RIJNSTREEK DUINSTREEK Interpellatie over woningbouw, Rijnovergang en uitbreidingsplan Een seinhuiswachter veroordeeld ZATERDAG 5 JUNI 1954 DE LE1DSE COURAl%r EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN VOOR DE VIERDE MAAL BOUW CHR. LAG. LANDBOUW SCHOOL. Voor de vierde maal zien B. en W. zich genoodzaakt, om de aandacht van de raad te vragen voor de finan ciering van de bouw van de Christe lijke lagere landbouwschool, welke, zoals men weet, in het plan „Nabij" aan de Lage Zijde wordt verwezen lijkt en naar verwacht wordt half Juli e.k. in gebruik genomen zal kunnen worden. Gedeputeerde Staten hebben n.l, hun goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit tot het garanderen van twee derde gedeelte van de rente en aflossing van een door de vereniging, die deze school sticht, op te nemen obligatielening ten bedrage van f 20.000,—, omdat het rentepercen tage ad 4H te ho°g is- De rente kosten zijn mede van invloed op het exploitatiesaldo en het van gemeen tewege te verstrekken subsidie. Om dezelfde redenen heeft het college van G. S., na met het schoolbestuur overleg te hebben gepleegd, besloten in de hogere bouwkosten een bijdrage ineens te verlenen van 5000.in- rplaats van een jaarlijkse bijdrage ter grootte van één derde gedeelte van de kosten van rente en aflossing. Mede i.v.m. het feit, dat volgens de opgave van het schoolbestuur aan G. S. de hogere kapitaalsbehoefte f 15.000.zou belopen i.p.v. 20.000 zoals in het aanvankelijk verzoek was vermeld, dragen G. S. thans B. en W. op met het schoolbestuur in overleg te treden zowel omtrent het werkelijk benodigde bedrag als om trent de wijze van financiering. Vol gens B. en W. verdient het aanbeve ling, dat de gemeente het benodigde stichtingskapitaal, verminderd met de opbrengst van de reeds aangegane geldlening, in totaal bedragende 75.000,en irfet 5000.wegens reeds ontvangen bijdrage ineens van de Provincie Z. H., rechtstreeks aan de desbetreffende vereniging te le nen. Hierbiji moet worden uitgegaan van een bedrag wegens stichtings- kosten van rond 96.500.zodat het thans uit te lenen bedrag groot zou moeten zijn 16.500,De ren te dient te worden gesteld op 3>]A (de totale geldlening voor het onder havige geval bedraagt 1.500.000. B. en W. van Alphen aan' den Rijn zijn voornemens om de positie van het technisch personeel bij de diehst van gemeentewerken finan cieel en functionnair beter te regelen. Hiertoe is men vooral gekomen door de minder aangename ervaring het verleden, dat bij het oproepen van sollicitanten het huidige rangen stelsel ernstige moeilijkheden ople- vêrde. Deze voor de gemeente ongewenste en nadelige situatie moet naar de mening van het college worden toe geschreven aan het feit, dat bij aan stelling tot technisch ambtenaar vrij wel elke mogelijkheid tot bevorde ring is uitgesloten. De huidige forma tie laat n.l. niet toe, dat bevordering tot de rang van technisch ambtenaar le klasse plaats heeft in gevallen, dat de betrokkene niet is belast met de leiding van één der afdelingen van de dienst, zoals chef van de teken kamer of hoofd van bouw- en wo ningtoezicht. Bij aanstelling van ambtenaren, die niet voldoen aan de eisen voor technisch ambtenaar of die uit hoof de van de hen op te dragen werk zaamheden niet voor aanstelling in deze rang in aanmerking komen, be staat slechts de keuze tussen eer aanstelling als hulpopzichter of als opzichter. Om een en ander te voorkomen wil men de opneming van de rang van adjunct-directeur van gemeen tewerken en voorts aansluiting van de