RIJNSTREEK Feestelijkheden in Alphen bij bezoek van koningin DUINSTREEK Koninklijk bezoek Bouwdoos voor prinses Marijke zal koningin worden aangeboden Dodelijk ongeval Leidse kantonrechter stelde Moeke Koomen in het ongelijk DINSDAG II MEI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Na zeer vele besprekingen, welke uiteraard ten nauwste afhankelijk waren gesteld van het reispogrram- ma van het koninklijk paar, heeft het daartoe in het leven geroepen Oranje-comité 1954 te Alphen aan den Rijn gisteravond in het raadhuis bekend gemaakt de volledige plan nen van de feestelijkheden, ter op luistering van het bezoek van de ko ningin en de prins aan de Rijnstreek op 20 en 21 Mei. Het bezoek van het koninklijk paar beperkt zich voor wat Alphen aan den Rijn betreft slechts tot de eerste dag, waartoe dan ook het onderstaand plan strekt. Des morgens om 9 uur zullen de klokken worden geluid. Op hetzelfde tijdstip vangt de tractatie van de kin deren aan en uitreiking van papieren Vlaggen aan de kinderen van de kleuterscholen. Prins op bezoek. Van 9.30 tot 10.30 vinden poppen kastvoorstellingen en andere attrac ties plaats op het schoolplein van de school met de Bijbel aan de Hooft- straat, op het plein van de Da Costa- school in de gelijknamige straat, op het sportterrein van het Chr. Ly ceum aan de Steenstraat, het Sta tionsplein naast hotel „Toor". Om 11.15 uur wordt Z.K.H. Prins Bernhard verwacht bij het raadhuis. Een kwartier later worden de kinde ren getracteerd van de lagere sdholen in hun eigen schoolgebouwen. Ook zij ontvangen papieren vlaggen. De leerlingen van de 4, 5e 6e en 7e klas sen marcheren daarna naar een gere serveerd gedeelte bij het raadhuis. Uit organisatorische overwegingen worden de ouders geadviseerd jon gere kinderen zelf onder eigen hoede te nemen. Om 11.45 verlaat Prins Bernhard het raadhuis voor een bezoek aan enige Alphense bedrijven. In dit ka der wordt de prins ontvangen door de industriële club te Alphen aan den Rijn. Kon. Mil. Kapel. Om 12 uur wordt voor het raad huis door de Koninklijke Militaire Kapel o-l.v. kapitein Rocus van Iepe ren een concert gegeven, dat om 13 u. toesloten wordt met het spelen van het Wilhelmus, op het tijdstip, waar op H.M. de Koningin bij het raad huis aankomt. Om 13.30 uur vertrekt 't koninklijk paar van het raadhuis naar Avifauna, waar de lunch wordt gebruikt. Om 14.30 uur vertrekt koningin Juliana van Avifanna voor een bezoek van ongeveer 1 uur aan de Martha Stich ting te Alphen aan den Rijn. Op hetzelfde tijdtsip vertrekt Prins Bernhard van Avifanna naar Ha- zerswoude. Om 15.30 uur verlaat koningin Ju liana de Martha-Stichting voor haar bezoek aan Rijnsaterwoude. Van 16.0-016.30 uur speelt de voormelde Militaire Kapel op het ter rein van de V.V. „Alphen" ter in leiding van een voetbalwedstrijd tus sen het garnizoenselftal uit Utrecht en een elftal, samengesteld uit spe lers van de plaatselijke voetbalver enigingen, welke wedstrijd om 16.30 uur aanvangt. Bij deze gelegenheid zullen speciale Alphense shirts in ge bruik worden genomen (wit met ro de kraag en zwarte ster, het wapen van Alphen), welke shirts het ge schenk zullen zijn van het Oranje Comité. De spelers zullen een rode broek dragen. Pretmarkt. Van 18.30 tot 23.45 uur wordt op het terrein van de Ijsbaan een pret markt gehouden door Alphense win keliers. Er zullen daar nog enkele attracties aanwezig zijn, zoals zweef molen, schiettent enz. Tijdens deze pretmarkt zullen de plaatselijke mu ziekverenigingen „Crescendo" en „Arti et Religione" concerteren en haar actie inluiden voor nieuwe uni formen. Van 19.30 tot 21.00 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk aan de Julianastraat een concert gegeven. Hieraan wer ken mede, dat Rijnlandse Orkestver eniging o.l.v. de heer Bouw Lemkes, de Chr. Gem. Zangver. „Con Amore o.l.v. de heer G. J. v. Vliet, het Dub bel Mannenkwartet „Euphonie" o.l.v. de heer D. v. Vliet, de Herv. Zang- ver. „Jubilate Deo" o.l.v. de heer D. v. Vliet, terwijl de heer en mevr. Bouw Lemkes en Jeanne Lemkes Vos op de viool zullen musiceren en de heer Willem Goedhart het orgel zal bespelen. Om 21 uur zal de drumband van de Nationale Reserve, Gewest Zuid- Holland (uit Den Haag en Leiden) een rondgang maken door de ge meente, met de plaatselijke afdeling van de N.R. De volgende route wordt door de band gevolgd: start bij de Leerhoeve (Hooftstraat), Aarkade, Bloemhofstraat, Van Boetselaerstraat, Toussaintplein, Vondelstraat, Jong- kindt Coninckstraat, Raadhuisstraat, Pieter Doelmanstraat, Julianastraat, Prins Hendrikstraat, Stationsstraat, Gaslaan, Dr. Lovinklaan, Sint Joris- plein, Schoolstraat, Julianastr. Burg. Visserpark, einde op het Raadhuis plein, waar om 22 uur tot slot een taptoe wordt gegeven. De feestelijkheden worden beslo ten om 23 uur met een schitterend vuurwerk op het IJsbaanterrein. De route waarlangs het Koninklijk Paar komt en gaat, alsmede de be drijven welke door de Prins zullen worden bezocht, zullen bekend wor den gemaakt, zodra een en ander definitief vast zal staan. Actie voor uniformen. Zoals wij dezer dagen berichtten voeren de plaatselijke muziekverenigingen ge zamenlijk een actie om in het bezit te komen van uniformen. Uit de bur gerij is inmiddels een comité samen gesteld, dat deze actie ondersteunt en warm aanbeveelt. De actie zal starten tijdens de pretmarkt op Don derdag 20 Mei a.s., des avonds om 18.30 uur op het IJsbaanterrein. Het comité van aanbeveling en van actie wordt gevormd door de volgen de personen: weth. A. J. Dekker, mr. R. H. Samsom, H. J. Jansen, C. Ver- ruijt, mevr. HerbigHofstee, H. Bro- kaar, Ph. J. G. Roest, G. J. v. d. Kolk, P. Groenhart, H. Korthals, L. C. Slootjes, J. S. Deurloo, W. S. v. d. Meent, mr. J. Loef en de heren Th. Feenstra en D. Boerefijn, voorzitters resp. van „Crescendo" en „Arti". HDC. De Hoornse Damclub te Alphen aan den Rijn heeft in haar jaarvergadering tevens op feestelijke wijze met de dames der leden onderstreept het behaalde kampioen schap en de promotie naar de hoofd klasse van de Leidse Districts Dam- bond. In groep I was de heer C. Zijlstra verreweg de sterkste en werd voor een jaar in het bezit gesteld van de wisselbeker. De tweede prijs moest gedeeld worden door dc heren C. Verboom en G. v. Winkel. In groep II was de strijd feller geweest. P. Spek en L. Verdegaal moesten drie extra wedstrijden spelen, waarbij de eerste winnaar werd en L. Verdegaal ge noegen moest nemen met de tweede plaats. C. Z|jlstra en C. Looijenstein ontvingen een prijsje voor het hoogst aantal punten in de competitie van de le en 2e k. van de L.D.D.B. Behalve een tractatie bestond het feestelijk gedeelte uit gezelschapsspe len. O.a. werd een sjoel-wedstrijd ge houden voor paren. In groep I be haalden mevr. v. Klaveren en T. Vergunst de le prijs. M. v. d. Vaart en A. v. d. End werden tweede. In groep II werd de le pr|js behaald door L. Verdegaal en A. Verboom, de 2e prijs door mevr. v. Klaveren en N. Uithol. In groep III waren mevr. Baart en C. v. Klaveren de eersten, mevr. v. d. End en J. Dissel volgden als 2e. Bloemen en sigaretten vorm den de prijzen. Ook deze prijzen werden door de voorzitter, de heer M. 