De KNMV opende het motorseizoen te Zandvoort met spannende races Twee Tsjechische overwinningen, de Nederlanders stelden teleur De plaats van de sport in het maatschappelijk leven Leids elftal werd derde in zandwoestijn zonder cantine St. Bernardus wedstrijd van wint beslissings- Weteringse Boys 3000 m. steeple-chase binnen recordtijd MAAND. ,7 MEI 1954 JE LEIDSE COURAN1 TWEEDE BLAD PAGINA 2 Niet zonder reden hadden de Tsje chische motorrijders, die voor het eerst in West Europa uitkwamen hun inge blikte volkslied en nationale vlag mee gebracht voor de internationale wedstrij den op het Circuit van Zandvoort. Reeds de eerste race in de 125 cc klasse lever de nl. een overwinning op voor de Tsjech Parus met CZ, die van het begin af de leiding en bijna voortdurend onder het bestaande ronderecord bleef. Om de tweede plaats streden aanvankelijk de Duitser Luttenberger met MV Augusta en de tweede Tsjech Bartos met CZ. Luttenberger schudde zijn belager in de tiende ronde van zich af. maar kon Parus niet bedreigen. Eerste Nederlan der werd Dupon met MV Augusta. De uitslag luidde (12 ronden, totaal 50.316 km.): 1. Parus (Tsj. SI.) met 26.49.6. gem. snelheid 111.82 km/u; 2. Luttenbergc (Did.) 27.14.3, 110.82 km/u; 3. Bartos (Tsj. SI.) 28.01.9, 107.74 km/u; 4. Dupon (Ned.) 28.44.2, 104.46 km/u; 5. Lagerwey (Ncd.) 29.25.3, 102.61 km/u. De snelste ronde werd gemaakt door de Tsjech Parus in 2 min 12.5 sec. (ge middelde 113.9 km/u). Hierdoor bleef Parus onder het record. Adembenemend gevecht. Een adembenemend gevecht aan de kop van het veld in de 350 cc klasse tussen de Australiër Ahearn, de Neder lander Piet Bakker en de Engelsman Heath heeft de snelheid zo opgejaagd, dat in deze race harder werd gereden dan ooit te voren in welke klasse ook op dit circuit. De Nortons van Ahearn en Bakker waren iets sneller dan de AJS van Heath, die nimmer ver achter raakte, maar ook geen beslissende in vloed op de strijd kon uitoefenen. Bak ker voor eigen publiek reed beter dan ooit en vooral in de eerste tien ronden gingen hij en Ahearn meestal met ver schillen van enkele centimeters over de streep. Na de elfde ronde had Ahearn enkele meters voorsprong genomen en gooide toen alle handles open. De enkele meters groeiden uit tot 10, 20 en 30 me ters en de strijd was beslecht. Bakker werd een uitstekende tweede, gevolgd door Heath. De strijd om de vierde plaats werd tenslotte gewonnen door de Engelsman Dear, die na een slopend ge vecht gedurende de gehele race de Ier Matthews, de Engelsman Haynes en de Duitser Jaeger achter zich liet. In de tweede ronde staakte de Duitser Meier de strijd wegens motorpech na drie ron den moest de Engelsman Summers we gens een defect opgeven en in de elfde ronde viel de Nederlander Poel uit, ook al door machinepech. De uitslag luidde (18 ronden, totaal 75.474 km.): 1. Ahearn 35.59.8, gem. snelheid 125.78 km/u; 2. Bakker 36.04.4, 125.52 km/u; 3. Heath 36.15.8, 124.88 km/u; 4. Dear 36.39.4, 123.42 km/u; 5. Matthews 36.47.7; 6. Haynes 36.54.8; 7. Paeger 37.01.8; op één ronde: 9. Simons (Ned.); 10. Elbersen (Ned.). De snelste ronde werd gereden door Ahearn (Austr.) met 1 min. 57.2 sec., ge middelde snelheid 128.79 km/u; de snel ste ronde van Piet Bakker was 1.57.7, gem. uursnelheid 128.24 km. Een Duitse i De 250 cc klasse is een overwinning geworden voor de Duitser Hallmeier met Adler. Dank zij een goede start nam Hallmeier meteen op de Tsjech Bartos met CZ een flinke voorsprong, die hij tot het einde wist te behouden. Een uitstekende prestatie leverde de Duitser Reichert met een NSU. Hy had