R IJ N STREEK Mathilda uit Londen voert vijf Australiërs dwars door Europa Wapenzendingen naar Guatemala Frankrijk en E-D-G- President Heuss voor Eurovisie W. A* Lam overleden Eerst even kijken in Nederland Vier jaar geëist tegen S. A* Schouten uit De Meye Onteigening van gronden aan Dr. Lothlaan en Bateweg B. B. ZATERDAG 19 JUNI 1954 DF. LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Geen Amerikaanse controle Engeland heeft het Amerikaanse verzoek om op volle zee Britse sche pen te mogen doorzoeken op wapens voor Guatemala afgewezen. De Brit se regering heeft echter verzekerd zelf alles in het werk te stellen om deze wapentransporten te voorko men. Dit is de eerste officiële reactie op het verzoek maar alles wijst er op dat de andere West-Europese landen, die een gelijk verzoek ontvingen, een zelfde standpunt zullen innemen. Diplomaten in Washington hebben er op gewezen dat de Verenigde Sta ten zich nog het recht kunnen voor behouden schepen te doorzoeken en in beslag te nemen als zij er officieel toe zouden overgaan een blokkade tegen Guatemala in te stellen. De Verenigde Staten nemen de wapenleveranties aan het communis tisch gezinde Guatemala hoog op. Woensdag reeds verklaarde presi- De defensiecommissie van de Franse nationale vergadering heeft eert rap port goedgekeurd waarin aanbevolen wordt de Europese Defensie Gemeen schap af te wijzen. De comtnissie voor buitenlandse zaken van de na tionale vergadering verwierp reeds eerder de EDG. Het rapport, afkomstig van de Gaullistische generaal Pierre Koenig, voormalig Frans opperbevelhebber in Duitsland, werd met 29 tegen 13 stemmen bij één onthouding goedge keurd. Onder de voorstemmers be vonden zich de vier socialistische le den van de commissie, die daarmee gehandeld hebben tegen de partij politiek en de partijdiscipline hebben genegeerd. De regeringsvorming in Frankrijk De socialistische fractie in de Fran se Nationale Vergadering heeft me degedeeld, dat zij niet aan de rege ring van Mandés-France zal deelne men. Dit besluit is bindend voor alle socialistische afgevaardigden. Mendès-France, de premier, had zes portefeuilles aan de socialisten aangeboden. Drie van deze porte feuilles zouden gaan naar voorstan ders van de Europese Defensie Ge meenschap en drie naar tegenstanders daarvan. De M.R.P. de Republikeinse Volk-partij van Bidault heeft eveneens geweigerd aan de regering deel te nemen. De M.R.P. heeft Mendès-France er voor gewaarschuwd, dat zij zich des te meer zal verzetten, als de pre mier één van de tien leden van de M.R.P. die vóór hem gestemd hebben, zou „verleiden" om in de regering te treden. Na een bezoek, dat generaal de Gaulle Vrijdag aan Parijs bracht, werd gemeld, dat hoogstens drie Gaullisten in het kabinet zitting zul len nemen in plaats van vijf, zoals eerst werd verwacht. Generaal de Gaulle zeide tot zijn aanhangers, dat hij, ofschoon hij de doelen van Mendès-France in het al gemeen kan onderschrijven, vreest, dat de Nationale Vergadering hem, Mendès-France, niet lang genoeg aan het bewind zal laten om ze te berei ken. Men geloofde te Parijs, dat gene raal Koenig, Catroux en Fouchet de drie Gaullistische ministers zullen zijn. Als onderdeel van de Eurovisie zal de Duitse televisie Dinsdag a.s. van 18.45 tot 19.30 uur een programma uit Godesberg verzorgen met een rechtstreekse reportage „Langs de oevers van de Rijn" en een bezoek aan internationale jeugdkampen. In dit programma zal president Heuss van de Westduitse republiek voor de camera het woord richten tot de in ternationale jeugd. Het programma van het Belgische aandeel in de Eurovisie, dat Donder dagavond 24 Juni wordt uitgezon den, ondergaat enige wijziging. Het ballet pantomime „Het herderinnetje en de schoorsteenveger", dat de Waalse afdeling van de Belgische