RIJNSTREEK DUINSTREE Dakloze bulldog zag in twee auto's een rijdend hondenhok Minder animo dan de eerste keer voor T.B.C.-onderzoek DONDERDAG 24 JUNI 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN AANKOPING VOOR WONINGBOUW. B. en W. stellen de raad voor, ten behoeve van de volkshuisvesting, on dershands aan te kopen van de heer N. M. C. Holland, wonende te Monte Carlo, de hofstede „Vorselenburg", staande aan de Dr. Lovinklaan nabij de spoorvaartbrug met de daarbij be horende landerijen, ten oosten van de spoorlijn, tesamen groot 1.05.13 Ha., voor de som van 25.000.alsmede van de heer A. L. Oudenes te Alphen a. d. Rijn van een perceel weiland, behorende bij voornoemde hoeve, groot 5125 m2., in ruil met een per ceel bouwterrein ter grootte van on geveer 625 m2., gelegen aan de Vij verstraat, onder bijbetaling door de gemeente van een bedrag ad ongeveer 4000.—. Een en ander i.v.m. de toekomsti ge uitbreiding var» de bebouwing aan die zijde alsmede voor de noodzake lijke verbinding van de Prins Bern- hardlaan met de Rijksweg in ooste lijke richting en zo mogelijk voor de aanleg van een kinderspeeltuin in deze omgeving. De navolgende leerlingen van de R.K. Mulo-school, Paradijslaan, Al phen a. d. Rijn, behaalden te Utrecht het mulo-diploma B: Jan Ponsioen, Simon Strijk, Wim Wolvers, Alphen a. d. Rijn, Jan Hogenboom en Jaap Lek te Ter-Aar en Cees Zandbergen te Boskoop. Bezwaren tegen inmenging politie Toen de bestuurder van een luxe wagen op de Steekterweg zijn wagen even aan de kant had gezet om een boodschap te doen en het portier van zijn voertuig open had laten staan, vond hij bij zijn terugkeer een bull dog in zijn auto zitten. Daar de be stuurder weinig belangstelling voor het beest had en hij zich rekenschap gaf van het mijn en dijn, wilde hij de hond wel weer kwijt uit zijn wagen. Maar wat hij ook deed, of hij het langs een zacht lijntje ofwel met krachtige termen het beest probeerde uit zijn auto te krijgen, het lukte hem met geen mogelijkheid. Ten einde raad besloot de bestuur der maar een eindje te gaan rij den in de hoop, dat zijn metgezel dan wel tevredengesteld zou kunnen wor den enmisschien ontmoette hij dan wel een andere automobilist, die de eigenaar van het dier zou blijken te zijn. Want alles wees erop, dat het onvriendelijk uitziend beestje aan autoritjes gewend was en het niet uitgesloten zou kunnen zijn, dat zijn eigenaar eveneens een autobezitter was, die het dier intussen wel ver mist zou hebben. Tegenligger. De eerste de beste tegenligger werd aangehouden, doch bij informatie bleek deze niet de eigenaar te zijn. Maar dat bleek ook niet nodig. Buldogje wachtte geen uitnodiging af, sprong uit de eerst auto. nu ge heel vrijwillig en stapte netjes Over in de aangehouden auto, waarvan het BODEGRAVEN Meisje verdronken Het 5-jarig meisje, Ankie Plomp, was langs de Rijn aan het spelen met enkele vriendinnetjes. Zij gleed uit en viel in het water. De andere meis jes deden echter niets om anderen te waarschuwen. Een voorbijvarende schipper meerde zijn schuit en haal de een dreg. Maar dit baatte niet. Spoedig werd het Roode Kruis ge waarschuwd, evenals de doktoren. Tenslotte werd het kind met de dreg opgehaald. Maar toen was er al een klein half uur verlopen. Kunstmatige ademhaling werd toegepast; ook de zuurstofkoffer was inmiddels gearri veerd. Alle hulp was echter vergeefs; het kind bleek te zijn overleden. Benoeming. Mej. A. Beversluis, die vorige week haar acte L.O. be haalde, ontving heden een benoeming tot onderwijzeres aan de Chr. school in Meije-Zegveld. De heer