Rijnstreek laarvergadering Tieleman en Dros B. B. Aankoop grond voor woning bouw door raad gedwarsboomd Niet zo hard van stapel DINSPAG 22 JUNI 1954 V DE LE1DSE COURANT SBRgffi BEAD - PAGINA 3 De heer H.H. Tieleman werd commissaris In het Gulden Vlies werd heden morgen onder presidium van de heer mr. D. C. M. Stigter uit Dordrecht de jaarlijkse algemene vergadering ge houden van aandeelhouders der Comm. Venn. Tieleman en Dros, waar 8 aandeelhouders aanwezig wa ren, vertegenwoordigende 182 aande len. De voorz. wees er bij de behan deling van het jaarverslag op, dat hieruit weer bleek, dat het afgelo pen jaar opnieuw met verlies werd gewerkt, al is dit niet zo groot als het voorgaande jaar. De situatie in de conservenindus- trie is nog steeds verre van gunstig in tegenstelling tot andere bedrijfs takken, die betere tijden doorma ten. In het verslag van de Herstelbank wordt een duidelijk beeld gegeven /an de algemene toestand in de groente en fruitverwerkende indus trie, mede een gevolg van het feit. iat de uitvoer naar Engeland aan merkelijk gedaald is. Wat de toestand 'bij T. en D. be treft, merkte spr. op, dat de firma •een profijt heeft kunnen trekken ran de ruimere afzet naar andere anden, omdat daartoe niet over de lodige middelen werd beschikt. De reeds in het vorig jaarverslag jangekondigde meerdere exploitatie- tosten tengevolge van de laatste oonronde kwamen. T. en D. op circa 1 pet. te staan. De financiële toe stand is daardoor zorgelijk gebleven ?n spr. vergeleek de firma met een patiënt, die aanmerkelijk bloedver lies heeft geleden. In het economisch leven zijn de donors evenwel niet ïo talrijk als in het gewone leven, zo dat de toestand precair blijft. De resultaten van de eerste maan den van dit jaar zijn niet bemoedi gend. Evenwel, de kosten van een 60 jarig jubileum Receptie en feestavond Slagerspatroons jaar drukken vooral op de eerste maanden, terwijl de inkomsten eerst later komen. Directie en commissarissen laten evenwel geen middel onbeproefd om betere resultaten te bereiken. De heer A. Ritz, lid der financiële commissie der firma (vice-voorzitter der vereniging „Effectenbescher ming"), die met jhr. W. P. de Koek mede een aantal aandeelhouders ver tegenwoordigde, uitte zijn waarde ring voor dé vele arbeid, welke het afgelopen jaar door het college van commissarissen is verricht. De finan ciële commissie zou het evenwel zeer op prijs stellen meer ingeschakeld te worden in het financieel beleid, waartoe meer contact met de enig beherend vennoot noodzakelijk is. De structuur der Comm. Venn. Spr. vestigde voorts de aandacht op de structuur van deze commandi taire vennootschap, welke spr. nog steeds zorgen baart en spr. vroeg zich af. wat er b.v. zou gebeuren in dien de enig beherende vennoot zou komen te overlijden of op andere wijze uit de C.V. zou treden. Wat het verslag zelf betreft meen de spr., dat het erg summier was. Hij vroeg inlichtingen over de bezit tingen op de balans en de schulden van debiteuren. De voorz. gaf toe, dat het overleg tussen directie en fin. commissie niet altijd even vlot is geweest, doch gaf de verzekering, dat commissarissen een open oor zullen hebben voor ev. van deze zijde geuite verlan gens. Wat de structuur der CV. betreft, deelde spr. mede, dat dit de volle aan dacht heeft van commissarissen. Zij zijn overtuigd, dat er verandering moet komen, doch hoe is nog niet te zeggen, ook niet of het op korte ter mijn mogelijk is de C.V. in een N.V. om te zetten. De directeur, de heer