T.V. die avond van 22.28 tot 23.00 uur zou uitzenden, kan geen door gang vinden, omdat het ballet niet wil optreden met het oog op de moei lijkheden tussen T.V. en artisten-or- ganisaties. Men zal nu een studiopro gramma uitzenden van folkloristische dansen. De Nederlandse Televisie Stichting heeft inmiddels voor de tweede stu dio, waartoe het St. Vitusgebouw te Bussum wordt verbouwd, de techni sche orders geplaatst. De onderdelen voor T.V. werden gegund aani de Fernseh Werke te Hamburg, die voor het geluid aan Philips Telecommuni catie Industrie te Hilversum. Men (hoopt de nieuwe studio begin volgend jaar ingebruik te kunnen nemen, ter wijl men verwacht, dat de nieuwe re portagewagen aan het einde van dit jaar gereed zal komen. dent Eisenhower, dat de ontwikke ling zorgvuldig in het oog wordt ge houden en Donderdag zei Stassen, de directeur van het programma voor buitenlandse hulp, dat Amerika over weegt landen die welbewust strate gische goederen aan Guatemala le veren van verdere hulp uit te sluiten. De Verenigde Staten zien in Guate mala een gevaar voor de strategische betekenis van het Panamakanaal en achten het mogelijk dat dit land dooi de communisten gebruikt zal wor den als „bruggenhoofd" voor infil tratie in Midden- en Latijns-Ameri ka. Op de speciale inter-Amerikaanse bijeenkomst, die op verzoek van Amerika binnenkort gehouden zal worden, komt de kwestie aan de or de en zal algehele boycot van Gua temala besproken worden. Koningin Elizabeth bijna onthoofd Koningin Elizabeth II van Enge land is gisteren op de renbaan van Ascot aan een groot gevaar ontsnapt. Zij reed op een snel rijpaard in ga lop over de baan en kon zich nog maar juist op tijd voorover buigen toen zij een telefoondraad gewaar werd, die door de storm tot op hals hoogte gezakt was en als een dode lijk gevaar dwars over de baan hing. Eigenlijk was het haar gemaal, de hertog van Edinburgh, die haar voor een ongeluk behoedde. Hij reed voor haar uit, zag de draad het eerst, wierp zich plat voorover op het za del en schreeuwde de koningin een waarschuwing toe. Later lachte zijzelf om het avon tuur. Bij de finish riep zij de leden van het koninklijk gezelschap toe: „We waren bijna beiden onthoofd." ALPHEN AAN DEN RIJN In het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar hij sedert begin Mei werd verpleegdis overleden de heer W. A. Lam, mede-eigenaar van de handelskwekerij firma Gebr. Lam te Alphen aan den Rijji. Hij bereik te de leeftijd van 66 jaar. De heer Lam was vele jaren lid van de raad voor de Liberale partij. Zowel in handels- als in vereni gingskringen vervulde de heer Lam een vooraanstaande plaats. Hij genoot E'EN ZWARTE AUSTIN, die ongetwijfeld betere tijden had gekend, want 1-J hij was van het jaar 1937, stopte gisteravond voor het bureau van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer aan de Parkstraat in Den Haag. Het was onmiskenbaar een Londense taxi, doch het leed geen twijfel, dat de vijf inzittenden uit Australië kwamen; de landkaart van dit land was met witte verf in ruwe trekken op de portiers geschilderd, een kangeroe was uitverkoren de Australische dierenwereld op dit zwarte, ouderwetse vehikel te vertegenwoordigen en op de motorkap prijkte in even ruwe als grote letters de naam, waarmede dit wagentje was gedoopt: „Mathilda" Vijf ondernemende Australische jongelui tussen de 22 en 30 jaar: een accountant, een ingenieur en drie onderwijzeressen stapten uit en had den daarmede het eerste deel van hun tocht door Europa geëindigd. Zij waren per schip van Australië naar Engeland gegaan en hadden in Londen een oude taxi gekocht. Met hun vervoermiddel waren zij over gestoken naar Boulogne in Noord Frankrijk, waar zij Dinsdag voor hun Europa-reis waren gestart, met als eerste doel Nederland. Alleen