Coöp. Schoenmakersvereen. „Ons Belang" vierde gouden jubileum C. Spaanderman gehuldigd Kermis in ,Zuider kwartier' GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Stijgi jing bezoek „De Lakenhal" £eida£. Vxvda De „arbeiders" villa's in het Kievitspark bijna alle bezet Sieraden-tentoonstelling geopend Mahler's achtste uitgevoerd MAANDAG 5 JULI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAJINA 3 Gisteren was liet 50 jaar geleden, dat de Coöp. Schoenmakersvereni ging „Ons Belang" werd opgericht. Bie dag kwam n.l. de eerste verkoop tot stand. Sindsdien is het met deze Coöperatie steeds excelsior gegaan, al heeft het er in 1951 even om ge spannen. In dit jaar werd het bestaan der Coöperatie ernstig bedreigd: de Ned. Bond van Lederhandelaren ont zegde „Ons Belang'' het lidmaatschap van deze Bond. Dank zij echter het enthousiast vol houden van enkele bestuursleden dei- Coöperatie en het ingrijpen van het Ministerie van Econ. Zaken werd deze uitsluiting ongedaan gemaakt en kon men bij de bron blijven ko pen. Dit succes en de groei van ,.Ons Belang" vormden Zaterdag, tijdens receptie en feestavond in „Den Burcht", de tekenen, waarin dit gou den feest werd geplaatst. Een groot deel van de hulde en waardering, welke het bestuur deze dag kreeg te incasseren, kwam voor rekening van de heer C. Spaanderman, de §nige nog in leven zijnde oprichter van „Ons Belang", die onafgebroken in het bestuur de functie van pen ningmeester bekleedt. Woorden van waardering en ge lukwens werden deze middag ge sproken door de heer G. de Wit, vi- ce-voorzitter van de Ned. Bond van Schoenmakerspatroons, die met de secretaris, de heer J. A. van Kruiys- sen. het hoofdbestuur vertegenwoor digde en door de voorzitter van de Leidse Schoenmakersver. „Door Vriendschap Verbonden", de heer W. van Kampenhout, die het jubileren de bestuur met een aantal kantoor stoelen verraste. Zeer vele zakenrelaties en Leidse schoenherstellers boden hun geluk wensen aan. Wethouder D. van der Kwaak feliciteerde namens het Ge meentebestuur. Aan het einde van de receptie sprak de voorzitter van ,.Ons Belang", de heer A. Pijnnaken, een kort dankwoord. |ong „Oosterkwartier" in vrolijke tooi Kleurrijke bloemencorso Zaterdagmiddag brachten velen een bezoek aan de jubilerende speel tuinvereniging „Oosterkwartier", waar deze middag ruim honderd kin deren het 25-jarig jubileum vierden van deze vereniging. Dit geschiedde op de fleurige wijze, die wij hier ge wend zijn, en wel met een bloemen corso voor groepen en individuele deelnemers, waarbij ook werd gelet op een aardig bloemen-arrangement. De jury had geen gemakkelijke taak, en de jongens en meisjes heb ben lang moeten staan keurig op een rij opgesteld voordat de heren F. J. Riks, A. J. Hendrikse en' Zaalberg tevreden waren en met j Toepasselijk geschenk. In de avonduren is dit gouden feest voortgezet met een feestelijke bij eenkomst, welke met een inleidend woord werd geopend door de voor zitter van de feestcommissie, de heer P. Haneveld, de tegenwoordige win kelhouder van de Coöperatie. Voor de heer Spaanderman, die in de loop van deze 50 jaar steeds een open oor had voor de belangen van de Coöperatie, had de heer Hane veld een zeer toepasselijk geschenk: een gehoorapparaat. Een cadeau, aangeboden namens alle Leidse schoenmakërs. Een zoon van deze pionier en op richter, de heer P. Spaanderman, dankte namens zijn vader voor deze vriendelijke geste. In zijn woord van dank betrok spreker tevens de heer P. Haneveld, die zich in 1951 vol ledig heeft ingezet om het onheil, dat boven het hoofd van de Coöperatie hing af te wenden. Een vrolijk