3)e &2kJóe(2oii/tei/tit VERLAGING DIENSTPLICHT? Wanneer zullen de Amerikanen ingrijpen? Dulles formuleert de voorwaarden voor interventie in Indo-China Sovjet-linie zal ons niet kunnen verrassen Wordt dit crepeergeval afgewezen Volgende week einde van Genève? Vietminh rukt op in de Rode Rivier-delta Onbestendig Directeur: C. M. v. HAMERS VET »D. Hoofdredacteur: L. C. J. ROOZEN. ZATERDAG 12 JUNI 1954 45ste JAARGANG No. 13217 KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN BUREAUX: PAPENGRACHT 32 Telefoon: Directie, Abonnementen, Drukkerij 20935, Redactie 20015, Advertenties 20820. Giro 103003. Abonnementsprijs f 0.50 p. w-, f 2.15 p mnd„ f 6.40 p. kwart. Franco p. p. f 6.80 - Advertenties: 15 ct. p. mm. Telefoontjes f 1.50 WANKEL EVENWICHT 1 deelde Frankrijk is bezig zijn eigen graf te graven. Terwijl de conferentie van Genève aan de gang is een voor het Westen levens gevaarlijke conferentie dreigt het Franse parlement zijn vertegenwoor diger een beentje te wippen, tot gro te voldoening van de gewiekste Oos terse diplomaten. Vandaag wordt over het lot van Laniel beslist en vol gens de algemene verwachting zal hij zijn (politiek) leven niet kunnen red den. De Fransen zullen op die manier het spel verliezen in het Oosten, zo als zij het ook dreigen te ver- 0 liezen in het Westen. Door hun weifelende hou ding tegenover het E.V.G.-ver- drag is de kans groot, dat de Fran sen hun greep op de gang van za ken in de West-Europese Defensie organisatie voor goed verliezen. En zij zullen hun invloed verliezen ten bate van degenen, die zij het meeste vrezen, n.l. de Duitsers. Reeds is aan gekondigd, dat de Westduitse bonds kanselier dr. Adenauer in de a.s. herfst wederom naar de Verenigde Staten zal vertrekken, officieel om een ere-doctoraat in ontvangst te ne men, maar in werkelijkheid om met de kopstukken, der Amerikaanse bui tenlandse politiek de richtlijnen te bespreken voor een nieuwe koers voor het geval Frankrijk nog altijd geen beslissing dan wel een negatie ve beslissing genomen heeft inzake de ratificatie van het E.V.G.-verdrag. De Amerikanen, die zo langzamer hand ongeduldig worden, gaan nu Adenauer als alternatief achter de hand houden en dat wil zeggen, dat de Westduitsers zullen worden inge schakeld niet langer als onderdeel van een gezamenlijk West-Europees leger, maar zelfstandig, een oplossing, welke zeker niet in het voordeel van Frankrijk is. Dat wat betreft het Westen. In het Oosten aarzelt' Frankrijk met het al of niet aanvaarden van de Amerikaanse hulp. Zoals men weet, is Amerika bereid bij te springen, maar niet om de Fransen hun „kolo niën" terug te bezorgen. Wanneer de Ver. Staten in Indo-Ohina inter veniëren is dat met de (bedoeling om een gezamenlijk front op te werpen tegen het voortdringen van het com munisme. Maar dat is nu juist wat de Fransen niet willen; zij wensen niet ingeschakeld te worden in een soort Amerikaanse anti-communistische kruistocht. In het Franse parlement zijn velen beducht, dat Bidault de Amerikanen teveel naar de ogen ziet. Maar, zoals Bidault dezer dagen in het parlement terecht opmerkte, het gaat hier niet om de persoon van de minister van buitenlandse zaken, het gaat zelfs niet eens om de per soon van premier Laniel of om het hele kabinet. Waar het wel om gaat, is de al of niet juistheid van een bepaalde politiek, van een bepaalde houding. Vandaar dat de val van de huidige regering wel Kamerontbin ding en nieuwe verkiezingen tot ge volg zal hébben, hetgeen dan een laatste poging zou kunnen zijn om aan alle aarzelingen en onzekerheden een eind te maken. De val van Bi dault z)Ou dan tevens de begrafenis van Genève betekenen. Luchtpioniers De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, heeft in een te Los Angelos uitgesproken rede in een korte formulering de voor waarden samengevat, waaronder