Verdachte gaf een opzienbarende toelichting op de „brieffeskwestie Volgens getuige zei mr Huygens „Voor Uw neef kunt U toch wel liegen" DAMPO Nog reserves bij De Leidse Duinwater Mij £eidóe Vxviia Twee geboren Leidenaars 65 jaar getrouwd DONDERDAG 13 MEI 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 99 Proces tegen de Berhelse arts Vandaag op de zevende dag van het proces tegen de Berkelse arts O. heeft de Haagse Rechtbank een begin gemaakt met het horen van getui gen in de mysterieuze „briefjeskweitie". Allereerst werd de verdachte verhoord. In Juni 1953 had O. aan zijn ver verdedigers een briefje ter hand gesteld, dat volgens O. afkomstig was van zijn vrouw. Hierin zegt mevrouw O. zelfmoord te willen plegen, omdat zij zich te ellendig voelt om door te gaan. Zij legt erin uit hoe zij de zelfmoord zal plegen. Voorts zegt het in blokschrift geschreven briefje dat mevr. O. de zelfmoord 7,0 zal plegen, dat op niemand verdenking zal vallen. Het briefje had O. gevonden in een fotomapje, nadat hij negen maanden was gedetineerd geweest. Het mapje had O. in zijn colbert jasje of in sijn overjas bewaard. Er zat een foto van twee van zijn kinderen in. Achter dc foto bevond zich het briefje. De ondertekening van het briefje was in lopend schrift. sdhien iets in zijn portefeuille kon den vinden. Het briefje dateerde van 1951, toen de verhouding met Nellie A., de dienstbode, begon. Het kattebelletje bevatte o.m. een verzoekje aan O. om mevr. O. op te halen met de auto uit Amstelveen, waar zij toen logeerde. Mevrouw O. schreef meestal geen blokschrift, merkte de president op. „Zij schreef altijd blokschrift", al dus verd. „want toen ik In militaire dienst was, kon ik haar brieven niet ontcijferen. Toen heb ik haar ge vraagd voortaan in blokschrift te schrijven". Mr. Van 't Hoff Stolk, een der ver dedigers, deelde aan de rechtbank mede, dat de verdedigers aanvanke lijk met zeer grote reserve en twijfel de briefjes hadden geaccepteerd en dat zij eerst veel later, na een onder zoek door een grafoloog de mogelijk heid dat de briefjes echt waren, toch nog met enige twijfel, hadden willen aanvaarden. President was scherp tegen de verdedigers O. zei thans voor de rechtbank, dat hij het briefje had gevonden, toen hij het mapje wilde weggooien. De vol gende dag had O. het briefje aan zijn beide raadslieden ter hand gesteld. Deze hadden hem gezegd, dat zij het briefje zouden onderzoeken en vroegen om vergelijkingsmateriaal, zodat zij konden laten nagaan of het handschrift van het briefje inderdaad van mevrouw O. was. Achter op de foto stond 't handschrift van mevr. O- De verdachte had de foto niet aan zijn verdedigers gegeven, zo zei hij nu, omdat hij die foto niet wilde mis sen. „Waarom niet?", zo vroeg de president. „Het was de enige, die ik van mijn kinderen had", aldus O. „Maar er staat hier zoveel op het spel', zei de president. Er hing moge lijk van af, of u uw kinderen in een hele lange tijd niet meer zou zien, of misschien wel helemaal niet meer zou zien. Bovendien had u nog een andere foto, die uw tante u had gezonden". Het handschrift achter op de foto wilden de verdedigers bij voorkeur niet gebruiken, omdat de foto ook af komstig was van O. Tweede briefje Het tweede briefje dat de recht bank het „kattebel-briefje" noemde, dat O., zo