„Bommen" op veiling terrein brachten Rode Kruis in actie 100 „gewonden' Efficiënt vervoerd Lustrum Leids Harmonie Gezelschap Karavaan van fietsers reed naar Maria van Haastrecht I £eidó£ Vxvda Jubileum de heer P.G» Hilgersom Jaarfeest „Pulchri Studio" BICAHPANli OicmU GOLF MAANDAG 14 JUNI 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE 13LAD PAGINA 3 Colonnes Leiden en randgemeenten paraat Vervoer van „gewonden" over de Veilingsloot. Om twee uur Zaterdagmiddag vie len er bommen op het terrein der Coöperatieve Groentenveiling in Leiden. Zeventig gewonden lagen er over het gehele terrein verspreid, in de loodsen waren zware branden ontstaan; de ontreddering grensde aan paniek. Het ligt voor de hand, dat wij ons direct naar de plaats des cnheils spoedden. Al gauw vonden we enige dartele gewonden. Naast ons stond een welp, die een label aan zijn revers had hangen. „Gekneusde ribben en onderarm afgerukt", stond daarop te lezen. Hij riep het vol trots naar zijn vriendjes aan de overkant van de Veilingkade: „Ik ben zwaar gewond, mijn hele onderarm is ver dwenen". Onder de welpen werden nog meer wetenswaardigheden uit gewisseld, zoals halsslagaderbloedin gen, hersenschuddingen en afgerukte spierbundels op de plek waar de rug van naam verandert. Alarmsein Het zal u al wel duidelijk zijn: dit alles betreft de Roode Kruis-ramp- oefening, die Zaterdag j.l. op de ter reinen van de Groenteveiling wer den gehouden. Het regende een beetje, toen de oefeningen begonnen. Dit was voor gewonden en deelnemers niet zo aangenaam, maar bij een heuselijke ramp wordt uiteraard ook niet naar een regendrupje meer of minder ge keken. Overigens had de oefening een zeer bevredigend verloop. Om half drie ging het alarmsein uit naar de colonnes van de kring Leiden. Rijnland, Leidschendam, Noordwijk, Zoetermeer en Alphen aan den Rijn werden daarna gewaarschuwd en al- len gaven aan deze dringende kreet i om hulp onmiddellijk gehoor. Om kwart voor drie kwam als eerste de Leidse colonne binnen in de inder haast ingerichte loodsen van de fa. Van Leeuwen. Zij trof een en ander aan in een zeer ingewikkelde situatie. De in gang van de veilingterreinen aan de Zoeterwoudseweg was door bran dend puin volkomen versperd. Ook via de HCW was het terrein wegens felle branden niet te bereiken. Bij het verlengde van de Lammen- schansweg lag.een onontplofte bom. Over water Het rampterrein moest dus over het water van de Veilingkade be reikt worden. Intussen waren ook de andere colonnes binnen gekomen. Lieden met walkie-talkies zorgden voor de nodige communicatie tussen de verschillende afdelingen. Om tien minuten over half vier werd de eer ste gewonden in de loods van de fa. Van Leeuwen binnengebracht, pp het terrein was hem voorlopige EHBO verleend. In de loods werd hij verder behandeld en vervolgens naar t' Academisch Ziekenhuis vervoerd. Dit vervoer naar het Academisch Ziekenhuis betekende in feite, dat 't slachtoffer honderd meter van het terrein zijn vrijheid hergeven werd, wat door de jeugdige medewerker meestal met een luid hoera werd aanvaard. De tijd tien minuten voor half vier lijkt wat laat voor het binnenbren gen van de eerste gewonde, als om 2 uur het onheil is geschied, maar deze oefening was niet op de eerste plaats een training op de snelheid waarme de gewerkt wordt, als .wel een leer school in het zich leren aanpassen in en aan een georganiseerde werkme thode in groter