zeepbellen. De taxi mocht dan een oud wa gentje zijn, hij had zich tijdens dit eerste deel van de tocht uitstekend gehouden. Zeker, het was wat stof fig geweest op de wegen in Frank rijk en België en daardoor hadden de reizigers wat moeilijkheden ge had met de radiateur, doch toen dit Gerechtshof veroordeelt onbevoegde geneeskunst Zware boeten voor „tandendokler". Het gerechtshof in 's-Gravenhage heeft gistermiddag de zaak behandeld tegen een echtpaar uit Rotterdam, dat de leiding had gevoerd van een tand heelkundig instituut, waar patiënten onder narcose werden behandeld. Het echtpaar stond terecht wegens ongeoorloofd uitoefenen van de ge neeskunst. De zaak had eerst voor de kantonrechter te Delft gediend en later in beroep voor de rechtbank in 's-Gravenhage. Het echtpaar had weer later revisie van het vonnis ge vraagd, waarop deze zaak naar het hof werd gewezen, die reeds twee zit tingen eraan had gewijd. Thans werd als getuige gehoord de 42-jarige mondarts J. B. A. Toolenaar uit Rotterdam die in 1951 had ge werkt voor het instituut. Het echt paar liet verstek gaan. 'Dr. Toolenaar verklaarde dat hij steeds de narcose en de extracties had verricht en dat het echtpaar voor het „happen", het passen en de ver dere technische zaken had gezorgd. Uiteraard had dr. Toolenaar wel de bevoegdheid hiervoor maar des tijds, zo verklaarde hij ter zitting, was hij in deze praktische zaken nog niet zo thuis en voorts achtte hij het echtpaar bekwaam genoeg. Niet geoorloofd. De procureur-generaal vond het niet geoorloofd dat verdachten deze handelingen hadden gedaan. Hij meende dat de vonnissen van de kan tonrechter te Delft, waarmede de rechtbank zich bijna geheel had kun nen verenigen gehandhaafd moesten worden. De rechtbank had de man veroor deeld tot zes boetes van 300,subs. 30 dagen hechtenis en diens echtge note tot zeven maal ƒ250,subsi diair 25 dagen hechtenis. Het gerechtshof zal op 30 Juni a.s. arrest wijzen. HAAGS GERECHTSHOF. Langvinger. Het Haags Gerechts hof bevestigde het vonnis, waarbij een 39-jarige koopman uit Leiden was veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, maar bepaalde dat de aftrek tot op heden zal gelden. Verdachte had samen met een an der te Leiden in October j.l. drie kle- dingdiefstallen gepleegd. Hij liep gangen binnen en nam de goederen van de kapstok. Ook de procureur-generaal had be vestiging van het vonnis gevraagd. Het werd een boete. De 21 jarige stucadoor A. G. uit Leiden zag de veertien dagen gevangenisstraf, waartoe hij in eerste instantie was veroordeeld wegens wederspannig- heid, door het Haags Gerechtshaof gewijzigd in 25.boete of vijf da gen. Verdachte had bij de winkel van De Gruyter aan de Hogewoerd in het raamkozijn gezeten en was hierdoor in conflict gekomen met een politie man. To endeze hem wilde opbrengen had hij zich losgerukt en was ge vlucht. zelfs voor een Londense taxi onmis bare onderdeel dik in de zeep was gezet, zag het van verdere nukken af. Ongestoord konden de Australische toeristen hun reis voortzetten en de zeepbellen, die af en toe uit de ra diateur ontsnapten, namen ze graag op de koop toe. Ook naar Leiden. Het Australische quintet wil vijf dagen in ons land blijven. Het zal behalve Den Haag, ook Leiden en Amsterdam bezichtigen. Natuurlijk staat ook een bezoek aan Marken en Volendam op het programma, maar bovenal willen zij de Afsluitdijk, waarvan ze in Australië zoveel heb- ben gehoord, eens in ogenschouw ne men. Na ons land gaat de tocht dan verder naar Denemarken. Zweden en Noorwegen en vervolgens door Duitsland. Oostenrijk en Zwitserland naar Italië. Van hier gaat het naar Frankrijk terug waar de reizigers zich over twee of drie maanden weer hopen in te schepen voor Australië. „Mathilda blijft ons trouw!" Ze zijn vol goede