„De Hyacinth" gaat accoord met de statutenwijziging Een frauduleuze rijkscontroleur kreeg flink kapitaal aan fooitjes WOENSDAG 2 IUNI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 De voorbereidende werkzaamheden in verband met de reorganisatie der Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencul tuur zitten er bijna op en de ver gaderingen, die hieraan vooraf moe ten gaan ook. Na „De Tulp" en„De Narcis" behandelde gisteren ook „De Hyacinth" de wijziging van de statu ten. Veel moeilijkheden leverde dit niet op. Een punt, waarover men even debatteerde het stemmen bij volmacht zal nog nader worden bekeken en eerst aan de rondvraag werd het nog even ouderwets, toen enkele tegenstanders van het nuttig areaal-systeem aan het woord kwa men. De voorzitter, de heer Jac. Nieu- wenhuis, zei in zijn openingswoord o.m. dat de broeiresultaten in het af gelopen seizoen goed zijn geweest en dat er mede daarom in het buiten land een grote vraag naar hyacin- had men daar minder prettige erva ringen mee opgedaan, zo zei de heer Van Dam, en daar er nu noch in het reglement noch in de statuten duide lijk over wordt geschreven zou hij dat punt graag vast gelegd zien; er gin gen ook andere stemmen op van le den, die zoals men letterlijk zei „niet afhankelijk wilde zijn van de gevoe lens der heren achter de bestuurs tafel". Enfin: het werd een uitvoe rig debat, maar aan het slot kreeg de heer Van Dam de toezegging dal in overleg met hem het punt in 't huishoudelijk reglement vastgelegd zal worden. Bij de rondvraag bracht de heer Van Dam de nuttig areaal-regeling ter sprake en deed het voorstel om een speciale vergadering te beleg gen, opdat ,,De Hyacinth" zich nog maals hierover zou kunnen uitspre ken. De voorzitter zei, dat men deze - vergadering zou uitschrijven wanneer ten is. Hij achtte het echter nog te het B.V.S. de mening van de vereni- vroeg om te kunnen voorspellen, dat de gehele oogst „geruimd" zal wor den. De administrateur, de heer H. J. v. d. Laan, nam het afgelopen jaar in een uitvoerige beschouwing on der de loupe, terwijl de directeur van de Keuringsdienst, de heer F. Lim burg, het zoeklicht liet schijnen op de diverse ziekten-problemen. Spr. wees er o.m. op, dat het geelziek te gen de verwachtingen in behoorlijke schade had aangericht. Het aaltjes- ziek gaf geen reden tot ongerustheid, al komt het meer voor dan men over het algemeen denkt. Het huidziek is een kwaal, die men nog niet de baas is. De bestrijding van het virusziek onder de controle van de Keurings dienst is in het afgelopen jaar aan gevangen en overal met instemming begroet. Inferieure kwaliteit. Wat het verhandelen van krasbo- dems en inferieure kwaliteit betreft: enkele kwekers leveren deze niet in a 0.40 per kilo, maar verkopen ze aan de broeiers in Rijnsburg, e.d. En wel met de motivering, dat het niet zo zeer om het geld gaat, dat men er dan méér voor krijgt, maar om de broeiers ter wille te zijn! Die exporteurs en kwekers, die hun bollen vroeg gekeurd billen heb ben, krijgen het a.s. seizien hiertoe een mogelijkheid. Mits men bereid is de controleur van de keurings dienst een vakbekwaam persoon uit het eigen bedrijf toe te voegen om gezamenlijk de keuring te verrichten. ging over dit punt zou vragen. Wat de heer Van Dam de opmerking ont lokte, dat het bestuur vast de wens der vergadering wist voor geval het B.V.S. soms vergat de mening van „De Hyacinth" te vragen.... Verder waren er ook opmerkingen over het stemmen op gemerkte stem briefjes en werd men één keer heel erg sarcastisch tegen de voorzitter en vroeg de voorzitter de leden om met algemene stemmen te besluiten de minderwaardige bollen de heer Nieuwenhuis betitelde ze als „reut"! niet meer aan de broeiers te ver kopen. Uit de vergadering kwam toen het advies om dan op alle wegen naar Rijnsburg posten uit te zet ten HOGERE WINST BIJ ALBERT HEIJN. 