Omgeving DE TAMTAMKLOPPER Waardig antwoord van het volk op 't negeren van bevrijdingsdag Gasverstikking eist drie doden Schoen in de schijnwerper Elke land een brillant Aangevallen meisje dient tegen burger-politieman een aanklacht in „Best geklede Haarlemmer" gaat het in October bewijzen Wereldvreemde koopman ontvreemde 80 costumes Gewetenloos snijdertje verant woordt inbraken in één klap 'n Groep katholieke ouders sticht het St. Adelbertcollege WOENSDAG 16 JUNI 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Congres van expolitieke gevangenen In Arnhem is vandaag het negen de congres begonnen van de Neder landse vereniging van Ex-politieke gevangenen uit de Bezettingstijd. De voorzitter mr. G. Ch. Aalders, her dacht in zijn openingswoord het over lijden in Januari 1954 van het enige mannelijke erelid der vereniging ds. Bos, de man, die in het Oranje Ho tel zovele ter dood veroordeelden ge troost en gesterkt de weg naar de dood deed opgaan. De aanvaarding door de Tweede Kamer vani de wijzigingsvoorstellen van de wet „buitengewone pen sioenen" stemt ons tot grote dank baarheid. In deze dank is begrepen erkentelijkheid voor het feit, dat de wijzigingsvoorstellen niet geheel bui ten ons tot stand zijn gekomen, al dus spr. Dit geeft vertrouwen voor de toekomst, want het volmaakte is in deze materie nog ndet bereikt. Naar een juiste waardering. Het is betreurenswaardig, aldus spr., dat onze regering nog niet heeft kunnen besluiten tot vaststel ling van de 5e Mei als zelfstandige nationale feestdag reeds voor 1954. De mogelijkheid daartoe voor de toekomst werd opengelaten. Het Nederlandse volk zou op 5 Mei 1954 moeten tonen, dat het dank baar was voor de herwonnen vrij heid en aan deze dankbaarheid ieder jaar weer op gepaste wijze uiting wilde geven. Welnu het Ne derlandse volk heeft op 5 Mei 1954 een klinkend antwoord gegeven. Vele gemeentebesturen en particu lieren hebben hun plicht verstaan. Hun voorbeeld moet en zal nage volgd worden en wij rekenen reeds voor 1955 op een volwaardige natio nale feestdag op de 5e Mei. Om dit te bereiken zullen wij niet mogen verslappen in onze actie, die zich in het bijzonder richten moet op de juiste waardering van de bevrij ding en van de vrijheid, die in de jaren 19401945 bevochten werd. Vreugde van korte duur. Het nationaal socialisme, zo ver volgde spr., is niet dood. Het leeft, zij het dan een zeer schamel bestaan. De berechtiging van Wolthuis en Van Tienen heeft voor een ogenblik de Drie personen zijn gisteren in Hoo. gezand door gasverstikking om het leven gekomen. Het waren de heer en mevrouw P. Jungman en H. Jung- man-Planting, en .de enige jaren oudere mejuffrouw T. Planting. Een zoon van het echtpaar kwam gister avond omstreeks tien uur een bezoek brengen en ontdekte toen, dat zijn ouders en zijn tante levenloos op bed lagen. Waarschijnlijk is eergister avond een kraantje van een dubbele gaskraan opengeraakt toen een was ketel met jassen werd afgedekt. Het gas heeft bijna 24 uur vrij kunnen uitstromen. Uitvoer bedraagt 8 millioen Nederlandse schoenen vinden hun weg naar een veertigtal landen in alle delen van de wereld. In Siam en Afghanistan, in Kenia en Venezuela worden schoenen gedragen vervaar digd in Nederlandse bedrijven. In welke mate de export van de Nederlandse schoenindustrie in de loop der jaren is gegroeid kan wor den vastgesteld uit het feit, dat in 1938 slechts 241.000 paar schoenen in het buitenland werden verkocht tegen niet minder dan vier millioen paar in 1953. Doch niet alleen dank zij een steeds toenemend buitenlands afzet gebied, maar ook door de gestegen vraag in eigen land, mag de schoen industrie zich verheugen in een bij zonder gunstige ontwikkeling. De jaarlijkse schoen- en lederbeurs in Utrecht biedt de binnen- en bui tenlandse handel een overzicht van de schoen- en lederproductie van nieuwe