^Tginia o« ve\>este uite/e Geen uitzonderlijke drukke Zondag in de Bollenstreek Nobel plan bracht Rotterdamse buurtvereniging voor de rechter Enorme belangstelling Gronings aapjeskoetsier ontliep huldiging door ziek te worden Bloemendaalse koopman schreef oud papier niet op het belastingformulier Vader Ter Borg deed slordig in 1 min. .44,5 sec. de vaat MAANDAG 10 MEI 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 KEUKENHOF TROF HET In tegenstelling- tot hetgeen ver wacht werd bij het mooie weer van dit weekeinde is de drukte in de Bollenstreek Zaterdag en Zondag veel minder geweest dan de beide vorige weekeinden. Er waren wel veel binnen- en buitenlandse toeris ten, maar de hotels hadden zowel Zaterdag: als Zondagavond nog ka mers beschikbaar en van de particu liere adressen behoefde geen gebruik te worden gemaakt. Als een der oorzaken hiervan ziet' men het feit, dat de bloeiende Be tuwe thans veel bezoekers trekt, ter wijl verder een opmerkelijke terug gang is te constateren van het aan tal Duitse toeristen. Het bijzonder fraaie weer heeft er in ruime mate toe bijgedragen, dat de nationale bloemententoonstelling Keukenhof in Lisse ook Zondag nog een grote trekpleister is geweest voor bezoekers uit binnen- en buitenland, ondanks de „concurrentie" van de bloeiende boomgaarden in de Betu we en de Beemster. Merkwaardig was echter, dat de grootste drukte voor de tentoonstel ling en de omliggende Bollenstreek pas laat in de middag kwam. De rijkspolitie, die voor een uit stekende verkeersregeling zorg had gedragen, kreeg tegen het middag uur uit diverse plaatsen bericht, dat grote verkeersstromen zich in de richting van het Westen van het land bewogen, maar de spits kwam pas tussen 4 en 6 uur. De Keukenhof zelf trok alleen al ruim 40.000 bezoekers. Op de par keerterreinen werden 550 autobus sen voornamelijk uit Duitsland en honderden personenauto's geteld. Duizenden bezoekers werden per trein aangevoerd of maakten de tocht per fiets. Er kwam zelf een extra trein uit Luik, die tot Den Haag reed. Daar stapten de circa 1000 passagiers in 21 grote autobussen, die de Belgen door de Bollenstreek naar de Keu kenhof bracht. Na het bezoek aan de tentoonstelling bracht deze grote groep nog een bezoek aan Amster dam en maakte een rondvaart door de havens en grachten. Verkenners buitencentrum gister in Limburg geopend De Limburgse verkenners hebben de beschikking gekregen over een uitgestrekt 12 hectaren groot buitencentrum, dat gelegen is op de z.g. Heikop in de Brunssummerheide. Men heeft het voorzien van een ruim gebouw, dat onder meer een (tevens als kapel bruikbaar) troep lokaal en een bivakzolder omvat. De terreinen rond dit gebouw bieden ruimschoots gelegenheid tot kampe ren, Het centrum zal in de eerste plaats gebruikt worden voor de training van de leiders en de leidsters der Lim burgse verkenners. Ook andere R.K. jeugdgroepen, zoals hobbyclubs, pa tronaten e.d., zullen er gebruik van kunnen maken. De inzegening en opening van het buitencentrum werd Zondagmiddag verricht door mgr. dr. J. Hanssen, coadjutor van de bisschop van Roer mond. KEN DE WET! Pater Loops Sterrit De Sterrit der Naastenliefde, van de Bond Zonder Naam op Zondag 23 Mei belooft zulk een omvang aan (e nemen, dat de organisatoren zich ge noodzaakt hebben gezien om behal ve het Haarlemse Krelageliuis, het concertgebouw en de grote tent in Zandvoort (de grootste in Nederland) nog meer zalen af te huren. Achttien honderd automobilisten hebben zich aangemeld om gratis vaders en moe ders uit alle provincies van Neder land en uit België naar het centrum der feestviering te voeren. Vermoedelijk zal het aantal deel nemers de 7000 flink overschrijden. Ook het project der „Duizend Dienstmaanden Divisie" begint on danks de sombere voorspellingen van charitatieve experts goed te lopen. Ongeveer een