Gerepareerde Jachtwet komt vandaag in stemming Bij verstek gevonniste politieke delinquent in zijn woonplaats Hoe behandelt Indonesië Nederlandse arrestanten? Werkgever gaf werk aan ondersteunde arbeiders Harde wind dreef het statenjacht „Friso" over de Friese meren Mazaten aan Mapaiean& ótafdaainMazcc domen Zatetdag,aaend aaa% de 3l.3l.Cl. VRIJDAG 11 LEIDSE COURANT I WKKlie tSLAD PAGINA 2 TWEEDE KAMER De Tweede Kamer heeft gistermid dag de algemene beraadslaging over het wetsontwerp houdende bepalin gen betreffende de jacht voortgezet. De minister van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening, de heer MANSHOLT, beantwoordt de Woens dag gemaakte opmerkingen. De nieuwe jachtwet is een compro mis. Z.I. zijn de belangen van de jacht en die van de natuurbescher ming wel met elkaar in overeenstem ming te brengen. Met de landbouw ligt het wat moeilijker. Het is nodig, dat de landbouw een redelijke be scherming geniet. Daartoe dient de wet. De belangen van jacht en land bouw kunnen goed samengaan, meent spreker. Naar sprekers oordeel staat het nog niet vast wat men de meest gewenste grootte van het jachtveld acht. Een minimum zal moeten worden aange houden en de pachtraad moet z.i. ad viseren wat het beste minimum is. Een minimum van tien hectare zoals een amendement-Van Koeverden acht spr. niet gewenst. Door het vormen van jachtcombinaties kan men tot een groter jachtveld geraken. Dit amendement ontraadt spr. ernstig. De minister is var» mening, dat geen wijziging moet worden gebracht in de bepalingen nopens het genot van de pacht. Ernstig bezwaar heeft hij er te gen de schadevergoeding geheel te laten lopen via het Jachtfonds. De gedachte van het amendement- Den Hartog om „erkenning" van een denkooien te vervangen door „re gistratie" neemt de minister over. Hij zal ter zake een nota van wijzi ging indienen. De minister brengt nog een wijzi ging aan, waardoor het verboden wordt in de gesloten tijd eenden in een eendenkooi te vangen of te do den. De minister dient een nota van wijziging in waardoor de jacht op eenden van de opening der jacht tot 1 September toegestaan zal zijn van een uur voor zonsopgang tot een uur na zonsondergang. Daarna worden deze tijden een half uur. Tegen verhoging van de bijdrage aan het Jachtfonds zegt de minister te moeten waarschuwen. Z.i. moet deze ƒ5.per jaar zijn. De minister is bereid het jagen in tuinderijen toe te staan. De minister verklaart zich te kun nen verenigen met het denkbeeld van een amendement-Van Koeverden om de duur van een huurovereenkomst in zake de jacht niet langer te doen zijn dan zes jaar. De heer Van Koeverden wilde huis genoten van grondgebruikers, jacht- houders die jonger zijn dan 18 jaar, toestaan eieren van schadelijk wild te rapen. De minister maakt daar be zwaar tegen- Wellicht zal later overgegaan moe ten worden tot het vormen van jachtschappen, zo meent de minister. Aan de stroperij moet paal en perk worden gesteld. Bij het overleg waarbij alleen de stropers niet aan wezig waren! is men tot bemalin gen gekomen, die een uur is geschorst geweest, wor den de artikelen behandeld. De heer VONDELING (Arb.) ver dedigt een amendement, waarin wordt uitgesproken, dat de grondge bruiker gerechtigd is tot het ge not van de jacht en niet de eige naar van de grond, zoals in het ont werp bepaald. De heer VAN KOEVERDEN (K.V. P.) is van oordeel, dat uit de grond eigendom miet voortvloeien het recht op gebruik van de grond en het jachtrecht. Dit neemt intussen niet weg, dat onder bepaalde om standigheden het jachtrecht aan de grondeigenaar ontnomen moet kun nen worden. Wordt het amendement- Vondeling aangenomen, dan krijgt de pachter z.i. een schijnrecht. Spr. kan zich niet met het amendement ver enigen. De heer LEMAIRE (K.N.P.) acht het amendement van de heer Von deling een ongerechtvaardigde in greep in het eigendomsrecht. De MINISTER verklaart het pro bleem der jachtschappen nog eens nader te zullen bestuderen. Met be trekking tot het amendement zegt hij, dat in het kader van deze wet niet voldoende is aangetoond, dat het