Zaterdag tijdens de training zijn motor stuk gedraaid en is des nachts nog naar Duitsland gereisd om hem te laten repa reren. Reichert had geen beste start, kwam na de eerste ronde als achtste door, maar vocht zich daarna naar voren. Na drie ronden was hij opgeklommen (Ncd.); op twee ronden: 11. Van Burik (Ned.). De snelste ronde werd gemaakt door Kostir met 1.53.8 met een gemid delde van 132.6 km/u. De eerste manche van de zijspannen is met miniem verschil door de Austra liër Mitchell met Norton gewonnen. Op de laatste 100 meter stoven hij en de Belg Deronne zij- aan zij op de finish af. Maar het was alsof Mitchell tien meter voor de eindstreep zijn motor optilde waardoor hij met hoogstens een half wiel won. Tot dé laatste ronden had de op het laatste ogenblik ingevallen Duit ser Hillebrandt met BMW de leiding ge had. Maar hij had blijkbaar te veel van zijn machine gevergd, want by het in gaan van de Tarzanbocht moest hij we gens pech de strijd staken. In de tweede manche van de zijspannen kwamen de Duitser Hillebrandt en de Belg De winne niet meer aan de start. Toen ook de motor van de Belg Deronne het na de eerste ronde, waarin hij een behoor lijke voorsprong had genomen, in de Tarzanbocht begaf, reed de Australiër Mitchell onbedreigd naar zijn tweede overwinning vóór de Duitser Schneider en de Zwitser Benz. In de derde en laatste manche van de zijspannen ontbrak de Nederlander Dijk man, zodat nog slechts zes machines in de baan waren. De Australiër Mitchell leverde een verwoede strijd met de Duitser Schneider, nadat hij in de eerste ronde de derde plaats had bezet. In de vijfde ronde ging Mitchell in de Tarzan bocht de Duitser voorbij, maar op het rechte eind was de BMW van Schneider sneller en verhuisde Mitchell naar de tweede plaats. Hij berustte hierin omdat zijn zege in het totaalklassement reeds vast stond. Het eindklassement luidde: 1. Mitchell (Austr.) 4 pnt.; 2. Schneider (Did.) 6 pnt.; 3. Benz (Zwitserl.) 10 pnt.; 4. Bounds (G. B.) 14 pnt.; 5. Summers (G. B.) 15 pnt.; 6. Deronne (Belg.) 18 pnt.; 7. Vaassen (Did.) 19 pnt.; 8. Dijk man (Ned.) 23 pnt. Kampioenschap van Nederland Heren: VenloDKS 50; Meppel Togo 2—5. Kampioenschap van Nederland Dames: HHYCOranje Zwart 10; Quick—HVA 3—0. De stand bij de heren is thans; w-, - - - 8 i8- 2 enthousiaste Venlo Togo DKS Meppel 6 0 0 6 0» 323 De stand bij de dames: Oranje Zwart 3 2 0 1 4 103 HHYC 3 1 2 0 4 4—3 Quick (Nijm.) HVA KORFBAL UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND Trainingsmiddag Bataven Vierbonden Tournooi Gisteren is in Amsterdam op de ter reinen van WA aan de Jan van Ga lenstraat het jaarlijks Vierbonden- tournooi gehouden, waaraan de Ab- sterdamse, Haarlemse en Noord- Hollandse en Leidse vertegenwoordi gende elftallen deelnamen. Erg gelukkig leek ons de keus van terrein voor dit jaarlijks voetbalfes tijn nu niet bepaald. Het terrein waar Leiden de beide wedstrijden heeft moeten spelen leek meer op een kale zandvlakte die bespoten was, dan op een voetbalveld. Bovendien werd het gemis van een cantine wel zeer ge voeld, vooral door de dames der spe lers, die nu een halve dag in de open lucht konden vertoeven, terwijl de temperatuur daar allerminst aanlei ding toe gaf. Matige wedstrijden. Leiden heeft dit keer weer niet verder kunnen komen dan de derde plaats, al heeft men in het verleden meerdere malen met de laatste plaats doelman Ruigrok wel wist hoe een schot gestopt moet worden. Ook in deze wedstrijd bleek de voorhoede uitgezonderd de pittige Nyenhuis van Teijlingen te weinig spelinzicht te bezitten om de geboden