De Knokkei*sbut*cht" Kajotters volgen Kajotsters naar Lourdes Bonifatiusspel in Dokkum Handen omhoog, een vaste straf tegen onwillige kinderen Snelverkeer eiste veel slachtoffers Dierenaren protesteren Kind viel van autobank Boerderij van groot gezin in felle brand Zwitsalotte Oceaan liefde DINSDAG 6 JULI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 De 5.000 zijn nu vol Nadat Vrijdag reeds 2000 Kajot sters hun waren voorgegaan, zijn Maandag respectievelijk uit Utrecht, Amsterdam, Den Bosch, Den Haag, Nijmegen, Tilburg en Eindhoven 3000 Kajotters met zes treinen ter bee vaart naar Lourdes vertrokken. Ook nu gingen er 100 zieken mee, die voor een deel reeds op het Utrechtse Ma liebaan-station de coupé's waren bin nen gedragen, terwijl voorts in Den Bosch en Eindhoven nog patiënten werden binnengebracht. Om acht uur Maandagmorgen droeg mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop coadjutor van Utrecht, in de kathe draal aan de Lange Nieuwstraat een H. Mis op voor de 300 deelnemers van het Utrechtse diocees, van wie velen vergezeld werden door fami lieleden om hun uitgeleide te doen. Ongeveer 10 uur de trein vertrok 10.29 uur, was het op het eerste per ron van het Centraal Station een ge zellige drukte en de gewone reizi gers bij de ingang zullen nauwelijks begrepen hebben wat dit grote aan tal withemden vanwege het gure weer meestal schuil gaande onder een overjas sjouwend met koffers en opgewonden lachend te betekenen had. Toen zij de trein, voortgetrok ken door een bruine electrische loco motief, de ruiten van de coupé's be- In de katholieke Bedevaartskapel te Dokkum is gisteravond de eersta opvoering gegeven van het Bonifa- tiuspel van Fedde Schurer met mu ziek van ds. Bernard Smilde. Het stuk werd gespeeld door een aantal Friese toneelamateurs uit Dok- 'kum en omliggende dorpen met me dewerking van het Fries orkest en het gemengd koor uit Grouw. Dr. W. Kok, voorzitter van het werkcomité, heette in zijn openings woord in het bijzonder welkom mr. E. N. van Kleffens, gezant in Lissabon, die uit Portugal was overgekomen. Spreker zeide te vermoeden, dat mr. Van Kleffens nog nimmer in het Fries officieel welkom was geheten. Ook de commissaris der Koningin, mr. J. Linthorst Homan en diens echtgenote werden welkom geheten. De opvoering, die met een half uur pauze van half negen tot kwart voor twaalf duurde, werd door 1500 perso- nen bijgewoond. STRIJD TEGEN BEVUILING VAN HET WATER. Op het ministerie van verkeer en waterstaat wordt een wetsontwerp voorbereid, dat tot strekking heeft, het euvel van de waterverontreini ging te bestryden. Gezien de uitge breide studie, welke de voorberei ding van dit wetsontwerp vereist, zal de indiening er van niet eerder dan in het volgende zittingsjaar van het parlement tegemoet kunnen worden gezien. ARTSEN EENSTEMMIG IN ZAKE RAPPORT RICHTLIJNEN ZIEKENFONDSWET. In de te Utrecht gehouden jaar vergadering der Kon. Mij tot Bevor dering der Geneeskunst zyn behan deld het rapport der commissie in zake richtlijnen Ziekenfondswet, met het minderheidsrapport van het lid der commissie dr. H. Festen. De overgrote meerderheid van de vergadering heeft zich gesteld ach ter het rapport der commissie. In dit rapport zijn richtlijnen vast gelegd, waarvan de artsen menen dat zij moeten verwezenlijkt worden bij het opstellen van een nieuwe zie kenfondswet. Dr. F. Wibaut, de oud-secretaris penningmeester van de Maatschappij werd tot erelid benoemd. In de drie vacatures in het hoofd bestuur, ontstaan door periodiek af treden van de heren dr J. H. Lam berts te Rotterdam, dr J. W. van Rooij te Groningen en dr Rijpperda Wierdsma te Nijmegen werden be noemd dr H. Doeleman te Goes, dr H. J. Eijkman te Rotterdam en prof. dr M. C. Colenbrander te Leiden. plakt met het opschrift lazen, werd het hun duidelijk. Er heerste een vro lijke stemming zowel onder de ver- trekkenden als onder de achterblij- venden, die