zei hij, het eerst gezien op het bureau van de adjunct-directeur van de gevangenis, waar O. zich be vond. Het briefje zou volgens O. op de proppen zijn gekomen, toen hij naar zijn manchetknopen liet zoeken. Hij was er zelf voor naar de badcellen gegaan, om er ook tussen zijn fouille ring te zoeken. Daar lag ook zijn portefeuille. De badmeester keek in die portefeuille en toen zag O., dat er een „kattebelletje" in zat tussen andere papieren. De president betwijfelde, of O. dit wel had kunnen zien, waarop O. demonstreerde hoe de badmeester langzaam alle papieren in de porte feuille doorbladerde. O. had dit briefje aanvankelijk niet thuisbrengen, omdat de verdedigers geen blokschrift, wel lopend schrift van mevr. O. hadden kunnen vinden, had O. tegen hen gezegd, dat ze mis- Opzienbarend. De president meende, dat de verde diging 'n betrouwbaarder indruk zou hebben gemaakt, als zij direct de briefjes en de foto hadden gegeven voor onderzoek. In het kantoor van mr. Huygens stond. Het zelfmoord-briefje kende O. reeds langere tijd, verklaarde O. thans tot grote verbazing van de rechtbank en tot heftige verontwaardiging, van de rechter-commissaris, mr. Stoffels. O. had het briefje niet gevonden, maar teruggevonden. Hij had het briefje het eerst ge zien veertien dagen, nadat mevrouw O. uit het ziekenhuis was terugge keerd. Het briefje zou volgens O, dacht de andere partij aan het werke lijke overlijden van mevrouw O. De president wijzigde zijn opmer king hierna in zoverre, dat hij vond dat de verdediging weinig openhar tigheid had getoond. Dan kunt u toch liegen. Hierna werd getuige gehoord me vrouw I. M. Hatting-Opdam uit Arn hem, tante van O. Mevrouw Hatting verklaarde in antwoord op een vraag van de president dat mevr. O. erg on hartelijk was. Voorts zou zij ruw zijn opgetreden tegen de kinderen. Mevrouw meende, dat de houding van de vrouw in het huwelijk vrij slecht was, slordig en onverschillig. Dc rechter mr. Nauta zei dat zijn indruk o.m. uit het kasboekje van mevr. O., was dat mevr. O. juist zeer nauwkeurig was en niet slording. Tegen mevrouw Hatting zou O. weieens hebben gesproken over waar devolle papieren, die zoek geraakt waren. Hij had toen niet gezegd, dat hij het zelfmoordbriefje bedoelde. Toen de rechtbank mevrouw Hat ting ondervroeg over een gesprek, dat zij had gehad ten kantore van mr. Huygens, verklaarde mr. van 't Hoff Stolk dat dit mogelijk een inbreuk was op het beroepsgeheim van de ad vocaat. De rechtbank meende dat dit niet het geval was en zette de ondervra ging voort. Mevrouw Hatting verklaarde, dat mr. Huygens haar had gevTaagd een verklaring te geven, dat zij een brief had gekregen van mevrouw O., in bloksohrift, die ze later had wegge gooid. Zij had dit geweigerd. Mr. Huygens zou toen volgens deze getuige hebben gezegd: „het is toch voor uw neef, dan kunt u toch best liegen". Bioscopen De films voor de komende week zyn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het lied van Bernadette" alle leeftijden. Lldo: „The sword and the rose", 14 jaar. Luxor: „Roman holiday", 18 jaar. Trianon: „Onteerde meisjes", 19 Jaar Hex: „Strijd om het heelal", 18 jaar. Donderdagavond-cyclus „All about Eve", 18 jaar). Ook Spierpijn Gistermorgen te ongeveer half 11 gebeurde bij de tramhalte bij de Leidse onderwijsinstellingen