bickwmJ Reclame- en giro-schandaal stak Italianen een spaak in de wielen Fietsenstalling open Koude tocht van warm geklede zwemmers in de Nieuwe Vaart Duitse gasten sloegen goed figuur met 2 sterke troeven MAANDAG 5 JULI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA I Geen Italiaanse ploeg in de Tour Antwoord van Franse bladen De Italiaanse wielerbond heeft na afloop van de te Milaan gevoerde be sprekingen tussen de president van de bond Rodoni en de president van het Italiaanse Olympische Comité van Onesti, besloten dat geen Italiaanse renners aan de tour zullen deelne men. Voorts heeft Rodoni als zijn mening te kennen gegeven dat de Franse organisatoren voor de tour slechts een ploeg wensten te accep teren waarin de beste Italiaanse ren ners zouden ontbreken. In verband met een en ander heb ben l'Equipe en de Parisien Libre een „toelichting" gepubliceerd waar aan het volgende ontleend is: Op 19 Mei schreef de heer Rodoni aan de directeur-generaal van de Tour de France: „De Italiaanse wie lerbond kan niet officieel aari de Tour de France deelnemen met een ploeg die geen zekerheid kan ver schaffen dat zij de Italiaanse kleu ren in deze grote wedstrijd waardig kan verdedigen". Hierop antwoordde de directeur- feneraal van de Tour dat voor de ranse organisatoren de beste Ita liaanse ploeg, die hun het meest zou schikken, die ploeg zou zijn welke de Italiaanse bond zou samenstellen, hoe zij er ook zou uitzien. Hieraan werd toegevoegd dat de beste ploeg niet per se de ploeg behoeft te zijn waartoe de beroemdste cracks beho ren. Op 11 Juni bracht Jacques Goddet te San Martino d'Ampezzo een be zoek aan Coppi tegen wie hij zeide, dat, indien hij, Coppi, werkelijk ver langend was aan de Tour de France deel te nemen, hij op hartelijke ont vangst kon rekenen. Het Giro-schandaal. De vólgende dag brak het schan daal los van de Giro, een schan daal dat de Italiaanse wielerbond nog niet officieel heeft opgehelderd. In de overtuiging, dat hiermee de verant woordelijkheid van Coppi gemoeid was, hebben de organisatoren van de Tour de France, in het belang van de tour, besloten Coppi niet uit te nodigen. Zij wisten Overigens dat Coppi niet aan de tour wenste deel te nemen. Na ampele besprekingen te Milaan met een vertegenwoordiger van l'Equipe stemde Rodoni, overeen komstig zijn voorstel van 19 Mei, toe in vorming van een officieuze Ita liaanse ploeg. Enkele dagen later maakten de organisatoren de samen, stelling van de Italiaanse ploeg be kend, gevormd door Italiaanse con structeurs. Deze ploeg zou niet de Italiaanse kleuren dragen maar in door de organisatoren voorgestelde truien rijden. Kwestie van reclame. Op 27 Juni heeft de technische commissie van de Italiaanse wieler bond, in geen enkel opzicht reke ning houdend met de verplichtingen welke door de president waren aan gegaan, een verbod van onbepaalde duur uitgevaardigd voor Italiaanse renners om aan wedstrijden in het buitenland deel te nemen. Men meen de dat deze maatregel niet speciaal WIELERSPORT. Swiftcombinatie. De uitslag van de heden gehouden peletonrit over 60 km is: 1. L. Sikking 1.33.33; 2. G. Mens; 3. N. de Goede; 4. A. Bos; 5. P. Turk; 6. G. Reijchard; 4. A. Kruit; 8. H. v. Gent (pech). De totaal uitslag van de voorjaars competitie is geworden: A klasse: 1. J. Vermeulen 36 p., 2. J. Slingerland 20 p., 3. B. Rijkelijkhuizen 11 p., 4. C. Plasmeijer 10 p., 5. J. Riethoven jr, 10 p. B. klasse: 1. L. Sikking 55 p., 2. A. Veltmaat 49 p. 3. W. Belt 24 p., 4. J. de Vroomen 15 p., 5. A. Ver meulen 10 p., 6. Th. de Vroomen 8 p., J. S. v. d. Pol 4 p., 