Het leest is voorbij Geslaagd feest £eicUe 'Varia Jaarvergadering van Militaire Oorlogsslachtoffers voorjaarsprijzen! Restauratie paviljoen Endegeest Langeraar en Lisse vielen in de hoogste prijzen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN ÜIT LEIDEN MAANDAG 31 MEI 1954 üE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Burgemeester sloot Oud-Hollands Centrum Het bekende radio-ensemble „The Skymasters" heeft Zaterdagavond voor een enthousiast en klankrijk slot gezorgd van het Oud-Hollands Centrum op dc historische Burcht heuvel, dat één maand lang in het centrum van de belangstelling heeft gestaan. Ruim 25.000 personen trok ken deze maand langs dc alleraar digste oud-Hollandse geveltjes, welke de rotonde van Den Burcht zulk een typische sfeer gaven en luisterden naar de vocale en muzikale klanken, welke daar gebracht werden door een keur van artisten en orkesten, waar onder de Leidse amateurs mede een goed figuur sloegen. Skymasters. Voor het slotfestijn bestond Zater dagavond bijzonder grote belangstel ling. Ruim 1100 personen luisterden naar de vrolijke muziek, welke „The Skymasters'", met solistische mede werking van Annie Plevier en Karei v. d. Velde, ten gehore brachten. Eerst tegen elf uur verstomde de muziek en keerde de serene rust op deze Burchtheuvel terug; de duizenden gloeilampjes, welke deze heuvel in de avonduren zulk een imposant ge zicht gaven, gingen uit.Het feest is voorbij Alvorens hiertoe werd besloten heeft de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, in een korte toespraak het Burchtcomité V.V.V. dank ge bracht voor dc wijze, waarop het dit Burchtfeest had georganiseerd en waardoor de naam van Leiden op een voortreffelijke wijze is hoog gehou den. De Burcht, aldus de burge meester, stond de afgelopen maand wel in het centrum van de belangstel ling. Velen, die hier nimmer een be zoek brachten, zijn onder de indruk gekomen van de unieke plaats, welke deze oude vesting ,,in het hartje van de stad" inneemt. Dank bracht spre ker voorts aan de vele standhouders, die op hun beurt hebben gezorgd voor zulk een aardige entourage. Mening heer v. d. Kwaak. Hoewel de heer D. v. d. Kwaak, voorzitter van het Burchtcomté, er in het algemeen niet veel voor voelt om onmiddellijk na een gehouden eve nement zijn mening te geven, maakte hij voor ditmaal een uitzondering toen wij hem naar zijn oordeel vroe gen. De heer var» der Kwaak dan is van mening, dat wat het bestuur V.V.V. met het organiseren van dit feest heeft voorgestaan, is ge slaagd. Met twee dingen heeft het bestuur zich in het bijzonder bezig ge houden, t.w.: „Kan het de Leidse V.V. V. tot groter activiteit brengen en kan 't nu en in de toekomst „Den Burcht" in de belangstelling plaatsen van Lei- denaars en niet-Leidenaars?" In bei- opzichten, aldus de heer v. d. Kwaak, is men geslaagd. Dit te kun nen constateren na maanden van voorbereiding en één maand van in gespannen arbeid, stemt z.i. zeer hoopvol. Hoewel de heer v. d. Kwaak toegeeft, dat aan de opzet fouten heb ben gekleefd, staat het voor hem vast, dat V.V.V. en „Den Burcht" na deze maand zeer nauw aan elkander zijn verbonden. Uniek plekje. Het V.V.V,-bestuur blijft „Den Burfcht" een uniek plekje vinder» en is veel dank verschuldigd aan vele optimisten, die het werk daadwerke lijk hebben gesteund. Voor de toe komst wenste de heer v. d. Kwaak het parool door te geven: V.V.V Vol Vertrouwen Voorwaarts. Hiervan getuigde ook de mededeling ,dat men zich nu reeds weer over andere plan nen beraamd. Zou het, zo vragen wij ons