De vergoedingen voor V.G.L.O. werden wederom besproken De zaak tegen van Herwaarden Koningin Juliana zal ook een bezoek brengen aan Leiderdorp Nederland, Suriname en de Ned+ Antillen Uitreiking aan zuster Xaveriana van koninklijke onderscheiding VRIJDAG 30 APRIL 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 GEMEENTERAAD ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense gemeenteraad kwam Donderdagavond in spoedvergadering bijeen. Afwezig de leden Brouwer, Verduin en Geerlof. Bij het voorstel van het college om beroep aan te tekenen bij de Kroon tegen de beslissing van G.S. inzake de toe te kennen vergoedingen voor het v.g.l.o. over 1953, was de heer Ruijssenaars van mening, dat het v.g. l.o. ini deze gemeente altijd stiefmoe derlijk is bedeeld. Het bedrag van ƒ78.50, dat uiteindelijk is begroot kwam tot stand in overeenstemming met diverse desbetreffende instan ties en is in overeenstemming met de werkelijke kosten. Het lid Honout wijst erop, dat deze zaak al ruim een jaar loopt. Het schoolbestuur kan niet vooruit. Spr. ziet geen grond aanwezig, dat het be drag van de inspecteur te hoog zou zijn. Ook hij is tegen het voorstel, evenals weth. Deerenberg. De heer Brokaar wil in beroep gaan om nu eens van hogerhand te weten, wat de regering eigenlijk met het v.g.l.o. wil. Hij wees op de prach- GOED BOLLENWEEKEND. Het belangrijkste bollen weekeinde staat over enkele dagen voor de deur. Bij de tere pasteltinten hebben zich de prachtige heldere kleuren van de vroege tulpen gevoegd. In de gehele Bollenstreek prijken de bloe- menmozaieken langs de fleurige we gen. In de grote kas van de Keukenhof staan de tulpen nog in volle bloei en buiten in het park is het thans een en al kleur en geur. De officier van justitie te Haarlem heeft na een gerechtelijk vooronder zoek van ruim twee jaar kennisge ving van verdere vervolging gestuurd aan de heer J. A. v. Herwaarden, di recteur van de Kalkzandsteenfabriek te Hillegom. Dit houdt in, dat de of ficier voldoende termen aanwezig acht om de zaak tegen de heer Van Herwaarden op een openbare zitting te laten onderzoeken, waarvoor een dagvaarding later zal worden uitge bracht. De advocaat van de heer Van Her waarden heeft inmiddels bij de Haar lemse rechtbank een bezwaarschrift tegen de kennisgeving van verdere vervolging ingediend. Dit heeft tot gevolg, dat de zaak door de Haar lemse rechtbank eerst binnenska mers zal worden behandeld» Laat besluit van PTT Door het late besluit Koninginne dag voor alle diensten als Zondag te beschouwen moest de P.T.T. gister ochtend beginnen met alle diensten in het land op de hoogte te stellen van de Zondagse dienst voor van daag. Het is, naar uit bevoegde bron wordt vernomen, op sterke- aandrang van de Regering geweest dat de P.T.T. vandaag Zondagse dienst zal verrichten. Dit in tegenstelling tot een tien dagen geleden gedane me dedeling, dat er 30 April één bestel ling zou worden uitgevoerd. Vele verslagen van de omgeving van vandaag, kunnen hierdoor niet in dit nummer van onze krant gepu bliceerd worden. tige tentoonstelling en zeide niet te gen het v.g.Lo. te zijn. De heer Verdonk merkte op, dat ook de commissie achter het v.g.l.o. staat, doch de opvattingen hierover zijn zo ver uiteenlopend, dat er een nadere uitspraak komen moet. De voorzitter onderstreepte dit laatste. Veler opvattingen zijn bekend, maar nog niet van de Kroon. Het be drag kan volgens de zienswijze van de Kroon lager komen te liggen, maar kan ook hoger komen. Het gaat er om te weten, hoe de regering zich het v.g.l.o. voorstelt. Aan de hand van het plan kunnen dan de kosten worden begroot. De heer Ruijssenaars merkte op, dat de uitspraak van de Kroon dan toch alleen maar zal gelden voor Al phen a. d. Rijn en nog wel alleen voor dat jaar. De voorzitter: maar jurisprudentie geeft houvast aan andere gemeenten. Nadat ook weth. Dekker deze aan gelegenheid had toegelicht, stemden de K.V.P.