DE TAMTAMKLOPP Thans werd Grosso étappe-winnaar Pellenaars sloeg zijn oude tegenstander Guerra met een lengte De Leidse Volleybalbond stond voor overladen agenda DOS behaalde een gelijk spel tegen Eindhoven* 1-1 ONDERDAG 10 JUNI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 De Ronde van Italië Wim van Est op de vierde plaats Grado, Woensdagavond 9/6. (Van een speciale ANP-verslaggever). Een rus tige etappe, van Padua naar Grado over 177 km., waarin Adolfo Grosso en Guido de Santi, bekende vechtersbazen een geslaagde uitlooppoging ondernamen, in gezet voor de vliegende controle van Treviso, op 58 km. van Padua. De Santi had het initiatief genomen en Grosso probeerde hem terug te halen. Maar togn Grosso zag, dat niemand uit het peloton lust gevoelde met hem mee te gaan, veranderde hij van tactiek en trachtte door het tempo nog te verhogen De Santi zo spoedig mogelijk in te ha len teneinde tezamen door te gaan. In Treviso lag De Santi 22 seconden voor op Grosso. Op 2 min. 50 sec. worstelde in zijn eentje Ponzini, die later dan ook terug zou vallen en op 3 min. 15 sec. het peloton. Grosso had De Santi en kele kilometers na Treviso te pakken en bij de ravitaillering te Portogruaro, een ■ardig stadje met schilderachtige hui gen, op 113 km. van de start, hadden De Santi en Grosso hun voorsprong tot 10 min. 10 sec. vergroot. En bij de laatste vliegende controle te Latisana. 47 km. voor de finish hadden de vluchtelingen hun winst vergroot tot 12 min. 30 sec. Niemand in het peloton stoorde zich aan dit tweetal, want Grosso stond bijna een uur achter in het algemeen klassement en De Santi ongeveer 2 uur. En terwijl Grosso in het aardige drukke bad plaatsje Grado op de brede laan de 6print won voor De Santi, hadden 7 ren ners zich uit het peloton losgemaakt, 5 Italianen, Wim van Est en de Belg Severijns. Wim van Est gaat steeds beter rijden, nu hij verlost is van de deprimerende pijn in de liesstreek. En ook nu deed hij in het kleine groepje veel en zwaar werk om te trachten al thans twee of drie minuten winst op de grote groep te nemen, met de bijge dachte. dat de man uit St. Willebrord een of meer plaatsen in het algemeen klassement zou kunnen opschuiven. Aldo Zuliani. de handige sprinter van Tor- pado, schoof zijn wiel nog Juist voor Wim van Est over de eindstreep en onze landgenoot moest zich tevreden stellen met een vierde plaats. De Belg Severijns tuimelde vlak voor de streep over een politieagent en liep een lelijke hoofdwonde op. Het peloton arriveerde met nog geen minuut achterstand op de groep van Wim van Est, maar Grosso en De Santi hadden meer dan 12 minuten winst genomen met een uurgemiddelde van ruim 38 km. over de 177. - Wim van Est klom een plaats in het algemeen klassement. Hij "is Bartali, die vele dagen met luttele seconden verschil boven hem had gestaan, voorbij ge streefd. Op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag worden drie belangrijke bergetappes ge reden en mag men de geruchten geloven, dan zal de strijd op alle dagen snel en heftig ontbranden tot in St. Moritz. In de laatste etappe, van St. Moritz. naar Milaan, vrijwel voortdurend bergaf waarts. verwacht men op Zondag niet veel meer. Na de Bernina is de Giro van 1954 Zaterdagavond dus beslist. Of is Clerici reeds winnaar? Zoals de eerste plaats van het algemeen klassement der vliegende controles aan Van Steenber gen. die 88 punten heeft verzameld, niet meer kan ontgaan. Uitslag en klassement. De uitslag van de 18e etappe, van Padua naar Grado over 177 km. luidt: 1. Grosso 177 km. in 4.38.20, gemiddelde 38.155 km.; 2. De Santi z. t.3. Zuliani 4.49.40; 4. Van Est z. t.; 5. Baffi, 6. Be- nedetti, 7. Gaggero, 8. Doni allen z. t.; 9. Severijns, 10. Soldani, 11. Favero, 12. Pasotti, 13. Baronti, 14. Filippi» 15. Ba- roni, 16. Barducci. 