een bij de Leidse onderwijsinstellingen een ongeluk, dat goed is afgelopen. Toen een stadstram stopte om passagiers de gelegenheid te geven in te stap pen, moest een Morris-personenauto ook stil houden. De chauffeur van een hierachter rijdende vrachtauto was op de manoeuvre niet bedacht en reed de personenauto van achte ren aan, om daarna tussen een mast van de bovenleiding en een boompje door het rijwielpad op te rijden. De Sersonenauto, die een klap vooruit reeg, raakte één van een tweetal dames, mevr. C. de H. uit de Fagel- straat, die in de tram wilden stap pen. Door de E.H.B.O. werd zij naar het AcacL Ziekenhuis vervoerd, waar een ernstige kniebeschadiging werd geconstateerd. De politie maakte een proces verbaal op. Zowel de vrachtauto als de personenauto waren afkomstig uit Amsterdam. Het paaltje, dat de tramhalte aangaf, werd omver gere den. Naar aanleiding van berichten van de Amsterdamse Waterleiding over moeilijkheden in de watervoorziening door de grote .droogte, hebben wij geïnformeerd naar de stand van za ken bij de Leidse Duinwater Mij. Het antwoord, dat wij van de directeur, de heer dr. ir. P. C. Lindenbergh, ontvingen was verre van verontrus tend. De Leidse Duinwatermij. heeft de beschikking over reserves, die nog wel voor een jaar toereikend zijn. Niettemin worden de inwoners van Leiden en omgeving verzocht om door een -verstandige beperking van het waterverbruik rekening te hou den met de moeilijkheden, die zich door de voortdurende droogte bij de watermaatschappij zouden kunnen voordoen. Bur^erli'ke Stand Geboren: Jacobus z. van J. Bekooij en J. Matters; Rolina d. van P. Plug en A. C. M. Siertsema; Hendrik J. G. VAN DER ZEEUW 70 JAAR. De afdelingsvoorzitter van de Alge mene Bedrijfsbond Voedings- en Ge notmiddelen, de heer J. G. v. d. Zeeuw, vierde zijn zeventigste ver jaardag. In het Gulden Vlies waren velen aanwezig om de heer van der Zeeuw met het bereiken van de leef tijd der sterken geluk te wensen. De secretaris van de afdeling Lei den van de Algemene Bedrijfsbond Voedings- en Genotmiddelen, de heer G. Jansen, opende de rij van spre kers. Achtereenvolgens spraken hier na hun waardering uit over het werk van de jarige: de bondsvoorzitter, de heer J. B. Dinkla, de heer C. J. Pie- na, secretaris van de Leidse Bestuur- dersbond, de heer M. Sommeling, na mens „De Stem des Volks", waarvan de heer Van der Zeeuw één der op richters is, de heer N. Ruiver, afge vaardigde van de Rotterdamse af deling, de heer A. F. v. d. Oord, na mens de Federatie van Werkgevers in het Bakkersbedrijf en vele an deren. In zijn dankwoord herinnerde de heer Van der Zeeuw aan de tijd het was in 1903 dat hij zijn intrede in de vakbeweging deed. Veel geschenken om. 800 sigaren en een billet voor een bezoek aan Brussel vielen de' 70-jarige, die ver- fezeld was van zijn echtgenote, ten eel. AANBESTEDING KLEUTER SCHOOL. Hedenmorgen vond in het Anto- niusclubhuis de aanbesteding plaats van de te bouwen Kleuterschool aan de Damlaan. 