moed over de afloop van de tocht en de mogelijk heid, dat hun „Mathilda" op een goede of voor hen liever kwade dag in het harnas het laatste gereutel zal laten horen, bestaat voor hen alleen maar in theorie. Deze Australische jongelui hadden één maand vacantie, ze hebben er twee onbetaald bijgenomen en wil len deze maanden benutten om Eu ropa, waar zo vele immigranten van daan komen, eens rond te toeren. Over ons land waren ze best tevre den, al waren ze er nauwelijks een etmaal. Delft was net een plaatjè, vonden ze: Erg schilderachtig en erg knus. Inmiddels waren ze al over stelpt met uitnodigingen om te ko men eten, zodat ze ook al niets dan lof hadden over onze gastvrijheid... Officier 'ging in beroep „Deze man was de sluwste en de brutaalste van de terreurbende in de Meije bij Bodegraven", zo zeide de procureur-generaal bij het Haag se Gerechtshof gistermorgen in zijn requisitoir in de zaak tagen de 39-ja- rige kippenhouder en fruithandelaar S. A. Schouten. Hij was de man op de achtergrond, die de diefstallen en andere misdrijven uitlokte en er rij kelijk van profiteerde. De officier van justitie bij de Haag se Rechtbank, die tegen hem vijf jaar gevangenisstraf had geëist, is in be roep gegaan tegen het vonnis van de rechtbank die S. had veroordeeld tot twee jaar met aftrek. De procureur- generaal vond deze eis iets te zwaar. Hij requireerde daarom vier jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest. S. was een van de leden van de bende van hyena's, zoals een veront waardigd briefschrijver uit Bodegra ven deze lieden noemde, die in de afgelopen acht jaren 153 diefstallen hadden gepleegd, en een waie ter reur uitoefenden in deze streek bij Bodegraven. De bevolking van De Meije, zo bleek wel tijdens het onderzoek, was te bang om de wandaden van deze bende, die werd gevormd door leden van de families Schouten en Blan ken aan te geven, omdat zij repre saillemaatregelen vreesde. S. die toen hij gistermorgen het laatste woord kreeg, luid in snikken uitbarstte en bezwoer, dat hij er, op een enkel diefstalletje na, niet aan had meegedaan, had toen hij bij het vooronderzoek was ondervraagd ge zegd: „Ik beschouw stelen als een sport. In de toekorhst ga ik er alleen op uit, zonder die broers van mij, die alles direct bekennen". De president van de rechtbank noemde verdachte het denkend hoofd van de bende, die jarenlang de hele streek in een geladen sfeer van angst had gehouden. Alleen al in 1946 had den deze mannen 36 misdrijven ge pleegd. De bendeleden trokken er op uit met een geladen stengun en Mau ser pistolen. In November 1952 werd de politieman Van Eek te Woerden neergeschoten. De dader C. B. Blanken had hier voor levenslange gevangenisstraf ge kregen. Voorts was in Maart 1947 wachtmeester Bal aangeschoten. Het hof zal op 30 Juni a.s. arrest wijzen. Gemeenteraad Woubrugge Gisteravond kwam de raad van Woubrugge in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. C. van Wageningen. Op de ingediende reclames tegen de opgelegde aanslag hondenbelas ting en schoolgeld werd z. h. st. gun stig beslist. Het volgende punt d'at ter tafel werd gebracht behelst crediet-facili teiten i. v. m. woningbouw door (par ticulieren. In de raadsvergadering van 2 April 1.1. werd besloten dat de gemeente de prompte terugbetaling garandeer' van al hetgeen de N. V. Levensver- zekerings Mij. van „De Nederlanden van 1845" te 's-Gravenhage aan hoofdsom, renten en kosten te vor deren zou krijgen terzake van geld leningen onder le hypothecair ver band op nieuwgebouwde of te bou wen woningen, verstrekt aan ingeze tenen dezer gemeente. Dit raadsbesluit ontmoette bij Ged. Staten ernstige bezwaren, zodat dit college adviseert dit besluit in te trekken B. en W. stelden de raad voor aldus te besluiten. Na enige discussie werd overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. B. B.