4 De omzetten van de N.V. Albert Heijn waren in het boekjaar 1953 wederom hoger dan die van het voor afgaande jaar. In het kruideniersbe- drijf was de toeneming van de omzet bevredigend; deze stijging heeft zich in de eerste maanden van 1954 in versterkte mate voortgezet. De tot dusverre onder de naam W. van Ame- rongen N.V. gedreven verkoopplaat sen worden sedert de tweede helft van 1953 in gemodernisseerde vorm voortgezet onder de naam Albert Heijn. Het aantal verkoopplaatsen per 31 December 1953 bedraagt 357, waar van 14 zelfbedieningswinkels. In het melkbedrijf waren de re sultaten van het consumptiemelkbe- drijf over 1953 bevredigend. Daaren tegen was de export van geconden seerde melk teleurstellend. De export van verse melk blijft zich gunstig ontwikkelen. Het restauratiebedrijf heeft in de eerste maanden van 1953 een ernstige terugslag ondervonden van de watersnoodramp. Sedertdien hebben de bedrijven van de vennoot schap zich hersteld, zodat het resul taat dat van het voorgaande jaar overtrof. Door de slechte weersom standigheden waren de resultaten van het consumptie-ijsbedrijf minder gun stig dan vorige jaren. Over de toe komst wordt in het verslag opge merkt, dat de omzetten zowel in geld als in hoeveelheid in de eerste maan den van het lopende jaar zijn toe genomen. De resultaten konden ook bij de thans door de maatschappij ge volgde politiek op bevredigend peil worden gehouden. In het verslag wordt er voorts op gewezen, dat gedurende 1953 opnieuw belangrijk werd geïnvesteerd in na genoeg alle onderdelen van het con cern, zodat dit jaar de investeringen het bedrag der afschrijvingen over troffen.. Geïnvesteerd werd namelijk 4,7 millioen gulden tegen 2,6 millioen in 1952. De afschrijvingen bedroegen hiertegenover 3,99 millioen gulden te gen 3,2 millioen. De exploitatierekening over 1953 wijst een voordelig saldo aan van 6,4 millioen gulden tegen 5,2 millioen Over 1952. Na afschrijvingen resteert een nettowinst van 2.447.466 (2.028.031) gulden, waaruit, naar wordt voorgesteld, een dividend kan 1 worden uitgekeerd van 9 percent. De bestuursverkiezing werd een aTlfl~rUa1f Jaar langdurige geschiedenis, niet alleen ctnucrndll JddF omdat het stembureau zo veel brief jes te verwerken kreeg de grote zaal van „De Nachtegaal" te Lisse zat namelijk eivol! maar ook omdat men het een keer moest overdoen daar de candidaten de vereiste meer derheid niet hadden gehaald. Uitein delijk werden niet de candidaten, die door het bestuur waren gesteld, ge kozen, maar de heer J. J. Bos te Lisse (in de vacature J. H. Veld- huiizen van Zanten) en de heer G. A. Verdegaal, Noordwijkerhout in de plaats van de heer R. C. Segers. Stemmen bij volmacht. De wijziging der statuten ging heel vlot, totdat men het punt stemmen bij volmacht aansneed. Op een ver gadering, nu enkele jaren geleden, KONINGIN OP BEZOEK BIJ CHRONISCHE ZIEKEN a.b. VAN „KASTEEL STAVERDEN". Voor 72 chronisch zieke en invali de patiënten uit Dordrecht, Leerdam, Gorinchem, Sliedrecht en Zwijn- drecht, is 't vandaag een dag geweest, die zij nimmer zullen vergeten. Niet alleen maken deze „vergeten zieken", zoals dr. F. Delhez uit Hen gelo, voorzitter van de Raad voor Invaliden' van het Roode Kruis, hen noemde, aan boord van het hospitaal schip „Kasteel Staverden" een boot tocht over de