Deskundigen verwerpen de tumor maar ontdekten cyaankalisporen Gerrit de Stotteraar werd Zaterdag opnieuw gegrepen St. Jorismarsen trokken voor de 8e maal door Oegstgeest Roode Kruis hield Voorlichtingsdagen Liefde tot de naaste is het fundament van „Het Roode Kruis" iMAANDAG 10 MEI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 Zaterdagmiddagzitting proces Berkelse moordzaak Bezwarende verklaringen Na de wel zeer bezwarende ver klaring, die de voormalige dienst bode in liet doktersgezin te Berkel Zaterdagmorgen voor de Haagse Rechtbank, waar thans het proces te gen de arts gehouden wordt, aflegde, heeft de rechtbank enkele chemici en doktoren gehoord, die tijdens de ziekte of na het overlijden van de doktersvrouw bij deze zaak betrok ken zijn geweest. Zoals uit de verhoren van de laat ste dagen der vorige week gebleken is, ligt het zwaartepunt van de zaak momenteel bij de poeders, die de overleden vrouw door haar man ge geven zijn en zij een kleine hoe veelheid cyaankali, die de beschuldig de arts kort voor de dood van zijn vrouw na een spoedbestelling in huis gekregen heeft. Kort na het overlijden van de vrouw werd geconstateerd, dat de cyaankali verminderd was, terwijl 'n deskundige, die in opdracht van de justitie de zaak in onderzoek nam, vochtige cyaankali aantrof, waardoor dus het gewicht niet nauwkeurig meer kon worden vastgesteld. Prof. Froentjes, de regeringsdes- kundige, verklaarde Zaterdag posi tief, dat in de poeder, die de overle den doktersvrouw ingenomen had, cyaankali aanwezig was geweest. Er ontspon zich toen tussen de rechtbank, de deskundige en de ver dediging een debat over technische kwesties, die de hoeveelheid van het vergif en de uitwerking daarvan be handelden. Voorts vroeg een van de verdedi gers of prof. Froentjes de manier van behandelen een gedeelte van de cyaankali in de poeder verwerken en het te kort later met een weinig vloeistof aanvullen aanvaardbaar achtte voor een intelligent mens. De professor achtte dit niet zo on waarschijnlijk, omdat men getracht had de indruk te wekken, dat bij de groothandel een fout gemaakt zou zijn. Dr. Ilulst: „Geen tumor". i Tijdens het verhoren van de des kundigen, legde o.m. de 79-jarige Leidse gerechtelijk-geneeskundige, dr J. P. L. Hulst uit Leiden, een verkla ring af. Hij had de gerechtelijke schouwing op het lichaam van de overledene verricht. Hij wist toen niet dat er cyaankali in het lichaam zou zitten;alleen had hij van een tu mor in de hersenen vernomen. Dr. Hulst had echter aanwijzingen ge vonden die wezen in de richting van vergiftiging door cyaankali. Het was zeer wel mogelijk, aldus dr. Hulst, dat de patiënte nog enige uren heeft geleefd nadat zij cyaankali heeft in genomen, hoewel het normaal is dat de dood sneller intreedt. De verschijnselen van de vergif ti- gingsdood door cyaankali zijn o.m. verstikking; hiervan had dr. Hulst symptomen aangetroffen. Huisarts: „Onbegrijpelijke dood". Dr. D. A. G. ten Berg, een 45-jarig diging, dat hij geen oorzaak had kunnen vinden voor de hoofdpijnen van zijn patiënte, met dien ver stande dat in ieder geval de aanwe zigheid van een tumor was uitgeslo ten. Dat het slachtoffer weinig belang stelling voor haar huis en haar kin deren had gehad gedurende enige tijd behoefde volgens dr. Ten Berg niet pathologisch te zijn; zij voelde zich niet goed en was vermoeid, doordat zij een drukke huishouding had. Als antwoord op een vraag van de verdediger mr. Huygens of het slachtoffer in staat geweest zou zijn tot een