Coppi won bergétappe naar Bolzano Gerrit Voorting naar de vijfde plaats gezakt SECRETARESSE Een Zwitserse dokter stelde tol-diagnose Oceaan- ZATERDAG 12 JUNI 1954 DE LE1DSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 De Ronde van Italië Bolzano 11/6. (Van een speciale ANP-verslaggever). Fausto Coppi heeft de grote en zware bergetappe van San Martino naar Bolzano over drie pas hoogten. de gemoedelijke Rolle van 1970 meter, de verschrikkelijke Pordoi van 2239 meter en de machtige en trotse Gardena van 2121 meter, op glorieuze wijze gewonnen. Maar de drager van de rose trui, de nog niet zo lang geleden tot Zwitser genaturaliseerde Carlo Cle rici heeft het gevecht van zijn leven gestreden en kwam tezamen met Astrua en Koblet te Bolzano aan met slechts 1 min. en 52 sec. achterstand op Coppi. Met rood doorlopen ogen kwam Fausto op de sintelbaan van Bolzano van zijn fiets. Smartelijk was zijn gezicht ver trokken, zijn regenboogtrui doorweekt van het zweet en de regen. Zijn mach tige benen, die hem al zo vele malen naar de zege hadden voortgestuwd, wa ren vuil grijs van de modder, waarvan de weggetjes op de Pordoi en de Gar dena rijkelijk waren voorzien. Roekeloos had Fausto Coppi, toen hij als eerste de top van de Gardena had bereikt want Clerici en Astrua hadden hier bijna twee minuten achterstand en Koblet, Coletto en Fornara bijna 2]/2 minuut zich door de bochten van de afdaling geslin gerd, met verbeten gelaatstrekken keek hij naar het smalle weggetje, bedekt met modder, los grint en soms met scherpe keitjes. Eindelijk had hij zicli van alle concurrenten bevrijd. Eindelijk had hij zijn rivalen gelost, stuk voor stuk. Hij wist, dat Hugo Koblet met meer de machtige klimmer van weleer is, dat de Zwitser zijn super-klimcapa- citeiten heeft verloren toen hij twee jaar geleden door een nierziekte aan het bed was gekluisterd. Maar hij vreesde vooral een gezamenlijke achtervolging van Koblet en Clerici op de bijna 50 km. lange afdaling van de pashoogte van de Gardena naar Bolzano. Dat was de reden, waarom Coppi, de triomfator in het Dolomietenstadje Bol zano, geen glimlach kon schenken aan zijn trouwe supporters, een winst van nog geen twee minuten op Clerici, op wie hij meer dan een half uur achter stond in het algemeen klassement en op Koblet, die hij nog altijd enkele plaat sen in de rangschikking boven hem wist, temperde volkomen zijn vreugde over de zege. Hij wist dat Clerici een goede klimmer was; hij herinerde zich diens trotse en uitdagende rit over de Appe- nijnen van Napels naar Aquila. Maar Coppi had ook ontdekt, dat Clerici over voortreffelijke mentale eigenschappen beschikt: moed, durf en vechtlust om zijn eervolle leiderstrui te verdedigen. Gerrit Voorting stelde teleur. Alle groten waren in deze bergetappe in de voorste gelederen te vinden, alleen Gerrit Voorting stelde teleur. Tijdens de afdaling van de Passo Rolle had hij een lekke band gekregen. Of deze pech hem heeft ontmoedigd, wij kunnen het slechts gissen. Maar Pellenaars. die de gehele nacht in San Martino geen oog had dicht gedaan en zeker wel 25 maal was opgestaan, om te kijken of het buiten regende, zo nerveus was hij, was voort durend met de volgauto achter zijn hoogstgeplaatste man in de algemene rangschikking gebleven. En in de felle koortsachtige ogen van de ploegleider