lagere rangen bij de regeling zo als die bij het rijk geldt. De salaris sen van de hoofdopzichters, opzich ters le klasse, opzichter en hulpop zichter zullen moeten worden her- Deze regeling zal ook moeten gel den voor het technisch personeel van de water- en lichtbedrijven. Indien de gemeenteraad zich hier mede accoord verklaard, zal dit nieu we besluit in werking treden met terugwerkende kracht op 1 Januari 1954. Reinigingsrechten Uit de nieu we verordening reinigingsrechten blijkt o.m. dat voor het verstrekken van vuilnisemmers en/of het op vaste tijden ophalen en vervoeren van huisvuil voor elk perceel of perceelsgedeelte ten behoeve waat- van de dienst door de gemeenterei niging wordt bewezen, 5.per jaar vermeerderd met 2.50 vóór iedere emmer, welke boven de eer ste wordt verstrekt, wordt gerekend bij aanslag vanwege de gemeente. Geen mist in de raadzaal Hoe wel zulks vroeger wel het geval was, werd de desbetreffende bepa ling in het huidige reglement van orde voor de gemeenteraad, waar bij aan toehoorders veibóden was in de raadzaal te roken, niet opgeno men. B. en W. menen, dat het ge wenst is het rookverbod voor de toehoorders weder op te nemen. De pers is het college in dit ver band milder gestemd, want er staat ergens in art. 39:met uitzonde ring van de vertegenwoordigers van de pers Mej. B. Markx is te Utrecht ge slaagd voor het vakexamen café- houdster. Voor het eindexamen Chr. Ly ceum slaagden gisteren de volgende candidaten: R. de Fijter, W. de Graaff en Linie Voskuilen, alle uit Alphen; C. van de Ede uit Bodegraven en Trudy Wagenaar uit Zwammerdam. Geboren: Jacobus Martinus z. van Gerardus M. Kraan en Marga- lof Bosnia en Meintje Ruardij; Petro- nella. Catharina Francisca d. van Leonardus Rombouts èn Catharina Lemmerman; Cornelis z. van Idsert de Vries en Neeltje A. Verwoerd; Dirk z. van Henricus Koele wijn en Aagje van den Heuvel; Martina d. van Paulus J. Koers en Antje Sijpe- stein; Johanna d. van Cornelis Kap- teijn en Johanna Verburg; Maria Barbara d. van Hubertus G. M. van Leeuwen en Raimunda W. Zweek- horst; Willem Adriaan z. van Siemon Zwaan en Adriana H. Maan; Wences- laus Johannes Maria z. van Johan nes L. v. Tol en Johanna A. -v. d Hogen; Jacqueline Jannette d.^van Jacob Groot en Jantje van der Helm. Ondertrouwd: Karei van Helle mond 28 j. en Saartje A. Hoop 24 j. Getrouwd: Johannes N. Kok en Wilhelmina M. van Nierop; Nikolaas W. Karsemeijer en Arieda den Hertog; Teunis van Kooten en Johan na van Klaveren; Albertus Halm en Corry van der Bijl; Nanno Kok en Grietje Raaphorst. Overleden: Sipke van der Werf 74 jaar. ALKEMADE Zondagsdienst voor doktoren op beide Pinksterdagen de artsen Brink horst en Muskens. BOSKOOP Verkeersweg BoskoopGotrwsluis. - Steeds verder vordert de aanleg van de nog ontbrekende schakel van dc snelweg RotterdamAmsterdam via Boskoop-Alphen. Hoewel dc werkzaamheden aan ,de kruising Bie- zenweg nog niet geheel voltooid zijn wordt toch al reeds een aansluitend wegvak aanbesteed, n.l. het gedeelte Biezen-Reijneveld ter lengte van 450 meter. Deze aanbesteding zal plaats hebben op Dindsdag 8 Juni a.s. De ondei*grond zal een' z.g. gewapend be tonnen bakconstructie worden op houten palen aangezien de bodem gesteldheid ter plaatse een dergelijke constructie noodzakelijk maakt. De breedte van het wegdek wordt 6 meter met aan weerszijden een be tonnen kantstrook, zodat de totale breedte 7 meter zal bedragen. De „bak" zal uit 15 vakken bestaan ter wijl het geheel zal worden gedragen door 1145 palen van 10 meter lengte elk. Het