af, geen aanbeveling verdienen om de indirecte binnen- en buiten verlichting van de Hooglandse kerk nog enkele maanden te handhaven. Op welk een monumentale schoon heid werpt deze verlichting de aan dacht. Sluitende exploitatie. De heer J. Visser, directeur der V.V.V., die wij deze avond eveneens naar zijn mening vroegen, was zeer verheugd over de wrijvingsloze sa menwerking met het gemeentebe stuur, vond de opzet van dit festijn van grootse allure en was "verblijd, dat de exploitatie sluitend blijkt te zijn. Solisten-Eindconcours Ned. Accordeonisten De Nederlandse Accordeonisten Associatie hield Zondag in de grote zaal van „Den Burcht" een so- listeneindconcours, waarvoor welge teld 6 bekers, 1 trophee en een lau werkrans beschikbaar waren. De belangstelling zowel van candi- daten als toehoorders was groot. Veel goede accordeonmuziek viel te be luisteren vooral in de afdelingen amateurs, semi-profs en beroepsspe lers. Als verplichte nummers ston den op het programma nummers van de meester accordeonist Coen van Or souw, waarvan vooral de ouverture in C. de spelers voor moeilijkheden plaatste. De uitslagen luiden: Afd. Amateurs: Elementair: Rene Griffioen, Woerden 74,2: Hui- bert Vissers, Den Haag 73.2: Herb ie van Beesd, Druten 68.8; Annemarie Polak, Nijmegen 69; Jelly de Kruijff, Utrecht 71.6; Piet v. d. Steen, Blauw Kapel 73.8; H Voorjans, Heerlen 70.55; Joke Boots, Heerlen 70.3; Sjefke Roo- zen, Hilverenbeek 78.9; Fransje Bie- rings Tilburg 75.7; Jane Gerlach. Am sterdam 80,1; Ar.neke de Jong, Mer- gum 75.45: Corrie Albert, Amster dam 84.3; Henk ie de Jager, Oldeber- hoop 78.85. Afdeling Amateurs: I: Alie Buiten- ag. Nije Holtpade 75,4; Miep Burgers, Amsterdam 78.34; Attie Verburg. Amsterdam 79,2; Tiny Kemper, Den Haag 73,5; Eppiev. Heukelom, Den Haag 68,85; Otto Jeisma, Boxtel 76,55; Theo Akkerman, Nijmegen 71.4; Gon- ny Kilkens, Nijmegen 65,4; Tiny Rit- zen, Brunssum 75.7; Irene Veld, Brunssum 76,65. Afdeling Amateurs II: Titie v. d. Veer, Bergum 74,5; Boukje Veenstra, Bergum 71,75; Marinus Demotie, Am sterdam 73,70; Julia Sportman, Aals meer 74; Willy Pannebakker, Den Haag le kampioen 70.65; Jeanne Oly- slagers, Vught 2e kampioen 76,45; Pierre Kilkens, Nijmegen 68.85; Ger- da Buckx, Grevenbricht 74.2; Frans Kooyker, Spekholzerheide 72.7, Afdeling Amateurs III: Ida de Jong, Bergum 83.15; Henny van Voskuylen, Utrecht 73,8; Joke Cibeijn, Amster dam 81,2; Sonja van Dam, Amster dam le kampioen 99,85; Ria dc Graaf, Den Haag 2e kampioen 84.45; Koos Vicourt, Leiden, 76,4: H. de Groot, Nijmegen 75.6; A. Rinsma, Kerk. Avezaath 69,85; F. Pistorius, Tilburg 68,9; W. van der Put, Tilburg 67,5; Matthieu Berger, Koltum 77.30. Afdeling Amateurs IV: A. C. A. van Meteren, Tiel 64,7; Simon Hot tentot, Oostzaan 76.65; Leny van der Schraaf, Aalsmeer 2e kampioen 78.15; Herman Swaagman, Leeuwarden 75,4; Tiny Peek, Leeuwarden 70.25; W. A. Hofs, Nijmegen 75.54; Henny Lange- veld, Leiden landskampioen 87,60. Afdeling Semi-Profs: H. L. F, Haks, Zeist 2e kampioen 76,2; Stef Heesen, Amsterdam le kampioen 86. Afdeling Beroeps: Leo Veneman, Eindhoven 82,8; Chr. Eekels, Vught 86,1; Coen Wywant, Amsterdam 67,2,; Nel van Son, Den Haag 83,65; Inie Dreef, Leiden 80,4; Corrie van der Werf, Den Haag 82.74; Cor Siolker, Culeipborg 78,1; M, Leskoseck, Schaesberg 59,3; Arie Willems, Hel mond 2e kampioen 91,1; Harry Moo- ten, Amsterdam le kampioen, afge vaardigde voor de „Coupe Mand i ale" 93. Pater Timotheus Geerling is he denmorgen op het kloosterkerkhof van de paters van de H. Harten in Valkenburg begraven. Te 9.30 uur waren de Lauden, waarna een plech tige uitvaartmis en begrafenis volg den. Hedenmorgen heeft rector F. A. M. Bernefeld in de kapel van het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden een H. Mis voor de zieleruet van de over ledene gelezen. Bij deze mis waren onder meer pastoor Th. M. Beukers en dr. Joseph Janssen tegenwoordig. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmus Catharina, z. van N. H. J. van Vught en A. M. Fuchs; Margaretha Petronella Ma ria, d. van S. J. Heemskerk en H. J. Zandvliet; Johannes Jacobus, z> van J. J. Guldemond en G. van Rhee- nen; Adriaan Anthony, z. van A. D. Fokker en A. H. Werker. Overleden: C. Visser wednr. 78 jaar J. Kukler man 42 jaar; J. Pekaar zn 18 jaar, A. van Duijvenvoorde, man, 50 jaar. De politie heeft een 20-jarige Leidse los-werkman aangehouden, die op een listige manier horloges wist los te krijgen van Leidse winkeliers. Vier horloges heeft hij zich toege- eigend alvorens de politie na arg waan van. één der winkeliers een einde maakte aan dit „tijdrovend" handwerk. In een restaurant aan de Bree- straat 51 sloeg gisteravond om kwart over elf de vlam in een pan met vet. 't Vuur sloeg over op de kap boven 't fornuis, zödat al spoedig een stevige brand in de keuken woedde. Door op treden van de brandweer met nevel blussers was het vuur niettemin spoe dig geblust. In verband met een belangrijke bespreking worden alle leden van de drumband der R.K. Harmoniekapel hedenavond om half acht in de school aan de Os en Paarden laan verwacht. De leden van de Dinsdagavond clubs van de R.K. Gymn. Ver. Groen Wit hebben morgenavond les in de zaal Pieterskerkhof en niet in de H.B.S. De gehuwde dames hebben Woensdagavond om 9 uur les en niet Vrijdagavond. Feestavond met gezellige voordrachten De afdeling Zuid-Holland-Noord van de bond van Ned. militaire oor logsslachtoffers hiejd Zaterdagmid dag in de nieuwe ontspanningszaal van de Doelenkazerne te Leiden, haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer H. de Jager. Hij bracht in zijn openingswoord dank aan de garnizoenscommandant, over ste Gerth van Wijk, voor zijn royale medewerking. Na het lezen van de jaarverslagen werd een bestuursverkiezing gehou- den, waarbij de heren J. Tieman, A. j Eding, W. F. van Klaveren en H. de Jager werden herkozen. De heer Tie man deed enkele mededelingen over vier jeugdkampen, te houden in Bel gië, Nederland, Frankrijk en Joego slavië tussen 8 Juli en 8 -Augustus. Elk kamp kan tachtig kinderen heb ben en de voorwaarden zijn zeer gun stig, De heer D. van den Heuvel, lid van het hoofdbestuur, behandelde in een populaire causerie een aantal I pensioenaangelegenheden. Hij vroeg: vooral aandacht voor enige resulta- j ten van het rapport-Kupers, zoals j de vrijmaking van de weduwenpen- sioenen, de verbetering van de in-s komstenverrekening op de invali- j diteitspensioenen, de cumulatiebeper- king en de verandering van de pen- j sioengrondslagen in verband met de prijs- en loonstijgingen. Er wordt ge- v/erkt aan een snellere procedure om een vaste aanstelling in overheids-1 dienst te verkrijgen. Tenslotte be- sprak de ljeer Van den Heuvel de voorgestelde aanpassingstoeslagen. De avond. De avondbijeenkomst, waarvoor men zich had verzekerd van de me dewerking van de toneelgroep van de Leidse brandweer, de Vlamspelers, werd gehouden in het gebouw Pre diker. In zijn openingswoord deelde de heer De Jager mee, dat er 4200 leden zijn en 3Ü0C donateurs. Het or gaan heeft een oplage van 11.000 exemplaren. Veel aandacht