Haatgevoelens kunnen zo sterk zijn, dat de verstandelijke overwegingen wegvallen Zonder schrammetje ondergingen 24.000 militairen hier de vuurdoop Romme vraagt naar mogelijkheid van verkorting van dienstplicht Kinderen brengen, bloemenhulde onder de fel brandende zon DONDERDAG 13 MEI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BI AD - PAGINA 1 Prof. Carp op 6e procesdag Berkelse moordzaak „Wrokzuchtig, ongevoelig en fantasievol" De middagzitting op de zesde dag verstandelijke overwegingen wegval- van het proces tegen de Berkelse arts len". Het verhaal van verdachte werd begonnen met het horen van over een zelfmoordpoging van zijn de 58-jarige dr. E. A. D. Carp, hoog leraar in de psychiatrie aan de Rijks universiteit te Leiden. Professor Carp had een psychia trisch rapport uitgebracht, waarin hij vaststelde, dat verdachte een abnor- vrouw vond professor Carp niet waarschijnlijk. Professor Carp zeide, toen hem enige vragen werden gesteld door de verdediging, dat hetgeen hij had edegedeeld, een verklaringsmoge- Vditóitiuc, uai vciuduiK; ecu auuui - male persoonlijkheidsstructuur bezit, lijkheid van de daad was en geen nl. een naar binnen gekeerde gees teshouding, waardoor hij moeilijk aansluiting kon vinden bij de samen leving. Verdachte bezit, aldus professor Carp, enerzijds een abnormale kwets baarheid, waardoor hij overgrote wrok- en haatgevoelens kon koeste ren en anderzijds een grote mate van ongevoeligheid, een sociale gevoels- stompheid. Voorts staat hij sterk on der invloed van zijn eigen fantasieën, waardoor hij ver verwijderd leeft van de werkelijkheid. vaststaande feiten. Dr. Hoelen was het op enige pun ten niet eens met professor Carp. Niet toerekeningsvatbaar. Dr. Hoelen had, zo zeide hij, de in druk gekregen dat verdachte een warmvoelende persoonlijkheid was en normaal emotioneel. De indruk van professor Carp was echter anders; hij had zeker niet de indruk gekregen dat verdachte warmvoelend was. De arts had b.v. tegen prof. Carp gezegd, dat hij benieuwd was naar de „Hij is geen gewoon mens aldus j doodsoorzaak en de sectie op het professor Carp. „Hij is een ernstig üchaam zou willen bijwonen. „Dit gepsyohopathiseerd schizojide per- j js tocfi niet normaal warmvoelend", meende prof. Carp. soonlijkheid'. (een abnormaal geeste- lijk karakter met gespleten persoon- j lijkheid). Haatgevoelens jegens schoonouders. De president vroeg of de arts een dergelijke daad gepleegd*zou kunnen hebben. „Als een persoon als verdachte, geheel en al overmand is door haat- en wrokgevoelens, dan kan het zijn, dat hij uiting geeft aan zijn gevoe lens door zeer ernstige daden", meen de professor Carp. De psychiater meende dat er bij verdachte sterke haatgevoelens be stonden jegens zijn schoonmoeder, welke gevoelens berusten op een projectie van zijn eigen gevoelens. Een dergelijk persoonlijkheidsty pe", aldus professor Carp in ant woord op een vraag van de presi dent", zou onder invloed van abnor maal sterke haatgevoelens tot een dergelijke daad kunnen komen". „Het is dan wel vaker zo", zo ver volgde professor Carp, „dat deze per soon een ander slachtoffer maakt dan hij eigenlijk in zijn gevoelens be doelt". Zelfmoord niet waarschijnlijk. In dit geval waren de haatgevoe lens groter jegens zijn schoonmoeder dan jegens zijn vrouw. De hoogleeraar geloofde niet dat de dienstbode een grote rol in de gevoe lens van de Berkelse arts heeft ge speeld. Hij meende dat er hier van een verliefdheid geen sprake was. Het zou zo zijn, dat de arts een