RIJNSTREEK DUINSTREEK Uitgave van een damesblad in Braille wordt voorbereid Automobilisten kunnen in Leiden starten voor een historische rit Toelatingsexamens en bevorderingen Gedeputeerden van Z»Holiand WOENSDAG 7 JULI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 BLINDEN IN LEIDEN BIJEEN Plotseling hoofdpijn behoeft Uw dag niet te bederven." 7 Is altijd makkelijk Erkenning witte stok gevraagd Zoals gisteren reeds in onze stads editie beschreven, is er te Leiden een bondscongres van de Nederlandse Katholieke Blindenbond „St. Odilla" gehouden. De notulen van de vorige vergadering, het jaarverslag en het financieel verslag na opening van de afdelingsvoorzitter, de heer E. Ger- vais, en de bondsvoorzitter de heer R. Coppens, leverden al direct een levendige gedachtenvvisseling op. Zo kwamen uit de vergadering, waarin 45 blinden en slechtzienden met be geleiders vereend waren, voorstellen tot het wettelijke erkend doen ma ken van de witte wandelstok, tot het waarmerken van producten van de blindenarbeid en het weren van mala fide verenigingen van liefdadig heid. Mala fide liefdadigheid. Er zijn vele verenigingen, die or ganisatorisch meer op een commer ciële dan op een charitatitve instel ling 'lijken. De vraag was of er pre ventief tegen deze verenigingen niets te ondernemen is. Het antwoord van de voorzitter hierop luidde ontken nend. Alléén als fraude aan het licht lcomt, kunnen achteraf wettelijke maatregelen worden genomen. Uit de mededeling werd bekend, dat de (blinden 12 Juli a.s. een week met vacantie zullen gaan naar „Het Boerenerf" in Berg en Dal bij Nij megen. Ook een studieweek op „Dra kenburg" en een retraite in huize ,St. Hendricus" staan weer op het programma. Van de afdeling Limburg kwam de vraag naar de mogelijkheid om een actueel braille tijdschrift uit te ven. Gesproken boek. De oprichting van een damesblad in brailleschrift ontmoette bij de blin den veel ondersteuning. Uiteindelijk werd besloten om een commissie de bestudering en eventueel de uitwer king van dit plan in handen te ge ven. Naar aanleiding van een reeds eerder gestelde vraag over het in j Amerika veel gevalgde systeem van „het gesproken boek" (voorlezing op I gramofoonplaat of geluidsband) v/erd opgemerkt dat dit in ons kleine taal-1 gebied financieel onmogelijk is. j De blinden zullen zich met het brailleschrift en radiouitzendingen tevreden moeten stellen. Er zijn eni-j bij U tc hebben, die helpen direct! £eidóe Vatia De Kajotters van de parochie ge.sterranen geweest die pleitten voor j ^rouw hS een vervToeemp van de uitzending)01 6 uur v.iri. Dit is echter practisch on mogelijk. Er zijn bij deze bepaalde tijd tc veel uiteenlopende belangen gemoeid. Feestelijk tintje. vervroeging van de uitzending ^etbalel£al SpSteUen. dat zal spelen tegen de Kajotters van Stompwijk. Het Mannenkoor der Stedelijke Lichtfabrieken heeft onder haar di rigent Louis van Wijngaarden op het zangconcours te Zeist op 5 Juli in de eerste afdeling een eerste prijs be haald met 341 punten. De spaarders van de centrale volksbank onderafdeling van de K. A. B. tc Leiden worden er aan her innerd dat in de maand Juli de spaar boekjes ingeleverd moeten worden voor het bijschrijven der rente en te vens voor de controle. Inleveren op het zittingsuur op