kansen te be nutten. Vooral Bahlmann kon kenne lijk zijn draai niet krijgen, waardoor veel kracht van de Leidse aanval ver loren ging. Wel kwam tegen het ein de het Leidse doel in gevaar, maar tot een treffer kwam het niet, zodat de rood-witten, dank zij deze 10 zege, beslag legden op de derde prijs. Finale. In de finale, die op het hoofdterrein gespeeld werd, kwam Noord-Holland aan een gemakkelyke 20 voor sprong, waarbij de Noord-Hollanders zelfs een strafschop onbenut lieten. In de tweede helft voerden zij de stand op tot 40 voor de Haarlem mers de eer konden redden. Het einde kwam dan ook met 'n verdiende 41 zege'voor de Noord-Hollanders. Haar. genoegen moeten nemen. De eerste 'em.kw!^ daardoor in het bezit van' prijs werd gewonnen door het elftal i tweede prys. van Noord-Holland, dat dikwijls goed I Kampioenschap van Nederland: l Deze trainingsmiddag, waaraan j.I. 03 1 Zaterdagmiddag door een 20-tal Ba- 43 taven-athleten werd deelgenomen, is, 87 evenals het weekend voor de dames 1'10 op 1 en 2 Mei j.I., een groot succes geworden. Het bestuur van de K.A.V. de Bataven had zich ten doel gesteld door middel van deze bijeenkomsten de clubgeest te versterken en deze opzet is met groot succes bekroond. Ongetwijfeld zal het resultaat hiervan PSV—Blauw Wit 4—9; Het Zuiden ZKC 17—3. De stand om het kampioenschap is thans: Blauw Wit 3 3 0 0 6 23—16 Het Zuiden 3 2 0 14 30—14 PSV 5 2 0 3 4 32—35 ZKC 2 0 0 2 0 7—26 VKC 1 0 0 10 4— 5 ZWEMMEN MISLUKTE RECORDPOGING VAN RUDI VAN FEGGELEN. In het Sportfondsenbad-Oost te Am sterdam heeft de middenvoor van het Nederlandse waterpolo-zevental, Rudi v. Feggelen, Zaterdagavond een poging ge daan om een Nederlands record te ves tigen op de 100 meter schoolslag. Van Feggelen kwam tot 1 min. 15.4 sec. De drie tijd waarnemers drukten resp. 1.15.4, 1.15.4 en 1.15.6 af. In verband met de door de KNZB vastgestelde limiettijd had Van Fegge len 1 min. 15.2 sec. moeten noteren om een record te vestigen, zodat zijn poging is mislukt. SCHAATSENRIJDEN TRAINING KERNPLOEG. De technische commissie lange baan van de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond heeft de kernploeg voor de conditietrai ning samengesteld. Aangewezen zijn be houdens goedkeuring van het bestuur van de KNSB en het gewest de rijders Kees Broekman, Wim van der Voort, Gerard Maarse, Wim de Graaf, Egbert van 't Oever, Jeen van den Berg, Henk Schüler, Marinus Roozendaal en Jan Wervers. Naast deze kernploeg zijn voorts uitgenodigd om aan de training deel te nemen de rijders Bant, Doets, Dijkstra, Van der Eist, Hopman, De Kreek, Olsthoorn en Paping. De training zal 22 Mei onder leiding van de heer G. Holleboom (Haarlem) beginnen. In de herst zal de technische commissie bepa len, welke rijders naar Noorwegen zul len worden uitgezonden. spel liet zien tegen Haarlem in de finale en dit elftal verdiend met 41 wist te verslaan. In de voor wedstrijden moest Lei- j den met 10 in het zand bijten tegen Haarlem in een zeer matige wed strijd .Het enige Haarlemse doelpunt I ontstond uit een indirecte vrije trap binnen het strafschopgebied. Noord-Holland had intussen van I Amsterdam gewonnen met 1—0, welk tOgggnfllBPfl doelpunt eveneens in de eerste helft j Promotiekansen dreigt te gaan worden, is het de goed leidende scheidsrechter, die einde blaast. gescoord was. Verliezersronde. Achterhoede van Bernardus wint uiteindelijk de wedstrijd. In de verliezersronde kwam Leiden i„ een door haar voorhoede slecht tegen het Amsterdams elftal en de i gespeelde wedstrijd is het St. Ber- wijze waarop de rood-witten zich in