de Kajotters deze schone reis gaarne gunden. Enkelen brach ten even een groet aan de voorste rij tuigen waar de zieken op het bed la gen uitgestrekt, sommigen met een spiegeltje boven het hoofd om straks van het voorbijglijdende landschap te kunnen genieten. LIJK OPGEGRAVEN. Tijdens grondwerkzaamheden heb- den arbeiders in de bossen bij Ach terberg het stoffelijk overschot ge vonden van een man, van ca. 35 jaar oud. Naar schatting zou het daar on geveer tien jaar lang begraven heb ben gelegen. Op het stoffelijk overschoot werd niets aangetroffen dat de identiteit zou kunnen openbaren. De politie vermoedt, dat het hier een burger .betreft, die in de laatste jaren van de oorlog om het leven is gekomen. De enige aanwijzing daar omtrent vormen een pet en resten van kleren. Men acht misdrijf vrij wel uitgesloten. Onderwijzer veroordeeld Voor de Utrechtse politierechter heeft zich gistermiddag de 61-jarige hoofdonderwijzer J. H. B. V. uit Montfoort moeten verantwoorden we gens mishandeling van een leerling. De verdachte was niet verschenen. Bij deze tweede behandeling van de zaak werd de 13-jarige scholier H. Geurts, als getuige gehoord. Hij zat bij deze onderwijzer in de klas. Evenals de 13-jarige H. Zieltjens uit Linschten, die in eerste instantie een getuigeverklaring had afgelegd. Geurts had gezien dat de 13-jarige Zieltjes op de knieën voor de klas moest plaats nemen, omdat hij zijn les niet kende. Hij moest de handen omhoog gestrekt houden en telkens als hij ze liet zakken kreeg hij er van de onderwijzer met een stok een tik. Geurts had ook straf en zat met een andere knaap eveneens in ge knielde houding. Op een desbetreffende vraag van de Officier van Justitie antwoordde deze getuige, dat het omhoogheffen van de handen een vaste straf was. De Officier van Justitie mr. N. Witsen Elias zeide in zijn requisitoir te kunnen begrijpen, dat de vader van Zieltjens aangifte had gedaan, toen de jongen was flauw gevallen. Hij noemde het een buitengewoon af keurenswaardige methode om kinde ren tucht te leren. Het deed hem denken aan foto's uit de bezettings tijd van Joden te Amsterdam. Mr. Witsen Elias zeide te kunnen begrij pen, dat men zijn zelfbeheersing ver liest en dan een methode toepast, waarvan men later spijt heeft. Dit is echter een systeem geworden, aldus de officier, die een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van 3 jaar eiste alsmede een geldboete van 40.of 20 dagen hechtenis. Het vonnis van de Politierechter luidde conform. Kennisgeving Daar het bestuur der Nederlandsche Reisvereniging voor Katholieken, trots de enorme aanvragen, een aan tal tribuneplaatsen, voor de plechtige Ommegang ter ere van Onze Zoete Lieve Vrouwe van Den Bosch heeft kunnen bemachtigen, is het vertrek uur a.s. Zondag ten gerieve van deelnemers(sters) van buiten Leiden gesteld op 10 uur. 2106 Kaarten verkrijgbaar aan ons bureau SCHRIJVERS TAXI-BEDRIJF Hogewoerd 56 K 1710—20206. Julianastraat en anders niet Een wijziging van een straatnaam in het landelijke dorpje Dieren is j aanleiding geworden voor een ver- zoekschrift aan Gedeputeerde Staten van Gelderland, nu een pretest van dezelfde strekking bij de gemeente raad van Rheden, waartoe Dieren behoort, geen resultaten heeft afge worpen. Als dit niet helpt, zo zeg gen de bewoners van de straat-in- kwestie, zullen we de kroon verzoe ken het raadsbesluit van de gemeen te Rh enen te vernietigen In .Dieren bestaat reeds vele jaren een Julianastraat.. Nu wil het geval dat in Dieren een nieuwe wijk wordt VERDACHTE UIT RHENEN OP VRIJE VOETEN. De 21-jarige jongeman uit Rhenen A. van K., die was gearresteerd op verdenking de katholieke noodkerk in Rhenen in brand te hebben ge stoken, is door de Arnhemse recht bank op verzoek van zijn raadsman, mr. A. W. van Es uit Veenendaal, op vrije voeten gesteld. Van K. had toegegeven, dat hij een weddenschap was aangegaan om voor gebouwd, waarin behalve