flikkerde een licht: als die man in de oranjetrui over wat meer courage be schikte, dan zou hij zijn tweede plaats in Bolzano behouden. Maar de oudste- Voorting klom niet al te best, hij moest Wout Wagtmans en Wim van Est laten gaan en op de Pordoi had hij vijf minu ten achterstand op Coppi, Koblet, For nara, Astrua, Assirelli, Clerici en al de andere groten. Hij had nog steeds hin der van zijn geblesseerde hand, die hem het sturen door de bochten met een glad wegoppervlak en de zuigende modder bemoeilijkte. Verscheidene renners, die stoutmoediger in dit gevaarlijke werk waren, haalden hem in. Geen ogenblik trachtte hij het wiel van zijn voort ijlende concurrenten te houden. En zo werd zijn achterstand steeds groter. In de klim tussen de hoge pieken met hun gekartelde kammen van de Gardena verloor hij nog meer terrein, moeizaam ging het omhoog. Een renner, die moreel geslagen was en niet meer over de in nerlijke kracht beschikte om alles en alles te geven teneinde zijn tijdverlies zo gering mogelijk te doen zijn. En aan de andere kant van de pashoogte, in de zeer lange afdaling naar Bolzano reed hij zo voorzichtig, dat zij achterstand met minuten omhoog sprong. Pas toen hij de verharde weg, een twintig km. voor Bolzano, onder de wielen terug kreeg, herstelde hij zi'ch en ging het even door zijn hoofd, dat hij voort moest naar de finish en dat er geen extra seconden meer mochten worden ver loren, Op een stoeltje bij het rode-kruistentje in het sportpark van Bolzano vonden wij hem terug. Hij at drie broodjes achter elkaar op. Onderweg had hij geesten ge zien van de honger, beweerde hij. Pel lenaars wachtte hem op met zijn trai ningspak, een vermoeide en verslagen Gerrit Voorting. die van de tweede naar de vijfde plaats in de rangschikking was teruggevallen, omdat hij twintig minu ten na Coppi was binnengekomen en vele minuten op Koblet en Assirelli had verloren. Wout Wagtmans had stevig van zich afgebeten in deze zeer zware etappe en Wim van Est was in de afdaling van de Pordoi gevallen, waarbij hij schaafwon den aan zijn linkerarm had opgelopen en het contact met de groep van Wagt mans, waarin ook Assirelli, Schaer, Metzger, Albani, Lorono en Conterno hadden gezeten, had verloren. Hein van Breenen kwam ruimschoots voor de sluiting van de tijdcontrole te Bolzano aan. Dat was niet het geval met Filippi, Rodriguez, Baroni, Isotti, Baffi en Pa- sotti, van wie men mag aannemen, dat de jury hen Zaterdag niet zal laten starten in de voorlaatste etappe van de Giro, van Bolzano over de Tonale en de Bernina naar St. Moritz. Uitslag en klassementen. De uitslag van de twintigste etappe, San Martino de CastrozzaBolzano over 152 km. luidt: 1. Coppi 152 km. in 4.44.56; 2. Astrua (It.) 4.46.48; 3. Koblet (Zw.) z. t.; 4. Clerici (Zw.) z. t.5. Magni (It.) 4.49.49; 6. Fornara (It.) z. t.; 7. Coletto (It.) z. t.; 8. Albani <t.) 4.52.38; 9. Ba- rozzi (It.) z. t.; 10. Monti (It.) z.t.; 11. Zampini (tl.) z. t.; 12. Rossello (It.) z. t.; 13. Metzger (Zw.) z. t.; 14. Schaer (Zw.) z. t.; 15. Conterno (It.) z. t.; 16. Lorono (Sp.) z. t.; 17. Wagtmans (Ned.) z. t.; 18. Volpi (It.) z. t.; 19. Assirelli (It.) z. t.; 20. Huber (Zw.) z. t.; 21. Bartali (It.) z. t.; 22. Soldani (It.) 4.55.28: 23. Mar tini (It.) z. t.; 24. Van Est (Ned.) z. t. 47. G. Voorting 5.04.42; 61. Van Breenen (Ned.) 