een Amerikaanse interventie in Indo-China gerechtvaardigd zou zijn en een kort overzicht gegeven van de Amerikaanse pogingen om te komen tot een gezamenlijke verdediging van dit gebied. Als voorwaarden voor een interventie, zo zei hij, gelden o.a. een uitnodiging van de „wettige autoriteiten" in Indo-China, de duidelijke verzekering van een volledige onafhankelijkheid van Laos, Cambodja en Vietnam, het be staan van een gevoel van ongerustheid bij de V. N., de deelneming van enige onder de andere landen van Zuid-Oost-Azië en een verzekering dat Frankrijk zich niet uit de strijd zal terugtrekken, voordat deze gewonnen is. veiligheid van het Amerikaanse volk duidelijk wordt bedreigd, dan, aldus Dulles, zou het recht op zelfbehoud eisen dat Amerika onafhankelijk van wb»V ander land „een krach tige houding aanneemt." Sinds de eerste oproep vin Eisen hower was, aldus Dulles, de moeilijk heid om te komen tot een collectieve verdediging in Indo-China, groter ge worden. De vorige week had hij de Senaatscommissie voor de buiten landse betrekkingen gezegd, dat de toestand in Indo-China ernstig was, i maar in genen dele hopeloos. De toe-1 komst hangt af van de beslissingen in Parijs, Londen en Genève. Degenen vooral in het buiten land aan te treffen die menen, dat de houding van de V. S. voortspruit uit een wens van een algemene oor log te ontketenen tegen communis- tisch-China, hebben het duidelijk bij het verkeerde eind, betoogde de mi nister. Hij voerde aan, dat het feit, dat er een wapenstilstand was geslo ten in Korea waar Amerika ten strijde had kunnen trekken, gezien de aanwezigheid van Chinese agres- soren aldaar hiervan een onweer- Moohten de Chinese communisten echter in Indo-China of elders er blijk van geven, dat zij het pad der openlijke militaire agressie willen betreden, dan zou een bedreiging ontstaan voor Amerika zelf. Natuur lijk zou in een dergelijke eventuali teit Amerika de procedure van over leg volgen met de V.N. en zijn "bond genoten, maar indien er een aanval zou worden gedaan, waardoor de eerste productschappen, de verticale dus, door de Tweede Kamer reeds zijn aanvaard. DE EERSTE PRODUCTSCHAPPEN Het is door alle sprekers, die in de Tweede Kamer hebben gesproken bij de behandeling der wetsontwerpen, welke de instelling beogen van de veertien product schappen in de sector van de voed selvoorziening, betoogd, dat de in diening van deze wetsontwerpen een verheugend feit moest worden ge noemd. Er is immers nogal wat critiek ge weest op het feit, dat deze product schappen alsmede de bedrijfsschap- pen lang uitbleven. Wij hadden een minister voor de P.B.O. Wat deed deze eigenlijk? Men moet in deze ontwikkeling niet ver geten, dat er aan alle critiek andere critiek is voorafgegaan. Toen minis ter de Bruijn, de vroegere voorzitter van het K.A.B. tot minister voor de Publiekrechtelijke bedrijfsorganisa tie werd benoemd, riep men in som mige kringen zo ongeveer moord en brand. Men was vooral in liberale kringen en „Burgerrecht" deed daaraan ijverig mee bevreesd, dat deze minister de ontwikkeling van de P.B.O. zou gaan forceren. Het was duidelijk, dat vele werkgevers nog niet P.B.O.-minded waren om niet te zeggen, dat zij er niets van moes ten hebben. Minister de Bruijn forceerde deze ontwikkeling niet. Met de Raamwet van de P.B.O. in de hand had hij het recht de schappen van bovenaf op te leggen, maar hij koos de langere weg van onderhandelingen, van be sprekingen met het bedrijfsleven om tot instelling der schappen van on deraf te komen. Dat heeft natuurlijk kostbare tijd gekost en toen riep men in die tijd: wat doet die minister nu eigenlijk? Het is nu zover, dat er op, basis van vrijwilligheid een Landbouw schap is tot stand gekomen, dat reeds zijn eerste openbare vergadering heeft gehouden en dat nu ook in de sector van de