A. Beversluis, hoofd van de Chr. ULO-school slaagde aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor het candidaatsexamen letteren en wijsbe geerte. De bijzondere studievakken van de heer Beversluis waren philo sophic en psychologie. Najaarsmarkt gaat door. Vol gens geruchten zou er dit jaar geen najaarsmarkt worden gehouden, we gens de inspanningen rond het ko ninklijk bezoek op 20 Mei j.l. Tot in wijde omtrek wordt echter op deze 2e Dinsdag van September gerekend. De marktcommissie heeft dan ook unaniem besloten aan B. en W. te ad viseren niet af te wijken van de een maal gestelde regel en de najaars markt te laten doorgaan. Over de or ganisatie zullen nog nadere medede lingen volgen. Viswedstrijd. De politie maakte in gezelschap van enkele autoriteiten waaronder burgemeester J. Croles, een uitstapje naar het merengebied ten Noorden van de Rijn. Hieraan werd ook een viswedstrijd gekoppeld. De wisselbeker die hiervoor beschik baar was gesteld, werd door de bur gemeester gewonnen, die voor dit jaar dus bekerhouder werd. Ver. Kaashandelaren. In het be stuur van de Vereniging voor kaas handelaren kwamen diverse wijzigin gen, zodat het er thans als volgt uit ziet n.l. de heren C. de Meijere, voor zitter, P. Bakker-vice-voorz., H. Gö- bel, secr., M. Hak, penn., F. Poot, W. Windhorst en E. v. Schothorst. Reis ouden van dagen. Gister morgen was het op de Nieuwe Markt een en al bedrijvigheid. Auto's reden af en aan om met de bejaarden, en voorzien van consumptiebonnen, ver snaperingen en een routekaart, op efgen gelegenheid naar de Brabantse „Efteling" te rijden. Nog nimmer was het gezelschap zo groot. Het aantal deelnemers bedroeg maar liefst 340. In de voormiddag arriveerde men nog in de sprookjestuin. Na even uitge blazen te hebben en van het ver strekte lunchpakket gebruik gemaakt te hebben, genoten de bejaarden van die dingen, die een speeltuin voor de jeugd zo aantrekkelijk maken. In beest toen weer niet te scheiden bleek. Op zijn beurt nam de tweede automobilist de weerspannige lifter een eindje mee terug. Maar zo kon het spelletje niet de hele dag duren. De bestuurder besloot maar de poli tie te waarschuwen om het zwervend dier op te halen. Bij een adres, waar hij meende te kunnen telefoneren, zette hij zijn wagen stil en verliet zijn auto. Groot was zijn verbazing toen hij terugkwam en het dier hein de en ver niet meer te bekennen was. De buldog had blijkbaar lont gero ken en verkoos liever het avontuur lijk pad. groepjes genoot men van wandelin gen in de omtrek. In de late middag werd de terugtocht aanvaard. Ver heugend was het bezoek van de bur gemeester, mr. J. Croles, die zijn ge meentenaren in de Efteling kwam opzoeken. Jammer was, dat een van de deelnemers onwel werd en per Roode Kruiswagen naar huis moest worden teruggebracht. In Dordrecht werd de warme maaltijd gebruikt, waarna men via Maastunnel en Groothandelsgebouw op weg ging naar Bodegraven. Bijna een uur later dan verwacht was, arriveerde de stoet in het kaasdorp waar druk gevlagd werd en waar het tamboercorps „Triomf" versterkt met het muziek gezelschap „Soli Deo Gloria" al klaar stond om de bejaarden een feeste- tijke intocht te bereiden. Een grote schare kijklustigen verhoogde de ge zelligheid en de drukte op straat. BOSKOOP Atliletiek. Aan de door de Goudse Politiesportvereniging georganiseerde athletiekwedstrijden werd Dinsdag ook deelgenomen door de wachtmees ter der rijkspolitie te Boskoop W. van Atten. Deze Hermandad-athleet die steeds meer van zich doet spreken vergrootte zijn succeslijst weer door met twee eerste