17. Dall'agata, 18. Pettinati, 19. Defilippis, 20. Carrea, 21. Bartali, 22. Voorting, 23. ex aequo de rest van de groep o.a. Van Steenbergen. Wagtmans. Van Breenen, Coppi, Cor- rieri, Clerici, Koblet enz. Het algemeen klassement luidt: 1. Cle rici 101.20.07; 2. Voorting 101.34.25; 3. Assirelli; 4. Koblet; 5. Magni; 6. Defilip pis; 7. Fornara; 8. Astrua; 9. Coppi; 10. Schaer; 11. Conterno; 12. Albani; 13. Impanis; 14. Gismondi; 15. Coletto; 16. Barozzi; 17. Van Est 102.03.40; 18. Bar tali 102.04.25; 19. Nencini; 20. Wagtmans 102.06.42; 64. Van Breenen 103.16.10. Door de Mexicaanse voetbalbond is een prachtige beker beschikbaar gesteld voor de speler, die in de eindronden van het tournooi om het wereldkam pioenschap de meeste doelpunten zal scoren. Deze beker. .,de Jarrito Mexicano", is van massief zilver en staat op een voet stuk in de vorm van een Aztekische pyramide. De .Jarrito" wordt bewaard in een koffertje van met de hand be werkt leer, versierd met Aztekische motieven. De nationale voetbalploeg van Argen tinië zal niet naar Rusland gaan, waar zij in Augustus een wedstrijd zou spe len. De Argentijnse voetbalbond heeft dit besluit genomen omdat de Russische organisatoren van plan waren de Argen tijnen te doen uitkomen tegen een selectie-elftal en niet tegen het nationale elftal van Rusland. Ook het bezoek van de Argentijnen aan Tsj. Slowakije is in verband hier mede afgelast. Warmunda. Zondag a.s. zullen op het sportpark „Het Overbosch" wederom de wedstrijden plaats vinden om de ..Supportersbeker", welke VUC momen teel In haar bezit heeft. Het programma ziet er als volgt uit: Roodenburg SVLV, 12.30 uur; WarmundaVUC- comb., 12.30 uur; Verliezersronde, 2 uur; Finale 3.15 uur. Geen zoen, maar een nieuwe uitdaging Grado, Woensdagavond 9/6. (Van een speciale ANP-verslaggever). Woens dagmorgen kreeg Kees Pellenaars in zijn hotel te Albano Terme een tele foontje of hij zich maar gereed voor de start wilde maken. Journalisten, fotogra fen, film- en televisie-operateurs ston den met ongeduld te wachten, want de lang verbeide uitdagingsrit tussen Guer ra en Pellenaars over 10.000 meter stond op het programma. Vele deelnemers aan de Giro waren present, zoals de volledige Bartali- en Coppiploeg. En de vier Nederlandse renners kwamen hun ploegleider, die in compleet rennerscostuum met oranje trui verscheen, aanmoedigen. Montillot had een reservefieta bij zich Kees reed op de machine van Wim van Est, het zadel hoefde slechts lager ta worden gezet Van Est kwam met handdoeken aandragen en Kees Joossen bestuurde ditmaal de volgwagen. Na de start bleef Guerra dicht bij Pellenaars rijden. En kele malen had de Nederlandse ploeg leider de gelegenheid om zijn tien jaar oudere tegenstander te lossen, maar dan riep Guerra „ho, ho, Kees" en dan stopte de Pel maar weer af. Maar Hugo Koblet en Wim van Est, de beide depot- ZWALUWEN—FRIES KNVB- ELFTAL 3—4. Een technisch superieur Zwaluwen team heeft te Leeuwarden van een fel aanvallend Fries KNVB-elftal met 43 verloren, nadat de rust met 21 was in gegaan. Het eerste kwartier was vrijwel geheel voor de Friezen. In de 13e mi nuut speelde spil De Linde (Leeuwar den) het leer naar de ver opgedrongen Abe Lenstra (Heerenveen), die doelman Eversgreen (ONA) omspeelde en doel puntte. Toen kwamen de Zwaluwen sterk opzetten en elf minuten later scoorde linksbinnen Frederiks (Gouda) tegen