8. C. v. Am sterdam 5 p. C klasse: 1. A. Bos 64 p., 2. G. Mens 56 p., 3. G. Reijchard 46 p., 4. N. de Goede 41 p., 5. H. v. Gent 35 p. 6. W. Harteveld 26 p., J. H. Borst 23 p. 8. P, Turk 18 p„ 9. G. Sikking 13 p. 10 A. Kruit 13 p., 11. S. Kooij 9 p., 1-2. J. Bakker 7 p., 13. H. Boezaard 7p. Dinsdag 7 uur recordrijden over 36 km. Donderdag wordt na afloop van de doortocht van de Tour de France te Katwijk aan Zee een clubontmoe ting gereden tegen de Haarlemse Sportclub „de Kampioen". De wed strijd vangt te twee uur aan op het traject Zuid-Boulevard, Achterweg, Drieplassenweg, Meerburgerstraat. Vrijdag vindt te Delft een zesclub- ontmoeting plaats. Voor de Swift- comb. komen uit B. Rijkelijkhuizen, A. Bos, W. Belt, J. Riethoven jr., L. Sikking en C. v. Amsterdam. Zaterdag aanvang 17 uur wordt in de Kooi ter gelegenheid van het' 25- jarig bestaan van de speeltuinvereni ging Oosterkwartier de Ronde van net Oosterkwartier gereden. „Lenig en Snel" Uitslag pelo- tonrit B-kl. 80 km. 1. W. J. Kamp horst, 2. P. Janssen, 3. P. Mak; C-kl. 64 km.: 1. W. de Meij, tijd 1.57.29, 2. J. v. d. Vijver, 3. F. Janssen, 4. D. Kloosterman, 5. H. v. d Eerenbeemt, 6. R. Bronk; Junioren 40 km.: 1. R. Riethoven, tijd 1.17.35; 2. C. Rooyak- kers, 3. A. Gommans. Woensdagavond pelotonrit en Vrij dagavond tijdrit. Start 7 uur op de *«1. tegen de Tour de France gericht was, maar de jongste verklaringen van de heer Rodoni hebben alle twijfel op dit punt opgeheven. De Franse organistoren wijzen er op dat, met uitzondering van Fausto Coppi, de beste Italiaanse etapperij ders in de officieuze ploeg waren op genomen. De redactie van l'Equipe schrijft de frontverandering van Rodoni toe aan het besluit van de Franse Wieier Fe deratie om haar standpunt inzake de bekende kwestie van de reclame op rennerstruien te handhaven. De Franse bond laat, in tegenstelling tot de Italiaanse, geen reclame toe van buiten de wielersport staande onder nemingen. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam hebben bepaald, i dat op de vooravond van de start J van de ronde van Frankrijk, dus <3 op 7 Juli a.s. alle winkels in de 3 hoofdstad tot des nachts twee? uur geopend mogen zijn. Ook de straathandel zal tot dat tijdstip? mogen verkopen. <j De voorstelling van de film over de ronde van Frankrijk 1953 op de Westermarkt zal des nachts precies om twaalf uur be- ginnen. F]Êen nieuwe maag begin* meVtB1a™ spoedt "SS A - -nde* pil- j- smaakloos. E I lllllllliin,.....,,..! immml Advertentie ARC KLOPT HOLLAND IN ZILVEREN BRUGTOURNOOI. Wij wisten wel, dat het er met het Nederlandse Voetbal niet al te best voor staat, maar dat het povere ge doe, dat het Utrechtse Holland Za terdagavond in de serie van ARC pm de Zilveren Brug voorzette aan spraak kan maken op ^de klasse spelpeil zal toch stellig niemand wil len geloven. Voorop gesteld moet worden, dat de rood-zwarte voorhoede er 'blijk baar nog al zin in had maar daarbij moet toch toegegeven worden, dat de gasten het scoren niet al te moeilijk maakten. Het wil ons voorkomen, dat de Utrechtenaren beter hadden fedaan niet in te schrijven met een ei-gelijk zwak elftal. Onder deze omstandigheden lijkt ons het geven van een verslag nog te veel eer verleend aan dit Utrecht se gepruts en willen wij dit keer vol staan met te vermelden, dat de Utrechtenaren met niet minder dan 113 werden ingemaakt. Internationaal tournooi Zaterdagavond organiseerde de Leidse zwem- en waterpoloclub „De Sleutelstad" 'n internationale zwem- tweekamp in de gemeentelijke zwem inrichting „De Zijl", dat ondanks het minder gunstige weer toch vele be langstellenden had getrokken. De strijd ging tussen de Sleutel stad en de West Duitse zwemclub „Gladbeck '13" en de gasten bleken in de kampioenen I. Ahrens (by de dames) en W. Kruschinski (heren), zeer goede troeven te hebben, zodat vele spannende nummers werden verzwommen. Na het spelen van de volksliederen en het voorstellen van de ploegen volgden de wedstrijden met als uitslagen: 200 m. schoolslag dames: 1. I. Ahrens (Gl.) 3.15.2; 2. H. Werter— Caspers (SI.) 3.18.5; 3. R. Oostrom (SI.) 3.32.9. 