-afgevaardigden Deeren berg, Ruijssenaars en Honout tegen. (De zaak betreft de aanvrage van het v.g.l.o. op Prot. Chr. grondslag). Vragen. Bij het voorstel van B. en W. tot aanleg van wegen in plan West, o.w. die ten behoeve van het industrie terrein (Baronie) kon de heer v. cL Meens zich met de gang van zaken niet verenigen. Nadat hij had op gemerkt, dat het gehele plan, begroot op bijna 6 ton, in het geheel niet in de commissie voor het grondbedrijf was behandeld, en hij het plan ook niet had aangetroffen op de lijst van kapitaalswerken, stelde hij een aan tal vragen: le. In het prae-advies wordt er geen melding van gemaakt dat de nieuw aan te leggen weg van de Prins Bernhardlaan naar de Baronie een vervanging betekent van de reeds bestaande Industrieweg, waarvan de aanlegkosten destijds pl.m. 100.000 hebben bedragen. Moet ik het dus zo zien, dat dit weggedeelte in werke lijkheid een bedrag van een ton meer gaat kosten? 1 2e. Uit de ter inzage liggende te keningen heb ik de indruk gekregen, dat ook een gedeelte der terreinen, in eigendom aan de Baronie toebeho rend, door de gemeente wordt ge ëgaliseerd en bestraat. Indien mijn veronderstelling juist is M. de V., be rust deze aanleg dan op een afspraak met de Baronie en zo ja, hoe is deze zaak dan financiëel met deze N.V. geregeld? 3e. Het zal Uw College bekend zijn, dat onlangs bij onderhandse aan besteding aan een plaatselijke aan nemer is opgedragen het dempen van sloten tot een bedrag van pl.m. 18.000, een en ander langs de be staande Industrieweg. Hoe worden deze werkzaamheden gefinancierd en wat is de oorzaak dat dit werk niet in het bestek van de wegenaanleg is verwerkt? 4e. Wat zijn de motieven dat de fabriek „De Baronie" door een twee de -/weg, in dit geval de weg uitmon dend in de Hoorn bij Avifauna, met de Rijksweg wordt verbonden? Kan de aanleg van deze tweede verbin dingsweg niet beter worden uitge steld, mede in verband met het feit, dat in de begroting van 1954 niet op deze kapitaalswerken was gerekend? Ook het lid Gesman had een op merking. De aanleg van de weg naar de Baronie is ongeveer ƒ20.000 lager aanbesteed, dan het werk op de be groting voorkomt. Hij zag deze post gaarne verlaagd. Nadat de raad enige tijd in gehei me zitting over deze aangelegen heid had beraadslaagd, uitte de weth. zijn spijt dat deze kwestie niet in het grondbedrijf ter sprake is gebracht Er was veel haast bij de uitvoering. De industrieweg wordt verbreed, daarvoor de hogere kosten. Slootdem- ping 18.000 heeft ook de gemeente verrast. De kwestie is in onderzoek. De weg naar het industrieterrein is noodzakelijk. De heer v. d. Meent merkte nog op, dat dan de 100.000 voor de eerste aanleg van genoemde weg, wegge gooid is. Aantrekken van meer indus trie vond hij erg optimistisch. De raad machtigde het college een persoon aan te wijzen voor behan deling van het beroep bij de Kroon. Mej. Liesbeth van Leeuwen S. dr. te Alphen aan den Rijn is te Utrecht geslaagd voor Chemisch analiste. STOMPWITK Fancy-fair. Zaterdagavond om 8 uur wordt een grote Fancy-fair ge opend in de jongensschool ten bate van alle jeugdwerk en de Lourdes- spaarders te Stompwijk. De vele me dewerking heeft het mogelijk ge maakt 14 stands op te bouwen, o.a. een vrolijke keuken, schiet- en werp- tenten, rad van avontuur, krachtpat serij