voorkeur aan dit meisje gaf, omdat hij het ge voel had dat „hij te kort gedaan was". „Haatgevoelens kunnen zo sterk zijn", verklaarde prof. Carp voorts, desgevraagd door de president, „dat „Zou het geen verschil maken dat verdachte een arts is?" vroeg de pre sident. „Een arts is toch ook een mens, en zeker in een geval, als dit, waarbij de overledene zijn echtgenote is", ant woordde prof. Carp. „Is het niet zo", vroeg de verde diger mr. Van 't Hoff Stolk aan prof. Carp: „dat als verdachte het werke lijk heeft gedaan gedreven door zijn haatgevoelens dat hij dan eerder „een gedrevene dan een dader is?" Dr. Carp kan in dit opzicht met de verdediger meegaan en zeide, dat, In tegenstellig tot andersluidende berichten kunnen wij mededelen, dat de Defensie-nota van de minister van Oorlog, ir. Staf, op 18 Mei ver wacht kan worden. Bij de behande ling van deze nota zal de Tweede Kamer tijd nemen voor een z.g. „full dress debate" (brede bespreking). De behandeling zal waarschijnlijk plaats vinden aan het eind van Juni. Het moet voor twijfelachtig gehou den worden, of de Kamer besluiten zal, deze nota eerst in de afdelingen te doen onderzoeken. Het onderzoek in de afdeling van de Televisie-nota van minister Cals heeft namelijk ge leerd, dat daarmede veel tijd ge moeid is. als eventueel het bewijs geleverd zou zijn, verdachte mogelijk vermin derd toerekeningsvatbaar moet wor den geacht, ook al was aanvankelijk de conclusie van dr. Hoelen en van prof. Carp dat hij wel toerekenings vatbaar is. Wederom: de cyaankali. De verdediger, mr. Huygens stelde nog enkele vragen op psychiatrisch gebied in verband met deze medede ling van prof. Carp, welke uiterma te belangrijk moet worden geacht in dit proces. De president verzocht prof. Carp zijn rapport nader te bepalen, zo mo gelijk nog binnen de tijd van onge veer een week, welke het proces nog zal vragen. Prof. Carp zegde dit toe. Tenslotte werden nog enige getui gen gehoord. Mevrouw C. Verrijnde Veld uit Berkel, getuige van de verdediging, had het slachtoffer eens in het zieken huis opgezocht. De doktersvrouw had haar toen o.m. gezegd, dat haar man haar elke dag kwam opzoeken en zij had geklaagd over hoofdpijnen. De laatste getuige van gistermid- Vdoor vergane gasslang had zich verbaasd over de geringe Het Tweede Kamerlid Posthumus heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd of het de minister bekend is, dat zijn te elfder ure genomen beslissing om op Ko ninginnedag geen postbestelling te doen plaats vinden, grote bezwaren heeft ondervonden, zowel bij het be drijfsleven en andere ontvangers van poststukken als bij het personeel van de PTT, dat op de volgende dag moeilijkheden ondervond bij het ver werken van de post. De heer Posthu mus vraagt of de minister mee kan delen, waarom deze beslissing zó laat werd genomen, dat de genoemde be zwaren wel moesten ontstaan. Familie bedwelmd hoeveelheid, die was besteld. Getuige zeide dat hij niet het gewicht dat een bediende had afgewogen, had gecontroleerd. Er zou zeker wel meer dan een gram cyaankali in de bestelling heb ben kunnen zitten. De weegschaal, hiervoor gebruikt, zou - een speling van 200 milligram kunnen geven bij zeer nauwkeurige weging. (Voor het verslag van de zitting van hedenmorgen, zie men het hoofdblad). Het Tweede Kamerlid de heer Romme heeft aan de Minister-President en de Minister van Oorlog en van Marine de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het juist, dat in België, in overeenstemming met de verdragsver plichtingen van de N.A.V.O., de militaire dienstplicht is verkort tot achttien maanden? 