zand voor de ondergrond van de later aan te brengen verharding zal in de bak worden gespoten, zodat direct een volkomen dichtheid wordt verkregen. Evenwijdig aan het te maken gedeelte van deze weg komt langs de vaarsloot van de polder een houten beschoeiing, met een z.g. weegpad, hetwelk tot een breedte van 60 centimeter zal worden ver hard. De verbreding zal bestaan uit hoogovenslakken. Gemeenteraad. Bodegraven Nadat mr. J. Croies de raadsverga dering in Bodegraven had geopend, stelde hij de raadsleden voor een tweetal telegrammen te sturen resp. aan de Koningin en prins Bernhard, waarin dank werd gebracht voor het persoonlijk bezoek. Tevens kregen de raadsleden een bedankje voor hun medewerking bij het bezoek. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten, waarin goedkeuring werd gehecht a. d. voor genomen restauratie van de water toren en de vernieuwing van de gas houder. De werkzaamheden zullen volgende week aanvangen. Voor de benoeming van een hulp keurmeester aan 'het gemeentelijk slachthuis ging de raad in comité. Na heropening van de openbare verga dering werd met algemene stemmen benoemd de heer W. Sandifort te Aalsmeer, nadat was medegedeeld dat de heer Aldei-shof uit Assen zich had teruggetrokken. Vervolgens verd aan de heer H. Ris te Den Haag voor de tijd van 10 jaar onderhands verhuurd een per ceel grond ter grootte van 230 m2. Het kardinale punt voor het bij eenroepen van deze vergadering was het toepasselijk verklaren van de splitsing tussen tap- en slijtvergun- ningen voor de binnen de gemeente gevestigde houders ener volledige vergunning voor de kleinhandel in sterke drank. Daarbij schrijven van Ged. Staten ook Bodegraven is aangewezen als gemeente met een bebouwde kom van meer dan 5000 inwoners, wordt voor de gemeente van toepassing het voor schrift omtrent de splitsing van vol ledige vergunningen in tap- en slijt- vergunningén. Binnen 21 dagen kan door belanghebbenden en door de raad (voor 15 Juni a.s.) bij de Kroon in beroep gegaan worden. B. en W, cijnzen werd door de plaatselijke po litie huiszoeking gedaan bij caféhou der J. de G. te Nieuwerbrug. Het vermoeden, dat hier clandestien al cohol werd bereid, bleek juist te zijn De geheime distilleerderij werd in beslag genomen, alsmede een voor raad drank. De G. werd in hechtenis genomen, maar na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Geboren: Suzanna d. van H. v. Aalstv. d. Plas; Marinus C. z. van C. v. DoornRietveld; Johanna d. van J. v. d- NeutBeuk. Ondertrouwd: Lodewijk J. P. Groe nendijk 29 j. en Johanna H. Mulder 26 jaar. Getrouwd; Cornelis N. Zwanenburg 27 j. en Wilhelmina v. d. Werf 26 j.; Eddy B. Jansen 24 j. en Grietje Bek- ker 20 j.; Hendrik v. Randeraad 24 j en Cornelia v. Dam 22 j. Overleden: Gerardus J. Twaalfho- ven, wednr. van G. v. Vliét, 63 j. LEIMUIDEN N.K.J.B. De jongemannen heb ben gisteravond het seizoen beslotgm met een wedstrijd in welsprekend heid. De leden hadden hierom zelf gevraagd dus de deelname was flink. Bijna alle jongemannen kwa men op het podium en behandelden in drie minuten tijd het gekozen of opgegeven onderwerp. Zo werd der andere gesproken over het nut van de jeugdbeweging, de natuur, sport,, muziek, veehouderij, Nat. Re serve, enz. Na afloop maakten de ,2 juryleden een uitslag bekend, die men niet verwacht had nl. 1. Jan Verdonk 28H P-: 2. P. Blom 27V2 p.; 3. F. Lemmers 26A ip. en 4. M. de Rijk 26 p. Deze deelnemers werden beloond met 1 doosje sigaretten. De aalmoezenier deelde hierna mede, stellen voor niet" in beroep 'te "gaan! I