'de Groot uitgereikt. Zowel het jaarverslag van de secre taris als dat van de penningmeester waren in optimistische toon gesteld. Verkiezingen vonden vanwege het feest niet plaats! BOSKOOP VOORLOPIG VOOR EEN JAAR „HET ZUIDERBAD" Nu de lang verbeide zomer be trekkelijk plotseling zijn intrede heeft gedaan, is dit voor Boskoop temeer een verblijdend feit, omdat bekend is geworden, dat „Het Zui- derbad" op Zaterdag 15 Mei a.s. voor het publiek zal worden geopend. Zo als gemeld, liét het zich aanzien, dat deze voor Boskoop onmisbare gele genheid, in verband met een nieuwe oeververdediging in de Gouwe, zou verdwijnen. Na vele besprekingen met leidende figuren van de Prov. Waterstaat in Zuid Holland en an dere betrokken instanties, is dit ge vaar voorlopig voor een jaar ten goede gekeerd. Naar verluidt zullen in de loop van dit jaar van verschil lende zijden alle mogelijke pogingen in het werk worden gesteld om, in welke vorm ook, een zwembad in de Gouwe te behouden. Voorlopig prijst Boskoop zich voor een jaar gelukkig enhoop doet leven DE KWAKEL Geboren: Johannes Maria 2 OUD-ADE LAND ARBEIDERSBOND ST. DEUS-DEDIT JUBILEERT Op passende wijze heeft de afde ling van de Landarbeidersbond haar 25-jarig bestaan gevierd, 's Morgens werd begonnen met een H. Mis uit dankbaarheid met algemene H. Com munie van de leden. Bijna allen wa ren hierbij 'tegenwoordig, 's Avonds tot besluit een gezellige avond in café De Vrije- en Lage Boekhorst. Jammer was het, dat twee leden met hun dames verhinderd waren wegens ziekte. Ze hebben veel moeten mis sen. Het was een avond vol goede ontspanning. Muziek, zang en voor dracht, werd in overvloed geboden. Ook de geest. adv. pastoor Th. Lampe was op het feest aanwezig en sprak woorden van waardering voor het werk van de bond en richtte een felicitatie tot het bestuur. Namens het hoofdbestuur sprak de heer Meester en reikte aan vier leden het diploma met insigne uit voor 25-jarig onafgebroken lidmaatschap van de KAB. Het was alles bij elkaar een mooie, gezellige dag die de leden nog lang zal heugen en de organisatoren .cliijici} iviüiid van 1 1 1 van Zijl en J. Soppe; Wilhelmina I en hun medewerkers tot eer strekt. Theodora Martina Maria d. van A. W. J. Onderwater en J. M. Oster kamp; Bernardus Albertus Gabriel NOORDEN Jaarverslag Coöp. Boerenleenbank. 1 jaurversiuy Maria z. van A.C. F. M. ten Holder In de zaa, van de We<L A Kuyl werd de jaarlijkse algemene vergade ring gehouden o.l.v. de heer M. P. v. d. Weyden. De voorz. zei in zijn openingswoord, dat het afgelopen jaar, economisch en M. A. L. J. Koopmans; Gerardus Jacobus z. van J. H. Alen en M. van Leijenhorst; Pieter z. van D. C. Tijs terman en M. M. de Visser; Wilhel mina Maria d. van M. J. Verhoef en J. Sitvast; Sarina Gerardina d. van gezjenj eengunstig jaar genoemd kan G. Boes en S. de Bokx. (worden. Een gunstige betalingsbalans Ondertrouwd: Cornells Johannes en een toename van de deviezenvoor- raad tot 400 millioen gulden. Voor de tuinders echter is voor zichtigheid geboden, vooral wat be treft het bouwen van kassen. Zij mo gen zich daarmede niet al te diep in de schuld steken. De handelseconomie van Duitsland, de heffingen op groen ten in Engeland en de houding van België zal op de prijzen ongetwijfeld van invloed zijn. De bloembollenexport was evenals vorige jaren van grote omvang en er waren goede prijzen