wateren van Nederland, die een week zal duren, doch boven dien werden zij vanochtend door de koningin bezocht. Het schip, dat door de invaliden- raad ieder voorjaar gehuurd wordt van de Holland-Veluwe-lyn en dan als hospitaalschip wordt ingericht, lag vanochtend aan een steiger ach ter het Centraal Station te Amster dam, toen onze landsvrouwe om klok slag 11 uur, vergezeld door haar adjudant, kapitein ter zee J. G. Ste- geman en haar hofdame, Jkvr. C. E. B. Roell, in een hofauto op de steiger arri'veerde. Het bezoek was van te voren niet openlijk aangekondigd, zodat slechts enkele toevallig voorbijgangers van deze aankomst getuige waren. Op de valreep werd de Koningin, die gekleed was in een grijze japon, waarover ze een geblokte sjaal van pastelkleuren droeg met een rose hoedje op het hoofd, terwijl ze een Roode Kruis-insigne op de borst droeg, begroet door de echtgenote van de Amsterdamse burgemeester, mevrouw Mr. d'Ailly, die de boot- commandant, dr. A. Klapwijk van het hoofdbestuur van het Roode Kruis aan haar voorstelde. En onmiddellijk daarna viel jongste patiënt aan boord van het schip, de 12-jarige Jaapje Balie gooijer uit Dordrecht, die uit zijn bedje was gedragen en voor deze gelegenheid in een stoel gereed was gezet, de eer te beurt H. M. een bos prachtige rose anjers uit Aalsmeer te mogen overhandigen. „We hebben hem hiervoor uitgeko zen", vertelde de bootcommandant onze vorstin, „niet alleen omdat hij de jongste is, maar vooral omdat hij de andere patiënten altijd zo fijn bezig houdt met zijn mondharmonicamu- Iziek." In de eetzaal van het schip stelde dr. Klapwijk daarna de overige lei- Iders van het fchip aan de Konis^in voor. hebben gegeven, ,,'t Begon met een biertje, een doosje sigaren, een tien tje, een lening, maar het eindigde met: Denk ook eens aan mij, je ver dient er goed aan. En ten slotte met sommaties om bijdragen die varieer den tussen 25 en '100. De rechtbank zal op 15 Juni te half „Er moet een einde komen aan het geknoei met leveranties bestemd voor het rijk". Dit heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank gisteren verklaard in een requisitoir tot besluit waarvan hij I tien uitspraak doen. tegen een 56-jarige vulcaniseerder uit Naarden, oud-rijkskeurmeester van autobanden, een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek eiste wegens het aannemen van steekpen ningen (als controleur van de dienst materieel landmacht) voor het goed keuren van gevulcaniseerde banden en het opmaken van desbetreffende valse keuringsrapporten. Het bedrag aan fooien ter grootte van ruim 12.500, dat het onderzoek had op geleverd, wenste de officier boven dien verbeurd te zien verklaard. Een jaar met aftrek, respectieve lijk negen maanden met aftrek was de eis tegen een der bedrijfseigenaars te Bussum en zijn beide zoons. Zij waren behalve bij het omkopen be trokken bij fraudes rondom openbare verkopingen van oude banden uit het rijksdepót. Een sergeant-majoor beheerder van het magazijn, die nog voor een militaire rechtbank terecht zal moeten staan, werd omgekocht om de aan het Diemense bedrijf verkochte oude banden voor nieuwe of nieuwere, afkomstig uit rijksvoor- raad, te verwisselen, waardoor het rijk voor tienduizenden guldens is benadeeld. Omkoping, heling en verduistering was in deze gevallen ten laste gelegd. Vlotte controle. Van 1950 tot 1953 had verdachte duizenden guldens aan fooien ont vangen van bedrijven o.a. in Utrecht, Groningen, Sittard, Hoevelaken, De venter, Naarden, Borne waar hij keu ringen verrichtte. In die jaren had hij duizenden banden als „rebuilt" laten