nardus toch mogen gelukken om de strijd wierpen deed het beste ver- een overwinning uit het vuur te sle- wachten. Het duurde echter toch nog pen. tot ver in de eerste helft voor Van der Beek van Rouwkoop een gaatje Als Weteringse Boys met de sterke j-rj yas vï op? ,om?ien i zag en de bal langs de overigenis uit- i wind in de rug aftrapt, is het toch D-fi?" I stekende Amsterdamse doelman knal. Bernardus die aanvankelijk het meest noten Vogel met Adler en Thorn Prik ker met Moto Guzzi. De beide laatsten reden als duivels om zich Reichert van het lijf te houden, maar nadat hij in de tiende ronde Thorn Prikker voorbij was gegaan, moest in de twaalfde ronde ook Vogel er aan geloven, zodat Reichert als een goede derde eindigde. De eerste Ne derlander werd Postma met Moto Guzzi.' die Henk Steman op een fabrieks CZ achter zich liet. De uitslag luidde (15 ronden, totaal 62.893 km.): 1. Hallmeier 30.47.2. 122.62 km/u; 2. Bartos 30.58.7, 121.83 km/u; 3. Reichert 31.06.0, 121.34 km/u; 4. Vogel 31.16.1, 120.66 km/u; 5. Thorn Prikker 31.45.8; 6. Luttenberger 32.15.2; op één ronde: 9. Postma (Ned.); 10. Steman (Ned.); 11. Van der Wal (Ned.). De snelste ronde werd gemaakt door Reichert met 2.00.7, gem. snelheid 125.05 km/u. Tsjechen ook de 500 Na afloop van de race in de 500 cc klasse heerste grote uitbundigheid bij de Tsjechische pit, want voor de tweede maal had weer een landgenoot de zege behaald. Ditmaal was het Kostir, die zijn Jawa onbedreigd in deze klasse naar de overwinning had gestuurd, nadat op de helft van de wedstrijd door machine defecten de grootste concurrenten waren uitgeschakeld. In het begin stopte Piet Knijnenburg, die nu eens een echte BMW fabrieksracer op de kop had ge tikt, aan de pit. Wel reed hij verder maar met twee ronden achterstand. Na negen ronden stapte hy definitief af.1 Lichtfabrieken I—Gem. Werken 40 Intussen hadden ook de Nederlanders stekende Amsterdamse doelman knal. Bernardus die aanvankelijk het meest de. Fel beten de Amsterdammers te- in de aanval komt; direct gevaar blijft rug, maar v. d. Jagt van Altior en echter uit. Hierna komen de Boys vooral ook Lamboo van SVLV ston- enigszins los waarna zij een corner den nu hun mannetje en retourneer- i krijgen te nemen, echter zonder suc- getrap de bal te bemachtigen en [schiet goed gericht in (10). Nu j echter komt Weteringse Boys meer aan het woord. Het elftal wordt steeds meer één geheel, maar het I weet toch niet door de zeer goed Jaarlijks tournooi Gemeentepersoneel Zaterdagmiddag werd op het LFC- j spelende Bernardus-achterhoede heen terrein een aanvang gemaakt met e komen. St. Eernardus herstelt zich het sporttournooi voor Gemeen e- langzaam, er komen van beide zijden personeel, georganiseerd door de kansen, maar doelpunten bUjven uit. Sportclub Lichtfabrieken. Na enige t«d worden de zenuwen Als altijd heerste hier een spor- overigens goed spelende doelman tieve geest en waren de wedstrijden Van de Berg de baas. Hu laat een prettig. Toch vragen wij ons af !^ar" ingeschoten bal glippen en het waarom hier het initiatief niet kan weer Sel«k- st- Bernardus weet uitgaan van de gemeente zelf door hierna nog iets van haar overwicht b.v. de Sportstichting in te schake- len! Over de wedstrijden zelf nog het volgende: StadhuisEndegeest 10. Een wedstrijd, waarin de achter hoeden domineerden en alleen een kopbal in eigen doel Stadhuis de overwinning bracht. Elbersen en Poel de strijd wegens defec ten gestaakt. Aan de kop werd hard gevochten tus sen Kostir, de Australiër Ahearn en de Nederlanders Piet Bakker en Drikus Veer. De laatste