week na het lanceren der actie waren reeds 500 van de 1000 dienstmaanden volgeboekt. Ver wacht wordt dan ook, dat het D.D.D. plan in Juli met een overvloed van meisjes zal kunnen starten. Amsterdamse straatjongens voetbalden met gouden bal Een aantal Amsterdamse straatjon gens is Vrijdag voor het gebouw van de Nederlandse Bank op de Oude Turfmarkt aan het voetballen ge weest met een oude tas, die blijkbaar grote aantrekkingskracht uitoefende op hjin met energie geladen benen. Zij zouden waarschijnlijk voorzichti ger met „het leder" hebben gevoet bald, wanneer ze geweten hadden, hoe kostbaar de inhoud was. Want in de tas bevond zich een totale waarde aan effecten van 135.000. Met sportieve virtuositeit trapten de jongens de tas herhaalde malen ra kelings langs de wallekant van het Rokin, maar gelukkig voor een wan hopige 27-jarige kantoorbediende, die de tas verloren v.-as, belandde deze na een hoog boogschot van een dei- jongens voor de voeten van een vol wassen voorbijganger. Deze raapte de tas op en keek er in. Hij ontwaarde de stapel effecten, gaf de jongens een schrobbering voor hun nonchalance en nam de tas meer naar huis. Op het politiebureau vernam hij even later, dat van het verlies dei- tas reeds aangifte was gedaan. Zater dagochtend heeft hij tas en effecten bij de rechtmatige eigenaar terugge bracht: een effectenkantoor aan de Keizersgracht. De directie heeft haar dang voor zijn eerlijkheid met een beloning tot uitdrukking gebracht. Gebleken is, dat de kantoorbedien de de tas niet stevig genoeg op de bagagedrager van zijn fiets had vast gebonden. Zonder er iets van te be merken had hij de tas, rijdende over de hobbelige Turfmarkt, verloren. Op een Zaterdagmiddag in Maart kwam de Rotterdamse politie een kijkje nemen in het verenigingslokaal van de Oranjebuurtvereniging „Raep- horst" te Rotterdam, waar tegen be taling een filmvoorstelling werd ge geven voor kinderen van leden en niet-leden. Het lokaal (in een kel der), voldeed volgens de politie niet aan de gestelde eisen en tegen het bestuur en de filmoperateur werd proces-verbaal opgemaakt. Kinderen van 212 jaar waren in het vrij kleine keldertje aanwezig; het pro jectietoestel stond in de garderobe opgesteld en op niet al te grote af stand brandde een „blauwbrander" straf, benevens voorwaardelijke hech tenis. Ook de kantonrechter, die het doel van de vereniging lofwaardig, noem de, wees op de gevaren. Het zestal merkte tenslotte nog op, dat hun ge zinnen zullen moeten lijden onder de boeten en dat daardoor „de geest uit het bestuur wordt gehaald". Over veertien dagen zal utispraak worden gedaan. De boiler ontplofte Door een explosie van een boiler in een badkamer is in Keulen een nieuw huis van vier verdiepingen in elkaar gestort. Drie personen kwamen hierbij om het leven, terwijl acht mensen, die onder de brokstukken werden bedolven, zwaar werden ge wond. Alleen de bovenste verdieping van het pand was bewoond door een jong echtpaar, dat 's morgens was ge trouwd. De explosie had plaats tij dens een bruiloftsfeest van het jonge echtpaar en alle slachtoffers van de ontploffing behoorden tot de gasten. De politie en de brandweer zoeken op het ogenblik in de puinhopen kootrsachtig naar vier bruilofsgasten, die nog onder de pinhopen zouden zijn bedolven. DERTIENDUIZEND GULDEN SCHADE VOOR WAT OUD IJZER. Toen de 23-jarige Dordtse schilder Leendert C. de bedrijfsruimte van een grafische-machinehandel was binnengedrongen en wat „oud ijzer" van een drukpers sloopte, richtte hij aan dat apparaat onbewust 13.000, schade aan. Het oude ijzer verfcocht hij na zijn rooftocht aan een opko per voor de somma von /-85.76. Het ziet er naar uit, dat zijn excursie naar de grafische machinéhandel hem duur te staan komt, want officier van justitie bij de arrondis sementsrechtbank te Dordrecht eiste anderhalf jaar