vormen en kleuren. Op deze vakbeurs, die van 28 Juni tjn. 2 Juli in de Bernhardhal wordt gehouden, zal het grootste gedeelte van de expositieruimte door de Ne derlandse schoenenfabrikanten wor den ingenomen. Dan volgen" naar be langrijkheid de Nederlandse lederfa brikanten. Er zullen ook buitenlandse inzendingen te zien zijn en voorna melijk op het gebied van machines en gereedschappen voor het schoen en lederbedrijf, huiden, looistoffen, leder, chemische artikelen en fourni turen. Zestien landen zijn op deze beurs vertegenwoordigd, te weten West- Duitsland, Groot-Brittannië, België, Luxemburg, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Oostenrijk, Oost-Duitslanü, Zweden, Sp'anje, Portugal, Verenig de Staten, Canada, Argentinië en Zuid-Afrika. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het kantongerecht te Maastricht zal hoger beroep aanteke nen tegen het vrijsprekend vonnis van de Maastrichtse kantonrechter mr. L. T. M. Bronsgeest tegen de bedrijvers van ketelmuziek, begin Mei te Itteren gemaakt bij de woning van een trouwlustige weduwe. publieke belangstelling kunnen trek ken. Met instemming is kennis geno men van het veroordelend vonnis van de. rechtbank, met gemengde gevoe lens van het vrijsprekend arrest van het hof, met vertrouwen van de uit spraak van de hoge raad en met wal ging van de rondedans, die de ver dachten in de stemmige rechtzaal van het hof meenden te kunnen maken, nadat zij van hun vrijspraak kennis hadden genomen. De vreugde is ech ter van korte duur geweest. Los van de rechterlijke uitspraken heeft ons volk onmiskenbaar blijk gegeven niets te moeten hebben van een stel sel, dat ook maar enigszins herinnert aan het nationaal socialisme, dat zul ke grote onheilen over ons land heeft gebracht. „DE BOUT IN HET GOUD" Voorafgaande aan de jubileum ver gadering, die de bond van loodgie ters- en fitterspatroons in Nederland ter gelegenheid van zijn 50-jarig be staan op 16 en 17 Juni te Rotterdam houdt, is gisteren op gedeelten van een drietal etages van het groothan delsgebouw de jubileumtentoonstel ling „De bout in het goud" geopend Deze expositie laat de nieuwste werktuigen en machineriën op 't ge bied van het loodgieters- en fitters- bedrijf zien. Hedenochtend begon in de Rivièra- hal van diergaarde Blij dorp de ei genlijke jubileum vergadering. (Advertentie) Het meisje, de man en de hond Wegens het afwijzen «Sjet \raty tT»orlicr»1io hiicfanH beslaS nemen. Toen de jongedame van meaiscne Dlj&canu voor deze onredelijke eis niet wilde I zwichten, joeg de man haar zijn bou- De 23-jarige jongedame, die Zater- vier achterop, die het meisje in de dagavond het slachtoffer werd van arm beet. de willekeur, die een Amsterdamse j Even later weigerde de woedende politieman in burger meende te moe- man aan een oom van het meisje, die ten bedrijven, en die tengevolge van medicus is, het meisje medische bij- dit optreden door een grote bouvier in de arm gebeten werd, heeft bij de justitie een aanklacht tegen de poli tieman ingediend. Zoals men zich zal herinneren, be ging het meisje per vergissing een verkeersovertreding, die zij onmid dellijk, toen zij deze ontdekte, poogde te herstellen. Eten politiemannetje in burger, die zijn vrije tijd productief wilde ma ken, nam geen genoegen hiermede, dwong het meisje van haar fiets af te stappen en wilde, nadat hij haar Trouwen of betalen Een 30-jarige Haarlemmer eiser opgetreden in een proces, dat aanhangig is gemaakt bij de Haar lemse rechtbank, waarbij hij onge veer tweeduizend gulden vordert van een Amsterdamse mannequin met wie hij ondertrouwd was, doch die van een huwelijk heeft afgezien. De man meende, dat hij door het plotselinge terugtrekken van zijn aanstaande vrouw onder meer scha de had geleden, in zijn bedrijf, omdat hij reeds voorzieningen zou hebben getroffen voor zijn afwezigheid ge durende