1. G. P. Niersman, Voor schoten 90.540, 2. Heinsbroek, Schiedam f 92.840; 3. Meyer, Voor schoten, 95.100; 4. Stikvoort, Voor schoten 97.470; 5. C. J. Strijk, Oegstgeest, 97.559; 6. Seysener. Hillegom 98.300; 7. Pieterse, Delft 99.600, 8. Timmerman, Den Haag 99.800; 9. Kieft, Sassenheim 101.690. TWEEDE AMATEURSAVOND OP DE BURCHT Het Amateurfestival op de Burcht heuvel werd gisteravond voortgezet onder heel wat betere weersomstan digheden, dan de eerste avond het geval geweest was. Dit maal geen kleumende mensen, die zich om enige warmte op te doen in een kringetje rond het podium draaiden; maar een rustig zittend publiek, dat zonder verwarmende bijgedachte ten volle van de evenementen genoot. Na een korte inleiding door Roland Wagter betrad de Rihythme Club het podium, die in Eddy Christiani- stijl klanken uit alle werelddelen bracht. De heer K. van Onzem ver gastte hierna de toehoorders op enige Italiaanse en Spaanse liederen. Los Amigos Latinos besloten het gedeelte voor de pauze met geheel aan de temperatuur aangepaste Zuid-Ame rikaanse muziek. Na een korte adem pauze liet de heer C. J. H. Bousie de aanwezigen genieten van de nieuwste Amerikaanse tophits. De heer P. C. Bik en dame brachten vervolgens een geensceneerde opvoering van een fragment uit een operette van Adam, terwijl de Rhythme Club tenslotte het publiek gelegenheid gaf enige talen ten op dansgebied te tonen. Pater drB. Kruitwagen t BRIDGECLUB VOOR R.K. ,0. O." Remmen van Haagse tram weigerden Een tramstel van lijn zes reed op de Bezuidenhoutseweg te 's-Graven- hage in op een personenauto en een bestelauto, die op de rails stonden teneinde het verkeer van rechts voorrang te verlenen. De trambe stuurder, die beide auto's wel op merkte, kon niets doen, aangezien volgens zijn verklaring de remmen weigerden. Het tramstel is voor na der onderzoek direct overgebracht naar de remise van de HTM in de Lijsterbesstraat. Beide auto's liepen materiële schade op. WICHELROEDELOPER VOOR DE RECHTBANK. De 29-jarige S. K. uit Leens oefent de laatste jaren het beroep van wichelroedeloper uit. Hij onderzoekt woningen op de aanwezigheid van aardstralen en vindt hij die, dan volgt een gesprek over ziekten bij de bewoners. Dikwijls komen er dan klachten over rheumatiek en dan deelt de man mee een zgn. anti-aard- stralenkastje te hebben, dat dikwijls ziekten voorkomt en dikwijls ziekten bestrijd. Zo opereerde hij ook in Friesland. Gisteren stond hij terecht voor de rechtbank te Leeuwarden. Een drie tal getuigen uit Wommels was door de officier gedagvaard. De eerste, de veehouder P. de Boer, zei zich be drogen te gevoelen, omdat de kastjes voor twee moest hij f 450 neer tellen niets hadden gebaat. Ver dachte had ze hem echter niet op gedrongen en positief iets beloofd had hij ook niet. De officier was het met het vrij sprekend vonnis van de Sneker kan tonrechter niet eens. Z.i. heeft ver dachte wel degelijk raad en bijstand verleend en hij vorderde 4 maal 150 boete of 4 x 30 dagen hechte- Inis. De verdediger mr Haverkamp vroeg vrijspraak, omdat verdachte geen persoonlijke, maar een algeme ne raad heeft gegeven, zoals b.v. ook het grootbedrijf doet by de aanbe veling van apparaten. Vossenjagers, houdt a.s. Zondag slaan op'n eerste zelfmoordpoging van vrij. Om 2 urn- des middags is in de j yanjjBakker en C. F. S. Ripken; zijn echtgenote met morphine, welke Lange Diefsteeg de start van een Qeertruida Ermina Hendrika d. van O. nog, zoals hij zegt, heeft kunnen I vossenjacht met als jachtgebied Lei- j, j Frankhuizen en G. J. v. d. Poel;| beletten. I den .De jacht word georganiseerd petronella Geertruida