passeren, aldus de tenlasteleg ging, die alleen de veel goedkopere bewerking „covering" hadden onder gaan. Te Borne had hij „werkzaam heden" goedgekeurd en in rekening laten brengen, die in het geheel niet waren verricht, en wel om de des betreffende fabrikant die gebukt ging Qnder te hoge productiekosten „aan zijn trek" te laten komen. „Het waren maar fooitjes". Het toelaten van verkeerde opga ven gaf verdachte gedeeltelijk toe, maar verklaarde in de fooien geen kwaad te hebben gezien. „Fooien!", aldus de president „er is bijna 13000 aangetroffen in twee kistjes, verstopt onder de vliering in de woning van uw zoon." „De 4100.in het ene kistje wa ren spaargeld. Wij zijn eenvoudige mensen en leven heel zuinig." „Dus u hebt nog niet het minste inzicht in wat er gebeurd is. Begrijpt u niet dat u als ambtenaar in rijks dienst geen giften mag aannemen. Dat is in strijd met de eed, die u hebt afgelegd: Ook al was het totaal niet meer dan de 8350.van het eerste kistje dan hebt u die altijd nog binnen drie jaar bijeen gekre gen." „Het waren fooitjes waarvoor ik niets bijzonders heb gedaan". President: „Ik heb genoeg, gaat u maar zitten". Een getuige zeide verdachte aan vankelijk uit vriendschap geld te Dure avond voor A'dams zakenman f 1.000,- boete Veertien dagen gevangenisstraf heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse politierechter, gister ochtend geëist tegen een Amster damse zakenman, die eind Januari op een zeer koude nacht in kenne Jijke staat van dronkenschap een agent van politie zonder veel aan leiding enige harde klappen op zijn neus toediende. De politierechter wilde echter de ze verdachte, gezien huiselijke moei lijkheden in diens gezin, een kans geven en hem de cel besparen. „U zult echter diep in uw zak moeten tasten", zei hij en hij legde de za kenman een geldboete van 1000.— op, subs 20 dagen hechtenis plus 14 dagen voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar. Hij zat zo gemakkelijk. De verdachte was al eerder wegens het dronken besturen van een auto tot 14 dagen veroordeeld, die hij in middels heeft ondergaan. Op de be wuste avond in Januari jl. weigerde hij uit de taxi te stappen, toen de chauffeur deze voor zijn villa in Amsterdam had stil gezet. Ook een agent van politie, tot wie de chauf feur zich om assistentie wendde, slaagde er niet in hem te overreden uit te stappen. Als een zoutzak. Toen de agent de lastige passagier op kalme manier bij de arm pakte, diende de zakenman hem onverhoeds een harde klap op zijn neus toe, waarvan een klein litteken is over gebleven. Er restte de agent niets anders, dan de man in de taxi naar het politiebureau aan het Leidseplein te brengen. Met vereende krachten werd de zakenman daar als een zout zak het bureau ingedragen. Hij sliep zijn roes uit in de cel en bood de agent de volgende dag zijn excuses aan. Van het gebeurde kon hij zich niets herinneren. Zowel de officier als de zaken man deden ter zitting van de politie rechter afstand van hoger beroep. HAAGSE POLITIERECHTER. Diefstal. Voor diefstal van enige stukken ijzeren pijp ten nadele van rijn werkgever moest een 42-jarige constructiewerker uit Alphen a. d, Rijn zich verarttwoorden voor Haagse Politierechter. Hij gaf het tenlastegelegde toe. De rechter vond het zeer bedenkelijk, temeer daar verd. het feit had gepleegd binnen de proeftijd van drie jaar van een voorwaardelijke straf van drie maan den voor een vorig feit. Meer dan 20 jaar was verd. by de zelfde patroon geweest. Nu was hij ontslagen. De officier van Justitie eiste 50.