uit een hoekschop. Juist voor de rust passeerde rechtsbuiten Santema houders van de 20.000 lire, waren met (Frisia) in moeilijke positie de Zwalu- het wandelingetje van de beide oud- wendoelman. wereldkampioenen niet tevreden en De tweede helft gaf een sterk aanval- dreigden met boeten als de renners er lende Zwaluwenploeg te zien, maar de j een spelletje van zouden maken. In de meeste treffers kwamen aan de andere laatste kilometer werd strijd geleverd kant. Twee minuten na de hervatting i sn Pellenaars ging met een lengte voor- scoorde linksbuiten Hoekema (Lceuwar-1 sprong op Guerra als eerste over do den) en nadat Frederiks na een half uur eindstreep bij het hotel van de Italiaan. spelen het verschil weer tot één doei- Voor het hotel stond een oud vrouwtje j door treuzelen en onzuiver schieten. Het punt had teruggebracht slaagden de i de beide kemphanen op te wachten. Zij zag er aanvankelijk niet zo best voor de Friezen er 7 minuten later nog in do had een bos bloemen in de hand en j Utrechters uit. Een fikse regenbui, die overwinning binnen te halen, toen bij I toen Pellenaars deze in ontvangst nam j zich kort voor het begin ontlaadde, een hard doch ver schot van Hoekema en zich vooroverboog om_der traditie I maakte bal en veld uiterst glad en bij de Zwaluwendoelman over het leer heen duikelde (43). transpirerende Nederlander een zoen te geven. Alle volgers hadden genoten van de race tussen de twee oud-renners, die in de dagen van hun grootheid elkaar zo vaak op weg en baan hadden ontmoet En film en televisie waren zo actief, dat nog dezelfde avond te Grado een spe ciale voorstelling werd gegeven, waarin de rit over 10 km. in alle fasen was te volgen. De 50-jarige Tragella, ploegleider van Coppi, zond, toen hij van de overwin ning van Pellenaars op Guerra hoorde, onmiddellijk een uitdaging aan onze landgenoot. Als Guerra Pellenaars niet kon overwinninen, dan zou hij, Tragella, het proberen. Contributieverhoging werd met veel pijn goedgekeurd De overvolle agenda van de jaarver gadering van de afdeling Leiden van de Nederlandse Volleybalbond. gisteravond de Jacobazaal van Den Burcht gehou den. deed reeds vermoeden, dat zij lange tijd in beslag zou nemen, maar gezien de breedsprakigheid der aanwezigen en de niet te miskennen belangrijkheid van sommige agendapunten eiste de behan deling de gehele avond, zodat eerst te 12 u. sluiting der vergadering volgde. )e voorz., de heer J. v. Egmond, heette de aanwezige afgevaardigden har telijk welkom en stelde al spoedig de afwerking der agenda aan de orde. Het jaarverslag van de secretaris, de heer Stikvoort, werd goedgekeurd na 'n discussie over het straf- en protest- reglement. Het verslag van de penningmeester, de heer J. F. van Wijk, gaf aan inkomsten en uitgaven een bedrag van ƒ3904,08 met saldo 654,29, terwijl nog een bedrag van 173,89 te vorderen is, waar tegenover staat, dat ook nog een flink bedrag be taald moet worden, zodat er uiteindelijk slechts een saldo van ruim 100,is. De begroting gaf een bedrag aan in komsten en uitgaven aan van 4723,18. Over diverse punten van rekening en begroting werd ruim gediscussieerd. Wat dit laatste betreft, gold zulks vooral de voorgestelde contributiever hoging en de voorgestelde aanstelling van een trainer, hetgeen voor een der aanwezigen aanleiding was er op te wij zen, dat die steeds grotere uitgaven de ondergang van de kleinere verenigingen betekenen. Naar aanleiding hiervan merkte de voorzitter op, dat de uitbreiding van het ledental zoveel tijd van de bestuursleden eist, dat het niet vol te houden is. De contributie-verhoging