d. van J. P. N. i „O. O." speelde gisterenavond in ;door de Vereniging voor Experimen- jXJljee en M. Kluivers; Abraham Cor- Royal 2 wedstrijden. „O. O." I tegen O. had er nog nooit over gespro- teel Radio-Onderzoek afdeling Lei-neiis z. Van J. P. Schuiling en P. C.'de Oegstg. Bridgeclub en „O. O." II ken, verklaarde mr. Stoffels. den. Zwanenburg; Jozef JWilhelmus Adolf tegen Zuidwijck uit Wassenaar. Het 'werd een dubbele zege voor „O. O.". Do uitslag was als volgt:: Groep I „Oegstgeester Bridgeclub": team Dieben-BekooijHoekstra-Be- h.'i? hi.?nv.r nUt wi' If.H 1 Naar aanl«i<üng het 25- 2 van W. A. van Tienen en C. kunnen 5f. I jarig bestaan van de Dames- en He-jRamb. dit niet gehoord verklaarde de pre- I rencongregatie van de parochie venGehuwd: P. J.van der Weijden en «ident. „Waarom hebt u er niet over 1 rentungre6aue van ue gesproken? Dit is allemaal achteraf1 Vrouw Hemelvaart en St. bedacht". Thans vertelde O. het gehele ver haal van de zelfmoordpoging van zijn vrouw. Het briefje had hij gevonden in de slaapkamer bij de telefoon, toen zyn vrouw in de badkamer morphine- poeders wilde innemen. In de apotheek, zo vervolgde O., had mevrouw O. de doos morphine- poeders zo behandeld, dat het leek, zoals ze ook iri het briefje schreef, alsof er een vergissing was gemaakt. O. had later de doos poeders weg gegooid. Mevrouw O. had die nacht reeds poeders ingenomen. O. had de gehele nacht rondgelopen met haar om haar wakker te houden. Toen 's morgens om 6 uur de telefoon ging, vond hij het briefje. „En het briefje zou verstopt zijn, volgens wat erin staat?" vroeg de pre sident. „Het was ook verstopt in een schrijf blok je bij de telefoon", ant woordde O. „Dus u wilt zeggen, dat uw vrouw met opzet met morphinepoeders in de apotheek had geknoeid, riskerende dat iemand, die zo'n poeder kreeg, er mogelijk aan zou kunnen sterven?", vroeg de president. Incident „Daar heeft zy natuurlijk niet aan gedacht", antwoordde O. Een der verdedigers, mr. Van 't Hoff Stolk zeide, dat het z.i. bekend was, dat het briefje sloeg op de eer ste zelfmoordpoging. ..Het begint er verdacht veel op te lijken, dat er bij de verdediging on eerlijk spel gaande is", merkte de president op. „Moeten wij dit nemen?" zo vroeg mr. Huygens aan mr. C. H. Telders, lid van de Raad van Toezicht, die voor deze raad de zitting bijwoont. Mr. Telders richtte zich tot de presi dent van de rechtbank: „Ik ben bier, ter verdediging van de verdedigers. Voor de goede gang van zaken moge ik opmerken, dat dit een incident is, dat de gestelde grenzen te buiten gaat. U uit verdenkingen tegen de verdediging". Mr. Telders verzoekt de president deze verdenking terug te nemen. Na een toelichting door de rechter commissaris merkte mr. Telders op, dat hij zich kan indenken, dat beide partijen langs elkaar heen hebben •ken. Terwijl de ene partij de eerste zelfmoordpoging, gesprok dacht ai Jo seph is er Zondagovhtend een H. Mis met algemene 13. Communie om 7.30 uur 's morgens. De dames en heren worden verzoch in dc Jongens-zij kapel plaats te nemen. Voor de toneelavond Maandag a.s. kunnen gratis kaarten liefst in de avonduren worden afgehaald aan de adressen: Versnel, Oude Rijn ■38 en Kershof, Bronkhoretstraat 31a ^*De jongens van het Sleutelkoor en St. Odo-knapen, die zingen voor het a.s. bezoek der Koningin, wor den er aan herinnerd dat morgen om 5 uur repetitie is in Den Burcht (in gang Nieuwstraat). Zaterdag om 5 uur repetitie in de Stadsgehoorzaal. H.H. Hoofden der Scholen en onder wijzers worden verzocht de jongens hiervoor gelegenheid te geven. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. recht Mej. T. Roëll te Rot terdam en de heren J. Th. Spittert te Langeweg; W. A. Sprayt te Scheve- ningen; V. C. Groenendijk te Nieuw koop; H. J. L. Bouman te Apeldoorn en H. L. J. Roelvink te Wassenaar. Geslaagd voor het doctoraal exa men Ind. recht de heren R. Santoso Brotodihardjo te Den Haag; E. R, Nettekoven te Den Haag; W. J. Scha- fer te Haarlem en J. Kruys te Den Haag. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Ned. taal- en letterkunde Mej. S. E. de Joode te Rijswijk. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Geschiedenis de heer P. W. M. de Meyer te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift ge titeld „Die pogingsprobleem in die moderne strafreg', de heer H. P. van Dijk, geboren te Leeuwdrift, Distr. Waterberg, Suid-Afrika, en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift geti teld „De invloed van het Helium- isotoop met massa op de eigenschap pen van vloeibaar helium II, de heer J. J. M. Beenakker, geboren te Koog aan de Zaan en thans wonende te Rotterdam. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld „De mitose-activiteit der embryonale bijnierschors na adrenectomie bij het moederdier', de heer J. C. H. de Man, geboren te 's Gravenhage en thans wonende te Leiden. P Velthuijzen; W. Neuteboom en H. A. A. v. d. Geer; J. van Heijningen en kooij 14—17; team Verkuil-De Geus— A M. Boom; C. J. H. Blokhuizen en De Wilt-Schottedraajer 354; team P. Faas; M. v. d. Voord en Groeneveld; P. M. Hoogduin en S. v. d. Berg; N. Hoppers en C. Kromhout; C. v. d. Ende en J. A. Beerens; J. Bronsgeest en A. E. de Leen; S. Ar- d. Wetering-v. RijDe Wilt-O. Dieben 929; team hr en mevr. Lan- celLixacuS- v. d. Stok 727. Groep I „O. O.": team v. Dieren- TielkemeijerBonnet-Bonnet 932; noldus en J. M. Koenen; C. Gans en team- echtp. Bikv. Haasteren-Bon H. van Es; G. Cuvelier en A. M. Wa- net 217; team Dieben-v. Wijk gemaker; C. Berger en M. W. de Ko-Klein-Zwanenburg 33—7; team Gebr. ning. .Abswoudev. d. Post-v. Zijl 1419. Overleden: A. Noppen wed. van Totaal uitslag 7765; 12 winst- Verhoef, 70 j.; M. M. v. Arkel vr. Inunten voor O. O. 43 j.; J. den Os d. 18 j.; C. de Wolf j Groep II Zuidwijck Wassenaar: wed. van Pera, 68 j. Iteam Post-Knijnenburg—mevr. Knij-, In het klooster te Venray Is over leden, 79 jaar oud, pater dr. Bona- venturus Kruitwagen, OFM. Met hem is een geleerd^ van internatio nale faam heengegaan. Na zyn priesterwijding in 1899 volgde zijn benoeming tot lector in de liturgie en kerkgeschiedenis te Wychen. In verband met een speciale studie-opdracht van de generaal- overste te Rome werd pater Kruit wagen 23 Decemiber 1902 verplaatst naar het klooster te Woerden, waar hij, met een korte onderbreking van 19121913, verbleef tot 10 Augustus 1930, toen hem om gezondheidsrede nen werd aangewezen de pastorie van de St. Rosaliakerk te Rotterdam. Pater Kruitwagen's oorspronkelijk studieterrein: de middeleeuwse kerk geschiedenis, breidde zich sinds 1899 spoedig uit tot handschriftenbeschrij