Minister Luns over het werk van de Verenigde Naties N.Z.H.V.M. gaat trams rond A'dam door bussen vervangen Zuid-Nederland voert een verbitterde oorlog tegen vraatzuchtige rupsen Dronkeman sloeg overweg wachter 'n hersenschudding Helicopter gestrand Veehouders weigerden op principiële gronden inenting van rundvee ZATERDAG 19 JUNI 1951 LIE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Tweede Kamer De Tweede Kamer heeft gistermid dag de behandeling van het verslag over de achtste algemene vergade ring van de Verenigde Naties, welke is gehouden te New-York van 15 September tot 9 December 1953, voortgezet. De Minister zonder portefeuille, de heer LUNS, verklaart erkentelijk te zijn voor de lovende en critische beschouwingen, die zijn gehouden. De waardering voor de VN liep uit een, maar het positieve oordeel is in de Kamer sterker vertegenwoordigd dan het qegatieve. Spr. erkent, dat er fouten aan de organisatie kleven. De regering 'zal haar constructieve steun aan de VN blijven geven. In verband met het feit, dat de heer Schmal het verslag vervelend heeft genoemd zegt spr. zich inder daad amusanter lectuur te kunnen voorstellen. Het gevaar voor een conflict van plichten acht spr. voor leden der de legatie, die Kamerlid zijn, niet groot. De aanwezigheid van Kamerleden in de delegatie blijft de regering op prijs stellen. De voordelen overtref fen de nadelen. De grote politieke vraagstukken hebben in de V.N. aanvankelijk meer belangstelling gehad dan de econo mische, hetgeen z.i. voor de hand lag. Thans is er een groeiende belang stelling voor de minder ontwikkelde gebieden. Te dezen aanzien gelden voor de regering dezelfde motieven als welke de heer Ruygers noemde. Spr. betoogt, dat ons belang gro tendeels ligt en blijft liggen over zee. De lager-ontwikkelde gebieden kunnen van onze ervaring profite ren. Met de heer Ruygers prefereert hij een multilaterale benadering der vraagstukken van de minder-ont- wikkelde gebieden boven een bilate rale. Ieder weet, dat wij geen poli tieke bijbedoelingen hebben zegt spr. Technische hulp alleen is niet vol doende. Daarom is de regering voor standster van de oprichting van een internationaal fonds voor economi sche ontwikkeling. Spr. is met de heer Ruygers van oordeel, dat. ons land in het sociaal- economische vlak internationale ver plichtingen heeft. De vraag hoe froot de bijdrage zou moeten wezen an spr. thans echter onmogelijk be antwoorden. Het probleem van de voedselte korten zal pas van minder belang worden als het economisch en agra risch ontwikkelingsproces minimale vooruitgang heeft gemaakt. Met betrekking tot de kwestie der stabilisering van de grondstoffen- prijzen zegt spr., dat de regering het in principe eens is met het voorstel tot instelling van een stabiliserings commissie. Op het punt van fret Nederlandse initiatief te Straatsburg met betrek king tot het vluchtelingenvraagstuk bestaat enig misverstand. Het is niet de bedoeling nieuwe fondsen of or ganen op te richten. Het voorstel be oogde de Raad van Europa te vragen de medewerking der Europese lan den aan het wereldfonds te stimule ren. Men denke overigens niet te spoedig, dat het vluchtelingenvraag stuk is opgelost. Alle activiteiten zijn van belang. De status van de vluchtelingen. Met betrekking tot de goedkeuring van de conventie in zake de status van de vluchtelingen zegt de minis ter, dat het wetsontwerp zijn depar tement heeft verlaten en thans in behandeling is bij de Raad van Sta te. De indiening is dus binnenkort te verwachten. Sprekende over de conventie van de rechten van de mens, zegt de mi nister, dat de desbetreffende com missie vaak een forum van verdacht making en beschuldiging is gewor den. Over begrippen als vrijheid, de mocratie e.d. blijken grote verschil len te bestaan. Vandaar dat in de V.N. bepleit is de voorkeur te geven aan regionale conventies. Met voldoening heeft spr. de in stemming