tot 4,voor de senioren en ƒ2,50 voor de junioren, o.i ook omdat de afdracht aan de Ned. Vol leybalbond met 0,25 per lid moet wor den verhoogd, achtte spr. absoluut nood zakelijk, wil het bestuur zijn taak naar behoren kunnen blijven vervullen. In dien de verenigingen hier niet aan len, zal het bestuur zich genoodzaakt zien af te treden. Vele afgevaardigden wezen er voorts op, dat de zaalhuur per team WQrdt voorgesteld van 18,— op 22.het geen ook een verhoging is van 4, wat neerkomt op 70 cent per teamlid. De voorzitter wees er vervolgens nog op, dat de afdeling Amsterdam 10, contributie per lid heft. De uitbreiding van het ledental maakte zulks nodig. Om het landskampioenschap Eindhoven heeft één punt voorsprong Ten aanschouwe van een kleine 20.000 toeschouwers hebben DOS en Eindhoven in het Utrechtse stadion voor de compe titie om het landskampioenschap een wedstrijd gespeeld, die op een zeer be hoorlijk peil stond, waarin techniek en goede tactiek de boventoon voerden en waarin tenslotte de punten werden ge deeld door gelijk spel (11) nadat de rust met blanke stand was ingegaan. Het voornaamste kenmerk van deze kamp was de overheersing van de beide verdedigingen en de geringe stootkracht der aanvalslinies. Herhaaldelijk werd 't leder aan beide kanten goed tot voor de doelmond gebracht, goede kansen wer- gcschapen, doch onbenut gelaten Elf jeugdige Spartanen van gemiddeld 12 jaar zullen vandaag waarschijnlijk in het middelpunt van de belangstelling staan bij hun vriendjes op school en misschien reeds eerder bij brqertjes en en zusjes. Als object van veler bewon dering zullen zij hun ongetwijfeld toch al sterke verhalen nog iets aandikken, maar wie kan hun dat kwalijk nemen? Met gerechtmatigde trots kunnen zij er in elk geval en naar waarheid op wijzen, dat zij tezamen het eerste groepje uit verkorenen vormden, dat waardig was bevonden om door Tommy Lawton „himself", eens de beroemde midvoor van Everton, van het Engelse elftal en later van Arsenal, te worden getraind. Na Dinsdagavond in ons land te zijn aangekomen is Lawton n.l. gistermiddag begonnen met zijn werkzaamheden te Rotterdam, waarvoor Sparta hem voor de duur van vijf weken heeft gecon tracteerd. Daarna zal deze befaamde oud-International weer terugkeren naar de „Gunners, bij wie hij momenteel een speciale opleiding voor trainer geniet en als zodanig zijn beste krachten zal blij ven geven. Als actief voetballer schijnt hij in het a.s. seizoen niet meer terug te keren. Ofschoon het spelersmateriaal, dat hem bij deze eerste training wordt voor gezet, gezien de leeftijd en onervaren heid, niet bepaald het geschikte was om de capaciteiten van Lawton als oefen- meester op zijn juiste waarde te kunnen bepalen, mag nochtans worden aangeno men, dat Sparta 'n zeer gelukkige greep heeft gedaan. Want. al bleef het ditmaal noodzakelijkerwijs beperkt tot de meest elementaire onderdelen van het voetbal spel. de manier waarop hij zijn lessen gaf, was even instructief als duidelijk, soms geestig, maar boven alles serieus. Maar ook het vaderlijke schouderklopje ontbrak niet op zijn tijd als een der knapen het verdiende. Meer waarde nog dan aan de voetbaltechniek schijnt Law ton evenwel te hechten 'aan de lichaams techniek en lichaamsbeheersing. Zo vermocht deze eerste oefening In ..klein" verband nog grote indruk te ma ken op de nogal vele nieuwsgierigen, die zonder uitzondering naar huis zijn gegaan in de overtuiging, dat de Spar tanen over vijf weken (Lawton zal da gelijks trainen) het nodige zullen hebben geleerd. Want met de training van de senioren, welke