voor mannen, spijkerbalk voor heren en dames, liengeltent, postkan toor waar U telegrammen en brief kaarten kunt laten brengen, tombola, gokspelen, behendigheidswerpen, enz. Aan bijna alle afdelingen zijn vele prachtige prijzen verbonden en de grote loterij overtreft alles. Komt zelf maar zien. Zondagavond 10 uur trekking. Ook de gehele Zondag is de fancy-fair geopend. Het sluitstuk zal waarschijnlijk zijn een uur dan sen. Gisteravond vergaderde de raad van Leiderdorp onder leiding van burgemeester K. v. Diepeningen. Af wezig was de heer v. d. Stoel. Bij de mededelingen verstrekte de voorz. gegevens over de gehouden aanbesteding van het aanleggen van een straat en het bouwen van een brug in het Zijlkwartier. De laagste inschrijver was de heer Hennipman uit Leiderdorp met een bedrag van f 92.000; daarop volgde de fa. Rie- mers uit Rotterdam met 92.700; fa. Schouls eveneens uit Leiderdorp met 99.400 en Deerenberg en v. Dijk met 99.475. De hoogste inschrijver was de fa. Schreurs met f 156.000. Waar het werk begroot was op f 90.800 is de gunning aangehouden. Van Ged. Staten was een schrijven binnengekomen dat zij de wethou ders-salarissen wensten vast te stel len op 900.per jaar. De raad was van gevoelen, dat de bezoldiging van o'e wethouders moet worden gesteld op 1000. Dit zal ter kennis van Ged. Staten worden gebracht. Hef tweede punt betrof de recon structie van de Van der Valk Bou- manweg, momenteel een doorn in het oog van alle Leiderdorpers, waar voor een credietverhoging gevraagd werd. Dit was nodig omdat de erf- afscheiding van het Kinderhuis Voor dorp en die van de heer Vromesteyn boven de ramin" uitkwamen. Hier mee was een bedrag gemoeid van 4445waardoor een fraaier geheel wordt verkregen bij de ingang van de bebouwde kom. Ook het grondbedrijf gaat steeds door in Leiderdorp. Ditmaal is com- Geref. Kerk, aan de beurt om bouw- plex V, gelegen ten Oosten van de rijp gemaakt te worden. Daartoe is het noodzakelijk dat het bedrijf van de heer Schneider, die op deze grond zijn bedriif uitoefent, wordt ver plaatst. Deze is daartoe bereid en krijgt daarvoor toegewezen 2400 m2 op de tuin van de heer Vromesteyn. Voor 1954 is de heer Schneider geen huur verschuldigd, omdat de tuin moet worden omgezet in grasland. In de verplaatsingskosten, begroot op f 1600,zal door de pemeente voor de helft worden bijgedragen. Door de speeltuinvereniging „Fes- to Forto" is een verzoek ingediend om subsidie over het jaar 1953. Festo Forto, eerlang buurtvereniging, heeft nu recht oo subsidie naar een maat staf van 25 pet. van de ontvangen contributie. Deze bedroeg f 497,75, zodat een subsidie zal worden ver leend van 124,44. Zonder h. stem ming werd dit voorstel, evenals de beide vorige aangenomen. Rondetafelconferentie begint op 20 Mei Nu ook de Surinaamse delegatie de uitnodiging om de Rondetafelcon ferentie tussen Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen, in Mei aanvangsdatum van de R.T.C. va®*" te beginnen, heeft aanvaard, is de gesteld op 20 Mei a.s. Inmiddels is ook het ontwerp-rijks- statuut voor Nederland, Suriname en dc Nederlandse Antillen aan de open baarheid prüs&e&even. De voornaamste wijzigingen, die bij aanneming van het ontwerp-statuut in de staatsinrichting van de drie landen worden aangebracht, bestaan uit het volgende: 1. De drie landen vormen te zamen een nieuwe rechtsorde in het Konink rijk der Nederlanden, waarin zij de eigen belangen zelfstandig beharti gen en op voet van gelijkwaardig heid de gemeenschappelijke belangen verzorgen en wederkerige bijstand verlenen. 