200 m. schoolslag heren): 1. W. Kruschinski (Gl.) 2.45.9; 2. P. Bek kering (SI.) 2.47.6; 3. W. van Zijl (SI.) 2.52.—. 100 m. vrije slag dames: 1. A. Oos trom (SI.) 1.14.8; 2. W. v. Staveren (SI.) 1.17.3; 3. L. Wolters (SI.) 1.21.5. 100 m. vrye slag heren: 1. N. van B er kei (SI.) 1.08.2; 2. K. Wiese (Gl.) 1.08.8; 3. G. Keuning (SI.) 1.09.—; 4. Thijssen (SI.) b.m. 1.03.8. 100 m. rugslag dames: 1. J. de Haan (SI.) 1.30.—; 2.E. Stouten (SI.) 1.31.4; 3. W. Gesenhaus (Gl.) 1.39.5. 100 m. vlinderslag heren: 1. S. Kru schinski (Gl.) 1.18.—; 2. W. Kru schinski (Gl.) 1.21.8; 3. W. van Zijl (SI.) 1.22.9; C. Wijringh ('t Y) b. m. 1,11Voor de eerste maal iu successie 100 m. rugslag heren: 1. J. Rensmk - -. T (SI.) 1.22.3; 2. K. Ipen (Gl.) 1.28.—; hee*t Maureen ..^ittle Mo Conolly Na spannende strijd nog juist door de thuisclub gewonnen. 7 x 50 m. vrije slag voor beide waterpoloteams 1. Sleutelstad 3.36. 2. Gladbeck 3.36.4. Een fraaie strijd met handslag door de thuisclub gewonnen. De eindpuntentelling werd: 1. Sleu telstad 2368.5 pnt.; 2. Gladbeck 2376.1 pnt. SLEUTELSTAD—GLADBECK 0—4. De gasten speelden hier een zeer goede wedstrijd, plaatsten beter dan de thuisclub, zwommen zich veel vrij en hadden in dr. P. Schulte een prima schutter. Reeds vrij spoedig wist dr. P. Schulte een fout van de Sl.stad ach terhoede goed af te straffen 01 en nog voor rust werd het met een fraaie doorslagbal 02. Ook in de tweede helft bleven de gasten sterker en met twee voltref fers van dr. P. Schulte kwam de eindstand op 04. 's Avonds was er in de Jacobazaal van „Den Burcht" nog een gezellig samenzijn, waar het vanzelfsprekend prettig toeging. Tournooi Wimbledon Little Mo voor de derde maal kampioen 3. N. v. Berkel (SI.) 1.32.—. 50 m. vlinderslag dames: 1. I. Ahrens (Gl.) 40.2; 2. W. Gesenhaus (Gl.) 44.3. H. WerterCaspers (SI.) 45.—. De puntentelling na deze zwem- nummers werd: Sleutelstad 1671.3 pnt.; Gladbeck 1686.8 pnt. De estafettenummers moqsten nu uiteindelijke beslissing brengen en al liepen de gasten iets van hun achter stand in, de Sleutelstad bleef aan de winnende hand en behaalde een ver diende overwinning. De verdere uitslagen waren: 4 x 100 m. wisselslag heren: 1. Gladbeck 5.08.9; 2. Sleutelstad 5.17.4. 4 x 50 m. wisselslag dames: 1. Sleu telstad 2.43.8; 2. Gladbeck 2.44.—. OUD-KAMPIOEN IN DE STRIJD. Morgen, Dinsdagavond 6 Juli wor den de laatste partijen gespeeld in het tournooi van de oud-damkam- pioenen van Leiden en de wedstrij den van de clubafgevaardigden. De strijd om de eerste plaats is reeds beslist, W. Huisman is door geen der deelnemers meer te berei ken, maar de tweede plaats achter de wereldtitel-candidaat is nog voor iedereen open. In de inhaalwedstrijd verloor I. Laterveer, tegen ieders verwachting in, van A. ter Haar, die blijk geeft, nog steeds een prima speler te zijn. In de wedstrijden van de clubaf gevaardigde heeft S. v. Reek de bes te kans, hij heeft aan een remise ge noeg in zijn laatste wedstrijd. Deze reeds bejaarde speler heeft hierme de bewezen nog steeds zijn mannetje te staan. De clubprijskans is