heden begint, zullen ook de fijne „kneepjes" wel aan de beurt komen. getrouw van de „Rosa del Giro" een kus te ontvangen, vond het oude vrouwtje het bepaald niet prettig om de hevig TAFELTENNIS OM HET KAMPIOEN8CHAP VAN NOORDWIJK. Gisteravond zijn de wedstrijden be gonnen om het tafeltenniskampioenschap van Noordwijk, voor het eerst georga niseerd door TOV. Als inzet van dit kampioenschap is door TOV een fraaie H«»^h^ioi^^w^iibv^C7npTMf'v'(v^rtnl»',w^nr^aa'r individueel, terwijl dit bij DOS meer in ppn hnt 11 itl'itltplnlflf de breedte werd uitgevoerd. Het eerste pin ripminttritipiniSil ril werkelUk goede schot kwam van de voet ^plpn T?p vnf^nHp ^n2pr« hp?p^4pn van L»mmer« (DOS), doelman Hansen spelen. De volgende spelers bereikten hn1 ln'TiJn rtnph de halve finale: P. de Groot (Seinpost) het kennelijk wat nerveuze DOS waren daardoor valpartijen hele en halve mis- trappen schering en inslag. Deze gang van zaken gaf Eindhoven een veldmeer- derheid, hetgeen in een drietal corners resulteerde, die evenwel door Louwers zo slecht werden genomen, dat daaruit niet het minste gevaar ontstond. DOS herstelde zich langzaam maar zeker van het zwakke en zenuwachtige begin en een boeiende wedstrijd volgde, waarin de Eindhovense aanvallen misschien wel iets talrijker waren dan die van DOS, maar waarin do opzet van de Utrechtse operaties gevaarlijker was. Bij de Eind- hovenaren was het constructieve spel te J. Zwetsloot (TOV), G. Turk (TOV) J. v. Rooijen (Dolfijn), F. Tieman (Sein post), A. Vlieland (TOV), D. Passchier (Seinpost), K. Gode (Dolfiln). Heden avond worden de halve finales en finale gespeeld. WANDELSPORT AVONDVIERDAAGSE 1954. Door de NWB zal ook dit jaar weer een Avondvierdaagse in Leiden worden georganiseerd, hetgeen voor dc elfde maal Is. Deze zal worden gehouden van 2326 Juni. De startplaats is Oud Hor- tuszicht. De afstanden zijn: 3 maal 15 km., éénmaal 20 km. en voor de jeugd 4 maal 10 km. Zij. die Zaterdag niet in de gelegenheid zijn te wandelen, kun nen op Dinsdag 22 Juni beginnen. Dc starttijden zijn van 18.30-rl9.15 uur, op 26 Juni van 14 tot 15 uur. ATHLETIEK FANNY BLANKERS KOEN NIET OP DE OLYMPISCHE DAG. Het is thans definitief, dat Fanny BlankersKoen niet zal deelnemen aan de atletiekwedstrijden, welke op de Olympische Dag worden gehouden. Aan gezien zij haar knie, sedert de vorig jaar opgelopen blessure, enigszins moet ontzien, acht Fanny' Blankers het niet verantwoord aan twee wedstrijden ach ter elkaar deel te nemen en zij is reeds opgenomen in de Nederlandse ploeg, die op 19 en 20 Juni te Boekarest in de lan- denwedstrijd tegen Roemenië zal uit komen. Bij de opening van het sportcomplex te Nieuw Amsterdam op Zaterdag 12 Juni, waarbij eveneens atletiekwedstrij den worden gehouden, zal Fanny Blan kers wel starten. kreeg de bal niet in zijn macht, doch Frans van Tuyl zorgde voor de verdere expediëring. Ook met een hard schot van Luyten, dat door een Eindhovens been van richting werd veranderd, had Hansen kennelijk moeite, maar nu was het Tebak, die erger voorkwam. Aan de andere zijde schoot Van Rooy naast, zocht Van Melis, die vrijwel werd uit geschakeld door stopper Westbroek, het doel te hoog. Toch hadden de Utrechters niet over geluk te klagen, toen doelman Coster een laag schot van Van Rooy door de gladheid liet glippen, maar zich snel omdraaiend het leder nog juist voor de doellijn kon bemachtigen. Ook na de rust was het een practisch gelijk opgaande strijd, waarbij een hoog tempo werd onderhouden. Ook nu was Eindhoven na de eerste periode het meest in de aanval. De stootkracht van de voorhoede