z&zzsïf*:" Avondmis van de arbeid met zegening werktuigen »De Speelgroep" zorgde voor schaterlach-van-drie-uur RIJNSTREEK 97-50 Goede Ver! van Verfhandel „De Pelikaan" LOONSTATEN 523ste STAATSLOTERIJ 3. ki™ MAANDAG 3 MEI 1954 - DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Het gereedschap van de arbeiders lag door de vuist omklemd op de kerkbanken.... de hamer van de timmerman, de troffel van de metse laar, de zethaak van de typograaf, de pen van uw verslaggeverbij al len de verwachting, dat hun instru menten heerlijke wapenen kunnen worden in de strijd voor God. Deken M. A. H. Jansen bad: „Be reid onze handelingen voor door de invloed van uw genade, maak, dat onze werken met U worden begon- nen en voltooid." Hij ging zegenend met wijwater door de rijen. Allen hieven hun in strumenten. En die het gereedschap thuis lieten of in hun werkplaats, om dat het vervoer onmogelijke eisen gesteld zou hebben, weten zich toch in hun werktuig gezegend. Het was 1 Mei, de dag van arbeid. Het werd de Mis van cte aroeid in de kerk van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jozef. Een avondmis met de wisselende gebeden, de apostelen Fhilipplus en LEIDSE REDDINGSBRIGADE. De Leidse Reddingsbrigade hield haar jaarlijkse algemene ledenverga dering des avonas 8 uur in „De Har monie". De voorzitter, de heer A. Linscho- ten, opende de vergadering en heet te de aanwezigen van harte welkom. De opkomst was weliswaar groter dan op de vorige ledenvergadering, maar toch nog niet bevredigend. Uit het jaarverslag van ae secre taris bleek, dat 1953 een goed jaar geweest is, vooral t.o.v. de enige ja ren van neergang daarvóór. Het nieuwe, voor velen gunstiger, zwemuur Vrijdoagavond van 7 tot 3 uur en de nieuwe aanpak der oefeningen zijn daarvan de voor naamste oorzaken. Het ledenaantal steeg met enige tientallen tot over de honderd. Het gewóón zwemmen leren werd ook ter hand genomen, wat het zwemuur Vrijdagavond van 7 tot ningen der Brigade, t.z.t. zeker ten goede zal komen. Enkele leden behaalden het Bonds- diploma A. Aan bootgeleidingen en enkele wedstrijden namen meerdere Jacobus ter ere; twee, die hun hemel- kroon ook niet met niets doen heb ben verworven. Pater G. L. Brandenburg, Norber tijn, droeg het plechtig Misoffer op, met als diaken kapelaan A. H. Sehra- ma en pastoor J. A. van Kleef als sub-diaken. Het koor onder directie van W. Verburg en met de organist A. Martijn zong de negende Grego riaanse Mis. „Waar beter kan het feest van de arbeid gevierd worden", aldus pater Brandenburg in zijn predi katie, „dan in het Eucharistisch Geheim, waar de Goddelijke Zoon dag en acht werkt aan uw heil? Hij is het die zijn Goddelijk stempel heeft gedrukt op de ar beid en hem eeuwige waarde heeft gegeven. Hoe vaak wordt niet gehoord: schaart u in onze rijen en de gehele aarde zult gij bezitten? Een groot gedeelte van de wereld wordt geleid door misleiders van de arbeid. Hun idealen zullen de uwe niet zijn. Voor u heeft de arbeid een die pere betekenis. Gij viert deze dag om in de arbeid Gods glorie te zingen. Van het allereerste begin heeft God een taak aan de mens meegegeven in de arbeid. Door de zondeval van het eerste men senpaar werd de arbeid een van Maria, kunt gij apostelen zijn tegen de verderfelijke theo rieën van deze tijd. Maria zal u de gaven gevei., die gij nodig hebt om uw omgeving te ker stenen. Maria doet dit alles, om dat zij ons wil laten triomferen in Christus." De kerk van O.L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef gaf het beeld goed ge vuld te zijn: de mannen van Leiden en Oegstgeest wijdden, volgens de oproep van het dekenaat hun arbeid