prijzen huiswaarts te keren. In de B-klasse 3000 meter werd hij no. 1 in een tijd van 10 min. 32 sec. en in de B-klasse 1500 meter legde hij eveneens beslag op de eerste prijs, door als no. 1 aan te komen in een tijd van 4 min. 52 sec. De prijzen, bestaande uit twee prachtige luxe voorwerpen waren door deze prestaties zeer zeker ver diend. Vereniging van oud-leerlingen Tuinbouwcursus. Deze maal was de vergadering speciaal gewijd aan de keuring en bespreking van pioenen. Tot leden van de jury werden be noemd de heren: J. H. v. d. Water, G. Ramp en A. J. Schoemaker. Er wa ren zeer fraaie inzendingen. De heer A. Hoogendoorn liet een groot sor timent zien zowel Chinese als Ja panse en enkelbloemige pioenen, in kleuren van wit, zacht rose naar rood. De jury kende hieraan 9 punten toe. De heer G. Kooij had weer diverse andere soorten waar de jury 8 pun ten aan toekende. De heer P. Stol wijk had voornamelijk rose tot rode pioenen waarvoor hij 3 punten kreeg toegewezen. Ter afwisseling had de heer Fr. Bos enkele heesters ter keu ring medegebracht. Ten slotte toonde de heer C. Verboom Jz. weer een grote collectie pioenen waaronder zeer fraaie exemplaren. De beloning hiervoor was 8 punten. Tevens liet de heer Verboom nog een catalogus zien van de vroegere pioenenkweker Abr. Nieuwenhuizen. Hierin werden 275 variëteiten zeer uitvoerig be schreven. Het bleek dat vele variëtei ten, hoewel reeds zeer oud zijnde, nog steeds favoriet zijn en nog met ere hun plaats in het sortiment in nemen. Variëteiten van 100 en meer jaar oud waren geen zeldzaamheid. Blijkbaar heeft het steeds maar vege tatief vermeerderen nog weiinig in vloed gehad op de kwaliteit, daar deze variëteiten zich nog steeds kun nen handhaven. De voorzitter deelde mede dat de excursie zal worden gehouden in het begin van de maand Juli a.s. Er zal een bezoek worden gebracht aan het bloemisterijbedrijf van de fa. v. d. Dussen te 's Gravenmoer en aan het park de Efteling in Kaatsheuvel. Op gave voor deelname tot 30 Juni. Geslaagd. De heer A. v. Sprang slaagde te Den Haag voor het examen Belastingconsulent hetwelk werd af genomen door het Nederlands College voor Belastingconsulenten. HAZERSWOUDE Autotocht ouden van dagen. Mis schien kunnen we beter spreken van bejaarden, maar de naam „Commissie Autotocht Ouden van Dagen" bestaat nu eenmaal. Zij die er bij betrokken zijn, weten wie er mee bedoeld wor den. Hoofdzaak is de genotvolle dag, die hen te wachten staat. De belang rijkste stoot aan het werk is weer gegeven door de medewerkenden, die de taak van het ophalen van de fi nanciële bijdragen op zich hadden genomen. De intensieve wijze, waar op deze zich van hun taak hebben gekweten, moge een voorbeeld voor andere medewerkenden zijn. Niet minder dan f 1046,73 werd bijeen ge zameld. De comm. zal hun uiterste best doen dit bedrag zo goed mogelijk te besteden teneinde de uitgaansdag in alle opzichten te doen slagen. Met het oog hierop rekent de commissie dan ook voorts op alle medewerken den uit de afgelopen jaren, n.l. auto bezitters, chauffeurs, politie, wijk verpleging, middenstanders enz. en niet te vergeten de plaatselijke mu ziekvereniging „De Harmonie". De leeftijdgrens is gesteld op 69 jaar. Alle ingezetenen die de leeftijd heb ben bereikt of in dit jaar 69 worden hetzij man of vrouw kunnen deze tocht medemaken. Opgemerkt zij nog dat de reis deze keer via Avifauna naar Rotterdam en omgeving gaat. De gezamenlijke militairen fondsen hebben op het dorp opge bracht f 51.20. Schaken. De Hazerswoudse Schaakclub speelde gisteravond een wedstrijd tegen WSV uit