5.08.09. Het algemeen klassement luidt: 1. Cle rici (Zw.) 113.33.28; 2. Koblet (Zw.) 113.59.32; 3. Assirelli (It.) 113.59.46; 4. Coppi (It.) 114.04.45; 5. G. Voorting 114.06.20; 6. Astrua 114.08.37; 7. Magni (It.) 114.07.19; 8. Fornara (It.) 114.09.39; 9. Schaer (Zw.) 114.12.58; 10. Conterno (It.) 114.14.35; 11. Coletto (It.) 114.17.05; 12. Albani (It.) 114.18.04; 13. Defilippis (It.) 114.20.19; 14. Wagtmans 114.22.00; 15. Impanis (B.) 114.23.29; 16. Bartali (It.) 114.23.41; 17. Barozzi (It.) 114.24.07; 18. Van Est 114.26.21; 19. Nencini (It.) 114.26.47; 20. Monti (It.) 114.27.41; 61. Van Breenen 115.55.17. Swift-combinatie. De uitslag van de 36 km. tijdrit is: 1. W. Vreeswijk 50.57; 2. S. Pol 54.45; 3. J. v. Gent 54.50; 4. C. Amsterdam 56.45; 5. G. Mens 59.47. 40 km. avondcompetitie: A-Klasse: 1. B. Rijkelijkhuizen, 2. J. Riethoven jr., 3. C. Plasmeijer, 4. A. v. Houwelingen; B-klasse: 1. A. Veltmaat, 2. J. Belt, 3. C. v. Amsterdam, 4. L. Sikking, 5. J. de Vroomen; C-klasse: 1. S. Pol, 2. S. Kooij, 3. A. Bos, 4. W. Harteveld, 5. G. Rei- chard, 6. G. Mens, 7. M. de Goede. Zondag rijden A- en B-klasse 40 km. tijdrit. Voor de C-klasse is de afstand 20 km. Start 9.30 uur. A. v. Houwelingen en C. Plasmeijer nemen Zondag deel aan de Ronde van Den Dungen. Lenig en Snel. De uitslag van de gisteravond gehouden koppeltijdrit is: 2e ronde: 1. H. Kruider—J. Brohm, tijd 57.13; 2. H. Zandvliet—P. Mak 57.15; 3. W. J. KamphorstD. Kloosterman 57.40; 4. P. Rietkerk—F. Janssen 58.10; 5. J. WATERPOLO LWV I—HZ EN PC IV 9—1. Ook nu wisten de Leidse Watervrien den een grote overwinning te behalen. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op en nadat Erades de stand op 10 had ge bracht wisten de gasten door een ver- dedigingsfout spoedig gelijk te maken. Bij dit éne doelpunt bleef het, want nog voor rust werd het door Vogelen zang en Dool (2 x) 41. Na rust ging alles als gesmeerd en met doelpunten van Van Gent (3 x). Dool en La Lau werd de eindstand 9—1. LWV II—SNA n 2—4. Met zes tegen zeven bleek het voor de thuisclub een hopeloze strijd. Rust 02. Einde 24. Het was een harde wedstrijd met snel spel van onze stadgenoten. Bij rust leidde LGB met 21. De eindstand werd 61 voor de Leidenaars. De doelpunten werden gemaakt door Bik, Van Bohe- men en Pleij (3 x). Italianen werden naar boven geduwd Bolzano 11/6. (Van een speciale ANP-verslaggeverOp de Passo f, Rolle. welke slechts 9 km. van het bergdorp San Martino ligt. stond maar weinig publiek. Maar op de i ruwe Pordoi en de machtige Gar- J dena. waar de .weg slecht en smal was, hadden duizenden en duizen- den toeschouwers in alle vroegte reeds een plaatsje gevonden om maar niets te missen van de door komst der renners. Evenals in de Tour de France is het niet toege staan. dat de renners door het pu bliek worden geholpen. Nog nim mer hebben wij de toeschouwers de handen zo vlot uit de mouwen zieiT steken. Gevraagd of niet gevraagd, de renners werden naar boven ge duwd. Soms tien, twintig, dertig meter. Vaak ging de renner van de 8 ene in de andere hand over, waar- 3 bij de Italianen natuurlijk de voor- keur van de toeschouwers hadden, b' Óf de deelnemer al een afwerend R gebaar maakte, dat zo veel bete- kende als „blijf van mij af", tegen g wil en dank werd hij geholpen. Eil 3 slechts zelden hebben wij, die ons 8 