voedselvoorziening de C*R IS HIEROVER bij de behande- ling ervan, zoals gezegd, grote verheugenis uitgesproken. Voor de eerste maal is nu drie jaar na de tot standkoming van de raamwet vorm gegeven aan de verticale bedrijfs organisatie in een aantal bedrijfs sectoren. Van de andere kant heeft m?n er echter ook de nadruk opge legd, dat men deze tot standkoming eventueel na behandeling in de Eerste Kamer en afkondiging in de' Staatscourant ook niet moet over schatten. In deze wetsvoorstellen tot instelling van productschappen zijn uitsluitend nog bedrijfssectoren be trokken, die ressorteren onder de bestaande verticale bedrijfsorganisa tie voor de voedselvoorziening, zodat van eigener beweging uit het be drijfsleven opgekomen initiatieven (hier feitelijk nog geen sprake is. De heer van der Ploeg heeft daarop in de Kamer ook gewezen. Een andere reden waarom men de eventuele instelling van deze pro ductschappen nog niet moet over schatten is het feit, dat voor een be langrijk deel van de ondernemingen, waarvoor deze verticale bedrijfs- lichamen worden ingesteld, nog geen bedrijfsschappen tot stand zijn ge komen. Dit kan natuurlijk grote moeilijk heden met zich brengen, wat betreft de taakafbakening tussen de pro ductschappen en de onderscheidene geledingen in het horizontale vlak. Met de sectoren, waarvoor reeds een bedrijfsschap tot stand is geko men of binnenkort tot stand zal ko men zijn die moeilijkheden niet te verwachten en mochten zich daar bij de verdere ontwikkeling moeilijkhe den voordoen dan zijn deze op te lossen in onderling overleg, omdat er dan tussen de verticale en hori zontale organisatie raakpunten vol doende Bovenstaande foto toont het stand beeld van sir John Alcock en sir Ar thurs Whitten Brown, de eersten, die een non-stop-vlucht over de Atlanti sche Oceaan volbrachten. Het beeld werd Donderdag 10 Juni op London Airport, de grote luchthaven van de Engelse hoofdstad, geplaatst. legbaar bewijs vormde. Dulles wijdde bittere woorden aan de „giftige uitlatingen" van de Chi nese communisten in Genève en de finieerde het bewind in Peiping als „een despotisch bestuur, dat fanatiek vijandig is ten opzichte van ons en aantoonbaar agressief en verrader lijk". Zonder Navo hing IJzeren Gordijn elders Het gevaar, dat de Sowjet-Unie of haar satellieten zouden overgaan tot een verrassingsaanval van het type „Pearl Harbour" is voorbij, zo heeft Het ontslag-personeel Lid van internationaal gerechtshof uitgetreden Toen gisterochtend het Internatio nale Gerechtshof een aanvang maak te met de auditie in de zaak betref fende de ontslagen functionnarissen van het secretariaat der Verenigde Naties werd, zoals gisteren bericht, door de president van het Hof sir Ar nold McNair meegedeeld dat het lid van het Hof, prof. J. Basdevant (Frankrijk) niet zou deelnemen aan de behandeling dezer zaak. De president heeft daarop rechter j„__J„ J-"- yituiucui nccit uaaiup rctiiicx hpHriifc v, T^en^u3n daaFtoe ket Basdevant te kennen gegeven dat hij bednjfssohap Landbouw, dat zijn met dat standüunt kon instemmen. zyn werkzaamheden reeds heeft aange vangen als voorbeeld nemen. Dit be drijfsschap omvat alle ondernemers en arbeiders, betrokken bij de pro ductie van agrarische producten. De georganiseerde bedrijfsgenoten in deze bedrijfstak hebben bovendien door hun medewerking aan de be- drijfsschappen en hun samenwerking in de Stichting voor de Landbouw een scholing doorgemaakt, die voor hun medewerking aan de product schappen van veel betekenis is. Ook voor het slagersbedrijf is een be drijfsschap thans in de maak. Hoe het verder ook zij, indien de ze eerste veertien productschappen binnenkort tot stand zullen zijn ge-1 bracht, zal daarvan bij een goede groei een stimulerende werking kun nen uitgaan. Het is nu eenmaal zo, dat er in vele bedrijfstakken nog steeds, zij het