wordt besteed aan de K.N.IJL. .slachtoffers en aan de totstandkoming van een in validencentrum en een moedertehuis voor ongehuwde invaliden, die zon- der hulp zouden komen te staan. Spreker toonde aan, dat het werk van de commissie-Kupers voor de zaak van de militaire oorlogsslacht offers zegenrijke gevolgen zal heb ben. Ook zullen de verzets- en kcop- vardijslaohtoffers van deze arbeid profiteren. Tenslotte zei hij nog iets over de wereld-veteranenfederatie, die 16 millioen leden telt in 20 ver schillende landen. Hij noemde deze organisatie een krachtig instrument, dat beheerst wordt door een demo cratische geest. De W.V.F. wordt om advies gevraagd, wanneer in de V.N. kwesties aan de orde komen, die de oorlogsinvaliden en -weduwen en -wezen raken. De Vlamspelers onder regie van de heer Chr. van der Holst, hebben de aanwezigen onthaald op een aantal aardige voordrachten. De verloting droeg er eveneens toe bij, de avond te doen slagen. NU Brandstof-Centrale Kantoqor 'en Magazijnen v. Speijkstraat la, Tel. 21484. Een traditie van eeuwen in Augustus voortgezet HET BEGON IN 1642 IN HET JAAR 1641, enkele dagen voor Kerstmis, liep een 'arme Duitse koonman op een besneeuwd heideveld. Voor een daar opgesteld kruisbeeld knielde hij even neer en plotseling hoorde hij een stem, die hem opdracht gaf op de plaats, waar hij was een kapel te bouwen. De koopman vond het maar een vreemd geval, want hoe moest hij r)u in hemelsnaam aan het geld komen en de volgende dag was hij ervan overtuigd, dat de stem pure verbeel ding was geweest. Maar nog geen 6 maanden latei- had de koopman al een klein kapel letje gebouwd, want God had hem uitgekozen om de stichter te worden van een genadeoord, waar Maria op zeer speciale wijze zou aantonen, dat zij de Middelares van alle gena den is. Een armzalig kapelletje, gebouwd door een vroom marskramertje; wat heeft dat nu te betekenen? Maar achter dit marskramertje stond God en weinig jaren later stroomden duizenden en duizenden pelgrims naar dit plaatsje op de Duitse heide onder de rook van Ke- velaer. RUIM 3 EEUWEN zijn sindsdien vergleden cn de onverbiddelijke tijd heeft machten en systemen tot bloei en ondergang gebracht. Maar het kleine kapelletje van de arme marskramer is zij voorbijgegaan en tegen de stroom van vervolging en oorlogen in groeide het heiligdom- metje uit. tot een groots centrum waar de groten dezer wereld de ne- cerigen van harten ontmoetten in een innig gebed tot de Hemelse Moe der, die deze plaats zo zichtbaar wel gevallig is. UW VACANTIEPLANNEN staan misschien in grote lijnen al op papier; misschien had U tijdens dit grote Mariajaar naar Lour des willen gaan met uw zorgen en noden bent U door allerlei moeilijkheden gedwongen deze plannen als lucht kastelen te zien. Reeds meer dan 300 jaren wacht Maria te Kevelaer om U deelgenoot te maken van de onmetelijke schat ten, waarover bij als Middelares is aangesteld. Op 16 Augustus zal een grote groep autobussen voor de 246ste maal tien tallen Leidenaars naar Kevelaer brengen, de plaats, die al sinds eeuwen speciaal voor Nederland- het doel van een pelgrimage vormt, die „binnen het bereik ligt". Van ge slacht op geslacht zijn wij naar Ke velaer getrokken en voor de jonge ren moet de trots bestaan om deze traditie voort te zetten. Het vorig jaar hebben in de Augustusmaand 120 Leidenaars in Kevelaer de his torische bedevaart medegemaakt en in dit grote Mariajaar rekent men op minstens 200 deelnemers(sters). In lichtingen zullen gaarne door d< heer Lindenhoff, Stille Rijn 16, Lei