in het brandpunt van het strijdge- g woel bevonden, waarbij de wagens 8 slechts stapvoets door een nauwe 5 doorgang, door de regen modderig en vooral glibberig geworden, zich 8 een weg naar de pashoogte kon ba- 8 nen, toeschouwers, die door hun enthousiasme de wedstrijd een vals 8 beeld gaven, een buitenlandse ren- g ner zien helpen. Hein van Breenen 8 mopperde bij de beklimming van p de Pordoi, toen hij zich temidden 8 van een paar mannen van Torpado g en Arbos bevond: „Alleen die g ver.Italianen worden geholpen!" 8 Maar het lijstje met boeten, rijke- lijk door de jury uitgedeeld, was 8 te Bolzano heel lang. de LangeS. Gommans 58.12. Junioren, le ronde: 1. W. de Meij Schagen 31.15; 2. R. RiethovenC. de Vogel 31.20: 3. R. Bronk—J. van Win kel, pech. J. de Langen start bij de amateurs in de Ronde van Dungen 100 km. Th. Hoogkamer is Donderdag in een wedstrijd over 70 km. voor nieuwelin gen, met om de 5 km. een klassement, in Heerlen, zesde geworden. Morgen starten Th. Hoogkamer en Ad Prangers in de Ronde van Geleen over 70 km. Morgen rijdt de A- en B-klasse 80 km., C-klasse 40 en Junioren 20 km. Start 9.30 uur. HANDBAL R.K.S.V. „CONCORDIA". Het Haarlems diocees heeft voor de laatste Zondag van het speelseizoen nog enkele beslissingswedstrijden af te wer ken. Dit zal Zondag a.s. geschieden op de terreinen van de R.K.S.V. „Concor dia" te Hillegom. Het programma luidt als volgt: Dames 12 uur: DCGQuick Steps. Deze wedstrijd is voor het Diocesaan kampioenschap. Heren 12.50 uur: SVAQuintus. Wed strijd om de finale-lauwertak-competitie. Dames, 14 uur: DGW—DCG (Dioce saan kampioenschap). Dames, 14.50 uur: OranjeW. Sport (Promotie in Diocesaan klasse). Dames 16 uur: Quick StepsDGW (Diocesaan kampioenschap). Verder speelt Concordia a te Noord- wijk tegen MSV. VOETBAL Naar wij van de KNVB vernemen is de kans groot, dat Faas Wilkes op de Olympische Dag van morgen in het elftal van Atheletico Madrid tegen het Bonds- elftal zal meespelen. De vroegere Nederlandse international heeft verklaard graag voor Athletico te Amsterdam uit te komen en ook de Ma- drilenen zouden zijn meespelen zeer op prijs stellen. Het wachten is nu op toestemming van de club van Wilkes, Valencia. (Ingez. Med.-adv.) Compl. 10 mnd. opleiding: TYPEN, STENO (4 talen), BOEKH., CORRESP.: Nederl., Engels, Spaans, Frans, Duits. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 RQEIEN WEDSTRIJDEN KONINKLIJKE HOLLANDBEKER-WEDSTRIJD VERENIGING. Op de Bosbaan bij Amsterdam zijn enige voorwedstrijden gehouden van de gecombineerde wedstrijden van de Ko ninklijke en de Hollandbeker-wedstrijd- vereniging. De voornaamste uitslagen luiden: Dames Jonge Vier: Eerste heat: 1. Argo 3 min. 53.6 sec.; 2. Die Leythe 3 min. 57.4 sec.; 3. Phocas; 4. Daventria. Tweede heat: 1. RIC 3 min. 52.7 sec.; 2. De Amstel 3 min. 58 sec.; 3. DDS; 4. Nereus. Derde heat: 1. Viking 3 min. 58.6 sec.; 2. Cornelis Tromp 4 min. 0.2 sec.; 3. De Hoop; 4. De Maas. DAMMEN WEDSTRIJDEN ADC. De uitslagen van de. gespeelde borden- wedstrijden van de Alphense Damclub ADC zijn: le groep: A. JesseFr. Blom 20; A. ■BlomW. v. Berkel 11; A. Rijnberg Fr. Blom 20; J. OeverenD. Bevaart 11; S. KoopmanM. v. Rijswijk 20; J. v. OeverenA. Blom 20; A. Wols- wijk—W. v. Berkel 2—0; A. Jesse—D. Bevaart 11; A. WolswijkA. Jesse 20: A. RijnbergG. Wijfje 20; J. GelderblomJ. v. Oeveren 11; D. BevaartM. v. Rijswijk 20; A. Blom H. Brunt 11; L. JesseS. Koopman 4—1. 