de huwelijksreis. Een deel van het gevorderde bedrag zou zijn gebruikt voor het aanschaffen van een aantal herencostuums, omdat hij geacht werd „als de best geklede man van Haarlem naast een schone en chique vrouw te schrijden". Flat van 185 p. m. De rechtbank heeft gistermorgen bepaald, dat de eiser zal worden toe gestaan door middel van getuigen te bewijzen, dat hij met toestemming van gedaagde een volledig gemeubi leerde en gestoffeerde flat heeft ge huurd voor de prijs van 150 per maand exclusief gas, water, electrici- teit en centrale verwarming, waar voor per week dertig gulden werd overeengekomen en exclusief een be- l van vijf gulden per week, dat aagde zou betalen voor de dien sten, die de verhuurster van de flat door een door haar aangenomen dienstbode voor het toekomstige ge zin van eiser zou laten verrichten. Het getuigenverhoor zal geschie den op 22 October a.s. stand te verlenen. De aanklacht, die het aangevallen meisje ingediend heeft, gaat voor namelijk tegen het laatst genoemde feit. Drie jaar geëist De officier van justitie bij de Haagse arrondissementsrechtbank heeft gisermorgen tegen 'n koopman uit Den Haag drie jaar gevangenis straf geëist met aftrek van preven tieve hechtenis. Verdachte had zich de laatste tijd niet minder dan 80 costuums toegeëigend uit verschil lende kledingmagazijnen in diverse plaatsen van ons land. In de dag vaarding waren hem drie gevallen ten laste gelegd, namelijk in Heeren veen, Woerden en Den Haag. Verdachte ging vergezeld van zijn vrouw een kledingmagazijn binnen, paste verschillende costuums en ter wijl zijn vrouw de magazijnbediende aan de praat hield trok hij zijn oude cóstuum over het pak aan, dat hij bezig was te passen en wandelde daarna rustig de winkel uit. De officier achtte een zware sraf nodig, mede gezien de lange straflijst van verdachte, die 13 veroordelingen bevat. Wereldvreemd De raadsman wees er op, dat zijn cliënt tot zijn meerderjarigheid in 'n klooster had gezeten, nooit één cent in handen had gehad en volkomen vreemd in deze wereld stond. Hij meende, dat het probleem niet was op te lossen met een gevangenisstraf van drie jaar. Ook betwistte hij de dagvaarding, omdat hier zijns in ziens niet van diefstal, doch van ver duistering gesproken moest worden. Hij vroeg vrijspraak, subsidiair een korte vrijheidsstraf met een lange voorwaardelijke gevangenisstraf. Ook een wees Hierna verscheen de echtgenote van verdachte, wie heling, meerma len gepleegd, ten laste was gelegd. I straft worden", aldus de officier die drie jaar met aftrek eiste. De rechtbank zal op 29 Juni uit- i/rie jaar ge vaiig emssuai met ai- spraak doen. Goed aangekomen trek heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam gister morgen geëist tegen een 58-jarige kleermaker, terzake van uitlokking van de grote inbraak op 16 October 1953 bij de apotheek de Krommerdt aan de Adm. de Ruyterweg te Am- sterdam. Op 4 Maart j.l. was zijn als i zaak aangehouden voor het uitbren gen van een rapport. OEGSTGEEST WIT-GELE KRUIS. inJJ Gisterenavond werd in het St. Wil- Op 18 Maart j.l. veroordeelde de iibrordusgebouw een algemene leden- rechtbank twee beroepsinbrekers, die vergadering van het Wit-Gele Kruis behalve bij de genoemde apotheek, ook hadden ingebroken in het Goot en de omgeving van Haarlem tot 4 en 3 jaar met aftrek. Overtreding opiumwet. De reeds zeven keer veroordeelde gehouden. In zijn openingswoord be treurde de voorz., de heer C. P. J. Paardekooper het, dat zo weinig le den aan de oproep ter vergadering te komen, gehoor hadden gegeven. Uit het door de secretaris, de heer A, Nota voorgelezen jaarverslag bleek, dat het afgelopen jaar in het kleermaker, die uitlokking, opzet he- j a]gemeen tot tevredenheid stemt, be ling en overtreding van de opiumwet halve dat het financieel overzicht wel ten laste was gelegd, bekende, dat hij