ook op Jawa. In de tien de ronde moest Veer aan de pit stoppen omdat hij olie aan de achterband had gekregen. Hierdoor zakte hij van de vierde naar de elfde plaats. Bij het in gaan van de elfde ronde schoot plotse ling de Norton van Ahearn naar voren en Kostir, die toen de leiding had, was zo verrast, dat hij tegen een behoorlijke en naar het leek beslissende achterstand opkeek. Toen de elfde ronde gereden was, stapte Ahearn af, kennelijk had hij bij die krachttoer te veel van zijn ma chine gevergd. Omdat even later ook de Engelsman Haynes door pech uitviel en Bakker afzakte, was de strijd toen be slist. Thorn Prikker werd tweede. Eerste Nederlander was wederom Piet Bakker. Ook in deze race werden de bestaande baanrecords verbeterd. De uitslag luidde (20 ronden, totaal «3.86 km.): 1. Kostir 39.55.1. 126.02 km/u: 2. Thorn Prikker 40.50.2, 123.2 km/u; 3. Matthews 41.29.8, 121.2 km/u; 4. Bakker 41.54.1, 120.— km/u; op één ronde: 5. Ten Cate (Ned.); 9. Simons (Ned.); 10. Veer terug te krijgen, maar doelpunten komen er voor rust niet meer. Na de thee ongeveer het zelfde spelbeeld; de St. Bernardus-achter hoede speelt zeer goed, doch het rammelt in haar voorhoede. De min der in getal zijnde Boys-aanvallen worden eenter steeds gevaarlijker. Als bij een algehele Bernardus-aan- val verwarring ontstaat in de achter hoede der Boys, weet de rechtsbin nen niet beter te doen dan op zijn keeper terug te spelen; er ontstaat een misverstand ei het is 12. Hier- Hier waren de Lichtmannen gedu- j na verwacht men dat Weteringse rende het gehele verloop veel ster- 1 Boys het toch meer in de aanvallen ker. Voor rust werd niet gedoelpunt, 1 gaat zoeken, maar al is haar vleugel miste Gem. Werken nog een straf- wel zeer bewegelijk, de achterhoede, schop, maar kwamen in de 2e helft bestaande uit Smid en Van der de doelpunten aan de lopende band. Zwaan, staan pal. Toch komt uit een Door F. Klein (2 x), Honsbeek en van deze aanvallen nog een zeer ge- Kwestroo kwam de eindstand met| vaarlyke voorzet en een keihard schot vliegt juist langs de paal. Als ZUID-SLA VIE—ENGELAND 1—0. Zuid-Slavië heeft de landenwedstrijd tegen Engeland te Belgrado met 10 ge wonnen. De rust was met blanke stand ingegaan. ZÜID-SLAVIE B—ENGELAND B 2—1. De wedstrijd tussen de B-elftallen van Zuid-Slavië en Engeland te Ljubljana is in een 21 zege voor de Zuidslaviërs ge ëindigd. De ruststand was 00. Het Zuiden in de toek<>mst aiet uitblijven. De voorzitter van de Bataven, de i heer P. L. J. v. d. Geest, opende de I bijeenkomst, waarin hij de deelne- mers opwekte met aandacht en animo alles te volgen, de hoop uitsprekende, dat de geest in de vereniging hier door op hoger peil zou komen. Ver volgens kreeg de heer H. J. Brabers de leiding om met de athleten een uur practische sportbeoefening te doen. Na het noodzakelijke inlopen, werd de start behandeld, terwijl tot slot het hoogspringen onder de loupe werd genomen. Maatschappelijk verschijnsel. Inmiddels was de heer A. J. J. Duindam, voorzitter van de R.K. Sportcentrale, gearriveerd. Deze hield een causerie over de sport in het al gemeen. Vroeger, aldus de heer Duin dam, werd de sport en degenen, die deze beoefenden, scheef aangekeken. Thans is de sport een maatschappe lijk verschijnsel geworden. Velen zijn alleen nog door de sport te vatten. In de sport heeft men de gelegenheid zich te uiten en zijn persoonlijkheid te ontwikkelen. Spr. behandelde voorts de 4 eigenschappen, die ken merkend zijn voor de sport. Ten eer ste is dat de prestatie en krachtme ting. Het tweede kenmerk is de ont spanning. Het