gevangenisstraf tegen de al negen maal veroordeelde man. De enorme schade, veroorzaakt aan de drukpers, die 25.000 waard ge> weest is, zeide de officier in deze straf verdisconteerd te hebben. Uitspraak over 14 dagen. o W UU uiauuuv. tv.il ,tuiaunuiauuti 1 om het water voor een kopje thee i otUuCntCD DCluCn aan de kook te brengen. Gisteren stonden vijf bestuursleden van de vereniging en een timmerman, die als film-operateur was ongetre- den voor de kantonrechter te Rotter dam terzake van overtreding van de bioscoopwet, de wet op de openbare vermakelijkheden en de brandweer verordening. Geen winstbejag. Voor de kantonrechter verklaarden de beschuldigden alleen maar gehan deld te hebben met het doel de kin deren een prettige middag te bezor gen, die bedoeld was als propaganda voor de vereniging. De beschuldig den waren niet met de bepalingen op de hoogte en beoogden alleen de kinderen van de straat te houden. De operateur kreeg niets voor zijn werk en het filmtoestel werd voor een gulden per uur geleend van een hoofdonderwijzer. Stilstaand hart. De ambtenaar van het O.M. was overtuigd van de goede bedoelingen van de mensen, die niet uit winstbe jag handelden. De overtreding van de brandweerverordening vond hij het allerergste: „Je hart z ou erbij stil staan, als je je realiseert, wat er had kunnen gebeuren". Tegen de filmoperateur en de organisatoren eiste hij inzake de overtreding van de bioscoopwet, de wet op de open bare vermakelijkheden en wegens overtreding van de brandweerveror dening. een geldboete of hechtenis- Wereldprimeur voor Amsterdamse politie Televisie voor verkeer Op het einde van deze maand zal de Amsterdamse verkeerspolitie, als eerste op de gehele wereld, het hoofd stedelijk verkeer met televisie gaan regelen. Van dit experiment, waar voor, verschillende buitenlandse col legae zijn uitgenodigd, verwacht de Amsterdamse politie een daling van het aantal overtredingen, daar de weggebruikers niet zullen weten, waar de televisiecamera's opgesteld zullen worden en zij dus doorlopend voorzichtig zullen zijn, omdat anders hun overtreding op het schermpje van het hoofdbureau komt met de daaraan vastgekoppelde bekeuring. rustig hun tijd! De Groninger Universiteitsstad kent maar één aapjeskoetsier, de thans 80-jarige J. M. Reuser, die op 35-jarige leeftijd uit Hilversum ver trok met een koetsje en een paard naar de Groninger universiteitsstad, omdat daar in 1909 een academiege bouw zou worden geopend. Hij dacht Wilde vrouw slechts de vrijheid van haar man Joodse landgenoot verraden Opnieuw heeft de bijzondere straf kamer van de Haarlemse rechtbank Zaterdagochtend de zaak behandeld tegen een thans 49-jarige vrouw, aan wie het verraden in de bezettingsja ren van een Joodse landgenoot, de heer Brillcman, ten laste is gelegd. Enige tijd geleden eiste de officier van justitie vrijspraak tegen haar, maar op grond van nieuwe getuigen- verklaringe nis hij er Zaterdagoch tend toe overgegaan een jaar voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar tegen haar te eisen. In Maart 1943 had haar echtgenoot, die' handelaar in tweede-handsgoede ren te Amsterdam was, van de heer Brilleman een inboedel gekocht voor ƒ1150. Enkele dagen later werd de handelaar met een tussenpersoon, een groentenboer, naar het concentratie kamp te Vught overgebracht. Na ze ven maanden kwamen zij weer vrij. Tegenspraak. Volgens de dagvaarding zou tijdens de gevangenschap aan de vrouw zijn medegedeeld, dat haar man in vrij heid zou worden gesteld, indien zij de politie wilde mededelen, wie de verkoper der meubelen was geweest. Zij ging hierop in en lokte de heer Brilleman in de val. Deze werd gear resteerd en naar Duitsland overge bracht; hij is daar om het leven ge komen. Als verweer betoogde de verdachte niet geweten te hebben, dat de heer Brilleman van Joodse bloede was. Ge