liet echter ook nu voel te wensen. Zodoende werd de DOS-defensie maar zelden voor problemen gesteld en aangezien de Eindhovense binnenspelers Van Rooy en J. Tebak veelal meer defensief dan offensief speelden stond de Utrechtse aanval tegenover een bol werk. dat vrijwel onneembaar was. Reeds eerder was opgevallen, dat de overigens goed spelende Temming dc dekking van linksbuiten Schmidt wel eens verwaarloosde en die tekortkoming in de verdediging van DOS was oorzaak van het Eindhovense doelpunt. Geheel vrijstaande kreeg Schmidt de bal zuiver toegespeeld, liep er even mee door. zette toen hoog voor en de naar binnen gelo pen rechtsbuiten Louwers kopte hard en onhoudbaar voor de uitlopende Coster in (01) na ongeveer 20 minuten spe len in de tweede helft. Dit doelpunt bleek geen nadelige invloed te hebben op de activiteit van DOS, integendeel het prikkelde de Utrechters tot een nog grotere krachtsinspanning. Aanval op aanval werd opgezet en nadat Louwers een doelpunt had gemaakt, dat evenwel geannuleerd werd omdat de bal de lijn gepasseerd zou zijn, kwam de gelijkma ker tot stand. Bij de vierde corner na rust werd dc bal hoog door Van der Bogert voor het doel geplaatst, ingekopt, weer weggewerkt, door de naar voren gekomen Westbroek opgevangen en toen hoog ingeschoten, (11). In de resteren de minuten bleven de verdedigingen de situatie volkomen beheersen en het einde kwam zodoende met een gelijk spel. Eindhoven PSV DOS DWS 1 1 1 5—8 POSTDUIVEN De Zwaluw (Voorscholen). Wed vlucht met oude duiven vanaf Orleans, afstand 503.19 km. In concours 94 dui ven, gelost om 6.15 uur met Z.W. wind; aankomst eerste 11.45.35, snelheid 1499.47 m. p. m., laatste 13.13.27, snelheid 1182.68 m. p. m. Uitslag: G. Teske 1, 2. 12, 29; A. de Graaf 3, 8, 9; P. N. van Wissen 4, j in dit blad. 16, 20; F. C. van Heusden 5; A. W. Querreveld 6. 18; F. Zoons 7, 17; C. Zwaan 10, 25. Ook de NeVoBo wordt elk jaar groter en daarmee wordt de administratieve rompslomp uitgebreider en de verplich tingen van de bond groter, zodat men volgende jaren voor nog wel hogere contributie zal komen te staan. langdurige discussie werd het voorstel van het bestuur aangenomen met 298 stemmen, zodat het bestuur niet behoefde te capituleren. Na een korte pauze werd de afhande ling van de agenda voortgezet. Bij het jaarverslag der zaalcommissie bracht de voorz. bijzondere ^oorden van dank aan de heer Hoppenbrouwer c.s. Toen de verschillende jaarverslagen waren afgehandeld bracht dc voorz. dank aan zijn medebestuursleden voor het vele werk, dat zij in het afgelopen jaar voor de bond hebben verricht. Prijsuitreiking. Vervolgens had door dc voorzitter de uitreiking plaats van de kampioens medailles eu de prijzen der Leidse Wim pels. De gelukkigen waren: Competitie dames: le klas Prof.wijk I, 2e Idas Salvo I, 3e klas Argos II. Heren: res. 2e klas Sleutelring III, res. le klas: HVL II. le klas Prof.wijk I. 2e klas APSV. Leidse Wimpels: 1. Prof.wijk I, 2. Prof.wijk II, 3. Argos I. 4. Nieuw Brun- hilde I. 5. Rouwkoop I. Verliezersronde: 1. Nieuw Brunhilde II, 2. DSO II, 3. Donar II. Heren: 1. Sleutelring, 2. HVL I, 3. LUW, 4. Prof.wijk I, 5. HVL II. Verliezersronde: 1. Sleutelring II, 2. Donar I, 3. Sleutelring III. De heer v. d. Blom bracht hierna dank aan h«et gehele bestuur voor het voor de NeVoBo verrichte werk, waarna de voorzitter de Leidse Sportweek ter sprake bracht, waarbij hij er op aan drong, dat toch alle deelnemers «sters) er voor zorgen, dat zij toch vooral letten op een fatsoenlijke kleding, wat in de eerste plaats noodzakelijk is. Na een bespreking over het