het grootste voor de damver. De Sleutels die 1 punt voorsprong heeft op DCL. De wedstrijden vangen aan om 7.30 in de cantine van de Meelfabriek de Sleutels v.h. fa. Koster. Alle deel nemers worden verzocht op tijd aan wezig te zijn in verband met de prijsuitreiking na afloop van de wed strijd. hef Wimbledom kampioenschap in het dames enkelspel behaald. Met 6—2 75 versloeg de negentienjari ge tenniskoningin uit het Californi- sche San Dieg.o haar 12 jaar oudere tegenstandster en landgenote Louise Brough. Het is voor de eerste maal in de 70-jarige geschiedenis van Wimble don, dat een zo jonge speelster de hattrick verricht heeft. Een „walk over" was het ditmaal niet, want Louise Brough, die in de negen jaar, dat zij op Wimbledon speelt, voor de zesde maal in de eind strijd was gekomen, heeft de kleine athlete voor elk punt laten vechten. Het was vaak tennis van de aller beste klasse, waarin Louise Brough in vlagen haar beste spel uit vroeger jaren evenaarde. De vaart, de accuratesse en de manlijke kracht, waarmee Maureen Connolly ook in dit tournooi op on miskenbaar superieure wijze elke te genstandster haar wil oplegde, plaat sen haar voorzover een vergelij king mogelijk is in dezelfde klas se met een Suzanne Lenglen, een Helen Wills en Alic? Marble. Ook tegenover deze natuurtalenten was elk winnend punt een prestatie op zich. De laatste partij, die werd ge speeld, was de finale in het gemengd dubbelspel tussen het Amerikaanse paar Doris HartSeixas en de Ame rikaans-Australische combinatie Mar garet DupontRosewall. Doris Hart en Seixas wonnen met 57 64 6—3. De vijf Wimbledon-kampioen- schappen zijn dus in het bezit geko men van: Heren enkelspel: Drobny (Egypte). Dames enkelspel: Maureen Connol ly (Ver. Staten). Heren dubbelspel: Hartwig en Ro se (Austr.). Dames dubbelspel: Margaret Du- pont en Louise Brough (Ver. Sta ten). Gemengd dubbelspel: Doris Hart en Seixas (Ver. Staten). Reddingsbrigade precent Zaterdagmiddag organiseerde de Leidse Reddings Brigade voor de le maal een prestatietocht gekleed zwemmen over een afstand van 550 meter. Ondanks de meest slechte weers omstandigheden was het aan de Nieuwe Vaart nog gezellig druk en toen voorzitter A. Linschoten het openingswoord sprak, was het een komen en gaan van bezoekers en ook vele zwemmers (sters), alhoewel natuurlijk zich ook velen lieten af schrikken. Spr. bracht dank aan de vele autoriteiten en in 't bijzonder aan de directie van de Leidse textielfabrie ken Gebr. van Wijk en Co. N.V. be- AUTOMOBILISME Damesrit met vrije trajectkeuze Allen behouden binnen De elfde damesrit van de KNAC, Za terdagmiddag In de provincie Utrecht gereden, was op geheel andere leest ge schoeid, dan zijn tien voorgangers. Werd vroeger aan de deelneemsters een blinde kaart uitgereikt, aan de hand waarvan z(j de juiste route dienden te vinden, thans ontvingen zij aan de start een kaart waarop een 24-tal genummer de zwarte stippen was getekend. Aan de dames de opgave om haar par cours zodanig te kiezen dat alle plekken werden bezocht die door de stippen wa ren aangegeven. Bij elk dezer oorden moesten zij verder, aan de hand van een vragenlijst, de naam invullen b.v. van een villa, een boerderij of een herstel lingsoord, dan wel een kilometerafstand op een wegwijzer of het opschrift van een uithangbord. Op deze wijze contro leerden de dames zich dus zelf en waren geen officials langs het traject nodig om te constateren of de juiste route werd gevolgd. De deelneemsters waren vol komen vrij in het kiezen van het tra ject. De enige voorwaarde was dat alle „stippen moesten worden