2. Acht de regering de evengenoemde verkorting mogelijk geworden bin- V." d™"ï.0|mS? AVt'drièjarig'broertje Anr a «n v<w»r »r or an »An oroon aca,jei}0sch ziekenhuis te Groningen aan de gevolgen overleden. De toestand van de ouders is zeer ernstig. Is de regering van oordeel, dat ook voor Nederland een overeenkom stige of andere verkorting van de militaire dienstplicht in overeenstem ming kan worden geacht, of gebracht, met de nakoming van de defen sieve taken der N.A.V.O. en met de daarbij aangegane of aan te gane verdragsverplichtingen? Indien vraag 3 bevestigend wordt beantwoord, is de regering dan be reid in het belang van de bij de N.A.V.O. betrokken landen in het al gemeen en van Nederland en zijn dienstplichtigen in het bijzonder ver korting van de militaire dienstplicht hier te lande te bevorderen en, it ja, tot welke duur? Twee kinderen gedood In Stadskanaal is een vijf-jarig dochtertje van de familie Drenth door gasvergiftiging om het leven gekomen. Haar ouders en een broer tje moesten in bedwelmde toestand naar een ziekenhuis in Groningen worden overgebracht. Gistermiddag vervoegde de heer E. K. uit Winschoten zich aan woning van de 31-jarige timmerman Drentth. De deur werd evenwel niet opengedaan. Toen K. een blik wierp door het raampje in de voordeur, zag hij D. op de grond liggen. K. for ceerde de deur en ontdekte in de slaapkamer de 29-jarige mevr. Drenth en haar beide kinderen, de driejarige Bertus en de vijfjarige Janny, allen bedwelmd door gas. De laatste bleek reeds te zijn overleden. Gebleken is, dat de vergane gas slang van de aansluiting is gegleden, waardoor het gas vry spel heeft ge kregen. Vermoedelijk is D., die ge woonlijk om zeven uur opstaat, op weg naar de keuken bedwelmd ge raakt. Naar vanmorgen werd vernomen, TEGENGAAN VAN EENVORMIG HEID IN BOUWVORMEN. De eenvormigheid van de moder ne woningbouw en van de andere bouwwerken heeft in brede kring een zekere ongerustheid doen ontstaan. Deze ongerustheid, die onder meer tot uiting werd gebracht in de re- questen van de bond Heemschut, de A.N.V.V. en de A.N.W.B., wordt door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting gedeeld, zo deelt de persdienst van dit ministerie mede. De minister is van mening, dat de rijksoverheid geen architectonische schoonheid kan scheppen, noch een grotere verscheidenheid in bouw vormen kan doen ontstaan. Het ont werpen van woningen en andere bouwwerken is immers in de eerste plaats dg taak van de architect. En het zijn de gemeentebesturen, die dienen te waken voor de welstand van de bouwwerken in hun gemeenten. Niettemin is bij de minister de vraag gerezen of de voorwaarden, die gel den voor de verlenging van rijksbij dragen en -subsidies voor de tot standkoming van gebouwen, wellicht belemmerend werken op een vrijere ontplooiing van de architectuur. De vraag of er inderdaad een ze ker verband bestaat tussen centrale overheidsvoorschriften en uniformi teit in de architectuur zal de minis ter thans voorleggen aan een door hem in te stellen commissie. Ver scheidene organisaties, waaronder de bond Heemschut, de A.N.V.V. en de ANWB, zijn reeds uitgenodigd zich in deze commissie te doen vertegen woordigen. Als deze commissie inder daad het bestaan van de relatie tus sen de centrale overheidsvoorschrif ten en de uniforme architectuur con stateert, zal zij zioh tevens dienen te beraden Op de vraag hoe, door wijzi ging van de bestaande