jachtrecht behoort te worden ver leend aan de grondgebruiker. Bij de replieken dient de heer VONDELING (Arb.) een motie in, uitsprekende, dat verhuring van jachtvelden, welke aan de staat toe behoren, publiek dient te geschieden en onder verantwoordelijkheid van een minister. De MINISTER merkt op, dat hij met ambtgenoten over de motie zal moeten overleggen. Besloten wordt op een nader te be palen tijdstip de motie te behandelen. De stemmingen over amendemen ten en artikelen worden aangehou den tot hedenmiddag. Te half zes wordt de vergadering geschorst tot 's avonds acht uur, waarin opnieuw het onderwerp aan de orde werd gesteld, waar amende menten werden ingediend, al of niet gesteund en overgenomen, maar de stemmingen zullen heden geschieden. Doof dat znarbranden op Uw maag met 'n paar Bennies. 'n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Binnen een paar minuten! Nog vóór die Rennies zijn gesmolten op Uw tong, behoort het zuurbranden tot het verleden Rennies kunt U altijd en overal innemen, opvallend, zonder kater of wat ook. (Advertentie). Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 15 Juni a.s. geen audiëntie verlenen. Politie had er zo geen erg in „Heus, we hebben niet in de ga ten gehad, dat er iets scheef zat; hij woonde rustig, bij ons in Halsteren, werkte hard bij zijn vader en ging Zondags naar het voetballen van de plaatselijke club", aldus het commen taar van de rijkspolitie-commandant in Halsteren, die plotseling in een merkwaardige belangstelling is ko men te staan, omdat in zijn gemeente gedurende 8 jaren in volle vrijheid een jongeman geleefd heeft, die vol- gens een gerechtelijk vonnis vijf jaar Met ingang van 14 Juni a.s. kun- achter de tralies had moeten verdwij nen luchtpostpakketten tot 'n maxi- nen. mum gewicht van 10 kg. naar Malta I worden verzonden. Met ingang van I De Haagse rechtbank heeft momen diezelfde (latum wordt het maximum I teel de puzzel op te lossen en zij ziet gewicht voor luchtpostpakketten zich voor een niet gemakkelijke taak naar Ierland verhoogd tot 7 kg. gesteld, want het geval grijpt terug Vragen in de Kamer Opvallende zwijgzaamheid Op vragen van het Eerste Kamer lid de heer Wendelaar, betreffende de behandeling der in Indonesië ge arresteerde Nederlanders, heeft de1 gen van deze toestemming afge- minister zonder portefeuille schrif- j legde bezoeken hebben geleid tot de telijk het volgende geantwoord: conclusie, dat de behandeling der be- ,T j zochte arrestanten aan redelijke van de zjjde der Nederland-1 e(sen hebben regering i l£nde gevallen de strenge afzonde. ring en het gebrek aan bewegingS' staan, heeft de Indonesische justitie tenslotte begin Mei toestemming ge geven tot het bezoeken op korte ter mijn van alle thans gedetineerde Nederlanders. Redelijk goed? onmiddellijk na het verkrij- De gedaan bij de Indonesische regering om de nakoming te verkrijgen van het internationaal algemeen aan vaard gebruik, dat het verlenen van consulaire bijstand aan arrestanten zonder beperkingen wordt toege- vrijheid hun invloed doen gelden op de psychische gesteldheid van de arrestanten. Geen jintwoord. De minister heeft bericht ontvan gen, dat enkele arrestanten zouden zijn mishandeld. Zodra de Hoge Commissaris der Nederlanden ter zake inlichtingen had gekregen, heeft hij zich gewend tot de Indonesische regering met het verzoek een onderzoek te doen in- De verdediger verklaarde zich er! stellen. I van overtuigd, dat zijn 60-jarige I Tot dusver werd van Indonesische, 1 cliënt onkundig is geweest van veelnoch van andere zijde bevestiging Wegens het clandestien in dienst van wat hem ten laste is gelegd. Hij verkregen van de bovenvermelde be nemen van steuntrekkers, het doen kende zijn mensen van gezicht, niet rienten. Net van bedrog plegen van falsificaties met formulie ren en het gelegenheid geven tol steunfraude is gisteren in appèl te- arrest wijzen. gen een 60-jarige directeur-eigenaar van een huidenoverslagbedrijf in de Amsterdamse haven tien maanden Het onP.eltlk te Ommen gevangenisstraf waarvan vier voorwaardelijk plus 4000 gulden