aangedaan". Als het traject oordeelkundig gekozen werd dan was de te volgen route 120 kilometer lang. Hiervoor was een tijd uitgetrokken van drie en een half uur. Daarna begon elke minuut te tellen voor de strafpunten. De uitslag luidt: E. A. v. d, Heyclen— Ras (Wassenaar) en mevrouw A. C. KokkesGodijn (Alkmaar); 2. mevrouw 'il. SchadeVan Kempen (Moerges- en mevrouw R. van Lanschot Pearson (Den Bosch)3. mevrouw H. A. HeldemanMaris (Amsterdam) en mevr. M. C. van Geer; 4. mej. C. Schade (Haarlem) en mevrouw L. J. v. Heerdt Kerlen (Den Haag)5. mevrouw G. Quirijns—Cromme (Zwolle)) en mevr. M. T. BoeschapenNap (Doorn). Grote prijs van Frankrijk Brand en motorpech schakelden velen uit FANGIO WINNAAR Een Dnitse wagen, Mercedes Bcnz. met aan het stuur de Argentijn Fangio, heeft do Grote Prijs van Frankrijk gewonnen. Kling (Did.) die eveneens met een Mer- cedes reed, gaf zijn teamgenoot niet veel toe en na een spannend duel, ging h(J j met slechts weinig verschil als tweede over de eindstreep. Ongeveer 80.000 toeschouwers stonden langs het 8.347 km. lange circuit, dat 61 maal gereden moest worden. De om standigheden, droog zonnig weer, waren gunstig voor het maken van goede tijden. Onmiddellijk na de start namen de beide Mercedesrijders, Fangio en Kling de leiding. Kling legde de tweede ronde, af in 2 min. 45.5 sec. met een gemid delde snelheid van 193.689 km. per uur. Kling bleef nog enkele ronden aan de kop, gevolgd door Fangio, aan wie hij later de leiding moest afstaan, terwijl de meest gevreesde rivaal van de Mercedes- rijdefs, Gonzales, zijn Ferrari op de derde plaats hield. Gonzales moest ech ter de strijd opgeven toen zijn motor ln brand vloog en nadat het vuur gedoofd was, reed hjj langzaam naar de pits terug. Ascari kreeg in de 4e ronde reeds motorpech aan zijn Maserati, zodat hij de strijd moest staken. In de 38e ronde maakte een regenbui de baan gevaarlijk glad. Het tempo zakte aanmerkelijk naarmate de cou reurs minder risico namen in de bochten. Ook Fangio minderde vaart; toch zag hij nog kans, om Kling, die de leiding overgenomen had, en met een paar sec. verschil voor lag, in te halen en de kop te nemen. Een kwartier voor het einde was de Ferrari van Manzon de enige wagen die nog niet door de twee favo rieten gelapt was. Toen was reeds twee derde van de deelnemers uitgevallen. Het eindklassement luidt: 1. Fangio (Argentinië) met Mercedes, 2 uur 42 min. 47.9 sec. (gem. snelheid 186.636 km/u)2. Kling (Duitsland) met Mer cedes 2.42.48; 3. Manzon (Frankrijk) met Ferrari, op een ronde; 4. Prins Bira (Siam) met Maserati, op een ronde; 5. Villoresi (Italië) met Maserati, op 3 ron den; 6. Behra (Frankrijk) met Gordini, op 6 ronden. Alle overige deelnemers hadden de strijd gestaakt. De snelste ronde werd afgelegd door de Duitser Hermann in 2 min. 32.9 sec. (gem. snelheid 195.463 km/uur). BILJARTEN .treffende de kleedgelegenheid en om na afloop dankbaar gebruik te mogen maken van de cantine waar een heer lijk kopje koffie werd geschonken, als dankbaar geschenk na de koude douche die vele deelnemers mede- maakten. Inspecteur D- J. Verzijden loste het startschot en daarna gingen 18 he ren en 16 dames te water om hun prestatie te demonstreren. Dames en heren die deze prestatie tocht tot een goed einde brachten waren: Leidse Golfbrekers: mej. M. v. Vey- gen, mej. A. Epskamp, mej. J. de Groot, mej. J. Heemskerk, mej, T, Walenkamp, mej. R. Heemskerk en voorts de heren H. v. Oostrom en J. v. Staden. Leidse Reddingsbrigade: G. J. Rö- ling, J. Verhoogt jr., mevr. Stouten Batenburg, mevr. WijntjesBogert," mej. L. Borg, mej. M. Gijzenij