tuigen verklaarden, dat zij haar had den horen zeggen: „Nu heb ik einde lijk Brilleman laten oppakken". De uitspraak volgt op 20 Mei a.s. hier wel wat te kunnen verdienen en deed er drie dagen over om van Hilversum naar Groningen te komen. Toen bleek, dat in deze noordelijke hoofdstad een goede boterham was te verdienen, bleef de heer Reuser maar, en sindsdien werd de heer Reuser door jong en oud, door stu dent en door burger alleen „Hannes" genoemd. Hannes heeft zich in de tijd dat hij in C ingen was, zeer populair gemaakt. Hij verbleef steeds bij» zijn paardje en sliep zelfs in de nacht in het hooi bij zijn getrouwe levensge zel. Zondag is Hannes 30 jaar gewor- den. De Groninger studentenwereld gaan. Er was een rijtoer door de stad georganiseerd, waarbij Hannes voor het eerst in zijn leven zelf gereden zou worden. Daarna zou te zijner ere in de studentensociëteit een receptie worden gehouden. Evenwel werd Hannes Zaterdagavond ziek; zo ziek zelfs, dat de studenten hem met een auto naar het R.K. ziekenhuis heb ben vervoerd, waar hij werd opge nomen. Temidden van veel fruit en bloemen heeft Hannes Zondag zijn tachtigste verjaardag gevierd. Hannes is Groningens enige aap jeskoetsier en men denkt zelfs dat hij de oudste is in het land. Het studen- tenbittergezelschap „Groningana" be noemde hem in 1939 tot opperstal meester. De kroegcommissie van „Mutua Fides" had alle feestelijk' heden te zijner ere georganiseerd, maar is stellig van plan om zodra Een merkwaardig verschijnsel Volgens het Belgische blad „Het Laatste Nieuws" heeft zich op de autosnelweg BrusselAntwerpen Woensdagavond een zonderling ver schijnsel voorgedaan. De voorruit van de auto van markiezin de Tra- zignics, uit Corroy-le Chateau, vloog plots aan scherven. Men weet niet hoe dit verschijnsel te verklaren. De auto reed met een gematigde snelheid en kwam met geen enkel voorwerp in aanraking. Do weergesteldheid was normaal en men beschouwt het als onmoge lijk, dat de ruit het zou begeven hebben onder de druk van de wind. Hannes uit het ziekenhuis ontslagen 0__ wordt en weer zal slapen naast zijn I De stukjes ruit zijn in een metalen meende deze belangrijke dag niet paard in de stal, deze festiviteiten kistje verzameld voor nader onder zomaar voorbij te moeten laten alsnog te laten doorgaan. I zoek. Duur „misverstand' Voor de Haarlemse rechtbank heeft Donderdag wegens overtreding van de wet op de inkomstenbelasting een 65-jarige Bloemendaals» koopman te rechtgestaan, die ten laste was'gelegd, dat hij de biljetten voor- 09 inkom stenbelasting 1951 en voor de vermo gensbelasting 1952 onjuist en onvol ledig had ingevuld. Als inkomsten had hij opgegeven ƒ42.728, doch uit een onderzoek was gebleken, dat hij niet had meegedeeld, dat hij uit zijn bedrijf oud-papier had verkocht voor ƒ15.000, waarvan hij ongeveer de helft had ontvangen. Als vermogen had hij opgegeven 116.000; dit bleek enkele duizenden guldens hoger te zijn geweest. De koopman erkende onjuiste op gaven te hebben gedaan, maar voegde er aan toe, dat het niet opzettelijk was geschied. Het oud papier was verkocht en een deel van de op brengst had hij in zijn brandkast ge stopt. Zijn plan was geweest het geld een sociale bestemming voor het personeel te geven, bij voorbeeld voor het pensioenfonds. Vroeger had hij oud papier afgestaan aan liefdadige Eis: 2000.boete. De officier van justitie merkte op, dat verdachte de tenlaste gelegde fei ten toegeeft. „Er is niet van bijzon der ernstige overtredingen sprake. Door de st erke progressie op de hoge inkomsten heeft hij misschien willen proberen te knoeien". De officier eiste tenslotte een geld boete van 2.000, subsidiair twee maanden hechtenis. De verdediger was van mening dat de biljetten niet opzettelijk onjuist zijn opgegeven en dat daarom vrij spraak moet volgen. Op juridische gronden