C. W. Tiele man, gaf hierna enkele inlichtingen over de geschatte voorraden, in over leg met en door de accountantsdienst vastgesteld en antwoordde op de tot hem door jhr. De Koek gerichte vraag hoe hij over de omzetting van de zaak in een N.V. dacht, dat hij hier mede onmiddellijk accoord zóu gaan, zodra er een practische omzetting mogelijk is. Het verslag werd hierna goedge keurd. Het college van commissarissen werd hierna uitgebreid door de be noeming als zodanig van de heer H. H. Tieleman, die na een bestuur van 43 jaar als beherend vennoot om ge zondheidsredenen in 1952 was afge treden. De heer H. H. Tieleman aanvaard de deze benoeming onder dank, de CONCERTEN MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. De Maatschappij voor Toonkunst zal ook in het komende seizoen een drietal concerten organiseren. Hiertoe zijn geëngageerd in October „I music di Roma" (13 musici), in December het Franse Trio Pasquiez en in Ja nuari de jeugdige Nederlandse pianist Theo Bruins. SUBSIDIES HERSTEL VAN PANDEN. De Staten der Provincie Zuid-Hol land hebben besloten om voor herstel van panden die onder Monumenten zorg vallen, subsidies voor herstel van de de volgende panden te Lei den te verstrekken. 696,voor het pand Oude Vest 103; 18.976 voor het pand Breestraat 113; 730 vor het pand Hooglandse Kerkgraoht 18 en ƒ4.178 voor het pand Herengracht 82. Al deze bedragen zijn een tege moetkoming van 10 pet. (pand He rengracht 82: 15 pet.) in de geraam de kosten van herstel. Congres A lg. Ned. Slagershond )tEet meer vlees" campagne Het programma van de jubilerende Slagers-patroonsvereniging spreekt er van, dat zestig jaar geleden de vleeskeuringsdienst in werking is ge treden, nadat er gedurende eeuwen van hygiënisch toezicht op vlees geen sprake was. Dit feit heeft niet alleen tot gelukkig gevolg gehad, dat de mo derne huisvrouw een veilig carbo- naadje, dat aan alle wensen van de verzekering gevend, dat hij ook als verwende gastronoom voldoet, kon Voor zover zij gisteren al niet aan wezig waren bij de viering van het 60-jarig bestaan avn de Leidse Sla- gerspatroonsvereniging, kwamen he denochtend de afgevaardigden van de landelijke afdelingen van de Al gemene Nederlandse Slagershond naar de Sleutelstad ter bijwoning van het congres 1954, dat in de Stadsgehoorzaal werd gehouden. Tijdens dit congres hield de bonds voorzitter de heer B. van der Eijk, een rede, waarin hij enkele aspecten belichtte, welke voor deze bedrijfs tak van groot belang zijn. Allereerst weidde spreker uit over de onlangs ingevoerde en geheel gewijzigde or ganisatievorm, welke resulteert in de oprichting van het Bedrijfschap Sla gerij. Teneinde het vleesverbruik te stimuleren is een commissie uit het federatief bestuur benoemd, welke de mogelijkheden onder het oog zal zien, die kunnen leiden tot een doel matige „eet-meer-vlees"-campagne. Vervolgens wees spr. er op, dat de slagei's mede wensen te spreken als het gaat om slachthuisbelangen en dat het onjuist is hetgeen in vele gevallen nog voorkomt dat de sla ger leeft bij de gratie van zijn gros sier. Wij moeten, aldus de heer Van Eijk, naar een gezonde slagersstand en daarvoor is het van belang, dat een slager terdege let op een econo mische bedrijfsvoering. Huishoudelijke zaken Bij de afhandeling der huishoude lijke zaken werden de heren J. H, Schurink te Apeldoorn, J. G. Ha- bold te Amsterdam, D. Schop te Klaaswaal en A. Weemaes te Middel burg tot bestuurslid herkozen en de heren G. P. Boss te Hoogezand, B. Gerritsen