een Prins tien glazen bier de kerk in brand te j Bernhardlaan en straten genoemd steken. Hij ontkende echter de daad bij het woord te hebben gevoegd. Of schoon hij geen behoorlijk alibi kon opgeven omdat hij te veel zou heb ben gedronken, wist mr. Van Es door het horen van acht getuigen aan te tonen dat Van K. om precies half twaalf 's avonds op de bewuste Zon dag nog in gezelschap van een aan tal militairen was gezien op onge veer twaalf minuten afstand van de naar de prinsessen, ook een Konin gin Julianalaan is geprojecteerd, Aangezien B. en W. van Rheden het niet wenselijk achten in het dorp twee ongeveer gelijkluidende namen te hebben, stelden zij de raad voor de Julianastraat om te dopen in Vietor- straat. Het voorstel werd, ondanks het protest van de bewoners van de Julianastraat, aangenomen met 11 te gen 9 stemmen. KONINGIN ZAL STANDBEELD VAN Dr. Ir. LELY ONTHULLEN. Het comité tot huldiging van dr ir C. Lely heeft de mededeling ont vangen, dat de Koningin het stand beeld van dr. ir. Lely te Den Oever zal onthullen op 23 September a.s. op 23 September is het honderd jaar geleden dat Lely werd geboren. KUNSTMATIG DUINMEER IN „DUIN EN KRUIDBERG'' Binnenkort zal op kosten van de eigenaar van het buitengoed „Duin en Kruidberg" onder Santpoort be gonnen worden met een beplantings plan voor dit terrein, dat algemeen erkend wordt te zijn een van de mooiste stukken ongerept duinter rein in Noord Holland. Bovendien wordt op één kilometer afstand van het strand een duinmeer gegraven van 12 hectare, waarin een eiland zal worden uitgespaard ten behoeve van de vestiging van een vogelreser vaat en een betere waterhuishouding in het duin. De opbrengst van het zand, dat uit het meer komt, zal een deel van de kosten moeten goedmaken, die aan de beplanting ten laste wordt gelegd. Duin en Kruidberg komt voor op de voorlopige lijst van natuurreservaten van de rijksdienst voor het Nationale Plan. Het landgoed valt tevens onder de natuurschoonwet van 1928. De provincie heeft inmiddels haar goedkeuring aan deze plannen ge hecht en met het graven van het duinmeer zal zo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt. De portier van het vliegveld Ypen- burg ontdekte Zaterdagmiddag een zesjarig jongetje, dat daar met zijn autoped op het vliegveld wilde. Het jongetje vertelde, dat hij op de autoped van Schiedam gekomen was. De ouders hebben hun onderne mende zoon afgehaald. VICARIAAT HOLLANDIA De prefectuur Hollandia op Nieuw- Guinea is verheven tot apostolisch vicariaat. De Minderbroeder pater Anton Creemers is tot apostolisch ad ministrator benoemd. Op Borneo is de apostolische prefectuur Ketapang afgescheiden van het apostolisch vi cariaat Pontianak en toevertrouwd aan de paters Passionisten. 9 Drie doden in Velzen In de loop van de middag en avond gisteren heeft het verkeer in de ge- gemeente Velsen drie doden geëist. Omstreeks half vijf botste een uit IJmuiden komende motor in een flauwe bocht te Driehuis-Westerveld tegen een lijnbus uit Haarlem, door dat de 21-jarige motorrijder A. Groot uit Haarlem met te grote snelheid door de bocht reed. De bestuurder van het motorrijwiel was op slag dood, de 25-jarige duopassagier W. Koster uit Hillegom overleed tijdens transport naar het ziekenhuis. Tegen acht uur in de avond stak een 50-jarige bromfietsrijder D. van der Weij uit Amsterdam, zonder op het verkeer te letten, de rijksweg na bij Santpoort over. Door een van de Velser pont komende personenauto werd hij gegrepen en honderd meter meegesleurd. Ter plaatse is hij aan een schedelbasisfractuur overleden. Auto slipte bij Ede Één dode, drie gewonden Op de rijksweg ArnhemUtrecht nabij Ede is gistermiddag een motor rijder uit Duitsland in botsing geko men met een personenauto, die slip te en dwars over de weg kwam te staan. De motorrijder, de 25-jarige C. H. R. Heinzelmann uit Duisburg, werd op slag gedood. Zijn echtgenote, die op de duo