verband dan het eenvoudige colonne-werk. Nóg dertig gewonden. Moeilijker werd het voor allen, die hulp verleenden, toen het de com mandant, dr. Keegstra uit Oegstgeest bekend werd, dat ook op het terrein van de Textielfabriek der firma Van Wijk dertig zwaar gewonden waren ontdekt. Nu drukte op hem de moei lijke taak van de werkers op het vei lingterrein een gedeelte vrij te ma ken c-n te verplaatsen naar het aan grenzende terrein. Ook deze op dracht werd echter tot ieders tevre denheid uitgevoerd. Om half zeven waren alle gewon- den na een voorlopige behandeling van het rampgebied weggevoerd. De commandant van de RKK, Lei den, dr. H. P. Veldhuyzen, de ont werper van het plan, heeft resultaat van zijn moeite gekregen. De help sters RKK hebben zich kunnen oefe nen in het opsporen van gewonden en het snel verlenen van EHBO of in werkzaamheden in de verzamel plaats voor gewonden. De helpers onder meer in het inrichten van de gewonden-verzamelplaats en de staf in de opdracht, dit alles zo efficiënt mogelijk te doen draaien. Naast bestuursleden van het Roode Kruis, kring Leiden, gaven onder meer blijk van belangstelling in de ontwikkeling en de afloop van de rampoefening: wethouder S. Menken, commissaris van politie R J. Meijer cn de commandant van de brand weer en BB, S. W. Hagendoorn. Een helpster biedt voorlopige hulp. (Foto's: „De Leidse Courant") EINDEXAMENS GYMNASIUM TE LEIDEN. Van de groepen B III en B IV van de eindexamen-candidaten van het Gymnasium slaagden de heren: F. C. Fischer en J. A. van Gelderen, bei den te Leiden; R. P. Sprey, W. Kuy- per en J. Lubbers, allen tc Oegst geest; L. D. van der Sleet te Rijns burg en I. J. W. Schoonenberg te Katwijk aan Zee. Met 1 eandidaat wordt het examen voortgezet. Van de groepen B I en B II slaag den nog de heren: A. Berkenbosch, J. Brinkman en G. Galavazi allen te Leiden en J. de Raad te Oegstgeest. „De Post" vierde 45-jarig bestaan (JET LEIDS HARMONIE GEZEL- 1 SCHAP „DE POST" vierde Za terdag z'n 45-jarig bestaan op recht feestelijke manier, n.l. met een ge slaagd concert onder leiding van ka pelmeester Blokker. Het podium was gesierd met de bloemstukken, die de jubilerende vereniging had ontvan gen en 't vaandel prijkte te midden van palmen. Na het imposante Wil helmus verwelkomde de voorzitter, de heer van der Ven, de bescherm vrouwe van het gezelschap mevrouw Verhey van Wijk en haar echtgenoot, evenals de hoofden van binnen- en buitcr.c.ienst. de aanwezige besturen van de V.V.S.L., van 3 October Ver eniging, K. enO., de Zustervereni gingen, ce Pers, en last not least oud-kapelmeester Bolderdijk. Be gonnen werd met de mors M.V.W. van de hand van kapelmeester Blok ker door hem geschreven en opge dragen aan mevrouw Verheij van Wijk. "t Is inderdaad een feestelijk éclatant muziekstuk, waarbij naast de blazers, de tamboers een belang rijke functie hebben en de Tambour Maitre als aanvoeders van het corps tamboers, bescheiden, maar niette min daadwerkelijk optreedt, t Was een aardig succès. Hierna sprak me vrouw Veiheij van Wijk haar erken telijkheid uit voor de compositie en voor de partituur, die zij zo juist in manuscript had ontvangen en bood zij de heer Blokker een 'fraaie lau werkrans aan. Dan mochten wij de „Ouverture Egmont" van Beethoven horen. De inhoud van het Egmont-drama beïn vloedde hevig Beethovens verbeel dingsvermogen; van daar dat zijn muziek zo tot de toehoorder spreekt. De dirigent