voorschriften, verstarring zou kunnen worden voor komen. BmT.TOTHEFK VAN KEES MEEKEL AAN KATHOLIEKE UNIVERSITEIT GESCHONKEN. De Universiteitsbibliotheek van Nijemgen heeft uit de natlatenschap van wijlen Kees Meekel, de in Frankrijk gestorven Katholieke lit terator, diens gehele, tweeduizend banden omvattende bibliotheek ge kregen. Heden heeft de Minister van Fi nanciën een officieel bezoek ge bracht aan de Amsterdamse effec tenbeurs. Dit geschiedde naar aan- deiding van de opening van een nieuwe localiteit in het gebouw van de Vereniging voor de Effectenhan del. Ter voorlichting o.a. van de deelnemers aan de wekelijkse rond leidingen over de beurs zullen daar bepaalde historische en actuele voorwerpen en documenten, de beurs en de beurshandel betreffende, wor den tentoongesteld. De opening van deze expositieruimte zal door de heer Van de Kieft worden bijge woond, op uitnoriging van het be- stur der Veeniging voor den Effec tenhandel. Tevens zal een korte film worden vertoond en zal de minister de oedrijvigheid in de grote' beurs- zaal gaderslaan. Omdat de HTM geen letters van het alphabet meer over heeft voor de bussen, zullen de tot dusver gebe zigde letteraanduidingen binnenkort vervallen. De cijferaanduidingen voor bussen en trams zullen door elkaar worden gebruikt. Om aan de nieuwe cijferaandui dingen van de bussen te wennen zal gedurende een bepaalde periode naast de te vervallen letteraandui ding het nieuwe cijfer worden ge drukt. Tegen de 27-jarige arbeider H. Z. uit Deventer, die op 16 Januari zijn medearbeider K. N. in het DUW- kamp te Horst-America met een hak bijl op het achterhoofd sloeg, is door de officier van justitie bij de Roermondse rechtbank een jaar en zes maanden gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regering geëist. Z. verweerde zich met de verklaring, dat hij door N. voortdu rend getreiterd werd. NIEUW KLOOSTER TE HORST Morgen zullen de Paters van de H. Familie officieel hun intrek ne men in het door de Zusters Ursulinen ver.aten klooster Nazareth te Horst. De bijbehorende school is verbouwd tot gymnasium voor de congregatie der paters, die voordien te Wijk aan zee gevestigd waren. DODELIJK ONGELUK. Een 22-jarig meisje, A. van D., ge woond hebbende in de Stuurman straat te Rotterdam, is gisteravond op de rijksweg RotterdamDen Haag tengevolge van een verkeersongeluk om het leven gekomen. Het meisje stak de weg over komende van de logsinvaliden zullen uelftweg en gaande naar de Boven dijk toen zij door een auto, die uit j dat zij tendens het verblijf :n Lour- de richting Den Haag kwam, werd i des de belangen van de milde gevers aangeredeil. Zij was. op slag dood. I zullen weten aan te bevelen. 15 KATHOLIEKE NEDERLANDSE OORLOGSINVALIDEN IN LOURDES. On 21 Mei vertrekken 15 oorlogs invaliden onder leiding van aalmoe zenier Stein, per militair vliegtuig naar Lourdes. De verblijfkosten in Lourdes van deze invaliden, welke ter plaatse bij elkaar zullen verblij ven, ontbraken, totdat een actie werd ingeleid door de Nationale Kath. Bond voor E.H.B.O., via enkele Ka tholieke weekbladen. Deze heeft de benodigde som binnen enkele dagen ruimschoots bijeen gebracht. De oor- dagen in Lourdes verblijven, en het staat vast, Kruistocht naar Lourdes Verjaars- en noodrem perikelen Ontroering weerspiegelde zich op de gezichten der omstanders toen Ria Valkering, een tienjarig meisje uit Egmond a. d. Hoef en verpleegd in sanatorium Heliomare op de stralende morgen van de 11e Mei namens alle zieke kinderen in Nederland een ge