aan Maria. £eid&e Vatia In het Sportpark aan de Zoeter- woudse Singel toonde de firma W. Bergers, Haarlemmerstraat 232 in het afgelopen weekend, wat er zoal op kampeergebied te koop is. Van kleine tentjes tot compleet ingerichte „Ca ravans" toe, maakten het publiek duidelijk, dat een verblijf in Gods vrije natuur niet dakloos behoeft te zijn. Morgenavond te 18 uur zullen bloemen gelegd worden bij het mo nument in de Driftstraat. Deze bloem- legging zal plaats hebben namens de woningbouwvereniging „De Een dracht". Dinsdag 11 Mei a.s. zal de heer J. G. v. d. Zeeuw, voorzitter van de afd. Leiden Alg. Bedrijfsbond Voe ding- en Genotmiddelen zijn 70ste verjaardag herdenken. De heer v. d. Zeeuw vervult ondanks deze leeftijd nog een belangrijke plaats in het plaatselijk bedrijfsleven. Er zal 11 Mei a.s. een receptie gehouden' „i_„r lil" a.ö, ctii genuuutn v» v/» 1?V i1 ai^ weer den in „Het Gulden Vlies" van 3 tot geheiligd. Oo> de arbeid. De ar- - beid kan naar de hemel voeren. Daarom laat gij vandaag uw in strumenten zegenen, omdat gij weet, dat het heerlijke wapenen zyn in de strijd voor God. Uw ar- beidsomgeving vergt een voort durende strijd. Alleen met de steun van God, van Christus en waar gelegenheid is hem met het bereiken van zijn 70ste levens jaar te feliciteren. De Ontw. en Ontsp. Ver. „De Stalen Eand" organiseert op Woens dag 26 Mei a.s. een grote cabaret avond voor de R.K. Ouden van Dagen Het bestuur van D.S.B. heeft reeds tal bekende artisten, en zij rekent, evenals vorig jaar, op de medewer king van verschillende firma's hier ter stede. Deze grote cabaretavond staat onder algehele leiding van liet D.S.B.-bestuurslid, de heer J. J. Gout, en belooft een groot succes te worden. De Klaverjasclub D.S.B. zal Za terdag 8 Mei a.s. een receptie houden in de recreatiezaal van dc Holl. Con structie Werkplaatsen, ter gelegen heid van het behalen van het kam pioenschap in Afd. IA der Fed. v. Klaverj, Ver., afd. Leiden. De heer A. van Heusden, Suma- trastraat 165 is benoemd tot 1ste se cretaris van „D.S.B.". De tweede wedstrijd van het Klaverjastournooi F.V.K. zal gehou den worden op 7 Mei a.s. in de can- tine van de Klaverjasclub D.S.B. Aan de eerste wedstrijd namen ruim 70 koppels deel, terwijl ook deze tweede avond een succes zal worden voor de Jubileum-commissie der F. V. K., daar de laaggeplaatsten zich alsnog kunnen inschrijven voor deel name. terwijl daarnaast nog vele nieuwe inschrijvingen worden ver wacht, gezien de vele fraaie prijzen, die beschikbaar zijn gesteld. De wed strijden vangen om 20 uur precies aan. De leden van de Gem. Zangver. „Het Zonnelied" hebben Dinsdag avond, in verband met de Dodenher denking, geen repetitie. Dinsdag 11 Mei worden allen verwacht op de repetitie in verband met bespreking van de uitgaansdag. 25-JARIG BESTAAN VAN HET BESTELHUIS BERK. In de schaduw van het oud-Hol- landscentrum, in de Jacobazaal van de Burcht, vierde het Bodehuis L. Berk, zijn vijf en twintig-jarig be staan. Een officiële viering was ach. terwege gelaten, maar de zaal bleek Zaterdagmiddag toch te klein om alle genodigden en belangstellenden te be- I vatten. Ongeveer honderdvijftig per- Als het St. Antonius Clubhuis uitge rust zou zijn met een „lachmeter", had men het apparaat vandaag met de beschikking over een groot aan- sonen zaten aan aan het diner dat door de directie werd gegeven. Tij dens het voorafgaande borreluurtje werd een wand-tableau in ontwerp aangeboden door de heer Verkerk uit Alphen, namens alle boden. De heer Berk sprak een geestig wederwoord, waarin hij vele aardige voorvallen uit zijn practyk releveerde. Mevr. Berk dankte tenslotte de aanwezigen hartelijk voor de geschenken, die zij en haar man hadden mogen ontvan gen. Het feest werd tot tegen het mid dernachtelijk uur voortgezet, „Liefde om de ijskast" leden in het afgelopen Jaar deel. De JSïïf.S" JÜ besprekingen met burgemeester en wethouders van Leiden inzake ver hoging subsidie en toewijzing werk plaats hadden een zeer bevredigend verloop. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester en de technische com missie kwam ook een voorspoedig jaar tot uiting. De post „ontvangen zwemgeld" steeg aanzienlijk, waar door mede door de verhoogde sub sidie het werk der Brigade de zo nodige uitbreiding kon ondergaan. Hieronder valt allereerst vernieu wing, reparatie en uitbreiding van het reddingsmateriaal, terwijl uit breiding der oefeningen, o.a. door meerdere deelname aan wedstrijden en het organiseren daarvan, bene vens verhoogde propaganda, de volle aandacht vragen. Het ligt ook in de bedoeling op Zaterdag, 3 Juli a.s. een prestatietocht gekleed zwemmen te houden in het Rijn- en Schiekanaal, tussen Spoorbrug en Lammebrug. De propaganda-commissie getroostte zich, blijkens het verslag, veel tijd en moeite. Behalve een tweetal contact avonden waren er een receptie en een feestavond t.g.v. het 35-jarig be staan. Enige bestuurswijzigingen vonden plaats, terwijl de technische- en pro- pagandacommissies uitbreiding on dergingen, vanwege de meerdere werkzaamheden der Brigade. De voorzitter bracht allen, die op_w enigerlei wijze de diverse taken der j worden gedaan, om nog wat spanning Brigade behartigd hadden in het af-i voor de toekomstige kijkers te bewa- gelopen jaar hartelijk dank. ren. Het zou overigens een onbegon- Na de rondvraag, die nog enige ge- nen werk zijn. Een goedmoedige sla- animeerde gesprekken opleverde,1 ger, die dank zij een erfenisje kon sloot de heer Linschoten tegen 121 gaan rentenieren, en zijn echtgenote, uur deze belangrijke en aangename die het door de centjes te hoog in den bij een instrumentmaker, want het zou nooit bestand geweest zijn tegen de schaterlach-van-drie-uren, die „De Speelgroep" van de St. Leo- nardus-parochie gisteravond met ver bluffend gemak uit de stampvolle zaal wist los te peuteren. „De Speelgroep" volgde de tradi tie van de toneelwereld, om het win terseizoen af te sluiten met een luch tig spel. Nu is het in ons vaderland helaas een moeilijke taak, om een behoorlijk blijspel te vinden, want de meeste schrijvers zijn hooguit in ieder bedrijf één keer leuk en stofferen de rest met gemeenplaatsen. „Liefde om de ijskast" vormt hierop een van de weinige uitzonderingen. Het is een spel met een vlotte, geestige dialoog en het schept tevens talloze moge lijkheden, om de humor ook in de scènes „te laten zien". De tonelisten hebben echter niet alleen met de keuze van het stuk, maar ook door hun spel respect we ten af te dwingen. „De Speelgroep" kwam op de planken met voor de helft mensen, die hun sporen op het toneel reeds ruimschoots verdiend hebben, maar voor de andere helft met nieuwelingen, onder wie zich ver rassende talenten bevonden. Wij zijn eigenlijk blij, dat er van avond nog een opvoering is, want dit brengt de plicht mee, dat we iets in het vat moeten houden. De intrige mag niet helemaal uit de doeken vergadering. haar bol heeft gekregen, vormen de achtergrond, waartegen het spel ge projecteerd is. Ma wil haar dochter met een jonker laten trouwen, een sierduifje Isabella zit onder de lui zen, een zekere mijnheer De Jonker wil een ijstentje exploiteren, een echte jonker wil geen jonker zijn, een huisknecht heeft een dochter, die toevallig ook Isabella heet en mijn heer de rentenier trekt