dafc deze vorm van bijeenkomsten HAARLEMMERMEER Geboren: Veronica Maria dr van G. A, Straathof en J. M. van der Eist; Bartholomeus Petrus zn van B. P. der Peet en J. T. Selis; Maria Geertruida dr van H. J. Clement en Grosscurt; Cornelia Clasina Eli sabeth dr van L. Faas en G. H. de Kooker; Martinus Gerardus Johan nes zn van A. Blom en G. C. van Staveren; Gerrit Hendrik Maarten zn van P. Spaargaren en C. Hoek; Suzanna Geertruida dr van D. Jan sen en T. J. Dekkers; lede zn van G. A. van Dijk en Z. Blok; Nicolaas Antonius Christianus zn van A. C. Heemskerk en A. Arts; Petrus Johan nes zn van J. Padberg en J. Lucke; Antonia Josephina dr van P. van Renswoude en J. Jacobs; Hendrik zn van C. van Zanten en A. P. van Oostende; Jolanda Coline dr van J. M. Verschuur en E. Pe'tter; Lida dr van G. Slinger en J- A. de Rooij. Ondertrouwd: C. W. H. van Zut- phen 25 jr en M. Faas 21 jr; L. L Stout 27 jr en A. S. Vaalburg 26 jr A. O. de Vries 28 jr en Th. M. Prins 22 jr; J. A. van der Bijl 24 jr en G. Dullemand 21 jr; P. G. Amelung 39 jr en W. M. van Schaik 27 jr; C. van de Panne 65 jr en J. C. van der Werf jr; A. Brouwer 32 jr en J. Ouds hoorn 25 jr. Getrouwd: P. de Vries en A. C. Zantman; S. C. van der Geest en C. J. P. van Leeuwen: A. Hoogendarr. en M. A. C. iDoekes; K. Buis en W. Oudshoorn; W. Kruithof en T. van Oeveren; G. Biesheuvel en M. A. Saueressing; N. A. H. Sluis en M. A. C. Luijten; H. Scharrighuisen en M, W. van Willegenburg. Overleden: C. van Leeuwen 47 jr echtg. v. L. K. Hoekman; J. W. H. Mol 4 jr. KATWIJK E.H.B.O. In het kantoor der ge meentebedrijven werd een aantal le den van de E.H.B.O. door dr. J. Baart de la Faille uit Wassenaar ge ëxamineerd ter verkrijging van het E.H.B.O.-eenheidsJJiploma. Geslaa zijn: de dames A. Groenewoud, S. d. Kraan, JoOp van Wensveem te Katwijk aan den Rijn, P. N. Durieux te aKtwijk aan den Rijn, J. Grevers, L. E. J. de Jong, Marg. van Duyven- bQde te Katwijk aan den Rijn, mevr. M. ParleviietMarijnes, A. van der Velden, T. van der Plas en E. C. Par- ieviet. De heren J. A. Blom, A. J. Houwaard, R. P. Brouwer te Kat wijk aan den Rijne J. de Roode en R. Brandsma. Afgewezen geen cdndi- aaat. Als informatrice aan het kan toor van V.V.V. is in de plaats van mej. G. van Duyvenvoordc, die op haar verzoek eervol ontslag heeft gekregen, benoemd mej. J. Speet uit hetgeen z.h.s. werd aangenomen. De vaststelling van enige wijzigin gen in de begroting van inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1953 en 1954, alsmede van een wijziging van de begroting van het electriciteitsbedrijf 1953 waren hamerpunten. Het laatste_ punt, de aankoop van een terreintje te Nieuwerbrug, be stemd voor woningbouw, ontmoette geen tegenstand. Hierna kreeg de heer J. Martens gelegenheids tot het houden van zijn interpellatie omtrent de volgende punten n.l.' het uitbreidingsplan, de woningbouw en de bouw van de nieuwe Rijnovergang. De voorz., het woord nemende, ver klaarde dat wat het eerste punt be treft, alles naar wens loopt. Het bouwrijp maken vordert gestaag. Het tweede punt baart echter zorgen. Er is grond, er is bouwvolume maar er is geen aannemer te Vindeh die wil bouwen voor de prijs door de rege ring voor deze woningwetwoningen vastgesteld. De burgemeester zal vol gende week naar het departement gaan. Wat het laatste punt betreft kan de burgemeester een verheugende mededeling doen n.l. juist vandaag is de goedkeuring van de Rijkswater staat ontvangen, dat de gemeente zelf de nieuwe brug mag bouwen. Er zullen nu besprekingen plaats vin den met