeant van-de-dag luidde de eerste herha lingsnacht uit, of feitelijk is dat uit luiden een beetje overdreven, want de dauw moest nog op de heide ko men en wij hadden de natuur dit karweitje graag in alle stilte laten vervullen! De zon kwam alleen 's morgens maar even kijken en zwemmend be reikten we na het ontbijt de ver trouwde appèlplaats, waar een ont roerende toespraak over vaderland en vrijheid het nog ongeschokte mo reel voor komende stormen vast een steuntje vooraf gaf. Alleen maar. Daarna ging iedereen zoeken naar iedereen en naar de verantwoorde lijke post, die voor hem gereserveerd was; zo tegen koffietijd werd de toe stand door een der commanderende officieren vry zuiver vastgesteld „Als we eerst eens zorgden, dat we te weten kwamen, wie de functies bekleden, dan behoeft iedereen al leen nog maar te weten, wie hij is en het zaakje is rond". Succesvol nieuwtje. De „vakman" raadt natuurlijk on middellijk, dat dit geluid in dc staf compagnie geboren is; de infanterie was al druk bezig weer met geweren, brens en mortieren vertrouwd te ra ken. De legerleiding heeft tyder.s deze herhalingsoefening een nieuwtje in gevoerd, dat wel enig succes dreigt ie oogsten: .Vroeger werden beroeps militairen als „mentors" toegevoegd en stonden buiten de troep; thans zijn zij ingedeeld en bezetten „sleutelpo sities". Deze beroepsmensen krijgen deze posten als oorlogsbestemming toegewezen, dus ten alle tijde is er een „vakkern" aanwezig. Geheimzinnige besprekingen en in drukwekkende orders, die ieder bu reau gedurende de middaguren vul den, kondigen grootse dingen voor de komende dagen aan. De grote vierdaagse manoeuvre schijnt deze keer niet de hoofdschotel te zijn, want het zwaartepunt schijnt te lig gen op stormbanen en schietterrei- nen, waar de meest moderne wapens gedemonstreerd en indien vol doende voorradig ook geprobeerd zullen worden. Griezelige verhalen over de afstand van de ratelende mi trailleur, die maar steeds korter bij komt, doen de ronde en angstwek kende hoeveelheden mortieren drei gen geofferd te worden, teneinde on3 weer aan de explosie te doen gewen nen. 8chone herinnering. I Over dat wennen gesproken; de meesten zijn alweer half vergeten, dat ze tussen de diensttijden in ook even burger geweest zijn; er wordt over deze boven alle militaire rangen verheven stand gepraat als over een schone herinnering uit een lieflijk verleden, maar de verlofpasjes voor het komende weekend worden al weer uitgeschreven. Voor de benauw de belastingbetaler zij ter geruststel ling toegevoegd, dat de reis zelf be taald wordt en er 's Zondags om principiële redenen toch geen dienst gedaan mag worden. KRONUS. vermeerdering van opbrengst zou zijn van 157.50. B. en W. maken hiertegen bezwaar omdat zij menen dat het aantal luxe 'honden dan wel zou verminderen, aangezien het zeer moeilijk zal zijn uit te maken wat een luxe dan wel een waakhond is. Op voorstel van de raad wordt beslo ten aan G. S. de bezwaren van de rand hiertegen kenbaar te maken. Hierna volgt vaststelling van de voorlopige kosten van het L. Onder wijs. Het bedrag is voor 1953 vastge steld op f 28,03 per leerling. Op voor stel van B. en W. wordt besloten tot vaststelling overeenkomstig dit be drag. Ingekomen is een adres van de heer M. J. van Mastwijk met ver zoek een stuk grond te kunnen kopen gelegen tegenover de R.K. kerk voor de prijs van 3387,50 met het doel daarop een paar woningen te bou wen ten behoeve van zijn personeel. Aangezien deze grond eigendom van de Bouwvereniging en deze een ver liespost oplevert voor de gemeente van jaarlijks ruim 100,—, wordt op voorstel van B. en W. besloten tot verkoop over te gaan onder voor waarde, dat de overschrijving zal ge schieden door de bouwvereniging om dubbele transportkosten te voorko men. Van de beide Kruisverenigingen is een verzoek ingekomen om verho ging van subsidie in verband met de gestegen onkosten van 2,50 op 6 per lid. B. en W. stellen de raad voor dit verzoek aan te houden voor na der onderzoek door dit college. Van het bestuur der Chr. Kleuter school is een verzoek ingekomen om verhoging van subsidie; op het ogen blik is deze 12,50 per leerling. Op voorstel van B. en W. wordt besloten ook dit verzoek aan te houden voor een nader onderzoek. Van de gele genheid tot het stellen van vragen wordt geen gebruik gemaakt, waar na de vergadering wordt gesloten. Voetbalwedstrijd voor ouden van dagen. A.s. Zaterdagavond om ze ven uur heeft de wedstrijd plaats tussen Nic. Boys I en TAW I uit Ter Aar, ten behoeve van het comité ouden van dagen. Tot bijwoning van dit belangrijke sportevenement zal door iedereen entrée betaald moeten worden. Het comité heeft voor deze