wanhoopsdaad, in de toe stand waarin zij zich bevond en ge zien haar huiselijke moeilijkheden be schreef dr. Ten Berg de toestand van zijn patiënte als pathisch maar niet depressief. Tijdens dit gehele verhoor stelde de verdediger vaD de arts, mr. Huy gens vragen, waarbij hij steeds me dische termen gebruikt. De presi-1 hoofdblad). dent, mr. Ve'droan, interrumpeerde, bij een dergelijke vraag, met: „Wat betekent dit eigenlijk?" Mr. Huy gens antwoordde: „ja, dat weet ik ook niet Pharmacol oog: „Vergiftiging". Aan het slot van deze middagzit ting vroeg mr. Huygens aan een pharmacoloog, die ook bij het onder zoek Toetrokken is geweest, of hij van mening was, dat de van moord be schuldigde arts een zeer sterk mo tief voor het vermoorden van diens vrouw moest hebben gehad, omdat hij met zoveel haast de cyaankali be steld had, terwijl hij wist, dat de rei ziger van een pharmaceutische fa briek de volgende dag zou komen De pharmacoloog zeide hierop geen antwoord te kunnen geven, maar de officier van justitie merkte op, dat hij deze vraag wel beantwoorden kón en dit antwoord gaarne te zijner tijd aan mr. Huygens zou willen mededelen. De conclusie van het onderzoek, dat de pharmacoloog had verricht, was, dat de dood van de dokters vrouw te wijten moet zijn aan cyaan kali-vergiftiging. (Voor het verslag van de heden morgen gehouden zitting, zie men het Pater Leppich in Roermond: Drie vrachtauto's gestolen goederen Gezinsleven hier nog niet „geatomiseerd" De in Duitsland bekende straat predikant de Silezische pater Lep pich, heeft Zondag te Roermond ter gelegenheid van een Pax Christi Zondag een toespraak gehouden voor een naar schatting tienduizend kop pige menigte, die op het Marktplein was samengekomen. Pater Leppich hield een toespraak onder de titel „Wat betekent Maria in het huidige Europa". In de loop van zijn rede betoogde hij o.m. dat zonder positieve godsdienst van een herenigd Europa geen sprake kan zijn, wijl de ontkerstening n de meeste landen verschrikkelijk om zich heen grijpt. Van Nederland zei- de hij verder, dat het zich nog ge lukkig mocht prijzen wijl het ge zinsleven hier nog niet als in de meeste andere landen „geatomi seerd" was, dat wil zeggen volkomen uit elkaar geslagen. De bijeenkomst werd besloten met een Pontificaal Lof door mgr. Lemmens. Om half negen in de avond trok een lichtprocessie van de markt naar het Kruiswegpark, waar mgr4 Lem mens in de openlucht een Avondmis opdroeg. houden en ging met een bevel tot huiszoeking naar het huis van Gerrit terug. Kort daarop kwam het telefo- Drie maanden geleden kreeg de nische verzoek op het politiebureau Amsterdamse insluiper, Gerrit de om even een vrachtwagen te sturen, Stotteraar, van de gevangenisdirec- die driemaal op en neer moest rij- teur zijn ontslagbewijsje en geruime den, om de geheime bergplaatsen, tijd merkte de hoofdstedelijke politie die Gerrit vol met gestolen goederen niets van hem, zodat men verbaasd j^d gestopt, over te brengen naar tot elkaar zei: „Gerrit heeft zijn le- j het politiebureau, ven gebeterd. Qerrit, die gemeend had, de poitie ZMprdac tooe echter een heel cor- op dwaalspoor te kunnen bren- z,c..eraag toog eenter een neet cot d bril t dragen, zit don politie-mannen in burger naar JL hpm het huis van Gerrit en omsingelden mcment«I weer m de hem zo ver- het volledig, voordat twee der re chercheurs aanbelden. Gerrit, die zelf op zijn pantoffels opendeed, was hogelijk verbaasd: „Wat komen jul lie nu in hemelsnaam doen? Ik ben toch „netjes" geworden, trouwde