verloop van de competitie en het Wimpeltour- nooi was de verkiezing van diverse com missies aan de orde. Aangezien er echter voor de bestaande vacatures de verenigingen geen kennis droegen geen candidaten waren ingediend, zal binnen de kortst mogelijke tijd hierin voorzien worden. Over het komend seizoen kwamen eveneens nog verschillende wensen naar voren en het was sluitingstijd voordat de agenda geheel was afgewerkt, zodat de voorzitter er tenslotte te half een einde aan moest maken. PAARDENSPORT GROOT PAARDENFETIJN TE LIS8E. Zaterdag draverU onder de man. Zaterdagmiddag zal het grote paarden- festljn in het gemeentelijk sportpark te Lisse plaats hebben. Er zijn ingeschreven 17 paarden, waaronder de allerbeste, speciaal voor deze courses onder de man getrainde paarden. Hieronder volgen de namen der paar den met de te lopen afstanden: 1. Meeske S-prijs A-draverij; 2. Lex V-prijs B-draverij; 3. Olga Axworthy- prijs C-draverij: Riolette, 700; Ria Oli vier, 700; Prins Bemhard D, 720; Qelia le Major, 720; Querulant, 720; Ooststar, 730; Oddity, 730; Norma Shearer. 730; Olga Axworthy, 730; Nannie Gregor, 730; O Bonni, 730; Partcut. 730; Pretty Polly. 730; Meeske S, 740; Lex V, 740; Larrikin, 740; My Darling. 750. Als alle paarden dus komen worden er 15 series gelopen in 3 draverijen A,- B- en C-draverij. Dat zal dus prachtige paardensportmiddag worden in het mooie gemeentelijk sportpark, het welk plaats biedt aan ruim 10.000 per sonen. Ieder kan daar van hartelust ge nieten. Er zal gelegenheid zijn bij de totalisator te spelen aan 8 loketten. Men kan op iedere serie van 4 paarden, welke tegelijk zullen straten, spelen: winnend is het eerst aankomende paard. Covercal het tweede aankomende paard. Koppel eerste en tweede aankomende paard. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij u naar de advertentie voorkomende COURSES OP DUINDIGT. De Reisduif (Hazer&woude). Wed vlucht met oude duiven vanaf Noyon, ten bate van de kankerbestrijding. Af stand 302 km. In concours 58 duiven, gelost om 10 uur met N.N.O. wind en l weer. Aankomst eerste 15.06.25, snelheid 985 m. p. m., laatste 15.53.39, snelheid 856 m. p. m. Uitslag: W. Lind- hout 1. 13; W. Zintel 2, 4; W. van Veen V H. Fase 6, 10; C. Groen 7, 11; J. v. d. Eijk 8, 16; P. J. Fase 9, 17. 18. Verra; 3. Quelle Vitesse. Toto: w. ƒ4.10; pl. 1,50, 1.50. 3.30; gek. ƒ8.— cov. 3,30. Kapitein Bascom-prijs: 1. Sirona (N. J. Bloemsaat) 1.27.6; 2. Queenly Bertha; 3. Ruby Spencer. Toto: w. ƒ6,20; pl. ƒ2,60. 30; gek. 16,50; cov. ƒ5.10 Karnac-prljs: 1. Playsier (J. Wagenaar jr.) 1.25.7; 2. Norbert M; 3. Octavianus K. Toto: w. ƒ2,10; pl. 1.30, 1.90, 1,50; gek. ƒ4,60; cov. ƒ3,90. Araan-prijs: 1. Beltima (J. C. Pex) na strijd; 2. Britoly: 3. Aquavit. Toto: w. ƒ0.40: pl. ƒ2,40, 1.90, 1.80; gek. ƒ14,—; cov. 6,50. Antienaprijs: 1. Samson (H. J. v. d. Kraats) na strijd; 2. Melisse; 3. Hidalzo. Toto: w. ƒ2,40; pl. 1.20, 2,40, 1.30; gek. ƒ3,80; cov. ƒ26,—. Totale omzet: 41.553. BRIDGE BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.O.". Groep A: 1. v. HaasterenBonnet VA P-I 2- BonnetBonnet 35U p.; 3. Echtpaar Bik 35 p.; 4. en 5. Klein Zwanenburg en v. DierenTielkemeijer elk 30 p.; 6. v. d. Post—v. Zijl 29' p.; 7. Smidtv. Abswoude 29 p.; 8. Dieben Wijk 24'^ p. De eindstand in groep A over 5 weken is: 1. BonnetBonnet met 183' p.; 2. HaasterenBonnet met 173 p.; 3. KleinZwanenburg met 166 p.; 4. v. d. Postv. Zijl met 157 p.; 5. Smidtvan Abswoude met 150! i p.; 6. Diebenv. Wijk met 148A P 7- v. DierenTielke meijer 141A P-; 8- Echtpaar Bik met 140 p. Groep B. De uitslag van Woensdag avond was: 1. LambooJuffermans 42 2. Jeuster—De Groot 37A P-l 3- Mevr. v. d. StokSchilling 36 p.; 4. Mevr. CuppenMevr. De Roo 35 p.; 5. MulderNiekerk 27' p.; 6. Berge Hene gouwenSchalks 26 A p.; 7. Echtpaar Stuifzand 24A P-I 8. Echtpaar v. Gent 23 p. De eindstand in groep B over 5 weken is: 1. JeusterDe Groot met 193! p.; 2. Mevr. v. d. StokSchilling 190A P-. 