te Leeuwarden en J. Mo- ser te Rotterdam tot leden van het bondsbestuur benoemd. Besloten werd om het congres het volgend jaar in Haarlem te houden. Burgerlijke Stand Geboren: Adrianus z. van A. Disse- veld en M. Verwoerd; Maartje d. van ,7. de Wit en M. Springer; Wilhelmina ci. van W. J. G. van Son en A. M. de Graaf; Leendert Franciscus z. van C. J. A. v. Loenhoud en A. G. Dijkman; Hermanus Cornelis Jacobus z. van R, J. v. d. Krogt en M, S. Pannebakker; Christoffel Robbert z. van C. Koe- brugge en W. J. Schuurman; Rober- tus Gerardus Carolus z. van J. C. M. Loomans en M. C. J. Strouken; Jose phine Barbara Maria d. van J. G. Lamme en J. M. v. Amsterdam; Pie- ter Arend z. van M. van den Oever en A. v. d. Plas; Johannes Petrus z. van J. C. Brederode en E. Plug; Adriana d. van C. Varkevisser en J. Verdoes. Gehuwd: T. H. J. Janssen en E. Stol; W. A. M. Weenink en E. Vinke- stijn; G. M. Havik en E. C. C. Brou wer; H. J. Neuteboom en C. P. v. d. Walle. Overleden: N. Volkert wednr. 82 j.; J. Fuchs m. 73 j.; M. van Dam m. 40 j. HAZERSWOUDE (H. R.) Na ongeluk doorgereden Zater dagmiddag kwam een juffrouw op een bromfiets in botsing met twee fietsers. Het ongeval gebeurde ter hoogte van de Zonneveldstraat. Het slachtoffer is met een gebroken bovenbeen, een ernstige hoofdwonde en een gekneusd schouderblad naar het ziekenhuis vervoerd. De fietsers, die doorgereden zijn, worden ver zocht, zich te melden bij de politie te HazerswoudeRijndijk NIEUWKOOP VOETBAL VOOR OUDEN VAN DAGEN Zaterdagavond vond er op höt sportterrein van Nieuwkoop een "Voet balwedstrijd plaats tussen het ge- meentepersoneel van Nieuwkoop en een combinatie van gemeenteambte naren uit de gemeente Woubrugge, Ter Aar, Zevenhoven en Nieuwveen. Dit sportevenement geschiedde ten bate van het uitstapje van onze be jaarden. De gasten kwamen op een zeer originele wijze Nieuwkoop binnen, n.l. op een' open brandweerwagen, welke men uit de oudheid had opge duikeld. Het vehikel arriveerde met veel geraas en getoeter 'bij het sport veld. De muziekvereniging „Eensgezind" werkte belangeloos mede aan het welslagen van deze avond. Ds. Breuking verrichtte de aftrap, Beide elftallen bleken van hetero gene samenstelling te zijn, wat het komisch effect nog versterkte. De keeper van Nieuwkoop werd tweemaal kansloos gepasseerd, waar door de stand dus 02 werd. Dit bleef zo tot de rust. Na de rust kwamen de Nieuw- koopse gemeente-dienaren in actie en wisten spoedig een tegenpunt te sco ren (12). De combinatie liet dat niet onder zich en voegde nog een punt toe aan hun voorsprong (13). Tenslotte konden de Nieuwkopers nog eenmaal scoren, waardoor de stand 23 werd en waarmede tevens het einde kwam van deze spannen de en leuke wedstrijd. De opbrengst bedroeg 75,welk bedrag zal worden toegevoegd aan 't potje voor de reis van de Nieuw- koopse ouden van dagen. ZWAMMERDAM RESTAURATIE NED. HERV. KERK. De Staten der provincie Zuid-Hol land hebben in eerste gewone zitting besloten aan de kerkvoogdij der Her vormde gemeente in de op f 43.032, geraamde kosten van herstel van haar kerkgebouw een subsidie te ver lenen van 15 pet. tot een maximum van 6.455,met dien verstande, dat de uitbetaling eerst zal geschie den telkens nadat een evenredig deel der rijkssubsidie is uitgekeerd, Agenda ven Leiden DINSDAG; Leonardushuis, Haag weg, 8 uur nam, uitreiking Diploma's Kith E.H.B.O. afd. Leiden. WOEN8DAG: Pieterskerk, 3 uur nam. Promotie letterkundigen. Stadsgehoorzaal, 2.30 nam. Bier tapwedstrijd. Do Kleine Burcht, 8 uur nam. ver gadering Ver. Van Postzegelverzame laars. DONDERDAG: Gulden Vlies, 8.15 uur, Vergade ring Maatschappelijk en Cultureel overleg. Hotel „De Wageningse Berg" Wa- geningen, bijeenkomst Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde afd. Leiden. BIOSCOPEN. Casino: „Jeugd in gevaar", 18 jaar. Dag. 2.30, 7 en 3.