gemaakt,, ook de akkerbouw was als geheel rendabel. De rekening over 1953 sloot met 'n bedrag van 2.218.604,28. De balans met 1.025.554,65. De verlies en winst rekening met 31.208,94. De winst groot ƒ2.515,88 werd toegevoegd aan de reserve. De heer G. Mourits vroeg om toe lichting over de post diverse uitga ven van 10.312,78; de heer W. Pie- tersen over het salaris van de kassier en de heer Jo Mourits over het pen sioen van de kassier. Al de vraag- Gerardus van Vliet en Sophia Maria van der Burg. Getrouwd: W. B. Smit en E. M. van Zeist. Overleden: Edward Walter Pol man 7 mnd.; Elisabeth Stok 71 j-, wed. van J. Roos. HAZERSWOUDE (H. R.) Donderdag 20 Mei, de dag dat de koningin de gemeente zal bezoeken, zal voor de jeugd, maar ook voor de volwassenen een onvergetelijke dag worden. Tegenover het secretarie zal een tent voor 1200 personen geplaatst worden, 's Middags komt voor de jeugd de heer H. Zoutenkamp met z'n schimmenspel. De kinderen van het Dorp worden mét e^ra buzsén hregen een bevredigend ant- T' I \i.-rwirrl rtuv Hp rinnr hpn crpe;tp|Hp vra- naar de Rijndijk gebracht evenals 'a avonds de volwassenen, dan zullen de Bietenbouwers van de K.R.O. op treden. Om ongeveer tien over vijf zal de koningin arriveren. ROELOFARENDSVEEN „De Vrije Vliegers". Wedvlucht vanaf Vilvoorde, afstand 142 km. Aankomst eerste duif 10.18.38. Snel heid 1031 mtr. Uitslag: 1 en 9. Jac. Rietbroek; 2. J. v. d. Stam; 3. M. v. Veen; 4 en 8. C. v. Veen; 5 en 6. R. Paauw; 7. S. Hoogenboom. GEMEENTERAAD KOUDEKERK De gemeenteraad kwam Maandag avond in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van bur gemeester mr. De Herder. In verband met verhoogde uitga ven en vermeerderde gemeentesub sidie moest de begroting van de dienst voor Maatschappelijke Zorg voor 1953 worden gewijzigd. Hieraan leg de de raad geen moeilijkheden in de weg. Goedgekeurd wordt de rekening van dezelfde dienst over 1953, slui tende met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 8889,59. B. en W. stellen de raad voor gel den te voteren voor de aanschaf van kleding en uitrusting voor het brand weerpersoneel. Uit de toelichting blijkt, dat het er om gaat de mannen van waterdicht 3 kleding te voorzien. Bovendien merkt de voorz. op, dat ook in verband met het a.s. bezoek van de koningin het uiterst wenselijk moet worden ge acht, dat de leden van het corps ge üniformeerd zijn. De heer Maat voelt er niet veel voor, om alleen voor vlagvertoon een bedrag van 1500.uit te trekken. Uit de nadere toelichting van de voorz. blijkt, dat de aanschaf door het bezoek van H. M. alleen wat ver haast is, doch dat het noodzakelijk moet worden geacht deze mensen behoorlijk uit te rusten. De heer v. Hemert had deze mate rie graag b|j de behandeling der be groting igezien. Hij is voor het plan van B. en W. Na enige discussie wordt het voor stel z.h.s. aangenomen. In verband met het a.ci bezoek van de koningin, stellen B. en W. voor, een crediet van 1000,be schikbaar te stellen. Mogelijk zal dit crediet moeten worden overschreden. uitvoering der plannen ligt in handen van het Oranjecomité, dat voor de eigenlijke feestviering een rondgang door de gemeente zal ma ken. Vierhonderd kinderen worden getracteerd, bloemen zullen worden aangeboden, terwijl ook een bouw doos, ontworpen door de gemeente architect en vervaardigd door ver schillende fabrikanten en ambachts lieden ter plaatse aangeboden zal worden voor prinses Marijke. De heer v. Hemert vraagt, of het crediet niet al te zeer zal worden overschreden. De