derde is de training en het vierde de bekroning, het eervol resultaat. Na deze 4 kenmerken te hebben uitgewerkt wees de heer Duindam op de plichten van de sport man. Na deze boeiende lezing ont spon zich nog een debat over de eer zucht van de sportman en de beroeps- sport. Na deze causerie werd de tafel ge dekt voor de broodmaaltijd, waaraan alle eer werd bewezen. Wat is sport? Na deze noodzakelijke versterking van de inwendige mens, verkreeg de geestelijk adviseur, Rector L. P. M. Vester, het woord. In zyn prachtige causerie stelde de Rector allereerst vast.dat in de Bataven, na de gewel dige downperiode, thans weer een op gaande lijn valt te constateren, gezien de vele nieuwe gezichten, die hij op deze bijeenkomst zag. Hij constateer de, dat de Bataven hier in de beste stemming bijeen waren en wees erop, hoe belangrijk deze bijeenkomsten zijn voor de verenigingsgeest. Hierna ging spr. over tot het begrip sport. Wat is sport? We moeten trainen, we moeten ons de techniek en de tactiek eigen maken. Maar hiermede hebben we nog geen sport. De mens moet worden ingeschakeld met de wil tot activiteit, geleid door het verstand. In de sport zien we nu, wat 30 jaar Voor de eerste regionale athletiekwed- strijden, welke in dit seizoen door de Rotterdamse athletiek commissie op de Nenyto-sintelbaan werden georganiseerd, werd een recordaantal inschrijvingen nl. eer dan 1000 ontvangen. Nadat in de morgenurert voornamelijk de juniores aan bod waren geweest, kwamen Zondagmiddag bekende athleten op de baan. Ook zij ondervonden veel hinder van de straffe wind, welke recht oyer de baan stond en waardoor vooral dé sprinters hun tijden zagen beïnvloed. Desondanks was er een opmerkelijke finale 100 m. heren, uitgevochten tussen vijf V. en L.-athleten en de Rotterdam mer Aret. Winnaar werd Theo Saat in de de omstandigheden in aanmerking genomen bijzonder fraaie tijd van 10.6 sec. Na hem volgden: Rulander (10.7), Hardeveld (10.8), Van Raamsdonk (10.9) en tenslotte Aret (DOS) en v. d. Meulen. De prestatie van Van Raamsdonk was wel bijzonder goed. Deze athleet ver scheen pas 14 dagen geleden voor een wedstrijd op de baan en won vorige week de 100 meter bij PP eveneens in een zeer goede ty'd. Een andere zeer fraaie prestatie le- PolitieOnderwijzers 11. Een goede wedstrijd met wisselen de kansen. Voor rust bracht de Po litie de stand op 10, terwijl in de 2e helft de onderwijzers wisten ge lijk te maken 11. Het tweemaal nemen van straf schoppen bracht de Politie in de vol gende ronde. Lichtfabrieken IIComb. Markt-, Havendienst-Gem. Reiniging. Ondanks goed verdedigen konden de Lichtmensen niet verhinderen, dat de combinatie met 02 won (rust 01). de Boys nog eenmaal gevaarlijk HANBAL RKHVL. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden zijn: Dames: Quick Steps aRKHVL a 6—2; RKHVL b—RKHVL c 0—2; Rohda 1—RKHVL 1 0—3; Velo 2— RKHVL 2 1—3; RKHVL 3—Rohda 2 4—2. Heren: Excelsior aRKHVL a 7—4; Westlandia 2—RKHVL 2 3—5; Excelsior 2—RKHVL 3 9—3. Door de 03 overwinning van de dames op Rihoda 1 is KRHVL 1 kam pioen geworden in de tweede klasse. LSG II—„MESSEMAKER" 8—2. Ofschoon zowel LSG II als „Messe- maker" uit Gouda door hun overwinnin gen op DD III reeds gepromoveerd wa ren naar de 2e klasse KNSB-competitie, wensten zij toch elkaar nog te ontmoe ten. Deze wedstrijd werd Zaterdagmid dag in „De Valk", Stationsweg alhier, gespeeld. Het LSG toonde zich de sterkste en won met 8 tegen 2. De ged. uitslag werd: 1. H. Th. Wei land (LSG II)—J. J. Jager (Mes.) 1—0; 2. Mr. ir. J. Westra—A. Bonefaas 01; 3. Dr. P. C. van ArkelC. F. van