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 u. en 9.15 uur. Lido: „Een hart van goud". Alle leeftijden. Dag. 2.30, 7 uur en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Luxor: „De woestijnratten", 14 jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Quo Vades", 14 jaar. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Pijlen der Kiowa's", 14 jaar Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Uw eigen belang, Uw buurman's belang, gemeenschapszin. Bureau B. B. Langebrug 56, tel. 30441. commissaris, zijn beste krachten aan i de zaak zou geven. De aftredende commissaris, mr. F. J A. Gutteling, werd als zodanig her-1 kozen. Aan het slot der vergadering gaf de heer Ritz uiting aan zijn waar dering voor de eminente wijze, waar- a j od de vergadering door mr. Siigter i Gistermiddag heeft het bestuur van 1 ge-Jeicf de 60 jaar oude vereniging in „Het Gulden Vlies" gerecipieerd, aldus Voorschotelen; het is tevens een van de. oorzaken geweest van de oprich ting van een bond van slagers, die in een vereniging eigen belangen en die van de klanten beter beschermd wis ten. Gemeenteraad Koudekerk Wegomlegging Gnefhoek j De Raad der Gemeente kwam j Maandagavond op het Raadhuis in I openbare vergadering bijeen. Voor- eeuw Microscopie kend de vereniging met dit heugely- I Vrijdag a.s. wordt om drie uur te hebben, dat tegen een fabrieks brand de spuit machteloos staat. De heer Geerlof dringt aan op aanne ming van het voorstel. De raad ver enigt zich hiermede z.hst. Grondaankoop woningbouw Deze zal echter de volgende jaren wel beduidend kleiner zijn, daar het salaris van de directeur werd ver hoogd, een vaste kraoht werd aan gesteld en men wil beginnen met af schrijving, daar dit nog nooit is ge daan! Dit zou in 20 jaar voltooid moeten zijn. Wijzigingen van de begroting van het Waterleidingbedrijf lokken geen opmerkingen uit. Ds Rekening van dit bedrijf, over 1953 wurdt de raad aangebeden en zal ter inzage wor den gelegd, voor de raadsleden. Na de uitkering aan de gemeente bedraagt de winst f 9.642.48. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarna de gemeentebegroting over 1953 ge- Het Britse kabinet heeft premier Churchill en minister Eden gemach tigd, dit weekeinde het probleem van de veiligheid in Zuidoost-Azië met piesident Eisenhower en minister Dulles te bespreken en aan een vol ledig onderzoek te onderwerpen Het kabinet was echter de mening toegedaan, dat gezien de verbeterde vooruitzichten te Genève de confe rentie aldaar nog even tijd te geven, alvorens de Westelijke mogendheden zich verplichten tot enige andere, drastischer, oplossing. Het Britse kabinet zou er tegen zijn, nieuwe besluiten over Azië te nemen, voor op 10 Juli de resultaten bekend zullen zijn van het werk der militaire commissies, die op het ogen blik besprekingen voeren over de hergroepering en evacuatie van de Franse en communistische legers in Vietnam, Laos en Cambodja. Wat de vorming van een defensie- pact voor Zuidoost-Azië betreft, zou Engeland thans bereid zijn tot on middellijke bilaterale besprekingen te Washington over de omvang en.de organisatie van een dergelijk pact. In verband met de huidige vooruit