Sjofel gekleed mannetje hitste zijn bouvier tegen te Amsterdam 24-jarig meisje Voorzitter accoordeert met Mandement en protesteert tegen de loon politiek „Geen politiek, maar pastoraalstuk' Een stunt van Ierse Republikeinen Wat nu in Genève 7 Verdelingsplan voor Vietnam SLAG in de lucht f270.- Salariëring watermolenaars Journalisten jubelen niet MAANDAG 'INI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Bondsvergadering K*A*B. te Utrecht "TIJDENS DE VERBONDSVERGADERING van de K. A. B.v die heden in het Utrechtse Jaarbeursrestaurant wordt gehouden, heeft de voorzitter der K. A. B., de heer J. A. Middelhuis, tijdens zijn openingswoord een uit gebreide beschouwing gewijd aan het Bisschoppelijk Mandement, tijdens welke hij tot de slotsom kwam, dat de K. A. B. zich volledig en zonder enige restrictie achter het Bisschoppelijk woord stelt. De redevoering, waarvan wij hieronder enkele indrukken weergeven, werd besloten met de volgende verklaring: „Bisschoppen van Nederland, de K.A.B. meldt zich. Uw dringend appel zal, voor wat de mannen en vrouwen van de K.A.B. betreft, niet tevergeefs zijn. Wij hebben U begrepen. De K.A.B. staat gereed. Zoals gij consequent de lijn doortrekt van de bisschoppen, die U zijn voorgegaan, zo trekken wij de lijn door van al die oude werkers en pioniers van de K.A.B., die ons voor gingen, even onbezweken in onze trouw aan de Kerk en aan U. Dat lijkt ons tevens de beste weg om bij onze niet-katholieke landgenoten de vele mis verstanden uit de weg te ruimen." Een gids Tijdens de redevoering kwam dui- deljjk naar voren, dat de voorzitter van de KAB het bisschoppelijk man dement niet op de eerste plaats ziet als een politiek stuk, als een geschrift dat afgestemd is op politiek-sociale gevoelens, doch als een pastoraal schrijven, als een gids voor het ziele- leven van de Nederlandse katholie ken. Dat hiermede een groot complex van sociaal-politieke vraagstukken samenvallen, achtte de heer Middel- husi natuurlijk, want godsdienst en leven zijn niet te scheiden. „Doorbraakgedachte" Met betrekking tot de „doorbraak gedachte" verklaarde de voorzitter, dat hierover in het Mandement niets nieuws verteld werd, daar de bis schoppen van Nederland uit zielzorg- cverwegingen, iedere vorm van so cialistische doorbraak, altijd van de hand gewezen hebben. Met voldoening constateerde spr. dat het Mandement veel waardering heeft voor het rijke Katholieke so ciale organisatieleven en dat de bis schoppen zich minder ongerust ma ken over een teveel aan organisaties en de nadelige invloed op de indivi duen. dan vele sprekers en schrij vers in de laatste jaren. Geen belemmering. De heer Middelhuis legde er voorts de nadruk op, dat de samenwerking tussen de organisaties van andere groeperingen niet belemmerd wordt door het Mandement. Met handha ving van eigen zelfstandigheid zal de KAB gaarne blijven samenwer ken met allen, wier gezindheid, wer ken en programma zich daartoe le nen, tot het welzijn van allen, katho lieken en niet-katholieken. Voorts benadrukt de voorzitter, dat uit het Mandement duidelijk blijkt, dat de katholieke organisaties, op welk terrein zij ook werkzaam zijn, altijd op de eerste plaats een geeste lijk doel te verwezenlijken hebben en dat in dit verband ook voor de KAB nieuwe wegen gezocht zullen worden, om de apostolaatsgedachte verder door te laten dringen. De voorzitter toonde begrip voor de teleurstelling van het socialisti sche NVV, dat zich door het Mande ment getroffen voelt. Alhoewel in wezen r.iets veranderd is aan de bis schoppelijke bepalingen, is dit onder streepte gebod voor het NW een te genvaller geweest. De grote zorg van de bisschoppen voor het zieleheil van de Nederlandse katholieken, heeft de bisschoppen tot handhaving van deze scherpe bepaling geïnspi reerd. Het is duidelijk zo meende de heer Middelhuis dat het zeker niet op de weg van de KAB ligt om bij de ledenwerving voortdurend met die bepaling te schermen, daar het beginsel-programma en het be ginsel van de KAB rijk genoeg is om daaruit propagandistische waarden te putten. Eveneens toonde de KAB-voorzit- ter