caberetprogramma, gebracht onder leiding van de heer Gé Hofenk en een feestelijk bal hiel den de vele aanwezigen hierna nog enkele uren bijeen. Zaterdagmiddag en -avond was het een vrolijk vertier op het speeltuin complex van de Speeltuinvereniging „Zuiderkwartier", waar ten bate van het Bouwfonds voor een clubhuis een kermis was ingericht. Men kon er hengelen en touwtje trekken of b.v. bij het spinneweb, de grabbelton of rad van avontuur zijn geluk be proeven en dit allemaal om de kas van het bouwfonds maar flink te spekken. Hoewel reeds een aanzien lijk bedrag bijeen gebracht is, vormt dit nog geen voldoende basis om aan spraak te kunnen maken op gemeen telijke subsidie voor de bouw van een clubhuis. Het bestuur zet thans alle zeilen bij om hierin zo spoedig mogelijk te slagen, omdat het gemis van een dergelijk gebouwtje sterk wordt gevoeld. Zuiderkwartier is de oudste speeltuinvereniging in onze stad in 1931 had zij reeds de be schikking over een tuin en moet het nog steeds zonder deze accomoda te stellen. Een la3t, welke volgens het bestuur op zo kort mogelijke ter mijn in een lust moet worden omge zet. Wat Leiden verloor en vond Agenda van Leiden MAANDAG: p, Garenmarkt, 6.45 uur nam. Avond wandeling „Oud Leiden". DINSDAG: Hotel „De Burcht", 11 uur v.m. congres R.K. Blindenbond „St. Odi- lia". WOENSDAG: Hotel Bellevue, 7.45 uur nam. Bij eenkomst Vogelvrienden. Clubhuis Mare, (ingang Caecilia- straat) 46 uur nam. advieszitting Horecabedrijven. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Oudheden: „Sie raden uit de volks verhuizingstijd". Dag. 10—5 uur. Zondag 15 uur. Tot en met 22 Augustus a.s. De Burcht: Openluchttentoonstel ling Hedendaagse Beeldhouwkunst. Tot en met 31 Aug. a.s. dagelijks tot zonsondergang. Atelier, Garenmarkt 36: van 28 Juni tot 23 Juli, dagelijks van 10 tot 12 uur en 2.30 tot 6 uur. Zondag van 12 tot 1.30 uur en 4 tot 6 uur. Schaar- sneden (silhouetten) van Joop Koe- voets. BIOSCOPEN: Casino: „Sterren stralen overal", alle leeftijden. Dag: 2,30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.— en 9.15 uur. Lido: „Mijn vrouw is een heks", 18 jaar. Dag.: 2.30, 7en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.en 9.15 uur. Luxor: „Salto des doods", 14 jaar. Dsg 2.30, 7.— en 9.15 uur: Zondag: 2.30. 4.45, 7.— en 9.15 uur. Trianon: „Quo Vadis", 14 jaar. (ge prolongeerd). Dag.: 2.en 8 uur. Zondag 2. 5.en 8.15 uur. Rex: „De verleider van de Mis sissippi", 14 jaar. Dag.: 2-30, 7.15, en 9.15 uur; Zon dag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Vulpen, hoofddoek, handschoenen, overhemd (nieuw), handtas (dames), portemonnaie (met inhoud), ijzeren stang, zonnescherm var» etalageruit, riem (gevlochten), parapluic, pau- kenstok, gewicht (ijzer 5 kg.), acte- tas (met inhoud), zakagenda, arm-1 band (doublé), rijwiel-handpomp, hun puntenlijsten het clubhuis op- drukmeter, broche (doublé), zwem- zochten. „Werkmans Wilskracht" en P*k (dames), windjack, sleutels, bril, „Kunst en Genoegen" marcheerden i schoentje (kinder), meetlint (stalen daarna al spoedig fier het terrein op. De stoet stelde zich op, met twee in het wat grauwe weer fleurig aan doende balletgroepjes als meest op vallend element. Nadere beschou wing maakte echter, dat men ook de andere groepjes ging appreciëren; er was veel werk verzet en de kinderen 20 meter), zwembroek en badhrr.d doek, duimstok, halsketting (zilver met hangertje), boorijzer, honden- riem, plaid (wollen), geldbedrag, jasje, (kinder), muntbiljet, dames mantel, herenboek, zonnebril, ze gelring (gouden), boek, autostep, ca puchon (,van regenjas), kindertasje, noch de