zichten voor een vredelievende rege ling in Indo-China verwacht men echter, dat Churchill en Eden zich iegen de onmiddellijke bijeenroeping van de mogelijke leden voor een Zuidoost-Azië-pact zullen kanten. ke feit geluk te wensen. Daar waren onder meer afgevaar digden van de afdelingen Groningen, Zutphen, Arnhem, Amsterdam, Den Haag, Vlaardingen, Rotterdam, Delft, Amersfoort, Voorburg, Nijmegen, Hilversum en Haarlem. Voorts de' wethouder D. van der het Rijksmuseum voor de Ges-Mede- KcnlnAin te hebben ontvangen met nis der Natuurwetenschappen, Steen- voer het Haar aangeboden aar- STA 4" eeuw microscopic'". Onder net motte „Van vergrootglas tot oog der weten schap", zullen hier niet vouisiei van d. en itu aankop net lïicn der notulen mededeling van 8rond van mtvr dc Graa!f_ deed een schrijven van H.M. de j Oppelaar in 't belang van de Volks- Vervolgens komt aan de orde een j wijzigd. voorstel van B. en W. tot aankoop j Wegomlegging Door G.S. waren verschillende raadsbesluiten goedgekeurd. Kwaak, namens het gemeentebe-croscopen. in een reeks, coklhnmend Dc raad wijzigt op voorstel van stuur, de heer M. Weima, directeur van alleroudste tot ongeveer 1880, 3. en W. de uitkering van ziekte- an de Markt- en Havendienst, dr.te zien zijn (waaronder ook .;eiden kosten van het gemeentepersoneel, K. Reitsma en de heer J. W. Schnei der, resp. directeur en hoofdadmini- i strateur van het slachthuis, de heer J. H. v. d. Kloot, secretaris van de i Leidse Middenstands Centrale, de heer D. Haarman, van de Amster damse Huidenclub, de heren G. J. v. Stpel en Tj. Kuypers namens de Vebo, mr. dr, P. G. Knibbe, namens de Kamer van koophandel, de heer' G. P. Bergers, voorzitter van de af deling Leiden der R.K. Slagerspa- troonsvereniging, de heer D. de Roo- de,. voorzitter van de afdeling Leiden van de Christelijke Slagerspatroons- vereniging, de heer W. A. Bergers, ïarnens de Leidse varkensslachters, ie heer A. Robbers, voorzitter van ie' afdeling Leiden van de Chr. Bond van Voedings- en Genotmiddelen, de heer J. C. v. d. Zeeuw, namens de Algemene Bedrijfsbond en de Be- drijfsunie en een deputatie yan de Provinciale Groningse Slagershond. Goede organisatie. De heer B. van der Eijk, de bonds voorzitter, die met geheel het hoofd bestuur van de Algemene Neder landse Slagershond aanwezig was, sprak bij de aanvang van de receptie sen woord van felicitatie tot het be stuur, waarin hij onder meer zeide, dat de geschiedenis van Leiden niet alleen getuigt van strijd en doorzet tingsvermogen maar tevens van een goede organisatie, welke ook in de jubilerende vereniging tot uiting komt. Hij gaf de vereniging zijn bes te wensen voor de toekomst. Aan het einde van de receptie sprak dc voorzitter van de vereni ging, de heer G. W. Zandvoort, een woord van dank tot allen voor de vele felicitaties en de prachtige ge schenken, die daarmede gepaard gin gen. 's Avonds waren slagers en sla gerspatroons te vinden in de Stads gehoorzaal waar, na een woord van welkom van de voorzitter van het ju bileumcomité, de heer D. Abspoel, Gé Hofenks Cabaret-Variëté met een programma van gezellige muziek, kolder en dwaasheid een ware feest stemming kweekte. Frans du Meé, Fred Wiegman en Elleii Castell brachten sketches en liedjes; Gé Ho- fenk met zijn ensemble en clavioline en Jack Smith Comp. verzorgden het muzikale gedeelte. te bezichtigen exemplaren uit bin- en brengt die, naar analogie van het nen- en buitenland), maar ook wordt rijk op f 60.voor gehuwden en een overzicht gegeven