zich verheugd over de passage in het Mandement, waarin de bisschop pen zich onomwonden uitspreken voor een bedrijfs-organisatie, waar door de werknemers zich van afhan- kelijken zullen kunnen opwerken tot een rechtspositie van gelijkwaardig lidmaatschap. Grote welvaart Aansluitend op zijn openingswoord gaf de heer Middelhuis een beschou wing van de sociaal economische toe stand. Hij noemde de economische situatie van ons land uitgesproken gunstig. Hij stelde anderzijds de vraag, of onze arbeiders per 1 Janu ari wel een zodanige positieverbete ring hebben verkregen als met de huidige economische situatie in over eenstemming is te achten. De consumptiebeperking De heer Middelhuis kon zich niet aan de indruk onttrekken dat de consumptiebeperking, die eind vorig jaar ongeveer drie en een half pro cent bedroeg, thans niet geheel is verdwenen, en hij vond, dat de hui dige omstandigheden hem in het ge lijk gesteld hebben, die in het laatste stadium van de discussies over de vijf of zes procent om practische re- denen de zes procent verlangden. Af schaffing van de consumptiebeper king, verhoging van de lonen der ge schoolden en vermindering van het klasseverschil waren voor de arbei ders immers de beloning voor jaren van inspannende arbeid aan het her stel van Nederland. Zij vormden het aandeel van de arbeiders in de ge stegen welvaart. Eenzijdig. Nu de welvaart belangrijk is toe genomen, de opgang van onze econo mie doorgaat, is het voor de arbei ders moeilijk iets te laten schieten van wat hen op grond van de verkre gen resultaten is toegezegd. Dat is te moeilijker, nu uit tal van jaarversla gen blijkt, dat de winsten van de on dernemingen belangrijk zijn geste gen en de dividenden over het alge meen wel iets meer dan met vijf pro cent zijn toegenomen. Ook in het licht van deze cijfers kon spreker het touwtrekken om de vier, vijf of zes procent niet bepaald verkwik kend noemen. Indien thans uit de reserves van de ondernemingen het aandelenkapi taal belangrijk kan worden vergroot, is dit mede te danken aan de poli tiek van zelfbeperking, die de vak beweging na de oorlog heeft gevoerd. Indien men deze reserves eenzijdig ten goede wil laten komen en men niet wil weten van winstverdeling, dan zal men zich er niet over moeten verwonderen, dat de vakbeweging naar andere middelen zal zoeken om eer. rechtvaardige verdeling van het nationale inkomen te bewerkstelli gen. Spreker kantte zich niet tegen de reserveringen op zichzelf maar wat ons dwars zit, zo zei hy, is, dat men net doet alsof deze reserveringen al leen te danken zijn aan het beleid van de leiders van ondernemingen en aan de kapitaalverschaffers, en het aandeel van de factor arbeid hier in geheel over het hoofd ziet. Vrije loonvorming. Spr. achtte het tevens te betreu ren, dat het concretiseren van de ge dachte van de vrijere loonvorming zo lang op zich laat wachten. Mocht ook op dit gebied binnen afzienba re tijd geen tastbaar resultaat te verwachten zijn, dan zal men er op moeten rekenen dat de K.A.B. op korte termijn met voorstellen zal komen omtrent andere middelen, waarmee het rechtvaardig aandeel van de arbeiders in de stijgende welvaart te worden veilig gesteld. Limburgse gemeente verlaagt pas-leges WIE VOLGT? De gemeente Arcen en Velden (Limburg) heeft voor zover ons bekend is als eerste Nederlandse ge meente in aansluiting op de verla ging van de leges op paspoorten door het rijk de gemeentel leges op pas poorten verlaagd van twee gulden vijftig tot één gulden. NEDERLANDERS WONNEN BELGISCHE PRIJZEN. In Hasselt in Belgisch Limburg zijn gisteren de bekroonde inzenders be kend gemaakt van een poëzieprijs vraag, die de uitgeverij Heideland te Hasselt had uitgeschreven. Deelgenomen was door 97 dichters uit de Vlaamse provincies van België, vanuit Nederlands Limburg, uit de Congo en Wallonië. De jury, bestaande uit prof. H. A. Wesselinck en de heren R. Herreman en dr. R. F. Linssens, kende eenparig de eerste prijs toe aan de heer P. Buckix uit Brussel. Tot de verdere prijswinnaars behoorden o.a. de heer L. Herberich uit Heerlen, de Maas trichtse pater Hilarion