ouders hadden moeite ge- zakmesje, heren zakhorloge met han- spaard om het resultaat zo vrolijk en ger, overjas, oorbel (zilver), ball- mooi te maken als maar mogelijk pojntpen, sokje Burgerlijke Stand Geboren: Theodora Helena d. van E. T. Dikkes en E. C. J- Nieuwenhuis; Nicolaas Willem z. van W. Kuijt en J. Rous; Susanna Maria d. van W. J. Thelen en S. M. Oosterhout; Maria Allegonda Antonia d. van A. W. v. Eeek en A. M. F. Trommels; Aresje Johanna Maria Geertruida d. van S. F. Klein en A. J. R.1- Kriek; Seijke d. van H. Brink en B. v. Marsbergen; Margaretha Christina d. van B. L. Tjallinks en M. C. Leenen; Petrus Paulus Lodewijk z. van J- J. Kallen berg en J. E. Smits; Cornelis z. van D. v. Duijn en W. v. Duijvenvoorde Florence Hélène Lucienne Constance a. van A. A. Kampman en L. M. A. Dankelman. Overleden: A. P. Vreeswijk m. 78 j.; T. Visser huisvr. van Hozee, 58 j.; G. Dik m. 72 j.; P. Faas z. 6 mnd.; H. van Kampen m. 48 j. CHR. LYCEUM LEIDEN. Geslaagd voor eindexamen afd. H.B.S.-A: A. S. Alting, M. Bavelaar, J. Th. Bouma, A. Buitelaar, J. P. de C'root, G. Jen Heeten, J. de Klerk Wolters, B. C. Mekking, J. Oudwater, M. Paats, L. Parlevliet, P. v. d. Scheer, J. F. Schram, L. v. d. Sijs, C. M. Varkevisser, E. G. de Vries. Twee candidaten zijn afgewezen. NIEUW VEEN IN EEN KELDER GEVALLEN Tijdens werkzaamheden aan de in aanbouw zijnde nieuwe kapel van huize St. Ursula, had de arbeider G. v. Leeuwen uit Den Haag, in dienst -van de aannemer de fa. Evers uit Haarlem, het ongeluk om, by het cvriteruiilopen, in de kelder te vai- ;cn. Hoewel 't ongeval zich ernstig "iet aanzien bleek dit later enigszin: was. I Terug te bekomen en inlichtingen I -nee te vallen. De ontboden arts, dr. Het motregende jammer genoeg te verkrijgen aan het Hoofdbureau j Hout, was spoedig ter plaatse, en een beetje toen de stoet zich einde-van Politie te Leiden, Zonneveld-1 constateerde een paar gebroken'rib- lijk van de speeltuin at in beweging straat 10 op Woensdag en Zaterdag-1 ben, enige minder ernstige in- en uit zette, maar riet al de kijkende ouders middag tussen 14.00 en 16.00 uur. j wendige verwondingen. Per auto is en buurtbewoners, de feestelijke; Telefonische inlichtingen kunnen het slachtoffer naar z'n woonhuis klanken van de muziekverenigingen 1 niet worden verstrekt. vervoerd. en de mooie bloèmen deed dat niet 1 te veel aan de stemming af! De Biedermeyer-meisjes met hun crinoline-rokken kregen de eerste prijs, terwijl de vlinders met hun bloemenvleugels op de tweede prijs neerstreken. Derde werden de 3 ka bouters. die een wagen achter zich trokken, genaamd „Kinderdroom", terwijl het groepje „Prijsvissen" vier- de werd. De individuele prijzen 12 in getal, werden gewonnen door: 1ste prijs Joke van Houten: 2de pr. Rudi Burgy; 3de pr. André Piket; 4de pr. Willy van Houten; 5de pr. Marijke Beijer; 6de pr. Janny Dool; 7de pr. Flip v. Meijgaarden; 8ste pr. Corry Filippo; 9de pr. Elly Klinkhamer; 10de pr. Adri Rol; 11de pr. Hans Ladan en 12de pr. Annelies Gal- jaard. De voorzitter van Oosterkwartier reikte na afloop van de optocht de prijzen uit, hetgeen geschiedde in de vorm van vrije keuze in volgorde van pjijsmummers. In de stoet liep ook Vicus Oriëntis met een tableau mee. Vicus vond im mers in Oostenkwartier zijn oor sprong en heeft daar een bloeiende afdeling. Bij dit buurt-gebeuren ontbrak ook wethouder Van Schaik niet. Viswedstrijd. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum was deze middag eveneens een viswedstrijd in het Aarkanaal ge organiseerd. waarbij het ging om het kampioenschap van de Kooi. Na een geanimeerde strijd wist de heer W. B. de Vink op deze titel beslag te leggen. De overige prijzen werden aan de volgende personen toegekend: 2. W. Jongeleen; 3. H. v. Oosten; 4. A. Leuering (tevens prys voor de grootste vis); 5. P. J. v. Schouten; 6. P. Leuering; 7. J. Hollebeek Sr.; 8. D. Beijere; 9. J. Fuchs en 10. P. Kijk in de Vegte. Na afloop werd de „Kampioen" ge huldigd en in een versierd wagentje over de speeltuin gereden. Personeelsuitstapj e Met een fikse regenbui vertrok gis termorgen half negen van het Stad huisplein het personeel van de N.V. De-Leidsche Courant voor zijn jaar lijks uitstapje. Om 9.30 uur arriveer de men in Artis, waar ook een be zoek werd gebracht aan 't Aquarium. Na de koffietafel werd het Tropisch Museum bezocht met zijn vele be zienswaardigheden. Men trof -het bij zonder, want er werden deze mid dag juist demonstraties gegeven van diverse inheemse dansen. Na dit be zoek ging de tour naar Loosdrecht waar de boot reeds lag te wachten voor een rondvaart over de vijf me ren. In „De Roef", de pleisterplaats voor zeilers e.d. gebruikte men de „thee". Hier trof men de Leidse R.K. Korfbalver. „Crescendo" aan. Al spoedig werd het een Leids gezellig samenzijn met een vrülijk dansje. Na van wind en water te hebben genoten trok men naar Utrecht. Dank zij de Spoorwegen kregen v/e 20 min. pauze door voor de spoorbomen te wachten op zes treinen. (Was daar maar een tunnel). In Utrecht werd gedineerd in het bekende hotel „Noord Brabant", waarna men wel voldaan en zonder veel regen om half elf weer in de Sleutelstad terug kwam. Het Stedelijk Museum „De Laken hal" publiceert in het zojuist ver schenen jaarverslag over 1953 een lijstje van het aantal bezoekers in de loop van de laatste jaren. Er is een belangrijke stijging te zien. In 1939 was het aantal bezoekers nog slechts 9421. De cyfers sinds 1950 zijn: 1950: 17165, 1951: 19695, 1952: 20379 en 1953: 26712. Aan bijeenkomsten des avonds na men 2255 personen deel. 9 Gezel schappen met totaal 281 personen be zichtigden het museum en 69 groe pen scholieren met totaal 1590 leer lingen; van deze groepen werden er 67 rondgeleid; 75 groepen met totaal 1856 leerlingen bezochten tentoon stellingen. In 1953 werden 430 schoolkaarten verkocht (in 1952: 359); het stimule ren van het museumbezoek voor de jeugd, individueel en in klasverband, heeft .de volle aandacht van de di rectie. Het museum kreeg in het afgelo pen jaar vele geschenken en legaten. Door aankoop werd het museum ver rijkt met schilderijen onder meer van Frans van Mieris de Jonge, Gerritz van Brekelenkam, Floris Hendrik Verster, Bakker Korff en Lode Sen- gers. De wijkgebouwen van het Wit- Gele Kruis aan de Middelstegracht VOORHOUT ERGERNIS VOORGOED TEN EINDE? Aannemelijker verkoopsvoorwaarden Het zal velen misschien enigszins verwonderen, te vernemen dat nu eindelijk een einde gekomen is aan In het Rijksmuseum voor Oudhe den is Zaterdagmiddag met toepas selijke woorden de tentoonstelling „Sieraden uit de Volksverhuizings- tijd" geopend. Om 3 uur plaatste dc directeur van het museum, dr. W. D. van Wijn gaarden, zich voor de katheder om de aanwezigen, onder wie prof. dr. Fremersdorf, directeur van het Rö- misch-Germanische Museum, dat vele kunstschatten voor deze tentoonstel ling in bruikleen heeft gegeven, de secretaris van het Duitse gezantschap Kurt Hensel, de heer B. J. E. M. Hoog, hoofd van de afdeling Buiten landse Betrekkingen van het Ministe rie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, welkom te heten. Na herinnerd te hebben aan het succes van de laatste tentoonstelling in het Oudheidkundig Museum „Het Romeins portret", gaf dr. van Wijn