heeft zijn intenties lof waardig op zijn orkest overgebracht. Met veel genoegen hoorde wij het Adagio uit het clarinet-concert van Mozart, A. gr. t., arrangement van Bijster. Dit is 't laatste concert, dat Mozart componeerde ongeveer twéé maanden voor zijn dood. De le clari nettist van het corps de heer C. Smit was de solist en nauwlettend gese cu ndeerd door het ensemble, speelde hij muzikaal en toegewijd het prach- Agenda van Leiden MAANDAG: Jacoba „Den Burcht" 8 uur. Bijeenkomst „Selskip Frijslan". De Doelen. 8.15 uur. hedenavond. Bijeenkomst St. Adelbert Vereniging. TENTOONSTELLINGEN: Boerhaavezalen, t/m 16 Juni dag. 101 en 25 uur Tentoonstelling Kinderteken ingen Prentenkabinet, Kloksteeg, t/m 10 Juli a.s. dagelijks (alleen werkdagen) van 25 uur Tentoonstelling „Het portret in de twintigste eeuw". BIOSCOPEN. Casino: „Dead of night", 18 jaar. Dag. 2.30, 7 en .15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „De wolf jaagt 's nachts", vol wassenen. Dag. 2.30, 7 u. en 9.15 u. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Luxor: „Opgepast: zakkenrollers", 18 jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Wat gebeurde er met Hitier?" 18 jaar. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. OPENLUCHT CONCERT „T en D" Donderdagavond zal om 8 uur de harmonie kapel „T en D" een open lucht concert geven op het Pieters kerkplein. De spelers hopen op een grote opkomst van het luisterend pu bliek. omdat het concerteren dan veel dankbaarder is. Het programma vermeldt de vol gende nummers: 1. „T en D" Jubi leum mars, J. Bakes; 2. Aquarelles, Alyre Delhay, Les Ballerines. Le Chevrier, Temps jadis, Ronde Enfan- tine; 3. Air de 1' Opera Le Chalet, A. Adama, (Solo voor tuba: de heer J. Jonkers): 4. „Dem 12 Regiment" (Mars), Th. Furter; 5 „The Middy" (Mars) Kenneth J. Alford. Na de pauze „Non-stop marsprogramma". Bedevaart voor Leiden en omgeving Natte thuiskomst met de zon in het hart PRECIES OM HALF ACHT Zondagmorgen hield de regen op en kwam de zon om een hoekje kijken. Temidden van ongeveer 150 jongeren droeg de ZeerEerw. Heer Rector L. Vester een plechtig gezongen H. Mb op. op de historische Burcht. Het dak van onze „kerk" was de hemel, ons orgel werd vervangen door het gezang van de vogels en gelui van de verschil-* lende kerkklokken. En al deze geluiden werden overstemd door het muzi kaal geluid van het carillon van ons stadhub. Natuurlijk de rotonde van de Burcht is geen kathedraal, maar de sfeer van een vroege morgen, de eenvoudige entourage en de welwillende mede werking van de bedevaartsgangers maakten alles tot een diep beleven met het H. Misoffer. Die H. Mb was voor ons en wij droegen hem op met de priester aan het altaar. Op die Burcht kwam God tot ons, tot ons Jongeren met onze moeilijkheden, met onze zorgen en met onze vreugde. Vreugde, omdat er nog altijd jonge mensen worden gevonden, die iets anders willen dan alleen maar uitgaan cn plezier maken. Wij hndden er een vrije Zondag voor over, om na een H. Mb een be devaart te houden. En bij zoiets komt de ware blijd schap vanzelf. Op keurige wijze verzorgde de Schola Cantorum uit Oegstgeest on der directie van mr. J. v. d. Poel de gezangen van Drievuldigigheidszon- dag. terwijl de vaste gezangen beur telings met koor en „gelovigen" wer den verzorgd. Ladder tot de hemel. In zijn preek herinnerde rector Vester ons aan Aartsvader Jacob. In een droom zag Jacob een ladder op de aarde staan, die tot aan de hemel reikte. Engelen Gods gingen er langs op en neer en boven de ladder stond de Heer, die tot hem zeide: „Ik ben de Heer. de God van Abraham en van Izaak. Het land, waarop ge slaapt, zal Ik aan u en aan uw nako melingen geven, en gezegend zullen worden in u, en in uw zaad, alle ge slachten der aarde". Toen Jacob ont waakte, zei hij: Waarlijk de Heer is hier en ik wist het niet. Hoe ontzag- FEESTAVOND MELKINRICHTING „DE LANDBOUW". Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de heer M. Hoefman, bedrijfsleider, van de N.V. Leidse Melkinrichting „eD Landbouw", welk jubileum reeds in intieme kring was gevierd, bood de directie van deze N.V. Zaterdag haar personeel in „De Kleine Burcht" een feestavond aan. Namens de directie opende de heer P. H. Colijn deze avond met een kort inleidend woord, waarin hij speciaal de jubilaris dankte voor de wijze, waarop hij deze 25 jaar is werkzaam geweest. De verzorging van deze avond was in handen gelegd van Geraldini, die de aanwezigen een vrolijk program ma wist voor te schotelen. Een gezel lig bal, met tal van attracties, besloot deze 'buitengewoon geslaagde bijeen komst. tige stuk Van expressieve eenvoud. De Spanische Skizze van Eugen Tul- lings zijn een mengsel van Spaanse nationale dansen, die blijkbaar een ruime plaats in 't muzikale denken van de componist innemen, Met har telijk applaus ontvangen, werd daar na overgegaan naar de „Attila Fan tasie" over de gelijknamige opera van Verdi, de geweldige figuur van de muziekdamatiek van de 19e eeuw; evenwel niet zijn meest ge- inspireerde werk. Niettemin werd de moeilijke dramatische muziek in de bewerking van Roeien kranig ge speeld en van harte toegejuicht. Het Harmonie Orkest „De Post" gaat jaarlijks vooruit onder de bekwame leiding van z'n le kapelmeester en heeft terecht Leiden's sympathie cn belangstelling. Ten slotte twee fon kelende marsen onder pittige leiding van de 2e kapelmeester Wakka n.l. „Steeds Voorwaarts" van Bolderdijk en „Washington Grays" ven Craful- la. The Close Harmonie Singers on der leiding van Jaap Zaatman ver zorgden de muzikale show, die volg de op 't gedeelte, gewijd aan de ern stige muze. Een Tiroler Kapel „Die Alpen Freude" or.der de directeur C. J Smit sierde dit gedeelte van de avond en met een bal onder leiding van de heer Alphenaar werd het mooie feest van „De Post" besloten. J. Kortmann. I Er komen nog wel eens som- i bere berichten bij de radactie bin- I nen, maar de hengelsportvereniging j „Gti-Vo" zorgt voor goed nieuws. Zij hield haar eerste wedstrijd te Woiv brugge. De vangst was boven de ver wachting, ondanks de regen. Er wer den 48 vissen gevangen met een ge wicht van 3813 gram totdal. Horecapersoneel wordt nóg eens herinnerd aan de advieszitting Woens dagmiddag a.s. van 46 uur in het clubhuis Mare, ingang Caecilia- straat). Voor het examen onderwijzer aan de R.K. Kweekschool, Laurier gracht te Amsterdam is geslaagd de heer H. v. d. Steen te Leiden. 