Thans (O.F. M.) thans te Rekem in België en de heer W. H. Wolfs te Maastricht. Muizenissen Sedert de poes van veehouder 5 J. de Witte te Harkezijl bij Wit- marsum door een auto is over- reden, zijn de jongen van de poes 2 van de veehouder de Witte ge- adopteerd. Het feit, dat de hond j steeds een voorliefde voor katten had, bracht de eigenaar van de moederloze poesjes op het idee. Wel zeer merkwaardig is echter, dat de poesjes door de hond worden gezoogd, zonder dat de hond zelf ooit jongen heeft ge- had. schaafwonden, schrammen, ontvellingen genéést Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten (Advertentie) Hij was de politie Zaterdagavond heeft zich te Am sterdam een toneel afgespeeld, dat Nederland onwaardig is. en dat veel doet denken aan toestanden in lan den, waar vrijheid een synoniem voor willekeur is. Een 23-jarig meisje, pas terugge keerd van een 4-jarig verblijf in Amerika, reed op weg naar haar oom, een arts, door een stoplicht, ontdekte haar fout enkele meters te laat en stapte van haar fiets af om het groe ne sein af te wachten. Op 'het moment, dat ze weer op stapte, werd ze aangeroepen door een armoedig gekleed mannetje, dat haar oom had en deze hierdoor maar onnodig ongerust zou worden. Daar- by meende zij, te kunnen volstaan met het opgeven van haar personalia, waarmee het ijverige politiemanne tje haar een bekeuring kon bezorgen. Toen de man bleef aandringen, liep het meisje tenslotte door en dit maakte het mannetje zo kwaad, dat hij zijn grote bouvier aanhitste om het meisje te grijpen. De zware hond vloog op het meisje af en gaf haar een gevaarlijke beet in haar arm. Omstanders, die zich Inmiddels met het geval bemoeid hadden, waar schuwden onmiddellijk haar oom, die vlak in de bnurt woont, doch de kleed politiemannejte-in-burger alle mogelijkheden van de politionele macht eens wilde toetsen aan een simpele verkeersovertreding. Rustende missie bisschop gehuldigd In de met palmgroeni en kleurige bloemen versierde stadhuishal te Maastricht is Zaterdagmiddag mgr. H. J. Paulissen (S.M.A.), bisschop van Kumasi, thans na tientallen jaren missie-arbeid in Afrika rustend te Maastricht, ter gelegenheid van zyn gouden priesterjubileum doc<r pro met een grote bouvier op de hoek woedende politieman verbood dezevinciale en stedelijke overheden en i- j li ?.tLc het mpisip hiktanii if door de Maastriohtsp hevnlkinp nn van de straat stond. Het meisje, dat begrijpelijk niet op deze schreeuw party reageerde, bedacht zich toen de man riep, dat hij politie was. De man legitimeerde zich, waarop het meisje voldeed aan zijn bevel om haar naam en wat daar bij behoort, op te geven. zou doen, wat hij wilde. Een radio wag en van de politie ver- voerde het meisje ten slotte naar het Ter "ondersteuning van haar ver-1 politiebureau en eerst na heel veel klaring liet zij haar pas zien en hetl moeite kreeg de oom van het meisje burgermannetje wilde hierop haar toestemming om zyn nichtpe naar pas in beslag nemen. een ziekenhuis te brengen en de ge- Daar een dergelijk optreden wel j vaarlijke armwond te laten verbin- helemaal In strijd is met de norma-1 den. Onmiddellijk daarna moest het le gang van zaken, wanneer men eenmeisje weer naar het politiebureau, kleine verkeersovertreding begaat, waar zij tot ver na middernacht ver- protesteerde het meisje hiertegen en boord werd. daarop vertelde het mannetje, dat zij l Zij kreeg een hele rits processen- dan zijn arrestante was en mee moest j verbaal en zal zich binnenkort moe- naar het politiebureau. ten verantwoorden voor weerspan- Ook hiertegen had het meisje be- nieheid en verzet tegen de politie, zwaar, omdat zij een afspraak met' En dat alles, omdat een sjofel ge- arts het meisje medische bijstand te door de Maastrichtse bevolking op verlenen en was zinloos aan het drei- i 't stadhuis gehuldigd. Bij deze plech- gen wederom zijn hond los te zullen tlgheid heeft de commissaris dér Ko laten, wanneer de hele wereld niet ningin dr. F. Houben mgr. Paulissen Overval in Ulster Vijftien man- (acht hnnner in uni formen van het Britse territoriale le ger) hebben