vernomen ten aanzien van het initiatief der Nederlandse dele gatie tot herziening van het hand vest. 80-jarige bedelaar 12 jaar gevangenis Zijn vriend vermoord De Utrechtse rechtbank heeft gis teren de 80-jarige Nijmeegse bede laar, die in Juni 1953 nabij de Leus- derheide zijn invalide vriend zou hebben neergeslagen en hem zou •hebben beroofd van zijn horloge en een geldsbedrag, veroordeeld tot 12 jaar met ter beschikkingstelling. Bij de opsporing van de dader werd bij een opko<per te Nijmegen het horlo ge van de vermoorde aangetroffen, dat door de verdachte onder de valse naam was verkocht. Tegen de ver dachte, die tot het laatst toe vol hield onschuldig te zijn aan het hem ten laste gelegde, was eveneens 12 jaar geëist met ter beschikkingstel ling van de regering. Ruim 400 jongelui uit de hoogste twee klassen van HBS en gymna sium, of in het bezit van een eind diploma 1953, zijn gisteren te gast geweest bij de Konniklijke Marine, aan boord van Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën", te Rotterdam. Als gastheren fungeerden een aan tal tweede-jaars adelborsten, die groepsgewijs alles hebben laten zien, wat jongens zo interesseert op een oorlogsschip. De koloniale verhoudingen. In verband met opmerkingen over koloniale verhoudingen zegt spr., dat de behandeling vfcn de Indonesische kwestie in de V.N. niet het voorbeeld van verstandige behandeling is ge weest. Ten aanzien van Suriname en Cu rasao, aldus de minister hebben de VN niet uitgeblonken door objecti viteit en kennis van zaken. De regering heeft begrip voor het streven naar het beëindigen van ko loniaal bestuur. Er dienen daarbij regels in acht te worden genomen waarvoor de VN geen oog hebben. Nadat het conflict in Korea was uitgebroken was de kwestie van ver tegenwoordiging van China niet op portuun. Zolang communistisch Chi na agressor is handhaaft de regering haar standpunt. De prijs waarvoor een soort oplos sing van het Koreaanse conflict be reikt zou kunnen worden, was te hoog. De communisten zullen ook niet gedacht hebben, dat hun voor stel aangenomen zou worden. De nieuwe voorstellen van Molotof te Genève bevatten geen enkel nieuw punt. De besprekingen in zake In- do-China worden voortgezet. Opmerkend, dot solidariteit van Westerse kant noodzakelijk is, ver klaart de minister de reis van Chur chill en Eden naar Amerika toe te juichen. Naar aanleiding van by de replie ken nog gemaakte opmerkingen zegt de minister, dat Nederland in Genève geen partij is geweest bij de bespre kingen over China. Het verslag wordt hierna voor ken nisgeving aangenomen. Tegen vijf uur wordt de vergade- BEGROTTNGSWIJZIGING. Gistermiddag is in de vergadering der Tweede Kamer andermaal aan de orde gekomen het wetsontwerp tot wijziging van de begroting 1953 van het Departement van Landbouw, Visserij cn Voedselvoorziening. De gewone dienst wordt verhoogd met een bedrag van 3.976.200 en de bui tengewone dienst voor wat de kapi taalsuitgaven aangaat met f 255.990. De wijziging houdt o.a. verband met de aankoop van een stuk land in de Bilt voor de bouw van het nieuwe instituut, dat zal ontstaan door sa menvoeging van de Rijksserum-in richting te Rotterdam en het staats- veeartsenij kundig onderzoekingsin stituut te Amsterdam. De vorige week hadden de heren den IHartog (WD) en Vondeling <Arb.) te kennen gegeven, dat zij de prijs nog al hoog vonden. Minister MANSHOLT zegt, dat op het eerste gezicht de prijs hoog is. Het was echter moeilijk een geschikt terrein te vinden. Het terrein moest aan bijzondere voorwaarden voldoen. De heer DEN HARTOG (WD) verklaart zich bevredigd door 's mi nisters antwoord. Het wetsontwerp wordt z.h.s. goed gekeurd. Eindelijk B. en W. van Amsterdam hebben de raad meegedeeld, dat thans na langdurig onderhandelen overeen stemming is bereikt met de Noord- Zuid-Hollandse Vervoersmaatschap pij N.V. (N.Z.H.V.M.) tot het ver vangen van de tramdienst