boe- van naam. i We' is( geblekeii, dat van een der Het hof zal op Donderdag 24 Juni arrestanten de kwaal, waaraan hu voorwaardelijk plus 4uuu guiaen Doe- .j L. I te geëist Bij de politeirechter hij eni- (jgWOllClC UGZWGHBH ge maanden geleden tot zes maanden veroordeeld- j Andere oorzaak Een onderzoek, dat al in 1952 door zijn opgenomen. Daarvan zóu spr. „ie gemeentelijke dienst v. sociale za- Een van de zwaar gewonden van cen was ingesteld, had uitgewezen, het op Pinkstermaandag te Ommen dat van de 250 losse arbeiders, die geb.urd autobusongeluk, de 80-jarige bij het bewuste bedrijf in één jaar in heer Ham uit Den Ham, is thans in dienst waren geweest, meer dan de een ziekenhuis te Almelo overleden, helft, „onder de schim" had gewerkt, I dat is onder een valse naam. Met ze- De chauffeur van de bus, uit Daaler- kerheid kon worden vastgesteld, dat veen, die na aanvankelijk behandeld op ten minste 25 werknemersverkla- te zijn geweest in een ziekenhuis, ringen valse namen en adressen wa- naar huis was vervoerd, is weer m rpn ingevuld I een ziekenhuis te Almelo opgeno- I men. Naar thans blijkt is het onge- Een millioen per jaar, I luk niet te wijten aan het stoeien van jongelui op de fiets, maar doordat De bazen, zo ontdekte sociale za- twee meisjes op de drukke verkeers- ken, werkten aan de fraude mee. Een weg OmmenDen Ham met de stu- reeks van wetten werd overtreden, ren van fietsen verward raakten zowel de ongevallen-, de ziekte-, als en vallende voor de autobus terecht arbeids-, de werkloosheidswet als de kwamen. noodwet ouderdomsvoorziening en bovendien werden de belastingen misleid. Dit geval heeft vooral de aandacht getrokken, doordat de gemeente ieder jaar voor een millioen schade door niet willen afwijken, gemoet komen aan opmerkingen betrekking tot bonafide vervoer van wild door burgers. De minister dient een uitvoerige nota van wijziging in, waardoor te gemoet wordt gekomen aan een aan tal wensen, in de amendementen neer gelegd. Nadat de vergadering gedurende Texel gisteren door mariniers heroverd Staf keek toe De minister van Oorlog en Marine ir. C. Staf heeft gisteren een am- phibische oefening op het eiland Texel bijgewoond. Per helicoptere ar riveerde de minister in gezelschap van de commandant van het korps mariniers en de commandant van het marinierskamp Doorn op het vlieg veld De Kooy bij Den Helder, waar veld en gebouwen werden geïnspec teerd, Daarna werd naar bet amphi- bisch oefenkamp op 't waddeneiland gevlogen. Bij de oefening werd veronder steld, dat de vijand door een verras sende amphibische operatie Texel bezet had en met een zware kustbat- terij en een radarstation de nade- ARBEIDER BEDOLVEN. Gisterochtend omstreeks 11 uur is een grote hoeveelheid zand gaan i« rta schuiven in een groeve aan de Herun- steunfraude lijdt en onder de t, -gerberg juist op bet m0ment dat een vallen van steunfraude due jaarlijks |g_j>rj»eJ arbeider uit Velden aan de worden berecht, sinds twaalf jaar t van de wünd bezig Was zand op geen geding tegen een werkgever is een vrachtaut0 te IadJn Hij werd bedolven onder een grote massa zand. Terstond werden van alle zij- geweest. „Onsociaal werkgever". De procureur-generaal zeide ver dachte mede verantwoordelijk te ach ten voor de gevangenisstraf aan de arbeiders opgelegd. Hij beschouwde verdachte als het prototype van een icu cii cc4i liavAC_ onsociaal werkgever, die zich zoekt ringsweg over zee naar Den Helder 1 te bevoordelen ten koste van zijn ar- beheerste. Verder beschikte de vijand over een zware mitrailleuropstelling, en als hoofdmacht een bataljon in Den Burg. Aanval per helicoptère. De inleidende operatie tot verdrij ving van de vijand bestond uit de landing per helicoptere op het strand van een vernielingsgroep van 7 ma riniers die het mitrailleursnest op ruimden, en de onderzeeboot „O 21" zette rubberboten uit met een twee de groep ter liquidatie van het ra darstation. Ter dekking van de lan ding van de met landingsvaartuigen van de als troepentransportschip fungerende Hr. Ms. Soemba afge haalde afdelingen, was een beveili- gingsgroep