gaarden een historische verantwoor ding van deze expositie. Hy bracht dank aan de heer Fremersdorf en zijn medearbeider, de heer Franken, voor het tijdelijk afstaan en verzorgen van de coUectie-von Diergardt. Hij wees op de goede ver standhouding, die er tussen Keulen en Leiden op cultureel gebied bestaat. Daarnaast dankte hij de directeur van het Koninklijk Prentenkabinet te Den Haag en het gemeentebestuur van Rhenen voor het lenen van kostbare tentoonstellings-exemplaren. Prof. F. Fremersdorf vertelde ver volgens iets over de persoon van baron von Diergardt, de verzamelaar van de beroemde collectie sieraden der volksverhuizers. Von Diergardt was een stotteraar en 'het is aan zijn mensenschuwheid te danken, dat hij in de afzondering van zijn slot een fanatiek verzame laar werd. Dr. Fremersdorf vertelde, hoe hij de verzameling voor zijn mu seum wist te winnen en hoe hij haar met moeite uit de handen der Nazi's had kunnen houden. De heer B. J. E. M. Hoog sprak tenslotte het officiële openingswoord niet namens de. emigratie-instanties, wiens tegenwoordigheid' hij bij deze en Oostdwarsgracht zullen morgen tentoonstelling over de volksverhui- geslotcn zijn. Het consultatiebureau zers toepasselijker vond, maar namens voor zuigelingen vindt hierdoor mor-het ministerie van Onderwijs, Kun- genmiddag ook geen doorgang. Isten en Wetenschappen. EEN UNICUM IN OF MUZIEKWERELD Door honderden vóór duizenden „Dit feestgeschenk is voor ons ietsonderdeel van het Holland-Festival onvergetelijks: aldus kwalificeerde de werd gegeven, algemeen voorzitter van „Toonkunst'', j prof. dr. E. Reeser, na afloop de ui voering van de achtste symphor.ie van Gustav Mahler, die Zondagmid dag in een tot de nok toe gevulde Ahoyhal ter gelegenheid van het 125- jarig bestaan van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst als Gevestigd in de weck van 28 Juni tol cn met 3 Juli. M. J. HeusBeekman. Cobetstr. 65: L. W. van Bellen, Dam- laan 3; A. M. W. Bol. dienstbode, Hooi gracht 58; M. W. NoordanusBrouwer. Leeuwenhoekstr. 2; E. C. Campioni en fam., scheikundig ingenieur. Breestr. 49; P. C. Dolmans en fam., fotograaf, Dijk- straat 31; P. van Dam, electro techn. instr.maker, Kortenaerstr. 63; A. Lamme Göbel en fam., Kernstr. 25a; S. Covers, huishoudster, Rapenburg 81; G. W. Gra- per en fam., personeelschef. Kanaalweg 85; D. C. MieremetDe Groot, Prinsen straat 47; J. W. de Grijs en fam., retou- cheur, Coornhertstr. 10; A. M. van Hels- dingen, Zoeterw.singel 26; H. C. de Heij, verkoopster, Hansenstr. 35a; G. A. M. A. Hoogenboom, dienstbode, Stationsweg 6; J. van Ispelen, sergeant telegrafist KM, Lammensch.weg 88; A. Jansen en fam.. bouwk. tekenaar. And. Schotkade 7; J. I. Kerling, Witte Singel 2; J. P. Kodde. Papengracht 4; J. M. Kok, strijkster. P. Krugerstr. 25a; J. I. M. FehrholzKrij- nen. huishoudster, Potgieterlaan 10; T. Leenhouts en fam., hoofdcomm. ter secr., Kanaalweg 126: D. J. van Leeuwen, Nwe Mare 27; C. BakkerLindhout en fam., Hoge Rijndijk 280; H. C. H. Reekers Van Meerendonk, a.b. „Het Behouden Huis", ligg. t.o. Haagweg 236; J. B. M. Nassy, De Gijselaarstr. 17; J. Opgelder. dienstbode, Van Slingelandtlaan 9: J. C. Rietveld, vrrfchtschipper. Wolmarans- straat 8; H. J. B. M. Ruijgrok, ambt. Min v. Mar., De Sitterlaan 105; J. A. v. Sandick, Varkenmarkt 5; H. A. W. van der Vaart en fam., winkelchef. Hansen straat 79; B. C. van der Valk, kantoor bediende. Franchimontlaan 11; J. D. Verlinde en fam., hoogleraar RU, Van Slingelandtlaan 9; W. Vermeulen, tim merman. Vestestr. lb. Vertrokken in de week van 28 juni tol en met 3 Juli. E. C. van Assen. Bree- straat 135a, 's Gravenhage, P. Bothstraat 53; A. M. Berentzen. W. Singel 90, Dor drecht. Oranjepark 5; C. M. van den Berg, Joh. de Wittstr. 