bed van kinderlijke liefde en hulde uitsprak tot Maria en toen zij zei, dat Nederlands bloemen de mooiste ter wereld zijn. Zij bad om genezing, doch niet op de eerste plaats daar voor, want zij smeekte om liefde en geluk in de harten der kinderen en om vrede voor alle mensen. Daarop naderde de grote stoet, de eigenlijke kinderkruistocht. De kin deren kwamen aan gezeten in de rol- wagentjes of op een brancard. Voor zover zij konden hielden zij in beide handen een bosje witte bloemen ge kneld. Hun stoet werd geopend met een brancard, waarop de honderden brieven van zieke kinderen uit Ne derland met al hun wensen en ver langens. Tegelijk met de bloemen werden zij aan de voeten van het beeld neergelegd. Voetje voor voetje trok de lange rij van kinderen van het asyl naar de grot. De kappen der wagentjes opgeslagen tegen de fel brandende zon. Aan velen van hen ging dit alles onbewust voorbij, om dat zij nog te klein waren. De moe ders echter die hun liefste, zieke be zit vergezelden, het wagentje zelf v oorttrokken of het kind in de armen droegen smeekten uit het diepst van hun hart: „Moeder Maria alstublieft, maakt mijn kind beter, als het zo mag zijn". Sterke moeders zijn het, die met haar kinderen lijden, bidden en hopen. Assen warmgelopen. En terwijl de kinderen een voor een het tuiltje bloemen aan de voe ten van Maria neerlegden en zo hun opwachting bij de Koningin der Vre de maakten, naderden, vooraf ge gaan door een zee van vaandels, de pelgrims, o.m. de 1100 boeren en boe rinnen uit Nederland. Zij bezetten het plein voor de grot en luisterden naar het welkomstwoord van mgr. Baeten, bisschop van Breda, die hun wees op de ware Mariadevotie. Reeds is een dag van de bedevaart voorbij, want Dinsdagmiddag arri veerden geheel volgens tijdschema, de vier treinen van de Nederlandse bedevaart, niettegenstaande het feit. dat de Witte Trein, waarmede de 125 zieke kinderen werden vervoerd, bij Orleans een uur vertraging had opge lopen wegens het warmlopen der as sen van de keuken- en bagagewagen. Bij het oponthoud op het station werd het mankement onmiddellijk ontdekt, zodat erger kon worden voorkomen. Met man een macht werd de wagen uitgeladen en afgehaakt en door een andere vervangen. Reeds op het station van Schaerbeek in België had de witte trein 23 pelgrims uit Limburg opgenomen; deze waren per autobus uit Limburg ver trokken, doch zij werden door onvoorziene verkeersopstakels net te lang opgehouden om nog de blauwe Trein te halen, die één uur voor de Witte vertrokken was. De weinige minuten vertraging daar door ontstaan kor.den echter gemak kelijk worden ingelopen. Onschuldig stoeipartijtje. Even na Dax, nog slechts één uur rijden van Lourdes ontstond weder om oponthoud. Dit maal was een kind Wereldvermaarde Harskampschietbaan Heetgebakerd sluitstuk van de opleiding Op de gevechtsbaan in het infanterieschietkamp De Harskamp zijn sinds October 1953 24.000 militairen in „tijgersluipgang" ónder scherp mitrail- :eurvuur door «gegaan zonder een schrammetje op te lopen. Voor het overgrote deel waren dit mannen, die voor hun nummer in cdenst waren, maar daarnaast ook de staf van het eerste legercorps onder persoonlijke leiding van lt.