2c groep: J. KoelewijnC. Bouwer 20; H. BinnenkampP. v. Oosterom 20; G. VersteegK. v. d. Stouwe 20; G. v. BerkelK. v. d. Stouwe 11; P. v. OosteromM. Blok 20; J. Koele wijnJ. Beider 11; J. BeiderP. van Oosterom 20; G. VersteegC. Bouwer 20; R. VerkadeP. v. Oosterom 20; D. BogaardP. v. Oosterom 20; R. VerkadeJ. Beider 20; G. v. Berkel P. v. Oosterom 11. POSTDUIVEN De Bonte Duif (Leiden). Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans. De vo gels werden gelost te 6.10 uur met Z.W. wind, afstand pl.m. 508 km. le duif te 11.58.44 uur (1455.57 m; p. m.), laatste vogel te 12.55.43 (1252.79 m. p. m.). Uit slag: P. Groenendijk 1, 3; J. Otten 2, 6, 7, 12; G. v. Albada 4, 5, 8, 9; F. Bink 10. Het concours Orleans bracht J. Otten de overwinning van de Grote Prijs 1954, met als lachende derde G. v. Albada. De einduitslag werd: 1. J. Otten 94 pnt., 2. M. Noordervliet 93 pnt., 3. G. van Albada 89 pnt., 4. F. J. Fasel 87 pnt., 5. A. Dekker 75 pnt., 6. C. v. Helden 61 pnt. Boekhouder: Oei, wordt er 20.000, vermat. (S.E.P.) „Dag mijnheer, ik ben 't jongetje van de nieuwe buren." (S.E.P.) Tacticus. Beklaagde: „Zou mijn zaak niet een dag uitgesteld kunnen worden?" Rechter: „Waarom?" Beklaagde: „U kijkt zo druilerig vandaag!" Tragisch. Mijnheer Jansen was zijn gehele leven een pantoffelheld. Toen hij gestorven was en men zijn testament opende, stond er: „Mijn eerste wil". Jammer. Het gezelschap toeris ten stond bij een waterval te kijken. „Wat zonde", zei een van hen, „dat er zoveel water ongebruikt verloren gaat". „Hebt U een zaak?" vroeg iemand. „Ja", antwoordde de aangesproke ne, „een melkhandel". Bewijs. „Hebt U een goed ge heugen?" „Oh ja. buitengewoon. Er zijn maar drie dingen, die ik niet kan onthou den. Namen, cijfers en.nu ben ik warempel dat derde ding vergeten". Dat dacht U maar „Hier heb je honderd gulden, Marie", zei de man tot zijn vrouw. „Houd ze maar", antwoordde zjj, „ik heb geen geld nodig". „Maar koop dan een aardige japon of een paar leuke schoentjes". „Nee", antwoordde zij, „ik blijf veel liever thuis, om jou sokken te stoppen". En toen werd hij wakker. Wel zeker. Hij; „Deze maand ben je geen stap verder gekomen. Waarom denk je eigenlijk, dat je na de volgende maand wel weet, of je van me houdt?" Zij: „Nou, de volgende maand heeft toch een dag meer!" „Ik heb een watergolf genomen, want die eeuwige stekels beginnen me te vervelen." (II Travaso). Zij: „Je eigen schuld! Ze wil als dame behandeld worden en zeker als haar kinderen erbij zijn. Een juffrouw, die uit Warmond kwam, En ieder jaar vacantie nam, Gihg nu eens niet naar duin en strand, Maar nam de trein naar Zwitserland. Eens, toen ze op een Alp je zat, Heeft ze behoorlijk kou gevat. Ze kreeg zo'n, last van kriebelhoest, Dat ze wel naar een dokter moest. De dokter, een charmante heer, (Die vind je onder dokters meer) Had vóór ze nog was uitverteld Zijn diagnose vastgesteld. De dokter constateerde ras, Dat zij een buitenlandse was. Toen bleek, dat ze uit Holland kwam, Raakte de man in vuur en vlam. Eens had hij, op een autotocht Dat mooie land een keer bezocht. Hij kon zich niet herinneren, dat Hij ooit zoveel genoten had. (Een onderwijzeres in Warmond had In Zwitserland de volgende belevenis, die