Zaterdagavond tussen 7 en 8 uur Pieterskerkkoor- steeg 26—28. Dan kunnen ook nieu we spaarders ingeschreven worden. Tenslotte viel in de vergadering het besluit voor een spaarsysteem, dat een reis naar Lourdes in 1958 van al le blinden moet financieren. Elk lid betaalt één gulden per maand, de vereniging „Licht en Liefde" zal dit verdubbelen, terwijl de plaatselijke afdeling voor nóg eens de helft van dit bedrag zal zorgen. De verkiezing bracht geen wijzi ging in het bestuur. De aftredende voorzitter, de heer R. Coppens en de bestuursleden P. Louman, J. v. d. Pol en M. de Jong zijn allen herko zen. Nadat was vastgesteld, dat het vol gend congres in het aartsbisdom zal worden gehouden werd de vergade ring, die wegens het jubileum van de Leidse afdeling een feestelijk tintje heeft gehad, besloten. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Godgeleerdheid op proefschrift geti teld „La pensée d'Albert Schweitzer", de heer H, A. Babel, geboren te Genè- ve en thans wonende te Utrecht. Geslaagd voor het doctoraal exa- 19 JULI A.S. STATENTOCHT 1954 Verschillende trajeten Agenda van Leiden WOENSDAG: Hotel Rellevue, 7,45 uur nam. Bij eenkomst Vogelvrienden. Clubhuis Mare, (ingang Caecilia- straat) 4—6 uur nam. advieszitting Horecabedrijven. DONDERDAG. Nieuwe Rijn 17, 10.30 uur v.m. K. en O.-excursie Weverij „De Spin". VRIJDAG: Oud-Hortuszicht, 7.30 uur nam. Maatavond deelnemers 3 October-op- tocht. Atelier, Garenmarkt 36: van 28 Juni tot 23 Juli, dagelijks van 19 tot 12 uur en 2.30 tot 6 uur. Zondag van 12 tot. 1.30 uur en 4 tot 6 uur. Schaar- sneden (silhouetten) van Joop Koe- voets. BIOSCOPEN: Casino: „Sterren stralen overal", alle leeftijden. Dag: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.en 9.15 uur. Lido: „Mijn vrouw is een heks", J8 jaar. Dag.: 2.30, en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.— ep 9.15 uur. Eind-examen MULO te Leiden Diploma A: M. W. v. d. Bosch, G. Ruis, G. Slootweg, Hazercwoude; G. J. Küh, J. v. d. Knaap, H. W. v. d. Wiel. Leiden; E. N. Zuijdevderijn, Katwijk a. d. Rijn; P. Klok, Katwijk can Zee; C. M. Schilhuizen, I. J. J. Tafiijn, C. P. Arnoldus, Leiden; C. w c- n i v. d, Poorte, C. G. de Leeuw, C. A. Lu*or" O ón J des* daods 14 Jaar- van Leeuwen, K. M. Manschot, Bo- 2' en ;3:la uur: Zondaë; degraven; A. I. L. Scheikc, D. A. de 55L' rT e" 9',Io„mu; Bruin, Leiden; G. J. C. den Duik, Trianon: „Quo Vaqis 14 jaar. (ge-1 Katwijk a. Zee; r\P 19 JULI 1572 wij schreven daar reeds uitvoerig over had te Dordrecht de eerste vrije Staten vergadering plaats, in welke bijeen komst de steden Gorinchem, Gouda Oudewater, Leiden, Haarlem, Alk maar, Medemblik, Hoorn, Edam, Monnikendam, Enkhuizen en Dor drecht vertegenwoordigd waren. In deze vergadering werd, na een toe lichting van Marnix van St. Aldegon- dc, het besluit genomen om de zijde van de Prins van Oranje tc kiezen. Ter' gelegenheid van deze jaarlijks te Dordrecht terugkerende herden king zal o.m. op 19 Juli een Staten- todht voor automobilisten worden trole-kaart moet laten afstempelen j en waar aan hem/haar een vaantje en verrassingen worden uitgereikt. Waarschijnlijk défilé voor Koningin. men Nederlandse recht mej. S. M. J. Greveling te Rijswijk en de heren W. M. J. Schuurman te Oegstgeest; M. L. de Braauw te Wellington (N.