Amster damHaarlemZandvoort door een autobusdienst, ingaande 1 Maart 1956. Het eindpunt in de hoofdstad van deze dienst zal worden gevestigd op het terrein van de voormalige groentenmarkt aan de Mamixstraat hoek Elandsgracht. R.K. Ambtenaren Voor de mensheid en niet omgekeerd In „Pays Bas" te Nijmegen is giste- avond de jaarvergadering van de groep administratieve ambtenaren van de ARKA geopend. De burge meester van Nijmegen, mr. Ch. Hus- tinx heeft gistermiddag de congres sisten op 't gemeentehuis ontvangen. Hij wees op de belangrijke plaats, die de ambtenaar tegenwoordig in neemt in het maatschappelijk leven, nu de téfak van de overheid bij de toepassing van zovele nieuwe wetten sterk verruimd is. De ambtenaar mag evenwel nimmer vergeten, dat hij er is voor de mensen en niet om gekeerd. De voorzitter van de groep admini stratieve ambtenaren, die heer H. Loerakker uit Haarlem, prees Nijme- De N.Z.H.V.M.-tramdienst op Slo- terdijk zal met ingang van 6 October a.s. worden gestaakt en vervangen v/orden door een nieuwe gemeente lijke busdienst, lijn 14, van de Haar lemmerweg via Bos en Lommer naar Stationsplein. £ied aan de/ze tifd EINDEXAMEN Aan alle jongelieden, die dezer dagen aan een examen worden onderworpen. Kees Bruin en Willem van der Plas die deden eens tezamen, dat is al heel veel jaren t'rug hun eind- en staatsexamen. Kees Bruin had zes jaar lang gezwoegd door plichtsgevoel gevangen, maar Willem van der Plas had steeds de luibak uitgehangen. Kees Bruin was dan ook nummer één, hij was niet zenuwachtig, hij kende al zijn vakken best en slaagde dan ook prachtig. Hij ging vol moed de wereld in om energiek te strijden en zich na dit geslaagd delbuut een toekomst te bereiden. Zo niet met Willem van der Plas, u hebt het reeds begrepen, die heeft 'm, toen 't examen was niet al te kort geknepen. Hij zakte dan ook glorieus en zonder einddiploma zocht Willem naar een baantje bij zo iets als nu Hawoma. Zo zijn zij beiden uitgegaan otm zonder verder dralen door arbeid van verscheiden aard hun toekomst te bepalen. En ieder, die hen had gekend, kon enkel dit beseffen, dat Kees Bruin Willem van der Pias- heel ver zou overtreffen. Veel jaren zijn voorbijgegaan, 'k had hen uit 't oog verloren en 'k dacht niet, dat ik ooit van hen nog eenmaal iets zou horen. Toen zag ik plots'ling in de krant hen beiden op een foto; de knappe Kees de Bruin te voet en Willem in een auto. TROUBADOUR. ONTLUISTERDE ZOMERPRACHT Eenmaal in de twaalf jaar komen zij met millioenen en vreten de bomen kaal DE LEVENSOMSTANDIGHEDEN VOOR DE RUPS van de bastaard- satijnvlinder schijnen dit jaar uitermate gunstig te zijn geweest, want in sommige gedeelten van Noord-Brabant heeft dit gedierte zich zo stertt vermenigvuldigd, dat van een epidemie kan worden gesproken. Van grote economische betekenis is de door deze vraatzuchtige vlinder larven aangerichte schade niet, maar zeer onaangenaam is de overlast voor de bevolking van de geplaagde gebieden. De haaruitval van deze wollige rupsen is niet gering; de rondzwevende brandhaartjes kunnen bij mensen wier huid daarvoor gevoelig is, jeukende huidaandoeningen veroorzaken en, als ze in het oog terechtkomen, kwaadaardige oogontstekingen tenge volge hebben. De bestrijding wordt ondernomen op verscheidene manieren en op verschillende tijdstippen van het jaar, maar voor een grootscheepse aanpak, zoals ten aanzien van ratten, muizen, coloradokevers e. d., is de plaag weer niet belangrijk genoeg. Bovendien zijn de deskundigen ervan overtuigd, dat op een gegeven moment zoals ook bij een overbevolking van veldmuizen het geval steeds bleek te zijn de plaag plotseling ophoudt door abnormale sterfte: Dan is er een of andere ziekte veroorzaakt door een bacterie of een zwam, onder de rupsen uitgebroken. De rups van de bastaardsatijnvlin- gen om zijn voortvarende doelmatige der komt het meest voor op eiken en en fraaie wederopbouw. De