zat, alsmede de bestuurder van de auto, de heer L. Oofstvogel uit Enschede INHOUD ZENDINGSBUSSEN GESTOLEN. In de nacht van Zaterdag op Zon dag is ingebroken in de Hervormde Kapel van Nieuwlande (gem. Hoo- geveen). De inbrekers zijn verdwe nen met de inhoud van de zendings bussen.. De daders zijn voortvluchtig. ONDERHOUD WONINGWET WONINGEN. Minister Witte is niet bereid de nieuwe onderhoudsnormen voor wo ningwetwoningen ^van de tweede en derde gemeenteklasse op te trekken naar de normen van de eerste ge meenteklasse. De relatieve verschil len tussen de onderhoudsnormen zijn thans aanzienlijk geringer dan voor de oorlog het geval was. De minis ter meent, dat zij verantwoord zijn en dat er voorlopig geen aanleiding bestaat ze nog verder te verkleinen, Minister Witte antwoordt dit op vra gen van het lid der Tweede Kamer, de heer Van Vliet (KVP). De voor de oorlog geldende onder houdsnormen liepen uiteen van 23 gulden voor de kleinste gemeenten tot 37 gulden voor de grootste ge meenten. De hoogste norm was dus 61 percent hoger dan de laagste. De kortgeleden ingevoerde normen lo pen uiteen van 73 gulden tot 89 gul den, wat betekent, dat de hoogste norm thans slechts 22 percent hoger ligt dan de laagste. en zijn mede-inzittende, de heer A. W. van Buren uit Rotterdam wer den ernstig gewond. De gewonden kregen allen een her senschudding en bloedende verwon dingen. De heer O. brak bovendien het linkerdijbeen. Zowel de auto als ,de motor werden zwaar beschadigd. Twee arbeiders gedood Gisteravond omstreeks half zeven is een personenauto, waarin acht ar beiders zaten, bij de Tjongerbrug on der Ouderschoot tegen een boom ge reden, als gevolg, waarvan twee ar beiders werden gedood. Na de botsing bleek dat een zij kant van de de wagen was opengere ten. De inzittenden werden tegen het wegdek geslingerd. Twee van hen, de ongeveer 50-jarige J. Oosterhof uit Oranjewoud en de ruim 39-jarige J. Bos uit Oudeschoot zijn ter plaat se overleden. De overige zes inzit tenden werden licht gewond en kon den per auto naar hun woningen wor den vervoerd. Oosterhof was gehuwd en vader van 4 kinderen. Bos laat een vrouw en één kind acter. De arbeiders keerden van hun da gelijkse werkzaamheden uit de Noord Oostpolder terug. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak in. Een ooggetuige heeft verklaard, dat een van de voorwielen van de auto afliep. Één dode, één gewonde Doordat het ongeveer zes-jarig broertje van de 19-jarige automobi list K. W. uit Franeker van de autobank viel, heeft W. gisteravond omstreeks half acht op de Harlirfger- weg te Franeker de macht over het stuur van de auto verloren. Hierdoor zwenkte de auto naar links en kwam de wagen in botsing met een van te genovergestelde richting komende motorrijder. De duopassagier van de motorrijder U. v. Houten uit Zweins werd hij de botsing zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse is overleden. De motor rijder H. K. uit Dronrijp kwam in een ongeveer anderhalve meter la ger gelegen bouwland terecht. Hij liep onder meer een gebroken arm op en is naar het Sint Bonifatius- hospitaal te Leeuwarden vervoerd. KLEUTER ONGEDEERD NA VAL VAN ZEVEN METER. In Arnhem-Zuid is een twee-jarig jongetje van zeven meter hoogte uit een raam gevallen. In de huiskamer had het, na op een stoel te zijn ge klommen, het raam open gemaakt. Door een heftige rukwind werd het naar buiten gesleurd. Zo te zien mankeerde de kleuter niets, maar hij werd toch in een ziekenhuis opge nomen voor een nader onderzoek. Tijdig in veiligheid Het grootste gedeelte van een boerderij „Het Klaverblad" van het gezin Vendrig bij Schellingwoude, waarin een gezin met dertien kinde ren woont, is gisteravond door een felle hoog oplaaiende brand in de as gelegd. Een tiental kinderen lag reeds te slapen, toen de oudste zoons naar bed gingen. Een van hen bemerkte on raad, doordat hij een brandlucht waarnam. Hij ging op onderzoek