-vergoeding. Het volgend punt, dat ter tafel werd gebracht, betreft het verlenen van een vergoeding aan het Hoofd Zelfbescherming B. B. De voorz. geeft een uitvoerig overzicht van de taak van het Hoofd Zelfbescherming en overeenkomstig het prae-advies van B. en W. stelt de voorz. voor dit hoofd een vergoeding van 300.— per jaar toe te kennen, zulks met ingang van 1 Januari 1954. Z. h. s. wordt mitsdien besloten. M. b. t. het uitbreidingsplan te Hoogmade wordt na uitvoerige cV- cussie besloten de vaststelling van dit plan gedurende drie maanden te verlengen. Nu de onderhandelingen met be trekking tot de aankoop van de grond, gelegen tussen de Dokter Lothlaan en Bateweg zijn vastgelo pen stellen B. en W. de raad voor deze gronden t. b. v. de woningbouw te onteigenen. Het raadslid Venhuizen wijst er op dat er een onjuistheid is geslopen in het rapport van de door de gemeen te aangestelde deskundige m. b. t. het bepalen van de soort grond. De voorz. wijst er op, dat hij deze fout niet storend vindt. Eveneens merkt het raadslid Venhuizen op dat de raad in zijn vergadering van 21 Jan. 1954 heeft besloten voor bedoelde grond een prijs van 2.per M2. te bieden. Hij wijst er op dat dit raads besluit niet is uitgevoerd, noch is ingetrokken. Mitsdien kan hij zonder meer zijn stem niet geven, om te be sluiten tot het doen onteigenen. In de hieruit voortgesproten discussie bekendheid in brede kring en ver wierf veler achting en waardering. Meer dan 43 jaren was de heer Lam bestuurlid van de W.V. Vele jaren bekleedde hij de functie van pen ningmeester en daarna als voorzitter van deze vereniging. Op 6 April droeg hij deze taak over aan de heer P. Groenhart, omdat zijn wankele ge zondheid hem tot rust nemen noopte. Zes jaren heeft hij de Laura, de Al- phense Rijwielvierdaagse als voor zitter geleid en veel voorbereidend werk was reeds door hem verzet voor de zevende Laura. Vooral in deze functie heeft hij zich vele vrienden weten te maken in heel het land. De Laura heeft hij, nadat ze door de heer Gastelaars was gesticht, tot bloei ge bracht. Tijdens zijn raadslidmaatschap was hij tevens lid van diverse commis sies, o.a. van die van de gemeente lijke utiliteitsbedrijven. Voorts ver vulde hij vele functies ten algemene nutte, zoals van de ijsbaan, de buurt vereniging „Oudshoorn Vooruit' en de speeltuinvereniging „Oudshoorn". Velen heeft hij buiten verenigings verband met zijn raad en adviezen terzijde gestaan. Alphen a. d. Rijn verliest in de heer W. A. Lam een stuwende, be hulpzame en bovenal beminnelijke persoonlijkheid, die er altijd naar streefde conflicten te voorkomen en mochten die onverhoopt buiten zijn toedoen toch zijn ontstaan, dan slaagde hij er altijd in ze naar weder zijde tevredenheid tot een oplossing te brengen. Het stoffelijk overschot van deze zeer gewaardeerde figuur zal Dins dag 22 Juni om half drie op de C terbegraafplaats ter aarde worden besteld. AMBTENAREN UIT LOKEREN OP BEZOEK Vrijdagmorgen hebben een vijftig tal ambtenaren van de gemeentese cretarie van Lokeren (België), een gemeente van ongeveer gelijke grootte als Alphen aan den Rijn, met de wethouders Robert Marcell, Ro ger de Neef, Paul van Eetveld, de gemeenteontvanger Maurice van Driessen en de secretaris Octaaf van de Vijver, een bezoek gebracht aan Alphen'aan den Rijn Het gezelschap dat per autobus' on geveer half twaalf arriveerde, werd in de trouwzaal officieël ontvangen door het gemeentebestuur en de on derscheiden hoofden van dienst. Te genwoordig waren alle wethouders, Burgemeester Ed. C. Witschey onder hield reeds in zijn vorige standplaats Hellendoorn nauwe vriendschaps banden met deze Belgische gemeen te. Die vriendschapsbanden heeft Lokeren intussen