met rubberboten de kust genaderd en had zich daar genesteld. In vijf landingsschepen naderden de mariniers het strand het laatste deel moesten zij door de zee waden en vernietigden de bunker met de kustbatterij met vlammenwerpers. Van de lucht uit bestookten Seafuries de te veroveren doelen en beletten 'de hoofdmacht te hulp te komen. Hr. iMs. „Vulkaan" en „Mercuur" onder steunden de landing van zee uit. beiders en van de gemeenschap. den hulpkrachten gemobiliseerd. Na koortsachtig graven van politieman nen, brandweerlieden, douaneambte naren, soldaten en arbeiders slaagde men er na .ruim drie kwartier in het slachtoffer te bevrijden. De levens geesten bleken toen reeds geweken te zijn. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier kinderen. reeds voor zijn arrestatie leed, ten gevolge van de behandeling tijdens zijn aanhouding zodanig is verer gerd, dat zijn opname in een zieken huis noodzakelijk was. Hij gaat thans goed vooruit, doch zal nog wel enige tijd in het ziekenhuis moeten ver blijven. Toch praten. De positie der Nederlandse arres tanten in Indonesië heeft de volle aandacht van de minister. Hun belang vordert het volgen van andere wegen dan die van het weigeren van besprekingen met dé Indonesische regering. De minister acht op dit ogenblik dan ook geen termen aanwezig de annulering te overwegen van de te genover de Indonesische regering uitgesproken bereidheid der Neder landse regering tot het voeren van besprekingen over de herziening der Nederlands-Indonesische betrekkin- naar de oorlog en de stemmingen zijn thans dusdanig gewijzigd, dat het ge hele geval in een ander daglicht is gekomen. In Duitse dienst. In de oorlog tekende een onbezon nen 19-jarige bakkerszoon uit Hal steren voor de Duitse krijgsdienst en dit bracht hem na de bevrijding ach ter de tralies van een strafkamp te Zeeland. Hij wist echter na 1H jaar gevan genschap te ontsnappen, voordat zijn zaak door een bijzonder gerechtshof behandeld was en hij keerde terug naar zijn plaatsje, waar hij rustig in de bakkerij van zijn vader ging wer ken. Bij verstek veroordeeld. Toen iedereen zich alweer verzoend bad met de aanwezigheid van de jon geman in het plaatsje, omdat hij door zijn houding bewees zijn leven te willen beteren, viel het vonnis en werd hij in Den Haag veroordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf en ont zetting uit de kiesrechten. Dit vonnis drong echter niet tot Halsteren door en daar de advocaat fiscaal niet beter wist, of de ver dachte was voortvluchtig, werd hij bij verstek veroordeeld. Zijn naam kwam in het politieblad en hiermede meende de gerechtelijke macht vol doende op het altaar der gerechte lij kheid te hebben geofferd. Alles ging gewoon door. Ondertussen werkten andere afde linkjes, die zich met de ordening van ons goede vaderland bezighouden of -hielden, ook aan de zaak van de bakkerszoon: hij kreeg bericht van het beheersinstituut, dat hij weer vrijelijk over zijn bezittingen kon be schikken; hij kreeg een kaartje van het ministerie van oorlog, dat hij on waardig werd bevonden om 's ko- nings wapenrok te dragen, zelfs kreeg hij op geregelde tijden de uitnodi ging mede te helpen Nederland van kloeke bestuursleden te voorzien. Ontdekking. De 19-jarige knaap was inmiddels tot de bezonnen leeftijd gekomen, hij had bij zijn vader in de bakkerij het vak geleerd en werd getroffen door Amors pijl, die hem het huwe lijksbootje indreef. Ten slotte werd het ouderlijk huis hem te eng en ging hij een eigen bedrijf oprichten in Ber gen op Zoom. Dit bracht de gehele merkwaardige historie aan het licht. De politie van Bergen op Zoom bekeek het politie blad eens; nam de pasgevestigde bakker is arrest, waartegen de laatste beroep aantekende. Dezer dagen stond hij weer voor de rechtbank om zich te verantwoor den voor zijn jeugdzonden. De rech ter vond het een uiterst onbehagelijk geval, te meer, daar blijkt, dat ver dachte zich gunstig gere'habilteerd heeft. De verdediger vroeg de oor spronkelijke straf van 5 jaar te wij zigen in een voorwaardelijke straf, maar daar kon de