omgeving van de cel. DRUK BEZOEK AAN DE BETUWE. Vele duizenden hebben dit weekend een bezoek gebracht aan de Betuwe. De politie-mannen hadden echter Zij konden er genieten van de bloe- zeer sterke aanwijzingen en nodigden sempracht, die de fruitbomen in het Gerrit uit voor een ritje naar hetrivierengebied boden. De Prins-Bern- politiebureau, waar een Amsterdam- j hardsluis van het Amsterdam/Rij n- mer hem herkende als de man, die i kanaal te Tiel trok weer vele be- hij de vorige week met een sloop vol langstellenden. De V.V.V.'s in diverse kledingstukken uit een kleermakerij Betuwse plaatsen gaven aan honder had zien komen. 1 den inlichtingen. NOOIT LANGER DAN ZES WEKEN OP VRIJE VOETEN. Toen H. V., die 38 jaar is en in Dordrecht zijn domicilie heeft, vorig jaar Maant de gevangenis verliet ver wachtte iedereen, dat hij enkele we ken later wederom uit de circulatie genomen zou worden, want Herman was, toen hij eenmaal op het ver keerde pad was geraakt, nooit langer dan zes weken op vrije voeten ge weest. Bij elkaar had hij al 200 maan den ('hetgeen 16y2 jaar is) in verschil lende voor patiënten als hij bestemde genisstraf van ander half jaar tegen Luitenallt.GeneraaI v d. Kr00n üj. hem. De rechtbank zal over 14 da- (lens het le(rgen ïan de krans de gen uitspraak doen. j vort van het standbeeld van Henri Dunant. arts "it Rotterdam die de dokters- jnrichtingen doorgebracht.... won- vrouw sinds Mei 1951 behandeld had, der wondershield V. het eoh- weid hierna gehoord. De klachten, j t ditmaal langer dan zes weken uit. die dr. Ten Berg had gehoord wa- Q I4 Maart va6n dit jaar echter gooi. ren, zo verklaarde hy zowel afkom-d£ hy zyn de v00rnemens weer stig van de arts zelf als van zijn j ovej. Jb<Jd zag ergeJB in Doldtj eentgenote. i een fiets staan en nam die mee om Het slachtoffer klaagde over veel naar Dcn Haag te rijden. La. hoofdpijn, haaruitval en vermoeid- hy yt en6meIdde hij zich he"d, f9jloofhe,d en wemlg Mtlfaan bij de politie. Gistermiddag eiste Naderhand was z.j opgenomen ter de of(iJder justiüe bij de Dordtse observatie. Dr. Ten Berg zeide dat arrondisSementsrechtbank een gevan hij later andere klachten had gehoord - van de arts; niet van de vrouw; o.m. zou zij een aanval gehad hebben. Ook deze arts was van mening, dat van een tumor geen sprake was ge weest. Verdachte had dit laatste echter betwijfeld, toen dr. Ten Berg dit aan hem had medegedeeld. Op 7 September 1952 had de arts dr. Ten Berg opgebeld en gezegd, dat hij zijn vrouw wilde laten be dienen. Toen dr. Ten Berg bij zijn patiënte kwam, bleek echter, dat zij helemaal niet zo ernstig ziek was en dat zij geen 'hoge koorts had, zoals verdach te had gezegd. Dat was de laatste maal dat hij zijn patiënte had gezien. „Het overlij den kwam geheel en al onverwacht", aldus dr. Ten Berg. „Ik vond het niet te begrijpen, dat zij dood was, omdat zij niet zo ziek was". Verdediger: „Ik weet 't niet". In de middagzitting verklaarde dr. Ten Berg desgevraagd aan de verde- NATIONAAL BONDSCONCOURS VOOR ACCORDEONORKESTEN De gehele Zondag Is het gebouw Relëlvue te Amsterdam het centrum geweest van een groot nationaal bondsconcours voor accordeonorkest- ten. In de ereklasse werden eerste prij zen behaald door: „Excelsior" Rot terdam met 415 pnt. en lof van jury; „Excelsior", Amsterdam, met 397 pnt. en lof van de jury; „Animato", Am sterdam, met 384 pnt. en lof van de jury cn door „Conforza", Amsterdam, met 369 pnt. In de jeugdklassc gingen eerste prijzen naar: „Excelsior", Rotterdam met. 382 