2. De ministerraad van het konink rijk wordt uitgebreid met door Suri name en de Antillen aan te wijzen gevolmachtigde ministers, die deelne men aan de kabinetszittingen, waarin rijksaangelegenheden die hun land raken worden behandeld. 3. In de Raad van State kunnen desgewenst vertegenwoordigers van Suriname en de Antillen worden op genomen. 4. De gevolmachtigde ministers van de landen in de West of andere afge vaardigden, kunnen in de Kamers der Staten-Generaal toelichting ge ven bij de behandeling van wetsont werpen die hun landen raken. Indien de gevolmachtigd minister tegen het voorstel is kan hij de Kamer verzoe ken de stemming tot een volgende vergadering aan te houden. Indien de Tweede Kamer een voorstel tegen de wens van de gevolmachtigd Suri naamse of Antilliaanse minister aan neemt met minder dan 3/5 meerder heid der uitgebrachte stemmen kan de gevolmachtigd minister de behan deling schorsen en vindt nader over leg plaats in de ministerraad. 3. Een rijkswet zal de rechtsmacht van de Nederlandse Hoge Raad op het gebied der Surinaamse en Antil liaanse rechtszaken regelen. 6. Als de landen daartegen bezwaar maken, gelden internationale econo mische en.financiële overeenkomsten niet voor Suriname en de Antillen. 7. Suriname en de Antillen kunnen desgewenst lid worden van volken rechtelijke organisaties op voet van door het koninkrijk aangegane int. overeenkomsten. 8. Geldleningen met het buitenland geschieden in gezamenlijk overleg van de drie landen. 9. Strijdkrachten voor de verdedi ging van Suriname en de Antillen zullen voornamelijk worden opge bouwd uit ingezetenen van die lan den. Naar draagkracht betalen de drie landen de kosten van de defen sie van het koninkrijk. 10. Voor onderling overleg en sa menwerking komen in aanmerking de buitenlandse betrekkingen, het Nederlanderschap, de vreemdelingen wetgeving, bevordering onderlinge culturele en sociale betrekkingen, van de economische financiële en mo netaire betrekkingen, vraagstukken in zake munt- en geldwezen, bank en deviezenpolifciek, beroeps- en be- drijfsuitvoering, luchtvaart, scheep vaart en radioverkeer. ouders te mogen verwachten, doch was daarin zeer teleurgesteld. Onder de indruk van dit schrille betoog werd het voorstel met algemene st. aanvaard. Het viswater van de Meijewetering is tot 31 December 1958 ondershands verpacht aan de heer J. Zandvliet te Leiden nadat de heer A. de Jong op diens verzoek van de pacht was ont heven. Verbreding Hoofdstraat. Ook al weer met het oog op de verbetering van het verkere is de ge meente in onderhandeling getreden met de bouwmaterialenhandel S. Bennink voor de overname van de daarvoor benodigde grond. De ver breding van de Hoofdstraat heeft een tweeërlei doel, het bouwrijp maken van gronden en het verkeer. De on derhandelingen hebben er toe geleid, dat de heer Bennink aan de voorzijde van zijn bedrijf 250 m2 afstaat tegen 750 m2 die hij aan de achterzijde van zijn bedrijf terugkrijgt. Over de aan koop van deze grond is de gemeente in onderhandeling. Slaagt de gemeen te er niet in de grond t.e kopen dan zal zij een aanvullende koopsom die nen te betalen van 8749.Het conceptbesluit daarvoor wetrd door de raad vastgesteld. Bezoek van Koningin. Gekomen bij het punt comptabili- LANGERAAR Zuster Xaveriana, hoofd van de Kleu terschool te Lauger- aar, is door H. M. de Koningin begif tigd met de Gouden Eremedaille van de Orde van Oranje- Nassau. In intieme kring vond de uit reiking van de on derscheiding plaats door burgemeester Hogenboom. Hierbij waren mede tegen woordig past. Hal- kes, de kapelaans A. Buis en A. Saers, le den van bet Kerk en Armbestuur, de heer Th. A. Hijdra, voorz. van