vroeg hij ontslag van rechts vervolging. De rechtbank zal op 20 Mei uit spraak doen. En won eetservies Ter gelegenheid van Moederdag heeft de KRO Zondagavond een fees telijke editie uitgezonden van het programma .Moeder's wil is wet". In dit programma was ook de finale verwerkt van de wedstrijd „Vader doet de vaat", waartoe in regionale wedstrijden elf provinciale kampioe nen waren aangewezen, die in de een bak met warm water en de ver dere benodigde ingrediënten. Op een signaal „klaar af" startten zij allen met dezelfde vaat, waarbij meisjes met stopwatches de benodigde tijd bijhielden en leraressen van huis houdscholen toezicht hielden of alles wel schoon was en het vet niet aan- de droogdoeken was gekomen, waar voor strafpunten werden uitgedeeld. Het was voor de vertegenwoordi ger van Overijssel, de heer J. ter Borg uit Enschede, die in ruim een minuut en veertig seconden als eer studio om de prijs een 43-delig ste met de vaat gereed was. Hij eetservies voor twaalf personen kwamen kampen. De heren kregen allen een tafel met de nodige afwas, een droogdoek, kreeg wel enkele strafseconden voor slordig werk, maar niemand kon hem toch in zijn 1 minuut 44.5 sec. even aren, zodat hij tot kampioen van Ne derland werd uitgeroepen. DE BESLISSENDE RONDE Door Percy King 70) Sybil sprong op. „Waarom praten we eigenlijk? Waarom niet direct gehandeld? Laten we de kapitein in lichten! Hij zal de bagage van Chrichton en Oldfield doorzoeken en hen aan de politie overleveren Zij 'brak af. Haar geestdrift doofde, zodra ze Cullingwood's ogen ont moette heldere, grijze, vrolijke ogen, die haar nu met een tikje 9pot aan keken. Met een gebaar van ontmoe diging ging zij weer zitten. Hun arrestatie is een -kwestie van later zorg", zei Keith. „Wat schie ten we er mee op, de kapitein er in te halen? Met het volste recht zou hij mij vragen, of ik zo'n ex-pert ben, dat ik op het eerste oog echte juwe len van voortreffelijke imitaties kan onderscheiden." En dan stond ik met de mond vol tanden. Bovendien zou de tussenkomst van de kapitein maar tot tijdverlies leiden en de confe rentie in Hotel Fleuri móét op de vastgestelde tijd doorgaan". Hij nam -de cassette niet imitaties. „Deze blijft tot nader order onder mijn berus ting." Miss Chrichton zuchtte berustend. „U weet zelf het best, wat u doen moet. Alleen zooi ik hét niet zo ge moedelijk opnemen, als me een ver zameling Kostbaarheden afhandig gemaakt <verd, die een vermogen waard is, en ik wist daarbij, wie het me geleverd heeft". „O, maar ik neem het heus niet gemoedelijk op", lachte Cullingwood „U zult heel gauw tot een andere opinie bekeerd zijn! Hebt u met Chrichton en Oldfield afgesproken, gezamenlijk het ontbijt te gebrui ken?" „Ja." „We zullen geen gelegenheid heb ben, elkander aan boord nog te spreken, en evenmin ini de trein naar Parijs. Om twee <uur ben ik in Hotel Modern, op de Place de la Républi- que. Daar hoop ik u de cassette ter hand te stellen, die gladde Bobbie in de gauwigheid in uw hut geruild heeft." „Hoe denkt u dat klaar te spelen?" Keith beantwoordde Sybil's vraag niet. Met een kort knikje staipte hij weg. Om half zes verliet Cullingwood zijn hut. Hij begaf zich naar de gro te salon, die langzaam aan gevuld werd. Onder zijn jas had hij de ca- sette met de zeven imitaties. Keith raadpleegde zijn horloge: binnen twintig minuten moest de zaak be slist wezen. Wanneer hij het niet klaar speelde, diende hij tot andere maatregelen zijn toevlucht te nemen, doch in geen geval kwam Sybil's voorstel in aanmerking: de kapitein van het gebeurde op de hoogte te 'brengen. Hij hoopte vurig dat Chrich ton en Oldfield het pannetje leeg zouden eten, dat hij voor hen te vuur had staan. Sybil kwam binnen en koos de zelfde plaas, die zij de vorige avond bezet had; Margaret Townley stelde zich tevreden mét een bescheiden hoekje