president zich moeilijk mee verenigen. De vertegen woordiger van „Vrouwe Justitia" ging diep in op de politionele toe stand van Halsteren, maar het bleef voor hem een raadsel, hoe een ver oordeelde, die doorlopend in het poli tieblad vermeld staat, rustig 8 ja ren lang in zijn eigen dorp kan blij ven wonen, zonder lastig gevallen te worden. De rechtbank besloot ten slotte de ze zaak nog veertien dagen in over weging te houden en dan uitspraak te doen. Zeiltocht tijdens bezoek prins Bernhard Vlaggestok stond bol De eerste dag van het prinselijk bezoek aan Friesland die, wat het weer betreft, triest was begonnen, eindigde in stralende zonneschijn, een omstandigheid die de tocht niet het statenjacht „Friso" over het Pikmeer met aan het roer de commissaris der Koningin zeer ten goede kwam. Alvorens in Grouw te gaan varen hadden de hoge gasten in de raadzaal van het gemeentehuis te Drachten een vergadering bijgewoond van het industrieschap Oostelijk Friesland onder voorzitterschap van de gedepu teerde, de heer J. L. Hoogland. Daar na werd een bezoek gebracht aan de ambachtsschool te Surhuisterveen. Ideaal zeilweer. Om half vijf arriveerde de prins in Gröuw, waar hij ontvangen werd door de burgemeester van Idaardera- deel. Direct hierna scheepte zijne ko ninklijke hoogheid zich in op het statenjacht „Friso", dat was ge flankeerd door de hoeier „Constan ter" en het m.s. „Gretha", welke de tocht meemaakte. De provinciale standaard werd geheven en met sterk gereefd zeil en stormfok werd Nederlandse helicoptère dienst van Mercurius in De N.V. Aero Ypenburg heeft een drie-persoons HilJer-Helicopter ge kocht die zij zal gebruiken voor het uitvoeren van reclamevluchten ten behoeve van maatschappijen en in dustrieën of, en dan in samenwerking met maatschappijen en industrieën, voor het uitvoeren van andere op drachten. Deze helicopter is het eerste hef- van deze maand in ons land worden verwacht. Het toestel zal voorlopig op Ypenburg, de zetel van Aero Ypenburg, worden gestationneerd. Deze helcopter is het eerste hef- schroefvliegtuig dat voor regelmatig commercieel verkeer in ons land zal worden gebruikt. De stafhoornblazer van Napoleon, Pierre van Doorn, zal het in zijn stout ste dromen niet gedroomd hebben, dat zijn nage slacht zó door zijn muzi kale aanleg gegrepen zou worden, dat het niet zou rusten voordat van de wieg tot het graf de muzikale eigenschappen van de fa milie uitgebuit zouden worden tot meerdere eer en roem van de krijgshaf tige voorvader, die de klankvolle muze op zo'n strijdbare wijze gediend Sinds Napoleon kon er bij de familie van Doorn geen familiefeestje zijn, of alle feestvierenden brachten een blaasinstru ment mee en de dokters glimlachten mild wanneer de volgende dag al de bu ren uit de wijde omtrek met zware hoofdpijn in de wachtkamer zaten te lij den. schap te verkrijgen was de naam Van Dooren, maar was men eenmaal zo geluk kig deze naam te dragen, dan moest en zou men lid worden ookper slot van rekening was men niet I De gehele familie van Dooren ver ut tezamen een harmonie schap en georganiseerd te dienen en zo ontstond de V an-Dooren-Harmonie. De eis om het lidmaat voor niets nazaat van de beroemde stafhoornblazer van Napoleon. Thans telt de Van-Doo- ren-Harmonie 20 leden en een hele verzameling aspi rantleden staan klaar om de toekomst zeker te stel len. Opa Fried van Dooren is de 80-jarige dirigent, Ma- thieu van Dooren compo neert marsen voor de har monie, Michel van Dooren stelt zijn cafézaal voor de repetitie beschikbaar en Fried van Dooren jr. is als 9-jarige klarinettist de jongste aspirant. De K.R.O. heeft enige tijd geleden deze Van-Doo- ren-Harmonie ontdekt en Zaterdagavond a.s. als de klok 10 slagen geslagen heeft, zal heel Nederland via het „hoempa-program ma" kunnen beluisteren, hoe het talent van Napo leons stafhoornblazer weer klank heeft gevonden van geslacht op geslacht. DE KATH. VAC ANTIEHUIZEN EN JEUGDHERBERGEN CENTRALE VRAAGT OM VRIJWILLIGERS De Katholieke Vacantiebuizen en Jeugdherbergen Centrale (KVC), die zich ten doel stelt om aan jongeren