een iets afnemende, angst voor deze ontwikkeling be staat. Men vreest nog teveel de zeg gingsmacht en bevoegdheid over de onderneming te zullen verliezen. De ze productschappen in de voedsel voorzieningssector zullen nu in de practijk kunnen bewijzen, dat dit niet het geval is. Zij bijten het spits af. En het is maar te hopen, dat met dit begin de grootste moeilijkheden overwonnen zullen zijn en dat nu er één schaap over de dam is lang zaam aan ook de andere zullen vol gen. met dat standpunt kon instemmen, zodat rechter Basdevant bij de be handeling van deze zaak geen zitting neemt. Naar wij van welingelichte zijde vernemen, is het hiervoor ge noemde standpunt een gevolg van de omstandigheid, dat de dochter van rechter Basdevant presidente is van het administratieve tribunaal van de Verenigde Naties. Zoals bekend heeft het tribunaal van de V. N. zich in elf gevallen ten gunste van de function narissen van het secretariaat der V. N. uigesproken en gaf het als zijn oordeel dat een schadeloosstelling moet worden betaald. Lord Ismay, secretaris-generaal van de Navo verklaard. Het ziet er naar uit, dat onze defensie opgewassen is tegen de der tig divisies, welke de communisten aan onze grenzen hebben. Dit zou betekenen, dat (in het geval van een aanval) versterkingen uit de Sowjet- Unie zelf zouden moeten aanrukken. Door een operatie van een dergelijke omvang zou het element van verras sing teniet gedaan worden. Als de Navo er niet geweest was, zouden naar het oordeel van Lord Ismay België, Nederland, Denemar ken en misschien andere Europese landen, mogelijk reeds achter het IJzeren Gordijn getrokken zijn of be trokken zijn geraakt in een oorlog. De opperbevelhebber der strijd krachten van de Navo, generaal Gruenther, heeft te Ottawa klaard, dat het Westen thans een algeheel militair overwicht op de communisten heeft. De vraag was echter, of dit overwicht gehandhaafd kon worden. De factor tijd behoeft niet nood zakelijk ten voordeel van het Westen te zijn. De communisten bouwen thans de kracht van hun satellieten op en het is mogelijk, dat zij over vier of vijf jaar met deze reserves de overhand krijgen. Dit maakt het no dig, dat de kracht van de Navo ver groot wordt. Het beste zou zijn de Duitse militaire kracht hieraan toe te voegen. Dit echter is een politieke kwestie. Gruenther zeide zich ongerust te maken over „een neiging in het Wes ten om in de defensiepogingen te verslappen". „De toestand was niet critiek doch zou critiek kunnen wor den als deze verslapping voort zou gaan". Een gehele generatie is met het begrip opgegroeid en zij, die zich de tijd daarvoor nog kunnen herinneren, zijn er al jaren mee vertrouwd geraakt; de noodtoestand dringt dikwijls niet meer zo fel tot ons door, als in de tijd van zijn ontstaan: Nederland heeft een nijpend woning-tekort en ook Christus staat op de urgentielijst in ons land. Christus is woningzoekende en de noodzaak om Hem een woning toe te wijzen is dringender, dan al de andere gevallen op de urgentielijst, omdat Zijn huis een woning voor velen is, om dat een dakloze Christus nood voor ontelbaren betekent. Christus is met het woningprobleem vertrouwd, want reeds bij Zijn komst als mens op aarde was dit een acuut vraagstuk voor Hem. Ook toen was er geen woning voor Hem en de geschiedenis schijnt zich thans te herhalen. Als EEN RODE DRAAD heeft het woningvraagstuk zich door alle eeuwen van Zijn aanwezigheid hier op aarde gemeld; Christus heeft de moeilijkheden van inwoning gekend tijdens de na-Middel eeuwse tijd hier in Nederland, toen Hij genoegen moest nemen met een zolderkamertje; Christus leeft thans zonder vestigingsvergun ning in de vele landen, waar machtsdronken lieden zich wijsmaken, dat zij gelukkiger zonder Hem kunnen leven; Christus staat op de urgentielijst in die landen, waar iedere steen gewikt