44, 's Gravenhage, Dr. Lelykade 316; J. W. Beumer en fam., Kooipark 1. Katwijk. Anemoonstr. 6E; G. Bloem. Ambonstr. 2, Rotterdam, Har moniestraat 28b; H. H. Bötger, Veiling kade 30, Arnhem, Koningsweg Milit. inricht S. T. Bouma, Rijnsb.weg 10, Noordwijk, Hoofdstr. 8; J. Briër, Hoge- woerd 160, Amsterdam, Riouwstr. 9 hs.; H. Buitkamp, Langebrug 17. Groningen, Flankeursprt la; J. A. G. Davids, Stadh,- laan 34, Voorburg. Westerlookade 29; N. M. van Dongen, Groenh.gracht 12, Ruc- phen ca, Milit. kamp; E. A. Donk en fam., Paviljoenshof 31, Rotterdam, Gr. Hilledijk 470A; J. van Doorn en fam., Lammensch.weg 150, Canada; J. F. Eg- gerdink en fam., Lammensch.weg 124, Enschede, Maanstr. 117; J. W. Fellinger, Julianastr. 75, Leiderdorp, Kom. v, Aai- weg 21; A. J. Frentrop. Middelstegrt. 22a, Hengelo O., Lijsterweg 56; N. J. Gelok. Cobetstr. 91, Schiedam, Hoogstr. 150; M. M. FrouwsGentil en fam., Rijnsb.weg 120, Rijswijk Z.H., Steenlaan 133; M. de Graaff, Bronkh.str. 2a, Enk huizen, Kruislaan 29; J. G. de Haan. Sophiastr. 80a, Kerkrade, Industriestr. 16; G. J. Helmond, Steenstr. 22, Kame- rik, 's Gravensloot C 27; M. M. v. d. Hoorn. v. d. Werfstr. 33. Ter Aar, Kerk- pad 8; C. van Houwelingen, Leeuwerik straat 18. Rotterdam, Weimansweg 54; B W. M. Jansen en fam., Hartmanstr. 29. Hilversum, Vosmaerlaan 53; A. M. de Jong, Verdamstr. 26. Amsterdam, Sta- dionweg 129 IV hoog; C. G. J. de Jong, Tesselschadestr. 8a, Dordrecht, Noorden- dijk 157 zw.; W. J. Kapelle. Volmolen- gracht 15, Haarlem, Schotersingel 77A; J. F. M. v. Kimmenaede. Merelstr. 29. Nijmegen. St. Annastr. 307; C. Klein. Suringarstr. 35, Vlissingen, Pr. Hendrik- weg 40; P. T. J. Kok. Nwe Rijn 8, Hil versum. 's Gravenlandseweg 10; G. Ko ren. Beijerincklaan 45. Den Heldor. Buitenhaven 5; M. Kwakkelstein. Zeè- manlaan 11, Vlaardingen, Begoniastr. 14; M. A. StorkLabordus. Leliestraat 9a, Tilburg, Nassaustr. 205; H. Laman en fam.. Dijkstr. 22, Haarlem. Teslastr. 37; M. A. M. Lampe, Hoogl. Kerkgracht 29. Wassenaar. Wilhelminaplein 8; W. Lind hout. Rapenburg 59. Rijnsburg, Burg. Hermanstr. 9; J. Marijt, Kijfgracht 23. Leiderdorp, Burg. Brugplein 12; E. M. J. Mefjers, Terweepark 3, Rotterdam, Beu- kelsweg 18b; A. Verkaik—Noort, Korte Mare 9, Voorschoten. Leidseweg 41; A Nijhof, Rapenburg 4, 's Gravenhage. Van Alkemadelaan 4; J. G. Oldhuis, Rapen burg 24. Borger A 204; N. A. H. Onder water, Raamstr. 6, Dordrecht, Klipper straat 12; H. v. Oosten, Franchimont laan 5, Bergen op Zoom. Parallelweg 57; L. v. Oostijen, Merelstr. 23, Emmen Klazienaveen, Langestr. 116; C. Otte, v. Bemmelenstr. 21, Deventer, O. Goedstr. 100; J. Plomp en fam., R. en Schiekade 9. Utrecht. Ramstr. 12; D. Poot Hofstede. Mezenstr. 5, Oegstgeest, W. d. Zwijger laan 30; Jonkvr. T. Roëll, W. Rozenstr. 66, Rotterdam, Mathen.laan 261; J. Ros- dorff, Tesselschadestr. 9a, 's Gravenhage, Z. Buitensingel 111; J. Saly, Groenh.grt 12, Rotterdam. Smeetslandsedijk 208; J. M. OptendreesSchmale en fam., Utr, Veer 10a, Katwijk. Anemoonstr. 2C; M. A. CoopmansSchouteren en fam., Dijk- straat 4. Oosterhout. Havenweg 10; M. C. Schumacher, Hooigracht 15. Epe Vaassen, Hafkamperweg 20; T. N. Sie, P. de la Courtstr. 93. Amsterdam, Bors- senburgstraat 35; J. Siebert, Os en Paar- denlaan 34. Den Helder, Buitenhaven 5; W. v. 't Slot. Veilingkade 39. Ede Gld Apeldoomseweg, mil. centr R. J Smits en fam.. Rijnsb.weg 120, Rijswijk Z.H., Steenlaan 133; B. Teusink. Suringar- straat 1, Den Helder. Buitenhax 5; D. Wolfv. Vegten. Uiterstegracht 36. Alk maar. Frieseweg 2; E. Vlasveld, Waard- straat 3. Canada; W. B. C. Vogels, Bo termarkt 1, Naaldwijk. Wilhelminapln 1; A. van TolTen Voorde. Langebrug 33. Sassenheim, Hoekstr. 