even het jasje van de huisknecht aan. Ziehier de belangrijkste ingrediënten voor een schatermenu, dat door de auteur Toon van Vuuren werd bereid. Alles berust in dit spel op mis verstanden, die op drie huwelijken moeten uitdraaien. In één woord kos telijk! Zowel geschreven als gespeeld. A. v. d. Poel en G. Heynen vormen een duo, dat onweerstaanbaar is en F. Kaptein doet er als de stijve butler nog een schepje op. Mej. J. v. Eg- mond gaf een prachtige vertolking van „een aanstellerige dochter", ter wijl haar zuster een knap debuut maakte als het meisje, dat geen jon ker wilde, maar er toch een kreeg. Mevr. D. Heynen-Steegers hield haar toneelreputatie hoog door zeer goed spel in de rol van de hoogmoedige mama. Zelden zagen wij een amateur gezelschap, dat zo'n homogene groep vormde. Iedereen kon de vaart en het élan van deze opvoering bijhou den en hiervoor komt alle lof toe aan de heer F. J. v. d. Meijden, die ook deze keer weer de regie voerde. Pastoor W. Schmitz dankte het ge zelschap namens de aanwezigen voor de kostelijke avond en deelde mede. dat voor het winterprograhima van O.K.O. nog minstens 200 donateurs nodig waren. Wij zijn ervan over- RurCTeHnke Stand Geboren: Kitty d. van G. Mulder en M. Meintema; Samuel z. van S. Kolswilder en A. W. Keijzer; Sylvia Yvonne d. van H. M. Silvester ci C. Owel; Maria Anna d. van H. G. C. Bouckaert en A. M. Heeres; Josefine Marianne Johanna d. van C. Touw en M. J. A. v. Landeghem; Jacoba Johanna d. van G. de Vries en D. N. Star; Adriana d. van N. Hollebeek en A. Schoenmaker; Jan Kees z. van L. C. v. d. Bent en M. v. d. Luyt; Maar ten Cornelis z. van J. C. van 't Kruis en H. M. v. Gaaien; Cornelia Jacoba Maria d. van W. Kramp en J. Beijer; Benjamin Alfred Michael z. van J. v. Duuren en A. M. Jongers; Johan na Jacoba Cornelia d. van J. J. W. Aniba en D. v. Duijvenboden. Overleden: T. Ouwerkerk wednr. 69 jaar. Wat lezers schrijven ZOETERWOUDE BOERENLEENBANK. Millioen spaargeld belegd. De algem. ledenvergadering wordt, sinds de boete niet meer wordt ge heven, niet meer zo druk bezocht en de kleine zaal van café de Hollan der was nu groot genoeg. De voorz. van de Raad van Toezicht, de heer W. M. v. d. Salm, leidde de vergade ring. Het jaarverslag getuigde van een gunstig jaar. De spaargelden wa ren van 1 Jan. tot 31 Dee. gestegen van 967.750.— tot 1049.543. Toe name alzo 81.793. het afgelopen jaar werden 8 nieuwe voorschotten verstrekt tot een totaal van 13.800.3 voor schotten werden geheel afgelost en op 31 Dec. waren er nog 63 voor schotten tot een bedrag van f 342.353 waarvan 316.000.gedekt door hy potheek. Het aantal credieten in lopende rekening bedroeg per 31 Dec. 44. Zonder crediet waren er 13 Reke ning couranthouders. Dat het bedrag bedet lager is dan vorig jaar mag voor de Bank geen voordeel zijn, voor de leden is net een bewijs dat bedrijven gunstig lopen. De reserve is ondanks het verlies 1952 gestegen tot f 87.265.— Het ver lies 1952 bedroeg f 2.963.— de rente 1953 2541.— de winst 1953 1045, zodat dc styging sinds 1 Jan. 1952 weer 632.is. Het saldo tegoed Centr. Bank steeg van 250.094.— tot f 443.728.