enige reden tot bezorgdheid geeft, de sleutels van de apotheek had ge- j verder blijft het ledental nog steeds kregen van de koffermaker Van der beneden de verwachting. Volgens de V., die zes jaar bij de apotheek had gewerkt, en aan de inbrekers had ter hand gesteld. Ook had hij inbrekers werktuigen verschaft. Volgens een verklaring van een der inbrekers zou verdachte tegen hem gezegd hebben; het wordt tijd, dat je weer eens wat verdient". In het door de president voorgele zen rapport werd verdachte een slap, sentimenteel fens genoemd, waarop toezicht geen zin zou hebben. Sluw en uitgerekend. De officier van justitie kwalificeer de de kleermaker als een in zaken zeer sluw en uitgerekend mens, zo hard als een spijker. „Zo handig is hij geweest, dat hij juist steeds de dans wist te ontspringen, maar ein delijk dan is deze man tegen de lamp gelopen. Het zal heilzaam voor hem zijn om enkele jaren achter slot en grendel te zitten, om te ervaren, dat niet alleen zij die de daad plegen ge mening van het bestuur behoort na melijk elk katholiek gezin lid van het Wit-Gele Kruis te zijn en zo ver zijn we nog lang niet. Nog te veel katholieken houden zich afzijdig met het motief, dat ze nooit hulp van het Wit-Gele Kruis nodig hebben. Ze vergeten daarbij echter, dat slechts met aller steun onze zo nuttige ver eniging kan blijven voortbestaan en zich verder ontplooien. De beide consultatiebureaux, zowel dat voor de zuigelingen als dat voor de kleuters, mogen zich in steeds toe nemende belangstelling verheugen; het aantal ingeschreven zuigelingen heeft in 1953 voor de eerste maal de honderd overschreden. Over de geneeskundige behande ling van de zuigelingen en kleuters door de leidster van de beide bur- reaux zijn de moeders zeer tevreden, zodat een woord van dank aan me vrouw dokter Klein hier zeker op z'n plaats is. De van 7 April tot 10 Juni vorig (103) Min zonenik woordeer Uw dankbaarheid.Maar ik was min fierheid kwi/f... Zo ik moest min lieve knullen.de inhoud van min hoed onthullen... T... lirjqen daar maar staan le hangen jonken. s... liever Stive Boord zoeken... Jeroentie - -f hem wel vinden... y r y— Zij had immers geld van haar man aangenomen, wetende dat dit van diefstal afkomstig was. Tegen haar eiste de officier acht maanden met aftrek. De raadsman zei, dat zijn cliënte als wees ook nimmer in het leven had gestaan. Zij was opgevoed in een meisjesinternaat en toen zij in de samenleving kwam, spoedig met de koopman in het huwelijk getreden, tegen wie zij niet opkon. Daar zij nu een betrekking heeft en de zorg voor een jong kind, vroeg hij, mede om dat haar strafregister blanco is, een voorwaardelijke straf. Uitspraak over 14 dagen. Het Eerste Kamerlid A. J. de Goey is gisteren op 64-jarige leeftijd te Montfoort (U.) overledenen. In het R.K. organisatieleven bekleedde hij verscheidene functies. Sinds 3 Maart 1953 had hij voor de K.V.P. zitting in de Eerste Kamer. De heer De Goey was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. jaar gehouden moedercursus onder leiding van de districtsverpleegster, zuster Loves, was een succes. Het aantal ingeschreven leerlingen be droeg namelijk 34 waarvan 32 de lessen in totaal 11, tot het eind heb ben gevolgd. Aan huis werden verpleegd 87 zie ken met in totaal 3336 bezoeken. In het wijkgebouw kwamen 90 patiën ten, het. aantal behandelingen be droeg 953. Voor de zuigelingen werden 917 en voor de kleuters 468 bezoeken aan huis afgelegd, terwijl uit hoofde van de t.b. bestrijding bij 18 personen 288 huisbezoeken werden gedaan. Uit het magazijn werden 499 aritkelen uitge leend waarvan 412 stuks werden terug ontvangen, zodat aan het eind van het jaar nog 87 in omloop waren. Het aantal bestralingen met de hoogtezon bedroeg 483. Autotocht ouden van dagen. - Het jaarlijks terugkerende evenement voor de oudere generatie, dat de autotocht