wedstrijd een prachtige, grote wissel- beker ter beschikking gesteld. Het zal Zaterdagavond zéér zeker niet aan belangstelling ontbreken op het Boys-terrein. TER AAR Reis voor ouden van dagen. In Ter Aar is men gewoon, dat de jaar lijkse trip van ouden v. dagen uitste kend slaagt. Echter geloven we te mogen zeggen: zoals dit jaar was het nog niet eerder. Vooreerst was daar de zeer grote deelname van be jaarden en invaliden. Het waren er meer dan 250. Verder werkte het weer tegen elke verwachting in zo buitengewoon mee, dat door het vriendelijke zonnetje deze feestdag nog extra glans kreeg. Door het co mité waren zorgen noch moeite ge spaard om deze dag voor ónze be jaarden weer te maken tot een ware feestdag.' De nodige medewerking hiervoor was spontaan verkregen. Op royale wyze werden financiële bij dragen geschonken. Verenigingen speelden wedstrijden ten bate van de reis, en autobezitters stelden hun auto gratis ter beschikking. En 20 trokken gisterenmorgen vanaf het Veilingterrein vier autobussen en pl.m. 40 luxe auto's met bejaarden en was de dagreis begonnen waarnaar door zovelen weer met verlangen was uitgezien. De reis ging via Haarlem en Beverwijk naar Castricum waar koffie gedronken werd. Toen is er getoerd naar Egmond aan Zee en Bergen. Aan de boulevards werd een bezoek gebracht en toen naar het einddoel Schoorl, waar de broodmaal tijd gebruikt werd en enige tijd werd vertoefd. Vele oudjes toonden hier nog heel wat te kunnen presteren door het hoge speelduin te beklim men. Gedurende de reis werd buiten, gewoon genoten van het prachtige natuurschoon dezer streek. Te onge veer half 4 begon de terugreis. Een bezoek werd nog gebracht aan het Kopje van Bloemendaal en toen naar Treslong in Hillegom, waar de be jaarden een diner wachtte. Wel iets later dan in het schema was aange geven begon de reis van hier naar Ter Aar. Via Langeraar ging het weer naar het Veilingsterrein. De ontvangst daar was een waar hoogte punt. Arti met kleine staf stonden opgesteld en onder trommelgeroffel en hoorngeschal en vrolijke marsmu ziek werd het laatste gedeelte afge legd. De belangstelling was ontzet tend groot. We herinneren ons geen geen gelegenheid met zoveel publieke belangstelling. De ouden van dager» zongen als in hun jeugdjaren. Prachtig was dat. Dokter Quartel en de burgemeester hebben dankwoorden gesproken. De eerste aan auto-bezitters en gevers, de burgemeester tot het comité en de reisgenoten. Toen was er het ein de. De reizigers drukten de hand van de comité-leden om hen voor alles tc danken. Maar in die handdruk lag ook besloten de dank aan de in gezetenen die deze heerlijke dag hadden mogelijk gemaakt. Men nam afscheid met een: tot volgend jaar. ZEVENHOVEN FANCY-FAIR IN PASTORIE-TUIN. Op Zaterdag, 10 en Zondag 11 Juli a.s. zal in het R.K. Bondsgebouw en de tuin van de R.K. Pastorie een fan cy-fair worden gehouden ten bate van de R.K. Kleuterschool en het Jeugdwerk van de parochie van de H. Joannes de Doper alhier. Maandenlang is jong en oud al in dc weer geweest om hiervoor alle mogelijke artikelen te vervaardigen. Het is dan ook de moeite waard te zien, welke enorme hoeveelheid goe deren. enz. bij elkaar zijn gebracht. Zoals bij iedere fancy-fair zal het ook hier niet aan diverse attracties ontbreken en behalve enkele verma kelijkheden met electrische draden en netten zal men zich hierbij dan ook kunnen amuseren met blaasspel, schieten, hengelsport, rad van avon tuur, ballenweroen, enz. enz. Ook zal een poffertjeskraam met theeschen- kerij op het terrein aanwezig zijn. De fancy-fair is geopend op Zater dag- en Zondag-namiddag van 2 tot 12 uur. De verkoop van de tentoon gestelde goederen e.d. zal echter be ginnen op Zaterdagavond om 7 uur; deze goederen zullen echter eerst na afloop van de fancy-fair beschikbaar worden gesteld. Als eerste prijs van de grote lote rij, welke hieraan vanzelfsprekend is verbonden, is een dames- of heren- rijwiel beschikbaar gesteld, terwijl bovendien nog verschillende andere prachtige prijzen op huishoudelijk gebied zullen worden verloot. De verkoop van de loten is reeds in volle gang en naar wij vernemen zal het in eerste instantie hiervoor gedrukte aantal loten spoedig zyn uitverkocht. Voor de bezoekers van de fancy-fair zal echter in ieder geval gezorgd worden, dat nog de benodigde loten aanwezig zijn. Gezien de geweldige belangstelling en het élan waarmede door eenieder vel vrije tijd voor dit mooi werk is beschikbaar gesteld, belooft het een ongekend succes te worden, en als de voortekenen niet bedriegen, zal de R.K, Kleuterschool en het R.K, Jeugdwerk alhier er wél bij varen.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2