22 Juni a.s. zullen de R.K. Ouden van Dagen een tocht maken naar de Zaanstreek en Amsterdam. Dit werd besloten in een vergadering die de organisatoren van deze tocht Vrijdag j.l. hebben gehouden. De 18-jarige schildersknecht E. V., wonend in de De Ruyterstraat is Zaterdagmorgen tijdens werkzaam heden aan een perceel aan de Vliet uit een 7 meter hoge dakgoot geval len. Hij werd met een zware hersen schudding naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. Bur?erliike Stand Geboren: Maria Antonia Wilhelmi- na d. van P. W. v. Niel en J. M. C Kluiters. Abraham z. van W. F. v Tongeren en S. Cornet. Martnus z van M. Thelen en M.S. l'Amie. Mar- tine d. van P. L. v. Delft en H. Pracht. Jacobus Casper Maria z. van J. J. P. v. Steyn en J. J. C. v. Berge Henegouwen. Pter Jan Dirk z. van J. D. v. Schoonhoven en A. H. Veld- huns. Renée Antoinette d. van G. den Dubbelden en J. E. Hanselman. Voor de viering van het jubileum van de heer P. G. Hilgersom, alge meen procuratiehouder aan de Twentse Bank te Leiden, was heden morgen de effectenhal van het kan toor versierd en voor ontvangst van de jubilaris in gereedheid gebracht. Om half twaalfi- werd deze, verge zeld van echtgenote, zoon en dochter, hier binnengeleid. De directeur van de Twentse Bank in Leiden, de heer F. G. Kool, spi'ak woorden van grote waardering tot de jubilaris. Hij bood hem een enve loppe met inhoud aan en aan mevr. Hilgersom een bouquet bloemen. De heer Verheij van Wijk der afd. Leiden van de Ned. My. v. Handel en Nijverheid noemde dit 40-jarig ju bileum belangrijk en overhandigde hem namens deze maatschappij het getuigschrift met een daaraan ver bonden gouden legpenning. Namens de collega's huldigde de heer H. C. Broxterman de feesteling en dankte hem voor de pre.iige sa menwerking. Het geschenk van het gezamenlijk personeel, een Perzisch kleedje, vergezelde zijn woorden. Hierna spraken nog de heren Crommelin, oud-directeur thans di recteur van de Twentsche Bank in Den Haag en B. J. Molenaar, oud-col lega, thans verbonden aan het kan toor te Oegstgeest. In een woord van dank memoreer de de heer Hilgersom het overlijden veertien dagen geleden van de oud directeur van de Haarlemse Bank. mr. H. van Wensen, onder wie de jubilaris gewerkt heeft van 1914 tot 1930 en aan wie hij zo veel heeft te danken. Bij deze huldiging waren onder j meer nog aanwezig: de heren H. Le- j deboer en J. D. Haye leden van het westelijk rayon, bestuur van de Twentsche Bank en de heer G. de Boer, onderdirecteur van de Twent- sche Bank te Haarlem. Hedenmiddag werd naar aanlei-1 van dit jubileum van 35 uur een receptie gehouden in „De Vergulden 1 Turk". JAARFEEST „PULCHRI STUDIO" Het 31e jaarfeest van de R. K. Gem. Zangvereniging „Pulchri Stu dio", een vereniging, die zich op de eerste plaats bezig houdt met het voorbereiden en uitvoeren van ope rettes. werd gistermorgen beg«nnen met een H. Mis ln de kapel van de zusters Carmelitessen aan dc Oude Vest. De H. Mis werd opgedragen door kap. P. H. L. van Ingen. geeste lijk adviseur, die tevens een korte predieatie hield over de H. Drievul digheid en In verband daarmede over de heiligheid van het kruisteken. In zeer geanimeerde stemming werden daarna wat broodjes veror berd. Om ongeveer half elf gaf de \oorzitter van de vereniging, de heer J. Wisse, he t sein tot het opbreken van de maaltijd en het begin van een korte vergadering, waarin enige hui selijke problemen besproken zouden worden. Allereerst sprak hij woorden van waardering tot de direceur van het gezelschap, de heer W. Verburg, voor de onvermoeide ijver waarmede deze de belangen van de vereniging heeft behartigd. Ook1 een woord van dank aan K en O vond de voorzitter op zijn plaats, omdat deze instelling er blijk van geeft het werk van de ver eniging bijzonder te waarderen door bijzondere medewerking en zo nodig (zoals ook in