onderhand wel genoemd kan worden, werd ditmaal begunstigd door stralend zomerweer. Om één uur waren de 63 particulie re auto's, bestuurd door Oegstgeester auto-bezitters, in het Wilhelmina- park present, om de daar verzamelde deelnemers en deelneemsters, in leef tijd variërende tussen 65 en 90, een goed plaatsje in hun wagen te ge ven. Het comité, onder de bezielende leiding van de heren Ed. de Bruyn en M. Elshof, zorgde er voor, dat alle wagens hun plaats kregen en uitge leide gedaan door een grote schare belangstellenden kon om pl.m. 1.30 de tocht aanvangen. Deze ging over Sas- senheim, Zandtvoort (langs Boule vard), Overveen, Heemstede naar Schiphol, dat als pleisterplaats was uitgekozen. Daar werden allen ont haald op een heerlijk kopje thee met gebak met een prachtig gezicht op de vertrekkende en aankomende vlieg tuigen. Te 6 uur werd de thuisreis aanvaard, en na een rondrit door de gemeente „belanden" men in de re creatiezaal van de M.E.B., waar de gedekte tafels reeds stonden te wach ten. Weth. den Ouden bracht tijdens de maaltijd aan overste Foche voor zijn medewerking. Namens het comité werd aan Overste Foche een tafel vlaggetje aangeboden in Oegstgees- terkleuren met opschrift „Rondrit oude van dagen. De heer Elshof dankte de loco-burgemeester voor zijn hartelijke woorden en tevens nog de ordoranancen en het politiecorps voor de ondervonden medewerking, alsmede de begeleidende dames en leden der V.V.V. voor hun goede zor gen. Vermelden we nog, dat leden dei- personeelsvereniging van de M.E.B. muzikale medewerking verleenden. VOORSCHOTEN Na een verblijf van negen jaar !n Voorschoten gaan de Paters Capu- cijnen met het Klein-Seminarie deze gemeente weer verlaten. Aan het einde van het lopende studiejaar ver laten ze Huize Beresteijn (het voor malige „Wullings") om hun eigen „home" weer te (betrekken. Ter ge legenheid van dit afscheid izullen de studenten een extra-voorstelling ge ven in het- openlucht-theater, het- geen dan tevens het min of meer of ficiële afscheid van dit seminarie is. Op Dinsdag 22 Juni, 's avonds om 7.15 uur wordt in het Openluchtthea ter van Huize Beresteyn voor geno digden een opvoering gegeven van „Don Torribio", een comedie van Frederik van Eeden. Naar wij hebben vernomen ligt het in de bedoeling het Klein-Semi- narie van de Paters Montfortanen, dat thans nog aan de Rijndijk is on dergebracht, in Hiuize Beresteyn te vestigen. De burgemeester is verhinderd a.s. Vrijdag zijn gewone wekelijkse spreekuur voor het publiek te hou den. ZOETERWOUDE S.J.Z. HEEFT 110 LEDEN. Een der diep verankerde menselij ke eigenschappen is het spel. Bij het spel worden de menselijke gedragin gen tijdelijk beperkt naar de voor- gesohreven, vrijwillig aanvaarde normen, het „gewone leven" is tij delijk uitgeschakeld. Vele jonge mensen vei-richten dagelijks werk waarin het spelelement totaal ver dwenen is omdat het werk zich be paalt tot handelingen waar maar ge ringe geestelijke activiteiten bij ge vergd worden. De sport kan dit te kort aan spel in het leven tamelijk goed compenseren. Daarom was het zo verheugend te horen, dat de be langstelling voor de actieve sportbe oefening in Zoeterwoude hand over hand toeneemt en S.J.Z. nu 110 le den heeft. Voorzitter L. van dei- Geest memoreerde gisteravond op de jaarvergadering de sportieve hoogtepunten van het afgelopen jaai en kwam tot de conclusie dat dit gro te aantal leden zeker ook een ver betering van het spelpeil beloofde. Dit jaar waren er nog geen kam pioenen, maar de aspiranten hadden toch een zeer eervolle tweede plaats weten te bereiken. A.s. Zondag gaan het le en 2e elf tal in Boskoop tegen G.D.S. vriend schappelijke wedstrijden spelen en thuis is er een junioren-tournooi waarbij S.J.Z. de junioren van Do- cos en Rijp wetering ontvangt. Het keurige jaarverslag van de se cretaris Lelieveld had veel goede