vanaf 14 jaar een goede en goedkope vacantiegelegenheid te verschaffen, heeft haar net van jeugdherbergen weer enigszins uitgebreid. Veertig huizen kunnen thans door de ka tholieke jeugd worden gebruikt. Met het gestadig groeien van het ledenaantal is er steeds grotere be hoefte aan een leidinggevend kader. Het is nl. de opzet van het jeugd herbergen werk, dat in ieder tehuis, naast de persoon die de zakelijke leiding verzorgt, een of meer perso nen aanwezig zijn, die verantwoor delijk zijn voor de goede sfeer en die voor de jongeren bij de besteding van hun vacantie, ten dienste staan. Daarom richt het bestuur van de KVC tot jonge mensen vanaf 25 jaar die bereid zijn om in het komende seizoen, van Juni tot September 14 dagen of langer als leider of leid ster op te treden, de uitnodiging om zich op te geven bij de KVC. Nadat gunstige informaties zijn ingewon nen en nadat zij de nodige richtlij nen hebben ontvangen, kunnen zij dan bijzonder nuttig en prettig werk doen in een der tehuizen. Personen vanaf 18 jaar kiunnen als assistent-leider of -leidster even eens hun diensten verrichten. Tenslotte is er nog grote behoefte aan meisjes, die bereid zijn om ge durende enige tijd als kookster op te treden. Wie hiervoor belangstel ling heeft geve zich ten spoedigste op bij de KVC, Nachtegaalstraat 60ibis, Utrecht, tel. K 3400—20756. Reiskosten worden vergoed, terwijl wekelijks een klein zakgeld wordt verschaft. Het bestuur van de KVC hoopt, dat op deze wijze het reeds be staande en beproefde kader kan wor den uitgebreid. Voor het bestuur van de KVC, DR. H. M. M. FOR.TMANN, Aalmoezenier de tocht begonnen. De zomerzon deed de harde wind minder lijken, doch niettemin stond de vlaggestok op de oude zadeldaktoren van Grouw rond. Ideaal weer voor de zeilliefhebber. Na een zeiltocht van ruim een half uur werd gemeerd bij de theehuissteiger. Na het bezoek aan Grouw ging het gezelschap in snelle vaart terug naar de Friese hoofddstad, waar de prins zich naar de ambtswoning van de commissaris der Koningin begaf. Me vrouw Linthorst Homan begroette hier haar hoge gast. Na het diner ving een gesprek aan met enige genodig den. Aetherklanken ZATERDAG. NTS- Gez. progr. 14.28—16.30 Relais v. d. B.B.C.: 1. Internat, athletiekwedstrijden; 2. Pa rade v. d. Royal Navy; 3. Horse Show. 20.58—21.30 Relais v. d. B.B.C.: Stu- dioprogr. 22.4023.00 Relais v. d. B. B.C.: Tocht door Londen. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 10.55 Idem. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Chansons. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Amus. muz. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateursprogr. 15.15 Kro niek v. Letteren en Kunsten. 15.55 Promenade ork. 16.20 „De Vliegende Hollander", caus. 16.30 De schoon heid v. h. Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 De „Van 6en Klaar" Club. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Gram. 18.40 Regeringsuitz.: Atlantisch allerlei. 19.00 Nieuws. 19.10 Pianomuz. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. ,20.30 „Lichtbaken", caus. 20.50 Gram. 21.00 Metropole ork. en solist. 21.15 Act. 21.45 Musette ork. en soliste. 22.05 Fanfare ork. 22.20 Gram. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 Franse muz. 23.5024.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de arbei ders in de continubedrijven. 11.35 Clavecimbelvoordr. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel spel. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Va- ria. 13.20 Lichte muz 13.45 Sport- praatje. 14.00 Draaiorgel. 14.10 Film- progr. 14.40 Voorbeschouwing Hol land Festival. 15.20 „Van de wieg tot het graf". 15.35 Orgelspel. 16.00 Ka- merork. en soliste. 17.00 Journ. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VP RO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek Handelingen", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.50 't Hangt aan de muur en 't tikt. 21.15 Accor- deonork. 21.45 Soc. comm. 22.00 Weense muz. 22.30 „Een Rubens op drift", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6