den, verstrekt worden. Comfort en vriendelijkheid Het vrouwenpaviljoen F. van dc Gestichten Endegeest heeft een vol ledige gedaanteverwisseling onder gaan. Zaterdagochtend werd de res tauratie in tegenwoordigheid van ve le autoriteiten (van de Dienst Ge meentewerken o.m. de heren ir D. Boogerd, ir D. I. Lem, Korswagen en Labe) aan de geneesheer directeur, dr C. P. J. Stotijn overgedragen. Een modern gebouw, waarbij vooral de prachtige licht- cn kleu- renwerking opvalt, verschaft de ver pleegden een onderkomen, dat be antwoordt aan de hoogste eisen van comfort en vriendelijkheid. Behalve dat door bijbouw de beschikking over een artsen- en behandelingska mer, een ruime garderobe en dito magazijn werd verkregen, waartoe verplaatsing van het trappenhuis noodzakelijk was, zijn de oude slaap zalen cn één en tweepersoonskamers grondig onder handen genomen, waarbij het meubilair is aangepast. De opening. Burgemeester, jhr mr F. H. van Kinschot, die de openingsplechtigheid verrichtte, was zeer verheugd over deze restauratie, welke een wens van jaren in vervulling deed gaan. Het schonk spreker bijzondere vol doening, dat de Leidse Raad in het verleden getoond heeft voor dit doel financiële offers te willen brengen en dat dit college oog heeft voor het geen in de toekomst in Endegeest nog veranderd moet worden. Spreker wenste dr Stotijn en het verplegend personeel geluk met de ze nieuwe omgeving en bracht de Dienst van Gemeentewerken en al len, die aan da totstandkoming van zulk een fraai resultaat hun beste krachten hebben gegeven, hulde voor hetgeen is gepresteerd; Op zijn beurt bracht dr Stotijn het Gemeentebestuur dank voor al het geen dit college in het belang van de inrichting heeft willen doen. Geheel het werk. aldus spreker, is tot in de kleinste details overdacht en ook uit gewerkt. Tenslotte wees spreker op Agenda van Leiden Maandag: Leonardushuis, Haag weg, 8' uur nam., vergadering Voetbalver. Docos. Woensdag: Burchtzaal, 2.30 u. n.m. jaarverga dering bond van gepensionneerden. „De kleine Burcht", Nieuwe Rijn, 8 uur nam. bijeenkomst Ned. Genea- logische Vereniging. BIOSCOPEN. Casino: ,,De zevende sluier", 14 jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Vergeef mij", 18 jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en S uur. Luxor: „Roman Holiday", (geprol.) alle leeftijden. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Trianon: „The Glenn MillertStory", (geprol.), alle leeftijden. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30 7 en 9.15 uur. Rex: „Barbarossa, de zecschumer", 14 jaar. Dag. 2.30, 7.15 cn 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Prentenkabinet, 2—5 uur: Het por tret in de twintigste eeuw (t.m. 12 Juni). R. K. Bond van Muziekgezelschappen dc speciale eisen, welke aan een der gelijke inrichting worden gesteld en waartoe ook het interieur zo veel kan bijdragen. Na deze korte plechtigheid werden de aanwezigen in de gelegenheid ge steld kennis te neben van deze res tauratie. VOORSCHOTEN Cia van Boort gaf voorstelling Rond de opening van het Gezond heidscentrum waren enige feestelijk heden georganiseerd mét een propa gandistische strekking. Cia van Boort met haar poppenkast was uit genodigd, om enkele voorstellingen te geven. Zaterdagmiddag gaf zij al lereerst voor 2 volle zalen en een goedgevulde zaal een drietal opvoe ringen voor de jeugd van „Repel steeltje" in haar eigen bewerking, 's Avonds gaf zij in het gebouw van Christelijke Belangen de 85ste op voering van het spel „Zo of Zo". Dit spel is speciaal door haar