aan het andere eind van de salon. Een -paar minuten later ver scheen. Woodford Chrichton, in ge zelschap van gladde Bobbie. Een schok van vreugde doorvoer Culling wood Chrichton had zijn bagage niet bij zich. De beide mannen zet ten zich na een korte begroeting te genover Sybil aan tafel. Dit was voor Keith het moment om de salon on opvallend weer te verlaten. De deur van -nummer 33 bleek af gesloten te zijn, doch, zoals hij ver wacht had, bood zij generlei weer stand aan de loper. Cullingwood trad binnen en verzuimde niet, achter zich te sluiten. Chrichton's koffer, een model van het soort, zoals het bij duizenden wordt aangetroffen, stond op de bagagerooster. Uit zijn broekzak diepte Keith een hele ver zameling kleine sleuteljes op, aan een ring bijeengehouden; vlug zette hij zich aan de arbeid. Het eerste sleuteltje, dat hij probeerde, paste niet, het tweede, derde, vierde even min. Hij mompelde een verwensing. Succes bleef (btf elke nieuwe poging uit. Cullingwood voelde, hoe zijn handen en voorhoofd klam van zweet werden; hij had vier en twin tig verschillende koffersleueltjes meegenomen en was reeds aan de moeite zou hij het slot kunnen for ceren, maar een dergelijke daad be tekende, dat Chrilhton's argwaan op gewekt werd en daarmee de zorg vuldig beraamde plannen in duigen vielen. Het negentiende sleuteltje ging in het slotmis. Het twin tigste, een en twintigstemis. Keith nam het fiasco reeds als vast staand aan, toen het geluk, waarop hij zich half en half geabonneerd waande, na een korte gril van on trouw zic«% weer aan zijn zijde plaat ste. Op de twee en twintigste poging volgde een klik, een lichte ruk Chrichton's koffer was open. Tussen een opgevouwen reisdeken lag de casettte met de schatten van Sir Malcolm Beveridge. Hij verving haar door de stalen doos, die hij uit Sybil's hut had meegenomen. Daar na deed hij de koffer weer dicht, sloot nummer 83 af en trad 87 bin nen. Door zijn strooptocht was hij een ontbijt er bij ingeschoten, maar hij nam zicli voor, tussen Havre en Parijs die schade in de restauratie wagen dubbel en. dwars in te halen. Achter Margaret, Sybil, Chrichton en Oldfield verliet Keith de boot. De vier namen plaats in dezelfde coupé; zelf zocht hij een comparti ment roken op. Om klokslag twee zat hij in de lobby van Hotel Modern, een goed kwartier later arriveerden Sybil en Margaret met een taxi. Na dat de koffie geserveerd was, open de Cullingwood zijn valies en over handigde miss Chrichton de casette. „Hulde!" riep zij uit, één en al be wondering. „Ik had er een zwaar hoofd in, dat u slagen zou!" „Het was kinderwerk", glimlachte Keith. Sybil keek hem vol aan. „Mr. Cul lingwood, u bent me een raadsel! Waartoe is dit alles nodig geweest? En wilt u heus dat ik vanavond naar Hotel Fleuri ga, om met die mr. Du- vigneuil over verkoop van de kost baarheden te onderhandelen?" „Wis en zeker! En wat meer zegt we zullen er een behoorlijke prijs voor zien te maken. Want zelf zal ik op het feest niet mankeren. Moge lijk, dat het discours in het begin een enigszins luidruchtige kant op gaat, maar daar moet u zich niemen- dalv van aantrekken Ik garandeer, dat u persoonlijk niets overkomt. Hou vanavond voortdurend in gedach ten, dat dikwijls als een klucht ein digt, wat als een drama begonnen is" „U hebt er slag van, mr. Culling wood, iemand met antwoorden af te schepen, die hem op stuk van zaken even wijs laten". „Op ieder slot past een sleutel, miss Chrichton; dat is me vanmorgen nog gebleken, al kan het soms lang du ren vóór je de rechte sleutel te pak ken hebt. Wanneer ik u nu reeds de oplossing mededeelde, was de aar digheid er meteen af. Het is precies als met een roman je moet hem rustig uitlezen, maar nooit eens gauw op de laatste bladzijde kijken, of ze elkaar ook krijgen". (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7