voorz. zegt daar voor niet bang te zijn. De heer Geer lof juicht het voorstel toe. De heer v. Veen vraagt, of het comité, dat h|j overigens volkomen vertrouwt, niet al te zeer de vrije hand krijgt. De voorz. zegt, dat hij als erevoorz. van het comité alle vergaderingen bij woont, en de indruk heeft dat er zo zuinig mogelijk wordt gewerkt. Z.h.s. besloten. Daar deze regeling aansluit bij die van het Rijk, wordt door niemand enig bezwaar gemaakt. Zo wordt ook de Kinderbijslag verordening vastge steld. Het tekort van de dienst der ge meente over 1953 kan worden terug gebracht van ruim f 19.000 tot 16.487,74, hetgeen een begrotings wijziging met zich brengt. De raad besluit daartoe z.h.s. Bij de rondvraag komt de heer Geerlof terug op het besprokene in de vorige raadsvergadering aangaan de de plantsoenen achter de huizen in de Hooge Waard. Hij vraagt zich af, of het hieraan bestede geld niet zal blijken weggegooid te zijn, ge zien de vernielzucht van de jeugd. Hij had liever gezien, dat de grond bij de huizen was getrokken. De heer v. Hemert meent, dat alsdan minder kosten gemaakt zouden zijn. Weth. v. Vegten wijst op onze ar moede aan plantsoenen. Behalve dat de vernieling der bestaande plant soenen wel meevalt, doet het plant soen, dat de heer Geerlof bedoelt nog dienst als afscherming, waardoor voor de bewoners aan weerszijde van het beplante stuk grond meer vrijheid ontstaan is. De burgemeester zegt, omtrent vernielingen geen klachten te hebben ontvangen. Weth. v. Veg ten w|jst ook nog op de opvoedkun dige waarde, die er in een goede be planting steekt. De heer v. Hemert zegt geruchten te hebben gehoord, als zou de wo- ningbouwver. „Goed Wonen" van de a.s bewoners sleutelgeld eisen. Dit wordt ten stelligste door de voorz. ontkend. Wel wijst deze er op, dat er een regeling is, waardoor alle be woners verplicht zijn, een waarborg som van 50.te storten, hetgeen door de heer v. Hemert rijkelijk hoog wordt gevonden. VALKENBURG Geboren: Koenraad zn van K. v. d. Horn en J. Bol. Ondertrouwd: W. Neuteboom 22 jaar en H. A. A. v. d. Geer 19 jr. Getrouwd: C. Schalkers en K. van D|jk. woord op de door hen gestelde vra gen. De heer A. Vink werd met grote meerderheid in het bestuur herkozen en J. van Diemen werd met meerder heid van stemmen als lid van de Raad van Toezicht herkozen. Vaststelling bedragen, bedoeld in art. 5 en 6 van het H.R. Ar. 5. Spaargelden van alle inleg gers tezamen, door het bestuur alleen 967.582,50 en met goedkeuring van de Raad van Toezicht tot een bedrag van ƒ1.161.099,In lopende rekening door het bestuur alleen 229.500, en met toestemming van de Raad van Toezicht 306.000, Met goedkeuring van de Centrale Bank volgens c 1 ƒ47.882,45 en vol gens c 2 95.764,90. Art. 6. Het bestuur alleen kan aan één lid een voorschot of crediet ver strekken van 4000,en met toe stemming van de Raad van Toezicht 8000,De bank telt thans 143 le den; in het afgelopen jaar waren er 15 nieuwe leden toegetreden en 3 afgeschreven. Er zijn in omloop 891 spaarboekjes, 115 kinderen namen deel aan het schoolsparen. 