het Jubi leumcomité bij gele genheid van het 40- jarig jubileum van de Zuster, en verder de Zusters uit het St Antonius Rust oord en de kinderen van de Kleuter school. De onderscheiding was voor Zuster Xa veriana een totale verrassing. Ze keek dan ook vreemd op, toen dit gezelschap haar in het school lokaal overviel. Het lokaal was we gens Koninginnefeest versierd en de kinderen waren .feestelijk uitgedost De kleine klas kwam onder tromge roffel binnen. De burgemeester nam dan het woord en zeide het prettig te vinden eens kennis te kunnen ma ken met de school in het dagelijkse doen. Van de Inspectrice had de bur gemeester mogen vernemen, dat deze school een zeer goede naam heeft. Hieraan zijn de zorgen van Zuster Xaveriana niet vreemd. Deze ver diensten zijn nu ook erkend door H. M. de Koningin, waarna de burge meester mededeelde, welke onder scheiding de Zuster is ten deel ge vallen. Het gouden ereteken werd door de Burgemeester Hogenboom speldde de zuster de onderscheiding op. burgemeester op het kleed van Zus ter Xaveriana gespeld. Hij feliciteer de de Zuster van harte met de wens, dat zij vele jaren deze decoratie zal mogen dragen. Alle aanwezigen hebben de zuster gefeliciteerd, en de kinderen deden dit met een lied. Zuster Xaveriana dankte hartelijk voor de eer welke haar is te beurt gevallen. Zo iets had zij nimmer ver wacht. Met het zingen van het Wilhelmus werd deze intieme plechtigheid be sloten. Vandalisme. Bij het volgend punt: verlening van een extra subsidie voor de sport stichting werd een hartig woordje gesnroken. De extra subsidie is n.l. nodig voor de vernieuwing van de hekafscheidingen om de tennisbaan en speeltuin. De heer de Graaf wilde graag wat meer weten over de kos ten en gaf in overweging om hogere subsidie te verlenen en de Stichting voor alle onkosten te laten zorgen. De heer Broxterman informeerde, of het nodig was, dat de gehele omras tering vernieuwd werd, terwijl de heer Los vond, dat, als deze subsidie niet werd verleend, dit een onvrien delijk gebaar was van de raad ten opzichte van de Stichting. De voorz. antwoordde dat, als men hoorde wat het onderhoud der velden kostte, men er van zou schrikken. Het is echter wel nodig dat de gehele omrastering vernieuwd wordt want, zowel de af scheiding als de beplanting nabij de Kleuterschool zijn door de omwonen de jeugd zodanig vernield, dat er hier sprake is van vandalisme in de erg ste graad. De voorz. had gedacht in deze meer medewerking van de ging. Bovengenoemde vereniging vergaderde Donderdag in het Wapen van Leiderdorp. De voorz., de heer -, - Snel, sprak zijn teleurstelling uit over teitsbesluiten deelde de voorz. mede, e geringe belangstelling. Uit het I dat H. M. Koningin Juliana van plan - is binnenkort een bezoek te brengen aan de Rijnstreek. Zij zal daarbij een bedoek brengen aan 17 gemeenten langs de Rijn met als eindpunt Lei derdorp. Hare Majesteit zal pl.m. 25 minuten te Leiderdorp vertoeven. In deze 25 min. is een program opge steld, dat door een comité uitgewerkt zal worden. Voor de te maken kos ten werd door de raad een bedrag uitgetrokken. Wij komen op dit be zoek van de Landsvrouwe nog nader terug. Bij de rondvraag vroeg de heer Schoppen of de voorz. kon medede len of er voortgang zat in de nieuwe transportleiding van de waterleiding. De voorz. zeide, dat hij wist dat de watervoorziening op het ogenblik zeer miserabel is. Hoe of dit kwam, wist hij niet. Lekken zijn er in geen gevaL Maar door allerlei omstandig heden wordt er dit voorjaar veel meer water gebruikt dan anders. Daarbij komt dat het waterreservoir dat des nachts moet vollopen om de