Waddinx- veen. De uitslag wass ale volgt: M. J. RavensbergA. Bonefaas 10; J. RuisW. van Vuren 01; Jac. Har gesP. Broer 10; W. van Ofwe- genJ. Tol O—1; N. v. d. Bosch W. Verstoep y2 G. RuisJ. Klij- weg 10; J. van Dorp—A. Doorheim 01; L. van GorkumA. v. Oort 0—1; M. de Haan—H. Schidt 10; H. MadernA. v. d. Starre 01; P. den HertogH. Kerver 10; Joh. de GrootW. D. Hartog 10. Totaal 6y—5y. Geboren: Johannes Marinus Cor nells z. van C. Th. A. Bos en M. E. Stolwijk; Matthijs Huibert z. van A. J. de Witte en M. Bos; Hermanus Jo hannes Maria z. van H. L. van Teij- lingen en C. Noordman. Ondertrouwd: Jacobus van Emme rik 23 j. en Cornelia Maria Verhorik 22 j.; Leendert de Ruiter 24 j. en Christina P. Van 't Wout 20 j. Getrouwd: Pleun Qualm en Johan na Slootweg; Abraham Kersseboom en Maartje van Ammering; Pieter Mulder en Geertruida Maria van der Wal. Overleden: Jannetje Verkaijk 73 j., echtg. van J. B. den Houdijker. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De gemeente raad vergadert Dinsdagavond te 8 u. Wijziging der begrotingen dienst 1953 en 1954. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. Ongeval met goede afloop. De garagehouder H. R. uit Bilderdam reed met zijn motorrijwiel aan de noordzijde van de Drecht huiswaarts Nabij het viaduct van de Rijksweg r.aderde een personenauto, waar mede R. in botsing kwam. Het mo torrijwiel sloeg enkele malen over de kop en kwam met berijder in de berm terecht. Met lichte verwonding kon R. zijn reis voortzetten. Mej. Ank de Ren slaagde voor 5-jarige HBS. LEIDERDORP Eerste promotiewedstrijd L.T.C. „De Munnik" eindigde in nederlaag. De eerste promotiestrijd van De Mun- nik I tegen O.T.C. zal altijd spijtige herinneringen wakker roepen. Met een gewonnen strijd in het vooruit zicht werd het toch nog een neder laag hetgeen hoofdzakelijk te wijten was aan twee opeenvolgende ver keerde beslissingen van de scheids rechter. Hollebrandse verloor het heren enkelspel met 63, 64 van Maaldrink. Mevrouw BootLamers maakte weer gelijk door een keurige partij tegen mej. Dwars 62, 61, Het herendubbel werd door Engelen burg en Boot verloren in een strijd die niet verloren behoefde te worden, maar Maaldrink en Nassy profiteer den van een inzinking van Engelen burg, die deze keer zijn vorm niet te pakken kon krijgen. Tenslotte deed het gemengd dubbel mevr. Boot en Engelenburg tegen mej. Dwars en Nassy de wedstrijd voor De Munnik verloren gaan. Aanvankelijk wees alles er op, dat De Munnik zou gaan winnen. Uitstekend spel van mevr. Boot deed de eerste set in het voor deel van De Munnik eindigen. In de tweede set hadden mevr. Boot en Engelenburg reeds een 53 stand be reikt toen door een verkeerde beslis sing van de scheidsrechter, de stand in plaats van 63, 54 werd. Dit deprimeerde Engelenburg, die deze middag toch al niet sterk speelde zo danig dat het 86 werd voor OTC. Ook de derde set ging verloren. Het waren mej. Bouhuis en Boot die door een overwinning de eindstand op haalden tot 32. LEIMUIDEN Viswedstrijd R.K. Jongerenbewe ging. Nadat vorige week de Tar- cisiusgroep in de omgeving van het parochiehuis de aandacht trok voor een wedstrijd in spoorzoeken, kon men gisteravond een groep van 21 jongens, gewapend met hengels, aan treffen op de Molenkade. Ruim een uur werd de visstand zwaar op de proef gesteld. Een minuut na de aan vang werd de vangst geopend met 'n fraaie brasem. Niet minder dan 40 vissen werden verschalkt. Ook de aalmoezenier nam deel maar kon het niet verder brengen dan 1 vis (onder de maat). De jongens hadden er werkelijk plezier in en het werd zelfs