pnt.; Velser Accordeon Ver eniging met 350 pnt.; „Excelsior" Amsterdam met 346 pnt.; „Ciere's Vrienden", Den Haag met 346 pnt.; de Beverwijkse Accordeonvereniging met 335 pnt.; „Amigos", Bussum met 329 pnt.; „Animato", Amsterdam met 323 pnt en „Avanti", Amsterdam met 315 pnt. Aan het concours werd deelgeno men door 36 orkesten, De Leeuwarder politierechter mr. B. Dorhout heeft een ingezetene uit Heerenveen berecht. Gerrit bleef verbaasd, maar de po- De vader Van de betrokken N. F. besloot hem ^nog even^ vast ^te dje kermisexploitant is had een -x i kuis, dat volgens de officier van jus titie op nog al rigoureuze wijze door B. en W. van Heerenveen was gevor derd. Over die vordering werd een proces bij de rechtbank aanhangig gemaakt. De rechtbank, die de recht matigheid en niet de doelmatigheid beoordeelde, handhaafde de vorde ring, hetgeen ook in beroep door het Hof geschiedde. Verdachte, die van oordeel was, dat het recht niet goed gebezigd was, heeft daarna een 1000-tal pamflet ten bij inwoners van zijn woonplaats laten bezorgen waarin de wethouder C. de Wilde werd verweten opzette lijke, grove en gemene leugens te hebben gebruikt om het gestelde doel te bereiken. De rechter trachtte de man aan het verstand te brengen, dat de wethou der tengevolge van verkeerde infor maties wellicht onjuist heeft gespro ken, maar zeker niet opzettelijk. Ver dachte hield voet bij stuk en zeide, dat zulks wel het geval is geweest. Toen de officier van justitie zijn eis van 14 dagen gevangenisstraf had laten horen, bracht verdachte in het midden: „De officier kan dat wel vor deren en de rechtbank kan die straf wel opleggen, maar ik laat het er niet bij zitten; ik ga in beroep en die pamfletten zal ik in nog grotere hoe- ceelheden laten verspreiden. Het von nis luidde 50,boeten en 14 dagen voorwaardelijk. Zo had Appie het echt niet bedoeld Gisteravond omstreeks negen uur hoorde een Culemborgse chauffeur, toen hij de vrachtwagen van zijn fir ma stalde, waarmede hy uit Wage- ningen was gekomen, een klagend ge huil. Bij onderzoek bleek dat er een klein jongetje op de laadbak zat, dat geheel overstuur was van het huilen en de doorgestane angst. De hulp van de politie werd ingeroepen en het bleek de achtjarige Appie Wentholt te zijn uit Wageningen. Het knaapje was blijkbaar in Wageningen op de auto geklommen, en de chauffeur had hem bij het wegrijden niet opge merkt. Contact met Wageningen was er spoedig en de gelukkige vader kon zijn zoon komen halen. L Zaterdag was het 126 jaar geleden, dat Henry Dunant geboren werd, de man, die het initiatief nam tot stichting van het Roo de Kruis. Ter gelegenheid daarvan werd Zaterdag de internationale Roode Kruis dag gehouden, waarbij op het Roode Kruis-centrum te Woudschoten bij Zeist, waar het door Oostenrijkse jeugd geschonken Henri Dunant-'huis staat, een tweedags voorlichtingscon gres voor de Ned. pers werd gehouden. Deze twee daagse bijeenkomst werd Zaterdagmiddag besloten met een kranslegging aan de voet van het standbeeld van Henri Dunant, het enige standbeeld ter wereld van deze stichter van het Roode Kruis. Deze kransleggiJRg ge schiedde door luit.-generaal A. G. J. M. F. van dei- Kroon, lid van het hoofd bestuur, kringcommissaris van Noord-Brabant, in'te genwoordigheid van dr. M. R. J. Wilhelm, vertegen woordiger van het Interna tionaal Roode Kruis te Ge- nève. Lt.