druk in het Zijlkwartier overdag op te vangen, door onbekende oorzaak niet meer vol komt, waardoor de moeilijkheden steeds groter worden. Als lichtpunt in deze zaak kon hij mededelen dat de aanbesteding van het leggen der nieuwe leiding bin nen enige weken tegemoet kan wor den gezien. Goed jaar voor Ziekenhuisverple- Sluitstuk van Int. Muziek concours Zaterdag a.s. zal het Internatio naal Muziek-concours worden voort gezet. Die middag zullen daaraan deelnemen he „Corps de Musique d'Yverdon" uit Zwitserland; het „Harmonischer Orchester" uit Huls by Krefeld (D de „Harmonie Oran jevaan" uit Fijnaart; de „Harmonie U. D. I." uit Rozenburg; de „Harmo nie Braine l'Alleudu (B.) en het symphonie-orkest „Société des Con certs Classique de Cambrai" (Fr.). Zondag de laatste dag van het Con cours komen de fanfare „Excelsior" uit Noordwijk; „Kunst na Arbeid" uit de Rijp; „Amicitia" uit Landsmeer; „Veni Vidi Vici" uit Amsterdam; „De Eendracht" uit Den lip De „Harmo nie Municipale de Laon" (Fr.); even eens harmoniecorps „Tuindorp" uit Amsterdam; „La Lyre Amicale de Poissy" (Fr.) de „Diemer Harmonie" en tot slot de „Harmonie d'Arras" uit Frankrijk. jaarverslag bleek, dat de resultaten van 1953 gunstiger zijn dan die van 1952, gezien een voordelig saldo van 392.06. Het getal der verzekerden onderging weinig verandering. Door dat een aantal verzekerden zich liet overschrijven in een ander t3rief, om beter gedekt te zijn tegen eventuele onkosten, steeg de contributie met 900.39. Het bestuur onderging geen wijziging. De heer A. J. Verhoog trad af en diens plaats in de controlecom missie werd ingenomen door de heer Schinkel. Over het beleid der ver eniging in de toekomst valt niet veel te zeggen al zijn meerdere ver zekeringsmaatschappijen begonnen ziektekostenverzekering in te voeren. Er werden wel suggesties geopperd, maar geen besluiten genomen. KATWIJK AAN DEN RIJN GROENTEVEILING K. EN O. De Veilingver. Katwijk en Omstr. hield Woensdagavond haar jaarverga dering. Het jaar 1953 kan in het al gemeen niet bevredigend genoemd worden. De secr., de heer H. J. Grim bergen, zei in zijn jaarverslag o.m. dat de gang van zaken in 1953 geen onverdeeld genoegen was. De omzet aan de veiling was 2.282.000 tegen ƒ2.454.000 het vorig jaar. De teelt Diamanten bruidspaar te Voorhout Op 6 Mei a.s. hoopt het echtpaar twee kinderen zagen hier het levens- Jozef Lodewijk Verhaegen en Ludo- "j w ■- - vika VerhaegenHouwelijcs, aan de Herenstraat, de dag te herdenken, cat zij vóór 60 jaren in het huwelijk wer den verbonden, in een plaatsje in België nJ. Catalijne Waver. De bruid en de bruidegom zijn beiden ook daar geboren. De bruidegom hoopt dit jaar 84 jaar te worden en de bruid 80. De heer Verhaegen had een eigen ho veniers bedrijfje, dat hij moeizaam opgebouwd had en waarbij zijn vrouw hem volledig in bijstond. Hun huwelijk werd tot het jaar 1914 ge zegend met vijf zoons en vijf doch ters. Toen brak de oorlog 1914'18 uit en nu moesten zij uit hun land vluchten. Van alles berooid en ge heel verslagen, werd hun in Voor hout onderdak verschaft. En vanaf die tijd hebben zij in het dorp ge woond, dat hun lief geworden is. Nog licht. In het bloembollenvak kon de heer Verhaegen zich spoedig aanpas sen en als bloemistknecht was hij één van de beste. Dit is hij ook tot vóór vier jaar gebleven. Steeds heb ben zij in de kom van het dorp ge woond. Drie van hun tien kinderen wonen thans in het buitenland. De andere zeven wonen in en rond Voor hout. De beide diamanten echtelieden ge nieten nog een zeer goede gezond heid. Na een zeer arbeidzaam leven kunnen zij zich beiden nog goed „redden". Vader Verhaegen houdt zelf nog zijn moestuin bij en moeder wil nog geen enkele hulp in de huis houding hebben. Trouwens, dat is van bloemkool was slecht, die van sla goed. Dan werd de Balans be handeld. Deze sloot in eindcijfers met ƒ449.751.84. De exploitatierekening sloot met een bruto winstcijfer van ƒ66.018. Het eerste bestuursvoorstel was zeer belangrijk. Dit voorstel beoogde voor 3 maan den een proef te nemen met het uit sluitend op de wal veilen en de door vaart binnen de veiling van een voor lopige overdekking te voorzien. Het bestuur zeide dit voorstel te doen om, gezien de tegenstrijdige menin gen in de vereniging, een minderheid niet voor een voldongen feit te plaat sen. Een zeer lange discussie volgde, maar uiteindelijk werd het bestuurs voorstel met 7843 st. aangenomen. Een voorstel van het bestuur, om de veilingprovisie voor „gastleden" op 1 pet. boven dat der leden te stel len, kon de instemming der verga dering niet wegdragen. Er werd op gewezen, dat gastleden wel de lusten maar niet de lasten van verantwoor delijkheid dragen. De heer J. van der Nagel had een voorstel ingediend om deze provisie 2 pet. hoger te stellen dan die van de leden. Aangezien te voren overeengekomen was dat, in dien het voorstel van het bestuur verworpen zou worden, dat van de heer van der Nagel als aangenomen beschouwd zou worden, was deze pro visie voor de „gastleden" dus gesteld 2 pet. boven die der leden. KATWITK AAN DEN RIJN KVP Na een kort openings woord deelde de voorzitter mede, dat was ingekomen een schriiven van de heren J. J. Verhart, A. Her mans, A. Hensen en A. Oudshoorn, dat zij als bestuurslid der afdeling bedankten. Od de convocatie stond reeds vermeld, dat de heren Chr. Verolancke en A. Hensen mede be dankten als bestuursleden. Uit het jaarverslag van de secretaris verna men wij, dat de afdeling bestond uit 192 leden, een teruggang van 6 le den. De penningmeester, de heer Hermans, vermeldde een nadelig saldo van f 10,11. De heer C. Caspers gaf een uitvoerig verslag van de ge houden vergaderingen der Staten- kieskring. Vervolgens kwamen enige klachten naar voren over de wel zeer geringe propaganda, die gemaakt was voor de Prov. Staten-verkiezing. Het 'bestuurslid, de heer C. Caspers, deed hierna het een en ander uit de doeken en wees er op, dat door hem in bestuursvergaderingen meermalen over de geringe activiteit gesproken was, doch steeds zonder resultaat. Spr. was van hetzelfde gevoelen als de vergadering en zeide, dat het be stuur ongetwijfeld een mea culpa moest uitspreken. Hij hoopte, dat het een leer mag zijn voor volgende verkiezingen. Bij het punt bestuurs verkiezing (5 van de 7 bestuursleden hadden bedankt) sprak de vergade ring als haar mening uit, dat er wel een zeer bijzondere reden moest zijn dat 5 bestuursleden tegelijk aftraden. Men vroeg hieromrent klare wijn te schenken. Het bestuur kon echter geen andere reden opgeven dan wat na ging men tot stemming over. Bij de eerste stemming werd de heer F. C. Meijer gekozen. Voor de volgende vacaturen hadden meerdere stem mingen plaats totdat uiteindelijk 5 nieuwe bestuursleden gekozen waren die allen verklaarden zulks voor een jaar 'te willen aannemen, n.l. de nog niet nodig ook. Samen bezitten - zij het devies: „Zo lang mogelijk on- beren F. C. Meyer, P. H. Castenmil- afhankeliik bliiven". Ier» Th. van Schie, M. Winters en A. Met hun kinderen, 34 kleinkinde- I Oudshoorn. Uit het voltallig bestuur ren en 6 achterkleinkinderen zullen werd de heer F. C. Meijer tot voor zij de diamanten bruiloft vieren. I zitter gekozen.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2