spannend toen de leider, de heer J. J. v. d. Meer, de volgende uitslag bekend maakte: 1. N. Beuk C.zn. 7 st.; 2. P. Hartveld 7 st.; 3. Th. v. d. Meer 6 st.; 4. B. Heuren C.zn. 5 st.; 5. D. Lem mers 4 st. Volgende week zullen de jongens elkaar weer bekampen, maar dan in een voetbalwedstrijd. RIJNSATERWOUDE Gemeenteraad. De gemeente raad vergadert Woensdagavond te ROELOFARENDSVEEN JAARVERGADERING MIDDENSTANDSVERENIGING „ST. MAARTEN" In café „De Drie Eenen" kwam de Middenstandsver. „St. Maarten" voor haar jaarvergadering bijeen. Voorz. Cl. Stockmann sprak een kort ope ningswoord, waarna secr. Th. v. d. Meer, een keurig verzorgd jaarver slag uitbracht. Hij besprak hierin de hoogtepunten uit het afgelopen jaar betreffende de vereniging en ver meldde tevens, dat het ledental 59 bedraagt. De penn., J. Klein, boekte over 1953 aan inkomsten ƒ938,47 en aan uitgaven 918,39, zodat er een batig saldo aanwezig was ad 20,08. De heren J. Heemskerk en Jac. Spie renburg verklaarden namens de kas- commissie het financieel beleid voor accoord. Bij de bestuursverkiezing zag de penningm. zich herkozen. Be treffende de bedevaart naar Heiloo op 24 Juni a.s. werd medegedeeld dat allen 's morgens te 7 uur naar de H. Mis gaan, waarna vertrek te 8 uur per autobus. De aanwezige leden wa ren verder unaniem van mening dat dit jaar weer een kindermiddag ge organiseerd moet worden. Het be stuur werd gemachtigd plannen hier voor uit te werken. Bij de rondvraag werd gewezen op de mooie doelstelling van Santos. De heer L. A. v. d. Meer zag zich in de heren J. v. d. Meer (Voorstraat) en P. Rodewijk van actieve medewer kers in dit comité verzekerd. Betref fende het Vaandelfonds kwamen ver schillende voorstellen ter tafel, ter wijl de heer Jac. Spierenburg in het comité werd benoemd. De geestelijk adviseur sprak nog een woord ter opwekking en behandelde hierin te vens het pas verschenen mandement der bisschoppen. Nadat voorz. nog medegedeeld had, dat pater Ambertus op 30 Juni a.s. komt spreken, sloot hij de vergade ring. TER AAR Concert door „Arti". Bij gele genheid van het succes dat „Arti" mocht behalen op het concours te Naaldwijk, zal er a.s. Zondagavond een feestconcert worden gegeven in de grote veilinghal te Papenveer. De ze plaats is mede gekozen omdat een concert ter gelegenheid van de fees telijke opening der hal toen door om standigheden niet kon doorgaan. Het concert zal onder leiding staan van de dirigent van „Arti", de heer Alex Muller uit Amsterdam, en begint 's avonds om 8 uur. Aan dit concert wordt ook medewerking verleend door het Tamboercorps „De kleine staf". ZOEtERWOUDE UITGAANSDAG VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. Maandagmorgen te omstreeks 10 uur was het tijdstip aangebroken, dat de ouden van dagen hun uitgaansdag zouden beleven. Er werd behoorlijk OP tijd gestart en de tocht ging via Lammebrug, Hoge Rijndijk naar Utrecht In het restaurant „De Hom mel" werd de koffie geserveerd en was de eerste pauze. Nadat een ieder zo zijn partner had gekozen waar mede hij of zij de reis verder zou maken, ging het verder naar Amers foort waar in- hotel „Birkhoven" de lunch werd gebruikt. Verschillende speeches werden daar afgestoken en de heer burgemeester van Zoeter- woude, die de tocht meemaakte dank te het werkcomité en het ere-comité voor de voorbereidende werkzaam heden voor deze tocht en 'bond een ieder op het hart voor dat doel pro paganda te maken. Nadat ieder zich het gebodene goed had doen smaken, ging het naar Hilversum. Een tour door de mooie omgeving van de stad voerde de oudjes naar de