andere instanties o.a. het Grootwaterschap Woerden. De sluis zal ter plaatse blijven inplaats over gebracht te worden naar de Wiericke. De Rijn zal een bredere doorvaart krijgen en een grotere diepte. Clandestien getapt. In samen werking met ambtenaren van de ac- voorlopig enige maanden stop gezet wordt. Hij sprak zich waarderend uit over de kern van de NKJB die goed is en hoopte deze in September weer in het parochiehuis te ontmoeten. Hoewel hij tevreden was over het afgelopen seizoen, hoopte hij, dat zich een veel groter aantal jongeman nen zullen aansluiten, hetgeen heel gemakkelijk mogelijk moet zijn. Wan neer we het jaarverslag van de NKJB de revue laten passeren tellen we 18 avondvullende programma's die alle interessant, maar bovenal bijzonder nuttig zijn geweest. NIEUWKOOP Kent de schooljeugd de verkeers regels? T- In de afgelopen week wer- ZWAMMERDAM Op zijn verzoek is eervol ont slag verleend aan de 'tijd. opzichter in gemeentedienst de-heer C. F. J. Rottier. In zijn plaats is benoemd de heer J. de Bruin te Zwammerdam, Geboren: Jan zn van J. Hoogen- doorn en G. A. van Zijtveld; Wille mijntje dr van G. van Voskuilen en J. P. van Buren; Johanna Adriana Helena dr van D. Zwaneveld en G. van der Waaij. Ondertrouwd: P. J. Hoosbeek 44 jr en B. den Hartigh 49 jr. Gehuwd: G. (Anker 29 jr te Wad- dinxveen en.K.'van Dam 30 jr. Overleden: W. l'Ami 79 jr; J. Post- retha C. Kroon; Roelofje z. van Roe- ma 79 jr. KATWIJK AAN ZEE Voor zover patiënten van dokter Borleffs, Slagmolen. Visser en Lod der wordt op beide Pinksterdagen waargenomen door dr. J. C. A. Cleve- ringa, Zeeweg 11. KATWIJK AAN DEN RIJN De gevaarlijke hoek Overrrijn— Sandtlaan gaat spoedig verdwijnen. De tegenwoordige bewoner heeft een pand toegezegd gekregen in het Mo- lenblok en ipitsdien wordt het pand Overrjjn 1, door de gemeente gekocht van het Missiecollege, zo spoedig mogelijk afgebroken, waardoor deze scherpe bocht komt te vervallen. Vrij baan voor Plnksterdrukte. erband met de te verwachten drukte gedurende de Pinksterdagen voornamelijk op 2de Pinksterdag, is de laatste dagen met alle macht ge werkt om de bestrating van de Kerk straat en wat daar nog meer aan ver bonden is, gereed te krijgen. En men is daarin geslaagd. Zaterdagmiddag is men hiermede gereed gekomen, zodat het verkeer in geen opzicht meer stagnatie behoeft te ondervin den, ERNSTIGE AANRIJDING. De bloembollenkweker Ger. M., wonende in „iDe Pan", is met zijn bromfiets in ernstige botsing geko men met een auto. Hij moest direct naar een ziekenhuis te Leiden den vervoerd, waar een ernstige schedelbasisfractuur en inwendige kneuzingen werden geconstateerd. NOORDWIJK De Zondagsdienst zal le en 2e Pinksterdag worden waargenomen door dr. Kruyt. De Duinrandapotheek is beide da> gen geopend van 11.30—'1 uur en 4.30 5.30 uur; te Noordwijk a. Zee Hoofdstr. 59 van 11.3018 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Vuilnisophaaldienst. In verband met 2e Pinksterdag zal het huisvuil volgende week worden opgehaald in Noordwijk-binnen Woensdag en Za terdag en te Noordwijk a. Zee Dinsdag en Vrijdag. Gemeenteraad. Op Vrijdag 11 Juni 's avonds te 8 uur zal de raad in openbare zitting bijeenkomen voor het behandelen van de navolgende agenda: Benoeming ambtenaar van de burgerlijke stand; Benoeming Hoofdboekhouder der bedrijven; Be noeming onderwijzer aan de O. L. school; Tijdelijk verhuur voormalig Botenhuis N.Z.H.R.M.; Aankoop grond voor straatverbetering Nic. Barnhoornweg: Ingebruikgeving Lin- denplein en omgeving voor bradery; Ingebruikgeving