-gen. Opsomer en gisteren nog 24 veldpredikers die hun militaire opleiding vervolmaakten op deze in Europa unieke baan. Vijf a zes honderd man per dag krijgen op deze baan hun vuurdoop on der het wakend oog van commandant Ulrici, die deze baan gemaakt en ver volmaakt heeft naar Amerikaans model. Hij is het, die waakt over het welzijn van de troepen en in de toren, die het terrein overziet kan hjj met 'n enkele handbeweging het vuren doen staken als zich onverhoopt iets buitennissigs mocht voordoen. tegen stalen platen en als zij nog niet overtuigd zijn dat het hier ernst is dan weten zij het thans. Dan gaat het vooruit de loopgraaf uit, tussen de harde knallen van explosies door en daar boven het onheilspellend geluid van de kogelregen. Het laat ste stuk komen de handgranaten er aan te pas en als sluitstuk gaat de bajonet op en worden de poppen ge attaqueerd, die als potentiële vijan den de laatste hindernis vormen. „Wees geen held!" „Als ieder zich aan de voorschrif ten houdt kan er niets gebeuren", zo zegt hij en in zijn stem die voor elke oefening door de luidsprekers klinkt kan men ditzelfde geluid nog eens beluisteren. „U bent hier niet gekomen om de held te zijn, maar om uw opleiding te vervolmaken", zo hoort elke troep zich toeroepen als zij in de loopgraaf gereed staat voor de 150 meter die voor het grootste deel „robbend" over de grond en onder het vuur van drie zware mitrailleurs moet worden afgelegd. Ernst. Even daarna horen de mannen de mitrailleurs achter zich inslaan Vermaardheid Voor deze baan bestaat in de Westeuropese militaire wereld gro te ibelangstelling en vele buitenland se! missies hebben haar reeds beke- ktfi. De Belgen hebben thans het plan haar in hun land te copiëren. Vermoedelijk zal de oefening op de baan tegen het eind van het jaar nog vervolmaakt worden door de mannen zelf tijdens hun voortbewe ging (waarbij prikkeldraad en borst weringen moeten worden genomen) te laten schieten. Nieuwe baan. Om de troep te laten wennen aan artillerievuur is in Oldebroek een tweede baan gemaakt, waar de man nen voorwaarts gaan onder eigen artillerievuur en vuur uit vliegtui gen, gericht op het voorterrein. Voorlopig worden hier alleen de in fanterie en de genie geoefend, maar men hoopt deze „vuurproef" in Ol debroek ook uit te breiden tot an dere wapens. Noodlottig spel met onbewaakte mitrailleur Tijdens militaire oefeningen in de omgeving van Tiel, is een achtjarig jongetje door een mitrailleurkogel getroffen en gedood. Een ander jon getje werd in de schouder gescho ten en is in zeer ernstige toestand naar een ziekenhuis overgebracht. Het ongeval gebeurde bij de Prins Bernhard sluis. De jongens hadden klaarblijkelijk de onbewaakte en op scherp staande mitrailleur ontdekt met het verelde noomdlottige gevolg. Eerste Kamer. in de ziekenafdeling er debet aan. Tüdeps een onschuldig stoeipartijtje (vier en twintig uur aan een stuk in de trein is wel erg langhad een van wandelende patiëntjes ondanks het toeziend oog van verpleegsters en kinderverzorgsters, kans gezien aan de noodrem te trekken. De consterna tie was groot, doch spoedig vergeten. De kleine voorvallen, die wij „pech" kunnen noemen, accentueren slechts de prettige sfeer, de goede sfeer, die een voorwaarde is voor het welsla gen van een bedevaart. Er is zelfs een groot feest gevierd in coupé 6, die o.l. staat van zuster Lenie de Groot uit Oegstgeest.waar Peter tje van Leeuwen uit Poeldijk onder levendige belangstelling van zijn reis- genootjes zijn zesde verjaardag vier de. Nimmer zal Petertje deze verjaar dag vergeten. In alle vroegte gewekt door het donderen der treinwielen en de stralen van de zon, die over het heuvelland in de coupé kwamen schij nen, werd hij begioet door een koor van kinderstemmetjes met een har telijk „Lang zal hij leven". Later op de dag kwamen nog