— boete of 30 dagen en een week gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De rechter verlaagde de boete tot 35. of 10 dagen maar ging verder met de eis mee. Wederspannigheid. Bij verstek behandelde cle Haagse Politierechter een zaak tegen een ijzer werker uit Alphen a. d. Rijn. Deze werd, ver dacht van mishandeling, aangehou den door een agent en had zich toen tegen arrestatie verzet. Hij sloeg o.m. naar de politieman en wist zich los te rukken. Men was tenslotte aan het bakkeleien gegaan en als een kluwen rolden dc twee vechtenden over de grond. Verd. had reeds een heel slecht strafregister, waarop o.m. mishan deling, vernieling en wederspannig heid voorkwam. Op grond van de slechte antecedenten eiste de officier van Justitie een maand gevangenis straf. Conform deze eis werd ver dachte veroordeeld. Hij zigzagdeEen 31-jarige werk meester uit Leiden had op 3 April j.l. op de Waardgracht gereden, terwijl hij zodanig onder de invloed van sterke drank zou zijn geweest, dat hij van links naar rechts over de weg zigzagde. Voorts zou hij verzet heb ben gepleegd toen een adspirant van politie hem aanhield. Hiervoor stond hij terecht bij de Haagse Politierech ter. De verdachte ontkende het ver zet en meende voorts dat hij best zijn rijwiel had kunnen besturen. Een bloedproef had naderhand uitgewezen dat verd. een alcoholgehalte in zijn bloed had, gelijkstaande met 5 a 6 borrels. De adsp. politieman bevestig de als getuige dat verd. slingerend had gereden en bijna in het water terecht was gekomen. De officier van Justitie eiste f 40. boete of 20 dagen. Het werd f 25. ■1' 10 dagen. HAAGSE RECHTBANK Schuldheling Drie maanden ge vangenisstraf eiste de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank te gen een 54-jarige Leidse koopman, die zich op Zondag 10 Januari jl. zou hebben schuldig gemaakt aan schuld heling. Toen waren er twee mensen bij hem gekomen, waarvan hij de één kende als iemand die all eens met de politie in aanraking was ge weest, en deze kwamen hem een hoeveelheid iportemonnaies en por tefeuilles aanbieden. Ze vroegen er 90voor, de koopman betaalde 75.Hij ontkende nu te hebben vermoed, dat de zaak niet zuiver was. Ten bewijze dat het niet allemaal mooie portemonnaies waren toonde hij er een. „Dat is wel het toppunt van brutaliteit. Hebt U die achterge houden?", vroeg de president. Het bleek dat verd. de portemonnaie aan zijn dochtertje had gegeven en dat zodoende het voorwerp niet inbeslag •was genomen. Vroeger was verd. al eens veroordeeld. Uitspraak 15 Juni. Merkwaardig geval „Ik weet zelf niet hoe het komt", zei de dame uit Leiden hoofdschuddend voor de Haagse Politierechter, waar zij te recht moest staan wegens het ste len van textielgoederen uit grote magazijnen Op 3 April had zij in twee magazijnen een broekje weg genomen en op 9 ApriL nog eens. Toen dit laatste broekje nic't bleek te -passen was zij de volgende dag te ruggegaan om het stiekum te ruilen voor een grotere maat. Hierbij was ze.'betrapt. Vei'd. bleek uit een keurig gezin te komen en ook haar man die in deze zaak werd gehoord kon geen verklaring geven voor haar gedrag. Hij liet haar sindsdien niet alleen meer winkelen en steeds de koopbon- De afgelopen dagen is in Bonn. congres gehouden, waaraan^ werd deelgenomen door vertegenwoordi gers van een aantal molenaarsbon den uit de Westeuropese landen. Ook uit Nederland was een delega tie van de federatie van bonden van molenaars en handelaren in veevoe der en kunstmesstoffen aanwezig. Besloten werd een internationale organisatie op te richten, welke er o.m. naar zal streven, de betekenis van de kleine en middelgrote