Pacelli-school aan de Damlaan hedenmorgen officiéél geopend Leiden viert nationale feestdag inet internationale evenementen OH, LA-LA! Talrijke sprekers waren vol lof over het prachtige gebouw Spaans circus en militaire voetbalwedstrijd hoogtepunten WOENSDAG 28 APRIL 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI AD PAGINA 3 1 Bevrijdingsdag voor St. Leonardusparochie Brandend Mtafxnnr dat eetuUnt tot hooi ln do kool kunt U blussen in de klem. Neem simpelweg een of twee Kennies langzaam laten smelten op de tong en het leed ls bezworen. Onmid dellijk! Geen wonder dat U voor en na mensen ontmoet die steevast Ren- nles bij zich hebben praktisch en hygiënisch verpakt. En onopgemerkt in te nemen, zonder water of wat ook. (Advertentie). Een gebouw, dat van buiten sober toor van de St. Leonardusparochie, is, passend in de eenvoudige omge- dr W. Schmitz, O.F.M. het gebouw in- ving en dat van binnen practisch is, zegende, ter inleiding van de ope- zonder toe te geven aan al te grote ningsplechtigheid. zakelijkheid, dat open en fris is, zon STADSKOK. der afbreuk te doen aan de huiselijk heid, dat hygiënisch is zonder koud en ongezellig te zijn, ziedaar de Pa- ceUi-achool aan de Damlaan, de nieu we R.K. School voor Lager Onderwijs die hedenmorgen officiéél werd ge opend en door de voorzitter van het schoolbestuur, rector F. A. M. Berne- veld, aldus werd beschreven in een toespraak, die sprankelde van vreug de, nu het zeer lang verbeide ogen blik eindelijk gekomen was. Wie enigszins met de situatie op ode hoogte is, weet, dat de lagere school in de St. Leonardusparochie aan de Potgieterslaan reeds jarenlang de leerlingen niet meer kon bergen wegens de grote uitbreidingen, die de Haagweg- en Morswijk ondergaan hebben. Niet minder dan zeven klas- sen van deze school moesten in an dere schoolgebouwen ondergebracht worden, hetgeen voor het onderwijs bijzonder hinderlijk was. Vanzelf- Welkom werden ook geheten pas toor Th. M. Beukers, pastoor Schmitz vertegenwoordigers van de Raad van Overleg, het Soc. Char. Centrum en diverse kath. organisaties, de heer Bergers, voorzitter van het Ouder comité, dr. Liebenstein namens de G.G.D., de heer Hiestand namens de oudercommissies van de openbare scholen, vertegenwoordigers van de Ver. van Christelijk Onderwijs, be sturen en hoofden van andere scho len, afgevaardigden van jeugdorga nisaties en het personeel van de nieu we school, dat onder leiding van het schoolhoofd, de heer B. van Adri- chem, naar de stellige, verwachting van de rector in de nieuwe school een hechte gemeenschap zal opbou wen. Katholieken en staatsburgers. Wethouder Menken wees op de snelle groei van de Morswijk en ver sprekend daarom, dat rector Berne- heugde zich over de totstandkoming van deze nieuwe school, die geheel katholiek Leiden tot vreugde stem men moet. Hij wenste de onderwij zers toe, dat zij de kinderen een zo danige vorming zouden geven, dat er degelijke katholieke en goede staats burgers uit zouden groeien. Deken M. A. Jansen was helaas Dat overigens de zorgen niet hele- verhinderd aanwezig te zijn. Als oud- maal van da baan zijn, liet de rector ste sprak daarom pastoor Beukers duidelijk- uitkamen +r,ov. v.,5 morin_ namens de pastoors van Leiden. Hij feld een juichkreet uitstootte in zijn welkomstwoord tot de vele genodig den, die hedenmorgen in de grote hal van het schoolgebouw bijeenge komen waren. Reeds te klein. ouders sprak, was zeer dankbaar, dat vertoond werd. „Oh la-la. de leerlingen nu weer in één school we U er ook zien? „Oh, la-lal verenigd waren. Ook hij dankte de heer Van Oudenhoven. Namens de wethouder van onder wijs, de heer J. C. van Schaik, bood de heer Vriend gelukwensen aan. Hij was er zich van bewust, dat de scho len in Leiden niet als paddestoelen uit de grond rijzen, maar meende toch, dat de gemeente ten opzichte van vele andere plaatsen geen slecht figuur slaat op het gebied van de scholenbouw. Nog meer toespraken. De heer L. J. van