dingen te verhalen en uit het finan cieel rapport van penningmeester Zandbergen bleek, dat de kassituatie gezond is. Nu kwam ter sprake het organiseren van een uitgaansdag. De suggesties van de leden waren niet genoeg omlijnd om tot vrucht bare besprekingen te komen. In ieder geval bleek het wel wenselijk, dat de junioren en senioren ieder apart een trip zouden maken. Na het succes van de sportdag in de laatste jaren heeft het bestuur plannen de deelname aan dat athle- tiekevenement te vergroten door uit nodigingen te sturen aan V.V. Meer burg en de Stornpwijkse Boys. De voorz. deelde mee, dat S.J.Z. van B. en W. van Zoeterwoude vergunning hebben gekregen de trekking van de horlogeverloting uit te stellen tot 15 Juli maar dat het dan ook nodig was de tanden op elkaar te zetten om de laatste lootjes (die het zwaarst wegen) te verkopen. Bij de rondvraag besprak de gees telijk adviseur, kapelaan Felix, uit voerig de reglementswijzigingen die op aanwijzing van de N.K.S. zijn tot stand gekomen. WASSENAAR Middelbare school op moderne leest Een aantal Katholieken uit Wasse naar en omgeving heeft na rijp be raad het besluit genomen in het aan Den Haag grenzende deel van de gemeente Wassenaar een St. Adel bertcollege te stichten voor middel baar en voorbereidend hoger onder wijs. De plannen zijn al in een zodanig stadium gekomen, dat in September a.s. met de lessen begonnen zal kun nen worden. Waar de school precies gevestigd zal worden staat nog niet vast. Het bestuur onderhandelt op het ogenblik met de eigenaren van en kele buitenplaatsen in het zuidelijk deel van de gemeente. Men heeft, voor het geval deze onderhandelin gen niet direct tot een gewenst resul taat zouden leiden een tijdelijke op lossing achter de hand, zodat huis vestingsproblemen de uitvoering van de plannen niet in de weg kunnen staan. De gedachte aan het stichten van een R.K. College is voortgekomen uit de ernstige bezorgdheid van een aan tal ouders over het middelbaar on derwijs. Bezorgdheid in de eerste plaats over het feit, dat zo weinig ka tholieke ouders blijk geven zich be wust te zijn van hun verantwoorde lijkheid ook voor de schoolopvoeding van hun kinderen. Bezorgdheid bo- Verantwoorde opzet. In de statuten, waarop inmiddels de Bisschoppelijke goedkeuring werd verkregen, wordt gezegd, dat het Col lege een combinatie zal zijn van ver schillende schooltypen op het ter rein van het Middelbaar en Voorbe reidend Hoger onderwijs en van vak- en beroepsopleidingen. Door een ver antwoorde opzet wil men medewer ken aan de vernieuwing van het on derwijs om daardoor katholieke jon gemannen en -vrouwen te vormen, waarvan verwacht mag worden, dat zij in het maatschappelijk leven door hun persoonlijkheid een verantwoor delijke taak kunnen vervullen. Het onderwijs zal zodanig zijn ingericht, dat aan zelfwerkzaamheid, het zelf standig studeren en de zelfexpressie voldoende zorg wordt besteed. De ouders zullen op verschillende wijze zo nauw mogelijk bij de taak van het College worden betrokken. In September zal gestart worden met een z.g. onderbouw van één jaar. Daarna zal, met behulp van een psy chologisch adviseur, die aan de school is verbonden een keuze kunnen wor den gemaakt uit H.B.S., Gymnasium of M.M.S.-opleidingen. Tot rector werd benoemd drs. W. Beek. Pastoor H. M. van Spanje van Parochie van de Goede Herder vendien over de trage voortgang van werd benoemd tot Bisschoppelijk Ge- de veelbesproken vernieuwing van' het onderwijs. Bezorgdheid ook over het feit, dat de R.K. Middelbare scho len in deze omgeving procentsgewijs veel kleiner in aantal zijn dan de niet-katholieke. committeerde. Op 25 Juni en 12 Juli a.s. zal het toelatingsonderzoek worden gehou den. Het secretariaat van het College- bestuur is gevestigd: Wittenburger- weg 70, Wassenaar, tel. 8477.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2