het afgelopen jaar) door subsidie. In de bestuursverkiezing werden mej. A. v. Zijp, penningmeesteresse, Help Uw maag als hij 'l moeilijk heeft. Neent^^-x (Advertentie) J. Kemming, secretaris en J. Borst, voorzitter, herkozen. In de kascon- trólecommissie werden gekozen mej. J. v. d. Veer en de heer W. Hendriks. In een slotwoordje drong de voorzit ter aan op propaganda voor nieuwe leden. De vereniging kan met zijn 27 leden zeker verdubbeling gebruiken. Intussen heeft het gezelschap toch al door gestadige oefening een peil be reikt, dat verantwoord maakt een operette als „Der Vogelhandier'' in studie te nemen. Dat deze operette in de uitvoering mag slagen als de vroeger gebrachte „Zigeunerbaron" en „Rose Marie", was één van de slotwensen van de voorzitter. Leidse Universiteit gelijk is deze plaats, 't Ls hier het huls van God en de poort des he mels". Zo vergeleek de spreker onze reis naar Haastrecht. Ook dat is een bevoorrechte plaats en voor ons ook een „poort van de hemel" door mid del van onze devotie tot Maria. Aan het slot van de H. Mis gaf de priester ons zijn zegen. Een zegen voor onze reis. De dag was goed en fijn begonnen. Na het ontbijt, trok de karavaan van fietsers door de nog stille stad naar de vrije natuur. Een stoet van 150 jongeren naar Gods vrije natuur. naar de zön aan de hemelen de zon in het hart. Via Hazerswoude. Boskoop, Reeu- wijkse plassen slingerde de stoet zich door het platteland, met als einddoel Haastrecht. De tocht was heerlijk; vergezichten, water en polders zover het oog reikte. In Haastrecht werd gegeten en daarna naar de kerk, waar de heer J. Walter het orgel bespeelde. Fier klonken de stemmen in deze kerk. God ter ere in het Adore Te. Enthou siast klonk het tweestemmig lied „God groet U, zuivre Bloeme", en daarna het gebed van Maria zelf, het Magnificat. De predikant pater Fr. Stams S.M. M. van de Haagse Schouw besprak hierna enige facetten van het rijke leven van de Moeder Gods. Maria, onze Moeder, de Vrouwe van de scho ne liefde. Geen liefde, die in de bioscoop te zien valt, of induistere boeken te lezen is, neen, de liefde die dienstbaar is aan de evenmens. Wij, jongeren, zijn zo gauw geneigd om de een of andere sportsheld of film ster te kiezen tot ons voorbeeld; maar het grote voorbeeld, zeker voor de jongeren, is Maria. Bij Maria te rade. Is de verering van Maria ouder wets en niet meer up-to-date voor deze wereld? Denken wij wel genoeg aan onze Hemelse Moeder? Schrikt ons het woordje „hemels" af? Is de Moeder-Gods niet meer „grijpbaar" voor de jongeren? In gedachten ging spreker het leven van Maria na. Als kind houden wij van onze moe- j i der ,die voor ons zorgde en voor ons men geneeskundelferen F Br*nd 7" 1°'* ie Schiedam: F P Goldstein (USA);!?"., 7' ""*r a F. W. Leeman te Lelden en J. Oos- £""ag ïf 'a and"c moeder trom te Delft J' Meoaer van Smarten en te- Voor het arts-examen, le gedeelte: I £f"f da M°adar,.v*n Altijddurende de heren J. P. Burggraat te Den ZuJ?ec' parten ge- Haag; W. W. J. Hermans te Den '<cnd' ™'T.