geschreven voor het Z.H. Fonds voor Moeder en Kind. Dit spel geeft een beeld van het werk der kruisverenigingen. Het had Cia van Boort moeite gekost om zich in te werken in het werk van de wijkzusters, maar naar aller oor deel is zij daar zeer bijzonder in ge slaagd. Wie het spel gezien heeft, wordt een overtuigd propagandist van het werk der kruisverenigingen. De poppen voor dit spel waren door haar zelf vervaardigd. De decors van Trudy de Ruyter. De uitvoering stond op een artistiek hoog peil en aan hét einde ontving het een ap plaus, dat aanzwol tot een ovatie. De zaal was uitverkocht. Dr M. v. d. Stoel, de voorzitter van Gezondheids zorg droeg zorg voor de opening en de sluiting. Aan hét begin van de avond traden nog op mevrouw S. de Ruijterde Zeeuw en Dr. Boekholt. Hét optreden van de artiste Cia van Boort was een herinnering aan haar glansperiode te Voorschoten. Enige jaren geleden heeft zij Voorschoten verlaten, om zich te vestigen in het hart van Brabant. Oisterwijk. Bin nenkort zal daar haar nieuwe thea ter geopend worden door de Com missaris der Koningin. WARMOND PROVINCIALE BRANDWEERWEDSTRIJDEN Op 't sportterrein „Overbos" werd Zaerdagmiddag het tweede gedeelte van de provinciale brandweerwed - strijden gehouden. Ditmaal traden 19 corpsen aan, om eikaars „spuit" krachten te meten. Daartoe moest elk corps een denkbeeldige 'brand in een eveneens denkbeeldige garage volgens de regelen der kunst blus sen. Deze opgave was verre van ge makkelijk, want er bleken nogal voetangels en klemmen in verscho len te liggen. De wijze, waarop de meeste corpsen hun taak vervulden, toonde wel aan, dat de paraatheid on het technisch kunnen van de deelnemers over het allgemeen op 'n zeer behoorlijk peil liggen. De jury die de prestaties beoordeelde, be stond uit de heren Flux, comman dant v. d. brandweer te Hillegom. Janssen, wnd. commandant v. d. brandweer te Voorburg en Harkink en den Treuren, beiden van de Leid se brandweer. Wedstr ijdeider was de heer van Hoorn van de Haagse brandweer. Voor de wedstrijden be stond grote belangstelling uit de kringen van hét ibr and weerwegen. De uitslag was; 1, de Vrijw. Brand weer van Numansdorp met 654 pnt; 2. de Vrijw. Brandw. van Leiderdorp met 594 pnt; 3. de Vrijw. Brandw. van Lekkerkerk met 591 pnt; 4. de j Vrijw. Brandw. van Oostvoorne met 1 588 pnt; 5. de Vrijw. Brandw. met 553 pnt. I Zaterdag was de tweede dag van het Concours der R.K. Bond van Mu- j ziekgezelschappen gehouden te Naaldwijk. „Door Samenwerking Sterk" te Aarlanderveen was de eerst optre dende vereniging. Het was een uit stekend begin. Dit fanfarecorps le verde een prachtige prestatie met Gevestigd in de week van 24 tot en met 29 Mei. C. A. M. Bastiaanse, Hooigracht 11-27; J. N. Bezuur en fam., radiotechnicus, Veilingkade 20: J. S. M. BrouwerBlom. De Sitterlaan 95; W. Boon, woonwagenkamp; J. G. van der Boon en fam.. kleermaker, a. b. ws. ligg. t.o. Schelpenkade 50; N. H. Brummel- kamp, 1.1. banketbakker, Haarlstr. 181; B. Collavino, De Sitterlaan 10a; J. W. van Diemen en fam., caféhouder. Haagweg 32; G. M. A. Duijnstee. kookster, War monderstraat 4; C. K. A. Eeken, slager, Hogewoerd 39; J. M. Eggink, huishoud- onderwijzeres. Zoeterw.singel 6; W. J. Franke. Stieltjesstr. 8; H. P. van Ge- mert en fam., officier KL. Lorentzkade 85; H. HaalGroenhoff en fam.. Lo rentzkade 67; L. J. H. Haanraadts en fam., luit. ter zee III KM. Lorentzkade 76; A. M. A. L. Deurborst—Van dei- Hardt Aberson en fam.. Fruinlaan 12; A. A. Heemskerk, dienstbode, Hooi gracht 13-27; M. Heintz, serveerster, Kloksteeg 19; W. F. van den Hoed, vee houder, Waardgracht 54; P. A. van Santé van Spran—Van den Hoek, Morsweg 4; H. Huijssc, J, v. Goijenkade 12; L. Ver- brugge—Jagerman, Roodborststr. 