vele groten Pe tertje feliciteren, die met een ge lukkig lachje op zijn bolle toet re- cepieerde als een koning gesecon deerd door zijn hofdame zuster de Groot. En Woensdagmorgen was Pe tertje een van de 125 die hun bloe- mentuiltje aan de voeten van de Moedermaagd kwamen neerleggen. Boeren en tuinders. Tot de meer dan 1100 boeren en boerinnen, jonge boeren en jonge boerinnen die deelnemen aan deze bedevaart behoren 30 zieke kinderen, uitgezonden door de Kath. Boeren bond. De hiervoor benodigde gelden werden bijeengebracht door de leden van de katholieke boeren- en tuin ders organisaties. Mgr. Baeten zal persoonlijk te Lourdes 130 speciale wimpels zegenen en bevestigen aan de vlaggen en vaandels welke vele afdelingen van boeren, jonge boeren en boerinnen hebben medegegeven. De deelnemers aan deze boerenbede- vaart zullen bij terugkomst een her inneringsdegen ontvangen. Kinderbedevaart Ongeneeslijk jongetje te Lourdes overleden In de nacht van Dinsdag op Woensdag is in het asyl te Lourdes gestorven de drie en een halfjarige, ongeneeslyke zieke Hansje van den Berg uit Neerloon bij Ravenstein, die behoort tot de kinderbedevaart, die op 10 Mei uit Nederland vertrok ken is. De kleine was reeds van de geboorte af ongeneeslijk ziek en hoopte in Lourdes genezing te zullen vinden. De vader vergezelde het kind op deze tocht, waaraan 125 zieke kin deren uit Nederland deelnemen. De datum der begrafenis is nog niet vastgesteld. Grijsaard redt drie kinderen Drie kinderen, de 5-jarige C. A., de 5-jarige P. van N. en diens 4-jarige zusje F. van N. waren in het volks park te Bergen op Zoom met een kinderfietsje de hellende paden aan het afrijden. Op een gegeven mo ment konden de kinderen het fietsje niet meer tot stilstand brengen en reden zij de vijver in. De 70-jarige Theo van Broekhoven, die passeer de, sprong direct het water in en wist de kinderen op het droge te bren gen. De politie heeft de kinderen naar het politiebureau overgebracht, ontkleed en in dekens gewikkeld. Daarna werden zij per auto naar huis gebracht. TWEE PORTIERS ONTVINGEN 30 MILLE AAN FOOIEN. Twee blijkbaar bijzonder populai re portiers, die bovendien het geld steeds hebben afgedragen aan liefda dige instellingen, hebben naar thans blijkt, nu de balans is opge maakt in een tijdsbestek van nog geen 10 maanden een totaal aan fooien van het publiek ontvangen, dat ruim 30.000.bedraagt. Zij zijn de „portiers", die iedereen in keurig uniform heeft kunnen zien, die in de afgelopen 10 maanden de „Snip en Snap" revue van René Sleeswijk „Op en Top" heeft bijge woond. Aan de ingang van de theaters, waarin deze revue is opgevoerd, stonden avond aan avond de hoofd figuren uit de revue: de dames Snip en Snap, ditmaal uitgedust als por tiers: Piet Muyselaar en Willy Wal den. Beleefd aan hun petten tikken de hebben zij 30 mille aan fooien we ten te bemachtigen. De opbrengst van hun actie wordt verdeeld over de Moveo (voor oor logsinvaliden), de stichting „Het Vierde - Prinsenkind", de stichting Rotterdamse Blinden, de stichting Het Ouderloze Kind, de nazorg Kin derverlamming en de samenwerken de instellingen voor kinderbescher ming, alsmede de stichting Antwerp se blinden. ALGRA VERVANGT ALGERA. Op 15 Mei a.s. zal te Münster een bijeenkomst van Christelijke Demo cratische Jongeren worden gehou den. Minister mr. J. Algera zou daar het woord voeren, maar blijkt ver hinderd te zijn. In zijn plaats zal nu spreken de heer H. Algra, lid van de

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5