Ton geren y,y2', 4. Dr. J. B. Wilterdink A. Kok 1—0; 5. G. BosschaA. Rietdijk verde de Tilburger Mooy (Volt), die een sprong maakte van 7.10 m. Wim Slijkhuis ondervond op de 3000 m. weinig tegenstand en won in 8 min. 36.6 sec. Meer concurrentie had Huizinga op de 3000 m. steeple-chase. Zelfs zoveel, dat de Leerdammer Verhoeks hem op de laatste 100 m. passeerde en eerste werd. Beiden hadden elkaar zo opgejaagd, dat zij ruim beneden het Nederlandse record dat met 9 min. 43.6 sec. op naam staat van H. Huizinga (Vitesse), bleven. Af gedrukt was voor Verhoeks 9 min. 32.4 sec. en voor Huizinga 9 min. 35 sec. Naar verluidt is echter niet aan de reglemen taire voorwaarden voldaan om erkenning hiervan te kunnen aanvragen. BRIDGE ALPHENSE BRIDGECLUB geleden in het sociale leven gebeur de. De mens wordt vergeten. Men denkt teveel aan de sportman en niet aan de sportmén. De nadruk wordt gelegd,op de sport en niet op de mens, die deze beoefent. Het doel van de sport, zo verklaarde Rector Vester met nadruk, is spel in schoon heid en vreugde. Tegenstander. Het woord tegenstander is eigen lijk verkeerd. We moeten de sport samen spelen. Overwinning is niet de volle vreugde. Het menszijn moet in de sport ten volle naar voren komen. De jalouzie en de naijver moet volle dig worden uitgebannen. Als we dit menuszijn meer omhoog voeren, dan zullen we in de sport ook meer schoonheid en vreugde vinden en brengen. Na gewezen te hebben op de moeilijkheden, die in de Bataven zijn geweest, deed hij een dringend beroep op de leden om samen ten volle mede te werken om de specifie ke geest, die altijd in de Bataven heeft geheerst, op nog hoger peil te komen dan voorheen. Wij stellen ons ter beschikking, aan de leden de daad om dit alles tot uitvoering te bren gen. Een lang applaus bewees, dat deze kort, doch inhoudrijke en prach tige causerie, in zeer goede aarde was gevallen. Tot slot van deze bijeenkomst werd een handbalwedstrijd gehouden, wel ke wedstrijd met grote animo werd gespeeld. Zo kwam het einde van deze trai ningsbijeenkomst, die heeft bewezen, van welk een groot belang het is, dat de verenigingen hun leden van tijd tot tijd op dergelijke wijze bijeen roepen, omdat de band in de vereni ging hierdoor hechter wordt en on der ogen wordt gezien, hoe de sport niet alleen prestatie beoogt, maar ook meewerkt aan karaktervorming. In dat opzicht zal deze bijeenkomst in de Bataven-geschiedenis weer een eervolle plaats innemen. GYMNASTIEK Kampioenschap R. K. Federatie voor Haarlem Th. Bos ..71; ter nationaal kampioen Te Breda werden gisteren onder grote belangstelling van de Katholie ke gymnastiekwereld voor de zes tiende maal de kampioenschappen van de R.K. Gymnastiek Federatie gehouden, welke ditmaal niet zonder verrassingen verliepen. In de eerste plaats wel om het feit, dat de ploeg van het Haarlems dio cees er ditmaal in geslaagd is het diocesane kampioenschap te verove ren, waarmede den Bosch weer van de vorig jaar op Limburg veroverde plaats werd verdrongen. Dit succes voor Haarlem is wel het grootste succes voor de Volendamse gymnas tiekvereniging „St. Mauritius", dat vier harer leden in de vijfmansploeg telde. Daarbij kwam in de tweede plaats, dat de Volendammer Theo Bos te vens de titel van landskampioen be haalde. De resultaten zijn: Ploeg-uitslagen: 1. Haarlem 1262,4; 2. 