21; A. M. de Jong, verpleegster, Verdamstr. 26; G. J. Klein, matroos III KM, Hoefstraat 42a; B. B. Klooster en fam., ber, mili tair. Lorentzkade 74; J. J. Knoope, reli gieuze, Hooigrt 13-27; J. A. D. Krajen- brink en fam., planter, v. d. Brandeler- kade 20; F. Folkers-—Kuipers, Rjjnsb.- weg 10; D. Marck, verkoper. P. J. Blok- strast 49; J. T. Mets, arts, Rijnsb.weg 108; C. C. Molenkamp, 1.1. verpleegster, Hooigracht 13-27; P. Nijhoff en fam., arts, W. Singel 2; M. Polon, granietbe werker, De Sitterlaan 10a; A. M. Prent en fam.. controleur N O., H. de Vries- straat 20; G. M. W. Quirijnen, dienst bode, Hooigracht 13-27; F. Reinders, on derwijzeres. Lorentzkade 34; J. Reurich, J. v. Goijenkade 19; G. J. Reij, kinder juffrouw, Fruinlaan 12; Fr Souisa, v, d. Brandelerkade 20; J. Tinkelenberg, med. tekenaar, Wasstr. 65: E. Rijsbergen Van der Tuin, Bernhardkade 8; J. Ver duin, Voldersgracht 41; P. Verhaart, Fruinlaan 18; J. van der Weg en fam., sergt KM. Aarstr. 13; J. A. van der Wes ten, W. Pyrmontstr. 74; G. R. Willett, zendeling. Maredlik 34a; E. de Zoeten, apotheker, J. v. Goijenkade 12; G. D. Zohner, zendeling, Maredijk 34a. Vertrokken in de week van 24 tot en en met 29 Mel. G. J. M. van den Assum. Noordeinde 50, Dongen, Hoge Ham 65; J. B. Avé, De L. de Kanter straat 25, Indonesië; C. van Barneveld, Haarl.str. 44 A, België; L. M. Bense, Rijnsb.-weg 10, 's Gravenhage, Meidoorn straat 36; G. J. Blikman en fam., Leven daal 183, Vlijmen, St. Catharinastr.; C. J. M. BoonekampBon, Jac. Catslaan 105, Beverwijk, Anlillenstr. 4; S. Boon- zaaijer, Rapenburg 81, Amsterdam, Ruys- daelstraat 21 hs; W. F. de Bruin, Witte Singel 31, Renkum, Oosterbeek, Pieters- bergweg 60; J. B Bussemaker en fam., W. Singel 33, 's Gravenhage, Gr. Her- toginnelaan 103; M. Querreveld—Chris- tiaanse, Pr. Hendrikplein 2, Voorschoten, Bijdorpstr. 32; J. M. H. Coopmans, Dük- straat 4, Breda, Kasteelplein 10; G. van Dijk, Rapenburg 12. Driebergen-Rijsen- burg, Hoofdslr. 221; C. J. I. Eggink, Zoeterw.slngel 6, Verenigde Staten van Noord Amerika; L. J. Gallaher, Dc M. v. Streefkerkstr. 34, Katwijk, Emma- straat 3; N. J. J. Goddijn en fam Witte Singel 101a, Oegstgeest, Rijnz.weg 47; J. M. HendriksVan Heel, J. v. Hout- kade 30, Doetinchem. Wijnb.weg 142; Wed. J. KnstensenHeldring en fam.. W. Singel 31, Renkum, Oosterbeek, Pie- tersbergweg CO; J. van den Heuvel. Noordeinde 2a, Rotterdam, a.b. H.M. „Karei Doorman"; K. van Hoek, Bree- straat 133, Oegstgeest, Hofbrouckerlaan 21; E. A. R. M. TacxHoogevecn. Haar lemmerweg 24, Breda, Gr. Hendrik III- laan 163 B; C. Huisman en fam., Rijnsb. weg 77a, Schoonhoven, Oude Haven 13 bv.: A. J. S. C. Jager, Rijnsb.weg 124, Utrecht, Jos Haydnlaan 2; E. L. de Jager, Burggravenlaan 1, Rotterdam. Persijnstr. 17a; W. M. C. Jansen. Oude Singel 20. Rotterdam, Gordelweg 83b; J. H. Kerkvliet en fam., Transvaalhof 21, Canada; P. v, Es—Langius en lam., Haagweg 47, Rijswijk Z.H., C. v. Neck- laan 30; M. v. d. Velden—Lalervcer, Schelpenkade 61, Eindhoven. Kreugel- straat 52; J. H. W. Raessens en fam., Fr. v. Eedenlaan 5, Wassenaar, Middelweg 78; S. A. v. d. KampRamak en fam., De Ruijterstr. 25, Amsterdam, Javastr. 24; A. BakRiedel, Rijnsb.weg 10, Hil versum, J. v. Campenlaan 242; J. M. Rood, Haarl.str. 244, Avenhorn, A 69; D. J. Rotteveel, H. Rijndijk 254, Canada; G. Gallaher—Scheffers, Haagweg 22, Katwijk, Emmastr. 