en gewogen moet worden, voordat hij deel uit mag maken van een toekomstige woning. Wij zijn met dit probleem vertrouwd geraakt; wij vinden het nor maal, dat de bisschop in kerkenbouw een aangelegenheid van de eerste orde ziet, maar de schrilheid van de noodtoestand Christus, die geduldig en vaak vergeefs wacht op een bouwvergunning gaat aan ons voorbij. MORGEN IS MGR. HUIBERS 55 jaar priester en het verbaast nie mand, dat hij als feestgeschenk slechts de koperen schaal der kerkenbouw op zijn verlanglijstje heeft gezet. Maar de bisschop heeft niet de kerkenbouw in zijn algemeenheid als feestgeschenk aangewezen, doch een zeer speciaal project omschreven, zodat wij strakt de voldoening kunnen smaken een tastbaar geschenk te heb ben gegeven. IN DE AARDBEIENSTAD BEVERWIJK, waar de industrialisatie duizenden mensen tezamen gebracht heeft, dwaalt Christus al jarenlang rond op zoek naar een woning; de nieuwe wijken rijen zich in monotone regelmaat aaneen; duizenden en duizenden vinden een tehuis in het inderhaast opgetrokken, bloedloze woud van bak steen, maar Christus wacht nog steeds op een bouwvergunning. Mor gen kunnen wij Hem deze vergunning geven; morgen kunnen wij via onze feestvierende bisschop de woningzoekende Christus in Bever wijk de papieren geven, die een nieuwe woon voor Hem in het voor uitzicht zullen stellen. DENK NIET, DAT BEVERWIJK met zijn industriewijk, die zonder Christus een zinloze verzameling baksteen wordt, aan Uw be langensfeer voorbijgaat. Christus zoekt in Beverwijk en Hij heeft voor deze plaats een urgentieverklaring van de eerste orde. Als Christus zoekt, worden onze motieven krachteloos; Christus wil een woning in Beverwijk en wij hebben geen recht meer te denken, dat Zijn woningvraagstuk in Amsterdam, Den Haag of onze eigen stad, nijpender is. Wij mogen morgen niet volstaan met een „gewoonte-gift"; wij mo gen Christus en de bisschoppelijke-bedelaar-in-Zijn-naam niet afsche pen met een kleurloos offer, dat volkomen buiten ons om gaat. Al len hebben we wel eens zijdelings of direct de troosteloze strijd om een woning meegemaakt. Christus vecht momenteel voor een wo ning in Beverwijk en wij kunnen Hem morgen gelukkig maken. Impasse is volledig Hanoi in de tang Vandaag zal minister Eden waar schijnlijk een bezoek aan zijn Russi sche ambtgenoot Molotof brengen om een laatste poging te doen de onder handelingen over Indochina weer op gang te brengen. Indien de Britse mi nister faalt, zal men waarschijnlijk aan het einde van de volgende week uit Genève opbreken. Mocht echter de Franse regering vandaag ten val komen (hetgeen uiterst waarschijnlijk lijkt, dan zou de conferentie onmid dellijk voor onbepaalde tijd worden verdaagd. Over het lot van de Ge» neefse conferentie zal dus spoedig worden beslist. Volgens Reuters medewerker Stan ley Priddle zijn de meeste vertegen woordigers van niet-communistische landen van mening, dat de bespre kingen te Genève in feite Vrijdag ge ëindigd zijn. Men verwacht, dat de conferentie volgende week officieel zal worden beëindigd, nadat beide partijen in slotverklaringen hun posities zullen hebben toegelicht. Enkele Westerse delegaties hadden gehoopt, dat het mogelijk zou zijn geweest voorstellen te doen om de verdeling van Korea te bestendigen, teneinde het ongerief voor het Ko reaanse volk zo klein mogelijk te doen zijn en de kansen op hervatting van de strijd te verkleinen. Doch volgens conferentiekringen heeft de Zuid-Koreaanse delegatie zich krachtig verzet tegen elk stre- om de huidige verdeling van Korea permanent te maken. Het zag er Vrijdagavond naar uit, dat de impasse volledig is. Terwijl men in Genève nog altijd doorzeurt heeft de Vietminh in Indo- China niet stil gezeten. De eerste elementen van de Viet minh-legermacht, die ten Zuiden, van de delta der Rode Rivier uit Dien Bien