3. LambooJuffermans 184 p.; 4. cn 5. Mevr. CuppenMevr. De Roo en het echtpaar Stuifzand elk met 161 p 6. Dames Berge HenegouwenSchalks met 158 p.; 7. Mulder—Niekerk met 131 p.; 8. Echtpaar v. Gent met 122' p. A.s. Woensdag 16 .Tuni sluitingsdrive om mooie prijzen. Uitreiking van diplo ma's en wisselbekers. Allen tijdig aan wezig s.v.p. De belangstelling voor de gistermiddag op Duindigt gehouden courses was niet bijster groot ondanks het mooie weer. Jammer voor de paardensport, want er werden goede races te zien gegeven. De uitslagen luiden: Kakatoe-prIJs: 1. Sonja Zora (J. Wa genaar) 1.35.7; 2. Sagne d'Or; 3. Sorie- tha. Toto: w. ƒ2,10; pl. ƒ1,10, 1,10; gek. ƒ4.90; cov. ƒ3,70. Kalumet-Axkit-priJs: 1. Quick Maire (R. W. Laarman) 1.34.0; 2. Qui Vivra Scheepsberichten AALSUM. 9 n.m. te Dubai; AGATHA (t.), 8 v. Pladju n. Bangkok; ALDABI, 9 150 m. z. St. Paulsrots n. Las Palmas; ARUNDO, p. 9 Scillys n. R'dam 11 verw.; BALI. 9 v. Hollandia n. Balikpapan; CALTEX UTRECHT tO, p. 9 Kreta n. R'dam; CONGOSTROOM, 10 te Free town; DRENTE, p. 9 Ras al Hadd naar Bahrein; ESSO DEN HAAG (t.). p. 9 Gibraltar n. Antwerpen; FRIESLAND krl., p. 9 Gibraltar n. Port Said; GOUWE 10 Zaandam verw.; HAARLEM, p. 9 Dover n. S. Juan; HATHOR, 12 n.m. R'dam verw.; HEEMSKERK, 9 n.m. van Mombasa n. Suez; JOHAN VAN OL- DENBARNEVELT, p. 9 Kp Bougaroni n. A'dam; LAAGKERK, 10 te Colombo; LAERTES, p. 9 Sabang n. Aden; LIM BURG, p. 9 Azoren n. New York; MAR KEN, 9 te Pt Harcourt; MIRZA (t.). 9 v. Singapore n. Miri; MODJOKERTO, p. 9 Perim n. Belawan: OVERIJSEL, 10 te Colombo; PEPERKUST. 9 v. Conakry n. Freetown: PRINS MAURITS, 9 te R'dam; PRINS WILLEM v. ORANJE. 9 700 m. o. Bella Isle n. Montreal; RIOUW, p. 9 Gibraltar n. A'dam; RIJN DAM, 9 v. Le Havre n. Southampton; RIJNLAND, p. 9 Kp Finisterre n. St. Vincent KV; SIBAJAK, 9 120 m. nw. Alexandrië n. Port Said; SOESTDIJK, 9 v. Halifax n. Alexandrië: STRAAT BANKA, p. 9 Flores Indonesië n. Syd ney; TABINTA, 9 v. Surabaja n. Sema- rang; TIBIA (t.). p. 9 Cooktown naar Sydney; WATERLAND. 12 te A'dam verw.; WESTERDAM, 9 530 m. o. ten z. Kp Race n. R'dam; WONOSARI. 9 van Honolulu n. San Francisco; 1JSSEL, 9 n.m. te Oren. AKKRUMDIJK. 9 v. R'dam n. Antwer pen; ALCHIBA, 10 v. St. Vincent KV te Santos; ALIOTH. 9 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro; ALMKERK, 9 v. New Castle n. Brisbane; ALNATI, 9 v. Rot terdam te Hamburg; ALPHACCA. p. 10 Recife n. Rio de Janeiro; ALWAK1, 9 v. Boston n. Philadelphia; AMERSKERK. 11 v. Albany te Adelaide verw ARTE- MIS. 10 te Curagao; AVERDIJK. 9 v. Antwerpen te R'dam; BARENDRECHT, 9 v. Brunsbuttel n. Pta^ardon; BLOEM FONTEIN, 10 v. A'dam te Las Palmas: BLOMMERSDIJK, p. 9 Lissabon n. Port Said; BOISSEVAIN, 10 v. Singapore te Mauritius; BONAIRE, 9 70 m. zw. Fini sterre n. Madeira; CALTEX PERNIS. 9 v. Sidon n. R'dam; CORYDA, 9 v. Suez n. Bombay; DUIVENDRECHT, p. 9 Monrovia n. Dakar; FARMSUM, 8 van ÏJmuiden n. R'dam; GOOILAND, 10 v. A'dam te Recife; GROOTE BEER. 9 160 m. w. ten n. Kp Race n. Quebec: JU PITER. p. 9 n.m. Gibraltar n. Malta; KARIMUN. 9 v. Livorno n. Djeddah: NESTOR, 10 te Port of Spain. (98) T/cg, mjjtr wéérom vin wMt nitf JÉ nMr bvifrn gêirome/

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7