102 lopen de rekeningen zijn er waarvan 31 met crediet en 71 zonder crediet. ZEVENHOVEN Toen Henk Sprong gistermiddag bij het z.g. staliboenen in de boerderij van Van Smooreburg aan de Kous- weg bezig was met het schoonmaken van een zoldertje boven de veestal, is hij vermoedelijk achteruitlopend van de verhoging afgestapt en van een hoogte van pl.m. 2 m. met zijn hoofd op de cementenvloer terecht gekomen. Toen de knecht, die in de buurt ook aan het werk was, ter plaatse kwam, bleek de ongelukkige reeds te zijn overleden. De heer en Leent je Clazing NOORDWIJKSE KAMPEERZAAK Mevrouw J. J. C. KoomenHuls bosch, beter bekend als „Moeke Koomen van het kampeercentrum in het Langeveld", die reeds meerdere malen op grond van overtreding van de Noordwijkse Kampeerverordening veroordeeld werd, kreeg ook gisteren voor de Leidse kantonrechter onge lijk. De uitspraak luidde ƒ10,of 4 dagen hechtenis. Tegen dit vonnis heeft Moeke Koomen beroep aange tekend Voordat zij zelf in het beklaagden bankje plaats nam, verschenen er ze ven Amsterdamse jongens voor de kantonrechter. Zij werden er van be schuldigd zonder toestemming van de burgemeester van Noordwijk ge kampeerd te hebben in een uit ste nen opgetrokken schuurtje in het Langeveld De jongelui waren van mening, dat zij niet bij Moeke Koo men hadden gekampeerd, maar „ge logeerd". Verdachte IJsebrands zei- de, dat hij telefonisch geïnformeerd had naar logeergelegenheid en dat hij met zijn vrienden in goed veertrou- wen naar Moeke Koomen was ge gaan, die een vergunning had voor logeergasten. Daarom had hij het Overbodig geacht, om ook ook nog eens naar de burgemeester te gaan De ambtenaar van het O.M. achtte overtreding van artikel 1 van de Kampeerverordening bewezen en eiste 5,boete of twee dagen hech tenis. De uitspraak luidde ƒ3,of 1 dag. Definitie tran logement. Moeke Koomen ontkende deze keer gelegenheid tot kamperen te hebben gegeven. De jongens logeer den bij haar en zij had een logements vergunning. De ambtenaar van het O.M. was het hiermede niet eens en waarschuwde de verdachte voor het conflict met de gemeente Noordwijk. Er waren hier slechts twee wegen: tot overeenstemming komen met de gemeente of het kampeerbedrijf staken. Hij eiste 15,of 6 dafgen hechtenis. Mr. de Hollander, die Moeke Koo men verdedigde, wees er op, dat zijn cliënte eigenlijk een dubbel bedrijf heeft: een logement en een kam peerbedrijf. Voor het eerste heeft zij een vergunning van de bedrijfs-Ho- Koninklijk bezoek. In verband met het aanstaande bezoek, dat de koningin aan deze gemeente zal brengen, heeft de burgemeester zich in een rondschrijven tot de ingeze tenen gericht met enkele bijzonder heden omtrent dit koninklijke be zoek. H.M. zal om ongeveer 11.30 uur te Zevenhoven aankomen bij het ge meentehuis. De te volgen route zal zijn vanaf Noorden (Piashuis) waar de koffie zal worden gebruikt, via de Noordse Dorpsweg, Molenweg, Zuid einde, Dorpsstraat en verder rich ting Nieuwveen over het Noordeinde en Liemeer. Gezien de zeer korte tijd, die H.M. in Zevenhoven zal kunnen vertoe ven, zal zij de auto niet verlaten. Bij het raadhuis zal aan haar het ge schenk van de gemeente worden aan- tevens zal zij vanaf die de kleine landbouwtentoon stelling, welke is opgesteld recht te genover het gemeentehuis, bezichti gen. .Voor ouden van dagen, invaliden, alsmede ook voor de genodigden zullen zitplaatsen worden gereser veerd voor het raadhuis. De burgemeester spoort tenslotte al-' le ingezetenen aan te vlaggen. Geboren: Joseph A. W. z. v. J. G. Vergeer en H. M. M. de Boer; Cor nelia P. d. v. Th. van der Meer en J. T. Markwat; Riohardus A. A. z. v. G. P. Heemskerk en H. P. Bosman; Agatha H. d. v. B. L. de Haan en J. Spek; Petrus z. v. F. Rjjneker en M. P. A. Brouwer; Reijertje d. van J. Voshart en C. Hoogendoorn; Gerar- da H. M. z. v. A. L. van der Zwet en Th. M. Verdam. Gehuwd: Izaalc A. van Tol 27 j. STOMP WITK ST. LAURENTIUSHORDE GAF OUDERAVOND Na