Zaterdagmiddag met getrokken revolver een overval ge pleegd op een kazerne van het Brit se leger te Armagh en zijn er van door gegaan met een vrachtautola ding geweren, stenguns, machinege weren en munitie. Men gelooft dat de deelnemers aan de overval leden waren van het bui ten de wet gestelde Ierse Republi keinse Leger, dat streeft naar ver eniging van Ulster met de onafhan- kelykse Ierse republiek. De autoriteiten van Ulster ver scherpten onmiddellijk de grenscon trole tussen Noord- en Zuia-Ierland. Voorts kregen grenspolitie en mili taire stations opdracht speciale wachtposten in te stellen en alle wa pendepots te barricaderen. De overval heeft zich als volgt toe gedragen. Een man in burgerkleding trad toe op de schildwacht bij de poort en vroeg hem hoe hij in het le ger kon komen. De schildwacht riep een korporaal van de wacht. De man trok een revolver en gelastte de twee militairen de handen omhoog te ste ken. Op dat ogenblik kwam de vrachtauto aanrijden en draaide het kazerneterrein op. De bewaking van het gebouw waar de wapens lagen opgeslagen werd ook met de revolver in bedwang gehouden en de auto werd volgeladen. Vervolgens werd in snelle vaart weggereden. Vandaag: zullen de zestien niet- communistische landen, welke te Genève vertegenwoordigd zijn, spre ken over het opstellen van een geza menlijke verklaring, waarin het mis lukken van de besprekingen over Ko rea wordt geconstateerd. Westelijke afgevaardigden voorspelden Zondag avond. dat zij de kwestie naar de Verenigde Naties zullen verwijzen. Naar verwachting zal de confe rentie deze week worden beëindigd. In verband met de politieke crisis in Frankrijk zal de conferentie waar schijnlijk verdaagd worden en niet weer bijeen worden beroepen, tenzij één van beide partijen onverwacht j den gesteld. gehuldigd. Mgr. Paulissen was om zijn verdiensten in de missie door de Paus indertijd tot assistent bij de pau- stelijke troon benoemd. De commissaris der Koningin deel de thans mede, dat ook de Koningin mgr. Paulissen heeft willen onder scheiden, namelijk door zijn benoe ming tot officier in de orde van Oranje Nassau. Ex-voogdes van Anneke Beekman spoedig vrij? De ex-voogdes van het Joodse wees meisje Anneke Beekman, die reeds geruime tijd in voorarrest wordt ge houden, zal naar verwacht wordt zeer binnenkort in vrijheid wor- van houding verandert. „Als Genève mislukt, wordt het tijd te spreken over hechte defensie regelingen in Zuid-Oost-Azië, aldus is de mening van de Australische mi nister van buitenlandse zaken Casey. Franse militaire deskundigen te Genève bestuderen op het ogenblik een plan van de Vietminh, krachtens hetwelk de Vietminh heel Noord- Vietnam zouden moeten krijgen met uitzondering van de havensteden Haiphong en Moncay en eventueel Hanoi, aldus is Zondagavond in ge woonlijk welingelichte kringen t< Genève vernomen. Het plan zou Vrijdag door verte genwoordigers van het Vietminh- opperbevel zyn overhandigd. Volgens deze kringen behelst het plan. dat Hanoi aan de Vietminh komt, maar de rebellen zouden de Fransen te verstaan hebben gege ven, dat zy misschien bereid zijn Ha noi in Franse handen te laten. Het gebied tussen de drie steden diende echter onder het bestuur van de Vietminh te worden geplaatst. Men verwachtte, dat de Fransen tegenvoorstellen zullen doen. Zoals men weet wordt deze Hil- versumse dame beschuldigd de hand te hebben gehad in de ontvoering van Anneke Beekman en van Betty Melhado. Het onderzoek naar de ontvoering van Betty Melhado, die thans weer in een katholiek gezin is onderge bracht, is thans zo goed als geëindigd. Over de ontvoering van Anneke Beekman die nog steeds niet door de justitie is opgespoord beschikt men naar verondersteld wordt over te weinig gegevens om mevrouw Langend ijk-Van Moorst langer in ar rest te houden. 