en mej. M. Stikkelorum en de heren: H. Brummelkamp en Wijtsma. Jammer genoeg moest hier mej. B. v. d. Zwet opgeven. Haarlemse Reddingsbrigade: de he ren G. v. Bruggen, H. de Redelijk heid, J. v. d. Maat. Wassenaarse Reddingsbrigade: de heren J. G. M. Claessen, G. Turken burg, J. v. d. Peet, B. J. Kennedie en W. Krul. Nooröwijkse Reddingsbrigade: me* vrouw Scheeronk, mej. D. TiemBn, de heer E. Bouhuis, de heer Kasper, mevr. L. Verheugt, mevr. H. Post met enkele persoonlijke deelnemers (sters) een goed geslaagd waterfes- tyn. Memoreren wij tot slot de demon stratie met reddingsstok, reddings- klos en reddingsboei, zodat iemand die zelf niet kan zwemmen toch via de kant goede hulp kan verlenen. De heer M. P. Viool, districtsbe stuurder van Zuid-Holland en tevens voorzitter van de Katwijkse Red dingsbrigade sprak nog een woord van lof over het verloop van deze prestatietocht. POSTDUIVEN Alphense Vriendenclub. De Al- phense Vriendenclub nam Zaterdag deel aan de concóursvluoht vanaf Tours over een afstand van 600' km. De duiven werden gelost om 7 uur met Z.W. wind en goed vliegweer, Aankomst eerste duif 3 uur 22 min. 47 sec.; de 'laatste duif kwam bin nen om 5 uur 12 min 2 sec. De uitslag is als volgt: 1. en 2. J. Rooda, 3, 5, 8. J. A. Vernes; 4, 6. en 10. D. v. Eijk. 7. en 9. L. Starreveld. De juniorenafdeling nam deel aan een vlucht voor jonge duiven vanaf Gorkum. 1ste werd J. van Rijn, 2. A. Blom, 3, 6, 8, B. v. Leeuwen. 4. es 7. W. Gi'oeneveld, 5. en 9. J. Dom burg en 10. J. Spierenburg. Wedvlucht vanaf Tours op Vrijdag 2 Juli 1954. In concours 68 duiven, welke om 7 uur met W.-wind wer den gelost. De eerste duif bereikte zijn bok om 15.0.58 uur en maakte een snelheid van 1244.90 m. per mi nuut; de laatste prijswinnaar om 17.51.31 uur met een snelheid van 916,82 m. per minuut. De uitslag luidt: J. L. de Weerd 1, 3, 4, 17; J. van Leeuwen 2, 11: J. Boekkooi 5, 9, 10, 12, 13, 16; L. Bur gers 6; W. Nagtegaal 7: F. Breedijk 8, 14, 19; Chr. Selier 15; J. C. v. d. Welle 18; J. Braxhoven 20, 23; H. v. d Vecht 21, 22. Kring Leiden en Omstreken. Uitslag van de wedvlucht met oude duiven, gehouden vanaf Orleans op 26 Juni. In concours waren 243 dui ven en zijn gelost te 7 uur met W.- wind. C. v. d. Vuh te Lisse pakte de eerste duif te 12.58 uur, snelheid 1447 m. per min. De laatste puntenduif bereikte een snelheid van 1085 m. p. min. De uitslag is als volgt: C. v. d. Vuh, Lisse 1, 21; Lolkes de Beer, Leiden, 2, 8, 12, 43; F. Breedijk, Lei den, 3, 13, 34; J. Tekenbroek, Sassen- heim 4, 9, 23; J. Smits. Leiden 5; J. van Leeuwen, id., 6, 16; J. C. v. d. Wieled, id., 7; L. Burgers, id„ 10, 28; C. Algera, Lisse, 11; W. Nagtegaal, Leiden, 14. Tour en verkeer De doortocht van de Tour de France door de omgeving van Leiden zal enkele moeilijkhe den met zich meebrengen voor het verkeer. Zo zullen de diensten van de NZHVM in de kuststrook tussen 10.00 en 13.30 uur waarschijn lijk aanzienlijke vertraging van het doortrekken der karavaan ondervinden. De route Den Haag WassenaarKatwijkNoord- wijkHaarlem wordt hierbij het zwaarste getroffen, daar het wie- Ierfestijn vrijwel deze hele rou te in (beslag neemt. Enkele routewijzigingen en verkortingen zullen 9.00 en 13.00 uur hun toeslag krijgen. Boven dien ondergaat de dienstrege ling hier en daar een ingrijpen de verandering. Het eindklassement van het tournooi om het Europees kampioenschap drie banden, dat te Mannheim is gehouden, luidt: 1. en Europees kampioen Vinger- hoedt (Belg.) 16 matchpunten. algemeen gemiddelde 1.190, hoogste serie 9; 2. Luetgehetmann (Did,) 12 matchp., alg. gem. 0.863, hoogste serie 9; 3. Faucon- nier (Belg.) 10 matchp., alg. gem. 0.877, hoogste serie 7; 4. Ventura (Sp.) 10 matchp., alg. gem. 0.808, hoogste serie 8; 5. Tiedtke (Did.) 8 matchp., alg. gem. 0,820, hoogste serie, 9; 6. Powell (Fr.) 8 matchp., alg. gem. 0,820, hoogste serie 11; 7. Siguret (Fr.) 4 matchp., alg. gem. gem. 0,726, hoogste serie 10; 8. Reicher (Oost.) 2 matchp., alg. gem. 0,661, hoog ste serie 7; 9. Perreira (Oost.) 2 matchp., alg. gem. 0,632, hoogste serie 7. Het alg. gem. van Vingerhoedt 1,190, betekent een nieuw Europees record. Het oude stond sedert Mei 1952 op zijn naam met 1.023. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. Uitslagen van de gehouden draverijen en rennen te Duindigt luiden: Nederland-prijs. Afstand 2540 m. Prij- zendraverij voor paarden, die nog geen 2.000,— hebben gewonnen: 1. Rolan- dus (J. L. Olsthoorn) 3.52,1, 1.30.7; 2. Phenomenon K (J. Kruithof) 3.52.1, 1.30; 3. Rudi Williams <T. Slikker) 3.52.8, 1.31,6. Toto: w. 28,60; pl. ƒ4,50. 3,20, 2,50; cov. ƒ10,80; gek. ƒ84,10. België-prys. Afstand 2100 m. Prijzen- draverij voor paarden die 2.000,doch nog geen 4.000,hebben gewonnen: 1. Monseiur Hollo (C. L. E. van Wegen) 3.05.1, 1.28.2; 2. Putzelinde (A. R. Nottel- man) 3.07.1, 1.29.1; 3. Rina Gay (P. Sierdsma) 3.07.2, 1.30. Toto: w. ƒ3,10; pl. ƒ1,70, 1,60, 2,80; gek. ƒ5,40; cov. 4,70. Duitsland-prijs. Afstand 2500 m. Prij- zendraverij voor paarden die ƒ4.000,— doch nog geen ƒ8.000,hebben gewon nen. 1. Romeo Spencer (W. H. Geersen) 3.37.3, 1.25.6; 2. Querie (F. J. Arzbach) 3.40.6, 1.28.2; 3. Rethy Hollandia (M. Vergay) 3.40.8, 1.28.3. Toto: w. ƒ1,80; pl, 1,60, 2,80, 1,90; gek. ƒ4,90; cov. ƒ11,90. Grote Prijs der lage landen. Afstand 2500 m. Draverij internationaal voor 4 tot 10-jarige buitenlandse hengsten en merriën: 1 (liep buiten mededinging) Mac Kinley (W. H. Geersen) 3.28.2, 1.22; 2. Niekie BH (A. H. Nottelman) 3,29.2. 1.23.7; 3. Nellie Gregor (T. A. v. d. Veen) 3.29.3, 1.23.1; 4. Olga Pluto (A. Siderius) 3.29.4, 1.23.1. Toto: w. ƒ3,80; pl. 1,70, 7,70, 1,70; gek. ƒ26,20; cov. 23,70. Frankryk-prijs. Afstand 2100 m. Prij- zendraverij voor paarden, die ƒ8.000,— doch nog geen 12.000,hebben gewon nen: eerste afdeling: 1. Quick Hollandia G (W. H. Geersen) 2.54.8, 1.22.5; 2. Quintus Harvester (A. R. Nottelman) 2.55.4, 1.22.7; 3. Oranje Nassau (H. C, ten Hagen) 2.57.3, 1.24.5. Toto: w. ƒ2,80; pl. 1,40, 1,10, 1,30; gek. ƒ6,90; cov. 4,10. Tweede afdeling: 1. Quick Hollandia G (W. H. Geersen) 2.59.2, 1.24.5; 2. Nelson (G. Kruger) 2.59.9, 1.24.9; 3. Peter Spen cer (H. C. ten Hagen) 3.01.5, 1.25.7. Toto: w. ƒ1,90; pl. 1,40, 2,10, 1,60; gek. ƒ4,40; cov. 8,30. Zweden-prijs. Afstand 2100 m. Prijzen- draverij voor Nederlandse paarden, die 12.000,doch nog geen 26.000,heb ben gewonnen: 1. Morning Star (G. Kru ger) 2.57, 1.23.5; 2. Pearl Spencer (W. H. Geersen) 2.57.1, 1.24.4; 3. Legalitie (G. v. d. Wal) 2.59.5, 1.25.5. Toto: w. ƒ3.80; pl. 1,50, 1,30; gek. ƒ3,60; cov. ƒ4,40. De Hopfslag-wisselbekcr. Afstand 2000 m. Voor paarden van 4 jaar en ouder. Voor amateurs. 1. Koridon (G. C. Dek kers) 2.19.6; 2. Riphales (J. L. Oliehoek); 3. Tsatli (H. G. Dekkers). Toto: w. 1,90; pl. 1,30, 1,90; gek. ƒ6,40; cov. 4,70. Sceptre-prijs. Afstand 2000 m. Voor Nederlandse merriën van 3 jaar en ouder; 1. Margriet (A. A. M, Pije) 2.12.9; 2. Frederiqi'c (H. Pije); 3. Princesse Martha (J. C. Pex). Toto: w. 77,70; pl. 13,50, 3,40, 3,90; gek. ƒ21,20; cov. ƒ7,—. De mijl van Duindigt. Afstand 1600 m. Begrensde handicap A sweepstake. Voor paarden van 3 jaar en ouder, die min stens 2 x in Nederland zijn gestart: 1. Sans Valeur (H. J. v. d. Kraats) 1.46; 2. Taxioo (F. Delbrassinne)3. Invicta (A. A. M. Pije). Toto: w. ƒ1,60; pl. ƒ1,20, 3,2,gek. 7,40; cov. ƒ8,60. Totale omzet ƒ171.246.