- Z.), Tj. Wiersma te Den Haag en J. C. Hooftman te Bern (Zw.); voor het doctoraal examen Ind. recht de da mes S. Dijstra te Leeuwarden en M. Koderitsch te Den Haag; voor het doctoraal examen Geschiedenis de heer J. Charité te Leiden; voor het candidaatsexamen A. Wis- en Na tuurkunde mej. D. C. M. Ditters te Voorschoten en de heren J. Nienhuis te Scheveningen en A. A. Bromba- cher te Den Haag; voor het candi daatsexamen B. Wis- en Natuurkun de de heren L. H. Koster te Schiedam en J. P. Casparie te Leiden; voor het candidaatsexamen C. Wis- ei tuurkunde de heer M. C. Schuurman te Leiden; voor het candidaatsexa men F. Wis- en Natuurkunde mevr. M. W. Weimar—Muyen te Rotterdam en de heer J. E. A. Schoevers te Den Haag; voor het candidaatsexamen K. Wis- en Natuurkunde mej. F. W Schrader te Leiden; voor het candi daatsexamen L. Wis- en Natuurkun de mej. T. Keying te Leiden; voor het doctoraal examen Wiskunde de heer G. de Vroede te Lelden, en de heren W. van der Meiden te Schie dam en J. van Biezen te Wassenaar; voor het doctoraal examen Biologie mej. V. Manger Cats te Leiden; voor het doctoraal examen Scheikunde de heren J. J. M. Evers te Leiden (cum laude) en C. M. van Gent te Leiden. GULDEN VLIES-WISSELBEKER VOOR INSPECTEUR VERZIJDEN. Gisteren vond in het Bureau van Politie de jaarlijkse onderlinge sabel wedstrijd van de LPSV om de Gul den Vlies-wisselbeker plaats. De houder van de beker, inspecteur Verzijden, lukte het deze weer onge slagen voor een jaar te veroveren. Een openbaring was het schermen van de jonge sabreur Van den Akker, die als goede derde eindigde en menig geroutineerd schermer achter zich liet. De totaal-uitslag van deze wed strijd, waarbij handicap werd ver leend en welke onder leiding stond van de heer A. van Vliet, was: 1. Ver zijden 8 g. p. 23 o. t. (13 t. hand.); 2. De Vos 624; 3. Van den Akker 425; 4. Herrewjjnen 426; 5. H. v. d. Kaay 432 (5 t. hand.); 6. M. v. d. Kaay 432; 7. Ham 330 (5 t. hand.); 8. Paling 336 (5 t. hand.); 9. Smiet 040. Na afloop reikte de inspectrice, mej. mr. M. J. Zeelenberg, de prij zen uit. EERSTE KAMER De Eerste Kamer heeft zich gister middag na enige discussie accoord verklaard met de wijziging van de garantiewet burgerlijk overheidsper soneel Indonesië en met de Bedrijfs- vergunningenwet. Zonder discussie aanvaardde de Kamer o.m. een wij ziging van de kinderbijslagwet voor invaliditeits-, ouderdoms- cn wezen rentetrekkers en een wijziging van de Wet op de Bedrijfsorganisatie. ject I is gelegen in de gemeente Soestdijk. Deze finish is geopend van 10 tot 13 uur. Na sluiting der finish volgt naar alle waarschijnlijkheid een défilé voor Koningin Juliana. De finish van traject I is tevens de start van traject II:: dit traject is een nieu- trale route van Soestdijk naar Dor drecht, alwaar de finish is geopend van 16.30 tot 19 uur. Voor automobi listen uit Leiden en omgeving is de inschrijving (t.rn. a.s. Zaterdag 12 uur) opengesteld by de Statentocht- gehouden. .Het karakter van deze secretaris voor dit rayon, de heer J, tocht, welke verdeeld is in ver schillende trajecten en een klasse indeling. is dat men zijn eigen route kan kiezen voor traject I, hetgeen be tekent, dat de deelnemers aan deze tocht van des morgens 5 uur af kun nen starten uit, en rijden langs, bo- Visser. directeur van V.V.V. (Steen straat l'b). Men kan inschrijven voor één van de twee gevormde klassen, t.w. klas se A voor het starten en aandoen van alle 12 voor traject I genoemde plaat sen, alsmede het volbrengen van tra- vengenoomde plaatsen. In ieder van j ject II: klasse B: voor het starten en deze plaatsen is een controle plaatst, waar de deelnemer zijn con- prolongeerd). Dag.: 2.en 8 uur. Zondag 2.