87-jarige man door renners aangereden Toen de 87-jarige heer G. Mul gis teren in zijn woonplaats Wouw (N. Br.) een middagwandelingetje wilde maken, was er juist een wielerwed strijd aan de gang en „de jongens" hadden het zo druk met hun sport, dat ze de oude man niet op de weg zagen lopen. De 87-jarge werd omver gereden en verschillende snelheids maniakken rolden over hem heen. De oude man liep een hersenschudding en een ernstige hoofdwond op; en kele renners maakten ook op hard handige wijze kennis met de straat stenen, zodat zy eveneens naar het ziekenhuis vervoerd moesten worden. „President Robert" 2 1/2 jaar gevangenis De Maastrichtse rechtbank heeft vanochtend (le 31-jarige kleerma kerszoon uit Den Haag. „President Robert", veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met daarna ter beschikkingstelling van de rege ring. Hij was de hoofdfiguur uit de ge schiedenis van het luxejacht, aan boord waarvan een Maastrichtse no taris, een Heerlense leraar en een Haagse manufacturier naar een huns inziens veilige uitwijkplaats hadden gezocht tegen een dreigende com munistische invasie, die hun door verdachte was voorgespiegeld. De De rechtbank verwierp de verschil lende verweren van verdachte, zoals die door de verdediger waren uiteen gezet. Zij was van oordeel dat de ver halen waarmee hij geld heeft losge kregen bedriegelijke voorstellingen van zaken waren, opleverend het be wijs voor oplichting. De rechtbank verwierp het verweer van de verde diger, dat deze verhalen normaal niet geloofwaardig konden worden geacht. Brandweerman tijdens demonstraties gewond Tijdens brandweerdemonstraties te Eist besloten twee Arnhemse brand weerlieden, die via een noodlijn van af het tien meter hoge gemeentehuis de begane grond moesten bereiken, om de demonstraties uit te breiden: zij zouden samen aan één lus gaan hangen en een van hen zou dan als bewusteloze fungeren. De eerste meters ging het goed, maar 4 meter voor bet eindpunt brak de lus. De drager van de „bewuste loze" wis tnog het touw te grijpen, maar kwam toch met een enorme snelheid op de grond terecht; hijzelf had ernstig vleeswonden aan zijn handen, maar zijn collega, die hij op zijn rug vervoerd had, moest met zware inwendige kneuzingen in het ziekenhuis opgenomen worden. De demonstratie werd verder afgelast en enkele toeschouwers, die flauw gevallen waren, moest door het Roo- de Kruis geholpen worden. Hengelaars vingen in Bolsward zeepaardje Anderhalve eeuw oud Enkele Bolswardse scholieren heb ben tijdens het hengelen een vreem de vangst gedaan. Zij brachten een paardje aan de wal, een zilverkleu rig houten beeldje met nog sporen van een verguldsel. Van voren was het een steigerend paardje, van achteren had het de vorm van een vis. Bij onderzoek bleek het een handgesmeed antiek roerornament te zijn, dat een binnen schipper moet hebben verloren. Waarschijnlijk dateert dit zeldzaam stukje volkskunst van plm. 1800. Het zal een plaatsje krijgen in de verza meling van de Bolswarder oudheid kamer. Alhoewel doorgaans een slag in de lucht weinig om het lijf heeft, heeft een Amsterdamse dame de vo rige week ervaren, dat een dergelij ke bezigheid ook 4500 gulden kan kosten. De dame had haar kamer een goe de beurt gegeven en klopte haar stofdoek uit. Toen zij het venster sloot kwam zij tot de minder plezie rige ontdekking dat met het stof ook een broche die aan haar blouse had gezeten verdwenen was. De broche, bezet met twee grote en zes kleine briljanten, was 4500 gulden waard en is nog steeds zoek. Bij werkzaamheden op de Wijn haven te Delft voor de bouw van een boogbrugje, is men tot de ont dekking gekomen dat het gewelf van de Boterbrug een lange brug die een straat op zich zelf vormt aan de kant van de Wijnhaven is inge stort. De oorzaak hiervan is ener zijds de ouderdom, anderzijds het indertijd hakken van een sleuf voor het leggen van enige kabels. Aangezien de verzakking ernstig gevaar oplevert voor het verkeer is besloten het gewelf over een lengte van omstreeks zes meter 'te vernieu wen. Met dit werk zal men reeds Maandag beginnen. AUTO TEGEN MOTOR. Een dode en zwaargewonde. Gistermorgen is te Kruiningen een verkeersongeval gebeurd, waarbij een inwoner van Veere werd gedood een tweede ernstig gewond. Het ongeval geschiedde toen een uit de richting Bergen op Zoom ko mende auto van de rijksweg links wilde afslaan, waarbij zij in botsing kwam met een