ARKA-eikenhakhout; zij voedt zich het liefst leden streven bij de behartiging van met eikeblaöeren. Maar deze larve is hun belangen op dit tweedaagse con- een veel vreter: als zij geen eikeblad in gres ook naar bevordering van de I de buurt heeft om aan te vreten, valt autonomie der gemeenten, zodat zij ze iepen en andere loofhoutbomen buiten Den Haag om beter met de (ook vruchtbomen) en Meidoornha- gemeentelijke overheid kunnen be- J gen aan. Op het ogenblik hebben de raden over algemene en eigen belan- laanbomen het meest te lijden van de gen, aldus spreker. I plaag. Brandweer vocht mee. De meeste gemeenten in de ge plaagde gebieden doen al het moge lijke de schadelijke rups te verdel gen; vrijwel alle gemeenten tussen Grave en Den Bosch hebben verorde ningen ter beschikking, die zij in werking kunnen stellen bij een rup- senplaag. Behalve de loonspuiters en de plantenziektenkundige dienst val len ook gemeentelijke instanties de rupsen aan; in Nuland is zelfs de brandweer in actie geweest tegen de veelvraten en niet zonder succes. Een te kostbaar en men bepaalt er zich doorgaans toe, de kommen der ge meenten vrij van rupsen te maken. „Gezellig" De meest voor de hand liggende strijdingsmaatregel is het uitknippen en daarna verbranden der winternes ten. In het najaar verenigen zich de jonge rupsjes, die in Augustus uit de eitjes zijn gekomen, en spinnen een aantal bladeren bijeen. In de zo ge vormde winternesten overwinteren in ieder nest honderden rupsjes zeer gezellig. In het voorjaar ontwaken zij en richten dan zeer grote schade aan blad- en vruchtknoppen aan. Natuurlijke opruiming Goede klimmers met scharen aan lange stokken vallen deze nesten aan, maar het is ondoenlijk gebleken alle bomen langs kilometers lange wegen en in bossen te zuiveren van winter nesten. Er zijn ook insecten (sluip wespen en sluipvliegen), die op deze rups parasiteren en van de vogels eten in het bijzonder de koolmezen graag uit de welgevulde voorraad rupsen in de nesten, maar is er een maal een plaag, dan is hun invloed niet merkbaar. Men rekent met zekerheid op hulp van de natuur zelf; die ruimt op een gegeven moment wel de rupsenover- bevolking op. Tot de volgende epide mie, want een x-upsenplaag als deze schijnt zo eens in de dozijn jaren in bepaalde streken terug te keren. Dat de plaag economisch thans niet van Z'n vriendjes hielpen hem een klein beetje Voor de Utrechtse rechtbank heb ben gistermiddag drie verdachten uit Amersfoort terechtgestaan, beschut digd van het opzettelijk zwaar licha melijk letsel toebrengen. ATHLETIEK Een 20-jarige losarbeider was in gezelschap van een 19-jarige stuca- door en een 29-jarige constructie bankwerker in de nacht van 31 De cember j.l. huiswaarts gekeerd na het gebruik van een flink aantal bor rels. De spoorbomen bij de Kleine Koppel te Amersfoort werden neer- felaten, toen het drietal naderde, och de laatste twee verdachten wis ten er nog onderdoor te kruipen, terwijl de losarbeider zich door de spijlen heen wrong. „Alleen maar vastgehouden". Hij geraakte in gevecht met de overwegwachter, die hen verzocht had heen te gaan, waaraan door de losarbeider geen gevolg werd gege ven. De overwegwachter kreeg een aantal vuistslagen en zou door de beide anderen ook zijn geslagen en geschopt. Dit verklaarde hij althans ter zitting, waar de stucadoor en bankwerker slechts toegaven, dat zij de overwegwachter hadden vastge houden, teneinde hem van hun ka meraad te scheiden. Het slachtoffer kreeg een hersenschudding, tenge volge waarvan hy zes weken rust moest houden. Negen maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht van de reclassering eiste de officier van justitie tegen de losarbeider. De beide andere ver dachten hoorden elk negen maanden met aftrek eisen. A'an het verzoek van de verdedigers, die de onmiddel lijke invrijheidstelling van hun cliën ten verzochten, wilde de rechtbank niet