-»~, 5en 8.15 uur. Rox: „De verleider van de Mis sissippi", 14 jaar. Dag.: 2.30, 7,15, en 9.15 uur; Zon dag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. A. Bruin, Oegst geest; J. Zonneveld, Leidschendam. Diploma B: H. Gaykema, H. L. Hartman, G. J. Aolbersberg, J. Boek houd,'G. v. d. Vos. P. Waasdorp, Lei don; P. J. v. d. Wel, Oegstgeest; F. W. Goulooze, Wassenaar; O. K. Luurssen, Leiden. NIEUWKOOP Dirigent overleed tijdens repetitie De Chr. gemengde zangvereniging „Con Amove" zou Maandag hebben deelgenomen aan een zangconcours te Zeist. Door uiterst tragische om standigheden vond de deelneming echter geen doorgang. Voordat de vereniging aan de beurt was om haar nummers uit te voeren zou de dirigent, de heer J. van Apeldoorn uit Woerden nog graag een keertje repeteren. Juist toen hij de dirigeerstok ophief voor het be gin werd hij onwel on overleed vrij wel onmiddellijk De heer van Apeldoorn had reeds jaren de leiding over deze zangver eniging en hij stond bij de leden in hoog aanzien. Zijn heengaan wordt dan ook ten zeerste betreurd. Zeer onder de indruk keerden de zangers en zangeressen reeds vroeg tijdig in Nieuwkoop terug. Geslaagd Mej. A. Th. Groenen dijk alhier behaalde het diploma voor maatschappelijk werktster. ZOETERWOUDE De N.K.J.B.-Sterrit. Evenals an dere jaren wordt ook dit jaar een 'grote stei-rlt gehouden en wel op jZondag 18 Juli a.s. Zii berooft dit 'keer iets bijzonders tt worden met aandoen (naar keuze) van 6 dei- noemde plaatsen, alsmede het vol brengen van traject II. Alle deelnemers, die de tocht re glementair volbrengen, ontvangen aan de finish van traject II (Dor drecht) tegen inlevering van hun controle-kaart een speciaal voor dit doel ontworpen plaquette. De deel nemers in klasse A ontvangen deze auto-plaquette in bijzondere uitvoe ring. Burgerlijke Stand Geboren: Antonius Bonifacius_ van A. J. Josemans en B. H. M. Kruip; Tine d. van C. L. Stafleu en. T. C. Zijlstra; Peter Jacobus z. van A. J Jansen en J- Koopman; Martinus Theodorus Diederik z. van M. T cl. Zon en M. G. Klaassen; Wilhelmus Matthias z. van W. H. v. Wanroolj en J. C. M. v. Marwijk; Wilhelmina Lambertina d. van P. H. J. v. Griens- ven en E. Flanderhijn; Masje d. van J Langejans en J. Bruines; Willem Hendrik Andreas z. van W. H. Hartman en C. J. Leeflang; Martina Henrietta Geraldina d. van M. G. C. Franssen en H. A. J. v. Gasselt; Jo hanna Maria Adriana d. van A. v. Abswoude en A. K. v. Gylswijk; Pe- tronella Adriana Maria d. van H. M. Immerzeel en G. M. v. d. Geest; Ni- colaas Cornells z. van C. N. v. d. Zwan en J. Haasnoot; Arie z. van J. Messemaker en N. v. Duijvenbode: Adrianus Cornelis z. van A. C. Tes- selaar en V. Wagenaar; Johanna Eli sabeth d. van G. Korthof en T. Maas kant. Ondertrouwd: J. F. Breedeveld en H. Tuin; P. Azier en C. de Ridder; F. Leupe en H. E. A. Hoppenbrouwer; F. Vlasveld