politiepost te Noord wijk a. Zee; Verhuur grond voor ex ploitatie Zuiderbad; Adres Bioscoop exploitanten inzake verlaging van de vermakelijkheidsbelasting; Aanwij zing architect voor woningbouw in 1954—1956; Bezwaarschrift tegen hondenbelasting 1954; Crediet voor inrichting Kareol tot politiebureau; Crediet voor stratenplan Vuurtoren Crediet voor bestrating Ligusterweg; Begrotingswijziging 1953 en 1954 Nieuwe Zeeweg. Vandaag is de laatste hand gelegd aan de afwerking van de gereconstrueerde Nieuwe Zee weg. Deze belangrijke verbindings ader tussen Noordwijk-binnen en Zee bevond zich de laatste jaren in een slechte toestand,1 doch thans kan de vernieilwde Nieuwe Zeeweg de toets der critiek doorstaan. Eep flink breed trottoir van basaltine stenen, een rij- dek van 6 meter breed, met aan weerszijde een dubbele tegel voor de fietsers, een 'geheel afgescheiden trambaan en 's avonds een prima ver lichting. VOORSCHOTEN De medische Zondagsdienst der doktoren wordt gedurende de beide Pinksterdagen waargenomen door dr. H. Olthuisi Leidseweg 179, tel 2527. De dienstdoende Wijkzuster is beide dagen zr. Dammers, Gezond heidscentrum, tel. 2177. De collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis en verzorgd door LEIDERDORP Rodenburgcrpolder.In de verga dering van stemgerechtigde ingelan den van de Rodenburger- en Crone- steinsehe polder is de polderrekening over 1953 vastgesteld in ontvangsten op 8898,08 en in uitgaven op 6923.97. De begroting voor 1954 werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op ƒ4462,25, bij een omslag van 10,per ha. Voor deze week wordt waar nomen voor de le Pinksterdag door dokter H. Bakema, Acaeialaan 58, tel. 24828. Voor de 2e Pinksterdag door dokter E. J. Hoefman, Hoofd straat 40, tel. 30070. de Federatie van Vrouwelijke vrijwil ligers heeft opgebracht 1246.97. Zomerzegelverkoop Is geslaagd. De U.V.V., afd. Voorschoten, ver zorgde in de laatste twee weken van Mei de verkoop van zomerzegels in het postkantoor. In totaal werden door de dames 5038 zegels verkocht. Dit leverde een netto winst op van 240,Ongetwijfeld een mooi re sultaat. Ook werden in het dorp nog 630 kaarten verkocht voor hetzelfde goede doel. WASSENAAR Kleuter verdronken Gistermorgen is een 1M-jarig zoon tje van de landbouwer Th. Knijnen- bur.g aan de Maaldrift in een sloot langs het erf verdronken. Het kind was in een onbewaakt ogenblik te water geraakt. Pogingen van de ge meente-arts, dokter Wafelbakker, mo door kunstmatige ademhaling de le vensgeesten weer op te weken moch ten niet baten. PLUIMVEERVERENIGING ORGANISEERT PROVINCIALE TENTOONSTELLING. De Pluimveevereniging Wassenaar heeft toestemming gekregen om in het begin van het volgend jaar een provinciale tentoonstelling te orga niseren en wel op 8 en 9 Januari '55. Op deze tentoonstelling, die in het teken zal staan van het 30-jarig be staan van de vereniging, zullen ook hoenders mogen worden geëxpo seerd. Voor de medische hulp in spoed gevallen kan men zich wenden tot de volgende artsen: van Zaterdagmid dag 4 uur tot Zondagavond 24 uur de artsen A. F. F. Janse, Kerkstraat 42,tel. 3065 en J. C. dc Neef, van Heeckerenstraat 7, tel. 4018 en van Zondagavond 24 uur tot Dinsdagmor gen 8 uur de artsen M. de Haan, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en J. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel 9676. Van Zaterdagmiddag fi uur tot Maandagmorgen 8 uur heeft Apo theek de Burcht, Johan de Wittstraat 9, tel. 3806 doorlopend dienst, daarna tot Zaterdag 12 Juni Apotheek O. A. Singelenberg, Rijksstraatweg 729, tel. 9141. Hij haalde te vroeg de wissel over De politierechter te Utrecht heeft gisteren de 34-jarige stationsarbeider J. de W. uit Harmeien veroordeeld wegens het veroorzaken van een treinontsporing te Woerden door het tc vroeg overhalen van een wissel. De officier van justitie had 40 subs, twintig dagen hechtenis geëist. De verdachte was op 15 December den de meisjes van de R.K. Meisjes- j.l. als leerling-seinhuiswachter werk- jchool examen afgenomen omtrent de kennis van het verkeersreglement. Op verschillende punten in het dorp waren verkeersaanwijzingen geplaatst zodat Nieuwkoop ging gelijken op een groot verkeersknooppunt. De ge- zaam op het station te Woerden on der leiding van de seinhuiswachter H. Verkerk. Omstreeks half twaalf 's avonds reed de electrische trein UtrechtLeiden het station Woer den binnen en daar de trein naar slaagden waren; Jannie Bos, Truus Den Haag spoedig daarop het station Brouwer, Riet Heemskerk, Corrie Schutter, Ans Pieterse, Willy de Jong, Greet Kwakkenbos, Fientje Verhage, Aagje van der Voorn, Ger- rie Leliveld, Anneke van Hecke, Wil ly Kuyf, Rini Wansinck en Anneke Kuyf. Ook de kinderen van do Openbare Lagere School deden examen. Hier slaagden: Nel-Boymeijer, Trudi Stop pelenburg, Nelly Schouten, Nico Kranenburg, Nel Kranenburg, Piet Sanne, Wim Schurink, Rob van Koert, Teunie van Leeuwen, Corrie Immer zeel, Henk Maayen en Lucia Schu rink. Er werden 7 candidaten afge wezen. Te Nijmegen aan het Canisius- college slaagde Kees Groenendijk voor het diploma Gymnasium A. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Huisvlijttentoonstelling. Het be stuur van de K.A.B. verdiept zich niet meer in beschouwingen over de vrije-tijdsbesteding, doch t is reeds weken geleden aan het werk getrok ken, met de organisatie van een cur sus voor handenarbeid. Dit was mede een stimulans en een voorbereiding cp de jaarlijkse huisvlijttentoonstel ling, welke gehouden zal worden op Zaterdag en Zondag 12 en 13 Juni a.s. Aan de uitnodiging hieraan mede te werken, zullen zeker velen gehoor geven. Woerden zou aandoen, haalde de W. snel een wissel over, maar het ach terste gedeelte van de trein Utrecht Leiden was op dat ogenblik de wis- ZOETERWOUDE VACANTIEBEZIGHEH> VOOR LEIDERS EN LEIDSTERS. I Ook hier begint men te denken, te spreken en handen uit de mou wen te steken voor de vacantiebe- zigheden, gelijk in zo vele andere plaatsen geschiedt. Vele kinderen van de drie parochies hebben zich al op gegeven, meer dan driehonderd, en het getal groeit nog steeds. Omdat het dit jaar voor het eerst is, worden de bezigheden enkele we ken gehouden en wel op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Maar nu zijn er ook leidsters en leiders nodig om met de kinderen op tocht te gaan, spelen te kunnen hou den, westrijden op sportgebied te or ganiseren. Wie van onze jonge dames en he-igend bewijs voor grove schuld. Een sel nog niet Het gevolg "was, dat de wagon dwars over twee spoorlijnen kwam te staan en het achterste draaistel van de voorlaatste wagon werd bescha digd. Dodelijke ongelukken deden zich niet voor; doch er werd wel ma teriële schade aangericht, en twee spoorlijnen bleken gedurende vrij ge ruime tijd te zijn geblokkeerd. De verdachte erkende een fout te hebben gemaakt. „Maar", zeide hij, „ieder die werkt, maakt fouten". Hij ontkende te hebben gehandeld tegen de instructies van zijn leer meester, die zou hebben verklaard, de W. opdracht te hebben gegeven, niets te verrichten zonder zijn uit drukkelijk