maandenlange voorbereiding en repetities gaven de welpen en oud-welpen een ouderavond in de zaal van „Het Blesse Paard". Akela Nel v. d. Borst sprak een woord van welkom tot pastoor Sistermans, aal moezenier Miedema, de staf van de gidsen en alle ouders en belangstel lenden. Eigenlijk moet een ouder avond niet te veel gegeven worden, want dan zou, door de maanden van voorbereiding, het eigenlijke doel niet bereikt kunnen worden, aldus Akela v. d. Bosch. Vervolgens werd het doek getrokken en brachten de wel pen hun gezongen welkomstgroet met het lied „Hier is de Laurentius- horde". Voor dit nummer hadden de welpen zich geplaatst achter een scherm, waar zij hun hoofd door ge stoken hadden. Een aardige vondst. Voor de pauze presenteerden de wel pen liedjes en spelletjes, die hun be koring kregen door de ongekunstelde houding van de welpen en de kin derlijke uitbeelding. Ook de aanwe zigen mochten nog mee doen n.l. aan een spel. Na loting kreeg W. v. Vliet de eerste prijs een koekoeksklokje en pastoor Sistermans de 2e prijs een koekschaal. Het slot bracht voor Akela v. d. Bosch een verrassing n.l. het in alle stilte voorbereidde A.B.C, van de welpen. Van A. (is 't afscheid) tot Z. (is de zegen waarmee God u zal-lonen) gaven de welpen voor el ke letter van het alphabet uiting aan hun dank nu Akela v. d. Bosch bin nenkort naar Canada gaat vertrek ken. Namens de welpen en leidsters overhandigde pastoor Sistermans de Akela een kruisbeeld als dank voor het jarenlange volhouden bij tegen slag. Het is heel wat om acht jaar lang op te trekken met de welpen, ze aan de gang te houden en op te voe den in christelijke geest, het leiden van de kampen enz. Als persoonlijk acndenken overhandigde de pastoor de door hem gewonnen koekschaal. Akela v. d. Bosch was dankbaar, dat zij leidster heeft mogen zijn. Veel heb ik geleerd in deze jaren, waar ik anders niet toe gekomen zou zijn en om dit te tonen bood zij de horde een prachtig St. Jorisbeeld aan, dat een ereplaats zal krijgen in het hordehol. Het slot werd de bekende Concert- probe. welke ingestudeerd door dhr Coppendijk en begeleid door de heer J. Suyten een geweldig succes werd voor spelers en dirigent. reca. Het verblijven in een logement wordt volgens de betreffende Kam- peer-verordening niet als kamperen aangemerkt. Een uitvoerige discus sie volgde over de vraag, of de drie stenen gebouwtjes op 'het kampeer terrein van Moeke Koomen be schouwd konden worden als loge menten. De verdediger vond van wel, want er was een vergunning voor afgegeven. De ambtenaar van het O.M. kon deze mening niet onderschrijven. Hij achtte het zeer moeilijk om precies te definiëren, wat een logement is. In zekere zin kan men het slapen in de tent van een ander ook wel kam peren noemen. De feitelijke toestand was naar zijn mening echter zó, dat hier van kamperen moet worden, ge sproken. Logeren is iets anders. Er werd nog gediscussieerd over de vraag, of de mogelijkheid van het verstrekken van warme maaltijden niet in de richting van logeren ging. Absoluut niet!, luidde het ant woord en de ambtenaar van het O.M. bleef bij zijn eis. Ook de kantonrechter bleek van mening, dat Moeke Koomen in over treding was en veroordeelde haar tot 10,boete of 4 dagen hech tenis. Moeke Koomen zelf had weinig waardering voor hetgeen men gezegd had over het verschil tussen een kampeergelegenheid en een logement. Zij hield vol, dat zij een logement ex ploiteerde en tekende daarom tegen de uitspraak hoger beroep aan. KATWIJK AAN DEN RIJN Geboren: Desiree, dr van P. Goe- maat en J. P. Heemskerk; Jan, zn van P. Schoneveld en M. M. Ver meulen; Arendje, dr van P. van den Oever en A. van Duyn; Jannetje H.. dr van J. M. de Wit en A. Voort; Pie ter, zn van C. van Beelen en M. Plug; Lena, dr van J. van Rijn en J. G. Boanekamp. Ondertrouwd: W. A. Vorsten en L. Versteeg; J. van der Plas en J. van der Zwan; W. van den Oever en J. Rous; H. A. Visser en G. van den Berg; A. B. Schaap en A. E. van Beelen; J. A. van Duyn en J. Haas noot; J. Kraayenoord en M. van Rijn; J. de Bruyn en H. Berkheij; A. van Duyvenvoorde en A. Sip; P. J. Hui- berts en M. C. Lange; N. Messemaker en J. C. van Beelen. Getrouwd: M. A. van der Zwan en J. C. van Beelen; H. van Duyn en K. Schuitemaker; G. Holsteijn en L. Kromhout; T. Oudshoorn en K.,van der Plas; G. Kindt en L. van der Plas; C. van der Meij en W. Dop- penberg; L. van Beelen en M. van Duyvenvoorde; D. van Beelen en J. van der Plas; D. Hazenoot en A. Ro vers; A. den Hollander en J. v. d. Plas. Overleden: C. van der Plas 69 j.; F. J. Erents 64 j.; A. van der Bent 73 j.; T. Vlieland 72 j.; H. Schaddé van Doorn 70 j. WARMOND Hulp voor Dussen Zoals bekend heeft de gemeente de bij de storm ramp van vorig jaar zo zwaar ge troffen gemeente Dussen in Noord Brabant geadopteerd. Hoe zwaar die gemeente getroffen is, kan men zien aan de foto's hierover die in de étalage van de fa. de Goede aan de Baan ter bezichtiging zijn neerge legd. Om alle schade te kunnen her stellen, is naast de bijdragen van het Rijk en het Nationale Rampen fonds nog een bedrag nodig van 10.000.Het plaatselijk adoptie comité heeft zich tot taak gesteld dit bedrag bijeen te brengen. Voor dit doel wordt deze week huis aan huis gecollecteerd op lijsten. Warmond, dat altijd een warm hart getoond heeft voor hen die hulp nodig heb ben, zal ook ditmaal zeker niet de verwachtingen van het adoptie comité teleurstellen. Tot typiste ter secretarie is be noemd mej. A. Koks. Ondertr.: Leonardus J. A. v. Leeu wen, 25 j., te 's Gravenhage, en Ja- coba M. Meskers, 20 j.; Anthonius J. v. d. Jagt, 28 j., te Ter Aar, en Maria Fr. Kokshoorn, 27 j.; Jozef A. F. v. Winsen, 24 j., en Agatha M. de Vroo- men, 23 j. Geh.: Hendrikus van Gerven, 30 j., te Rosmalen, en Maria C. v. d. Zwet, 31 j.; Cornelis N. v. Schie, 31 j., en Cornelia A. M. Heemskerk, 30 j.; Wilhelmus F. M. Schimmel, 24 j., te Leiden, en Cornelia W. v. Hulst, 21 j.; Cornelis J. A. v. d. Voorn, 28 j., en Wilhelmina C. Hekker, 27 j. VOORSCHOTEN Uitreiking prijzen Koninginnedag Onder overweldigende belang stelling heeft gisteravond de uitrei king plaats gehad van de diverse prijzen, die bij de wedstrijden en spelen op Koninginnedag gewonnen zijn. De voorzitter van de K.W.V. de heer B. Hoogwerff Kroon, dank te de medewerkers, waarbij hij de wens uitsprak, dat allen het vol gend jaar weer even enthousiast mee zouden doen. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven dankte de „wakke re" K.W.V. voor het feest aan de be volking bereid en spr. bracht zijn gelukwensen over voor het slagen van dit feest. Een warm applaus be zegelde deze woorden. De uitrei king van de vele prijzen nam veel tijd in beslag. Een bijzonderheid is echter ongetwijfeld, dat de commis sie voor de bromfiets-puzzlerit niet alleen prijzen had voor de deelne mers, maar bovendien de medewer kers, o.m. degenen, die de controle posten hadden bezet, een aandenken kon aanbieden, waarin een op schrift herinnert aan deze feesten.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2