's-Hertogenbosch 1234,3; 3. Roer mond 1108,6; 4. Breda 990.05. Individuele uitslagen: 1. Th. Bos, Volendam, 283,8; 2. B. Staps, Tilburg, 278,6; 3. H. Hendriks, Eindhoven, 266,1; 4. H. Hermans, Blerick, 262,4; 5 M. Haazen, Mierlo-Hout, 251,9; 6. H. de Waal, Delft, 256,8; 7. H. Tol, Volendam, 251,5; 8. A. Sips, Breda, 251; 9. C. Tol, Volendam, 246; 10. M. v. Bergen, Breda, 236,45; 11. G. van Dijk, Voerendaal, 231,5; 12. H. v. Dijk, Volendam, 224,3; 13. J." Vogels, Mierlo-Hout, 214,1; 14. L. Louwers, Eindhoven, 213,8; 15. B. v. Meel, Terwinselen, 212,7; 16. A. v. d. Cor- put,- Breda, 211,5; 17. J. Janssen, Bleyerheide, 196,5; 18. P. Rooyakkers, Swalmen, 205,5; 19. H. Simons, Breda, 168; 20. P. Nijnanten, Breda, 143,2. De eerste acht geplaatsten indivi dueel vormen de nationale keurploeg. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „SPORTIEF. Iedere vereniging kent haar hoogte- dagen en daartoe behoren bij een gym nastiekvereniging zeker de onderlinge wedstrijden. Om half zes stond Vrijdagavond de eerste groep aangetreden, vol vechtlust Hoofdklasse: ArlmanZijerveld en vast besloten met een prijs huis stand 7-6-'54: 680.14, stand 14-5-'54: waarts te keren. 751.16; GriethuizenSchouten 692.65, Om negen uur eindigde de laatste 743.03- van Heyningen—de Vos ëroep en wisten de leden weer in welke 879.94, 731.70: Mevr. Falkena- -- 1—0; 6. J. P.' W. WeljermansI. C. Kra-1 Hertoge—Verduyn T.inde 673.58. 726.56: Mevr. Hooyer Oskam 654.35, 701.97; SmitVerwe gen 632.53, 672.60; BroekmanOt- tens 595.0-1, 634.49; KorenSmit 569.85, 608.54. Klasse IA: Van der HorstWalra ven 711.19, 770.71; v. d. Akker- Noordenbos 698.68. 749.28; v. d. Bos Meirik 655.68, 714.01; Driehuis Wolswijk 660.98, 713.96; Seppen Zijerveld 637.14, 678.81; Bahlmann Jansen 627.73, 674.16; Kromhout mevr. Schouten 620.54, 669.94; mevr. Smit—van Winkel Jr. 572.07, 613.14. Klasse IB: MeyerWanxooy 686.83 736.83; De JongLeeuwenhoek 682.39, 730.95; HartingVisser 659.60 725.95; van EngelenZijerveld j 663.03, 717.84; v. d. Helm—den Her tog 662.82, 709.94; onderdelen ze vorderingen gemaakt had den. Lies Verver, een lid van de jongste groep, behaalde het hoogste gemiddelde n.l. 8y punt. De meisjes van 1214 jaar hadden een driekamp n.l. ringen, brug en paard- springen. De overige leden hadden een vijf- kamp n.l. vrije oefening, ringen, brug, evenwichtsbalk en paardspringen. Groep A (12-^—14 jaar) le graad: 1. Lies Verver, 2. Irene v. d. Berg, 3. Corric Lepelaar en Nellie Koppers. 2e graad: 1. Annie Opdam, 2. Ellie Kinjet. 3. Thea Vink. 3e graad: 1. Rietje van Maurik. 2. Këthe Ruis, 3. Gerda van Wely. Groep B (1416 jaar): 1. Lyda Hoo- genboom, 2. Ans Vink, 3. Ingrid Ruis en Ineke Sassen. mer 10; 7. A. E. J. ModdermanC. P. Hooimeijer yy2\ 8. G. A. van Swol— W. Meyer 10; 9. M. M. SegaarW. E. de Jong 10; 10. M. BloemT. Rook 10. Totaal LSG 8 pnt., ..Messemaker" 2 punten. Met deze overwinning op de kampioen van de Rotterdamse Schaakbond kan LSG II de komende competitie met ver trouwen tegemoet zien. CouveeStehouwer Van SprangZaal mej. de Rhoon Nel Bergers en Riek Vrouwenvelder. 657.99, 704.62; 2e graad: 1. Ria Montanus, 2. Agnes 649.26, 700.22; Vrouwenvelder. 622 49 665 28* 3e graad: 1. Greet Beugelsdijk, 2. Echtpaar Starrerahurg 599.47, 644il8; .Jeanne Zwetel°ot. 3. R.a ÏVIontanus. Sluys—Tuyn 580.94, 629.02. Aan hat slot van uitstekend ge- na naren l en 1 van klaa.e IA en slaagde avond bedankte de geestelijk ad- in p. J fff? li™ I viseur, de Eerwaarde Pater G. Hogen- 1B promoveren naar een klas hoger. elst de technisch ieider. de heer Th. De paren 7 en 8 van de Hoofdklasse Bemelman, voor al het werk dat hij voor en 'klasse IA degraderen naar een de vereniging heeft gedaan. Ook richtte kas lager. 'hij een woord van dank tot de juryleden.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6