3; A. S. C. Schijfsma, Roodenb.str. 51, Wageningen, Hoogstr. 23; J. J. van Soest en fam., Steenstraat 53a, Apeldoorn, Zwolse weg 45b; C. G. T. Straathof, Hooigracht 11-29, Gilze ca.. Kerkstr. 20; C. A. Vernes, Mezenstr. 2. Dordrecht, Toulonselaan 38 rd; T. Wik, Veilingkade 1, Ede Gld., Bennekom. Bornweg 2; M. C. M. T. Zaat. Haarl - straat 172, Sittard, Walramstr. 39; Wed. C. J. v. Heel—Zonderop, J. van Hout kade 30, Doetinchem, Wijnbergenweg 142. goede stemming en vlotte techniek. In de eerste afd. fanfare behaalde deze vereniging 315 punten; le prijs met promotie naar de afd. Uitmun tendheid. „Sint Ambrosius" uit Schiedam speelde in de eerste afd, Harmonie. Het verplichte nummer was het béS' te; le prijs met 289 punten. In de afd. Uitmuntendheid fanfare was dan de beurt aan „Godsdienst en Kunstzin" te Berkel. Met 265 punten nog juist een le prijs. Noordwijkse prestatie. In deze zelfde afdeling speelde ook de fanfare „Excelsior" uit Noorawijk. Deze vereniging deed het beter. „Ex celsior" gaf een goede uitvoering van het verplichte werk. Het tweede wos ook mooi, doch kwam niet tot de hoogte van het eerste. Hier was ook de stemming niet zo mooi, Met 299 punten behaalde Excelsior een le prijs. „St. Cecilia" uit Schipluiden gaf in do afd. Uitmuntendheid Harmonie een minder gelukkige uitvoering. Verplichte werk beter dan het vrije; 252 punten 2e prijs. In de eerste afd. Harmonie trad ook nog op „St. Radboud" uit Kethel. Dc uitvoering was beschaafd, maar dé stemming niet zo mooi. Deze vereni ging behaalde niet 273 punten een le prijs. Het glanspunt van deze concours dag was het optreden van „Pius X" uit Poeldijk in de Superieure afd. fanfare. Behaald werden 343 punten met lof. Laatste vereniging was de .Lisscse Harmonie „Canite Tuba", in de Supe rieure afd. Harmonie. Het geweldig moeilijke verplichte nummer eiste van de muzikanten wel het uiterste. Maar de mannen van „Canite Tuba" sloegen er zich vrij goed door. Het geheel was een belangrijke prestatie die beloond werd met 276 punten; le prijs. Na afloop van dc concertwedstrijd werd de mars wedstrijd gehouden. De Laatste Berichten DE EIS TEGEN „PRESIDENT ROBERT". Tegen Robert L. (President Ro bert") is door de officier van justitie bij de Maastrichtse rechtbank vier jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikkingstelling van de rege ring geëist. Scheepsberichten ALDABI verm. 24/5 v. Buenos Aires n. R'dam; ALHENA R'dam/ Buenos Aires 31/5 Montevideo 2/6 Santos verw.; ALTANI Buenos Aires/ R'dam 31/5 R'dam verw.; BLOEM FONTEIN vertr. 3/6 v. A'dam n. Durban; BONAIRP vertr, 4/6 v. A'dam n. Georgetown; BOSCHFON TEIN Oost-Afrika/A'dam vertr. 31/5 v. Daressalaam n. Zanzibar; BOS KOOP vertr. 17/6 v. A'dam n. Pto Limon: COTTICA A'dam/Georgetown 31/5 Paramaribo 3/6 Georgetown verw.; GROOTE BEER Halifax/ R'dam 29 te R'dam verw.; INDRA- POERA Priok/R'dam 29 Marseille 3/6 Cowes 4/6 R'dam verw.; JA GERSFONTEIN A'dani/Durban 31/5 East London 2/6 Durban verw.; JO- HAN v. OLDENBARNEVELT Priok/ A'dam 1/ Aden 5/6 Suez verw.; MAASDAM (Cruise) 29 v, New York te R'dam verw.: NIEUW AMSTER DAM 29/5 v. New York te R'dam verw NOORDAM 31/5 v. New York te R'dam verw.; uitslagen luiden: „Excelsior" Noord- wijk met 90 punten le prijs; „Canite Tuba" Lisse met 114 punten le prijs. In de Tamboerwedstrijden waren de uitslagen: „Excelsior" Noord wijk met 78 punten 2e prijs; ..St. Adria- r.us" Naaldwijk met 75 punten 2c prijs; „Canite Tuba" Lisse met 108 punten le prijs.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2