en C. Montanje; H. v. Veen en H. J. v. d Meer; J. L. van den Berg en H. G. Ras; D. Klein en E. Hillebrand; C. W. Deiforterie en C. M. Ginjaar: W, Bonarius en S. A. de Graaf; H. Bloemzaad en Janse; J. L. Arnoldus en S. Venema: M. J. B. v. Ettinger en M. T. van Dijk; T. B. M. Bergman en M. C. de Groot; J. B. N. Beurze en A. M.J.de Romijn; S. Lammers en G. D. E. Edh- borg; W. Rijsdam en D. Ligtvoet; I. Leemans en J. C. Kalkhoven; J. van Vliet en W. C. de Tombe; D. C. Mioch en A. de Grauw; J. A. N. den Tonke- laar en M. J. Kips; C. Kuijt en C. van Hooven; W. V. R. de Schepper en P. C. M. van Giezen. Gehuwd: H. P. J. Vilier en J. F. Stouten. VOORSCHOTEN UITSLAG EINDEXAMEN M.M.S. TE VOORSCHOTEN. Diny van Amelsvoort, Rijswijk; *Nory Beeren, Wassenaar; Anky Bijl mer Amsterdam; Tineke Boote, Voorschoten; Thea Brouwer, Delft; Gemmy Cranssen, Leiden; Olga Don ders, Leiden; Marijke Funnekotter, Den Haag; Thea Gordijn, Den Haag; Rinie Groenendijk, Nieuwkoop; Mie- ke Groenewegen, Leidschendam; Hanny Heynen, Voorburg; Mariëtte Hoefsloot, Voorburg; Ineke Jansen, Rotterdam; Ria van der Lans, Den Haag; Elly Lucas, Voorburg; José Pilaar, Leidschendam; Ria Plag, Den Haag; Noortje Romani, Voorburg; Jopie Staf, Scheveningen; Jessie Witters, Voorburg. Afgewezen geen. Geboren: Jeroen Igor Ignatius, zn van A. I. J. Maas en J. M. C. Sadée; Hytske Hyke, dr van J. v. d. Meulen en L. v. d. Burg; Jannetje Elisabeth Hillegonda, dr van N. Segaar en J. Noort; Barbara Fijtje Elisabeth, dr van C. Kuijpers en F. van Poelgeest. Ondertrouwd: Elias Paul Alexan der, 24 jr en Geertruida Scheepma ker; Albert Leendert Kleijbenker 26 ir uit Apeldoorn en Aaltje Engberts; Johannes Josephus Antonius Frata- collo 25 jr uit 's-Gravenhage en He lena Adriana van der Spek 23 jr. Getrouwd: St. C. Mens en C. E. H, Kouwenhoven; P. v. Egmond en L. Los. Overleden: Gerrigje Westhof, 77 j., weduwe van Abraham Bins. CHRISTELIJK LYCEUM TE LEIDEN vele, prijzen. Er zijn inmiddeiS al cn kele bekers geschonken door de mid denstand van Zoeterwoude; ook met de medailles begint hst te lopen. die ch.w!2? Viïï JansOT, Alton Jansen, Émüe de dese grote stemt over hebaen, dan v A Komn kunnen zijdeze bezorgen by de fir- Toegelatcn tot de eerste klas: Willy Arentzen, Jans Assies, Tom de Bakker, Cornelis Bardelmeyer, Sieger Barkema, John Bastei", Jan tien Bekelaar, Wim v. d. Berg, Wil van Biezen, Jan Bijloveld, Benny Blonk, Gerda Boekee, Corry Boek kooi, Paul Bogaards, Pieter Boon, Eddie Bos, Gerard Boter, Albert van Dlggele, Hans Donkervoort, Dick Goedhart,Ru di Goudeket, Henk den Haan, Kryn Haasnoot, Gerarda Ha- jer, Henk Harmsen, Thomas Hartog, Dirk Heijl, Hendrik Hoek, Nelleke de Hoog. Frederik Huisman, Adria- ma Heemskerk, Schenkelweg, Zoe terwoude of bij het N.K.J.B.-bestuur. L'atéh wij hopen dat dit een prijzen regen wordt. Opgaven voor deze rit kan men doen bij A. v. Leeuwen Jzn„ Noord- A, J. v. d. Geer, Schenkelweg 41, J. de Boer, Zwetkade 2, allen in Zoe terwoude. Deze rit is toegestaan voor iedereen, ook van omliggende plaat sen. ZOETERWOUDE (H. R.) Oranjefeest. Op Vrijdag 9 en Zaterdag 1 Juli a.s. zullen de jaar lijkse Oranjefeesten worden gehou den. Vrijdagavond om 7.15 uur zal er begonnen worden met het traditione le boegsprietlopen over de Meerbur