molens voor de economie der betrokken landen duidelijk te maken. Een commissie van voorbereiding is gevormd, waarin ook Nederland is vertegenwoordigd. nen overleggen. Gezien dit merk waardige geval legde de Politierech ter de vrouw conform de eis een maand gevangenisstraf voorwaarde lijk op en in afwijking van de eis van 50,40,boete of 20 dagen. Als grote mensen vechten De Haagse Politierechter legde 35. boete of 16 dagen op aan een elec- trisch lasser uit Sasscnheim, die herrie kreeg met een buurvrouw over rijn zoontje. Hij zou de buur vrouw toen zo'n klap hebben gege ven dat de dokter eraan te pas moest komen. Verd. betoogde dat hij alleen maar een duw had gegeven. Een nachtwaker uit Leiden stond ook al terecht omdat hij wegens een kinderruzie in gevecht was geraakt mét zijn buurvrouw. Hij zou haar een lichte- hersenschudding hébben geslagen. De verd. betoogde even eens dat hij alleen maar geduwd had. Het vonnis luidde: een week gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en 35 boete of 10 dagen. Wilt U iets weten? Vraag: De huishuur wordt per maand betaald. Heeft dc verhuurder dan het re>ht, elke drie maanden één week extrë te heffen? Antw«ord: De huishuur, welke u maandelijks betaalt, zal de huur zijn over vier weken. Indien u twaalf maal vier weken betaalt, hebt u na een jaar slechts over 48 weken be taalt. Er schieten dan nog vier we ken over, welke u inhaalt door elk kwartaal één week meer te betalen. Vraag: Kunt u mij een middel aan wijzen om mieren te verdelgen, wel ke ons huis belegeren? Antwoord: Iedere drogist kan u daartoe middelen verschaffen. Vraag: Is het juist, dat er in het Academisch Ziekenhuis geen opera tiekosten verschuldigd rijn voor een patiënt, wel ligkosten? Antwoord: Voor zaalpatiënten zijn inderdaad geen operatiekosten ver schuldigd. Vraag: Vel- en olievlekken uit ta pijt. Antwoord: Als u alles al gepro beerd hebt, wordt het moeilijk. Mis schien hebt u nog niet aani pure lo- daline gedacht. Probeert u eens de vuile plek met een doekje pure loda- line te wrijven. Vraag: Route HazerswoudeDen Bosch; hoeveel km.? Antwoord: Hazerswoude, Boskoop, Gouda, Haastrecht, Schoonhoven, Hardinxveld, Gorinchem, Woudri- chem, Rijswijk, Neer Andel, Op An- del, Aalburg, Heusden, Herpt, Vlij men, 's-Hertogenbosch; afstand 95 kilometer. Vraag: Route Stompwijk—Blokker over A'dam en terug over Alkmaar en Haarlem; hoeveel km? Antwoord: Stompwijk, Zoeterwou- de, Leiderdorp, Roelofarendsveen, O. Wetering, Leimuidcn, Aalsmeer, Am sterdam, Purmcrend, Oosthuizen, Hoorn. Westerblokker, Blokker; af stand 90 km. Terug via Hoorn, Aven- horn, Oudorp. Alkmaar, Heiloo, Lim- men, Beverwijk, Haarlem, Heemste de, Lisse, Sasscnheim, Oegstgeest, Leiden, Stompwijk; afstand 100 km. Vraag: Route LisseEindhoven Maastricht; hoeveel km.? Antwoord: Lisse, Leimuiden, Al phen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culemborg, Gel- dermalsen, Waardenburg, Hedel, Den Bosch, Boxtel, Eindhoven; afstand 140 km. Eindhoven, Valkenswaard, Schaft. Achel, Mamons, Bree, Asch, Lutendaal, Lanaken, Maastricht; af stand 85 km. Vraag: Over bedevaartplaats. Antwoord: U bedoelt waarschijn lijk Thorn in Limburg, dat een Lorc- tokapel heeft „Aan de Linden" (Niet O. L. Vr. ter Nood). De route daar heen is: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Den Bosch, Eindhoven (als boven), Geldrop, Heeze, Leende. Maarheeze. Weert, El, Hunsel, Thorn; afstand 185 km. Vraag: a. Zijn er ergens Kath. hui zen of boerderijen, b.v. bij Apeldoorn of in Brabant, waar 'n gezin voor 6 personen goedkoop kan overnachten of logeren; b. Is er