Hollandse Rading waar de thee werd gebruikt. Hier werd een lange rustpoos gehou den en verkwikt uitgerust werd de terugreis aanvaard. MR. HANS VELU BESPREEKT DE MIDDENSTANDSNOTA Nadat'gedurende vele jaren de regering, bij gebrek aan een weten schappelijk gefundeerd rapport be treffende het totaal van de midden standsproblemen, zich beholpen had met een wetgeving die er op gericht was op korte termijn bepaalde, ur gente problemen op te lossen, is met het verschijnen van de goed gefundeerde middenstandsnota een mogelijkheid geschapen om te ko men tot opbouwende middenstands- politiek op lange termijn. Met deze woorden begon Hans Velu zijn interessante causerie tij dens de door de KJMV belegde ver gadering. Vooraf had voorzitter Th. van Niekerk alle aanwezigen en in het bijzonder de aalmoezenier ka pelaan Felix en het bestuur van de Hanze welkom geheten. De voorzit ter zette tijdens een korte inleiding uiteen hoe noodzakelijk het is van de middenstandsnota kennis te ne men vooral omdat het zaken doen meer en meer inzicht vraagt in kwesties die juist in de nota uitvoe rig behandeld worden. Hij gaf dan ook graag het woord aan de spreker van deze avond. Allereerst memoreerde de heer Benoemingen bisdom Haarlem Z.H-Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot: Pastoor te Haarlem-Noord (H.H. Petrus en Paulus) de weleer w. Heer A. S. van Rijn, die bouwpas toor was aldaar: en tot Pastoor te Vlaardingen (Par. H. Geest), de weleerw. heer L. M. Sluys, die ook bouwpastoor was aldaar. Velu dat de benoeming van dr. Velot- kamp tot staatssecretaris van Econo mische Zaken leidde tot de grotere belangstelling voor middenstandsza ken en de nota ook te beschouwen is al een vrucht van zijn arbeid, De nota gaat ervan uit dat het midden- standsbeleid een onderdeel is van het algemeen sociaal-economische beleid en houdt zich bezig met de typische structurele problemen van de middenstand. Nadat spr. eerst de betekenis en functie van de mid denstand besproken had ging hij nader in op de nood die in deze ontstaan was. Een verhoging van de productiviteit zal door de overheid gestimuleerd moeten worden. Een uitgebreide gedachtenwisseling be sloot de avond. ZEVENHOVEN Gemeenteraad. Op Vrijdag 25 Juni zal de gemeenteraad in openba re zitting bijeen komen. Agendapun ten o.a.: voorstel tot verhoging van het toegestane crediet inzake het herstel van wegen; voorstel tot elec- trificatie van de Keus weg e.o.; voor stel tot het nemen van een principe besluit met betrekking tot de „Inte rimregeling ziektekosten ambtenaren 1954". HILLEGOM OPSPORING VERZOCHT. De groepscommandant der rijkspo litie te Hillegom verzoekt namens de ouders de opsporing, aanhouding en terugbrehging van de 'minderjarige Cornelus Petrus Beutick, geboren te Hillegom 4 April 1940, scholier, wo nende Van den Endelaan 4 te Hille gom. Signalement: lang 1.60 m, don kerblond haar, draagt bril met licht montuur, gekleed in zwart-grijze jopper, roodbruine plusfoursbroek, grijze kousen, lage bruine schoenen. Hij heeft Dinsdag 22 Juni 1954 om streeks half tien de ouderlijke wo- ring verlaten en is tot heden niet te ruggekeerd. NOORDWIJKERHOUT Postduivenvereniging De Duinklie- vers. Uitslag van de wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Cha- teauroux op Zaterdag 19 Juni 1954. Afstand pl.m. 639 km. In concours 50 duiven. Gelost te 6,10 uur met Z.W. wind. Aankomst eerste duif 15.38.01 uur, snelheid 1125.20 meter per min. VOORSCHOTEN Nieuwe actie begonnen In tegenwoordigheid van burge meester C. J. v. d. Hoeven, wethou der J. J. Dekker, de gemeente-secre