van het weri. 33.voor ongehuwden. Ook de dat met deze microscopen is verricht rechtspositie-regelingen van het per- (b.v. entdekking der bacteriën; toe-sor.eel der gemeente worden gewij- Êassing in de medische diagnostiek). zigd, in dien zin, dat voortaan een nkele modellen worden gedemon-1 recht ontstaat op 2% vacantie-toe- streerd, welke ook door de bezoekers j lage per jaar, zulks ook in overeen- gehanteerd zullen mogen worden; dit j stemming met het Rijk. De heer geldt ook voor het beroemde Leu- Geerlof vraagt, of deze regeling ook wenhoekmicroscoopje. Tevens zijn geldt voor de arbeidscontractanten tentoongesteld vele fraaie praepara ten, en microscopen, gebruikt door Leeuwenhoek, Lyonet, Rauwenhoff, Beyerinck, Frederik van Eeden e.a. Voorts verluchten tekeningen, por tretten, historische boeken, prenten, handschriften (Huygens, Swammer- dani, Zeiss e.a.) de tentoonstelling. Zowel voor de natuurwetenschap pelijk als voor de historisch georiën teerde is hier een schat van objecten bijeengebracht, terwijl verduidelij kende schema's ook voor de leek het inzicht kunnen verdiepen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men niet-Westerse Sociale Studie, de heer A. A. M. v. d. Ende te Wasse naar; candidaatsexamen Franse taai en letterkunde mej. C. C. J. Jamin Rotterdam; doctoraal examen Franse taal- en letterkunde mej. J. A. B. M. Swees te Den Haag. COLLECTE G.M.F. Meldden wij gisteren het gunstige resultaat van de collecte, welke de vorige week in Leiden en omgeving werd gehouden ten bate van de Ge zamenlijke Militaire Fondsen, te we ten 6528,thans laten wij hieron der de bedragen volgen, welke in elke gemeente werden opgehaald: Leiden huis-aan-huis-collecte 1957, idem straatcollecte 1728, Katwijk 1074, Leiderdorp ƒ201, Noordwijk f 594. Noordwijkerhout 198, Rijns burg ƒ201. Sassenheim ƒ216. Valken burg (exclusief Vliegveld ƒ68, War mond 84, Zoeterwoude 143. OEGSTGEEST Te Haarlem slaagde heden voor de acte N.A. mej. Gré de Groot, al hier. huisvesting. Zij willen 3.1 ha aan- Bij de wijziging die in de gemeen- kopen tegen een prijs van ƒ1.per tebegroting over 1954 moet worden m2. Hiervan zou voor het uitbrei- j aangebracht, komen over enkele dingsplan ogenblikkelijk 1.6 ha. j punten de tongen weer los. Aller- kunnen worden gebruikt. In hun eerst is daar een post, voor de om- toelichting geven B. en W. te ken- j legging van de weg bij de Gnephoek. nen, dat de overige grond beschik- De voorz. zegt, dat dit nu eindelijk baar moet zijn voor een Groene j in kannen en kruiken moet komen, ge Kruisgebouw, en nieuwe openbare i zien de lange onderhandelingen, school en een noodslachtplaats. I Maar ook het feit. dat Alphen al 'i lang de benodigde grond kocht, De heer v. Hemert vraagt, hoe- i dringt naar een oplossing. De heer veel huizen er gebouwd kunnen j v. Hemert vraagt naar de mogelijk- worden op de benodigde grond. De j heid var. een goedkopere oplossing heer v. Keekem, gemeentearchitect. Hij vindt de bestaande bocht in de licht het voorstel nader toe en schat weg niet zo erg gevaarlijk en zegt, Marktberichten hetgeen bevestigend wordt beant woord. Vuilophaling De onderhandse aanbesteding van het ophalen van haardas en huis vuil door Ant. v. Harskamp, za voor een jaar worden gecontinueerd als de raad daartegen geen bezwaar heeft. De voorz. zegt, dat verschil lende pogingen, om in de ophaalme- thode verbetering te brengen, tot nu toe mislukt zijn. De heer Heems kerk zou, indien klachten zijn in gekomen tegen de wijze van