gerwetering bij café „Het Witte Huis" voor personen van 15 jaar en ruder, die woonachtig zijn 'aan de Hoge Rijndijk. Na deze misschien frisse inzet volgt de opening van de vermakelijkheden op het feestterrein (Rhijnvreugd). Zaterdagmorgen kinderoptocht met versierde fietsen, autopeds en andere voertuigen. Voor de mooiste versie ring zullen prijzen worden toegekend. In de optocht zal het bekende Leidse Glippertje meerijden voor vervoer Jong, Mieke v. d. Kemp, Job Klijn- hout, Martien Knibbe, Coby Knot- ter, Nellie Koelewyn, Wilhelmina de Koning, Wouter v. d. Kooy, Louis Krassenburg, Neeltje Kroon, Gert v. d. Kwaak, Jacob v. d. Kwaak, Jan v. d. Linde, Klaas Maas, Frans v. d. Mark, Flip Meijer, Johannes Mulder, Wilhelmina v. Nes, Matthijs Noor- dervliet, Jan Oosting, Guustje Ouds- hoorn, Hendrik Oudshoorn, Cornelia Overbeekc, Betsie v. d. -Perk, Jan Pit, Gerry Pranger, Jacob Profijt, Adri Ravesteinn, Maartje Rensink, van de kinderen van 4 en 3 jaar. Bij aankomst op het feestterrein om cir ca 10.30 uur is er een zanghulde aan H. M. de Koningin, waarna de heer burgemeester Smeets een toespraak zal houden. Des n.m. om 2 uur beginnen de kinderspelen op het feestterrein voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar om talrijke mooie prijzen. Voor de mannelijke personen bo ven de 15 jaar is er om 5 uur en voor de dames om 7 uur ringsteken op de fiets. Het Oranje-comité verzoekt alle bewoners van de Hoge Rijndijk om cp Zaterdag 10 Juli de vlag uit te steken. Meiny *v. Rijn, Jan Rittersma, Ancli Rodenburg, Ria de Ruig. Jan Saveur, Pieter Schrler, Eddy Schudel, Hans v. Seven ter, Jan Spaanderman, Bert Steketee, Hans Stolp, Willy Taverne, Hans Tieleman, Kees v. Tol, Marga- retha Toornvliet, Agnes Toornvliet, Petronella Tromp, Hendrik Veldhui zen, Teunis Veldhuiyzen, Ad Verlin de, Gommert Vette, Emma Voerman, Ben Vos, Wim Wang, Cornelis v. d. Wiel. Bevorderd tot de tweede klas: P. Arentshorst, A. Baalbergen, L. Barrau, H. Brinks, E. v. d. Broek, A. P. J. Buys, J. A. Capel, A. L. Dek ker, J. 'Dompeling, J. Favier, J. Flin terman, Z. v. Ginkel, H. v. Hartings- veldt, O. J. H. Iiaspers, D. H. Jansen. T. R. Seinstra, H. J. Teutscher, S. Barnhoorn, T. v. Dorp, G. v. Duin, E. Eikerhout, E. de Goede, G. Hek ster, G, Holtrust, A. M. Jansen, S. Knibbe, M, Maas, S. T. Meulcnclyk, I. B. Minnee, A. E. v. d. Perk, T. A. Pierhagen, A. W. A. Pijlman, F,. R. Plaatzer, M-Sonneville, C. d, Vente, C. J. Vercouteren, G. J. R. Dijkstra, W. I. Dijkstra, M. C. D. v. Duyn, W. Fokkema, H. G. Koekkoek, E. J. v. Leeuwen, F. Maks, H. K. Matters P. Meirink, H. Mock, H. E. E. v. Oos ten, J. Óudshoorn, P. Passchier, E. W. D. Versteeg, J. Warners, T. M. Wijntjes, A, Everaars, F. R. Ketting, P. M. v. d. Plas, G. Schouls, A. C Smaal, J. Spierenburg, H, J. J. Ter burg, L. Verhaar, T. C. Verschoor, J. v. Vreedendaal, N. de Vreugd, N. J. Zimmerman. Afgewezen 34. AFDELIN H.B.S. Bevorderd tot de derde Idas: P. H. Admiraal, J. Bakels, W. Bak ker, J. Bekooy, M. J. P. C. Berkhout, P. Ph. v. d. Broek, F. C. Chaudran, M. J. v. Dam, L. G. Dekker, J. A. Dorrepaal, I. v. Hove, H. J. Kleer, J. Beukers, M. Docter, D. A. v. Dorp, J. A. v. Egmond, P. v. Elk, M. L. E. v. Eybergen, C. J. S. Hagenbeek. W. de Hollander, J. de Jong, R. F. Knib