taris J. de Bres en het dagelijks be stuur van het COTUVO is gistermor gen om 8.45 uur voor de tweede maal in Voorschoten een aanvang gemaakt met het bevolkingsonder zoek op tuberculose. Alvorens voor het toestel te verschijnen memoreer de de burgemeester, dat het weer Zy jaar geleden is, dat het eerste onderzoek op tuberculose plaats vond en aan welk onderzoek toen voor 95,6 procent van de inwoners gevolg werd gegeven, waardoor 33 gevallen van tuberculose, welke tot duverre onbekend waren, konden worden opgespoord. Spr. sprak de hoop uit, dat het onderzoek zodanig zou zijn, dat geen enkel onbekend geval van tJb.c. zou worden gevonden, zodat zou blij ken, dat Voorschoten een gezonde gemeente is. Hoewel het huisbezoek en de aanmelding voor dit onder zoek in het algemeen vlot is verlo- en, is gebleken, dat het aantal per sonen dat weigert om aan het on derzoek deel te nemen toch bedui dend hoger is dan de eerste maal. Spr. was er ook verheugd over, dat uit de bugerij weer zoveel bereid willigheid naar voren was gekomen, dat bij het onderzoek naast het vaste doorlichlingssysteem steeds 5 vrij willige krachten behulpzaam zijn voor de administratie, het handhaven van de orde en voor hulp bij het toe stel. Kwartjes-actie. Voor dit laatste zijn voor de eerste maal de Roode Kruis-helpsters inge schakeld. De z.g. kwartjes-actie ónder de schoolkinderen is een groot suc ces geworden. Door de kinderen is gemiddeld 0.42 medegebracht, het geen in vergelijking met andere ge meenten en mooi resultaat kan wor den genoemd. Tenslotte sprak spr. de verwach- ting uit, dat het bevolkingsonder zoek in Voorschoten in ieder opzicht zou mogen slagen. Hierna verscheen hij als eerste burger van Voorschoten voor het 0 pnt. toestel en nam het onderzoek een aanvang. Ten behoeve van de inge zetenen volgen hier nog enige bij zonderheden. Een overzicht van de tijden, waarop tussen 22 Juni en 6 Jüli a.s. gelegenheid bestaat zich te laten doorlichten is opgehangen in de gemeentelijke publicatiekasten. en bij de ingang van het Gezond heidscentrum. Bij verhindering op het op de oproep aangegeven tijd stip van verschijning alsmede voor hen, die eerst niet voornemens wa ren aan het onderzoek deel te ne men bestaat gelegenheid zich te laten doorlichten des middags van Maaa- dag t.m. Vrijdag, terwijl voor hen, die tijdens het onderzoek met vacan- tie zijn, een na-onderzoek zal wor den gehouden in September in het Marine Opkomst Centrum. Voor de ouden van dagen, die niet in staat zijn op eigen gelegenheid naar het Gezondheidscentrum te komen, kan voor vervoer worden zorg gedra gen. Woensdagmiddag 30 Juni is hiervoor speciaal gereserveerd. In lichtingen hieromtrent zijn te ver krijgen bij mevrouw Van Loon, Krimkade 31, tel. 2633. Voor de bewoners van de Valken- burgseweg, Haagweg, Rijndijk, Vink- weg en noordelijk gedeelte Leidse- weg zal op 6 Juli per autobus gele genheid bestaan zich voor het onder zoek naar het Gezondheidscentrum te begeven. Met de leiding daarvan is belost de heer J. J. van den Ho ven, Rijndijk 224. De laatste schoolsportwedstrijden. Gistermiddag zijn de laatste wed strijden voetbal en korfbal gespeeld door de schoolkinderen. De uitslagen luiden: Korfbal: R.K. MeisjesschoolHerr vormde school 60; Openbare school Ds. Fortgensschool 10. Voetbal: R.K. JongensschoolHer vormde school 01; Openbare school Ds. Fortgensschool 110. Door deze uitslagen is de stand thans: Korfbal: le prijs R.K. Meisjesschool 7 pnt.; 2e prijs Gereformeerde school 6 pnt.; 3. Openbare lagere school 5 pnt.; 4. Ds. Fortgensschool 2 pnt.; 5. Hervormde