21: C. A. Vreeburg en fam.. Breestr. 143, Hillegom, Hoofd straat 125; P. M. de Vries, v. 't Hoff- straat 29. Rotterdam, B. de Villeneuve- singel 14; K. W. J. Vijgen. Lijsterstr. 14, Boskoop, Valkenb.laan 71; D. G. Waas dorp en fam.. L. Morsweg 69, Oegstgeest, Duivenvoordestr. 21a; W. M. v. d. Wes- Minuten lang aanhoudende ovaties aan dirigent, solisten, musici en koor, toen de dirigeerstok eindelijk na an derhalf uur was neergelegd, vertolk ten de mening van het duizendkop pige publiek. de ergernis, welke er bestond (hoe wel ongemotiveerd) aangaande de huizen in het Kievitspark. Op twee na zijn nu de 52 villa's bewoond of verkocht. Het is allen nog wel bekend dat in 1949 plannen ontstonden om huizen te gaan bouwen op gemeentelijke gronden, waar o.a. de sportvelden gelegen waren. Velen zagen hierin een eventuele gedeeltelijke oplossing van het woningprobleem in de ge meente zelve. Een verschuiving van een gedeelte Voorhoutse bewoners naar dit villapark werd verwacht. Deze 52 villa's n.l. werden gebouwd in de vrije sector en de gemeente maakte de grond bouwrijp. Een schitterende aanleg van wegen met groene gazons en vijver volgde en de villa's verrezen. Wat gebeurde echter? Geen der Voorhoutse gemeentenaren wenste een dergelijke villa te kopen en daar te gaan wonen. Gevolg? Dat alleen buitengemeentenaren deze huizen aankochten en het woningprobleem in de gemeente hetzelfde bleef. Deze verkoop vlotte zichtbaar niet erg. gezien er enkele jaren 15 tot 20 leeg stonden. Nu is hieraan een einde gekomen. Naar wij vernemen zijn voor deze laatste aannemelijker verkoopsnor men gesteld, waardoor deze huizen nu bijna bezet zijn. Aan een ieder belanghebbende zij gemeld dat de Maatschappelijk Werkster tot 19 Juli a.s. afwezig is, en de spreekuren hierdoor vervallen. WASSENAAR VERKEERSSTREMMINGEN IN VERBAND MET TOUR DE FRANCE Op Donderdag 8 Juli a.s. zal, zoals bekend, de Tour de France-karavaan Wassenaar doorkruisen cn wel langs de volgende route: Katwijkseweg Storm van 's-Gravensandeweg Schouwweg, Groot Hasebroekseweg, Buurtweg, Waalsdorperlaan, Benoor. den houtseweg etc. In verband daar mee zijn door de plaatselijke poli tie ingrijpende maatregelen voorbe reid. De Katwijkseweg zal om half elf voor alle doorgaand verkeer in de richting KatwijkNoordwijk geslo ten worden. Het verkeer, bestemd voor deze plaatsen zal moeten om rijden over de Rijksstraatweg, via Valkenburg naar Sassenheim. Tot 11 uur zal getracht worden, het verkeer van en naar Rijksdoro en 't strand doorgang te laten vinden. De busdiensten van de N.Z.H.V.M. zullen in verband met deze afslui ting van de Katwijkseweg wijzigin gen ondergaan, die in de bussen be kend gemaakt zullen worden. Tussen Den Haag en het Politiebureau in de Zuylen van Nijeveltstraat zal een pendeldienst worden onderhouden. Om kwart voor elf zullen ook de overige wegen van de route voor alle doorgaand verkeer worden afgeslo ten; slechts bewoners van een dezer wegen zullen tot 11 uur worden door gelaten, daarna niet meer. Het ver keer naar en van de Jagerslaan, de Hazelaan en de Hertelaan zal zo lang mogelijk gehandhaafd blijven, na 11 uur uitsluitend over de Lysterlaan. liet tramverkeer van en naar Den Kaag en Leiden zal vanaf circa 11 uur vrijwel geheel worden stilge legd. De verkeersstremmingen zullen j duren tot ongeveer kwart voor 2. Op alle betrokken wegen zullen verbods borden en verwijsborden worden aangebracht. VOORSCHOTEN