°?k "eugdenB,j w,e Haag en J. Trommel te Den Haag.kunn.en dan ba,ar r"dt Voor het arts-examen 2e gedeelte i da" b" ?ller Moedert Wat de dames O Hoesen te Den Haag: j kan a?n Ikheid of sportheld ons bie- W. Mom te Den Haag en de heer C. d"2' dan al,ean aen Poae medaille. L. v. d Broek te Bussum. I ,En W'J op een bevoorrechte plaats van Maria zyn. kunnen wij VRAGEN INZAKE HET MEREN- I deetemeer aan Haar vragen wat wij PLAN. gaarne begeren. Tot slot spoorde de pater ons allen Het lid van de Raad de heer G. v.j aan- na te denken over de betekenis Iterson heeft hedenmiddag bekendvan Maria, de plaats van Maria in gemaakt, dat hij in de eerstkomende j ons e'8*n leven, raadszitting aan B. en W. de volgende I Na het zingen van het Tantum vragen zal stellen. Ergo, en de Zegen van het Allerhei- In welk stadium verkeren de voor- w®rd het beeldje van Maria bereidende werkzaamheden van het i vsn Haastrecht bekeken. Merenplan? Even w«rd er gepauzeerd en thee Wanneer kan de Raad het toege-gedronken in een nabijgelegen speel- zegde rapport inzake dit plan tege-tuin- waar al spoedig schommel, wip moet zien? enz- werden benut. Kan de bouw van woningen in de eerstkomende jaren nog ongestoord doorgang vinden, ook zonder zand winning uit het Merenplan? LEIDERDORP Korfbalspeler breekt enkel. Tij dens een Zaterdagmiddag gespeelde wedstrijd van de Leiderdorpse Korf balclub Velocitas kwam de Veloci- tasspeler J. Werner zo ongelukkig terecht, dat deze een enkel brak. Dr. Bakema legde een noodverband waarop de patiënt naar een zieken huis werd vervoerd ter verdere be handeling. Op de kermis van Bergen op Zoom, is een 19-jarige Tilburgenaar, die in dienst was van een kermisex ploitant, uit een luchtschommel ge vallen en op slag gedood. Regina en Elly .Straseburger werden Zaterdag tot ereburgeressen van Snorrendam uitgeroepen, omdat gedurende de avondvoorstelling in Alkmaar alle mannelijke medewer- gers met een snor getooid in de piste verschenen. Tijdens een ritje op een melk wagen is het vijf-jarig zoontje van molenaar Klomp uit Vilsteren van de wagen gevallen, waardoor hij de wie len over zich heen kreeg; het knaap je was op slag dood. De vier prinsessen hebben Za terdagavond haar medewerking ver leend aan een balletuitvoering in het Plankenierstheater te Huizen; de opbrengst was bestemd voor de fe deratie voor hulp aan ontheemden. „Zegen" van boven. Inmiddels was de lucht gaan be trekken en vielen de eerste regen druppels. Na een behoorlijke plens bui, werden de fietsen weer beklom men en ging de tocht huiswaarts Toen Gouda achter ons lag, kwam de zegen echt van boven, maar in zeer vochtige vorm. Toch bleef de stem ming erin onlanks dat vele jassen gin gen lekken, en hoofddoekjes op natte washandjes gingen lijken. Maar het zou geen bedevaart zijn, zonder dat deze tegenslag zonder gemopper werd aanvaard. Tot voorbij Hazerswoude bleef het werkelijk gieten, en desondanks werd gevraagd (heus niet ironisch) om een volgende bedevaart. De Katholieke Jeugdraad, in sa menwerking met de Kath. Sportcen- trale. heeft goed gedaan om deze be devaart te organiseren. Grote dank is verschuldigd aan het onbaatzuchtig medewerken van de Kath. E.H.B.O. .Peerke Donders", die met enige toe gewijde medewerkers, de organisa toren op dit punt ter zijde stond. Dank ook aan de firma Van Zijp, die met reparatie-materiaal voor de fiet sen, de tocht eveneens meemaakte. Marktberichten ROTTERDAM, 14 Juni. Vee. Aanvoer totaal 1832 stuks, waarvan 1065 vette koeien en 767 varkens. Prijzen: vette koeien 2.853.05, 2 75—2.85. 2.20—2.55. varkens 1.95. 1.93, 1.90 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer flink, handel redelijk, vast in prijs, prima's boven notering, varkens aanvoer rui mer, handel tamelijk, teruglopende

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3