-gen. van der Kroon bracht in zijn toespraak een boodschap over van het Internationale Comité bij het standbeeld van Hen ri Dunant werd geopend met het spelen van de Roode Kruis-mars van Jurriaan Andriessen, ten gehore gebracht door de Huzaren van Boreel, ter wijl de plechtigheid werd besloten met het Wilhel mus. Het geheel werd door de aanwezigheid van verschil lende autoriteiten luistei bijgezet. Aanwezig waren mr. A. P. Korthals Altes, burgemeester van Zeist, generaal P. Alons, com- activiteit van deze prach- het Henri Dunanthuis tal tige instelling niet min- van obstakels moesten dér dan 60 taken omvat, overwonnen worden. Maar een aantal dat door géén dit geldt ook voor het vereniging of instelling van Roode Kruiswerk zelf. Ob- welke aard ook,, bereikt stakels van onverschillig kan worden. heid, harde stenen van Het is jammer, dat al egoisme moesten wegge- hetgeen daar besproken is, werkt worden, onwetend- niet in volle omvang gepu- heid moest worden wegge- bliceerd kan worden, om- nomen, i\ bekende Jan Sa- dat een krant nu eenmaal lie-geest moest overwon- een meer bredere taak nen worden alsmede de heeft, doch wie gaarne gedachte: „Wat heb ik er meer' hierover wil weten, zelf aan!" kan zich ten alle tijde tot Spr. hoopte, dat al Ja, voor de achtste maal was het weer een gezellige drukte om en in het hotel „Het Witte Huis", waar zich pl.m. 3300 deelnemers en deel neemsters verzamelden. Vele autoriteiten hadden zich in tussen op het platform van het hotel verzameld, onder hen merkten wij o.a. op, Oegstgeests eerste burger H. L. du Boeuff, wethouder en loco burgemeester Den Ouden, enige ge meenteraadsleden, de Groepscom mandant der Rijkspolitie de heer i Koerten, en van de zijde der Pad-1 vinders-organisaties ass. districts commissaris A. Beekes, ass. districts commissaris A. Valkeniburgh, ass. districtscommissaris A. Duindam der K.V. en mej. E. van Tol van de Ned. Kath. Gidsenbeweging. Het was burgemeester Du Boeuff, die om half drie zijn openingsspeech hield en het een bijzonder feit vond, dat deze marsen in zijn gemeente ge houden werden. De Sint Jorismarsen zijn enig in den lande en zyn ook de enige marsen die georganiseerd worden voor welpen en kabouters, verkenners, padvinders en gidsen, voortrekken en pioniersters. Hij was dankbaar gestemd, omdat deze mar- St. Franciscusband Leiden op de Noordwijkerweg. Witte Huis" weer werd, totdat om ongeveer 6.45 uur de laatste groe pen binnen kwamen. De prijzen beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur, Oranje vereniging, Gez. Oegstgeester Mid denstand, Leidse Courant, Leidsch Dagblad etc. stonden keurig uitge steld op de prijswinaars te wachten. Welpen en kabouters, 7 y3 km: 1. Welpenhorde Mac Donlad n, Den Haag, 2. Kabouterskring, Hester- groep, Boskoop, 3. Welpenhorde, Ka- ninefaten, Lisse, 4. Kabouterskring Lineusgroep, Muurvliegjes, Leiden. Verkenners, gidsen? padvindsters, 15 km: 1. Verkennersgroep, Dauwtrappers Leiden, 2. Padvindsters, Sprokke laars, Alphen, 3. Gidsen, Marg. de Sinclair, Leiden. Voortrekkers en pioniersters 20 km: Zeeverkenners, Spaarnegeuzen, Heemstede. Algemene prijs voor de tweede maal, Spaarnegeuzen, Heemstede. Telkens als de uitslag bekend ge maakt werd, steeg uit de wachtende sen zoveel belangstelling trokken,menigte van ruim 3300 deelnemers wat ook de gemeente ten goede kwam. Speciaal dankte hij districts commissaris A. Beekes voor de goede organisatie en hoopte dat deze mar sen nog vele jaren in de gemeente Oegstgeest gehouden mochten wor den. Hy wenste de deelnemers veel ple zier, een mooie tocht door en langs de bollenvelden en prachtig weer. Na de burgemeester nam dis- trictscommisaris