uitgebreid tot ver schillende Hollandse gemeenten en heeft thans uiteraard ook Alphen aan den Rijn opgenomen in haar kring van Hollandse vrienden. Burgemeester Witschey sprak bij deze gelegenheid, na een kort begroe tingswoord over de toenadering tus sen Holland en België. Burgemeester Witschey sprak uiter aard ook over Avifauna. toen hij sprak over culturele waarden en zei, dat de gemeente, die dit park uit particuliere hand had overgenomen dit cultureel object niet alleen voor de ingezetenen in stand wil houden, doch voor heel de.wereld. Het deed hem daarom deugd, dat vooral heel veel Belgen Avifauna plegen te be zoeken ei* vond het prettig, dat van daag een bijna voltallig gemeentebe stuur met zijn personeel, Avifauna de eer aan doet van zijn officieel bezoek. Wethouder Marchel van Lokeren beantwoordde deze toespraak, onder streepte de bij burgemeester Wischey heersende opvatting van de waarden van wederzijdse uitwisseling en no digde het Alphens gemeentebestuur met zijn ambtenaren uit voor een be zoek aan Lokeren. De gasten brachten een grote hoe veelheid aardbeien mee, welke op voorstel van burgemeester Witschey geschonken werden ten behoeve van de tehuizen van ouden van dagen in deze gemeente. ZOETERWOUDE Vacantiebonnen. Vrzilvering va- cantiebonnen voor de land- en tuin bouw. De vacantiebonnen met op druk t.m. 30 April 1954 kunnen voor" het laatst worden ingeleverd op Vrij dag 25 Juni des avonds van 7.30 tot 9 uur bij C. Th. Roessen, Watertje No. 45. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen vakdiploma kruidenier de heer W. J. A. Versteegen Pz. wordt besloten het raadsbesluit van 21 Jan. 1954 in te trekken en te be sluiten tot het onteigenen van meer genoemde grond. Rondvraag. Bij de rondvraag wijst het raadslid Boon op de knik bij de brug over de Does te Hoogmade. De voorz. zegt toe een nader onderzoek te doen instel len onder mededeling, dat reeds eni- tijd geleden verbeteringen zijn aangebracht. Het raadslid Venhuizen wijst op de hem overkomen moeilijkheid m. b. t. het opbellen van het gemeentehuis. Hij had enige tijd het gemeentehuis willen opbellen, doch kon geen aan sluiting krijgen. Hij vindt dit niet juist en vraagt de voorz. of er niet nog éen lijn aangebracht kan wor den. De voorz. zegt, dat uiteraard veel gebeld en opgebeld wordt, doch het hebben van twee lijnen vindt hij wel wat te ver doorgevoerd. Verder vindt dit raadslid de op slagplaats van de provincie een doorn in het oog. Hij verzoekt de voorz. hem te doen toekomen een verordening van de provincie op het natuurschoon en verzoekt tevens maatregelen te nemen, opdat deze opslagplaats ver dwijnt. De voorz. zegt toe deze kwes tie nader te bezien en er t. z. t. op terug te komen. BODEGRAVEN Reis ouden van dagen Zoals reeds eerder gemeld zal de tocht a.s. Woensdag plaats vinden. Om te zor gen dat niemand vergeten wordt (zo als verleden jaar) heeft het comité bekend laten maken, dat wie Maan dagavond nog geen bericht heeft ont vangen, zich melden moet bij de heer A. Vis in de Wilhelminastraat 47 Er wordt niet in colonne vertrok ken. Als de automobilist zijn passa giers heeft kan hij vertrekken. Het is de bedoeling dat om 9 uur alle wa gens zijn vertrokken, zodat de bejaar den foor zover ze niet van huis wor den gehaald, om half 9 al op de Nieuwe Markt verwacht worden. Te gen 11 uur zal men in de „Efteling" arriveren om de koffie te gebruiken. Om 1 uur is de warme maaltijd en op de terugreis zal om 5 uur een koffietafel worden aangeboden in Dordrecht. Het tamboercorps .Triomf' zal medewerken aan een feestelijke intocht in Bodegraven, maar de vlag gen zullen wapperen. Leden van de Motorclub zullen met de stoet mee gaan voor het afzetten van wegen en de richting aan te geven. De tijd van aankmst is nog niet bekend, maar