school 0 pnt. Voetbal: 1. Hervormde school 8 pnt.; 2. Openbare school 6 pnt.; 3. R.K. Jongensschool 4 pnt.; 4. Geref. school 2 pnt.; 5. Ds. Fortgensschool 1, 4, 8, Duijndam-Van Denzen: 2, 7, Br. Kok van de St. Bavo-stichting; 3, K. Duivenvoorden; 5, C. de Kan; 6, 13, 14, Pav. Sint Pieter; 9, P. Duiven voorde P.zn.; 10, 15, P. Heshof; 11, 12, G. Duivenvoorden; 16, Peeters-Broek- hof; 17, Van den Berg en Dijkstra. Geboren: Hubertus Sebastianus Bernard us z. van P. J. Wessels en C. A. Spierenburg; Bernadeita Marga- retha Maria d. van J. M. Pennings en M. P. Koot; Jacobus Cornelis Johan nes z. van H. J. Hoogervorst en A. C. van der Voort; Hendrikus Jacobus Cornelis z. van J. A. Zwaan en E. W. Geerlings. Ondertrouwd: J. J. Heemskerk 30 j. en A. C. Smit 23 j. Overleden: Josef J. Trippe 83 j., geh. gew. m. M. C. van Eijck; Gerar- dus van Mem-s 62 j., echtg. van M. Toelen. WARMOND REGENTEN OVER HUIZE „ST. LIDUINA" Het kerkbestuur, dat tevens eige naar en bestuur van Huize „St. Li- duina" is, heeft enkele parochianen aangezocht om namens het Kerkbe stuur de zorg en het bestuur over „Liduina" op zich te nemen. Na de dood van de heer A. Drabbe, die Kerkmeester èn inwonend was in Huize Liduina, en daardoor de scha kel vormde tussen het Kerkbestuur en Huize Liduina, deed zich steeds meer de moeilijkheid voelen om naast het bestuur van de tijdelijke belangen der Parochie, ook nog de zorg nauwkeurig uit te oefenen over een Huis, waarin ongeveer 80 mensen wonen, en wat vanzelfspre kend velerlei belangen meebrengt. Oorspronkelijk was het plan v. h. Kerkbestuur om een „Stichting" in het leven te roepen, en daaraan „Li duina" geheel over te dragen. Om fiscale redenen moest daarvan wor den afgezien, en nu heeft het kerk bestuur uitgezien naar parochianen, die namens het Kerkbestuur de be langen van Huize Liduina zullen be hartigen. Zij krijgen de naam van Regenten. Het Kerkbestuur heeft als eerste 3 Regenten aangezocht en bereid gevonden de heren: F. Slager sr. Herenweg 26; B. Iserief, Huize Liduina en Adr. v. d. Hulst, v. Mils- dam. Het Regenten-College zal per 1 Juli a.s. zijn functie gaan uitoefe nen. ZOETERMEER De Witpen. De postduivenver. eniging „De Witpen" hield een con cours van Chateauroux, 617 km. Om 6.10 u. werden de duiven gelost. Eer ste prijswinnende duif 15.20.14, laat ste prijswinnende duif 17.27.24 u. De prijzen zijn als volgt: 1, 3, 6, 7 N. de Braber; 2, 5, 8 H. Ponse; 4. L. v. d. Goes: 9, 10 P. C. Heijnen. Vrijdag inkorven voor Pont St. Maxence 333 km. Eveneens wordt Zondag een concours gehouden van St. Vincent. Door een ponny gebeten. De twaalfjarige scholier P. v. d. Kr. werd gistermorgen door de ponny van de groentenman K. plotseling in arm en borstkas gebeten. Naar wij vernemen schijnt deze ponny wel eens meer zulke aanvechtingen te hebben. De politie heeft de zaak in onderzoek. Verzekering. Bij de gehouden bestuursverkiezing van Nezifo werd de voorzitter, de heer J. Moers, met algem. stemmen herkozen. Het voorstel van het bestuur om een bedrag van het reservefonds te schenken voor een algemeen belang, bracht de stemmen in beweging. Van het nog altijd bestaande reservefonds van pl.m. 1800,wilde het bestuur 1000,ter beschikking stellen van het Medisch Centrum. Een der leden meende, dat een bijdrage voor het te stichten zwembad, daar dit in het be lang der volkshygiëne, dus een alge meen belang is, zeer op zijn plaats zou zijn. Het voorstel van het bestuur werd na ampele discussie aanvaard. Het Medisch Centrum kreeg dus 1000,toegewezen.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6