—. Aetherklanken DINSDAG. TELEVISIE PROGRAMMA. VPRO. 20.15 Act. 20.25 De zonne- eclips. 20.40 Vacantiefilm. 21.15 Ca baret. HILVERSUM I. 402 M. 7.0024.00 AVDA (7.50—8.00 VPRO) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VP RO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Orgelconc. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muz. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voorzie zieken. 11.30 Sopr. en piano. 12.00 Metropole-ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Hammondorgel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 14.00 „Wij ontdekken Amerika", caus. met muz. 14.30 Gram 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd'. 17.30 Lichte muz 17.45 Rep. of gram. 17.50 Wereld Esperanto Congres. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Mil. caus. 18.40 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Mandoline-ork. 19,30 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Amus. muz. 20.45 Een avond in de Jordaan. 22.00 Me dedelingen. 22.05 Omr. ork. en sol. 22.45 Buitenl. overz. 23.00 Nws. 23.15 New York calling. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram, 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvr. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.25 Hoogmis. 12.15 Gram. (12.2012.33 Land- en tuinb.meded.) 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws. en Katholiek nws. 13.20 Amus. muz. 14.00 Gram. 14.30 Promenade-ork. en soliste. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties v. d. jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Th. Cnossen: „Emigratie-gebieden voor Neder landers". 18.00 Instr. trio. 18.20 Sportpraatje. 18.30 „Dit is leven", caus. 18.45 Gram. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boeken", caus. 19.30 Gram. 20.15 Lichte muz. 21.00 Gram. 21.05 Rep. 21.20 Holland Festival 1954: Radio- philharm. ork., koor en sol. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Kamerork. en solist. Scheepsberichten AAGTEKERK, 5 v. Djibouti n. Pe- nang; ADONIS, p. 4 nm. Landsend n. Laguaria; ALBIREO, 5 v. Laspalmas te Antwerpen; AMSTELDIJK, p. 4 Dover n. Ney York; ARENDSKE'RK, 4 nm. v. Bremen te Antwerpen; AR- GOS, 5 v. Hamburg te R'dam; BEN- NEtKCXM, 5 v. Duinkerken te Londen; BELLITON, 5 v. Portland te Los An geles; DELFT, 5 v. Cristobal te Cu- ragoa; GANY1MEDES, 4 v. A'dam te Sanjuan; GOUWE, p. 4 Dakar n. Monrovia; GROOTEKiÊRK, 5 v. Pe- nang te Colombo; HAARLEM, 5 v. Kingston te Cartagena; KARI/MATA 4 te Port Said v. A'dam; KERTOSO- NO, 4 v. Casablanca n. New York; LEKHAVEN, *p. 4 Finisterre n. Las Palmas; LEUVEKERK, 5 v. Suez n. Aden; LISSEKERK, 5 vm. v. R'dam te Antwerpen; LOENERKERK5 v. Marseille te Barcelona; LUTTER- KERK 4 te Basrah; MAASDAM, 4 v. Halifax n. New York; MAASHAVEN 3 v. Buenos Aires n. R'dam; MANOE- RAIN, 4 v. Pt. Said n. Djeddah; MI- TRA, 5 vm.' v. Menalahmadi n. Gi braltar; NIEUW AMSTERDAM, 4 320 m. Z Kp Race n. Southampton; ORION, ip. 4 ten N. Kreta n. Alexan- drie; PRINS WILLEM TV 5 v. Havre te R'dam; PRINS WILLEM V, 5 v. R'dam te Havre; ROTULA, p. 4 Al giers n. Beyrouth; RUYS, 4 v. Miri n. Manilla; SATJAND, 4 v. St. Vin cent n. A'dam; STENTOR, 5 v. Tri nidad te Paramaribo; THEIMISTO, p. 4 Belle Isle n. R'dam; WAAL, 4 v. A'dam te Bremen; ZONNEWIJK, v. Rio de Janeiro te Rosario.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6