bevel. Verdachte zeide op het tijdstip ongeveer aan het einde van zijn leertijd te zijn gekomen en hij meende, dat hij er al aardig in zat, voldoende, om zelfstandig te han delen. Op een desbetreffende vraag van de politierechter, antwoordde hij, kort na het gebeurde met succes zijn examen als seinhuiswachter te hebben gedaan en thans als zodanig in functie te zijn. De directie van de Nederlandse Spoorwegen heeft hem disciplinair gestraft: Aanvankelijk met een ern stige ontevredenheidsbetuiging, na gedaan beroep op het scheidsgerecht met een eenvoudige ontevreden heidsbetuiging. De officier van justitie meende, dat de aan verdachte ten laste gelegde grove schuld was bewezen, doch hij wilde hem, gelet op de vrij gunstige afloop van het ongeval en de goede staat van dienst van verdachte, het gebeurde toch ook weer niet al te zwaar aanrekenen. De verdediger, mr. St. Aulair, pleit te vrijspraak op grond van het ont breken van het wettig en overtui- ren, gehuwde dames en heren stel len zich hiervoor tegen vergoeding beschikbaar? U kunt u opgeven bij de heren kapelaans van de drie pa rochies, die gaarne onze kinderen een prettige en aangename vacantie wil len bezorger eventuele straf zou een schaduw wer pen op het blanco strafregister van zijn cliënt. De politierechter deelde de zienswijze van de officier, doch veroordeelde de verdachte tot een geringere geldboete dan de officier had geëist Marktberichten VINKEVEEN, 4 Juni. Groente. Peulen 1.021.29. postelein 4—12 cent, rabarber 716 cent, spinazie 813 cent, stoofsla 1117 cent, an dijvie 1223 cent, tomaten 1.10 1.64 per kg., peen 1638 cent en ra dijs 78 cent, per bos, bloemkool 9 51 cent, komkommers 1451 cent, sla 419 cent per stuk, aardbeien 63 cent per doosje. KATWIJK AAN DEN RIJN, 4 Juni Groente. Radijs 6.458,50, aard beien per doosje 3670 cent, bospeen 2654, waspeen 4850, slauien 0.503.20, spinazie f 9—11, bloem kool 1341, andijvie 24—25, ra barber 48.40, selderie 5.107 80, peterselie f 4,900.00, postelein f 1\ —21, sla 8—15.80, prei I 29—40, prei II 1618, korvel 22.10, bos- kroten 11—13 ROELOFARENDSVEEN, 4 Juni. Groente. Aardbeien 58—69 cent p. doosje, idem 2 ons doos 0.831.12, idem afw. 6299 cent, idem klein 48 73 cent, kropsla A 717, idem B 2.508.00, bospeen 1343, an dijvie 1013, rabarber 712, kassnijbonen f 265300, idem stek 155—180, peulen I 7085, idem II 6070 per 100. Aanvoer peulen 15000 kg., Aanvoer aardbeieri 45000 doosjes. Bloemen. Pyrethrum 2234 cent, Anemonen 1026 cent, Violie ren 0.20—1.00, Esther-Read 37—72 cent, Bruidsanjers 1523 cent, Col- villeis 6681 cent, Papavers 2592 cent, Duizendschoon 5066 cent, Mar griet 816 cent, Lathyrus 2135 cent, Campanula 33'86 cent, Gla diolen 61—65 -cent, Pioenrozen 0.60 —1.20, Irissen 0.61—1.00 per bos, Anjers 13—22 en Lelies 25 cent per stuk. TER AAR, 4 Juni. Groente, Peulen 0.60—1.10, kassnijbonen f 2 25—3.05, idem B 1.95—2.25, idem stek 1.20—1.80, stamprinces- sen 2.65, spinazie 8—16 cent, poste lein 615 cent, andijvie 1220 cent, prei 1028 cent, uien 2—14 cent, sja lotten 15 cent, rabarber 411 cent, tomaten A 1.80—2.20, idem B 1.90. idem CC 1.101.30, waspeen 4243 cent, nieuwe aardappelen 50 cent alles per kg., sla A 10—18 cent, idem B 3—9 cent, bloemkool A 4064 cent. idem B 3040 cent, idem C 1528 cent idem stek 9—12 cent, komkom mers 3444 cent alles per stuk, bos peen 2644 cent, idem stek 2125 cent, boskroten 11 cent, radijs 8 cent, selderij 310 cent, bosuitjes 5 cent alles per bos, aardbeien 5193 cent per doosje.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3