opha len, tot openbare aanbesteding wil len overgaan. De voorz. zegt echter geen klachten te hebben ontvangen waarop de raad zonder hoofdelijke stemming met het voorstel van B. en W. accoord gaat. B. en W. stellen de raad voor, om toe te treden tot de gemeenschap pelijke hulpverlening in geval van brand in de provincie Zuid-Holland. Hiertegen rijzen nog al bezwaren. De heer v. Hemert wijst op de kos ten aan dit voorstel verbonden. Hij vraagt, hoe het eigenlijk met de kosten van hulpverlening zit. Dc voorz. antwoordt hem uitvoerig. Hij wijst er op, dat het niet verantwoord is, afzijdig te blijven. Als er stem men opgaan, om toch vooral niet aan te sluiten, wijzen burgemeester en beide wethouders er op, dat, waar men niet aansluit, men ook alle rechten mist. Bovendien mag men geen sta in de wég zijn, bij on derlinge hulp en samenwerking. Ook overwege men, dat er in Koude kerk gelukkig nog nooit een wer kelijk grote brand is geweest. De heer v. Hemert merkt op, dat dan onze spuit toch waardeloos is. Na dat B. en W. hadden aangetoond, dat dit toch niet juist gezien is, ver klaarde de heer v. Hemert, bedoeld vindt de lasten te groot. Ook de j derhandelingen nu in een stadium heer v. Veen wil van deze aankoop zijn, dat gegronde hoop bestaat, op niet weten. Hij sluit zich bij de heer een vergelijk. Mocht dit niet moge- ROTTERDAM, 22 Juni. Vee. Aanvoer: 3807 (5517) totaal stuks, waarvan 500 vette koeien, 944 (542) gebruiksvee, 100 vette kalveren, 247 (144) graskalveren, 877 nuchtere kal veren, 89 varkens, 145 biggen, 138 paarden, 70 veulens, 107 schapen en lammeren, 546 weidelammeren en 44 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.80—3.00,2.70—2.80, en 2.20—2.55 en vette kalveren f 2.50 —2.60, 2.30—2.40 en 1.90—2.10 per kg. levend gewicht: graskalveren 440340230, nuchtere kalveren 53—4842, biggen 6555—40 per stuk, slachtpaarden 2.00, 1.90 en 1.30 per kg. levend gewicht; veu lens 350250150, schapen 130 11090, weidelammeren 80—6050 kalf koeien en melkkoeien 1150—975 875, varekoeien 800700585, vaarzen 850700—570, pinken _.r - ,- 580480—370; vette koeien aan- «uil„"«f* I voer a's vor>ge week, handel stug, QQv. Q ,r.rv, prjj3 ajs gisteren, prima's boven no- Maat aan. Ook vraagt hij, of het no dig is, de door B. en W. genoemde gebouwen op te trekken. De heer Maat wil alleen de be nodigde 1,6 ha. kopen. De prijs daar voor is redelijk. Doch voor de ove rige grond is zij vier maal zo hoog als de normale iandtaxatie. B. en W. wijzen er op, dat men deze zaak niet uit landbouwersoog punt moet bezien, doch uit het oog punt stedebouwkunde. Na enige discussie blijkt wel, dat de heren het over de prijs wel eens zijn. Nogmaals geeft dan de gemeen te arohitect een toelichting waaruit blijkt dat door deze aankoop de boerderij van de heer Reijneveld voor het grootste deel gespaard kan blijven. Er moet een weg komen naar de Lage Waard. Deze moet be bouwd kunnen worden. De gemeen tearchitect wijst er op, dat bij ge hele aankoop van het terrein, het bouwrijp maken veel goedkoper zal zijn. Bovendien zullen we er mee moeten rekenen, dat er minstens 50 huizen onbewoonbaar worden ver klaard. B. en W. merken op, dat dit er wel 83 zullen zijn. De heer Maat wil een voorstel in dienen tot partiële aankoop. B. en W. vinden dit een moeilijke kwes tie, De heer Geerlof wijst nog op het nijpend gebrek aan goede grond, Gezien echter de stemming in raad, nemen B. en W. hun voorstel terug. Gemeentebegroting gewijzigd. Enige wijzigingen in de begroting van het