—. Door deze stijging was het in het tweede halfjaar weer gemakkelijker credie ten te verlenen. Aantal dagboek- posten 4190. moet, dat een stuk als de Fluwelen Handschoen „beneden alle peil" zou zijn en de recensent „zich alleen maar geërgerd heeft", dan wrijft men zich toch even de ogen uit, Hierbij komt nog, dat dit stuk niet zo lang geleden werd opgevoerd in Oegstgeest door een katholiek Amsterdams Toneelgezelschap voor de jubilerende Vereniging van het „Wit-Gcle Kruis" en korte tijd daar na door een katholieke Jongeren groep te Wassenaar. De opvoeringen werden in dit blad besproken, zonder één woord deni grerende commentaar! Is dat niet een merkwaardig soort van voorlichting" Wij zouden het met de recensent graag en volkomen eens zijn, als dit stuk de bittere tendenz van antlclc ricalisme bevatte. Mi val Eigenlijk houden wij niet van in- gezonden stukken. Gewoonlijk die nen zij er alleen maar toe, lucht te geven aan persoonlijke verontwaar diging, gekrenktheid of andere overigens zeer menselijke gevoe lens. Wi.i menen echter in het belang van de zaak zelf en van de Vincen- tiusspelers en hun eerlijke bedoelin- gen enkele dingen naar voren te tuigd, dat die er zullen komen, wantmoeten brengen. het verenigingsleven in de St. Leo nardus-parochie bloeit. Ook „De Speelgroep" heeft daarvan weer het bewijs geleverd. Telkens opnieuw bespeurt men vooruitgang. Natuurlijk heeft een recensent het recht op eigen oordeel. Wij hebben het zelfs zeer gewaardeerd, dat hij serieus op deze opvoering is inge gaan. Wanneer men echter lezen hoen daar zo maar van betichten? Zou deze Amerikaanse en open hartige visie op het menselijk elc ment in de Kerk van Christus ook ons niet iets te zeggen hebben? Het stuk heeft toneel-technisch gesproken zijn zwakke kanten. Niemand is daar meer van overtuigd dan wij zelf. Maar dat het een bittere kritiek op de Kerk en haar trouwe dienaren zou bevatten, weigeren wij te gelo ven. Eerder is het de begrijpende glim lach om het menselijke, dat sinds de Apostelen in de Moederkerk zo'n grote rol gespeeld heeft. Het maakt ons deze Kerk alleen maar dierbaarder, omdat de mense lijke zwakheid in haar de achter grond is, waartegen het Goddelijke stralender uitkomt. De Fluwelen Handschoen geeft een stukje werkelijkheid weer, zoals dit zich in het huidige Amerikaanse ker kelijke leven kan afspelen. Wij staan er alleen maar over ver baasd, dat men zo vanzelfsprekend dit gegeven in een typisch Hollandse sfeer trekt en daaraan dan de con clusie knoopt, dat dit stuk niet op het repertoire van een katholieke speelgroep thuis hoort. Men zal ons daarom niet kwalijk nemen, dat wij dit wel wat erg ver regaand vinden. Namens de Spelers van Sint Vincent, P. Drs. WULFRAM. De kassier Jac. van Leeuwen is na een jaar proef in de man December definitief tot kassier aangesteld. De rekening en dc balans 1953 werden zonder aanmerkingen goedgekeurd met een winstsaldo groot f 1124.69. Het aftredende bestuurslid G. P. van der Krogt en hei lid van de Raad van Toezicht werden bij enkele can- didaatstelling herkozen. Bij de mededelingen vestigde de voorzitter dc aandacht op zeer ge makkelijke voorschotten, door be middeling van het landbouw-borg- stellingsfonds voor veehouders, die voor omruiling van vee geld nodig hebben. Voor deze eremieten zijn geen borgen nodig en het maximum is gesteld op 500.per om te rui len koe. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat de heer J. Berk 25 jaar gf- ledcn in het bestuur is getreden, w» hartelijke woorden memoreerde spr.. dat de heer Berk in drie jaren veel voor en tegenspoed van de Bank heeft moeten meemaken en door zijn voorzichtige tactiek, gepaard aan prettige samenwerking, veel ver diensten heeft verworven. Als blijk van waardering biedt spr. de heer Berk een grote kist sigaren aan. De Voorzitter van het^bestuur prees vele verdiensten en bewaamheden in de heer Berk en bracht ook de hulde van de directie van de Centrale Bank over, vergezeld van een mooi cadeau n.l. een schilderij. De heer C. P. J. Paardekooper bracht hulde aan de jubilaris voor zijn verdiensten als hulp-kassier. De heer H. J. van Mil herinnerde aan de eerste