naar Apeldoorn of St. Mi chielsgestel een of ander vervoermid del om de rit per fiets te bekorten, zoals vroeger de boot R'damDen Bosch? Antwoord: a. Wij kennen dergelijke logeerboerderijen niet, maar er zijn er wel, misschien kunt u beter in formeren bij de Kath. Vacantiehui- zen Centrale, Nachtegaalstraat 60, Utrecht. b. Op de door u gevraagde routes kennen we geen ander vervoermid del dan de trein. Vraag: Route LeidenNunspeet en NunspeetBrummen; hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht, de Bilt, Soesterberg, Amersfoort, Nijkerk, Ermelo, Har derwijk, Nunspeet; afstand 116 km.; Nunspeet, Elspeet, Apeldoorn, Beek bergen, Eerbeek, Brummen; afstand 45 km. Vraag: Over grensverkeer met fiet sen. Antwoord: Richt u tot de A.N.W.B.: Perkstraat 1820, 's Gravenhage. Vraag: Hoe laat vaart de veerpont GorkumWoudrichem op Zondag? Antwoord: Van Gorkum 918.00 uur op het uur, van Woudrichem 8.30 17.30 uur op het half uur. Marktberichten WOERDEN, 2 Juni. Kaas. Op de kaasmarkt te Woerden zijn van daag aangevoerd: 115 partijen 1ste soort 2.022.13, 2de soort 1.93 2.01, extra kwaliteit tot 2.25 per kg. Handel flauw. LEIDSCHENDAM, 1 Juni. Groente. Sla A 8.50—12.80, Sla B 4.00— 3.10, stoofsla 1224 cent, spinazie 10 14 cent, andij.vie 3850 cent, to maten 1.561.68, komkommers A 4651 cent, idem B 4347 cent, idem C 3442 cent, idem krom 6672 per kg., bloemkool A 3546 cent, idem B 2432 cent, postelein 813 cent, peen 7999 cent, selderij 1416 cent, aardbeien 12.202.30, radijs 67 cent, rabarber 1114 cent. Wegens huwelijk ge vraagd een net meisje in de huishouding, genegen in de winkel te helpen. Mathot's Winkel-Combina tie, Hoofdkantoor Rijns burg, Tel. 4. 2885 3? Gevraagd: eerlijk win kelmeisje, liefst mét vak bekend, v. g. g. v. in le- vensmiddelenbédrijf. Van Kesteren, de Sitte'rlaan 89, tel. 21724. Aanmelden na 8 uur. *2* Sigarenzaak met klei ne woning aangeboden in ruil voor woning, ook ge negen studentenhuis over te nemen of een huis te kopen, beide op nette stand. Br. onder no. 2883 bureau van dit blad, <2? Sierteeltvergunningcn Jaarteelt, Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A. of B. In- en verkoop J. Eist- geest, Zuideinde 99A, Roe lofarendsveen. Telef. 291 K 1713. Abonneert U op het Parochieblad per jaar. 14.50 per kwartaal 11.20 per maand 10.40 Bureau: Papengracht 32,Lelden Telefoon 20935 523ste STAATSLOTERIJ 4e kios ise iiist PRIJZEN VAN 80.— 1176 355 384 388 476 499 587 697 718 743 780 800 886 953 999 2192 215 233 275 332 355 364 396 403 559 570 625 735 811 885 887 991 3075 133 197 200 205 268 335 343 459 686 4107 183 195 258 304 438 646 669 793 910 959 5065 174 047 I 7145 171 303 419 442 648 832 889 992 997 8051°175 242 251 302 381 418 426 547 580 682 719 830 9019 028 111 181 557 560 655 858 887 917 933 999 12186 249 319 339 362 377 415 439 443 481 529 655 728 802 877 878 915 940 18138 224 239 337 382 545 660 665 771 832 844 926 933 14243 315 405 422 464 487 806 839 842 891 15109 177 196 278 344 482 522 553 584 589 16004 047* 053 242 320 321 39S 426 459 463 531 559 581 594 652 688 741 793 943 991 17212 342 426 711 712 852 895 914 916 18065 087 104 153 195 225 247 437 457 523 937 974 19004 031 047 074 097 107 212 287 348 407 502 536 857 863 999 20037 175 257 308 416 425 570 608 667 21002 032 131 201 382 386 457 731 903 968 J 428 457 562 725 801 846 848 930 938 952 995 10094 123 133 265 395 404 443 501 503 504 579 597 611 624 740 980 11105 280 296 350 378 381 456 467 479 501 NIETBN 686 718 733 70S 911 937 988 13003 030 066 074 079 085 113 117 132 135 158 161 184 185 196 228 253 342 381 382 1010 