Verpleeghuis worden goed gekeurd. Ook wordt na een toelich ting van de voorz. de rekening 1953 van dit huis goedgekeurd. De zuive re inkomsten waren 33.274,47 en de uitgaven 27.702,69. De winst die werd gemaakt bedroeg ƒ3.571,78. lijk zijn, dan zal zeer zeker de weg van onteigening worden bewandeld. De raad gaat er mee accoord, dat de begroting wordt gewijzigd met een bedrag van 2.000. Voorts zijn er nog wijzigingen in verband met het bezoek van H.M. de Koningin en de ter hand geno men wijziging van het uitbreidings plan. De heer v. Hemert zal graag zien, dat als de tuintjes bij de hui zen kleiner worden, ook de plant soenen worden verkleind. Naar zijn gevoelen krijgt onze gemeente te veel plantsoenen, en daardoor ook te veel gemeentewerklieden. Vooroorlogse plannen gewijzigd Nadat de voorz. opgemerkt heeft, dat het juist in de bedoeling ligt, de plannen, die geheel vooroorlogs zijn, te wijzigen, merkt men op, dat het plan van B. en W. algemeen aan vaardbaar is. De heer Geerlof vraagt of de woningen na wijziging der plannen niet te klein zullen worden Hij wordt gerustgesteld. Weth. v. Vegten merkt nog op, dat er ook kans moet zijn middenstandswonin gen te zetten, en zegt, dat er grote kans op bestaat, dat de openbare school wegens ondeugdelijkheid zal worden argekeurd. Dc voorstellen van B. en W. worden hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer v. Hemert naar verbetering van de weg in de Hoge Waard. Het ant woord luidt, dat er gedaan wordt, wat mogelijk is, doch dat het geld voor deze dure werken ontbreekt. Vervolgens vraagt de heer v. He mert naar de afleveringsdatum van de in aanbouw zijnde huizen. Deze is verlaat in verband met de vorst. Maar ook door het verschrikkelijk gebrek aan geschoolde arbeidskrach ten. tering, vette kalveren aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen iets lager; graskalveren aanvoer even kleiner, handel lui, prijzen onveran derd, nuchtere kalveren aanvoer kor ter, handel stroef, teruglopende prij- zen^ biggen aanvoer minder, handel flauw, dalende prijzen; slachtpaar den aanvoer iets kleiner, handel sle pend, prijzen beste jonge pa-arden onveranderd, verder iets minder in prijs; veulens aanvoer groter, handel prijshoudend; schapen: aanvoer even handel traag, niet geheel prijs houdend, weidelammeren aanvoer ruimer, handel redelijk alleen zware wat stijver in prijs, verder onveran derd, kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen constant; varekoeien aanvoer gewoon, handel slepend, prijzen onveranderd; vaarzen en pinken aanvoer tamelijk, handel flauw, prijzep stabiel, bokken en geiten aanvoer groter, handel stil, prijzen constant. LEIDEN. 22 Juni. Vette Varkens. Aanvoer 278 vette varkens. Note ring: zware 1.911.88, lichte 1.90 1.93, slagersvarkens géén notering, zeugen f 1.701.73 per ke. levend ge wicht. Handel vlot, later minder, 8 nuchtere kalveren 3545 per stuk en per levend gewicht 1.001.10. BODEGRAVEN, 22 Juni Kaas. Aangevoerd 186 partij, Prijzen: 1ste soort 2.072.14, 2de soort 1.95 2.06, extra 2.32 per kg. Handel kalm. VINKEVEEN. 21 Juni. Groente. Bloemkool 842 cent, sla 2.55 cent en komkommers 1534 cent per stuk; peen 1330 cent per bos, aard-beien 5282 cent per pond: postelein 410 cent. spitskool 1012 cent, tuinbo nen 25—30 cent, doppers 4146 cent, capdoppers 51 cent, peulen 4306 cent, kassnijbonen 1.061.26, was- peen 2432 cent: spinazie 1522 ctj andijvie 1217 cent, tomaten 0.9Ö 1.26, rabarber 13 cent.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3