be, C. L. Matze, L. Oudshoorn, D. C. Raaphorst, D. v. Rooijen, W. M. Star, B. J. Verdoes, J. W. Verhaar, F. de Wolff, G. Zaalberg, H. A. Braakhek- ke, D. Haasbroek, A. Harmsen, A. Kooien, M. P. Kwakernaak, J. Leeu- wis, M. v. d. Maas, A. L. Otto, M, Pluimgraaff, W. G. Seheeres, C. W. Steeneveld, B. J. v. d. Tang, H. J. Veldhuyzen, C. Vogelaar, N. J. v. Waveren, A. A. v. Weelden, P. v. d. Wolf. Afgewezen 15. Bevorderd tot de vierde klasse: J. H. C. de Bruyne, T. Buitink M. T. J. v. Oriel, C. v. Duin,, C. A. Groe newegen, A. C. de Groot, P. J. Gu- ley, W. G. Gussekloo, H. H. Harmsen, H. Kalsbeek, F. Kragt, H. P. v. Leeu wen, G. M. v. Maanen, D. Marbus, N. A. v. d. Nagel. H. J. J. Roelofs, P. J. Rosenberg, W. R. Schelke, F. D. de Vries, G. M. Clement, J. v. d. Plas, A. F. E. Blonk, E. C. de Boer, D. Jansen, W. Jansen, J. A. Renes, H. R. Roodenburg, J. J. M. Echeele, P, H. Schram, E. J. Siegers, A. J. Stolp, M. Smit, J. G. Smit, A. J. Vis, P. v. 't Zelfde, F. T. Zilverentant, G. v. Dijk. Afgewezen 11. Bevorderd tot de vijfde klasse A (Lit. Ec. afd.) I. J. G. Bleiehrodt, L. Boter, J. Crama. G. v. Egmond, M. G. Feen- stra, C. Hollander, G. Moret, C. Op- pelaar, D. C. G. v. d. Plas, R. C. Trommel, G. Verwey. Afgewezen 2. Bevorderd tot de Vijfde Klasse B (Math. Phys. afd.) G. Ch. Anker, J. G. Binnekamp, H. Blok, J. Bruins ma, G. C. Ciggaar, N. Haasnoot, J. Holtrust, E. Jansen, H. v. Klaveren, N. Landaal, J. J. v. d. Maas, H. Maks, N. Mol, J. J. v. d. Nagel, J. den Ouden, D. M. Passchier E. J. Veldhuyzen, H, J. Zwart, D. Zwart. Afgewezen 8. AFDELING GYMNASIUM. Bevorderd tot de derde klasse; A. v. d. Berg, A. Brunsting, R. ,v. Eijk, H. C. I. den Heeten, L. J. Kedde P. Kralt, W. Moerenhout, G. Ch. Mulder, J. A. Mulder, M. Nagel, H. J. v. Noovt, H. R. Plomp, L. Verbeek, H. J. A. Zwitser, F. Doornbosch, C. J. Bleiehrodt. Afgewezen 9. Bevorderd tot de vierde klasse: C. J. Bos, M. R. Heeroma, M. Hek ster, R. Kattenberg, J. A. Maaskant, C. Oosterom, A. v. Rijn, C. Smit, J E. Toornvliet. Afgewezen 8. Bevorderd tot de vijfde klasse: G. H. Bardelmeyer, D. v. d. Berg, A. v. cl, Bos, R. K. Fokkema, E. R. C. den Heeten, F. J. Kedde, H- "v Kwaak, E. Pierhagen, W. G, v. Pij pen, Tj. Plomp, M. Roos, D. P. v. d. Voort, M. v. Vreedendaal, G. S. Wes terink, J. Wiegel. Afgewezen: geen. Laatste Berichten Slechts één K.V-P. lid Bij de verkiezing van Gedeputeer de Staten in Zuid-Holland werden in de vacature A. C. A. Deerenberg (K.V.P.) van de 74 geldige stemmen uitgebracht op het lid Deerenberg 68 stemmen, op dr. B. van der Tem pel 2, dr. J. van Praag 1, ds. Zandt 1 en ir. C. H. Wittenberg 1; blanco ze ven. Het lid Deerenberg was dus her kozen. In de vacaure J. A. J. Jansen Ma- nenschijn (AR), die geen Statenlid meer is, werd beneomd mr. T. A. van Dijken (AR) met 74 van de 79 uitge brachte geldige stemmen. In de vacature-mevrouw mr. Chr. A. de Ruyterde Zeeuw (P. v. d. A.) werd mevrouw De Ruyter herkozen met 75 van de 76 geldig uitgebrachte stemmen. In de vacature mr. G. J. C. Schilt- huis (P. v. d. A.), die geen Statenlid meer is, werd benoemd dr. J. P. van Praag (P. v. d. A.), met 75 van de 75 geldig uitgebrachte stemmen. Het lid mr. dr. J. J. R. Sehmal (C. H.U.) werd herkozen met 61 van de 68 geldig uitgebrachte stemmen. In de vacature ir. C. H. Wittenberg (KVP) werd benoemd mr. H. van Riel (V.V.D.) met 72 van de 75 gel dig uitgebrachte stemmen; twee op iir, Wittenberg, één op ir. F. Blom; blanco zes stemmen. De samenstelling van het college van Gedeputeerde Staten is thans twee P. v. d. A., één K.V.P., één C.H.U., één A.R., en één V.V.D. Daar voor bestond het college uit twee P. v. d. A., twee K.V.P., één C.H.U. en één A.R. Tot buitengewoon lid van Gede puteerde Staten werd benoemd dr. B. van den Tempel (P. v. d. A.) met 67 stemmen in de vacature mr. S. J. R. de Monchy (V.V.D.). TAXICHAUFFEUR AANGEVALLEN In de afgelopen nacht kort na twaalf uur hebben vier jongemannen van 24 a 25 jaar gepoogd de 55-ja- rige Amsterdamse taxi-chauffeur H. Nijenhuys, in wiens wagen zij van 't Centraal Station naar Amsterdam- Noord waren gereden, te beroven. De chauffeur wist de aanvallers ech ter van zich af te slaan. De mannen namen de vlucht en waren vanmid dag om twaalf uur nog niet opge spoord. DE UNTEBESPREKINGEN. De informele gedachtenwisseling, die hedenmorgen tussen de Neder landse en Indonesische delegaties voor de Uniebesprekingen te Den Kaag is gehouden, heeft geduurd van elf uur tot ruim half een, Na afloop werd medegedeeld, dat de informe le besprekingen morgenmiddag om half vijf zullen worden voortgezet. RECHTZAKEN HAAGSE RECHTBANK. Dit werd de tiende. De reeds negenmaal veroordeelde Haagse koop man-administrateur A. C. G. M. S. is reeds negenmaal veroordeeld door de Haagse Rechtbank overeenkom stig de eis veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf met aftrek en ter beschikking van de regering ge steld. Hij had de chef-bediende van een winkel te Leiden opgelicht voor twee bontjassen en bovendien een fiets verduisterd. Verdachte was sterk verminderd toerekeningsvat baar. Deze klap was 'n tientje waard. „Er zit een moordenaar in U", zei de Haagse Politierechter, terwijl hij zijn blikken onderzoekend in de rich ting van de biceps van verd. liet gaan. Deze, een 19-jarige betonwer ker uit Leiden, had na een ruzie in Mei jl. zich plotseling omgedraaid en zekere A. H. zo'n formidabele klap gegeven, dat het slachtoffer eerst ge ruime tijd later in het ziekenhuis bij kennis kwam, „Ik ben een beetje heethoofdig", gaf verd. toe. „Uit bok sersoogpunt was het een zeer ver dienstelijke klap, maar maatschap pelijk kan het niet geduld worden", zei de rechter. De officier van Jus titie eiste 20,— boete of 10 dagen en een week voorwaardelijk met be taling van schadevergoeding aan het slachtoffer. De rechter ging hierin mee, maar halveerde de boete. EXAMENS DELFTSE UNIVERSITEIT. Aan de Technische Hogeschool te Delft geslaagd voor het examen elee- trotechnisch ingenieur de heer G. F. Kruit te Leiden; voor het propaedeu- tisch examen civiel ingenieur de heer J. Bruin te Leiden, de heer A. Lie- vense te Oegstgeest en de heer J. Vos te Leiden. Voor het propaedoutiseh examen bouwkundig ingenieur de heer J. Brouwer te Alphen aan den Rijn en de heer F, P. E. Driessen te Wasse naar. Voor het propaedeutisch exa men mijn-ingenieur de heer D Muntedam te Wassenaar. Marktberichten WOERDEN, 7 Juli Kaas. Aan voer: 242 partijen. Prijzen le soort 2,07—2.16, 2e soort 2.00—2.06. ex tra kwaliteit tot 2.45 per kg. Han del matig.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3