uit en ont dekte, dat de boerderij aan de ach terzijde, waar zich de grote koestal bevindt, in brand stond. IJlings sloeg hij alarm, terwijl een van de zoons de smalle Liergouw af rende om bij een driehonderd meter verderop gelegen boerdery telefo nisch de brandweer te waarschuwen, begonnen vader en moeder Vendrig hun kinderen in veiligheid te bren gen. Daarna, haalden zij met behulp van inmiddels toegesnelde buren al le meubilair uit het aan de voorzijde gelegen woonhuis. De brandweer uit Amsterdam- Noord arriveerde ondanks de smalle dijken en landweggetjes in deze om geving binnen een kwartier met drie motorspuiten, een baby voer tuig een personenwagen en een ger&edschaps- wagen. Met vele stralen werd de boerderij, die ondanks de neergut sende slagregens als een fakkel brandde, bespoten. Een half uur later was men de brand meester. De nablussing nam nog anderhalf uur in beslag. Wel bleef aan de voorkant het woonhuis gespaard, doch de achter zijde met de grote koestal is afge brand. Er bevond zich geen vee in de stal. Wel zijn in de stal de daar aanwezige machinerieën, een partij board, wat schapenwol, hooi, en zakken grasmeel verloren gegaan. De verzekering dekt gedeeltelijk de schade. De oorzaak van de brand was gisteravond nog onbekend. Tegen PERIODIEKE PIJNEN. Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten (AdvertentieJ 40) Mrs O'Connell zweeg en keek hem belangstellend aan. Gordon toonde het boek, dat hij van mr Rodriguez te leen had gekregen. „Ik heb hier een boek en er in bladerend viel mijn oog op de titelpagina. Daar staan en kele zinnen in een vreemd letter schrift, Bovendien een naam, die me frappeerde. Zei u zojuist niet, dat uw familie-naam Tequita Yucat Yma luidde?" „Ja", antwoordde de dame, hoogst verbaasd. „Juist, dat meende ik mij te herin neren. Welnu, deze naam staat in dit boek geschreven". Hij sloeg het werk open en toonde het mrs O'Connell. Deze wierp er een blik op en nam het toen ter hand. Gedurende enkele ogenblikken tuurde zij op de regels en gaf het daarna aan Gordon terug. „Kun u dit lezen?" vroeg de jon geman in spanning. De vrouw knikte. „Ik ben geen grote held in dit schrift, want men heeft mij omdat ik een meisje was dit nooit geleerd. Omdat ik me er wel voor interesseerde heb ik het schrift toch een beetje bestudeerd. Deze regels zyn inderdaad geschreven in de taal van mijn volk. Het zijn twee versregels uit een zeer oude ri tuele vuurdans. Vrij vertaald luiden ze als volgt: Houdt zuiver uw geslacht, o zonen en dochteren Verdedigt het, zoals u het voorgeschreven is. „De naam die er onder staat is een mannennaam. De persoon ken ik echter niet. Ons geslacht is zeer uit gebreid. Hoe komt u, als ik vragen mag, aan dit boek?" „Iemand, wiens identiteit ik liever voorlopig geheim houd, leende het mij. Mag ik u verder bedanken voor uw medewerking?" Hij verwijderde zich en mrs Tequita O'Connell keek hem verbaasd na. In gedachten verzonken wandelde Gordon door de passage. Hoe kwamen deze regels in een boek van een film directeur? Hoe kwam deze man aan een kennis die deze naarr. droeg? De naam van een vrouw, wier man zo kort geleden vermoord wasGor don nam een resoluut besluit. Hij begaf zich op weg naar de rooksa- lon, waar hij mr Rodriguez niet trof. „Hij is naar zijn hut gegaan", deel de men hem mede. Weer keerde Gordon terug op zijn schreden en even later klopte hij aan 'bij de hut van de man Mr. Rodriguez toonde in niets, dat hij verbaasd was door zijn komst. Hartelijk noodde hij de officier uit tot binnenkomen. „Hebt u het hoofd stuk doorgelezen?" „Inderdaad", zeê Gordon. „En het vertoonde veel overeenkomst met het geval, dat wij hier aan boord hadden. Ik vond echter nog iets en daar werd mijn aandacht door getrokken. Mis schien vindt u het erg onbescheiden maar het wekte zozeer mijn nieuws gierigheid op, dat ik het u even wilde vertellen en tevens wilde vragen wat dat betekent. Ik bedoel