voldoen. Uitspraak 20 Juni a.s. Gistermiddag omstreeks kwart voor drie heeft de helicopter, die van Rot terdam op \veg was naar Brussel, wegens motorstoring een noodlan ding moeten maken op het sportpark Varkenoord te Rotterdam. De zes passagiers zijn per auto naar hun plaats van bestemming gebracht. De helicopter staat nog op het sportpark omdat de onderdelen voor de reparatie uit Brussel moeten ko men. Bij Kon. Besluit is beslist, dat de tijdelijk waarneming van de taak van plaatselijk bestuur bestaanbaar is met het ambt van notaris. Tot nu toe bestond er twijfel over, of de tijde lijke combinatie van deze ambten mogelijk was. campagne op grote schaal is echter grote betekenis is, is voornamelijk toe te schrijven aan het feit, dat er - in de thans geteisterde streken wei- nig boomgaarden voorkomen. Haarlems zomerfeest' Carnavalskoning op bezoek Afscheid van M. A. Reinalda Commissaris der Koningin „dwarskijker in gewest" De commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Rei nalda, zal op 1 Juli zijn ambt over dragen aan mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg. Hij zal zich daarna in Den Haag gaan vestigen, waar hij na zijn Heengaan als com missaris nog verscheidenjfcuncties zal blijven waarnemen. Bij zijn afscheid van de pers heeft hij tijdens een daartoe belegde bij eenkomst verteld over zyn ervarin gen gedurende zijn zeven en een half jarige ambtsperiode. Volgens de oude wetgeving wordt de commissaris der Koningin beschouwd als de door Den Haag gezonden dwarskijker in het gewest, zoals de scheidende commis saris zich uitdrukte. Doch de heer Reinalda, die hoopte dat deze oude opvatting zich zou wijzigen met het gereedkomen van een nieuwe wetge ving, verzekerde dat hij zich nooit als zodanig heeft gevoeld. Hij heeft er zich op toegelegd het provinciale leven te stimuleren en in de hand te houden. MGR. WILLEM BOUTER. Zilveren jubileum als Bisschop. Op 3 September a.s. zal mgr. Wil lem Bouter, Bisschop van Nellore in India, zijn zilveren Bisschopsjubileum vieren. Toen op 8 September 1929 Paus Pius XI Father W. Bouter tot eerste Bisschop benoemde van het nieuw- opgerichte Diocees Nellore (een deel van het Aartsbisdom Madras in In dia), was hij nog een jong missionaris van amper 33 jaar en toen de jongste Bisschop van de wereld. Toch kon men toen reeds wijzen op zijn grote staat van dienst. Hij was de oprichter van een Klein seminarie en enige jaren later de stichter van het Groot-Seminarie voor een inlandse geestelijkheid. Hij mocht het grote geluk hebben, nadat hij in Juni 1930 zijn eerste Priesterwijding had verricht in de „Posthoorn" te Amsterdam, waar hij zijn neef, de tegenwoordige Pastoor H. Koopman van de St. Catharina- parochie aldaar, door de H. Zalving en de Oplegging der handen van Zijn Priesterschap mocht mededelen, zijn eerste Seminarie-studenten de H.H. Wijdingen toe te dienen, Sindsdien heeft hij tientallen Inlandse Priesters mogen wijden, duizenden het H. Vormsel mogen toedienen. Na ruim dertig jaren missionarisleven met vermoeiend reizen en trekken, ^naak te hij in dit voorjaar nog een grote „Vorm-reis", waarbij hij dertig afge legen dorpen bezocht, deels per auto, maar ook met de ossenkar en zelfs lange voetreizenmaar nog steeds geniet deze grote pionier in het Gods rijk van de rijke oogst, welke ieder jaar binnengehaald kan worden en voor zijn zilveren Bisschopsjubilé vroeg hij als feestgave van zijn Priesters het H. Doopsel van ruim vierduizend catechumenen. Eén zorg komt in al zijn brieven naar voren: hele dorpen vragen om onderricht en om het H. Geloof, de velden staan wit van de oogst, maar helaas.... dorpen bekeren betekent kerken bouwen, catechisten aanstel len en scholen bouwen en daarvoor is zeer veel geld nodig. Daarbij be dreigt het godloos communisme ook de Kerk in India en het behoud en de uitbreiding van het H. Geloof in deze gebieden is zeker van groot be lang