motorrijwiel, dat uit de richting Middelburg kwam. Bij de botsing werd de duo-passa gier van de motor geslingerd en kwam 20 meter verder naar, waar na hij vrij spoedig overleed; de be stuurder werd zwaar gewond. Beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis Oostwal te Goes overgebracht. Traditiegetrouw trok gisteren door de straten van Boxtel de Hei lige Bloedprocessie. Na afloop werd in het park van kasteel Stapelden een opvoering gegeven van Henry Gheons „Het gastmaal der kinderen" Met aanbetaling la de onder bereik van iedereen Inlichtingen bij de agent Fa H. WALENKAMP ZONEN Turfmarkt 5, Tel. 20050, Leiden Het bestuur van de afdeling Zuid- Holland van de Bend van Ambtena ren bij de Waterschappen in Neder land heeft Zaterdagmiddag in café restaurant „Leeuwendaal" te Rsijwijk veigaderd teneinde te spreken over de maatregelen, die genomen moe ten v/orcien om ae salariëring van de watermolenaars en machinisten in dienst van polders en waterschap pen, te verbeteren. Men is namelijk van mening, dat deze a nbtenaien zeer laag worden betaald voor hun werkzaamheden cn is \r>ornemens een actie te voeren, om hierin verbetering te brengen. Uit de vergadering kwam ene voorstel e*»n commissie in te stellen, die zou bestaan uit enige watermoie- naars, bestuurder? van de poldeis en leden van Gedeputeerde Staten, d:e deze zaak zouden moeten onderzoe ken. De kwestie zal op 3 Juli in een vergadering te Amsterdam nader worden bekeken. Geen redelijke C.AO. De Katholieke Nederlandse Jour nalistenkring heeft Zaterdag te Utrecht zijii algemene jaarlijkse le denvergadering gehouden. De voor zitter de heer L. Ilanekroot sprak zijn grote teleurstelling uit over de nieu we C.A.O.. die na een moeizame on derhandeling tot stand gekomen is en een onbevredigend resultaat heeft opgeleverd. Het redelijkheidsbeginsel, dat in 1947 in de regeling met de N.D.P. werd neergelegd, verdween. De hoek steen van de overeenkomst, namelijk de vergelijking van de positie van de journalist met andere maatschappe lijke groepen in casu leraren bij het M.O., kwam te vervallen. Het zal no dig zijn, aldus de heer Hanekroot, dat de organisaties der journalisten zich versterken. Wat de K.N.J.K. be treft, daar wacht men met belang stelling de besprekingen met de St. Adelbert Vereniging om te komen tot een centrale der verenigingen van intellectuele beroepen. Hogere Rijksambtenaren: „Wij willen opslag!" De centrale van hogere rijksamb tenaren heeft Zaterdag op een ver gadering in Utrecht aangedrongen op salarisverhoging. De vereniging nam een motie aan. waarin wordt gezegd dat de salaris sen van de hogere rijksambtenaren door de denivelleringsmaatregelen van de regering weliswaar de laatste tijd iets is verbeterd. Maar niette min staat vast dat de inkomens van de hogere ambtenaren aanzienlijk lager liggen dan die van andere be volkingsgroepen die, wat opleiding, ontwikkeling en .maatschappelijke positie betreft, met de hogere amb tenaren op een lijn kunnen worden gesteld. In de motie wordt aan het bestuur opgedragen bij de regering stappen te doen om een zodanige verbetering van de salarissen te krij gen, dat de inkomens van de hoge re ambtenaren in een juiste verhou ding komen tot die van vergelijk bare groepen van de bevolking. DROEVIG EINDE VAN PLEZIERRIT. Een plezierritje in een gehuurde Volkswagen vond gistermiddag in Gouda een droevig einde, toen de chauffeur op de weg langs de Gouwe in een bocht onder gemeente Reeu- wijk de macht over liet stuur kwijt raakte, tegen een betonnen paaltje botste en onder aan de weg tegen een boom tot stilstand kwam. De twee inzittenden, de gebroe ders A. en E. S. werden in zorgwek kende toestand naar het van Itersoa- ziekenhuis te Gouda overgebracht. De heer A. S. was met een andere broer uit Amsterdam in een aldaar gehuurde auto naar zijn broer E. S. in Waddinxveen gereden. In Wad- dinxveen was de heer E. S. in de wagen gestapt, terwijl de andere broer daar achter bleef. Op de terug weg, toen zij juist de gemeente Bos koop waren gepasseerd, gebeurde het ongeval.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2