029 147 157 161 191 210 221 230 269 286 296 305 335 380 395 396 400 402 440 453 454 5UÜ 509 526 536 547 373 647 673 674 695 721 725 774 867 888 889 906 908 949 955 986 2014 019 024 043 104 158 167 208 210 214 243 253 298 328 414 430 437 457 502 507 515 517 523 526 542 591 607 649 670 697 700 722 732 736 751 756 785 837 897 921 3053 079 080 084 114 146 156 235 281 295 324 329 330 35S 375 386 430 533 535 557 574 578 613 614 635 653 671 707 708 716 727 743 748 804 832 849 853 885 925 942 4005 024 050 092 112 115 147 184 190 289 308 349 357 382 401 402 46S 469 492 498 516 539 586 673 6S1 721 746 752 <56 801 841 854 874 905 945 961 998 999 5004 058 084 091 102 144 147 160 170 179 256 258 266 314 328 356 377 380 397 417 422 502 507 538 571 580 581 592 613 614 631 690 721 769 856 866 878 904 906 926 601S 083.088 124 164 172 245 311 326 355 369 398 410 416 418 462 471 520 550 596 602 666 684 698 712 713 765 773 787 808 825 862 913 923 970 7017 077 078 092 095 117 139 146 159 178 184 211 262 271 393 444 445 454 467 485 532 535 571 588 593 647 683 729 754 810 820 824 831 S65 949 981 999 8009 020 027 -1 083 089 117 118 149 150 161 191 211 329 346 401 436 448 471 528 558 569 582 616 639 6S4 730 734 745 753 818 838 901 903 919 977 981 982 9007 033 068 095 140 147 148 151 172 179 201 224 242 290 318 334 379 399 400 411 416 429 431 434 504 542 550 567 568 574 615 657 664 672 681 683 693 702 706 712 743 766 941 975 996 10021 090 129 165 172 180 186 214 221 235 249 259 288 292 313 322 344 432 475 4S2 485 492 499 507 510 540 560 571 591 633 697 704 779 802 893 897 902 921 947 956 11065 072 098 124 141 191 201 215 274 277 302 368 380 407 416 433 475 519 527 565 592 593 595 599 603 620 625 637 641 656 1 822 843 871 899 901 401 411 414 433 503 574 584 593 599 608 611 653 678 687 701 704 776 786 820 826 836 841 912 932 948 982 985 994 13001 002 003 013 037 039 030 093 132 148 153 202 220 265 273 295 307 312 330 374 402 414 415 434 446 462 463 568 592 594 598 610 662 698 707 750 757 758 775 793 807 831 841 903 917 946 987 14018 099 112 113 140 144 354 161 193 216 258 294 319 370 384 420 429 430 438 446 455 493 511 523 536 633 645 657 694 726 736 775 792 798 812 819 822 832 856 892 904 940 969 976 15004 022 029 040 044 051 063 082 088 350 159 170 229 257 281 287 327 382 390 428 432 441 442 455 470 531 563 610 631 650 655 660 681 757 771 775 819 845 866 905 906 910 931 920 926 944 976 980 990 997 16024 044 075 083 135 162 218 225 256 269 284 291 318 430 443 491 498 499 512 550 564 571 577 583 584 610 650 742 804 820 852 904 940 948 955 957 997 17005 026 067 106 119 133 202 203 204 215 219 247 338 344 436 442 445 519 552 575 594 611 622 631 643 691 693 700 714 731 732 771 856 921 917 985 18020 022 051 084 126 155 200 221 266 271 291 390 391 412 477 478 488 555 560 603 636 693 699 707 708 71(1 729 737 749 760 808 828 840 842 850 859 868 884 889 949 950 960 962 9,38 992 19037 059 060 119 124 127 141 147 153 201 206 209 251 256 307 370 383 399 402 434 454 484 491 559 578 600 625 701 745 769 827 849 861 869 940 20000 20016 023 059 074 077 104 110 124 137 142 155 187 138 291 335 351 359 382 415 419 420 457 461 499 507 512 547 551 578 602 633 639 731 732 735 737 739 778 831 851 869 918 924 933 935 953 968 975 21001 070 151 185 196 256 283 239 299 310 316 335 337 341 352 403 433 460 464 516 538 562 563 566 575 577 598 614 616 655 722 729 868 872 877 888 907 920 948 Prijzen van f 80: 16531 moet zijn 16567. bijvoegen prijzen van 6046, 5352, 20074. Nieten: 7729 m. z.7927, 10221 m. z. 11221.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3