voor geheel de Kerk. Daarom zullen vele Missievrienden en per soonlijke vrienden van deze sympa thieke Bisschop hem bij zijn zilveren Bisschops-jubilé gaarne hun steun willen geven. Giften voor een hulde blijk tot stichting van kerken en scholen (in India gelukkig niet zo duur als in ons land) kunnen overge maakt worden op Girorekening 184869 ten name van Pastoor H. J, A. Koopman te Amsterdam met vermel ding „Huldeblijk Mgr. W. Bouter". De 75-jarige afdeling van de Ned. Lathyrusvereniging: te Haarlem zal in de Vleeshallen te Haarlem op 1, 2 en 3 Juli een nationale lathyrus tentoonstelling houden. Het jaarlijkse zomerfeest onder lei ding van de stichting Haarlems Bloei zal gehouden worden van Za terdag 31 Juli tot en met 7 Augustus samenvallende met het Internationale esperantistencongres. De feestelijk heden worden geopend met de in tocht van een uit 70 man bestaande gardecorps van de Maastrichtse car navalsvereniging „De Keemelaars". Op een praalwagen, die bij fees telijkheden in Maastricht gebruikt wordt, zullen plaats nemen Prins Jan V met de Raad van Elf, en een Haarlemse foloemenfee. De vereniging zal des avonds op de Grote Markt nabij de Vleeshal een voorstelling geven. Geen bloemencorso. Besloten is geen bloemencorso meer te houden. In de plaats hiervan komt in de avond van Dinsdag 3 Aug. een tocht van verlichte vaartuigen van het Noorder- naar het Zuider Buiten Spaarne, waaraan leden van Haarlemse watersportverenigingen medewerking zullen verlenen, met als slot een wedstrijd admiraalzei- len nabij Spaarndam. Tijdens de feestweek zijn er in de vleeshal voorstellingen van Bert Brugmans poppentheater en kinder voorstellingen in het openluchtthea ter te Bloemendaal. Op de Nassaulaan worden kermis vermakelijkheden opgesteld; het Frans Halsmuseum is des avonds geopend, evenals de stadskweektuin. Koeien moeten verkocht worden De meervoudige economische straf kamer van de Arnhemse rechtbank heeft heden vonnis gewezen tegen de veehouders de V. te Brakel en P. te Waardenburg. Zij veroordeelde beiden tot een geldboete van 100, waarvan 90 voorwaardelijk, alsmede sluiting van hun veebedrijf voor de tijd van twee maanden en verkoop van het aanwezige vee onder toezicht voor 31 Augustus a.s. Het vonnis was conform de eis met dien verstande dat dé officier 10 boete had gerequi- reerd. Verder werd de veehouder van D. te Brakel veroordeeld tot 10 boete. Deze had zijn vee al opgeruimd. Deze drie verdachten was ten laste gelegd het houden van rundvee zon der aangesloten te zijn bij de provin ciale gezondheidsdienst voor dieren ingevolge de wet bestrijding tubercu lose onder het rundvee. Zij hadden geweigerd, op grond van godsdiensti ge overwegingen, hun vee te laten onderzoeken door de veearts. Bedoel de veehouders hadden volgens een deskundige ontheffing van deze be paling kunnen verkrijgen, mits zij binnen zes maanden de dieren had den verkocht en daarvoor in de plaats T.B.C.-vrije koeien hadden aangekocht. Binnen zestien maanden hadden zij dan opnieuw deze beesten moeten opruimen en daarvoor in de plaats T.B.C.-vrije koeien moeten ko pen .indien zij nog steeds principiële bezwaren hadden tegen het onder zoek. Gistermiddag is ten kantore van het Nederlands Economisch Verbond van de confectie-industrie (NEVEC) te Amsterdam bij ontstentenis van de minister van Publiekhechtelijke Be drijfsorganisatie, de heer A. C. de Bruyn, de productiviteitsraad der confectie-industrie geïnstalleerd door mr. J. A. Berger, adviseur voor de productiviteitsbevordering. In deze producfiviteitsraad zijn, be halve vertegenwoordigers van werk gevers en werknemers uit de con fectie-industrie ooki vertegenwoori- digers der overheid en consumenten organisaties opgenomen. Met de installatie van deze raad is de organisatorische opbouw van het Productiviteitscentrum van de con fectie-industrie voltooid.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6