dit". Gordon sloeg het boek wederom open en wees op de regels in het oud- peruaanse schrift. Mr. Rodriguez volgde zijn aanwijzing en Gordon, die de man scherp gadesloeg, zag dat hij duidelijk schrok. „Dit?" vroeg hij verward. „Och het is niets. Ik kreeg het boek van een vriend, die zeer geïnteresseerd was in assyrisch schrift. Hij kende mijn hobby voor „crime" en schreef enkele regels van een oud assyrisch wetboek als her innering op deze pagina. Ik weet niet precies wat het betekent, maar het gaat over diefstal, die altijd gestraft wordt." Gordon voelde, dat de man loog. Had Tequita niet gezegd, dat het oud peruaans was? Wat kon Rodriguez voor een reden hebben om dat te verbergen? Hij had die, want het was uitgesloten, dat peruaans spij kerschrift en Assyrisch hetzelfde waren. Vei'gistte de man zich en kon hij zich niet goed meer herinneren, wat het precies voor soort schrift was? Dat was een kleine mogelijk heid, doch Gordon wenste die voor lopig niet aan te nemen. Verstrooid luisterde hij naar mr Rodriguez, die weer teruggekeerd was naar de ge schiedenis, die hun beider aandacht had. Af en toe gaf hij een antwoord of maakte hij een vage opmerking. Er rijpte een plan in zijn brein Het was zot, idioot, maar als hij verkeerd was, was er nog niets verloren. Het was te proberen. Een laatste kans. „Heb ik of heeft iemand u al ver teld van onze laatste ontdekking?" vroeg hij de man „Nee, hoe dat zo? U hebt me wel verteld, dat miss Marino de gestolen voorwerpen in haar hut ontdekt heeft Bedelt u dat misschien?" „Nee," antwoordde Gordon. „Van middag hebben wij ontdekt, dat de verstekeling, die hier aan boord is gevonden, ons een valse identiteit opgegeven heeft. Zijn naam luidt: Guiseppe Marino. Hij is een broer van miss Marino. Bovendien is er een brief gevonden, waarin die broer aan zijn zuster bekent dat hij een moord gepleegd heeft. Deze brief werd gevonden in miss Marino's kast in haar hut. Ons komt het thans voor, dat de zaak „rond" is. Beiden ontkenden hun schuld, maar nadat de zaak nog eens scherp gezet was, gaf Guiseppe Marino toe de moord gepleegd te hebben". „Maar dat is prachtig", riep mr Rodriguez uit. „Ik mag u wel felici teren met uw prestatie. Dat is waar lijk. Jcranig werk". „Ik heb het tevens aan uw opmer kingen te danken," zei Gordon met een merkwaardig strak gezicht. „Ik ben blij, dat we zover gekomen zijn. De bewaking van het schip kan nu opgeheven worden. Beide personen zijn in hun respectievelijke hutten geconsigneerd. Er kan nu niets meer gebeuren". Mr Rodriguez sprong op. Hij lachte vrolijk. „Dit is de eerste zaak, waar bij ik daadwerkelijk mee heb mogen helpen een moordmysterie op te hel deren. En het is goed gelukt. Wat denkt u van een zachte dronk om dit succes te vieren?" Gordon zag zo gauw geen uit vlucht om hieraan te ontkomen en zag zich genoodzaakt te drinken op een zaak, waarvan hij de goede uit slag eigenlijk verfoeide. Hij forceer de echter een glimlach en dronk met Rodriguez mee. „Het zal u wellicht geen windeieren leggen, dunkt me, mr Jenkins", zei Rodriguez. „De maatschappij zal uw houding toch wel naar waarde we ten te schatten, dunkt me. Een pro motie wellicht." „Ik heb niets anders dan mijn plicht gedaan", weerde Gordon be scheiden af. „Dat is valse bescheidenheid. Het is aan uw moed en doortastendheid ten denken, dat deze geschiedenis tot een bevredigend einde is gebracht. Tot tweemaal toe bent u maar nau welijks aan de dood ontsnapt Gordon kreeg een klein schokje, toen hij deze opmerking hoorde. Hij zweeg echter en li driguez vervolg de „Het zou me zeer bevreemden als uw maatschappij dat niet zou waar deren Bovendien....'' Mr Rodriguez trok een geheimzinnig gezicht. .uw kapitein heeft me in vertrouwen meegedeeld, dat hij een zeer gunstig luidend rapport over u geschreven heeft. Nee, ik geloof werkelijk, dat u een goede kans hebt." (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6