door een collega „in rijm" werd gebracht) Wat was het prachtig in dat land Van weiden, water, bos en strand! En leuke dingen zag je daar In Volendam en Alkmaar. Eén dorpje had hij nog bezocht, Waar je niet zó naar binnen mocht. Daar werd je dan pas in gehaald, Als je entreegeld had betaald. Er was een brug, daarop een hek, 't Was alles wel een beetje gek. Een man kwam op je afgerend, Die zei alleen maar; „Zwanzig cent", 't Was wel een aardig dorpje hoor, Maar eerst betalen, stel je voor! Nu is het jammer, dat 'k niet weet, Hoe of dat plaatsje ook weer heet. De juffrouw, die uit Warmond kwam, En ieder jaar vacantie nam; Heeft blozend toen de man verteld, Hoe men de naam van 't dorpje spelt. 21) „Inderdaad, miss Marino. Ik moet u wel mijn verontschuldigingen aan bieden, dat wij u zo vaak storen. Doch de zaak is te 'belangrijk om haar zonder meer te laten rusten. Er is hier aan boord een mens ver moord en het is onze plicht de moor denaar te ontdekken. Ik zou u daar om dringend verzoeken, de vragen, die mijn tweede stuurman u stelt, naar goed vermogen te beantwoor den." Miss Marino ikeek hem recht in de ogen. „Verdenkt u mij van de moord, kapitein, of verdenkt u mij er van er bij betrokken te zijn?" „Op de eerste vraag kan ik u geen direct antwoord geven. Mr. Jenkins zou zeggen, dat ieder aan boord ver dacht is. Op de tweede vraag kan ik u een antwoord geven, dat helaas bevestigend moet luiden. Er zijn bij het voorlopig onderzoek enkele fei ten naar voren gekomen, die er op (vijzen, dat u hetzij met uw me dewerking of hetzij buiten uw schuld nauw met deze zaak betrokken 'bent." Het ergerde Gordon een beetje, dat zij hem volkomen negeerde, en deze vragen aan zijn gezagvoerder stelde. Kapitein Jones diende haar echter aardig van repliek, meende hij. „Wilt u thans de vragen trachten te beantwoorden, die mr. Jenkins u zal stellen?" vroeg Michael Jones met een vriendelijke glimlach. Miss Maaino gaf geen antwoord. Gordon zette zich in postuur en begon: „U hebt bij een vroeger ver hoor gezegd, dat u mr. Péte O' Con- nell niet kende. Het is 'thans echter vastgesteld, dat u hem wel degelijk kende „Dat heb ik u zelf verteld van morgen", onderbrak de filmster hem. „Is dat nu pas tot u doorgedrongen?" Gordon beet zich op de lip om een scherp antwoord op deze hatelijk heid in te houden. Rustig ging hij door. „U bent met hem verloofd geweest. Is dat juist?" „Ja." Haar gezicht bleef effen, toen zij hem antwoordde. „U hebt ons dit toch nooit verteld." „Ik heb er al op gewezen, dat ik u vanmorgen verteld heb, dat ik hem al vroeger kende." „Waarom heeft u dit dan eerst ontkend?" „Ook dat heb ik al gezegd. Omdat ik vreesde van de moord verdacht 'te worden." Gordon maakte een ongeduldige beweging. Het verhoor ging niet, zoals hij gehoopt had. Zij was hem te glad af en dat ergerde hem. „Later hebt u verschillende malen onvriendelijkheden aan zijn adres geuit, is dat juist?" „Mr. O' Connell heeft zich niét gedragen, zoals het een gentleman betaamd," antwoordde het meisje rustig. „Kunt u ons de reden vertellen, waarom de verloving verbroken werd?" Deze indiscrete vraag deed kapi tein Jones de wenkbrauwen fron sen. Het meisje liet echter uit niets merken, dat de vraag haar onbe scheiden voorkwam. „Pete ontmoette Tequita en was weg van haar. Daarom verbrak hij onze verloving, om