ving, paleografie en philologische tekstcritiek. De studie der liturgie bracht hem in contact met de incu nabelen (gedrukte toeken tot 1500), speciaal de typen-studie, die van 1909 af lange tijd zijn hoofdbezigheid op wetenschappelijk terrein vormde. In tussen ging pater Kruitwagen zich ook verdiepen in post-incunabelen (15011540). Uit het samenstellen van catalogi, registers en boekenlijs ten vloeiden publicaties op het ge bied der nieuwere blolographie voort. Kunst, geschiedenis en sociaal-eco nomische vraagstukken hadden even eens zijn warme en grondige belang stelling. Na enige jaren in het klooster te Woerden te hebben doorgebracht, kwam pater Kruitwagen de laatste jaren van z(Jn leven doorbrengen In Leiden Drie en half jaar woonde hij in de pastorie van de Hartebrugkerk aan de Haarlemmerstraat. Zijn ge zondheidstoestand, altijd zwak, liet bij het stijgen der jaren steeds meer te wensen over. Twee weken geleden voelde pater Kruitwagen zich zo uit geput, dat hij op advies van zijn ge neesheer naar het klooster te Venray vertrok, waar hij Dinsdagavond is overleden. nenburg-Borbee 29—8; team mevr. Sens-v. d. Kroft—v. Diemen-Neder- hof 8—32; team v. Hemert-v. d. KroftSchram-v. d. Ham 821; team fam. BrouwerSchrama-Bellekom 26—17. Groep II „O. O": team Jeuster- Bergsma—Mulder-Niekerk 301; team v. d. Stok-SchillingLamboo- Juffermans 1823; team Berge Hene- gouwen-Schalks—echtp. Stuifzand 1819; team echtpaar v. Gent—mevr. Cuppen-mevr. de Roo 1228. Totaal uitslag 78—71; 7 winstpun ten voor „O. O." De wedstrijden hadden een zeer geanimeerd verloop; de beide me dailles door „O. O." beschikbaar ge steld blijven aan „O. O." Echtpaar woont al 62 jaar in Gerrit Doustraat Vóór de deur van een huisje in de Gerrit Doustraat staat een ereboog met de vermelding 18891954. In dit huisje woont al 62 jaar het echtpaar KuivenhovenDirkzwager. 30 Mei a-s. vieren zij hun 65-jarige echtver eniging. Beide echtgenoten zijn ge boren Leidenaars. De man is 87 jaar, de vrouw 92 jaar. Het is jammer, dat de bruidegom van dit bruidspaar het bed moet hou den. Hij klaagt over verval van krachten, maar duidelijk weet hij nog alles te vertellen van het jaar 1896, toen hij als zelfstandig tuinder zijn planten en kassen verwoest zag door een hevige hagelstorm. Sindsdien heeft de heer Kuivenhoven verschil lende werkzaamheden verricht. De laatste dertig jaar voor hij gepension- r.eerd werd heeft hij gewerkt bij de firma Tieleman en Dros. De heer Kuivenhoven is oud-secre taris van de woningbouwvereniging „Eigen Haard". Onder enige kolos sale bloemstukken in het gezellige kamertje van het echtpaar, dat door de oudste dochter des huizes wordt verzorgd was er ook één van deze woningbouwvereniging. De 92-jarige mevr. Kuivenhoven is nog zeer kras voor haar leeftijd. Zij herinnert zich nog goed de tijd, dat zij in het huisje aan de Gerrit Dou straat introk. In de 62 jaar is er rond om veel nieuws bijgebouwd, het laatst het Rijkszuivelstation aan de Vreewijkstraat, waarvoor tientallen jaren geleden, aldus mevr. Kuiven hoven, al een stuk grond werd gere serveerd. Het echtpaar heeft 5 kinderen en 22 kleinkinderen. Omdat de heer Kuivenhoven bed legerig is, geven wij een foto van het echtpaar bij het 60-jarig huwelijks feest.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2