Zelfs van over de oceaan aanvragen binnengekomen concert, dat als een unicum gold, te kunnen bijwonen. De belangstelling was dan ook zo overweldigend groot, dat duizenden teleurgesteld moesten worden, ofschoon de generale en de voor-generale toch ook voor het pu bliek toegankelijk was gesteld en eveneens uitverkocht waren geweest. Zoals bekend is de achtste sympho nic van Mahler een monumentaal Circus „Altedol". Zaterdag avond gaven de Nederlandse Pad- warer.v-indersbeweging, Verkenners van de J Katholieke Jeugdbeweging, de Ne derlandse Gidsenbeweging en het Nederlandse Padvinstersgilde een ge zamenlijke propaganda-avond. Bij dit eerste gecombineerde optreden was een circus uitgedacht en het kreeg de stijlvolle naam van „Altedol". De speelplaats van de katholieke kleu terschool was als circusterrein uit gekozen. Het lag prachtig beschut aan alle kanten en een podium deed werk met massale koren en orkesten, dienst als arena. Na een korte toe- Een uitvoering van het werk kan als een evenement gelden. Samenwerking van velen heeft de uitvoering mogelijk gemaakt. Behalve het Rotterdams Philharmonisch Or kest, dat onder leiding van zijn diri gent Eduard Flipse de muzikale hoeksteen vormde, was medewerking verkregen van het Brabants Orkest en elf Rotterdamse koren, met Piet van den Kerkhof^ aan het orgel. Voorts elf solisten, n.l. de sopranen Annelies Kupper, Hilde Zadek en Corry Bijster; de alten Annie Her mes, Lore Fischer en Annie Woud; de ténoren Lorenz Fehenberger en Frans Vroons; de baritons Herman Schey en David Hollestelle en de bas Gottlob Frick. Het benodigde pijp orgel werd welwillend afgestaan en opgebouwd door de firma W. van Leeuwen G.zn te Leiderdorp. Het ge hele evenement werd op gramofoon- platen opgenomen, alsmede door de Belgische nationale radio-omroep uitgezonden. Na afloop van de uitvoering werd voor de officiële genodigden onder wie de commissarissen der koningin in de provincies Zuid-Holland, Gel derland en Noord-Brabant, de burge meester en enige wethouders van Rotterdam in het Ahoyrestaurant een bijeenkomst gehouden, waarbij de burgemeester, mr. G. E. van Walsum, en de algemeen voorzitter van Toon ten. W. Pyrmontstr. 74.Hakrlem', Gen" I kunst, Prof- dr- Reeser, woorden van Cronjéstr. 99, G. Westerhof. A. Verweij- dank. gelukwens en waardering spra- straat 9, Harderwijk, Schrassertstr. 13. 'ken. spraak van de directeur van het cir cus tot het hooggeachte publiek, toonden de diverse groepen van de padvindersbewegingen hun kunsten. Er was zo wat van alles te beleven. Zang, acrobatiek, gedresseerde oli fanten, een prachtig televisiedansor- kest uitgebeeld door de Zeeverken ners, een zwevend lijk, een huwe lijk in het vlooienriik, Indianemdan- sen, een Chinees lintenspel en twee bekende Voorschotense clowns. Deze laatsten verdienen een extra pluim, want hun was de taak beschoren de verschillende onderdelen aan elkaar te lijmen. Het waren de heren J. van Gent en A. v. d. Peet en met hun goede vondsten slaagden zij bijzon der goed in hun taak. Het nummer van de slangenbezweerder mocht er ook zijn. Het was alles bij elkaar een vlot en aardig programma. De be langstelling van het publiek was bui tengewoon. Marktberichten ROTTERDAM, 5 Juli Vee. Aan voer 1548 stuks totaal, waarvan 960 vette koeien en 588 varkens. Prijzen vette koeien 2.84—3.04, 2.742.84, 2.242.64, varkens 2.f 2.98 en 1.96 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer even groter, handel levendig, prijzen stationair, prima's boven notering, varkens aanvoer iets ruimer, handel willig, stijgende prijs.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3