verkiezing van de heer Berk, nu 25 jaar geleden. De heer L. J. van der Zon infor meerde naar de stand van zaken om trent het eigen bankgebouw. De voorz. zei dat nog steeds geen toe stemming Is gegeven het woonhuis, dat toch leeg staat voor bankgebouw te gaan gebruiken. Spr. hoopt a.s. November als het pand 3 jaar in eigendom is, enige kans te krijgen. ZOETER WOU DE- LEIDERDORP Rhythm ische gymnastiek. De rhythmische gymnastiek van Meer burg gaat morgenavond niet door in verband met dc dodenherdenking. Voetbalfilmavond van Meerburg. Zaterdagavond organiseerde de voetbalvereniging Meerburg voor haar leden een voetbal instructieavond in het parochiehuis. De voorz. de heer P. de Vrind, wees er de leden op dat, in vergelijking met vroegere ja ren de beoefenaren van re voetbal sport heden veel voor hebben op het gebied van training. Aan de hand van een serie filmstrips konden zij kennis nemen van de training, zoals die in Engeland door profs wordt be oefend. Dc trainer van Meerburg, de heer E. Binsbergen, vestigde daarbij in een vlot commentaar de aandacht op de punten waar het op aan kwam, waardoor het vertoonde ten volle tot zijn recht kwam. Tot slot werden nog opnamen gedraaid van de interland wedstrijden NederlandZweden en HollandBelgië, waarna de heer J. van Kcsteren de leden opwekte het vertoonde in toepassing te brengen. De heer Binsbergen zegde hij dank voor de belangloze verzorging van deze avond. LEIMUIDEN Lei muiden op dc film De zang vereniging „Excelsior" heeft het plan opgevat een film te laten vervaar digen over de gemeente. Marktberichten ROTTERDAM, 3 Mei. Vee. Aan voer: 1771 stuks totaal, waarvan 992 vette koeien, 779 varken.-. Prijzen: vette koeien 2.70—2.90, 2.50—2.70 en 2.00—2.30. varkens f 1.88, 1.80 en 1.83 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer kleiner, handel tamelijk, vaster in prijs, prima's bo ven notering; varkens aanvoer iets meer, handel kalm, langzaam oplo- Capucijn. pende prijzen. Een •«P. "keek! muurvast ge 200 280 3? Gevraagd een aanko mend Smidsknecht bij G. Grimbergen, Koestraat 28, Rijnsburg. 9527 DOE HET ZELF Schilderen en Witten!! Gebruikt uitsluitend De grootste sortering in alle moderne kleuren! Ook verkoop van alle ma ten Vensterglas Grondverf v.a. 1.60 p. kg. Alle gewenste inlichtingen bij: Pelikaanstraat no. 27, Telefoon 25813. Zo nodig thuisbezorgd. 3? Gevraagd nette werk ster voor Maandag-, Woens dag- en Vrijdagmorgen. Aanmelden voor 7 uur P. J. Blokstraat 37. 2514 Gevraagd! net meisje, v. g. g. v., zelfet. kunn. werken, in gezin zonder kinderen, hoog lr/m. Steen straat 16. tel. 26854. 9541 2T Verloren op 1 Mei, gaan de van Leiden via H. R. naar Weipoort, een bruine glacé dameshandschoen. Gaarne terug, bezorgen bij G. Bos, Weipoortseweg 64, Zoeterwoude. 9533 2* Aangeboden „Singer" inzaktrapnaaimachine, in prima conditie, onder ga rantie. Hoge Morsweg 102, Leiden. 2515 32* Mevrouw Meijer, Breestraat 78, vraagt nette werkster voor ly, dag per week. (Maandagochtend en Woensdag en Vrijdag de gehele dag). 2517 WARMOND Abonnementen en Adver tenties worden aangeno- mert door: j. SIKKING Dorpsstraat 8. Nieuwste model. Prijs 8 cent per stuk. N.V. DE LEIDSCHE COURANT HOGE PRIJZEN .1.1.000 0842 ƒ8000 1297 2000 7288 1800 2289 11306 1000 4922 0070 0178 11773 13749 ƒ400 4098 4783 3056 6650 8663 10256 13684 16970 18655 19410 19450 1970S 19862 21262 21949 J 200 1427 1484 1513 1549 3143 3231 3340 3673 3828 3894 4017 441 1511 5299 3325 5821 6017 6056 6372 6612 6729 6983 7375 7484 7655 7928 8799 9106 9754 :o442 10333 10696 11394 11411 11829 31986 12072 32214 12326 12615 12672 12921 13609 13678 14006 14153 14585 15053 