A. Beekes nog even het woord om recht te zetten, het Roode Kruis öi zijn IR. BARON VAN TUYLL: mandant van het Roode Kruiscorps en de directeur van het Roode Kruis, de heer A. van Emden. Deze zinrijke plechtigheir was het waardig beslui van twee voorlichtingsda en sprak vervolgens over gen door het hoofdbestuu de geestkracht, welke in het Roode Kruis schuilt tot heil van de menshheid van het Ned. Roode Krui gegeven aan 'n dertigta vertegenwoordigers van d' De grote verdienste van pers uit het gehele land. Henri Dunant, aldus spr., Het zijn twee belangrij is geweest de barmhartig- ke dagen geworden, wan heid ten opzichte van de de deelnemers hebben var lijdende medemens te in ternationaliseren, waarme de hij ten duidelijkste be- Vrijdagmiddag tot Zaler dagmiddag gelegenheid ;ehad zich te oriënteren wees, dat de liefde nog op de veelzijdige werkzaam leeft onder de mensen. tti afdelingen wenden. Mej. A. Lepoutre, belast met de afdeling Perszaken van het Rode Kruis, sprak Vrijdagmiddag een wel komstwoord tot de deel nemers aan de Voorlich- ingsdagen en deelde ver schillende bijzonderheden nede over het Roode Kruis verk en zegde o. a. dat te "Crabbendijke een Henri Dunantschool is opgericht ?n dat Kruiningen een lenri Dunantstraat heeft. Ir. F. C. C. Baron van Tuyll van Zuylen, de voor obstakels die er vroeger reeds waren en die er in verschillend opzicht nog zijn zouden worden weggenomen door de pers door middel van bekend making van het werk van het Roode Kruis. Daarbij wees spr. erop, dat alles gedaan moet worden om het Ned. Roode Kruis een goede plaats te doen inne men in het Internationale Roode Kruis, waarbij vóór alles als fundament nodig is het willen dienen. Die nen, ongeacht wie gediend wordt, het willen dienen van de naaste, die in nood is. Wat er op aankomt, is niet de hoeveelheid van het werk, niet de groothe>i van de gift, zelfs niet het offer, maar de geest van het dienen van de naaste, de liefde tot de naaste, die ontspruit uit de liefde, die God tot de mens heeft. Dat is het fundament, waarop het Roode Kruis werk moet steunen. Dat is de geest van een Henri Dunant, van een Florence Nightingale, op het voor beeld van een Barmhar- niet hij maar de heer K. v. d. Horst de initiatiefnemer en zwoeger ach ter de schermen was. Het was spre ker daarom een buitengewoon groot genoegen deze werker namens het Nationaal Hoofdkwartier 'het Dank baarheids-insigne uit te reiken, hier mede de dank overbrengend van ge heel de beweging. Na. dit officieel gedeelte werd het startsein aan de vol ongeduld wach-1 tenden gegeven. Er waren drie verschillende routes uitgezet, volgens welke de deelne mers van groot tot klein waren in gedeeld. De welpen en kabouters liepen ly km, via de Terweeweg, Oranjelaan richting Valkenburg om door Rijnsburg langs 'het Oude Dorp naar huis te komen. De verkenners, gidsen en padvindsters liepen 15 km. Zij vertrokken direct via de As- se ndelftstraat op Rijnsburg aan, door naar Katwijk langs de haven, de Rijnmond over naar de Viersprong via Rijnsburg langs de Boerenleen bank door naar het Oude Dorp in Oegtgeest richting Witte Huis. De voortrekkers en pioniersters gingen door naar Katwijk aan Zee om bij de Rijnmond weer in de 15 km. mars opgenomen te worden. Langs de route. Dit jaar hebben wij zelf eens langs de route gekeken. Er werd gehoorlijk gemarcheerd. Alleen waren er vele groepen die zich vlak achter de bands aansloten, waardoor een massale groep ontstond, die hier en daar op stoppingen gaf. Ook was het