Phoe oprukt, hebben de nabij de klist gelegen plaats Than Toa bereikt en de omsingeling van de strate- Naar enige Nederlandse ochtendbladen weten te melden, zou minis- Staf vóór de behandeling van de defensie nota in de Tweede Kamer op 22 Juni a.s. aan het parlement mededelen, dat hij de diensttijd voor militairen van 20 op 18 maanden zal brengen. De bewindsman schijnt tot dit besluit gekomen te zijn na het bezoek van de Chef-Staf-Nato, generaal Günther, met wien hij de mogelijkheid tot ver laging van de dienstplicht besproken zou hebben. Dit bericht zeggen de ochtendbladen vernomen te hebben in parlementaire kringen, doch hedenmorgen kon men ons op het Ministerie van Oorlog geen bevestiging van deze mededeling verschaffen. gische driehoek voltooid, zo wordt uit officiële bron te Hanoi vernomen. De hoofdmacht der Vietminh-et heden, welke verscheidene bataljons van diverse regimenten omvatten, bevinden zich op slechts twee a drie dagmarsen achter de vooruitgescho ven elementen. Uit verkenningen concludeert men dat de communisten de aanval van twee centra willen uitvoeren. De le gers, die de vlakte van Thanh Hoa hebben bereikt, 130 kilometer ten Zuidenvan Hanoi zouden van het Zuiden uit oprukken, terwijl de een heden, die Generaal Giap na de val van Dien Bien Phoe heeft vrijgekre- gen van het Noorden uit zullen aan vallen. Zo zou Hanoi dus in een tang beweging worden gevat. Intussen heeft de Franse luchtmacht in haar vernielingswerk geholpen door zware moessonregens, een wijde bres geslagen in de weg, welke de vijan delijke legers gebruiken om van Dien Bien Phoe naar het deltagebied van Hanoi te marcheren. De Vietminh heeft duizenden koelies aan het werk gezet om die bres te herstellen. Nadat in het midden van deze week een depressie over de Noordzee was getrokken, is de luchtdruk in onze omgeving geleidelijk gestegen. Dit laatste hangt samen met de ontwikke ling van een zwakke rug van hoge druk, die zich vanmorgen van de Al pen over Nederland en de Britse eilanden naar het Noordelijk deel van de Atlantische Oceaan uitstrekt. De luchtbeweging is nu zwak ge worden en de aanvoer van koele Oceaanlucht is opgehouden, zodat de temperatuur gedurende het weekein de geleidelijk zal stijgen. die in een ongeveer Noordoostelijke koers beweegt. Zij wordt vergezeld door een regenzone, die vanmorgen in Zuidwest-Frankrijk en Zuid-En- geland actief was. Deze nieuwe depressie vormt een bedreiging voor het weer van Zon dag. De Franse minister van buitenland se zaken Bidault verklaarde: „Ik meen dat alles, wat ook maar over Korea zou kunnen worden gezegd, inderdaad ter tafel is gebracht". Zijn ambtgenoot Eden zeide: „Wij zullen ons openhartig moeten bera den over de toéstand, waarin de Ge- neefse besprekingen zich thans be vinden". HOF wordt het weer? (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 i uur). af en toe enige regen Veel bewolking met af en toe: enige regen, maar morgen over-' dag ook enkele opklaringen. Overwegend matige wind, aan vankelijk Zuidoostelijk, later draaiend naar Zuidwest. Van nacht iets hogere temperaturen, morgen overdag iets koeler. 13 Juni: zon op 4.20 en onder 21.00; maan op 18.30 en onder 2.00 uur. 14 Juni: zon op 4.20 en onder 21.01; maan op 19.35 en onder 2.28 uur. Het weer in Europa STOCKHOLM onbewolkt 22 C OSLO regenbui KOPENHAGEN licht bew. 19 AMSTERDAM zwaar bew. 17 LONDEN mist 17 LUXEMBURG mist 16 PARIJS tegen 19 BORDEAUX half bew. 23 GRENOBLE zwaar bew. 22 NICE onbewolkt 24 GENEVE zwaar bew. 20 ZURICH mist 18 LOCARNO licht bew. 24 BERLIJN onbewolkt 23 FRANKFORT nevel 20 MUNCHEN onbewolkt 18 WENEN zwaar bew. 21 INNSBRUCK nevel 20 ROME onbewolkt 27 AJACCIO onbewolkt 22 MALLORCA onbewolkt tt Korreltje De mens wordt groter, naarmate hij zijn doel hoger stelt. Schiller.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 1