15092 15294 15594 15808 15979 16188 16188 16756 U 18043 18139 18645 18797 19199 20290 20334 20595 21115 21379 21301 21529 21669 21680 21762 21786 21826 753 772 890 923 948 984 12078 083 093 206 213 224 247 251 296 305 352 356 371 383 389 438 440 464 470 173 480 499 502 525 565 602 605 609 613 661 753 764 765 814 831 851 896 916 938 963 293 300 329 353 362 426 432 435 445 512 530 556 606 657 683 694 711 784 815 913 917 930 969 973 976 982 998 2008 028 106 177 366 808 815 325 337 353 359 469 604 605 622 666 681 705 714 744 792 794 803 827 848 854 855 894 911 933 4013 Ó52 063 006 071 077 125 133 159 163 164 197 213 231 239 254 269 280 309 340 393 412 426 440 470 510 538 543 546 584 626 650 719 728 742 757 816 818 879 914 916 919 939 965 980 8019 079 094 204 223 232 271 296 300 317 330 349 375 379 383 415 458 468 472 476 498 519 531 587 632 681 694 740 743 775 782 792 799 801 807 834 843 845 864 907 6027 072 096 114 174 196 198 204 225 226 235 238 253 258 278 307 378 413 419 432 4RS 509 566 581 593 610 633 651 691 727 739 759 823 833 871 895 912 918 931 936 7007 073 093 116 168 188 191 201 216 258 304 326 334 335 408 426 430 440 443 496 512 538 542 556 558 565 581 612 621 625 636 640 653 693 729 737 741 795 S04 850 852 864 877 883 907 914 940 964 998 8006 038 050 080 110 148 159 163 183 213 231 233 239 253 263 266 286 339 358 397 462 464 481 492 508 542 546 551 572 588 603 614 642 666 691 694 701 769 772 775 783 803 851 885 956 983 77" 9005 035 040 048 054 063 071 087 133 146 160 164 187 228 305 313 314 319 321 341 348 375 376 450 465 476 509 529 548 560 396 597 722 80-1 838 843 856 871 901 942 964 976 998 10001 026 051 109 164 178 219 231 305 315 354 379 430 454 514 528 532 569 603 612 661 714 718 720 721 739 757 786 789 879 898 907 915 941 942 964 978 979 11019 057 069 081 094 096 097 107 103 109 118 123 169 203 212 214 223 230 233 318 820 341 374 437 454 478 480 526 542 546 579 604 616 639 6-13 660 673 694 704 714 971 13027 069 085 086 117 177 268 323 331 312 349 445 480 492 524 513 551 613 670 703 744 753 765 782 785 796 802 804 821 823 830 835 837 849 873 876 892 920 944 949 •",1 968 14077 100 129 132 231 238 266 28/ 300 313 342 357 372 402 431 553 557 50X 5:-n r,.',5 674 730 783 790 811 830 851 868 884 896 918 931 13011 013 020 028 074 141 186 198 247 274 288 289 290 316 330 347 393 399 406 413 434 473 476 BU 887 718 710 74 I 812 824 849 873 886 895 898 903 927 92S 952 969 985 993 16040 068 081 09.3 095 126 200 232 243 249 251 266 278 281 310 316 359 371 413 415 457 477 480 501 531 532 574 578 600 702 712 732 740 774 782 783 791 860 872 892 898 918 920 961 971 989 17000 17023 041. 092 OOI 131 154 171 186 216 246 249 256 288 298 312 329 355 372 381 397 405 409 487 529 546 625 652 667 670 688 713 7.37 749 750 751 756 767 778 805 828 833 845 879 885 890 892 896 905 18009 010 032 069 089 110 156 162 216 232 251 252 253 294 305 315 337 344 359 383 424 444 486 531 536 626 629 631 637 665 754 779 798 843 894 915 945 965 972 977 19012 024 026 052 057 063 >78 091 1.39 165 208 220 228 273 310 333 405 514 558 572 664 741 747 782 814 836 837 847 872 883 902 912 913 919 920 981 987 998 20019 091 103 116 120 166 167 249 252 261 262 268 273 275 295 315 320 327 355 356 401 404 409 423 455 494 508 525 528 541 581 624 640 680 719 740 743 749 760 768 781 797 838 850 865 866 938 961 9G9 981 999 21015 019 027 045 050 089 108 137 149 189 207 217 261 273 303 346 359 408 410 424 450 476 485 500 532 541 548 550 556 558 601 621 625 648 651 673 G76 714 767 773 794 834 818 852 859 894 896 912 913 923 leiden VROOM DREESMAAN

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3