verkeer langs de weg vanwege het bollenseizoen veel druk ker dan andere jaren. Persoonlijke ongelukken deden zich, dank zij de veelzijdige medewerking der Rijks politie in de diverse gemeenten waar door getrokken werd, niet voor. De zeer gewaardeerde hulp van de Kon. Ned. Vereniging voor E.H.B.O. en het Ned. Roode Kruis, die langs de gehele route meereed, werd nogal eens in geroepen, voor het door prikken van de nodige blaren. Ech ter voor deze kleine verwondingen hoefde geen deelnemer uit te vallen. Op de route ontdekten we niet al leen groepen uit het district Leiden of Rijnland, ook vele groepen uit Haarlem, Heemstede, Den Haag en uit Sohoonhoven liepen er mee. Zelfs en dit móet voor de organiserenden een grote voldoening zijn, liep Hoofdkwartier-commissaris Volk- maars der N.P.V. met zijn groep de 15 k.m. mede. De jury, die op verschillende plaat een hoera op. Zenuwachtige hoplie den, akela's, Guido's, Schippers etc. kwamen hun prijzen in ontvangst ne men en moesten aan alle kanten handjesdruklcen voor de bereikte re sultaten met hun groep. In het geheel liepen er twee bands mede en wel de St. Franciscusband en de Paulusband van het R.K. Ly ceum. Hiervan ging de St. Francis cusband met de prijs strijken. Het was voor de organiserenden en i deelnemers weer een geslaagde mid- Qat dag, waartoe de Rijkspolitie, de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Oegtgeest en het Ned. Roode Kruis het hunne toe bijgedragen hebben, waar hier zeker een woord van lof en dank aan deze mensen past. De jury in volle actie in het bos van Wijckersloot. EERSTE LUSTRUM VAN TBC-VERENIGING De afdeling Oegstgeest van de ver eniging tot behartiging van de belan gen van TBC-patiënten hield Zater dag een propagandafeestavond ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan. 's Middags werd er een receptie gehouden, waar vele belangstellen den waren. Burgemeester Du Boeuff kwam de gelukwensen van het ge meentebestuur aanbieden. Verder waren gelukwensen binnen gekomen van het Groene Kruis, het Wit Gele Kruis, de Stichting Steunfonds, ter wijl de heer W. van Weizen de felici taties van de Oranjevereniging over bracht. Des avonds werd een propa gandafeestavond gehouden. De heer Medendorp, voorzitter der afdeling, wees op het doel der vereniging en het nut der propaganda. Het woord was daarna aan de secretaris-pen ningmeester van het hoofdbestuur voor het houden van een propaganda- rede, waarin hij er o.m. op* wees, dat de organisatie in de loop der tijd, grote successen had weten te behalen en er grote vooruitgang was 'te be speuren. Stiefmoederlijk bedeeld is echter nog de nazorg. Het is voor de zitter van het Ned. Roode tige Samaritaan, die zich- heid van hét Roode Kruis, Kruis, wees er vervolgens zelf voor de naaste gege- De "zinrijke plechtigheid zó veelzijdig zelfs, dat de op, dat er bij de bouw van ven heeft. sen zich langs de route verdekt had gewezen TBC-patiënten moeilijk om opgesteld, had voorwaar geen gemak- aan de slag te komen. Men schuwt kelijke taak om uit dit kleurrijke dikwijls deze mensen zeer ten on- schouwspel een keuze te doen. rechte, omdat men bang is voor be- Tegen half vijf kwamen de eerste smetting. Het woord was^daarna aan gróepen (natuurlijk de welpen en kabouters van de 7y km.) alweer binnen. En hoe verder de middag vor derde, hoe groter de drukte voor „Het he Cabaretgezelschap „The Smiling Troupe", die de onderscheiden num mers op vlotte wijze ten gehore bracht.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8