zeker is dat vóór het donkeren gaat. Te Leiden slaagde mej. N. Bos voor het eindexamen aan de Chr. Kweekschool. De heer L. v. Staalduinen slaag den te Den 'Haag voor het Ned. In stituut van Accountants (NIVA) voor het voorgezet boekhouden. Voor het diploma belastingcon sulent van het college belastingcon sulenten slaagden te Den Haag de heren B v. Spengen en Sj. Bos. Dhr. A. Baikker, onderwijzer aan de St. Willibrordusschool, slaagde te Hilversum voor het examen lsöjd. Geboren: Anthonie C. M. dr van E. ZwanenburgBunnik; Johannes H. W. zn van G. v. d. VlistVisser. Overleden: J. v. d." Vliet 72 jr echt- gen. van A. Verwaal De Zondagsdienst zal dit week einde worden waargenomen door dr A. C. van Beek en Zr Nicolaas, Sta tionsweg 7. BOSKOOP Waterpolo zomer-competitie kring Gouda Met ingang van Maandag avond a.s. vangen na enige jaren van weinig animo in Boskoop weer de polo-wedstrijden voor de Zomer competitie in de Kring Gouda aan. De indeling is als volgt: Klasse B Dames: AZC 1 (Alphen a. d. Rijn); Boskoop 1; Gouwe 2 (W.veen); GZC 3 (Gouda). Klasse B Heren: BZPC (Bodegra ven); Boskoop 1; Gouwe 3 (W.veen) GZC 6 (Gouda). Maandagavond vinden in „Het Zuiderbad" de volgende wedstrijden plaats: Dames: Boskoop 1Gouwe 2; Heren: Boskoop 1GZC 6 G. D. S. Voor Zondag staan twee vriendschappelijk wedstrijden op het programma, nl. GDS 2SJZ 2, aanvang 1 uur en GDS ISJZ I aan vang 3 uur. Een buitenkansje. De heer J. J. de Jong, wonende Emmakade 12, had waarschijnlijk niet kunnen vermoe den dat Fortuna hem met welwillen de blikken gadesloeg toen 'hij zijn 10 ledige loonzakjes, met firma-naam gestempeld naar Utrecht zond. Een aldaar gevestigde Stichting „Verenigde Charitatieve Instellingen" stelt zich ten doel om met firma-na- men gestempelde ledige loonzakjes, ten bate van de Ned. Ver. tot Steun aan het Koningin Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding, in te za melen. De inzenders kunnen hiermede mooie prijzen winnen. Tot de geluk kigen behoorde ook de heer J. J. de Jong, die hierdoor in het bezit kwam van een nieuw radiotoestel, hetwelk door een Boskoopse firma werd ge leverd. Het behoeft geen betoog, dat vele Boskoopse werknemers, die bij firma's arbeiden die de loonzakjes afstempe len, hun uiterste best gaan doen om eveneens een prijs te bemachtigen. KOUDEKERK Gemeenteraad De raad der ge meente komt Maandag a.s. bijeen ter behandeling van een vrij uitgebreide agenda. De vergadering vangt aan om acht uur des avonds. De voornaamste agendapunten zijn: Vaststelling verordening „Interimre geling voor het gemeentepersoneel 1954; aanvulling rechtspositie-rege lingen voor het gemeentepersoneel, in verband met vacantie-uitkering; Voorstél onderhandse aanbesteding ophalen van haardas en huisvuilnis aan Ant. v. Harskamp, over het tijd vak 1 Juli 1954 tot en met 30 Juni 1955; Voorstel tot aankoop grond van mevr. C. M. J. de Graaff—Oppelaar, in het belang van de volkshuisvesting voorstel toetreding gemeenschappe lijke regeling' tot onderlinge hulpver lening, ingeval van brand in de pro vincie Zuid-Holland. Verder zullen de raadsleden nog enkele begrotings- wijizigingen, rekeningsveranderingen en goedkeuringen van rekeningen moeten behandelen. LEIDERDORP Schaakkampioenschap. In de fi nale om het kampioenschap schaken werden voor de eerste klasse de vol gende uitslagen verkregen: A. Spek Joh de Jong V-Y; C. v. Tol Rector de Groot 01; S. SmitA. Spek 10; Rector de GrootP. C. v. d. Leek 10. Tweede klasse: G. RoozendaalC. Meinema 01; J. BeyA. v. Haas ter 10; W. v. d. LeekJ. Bey 10; A. v. HaasterG. Roozendaal 10. - De Zondagsdienst wordt waar genomen door dokter H. Bakema, Acacialaan 58, tel. 24828. In geheel West-Europa. Bureau B. B. Langebrug 56, tel. 30441.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2