zich kort daarna' mét haar te verloven." „U zei zojuist, dat mr. O' Conneli zich niet altijd als „gentleman" ge droeg. Hoe bedoelt u dat?" „Daarop kan ik u geen antwoord geven. Ik meen het recht te hebben strikt persoonlijke dingen te ver zwijgen. „Dat is juist," antwoordde Gor don, „in zoverre deze privé-aange- legenheden niéts met de moord op mr. O' Connell uit te staan te heb ben. De beoordeling daarvan kunt u gerust aan ons overlaten. Van onze discretie kunt u overtuigd zijn". „Ik kan, ondanks dat, toch geen antwoord op uw vraag geven." Gordon bedwong nogmaals een opkomende ergernis. Als het zo ver der ging, kwanf hij nog niets te we ten. „Wilt u dan misschien nu ant woord geven op twee vragen, die al eerder aan u gesteld zijn?" „Welke zijn die vragen?" „Ten eerste: wat zocht u in de hut van mr. O' Connell en ten tweede: Waarom was u in de nacht van de aanslag op mrs Tequita O' Connell niet in uw hut?" „Ook daarop wens ik geen ant woord te geven," antwoordde het meisje koel. De kapitein achtte het nu de tijd om zijn gezag te laten gelden. „(Door uw houding bemoeilijkt u het onderzoek, miss Marino," merk te hij ernstig op. „Tevens maakt u zichzelf verdacht. Wij zeggen nu toch immers: Als zij hierop geen antwoord wil geven, heeft zij iets te verbergen. En ligt de conclusie voor de hand, dat wij menen dat u wel degelijk iets met de moord op mr. O' Connell uit te staan heeft?" „Ik weet dat," antwoordde het meisje rustig. „Maar desondanks kan ik u toch geen antwoord geven." „Geeft u ons dan de reden van uw weigering." „Het meisje aarzelde merkbaar met haar antwoord. Dan zei ze; „Ik vrees, dat ik mijn zadk daardoor eerder nog slechter dan beter maak. Bovendien, door antwoord tc geven, breng ik iemand anders in gevaar. En dat wil ik tot alle prijs voorko men." Kapitein Jones maakte een wan hopig gebaar ipet zijn hand. „Ik \Vou dat u ons maar vertrouwde, miss Marino, dat zou uw zaak beter ma ken." „Ik waardeer uw goede bedoelin gen, kapitein," antwoordde het meisje zacht. Maar ik kan niet, ge looft u me. Ik kan niet. Vragend keek de kapitein naar Gordon. „Heb jij nog iets te vragen?" Gordon schudde het hoofd. „Het heeft weinig zin haar vragen te stel len, wanneer zij er toch geen ant woord op geeft", merkte hij ijzig op. Miss Marino "boog het hoofd, bij deze scherpe opmerking Zy bloosde licht. „Ik dank u dan voor uw komst, miss Marino. Mocht u verder nog reden hebben om alsnog op uw wei gering terug te komen, dan vindt u bij mr. Jenkins of eventueel bij mij altijd een gewillig oor. Ik herhaal nogmaals: u kunt ons vertrouwen. Wij trachten alleen de moord op O' Connell oip te lossen Wat verder bij dit onderzoek blijkt en niet direct op genoemde zaak slaat, vergeten wij weer Realiseert u zich, dat wij niet tot de politie behoren." Miss Marino glimlachte even mat •by deze vaderlijke opmerking. „Ik zal er over denken, kapitein," beloofde zij. „Goeden avond, heren." Zij verliet de hut en Gordon zei een lelijk woord, toen zij uit het gehoor verdwenen was. „Vloeken helpt je weinig, Gordon", merkte kapitein Jones bestraffend op. „Vergeet niet, dat zij de zaak vanuit haar oogpunt bekijkt en dan kan zij wel degelijk reden hebben om een en ander te verzwijgen." „Maar.begon Gordon zijn pro test. (Wordt vervol/

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9