Heteren sprak ïmens de kath. schoolhoofden een gelukwens tot de heer Van Adri- chem. De heer Van Oudenhoven nam afscheid van bijna 300 kinderen en vijf leerkrachten. De heer N. B. M. Vreeburg bood felicitaties aan na mens de R.K. Onderwijzersvereni ging, ds. De Wit sprak namens de Ver. voor Chr. Onderwijs en de heer F. Grimbergen namens het personeel van de nieuwe school. Tenslotte sprak de heer Van Adrichem een slotwoord, waarin hij een licht, fris, zonnig en blij onderwijs in het voor uitzicht stelde, in overeenstemming met het gebouw en met Z. H. Paus Fius XII, wiens naam de school siert, als lichtend voorbeeld. Tenslotte bezichtigden de aanwe zigen het schoolgebouw, waarby zij hun grote bewondering uitspraken voor de keurige inrichting. Op de be gane grond bevat de school een hal met toiletten en trappenhuis en ver volgens drie lokalpn. Op de eerste verdieping bevinden zich vier loka len, alle ruim en licht, in prettige kleuren geschilderd en modern ge meubileerd. duidelijk uitkomen, toen hij mede deelde, dat de nieuwe school in Sep tember a.s. reeds te klein zal zijn en dat 1 a 2 klasfeen toch weer elders ondergebracht zullen moeten wor den. Desalniettemin was de voorzitter i alle medewerkers zeer dankbaar. In de eerste plaats de architecten, ir. Hugo van Oerle en J. J. Schrama, voor hun werk van hoofd en hart. Het moet voor de jeugd een voor recht zijn in zo'n school te mogen ver toeven. Dank ook aan de beeldhou wer C. van Stauthamer uit Amster dam, die de reliëfs voor de voorgevel gemaakt heeft, de aannemers Stik- voort uit Voorschoten, de opzichter W. van Spronsen, de onderaanne mers en de arbeiders. Vervolgens verwelkomde spr. wet houder S. Menken, die het gemeente bestuur vertegenwoordigde, daarbij de hoop uitsprekend, dat de prettige samenwerking tussen gemeentebe stuur en schoolbestuur mag blijven voortbestaan, omdat er nog vele nieu we scholen nodig zijn. Ook de bisschoppelijk inspecteur, pastoor G. van Leeuwen (Meerburg), de rijksinspecteur J. Machielsen en de gemeentelijk inspecteur H. A. Vriend werden verwelkomd, evenals de kath. raadsfractie, die uiteraard voor het katholiek onderwijs bijzon dere belangstelling heeft. In de eerste plaats echter wilde de rector de kinderen verwelkomen, die dese school zullen gaan bevolken. Hij verzekerde niet jaloers te zijn, al zijn er ook wijken in de stad die houten barakken' als scholen hebben, en wenste de St. Leonardusparochie ge luk met deze prachtige school. Alle pastoors delen in de vreugde, omdat zij samen het welzijn van alle Leid se katholieken op het oog hebben. Nu deze school er is, hoopte pastoor Beu kers, dat de ouders minder in de ver leiding zouden komen hun kinderen naar een ander soort school te stu ren, hetgeen voordien wel gebeurde. Bevrijdingsdag. De meest verheugde man was on getwijfeld pastoor Schmitz, die deze dag als een bevrijdingsdag wilde vie ren. Hij noemde de school een kweek plaats van goede katholieken en goe de burgers, en dankte rector Berne- feld en zijn dagelijks bestuur voor de vele zorgen, die zij aan deze school gehad hebben. Overigens moest ook de pastoor een somber geluid laten horen: Niet al leen ce Pacellischool, maar ook de Potgieterlaanschool zal in Sept. a.s. zóveel leerlingen hebben, dat er toch weer klassen in andere gebouwen moeten worden ondergebracht. Dit moge voor de kath. raadsfractie een aansporing zijn om scholenbouw in versneld tempo te bevorderen. Inspecteur Machielsen prees het prachtige gebouw, maar was er van overtuigd, dat het tekort nog niet is opgelost. Daarom heeft het schoolbe- Morgen is het zover. Morgen zwaaien de deuren van Nieuwe Rijn 52 wijd open om de honderden, die nu eindelijk wel eens precies willen weten van „Oh, la-la!" betekent, ge legenheid te geven hun nieuwsgie righeid te bevredigen en zich eens kostelijk te amuseren. Morgenavond om half acht worden de offieële ge nodigden verwacht, om acht uur de andere belangstellenden. Dag en nacht zyn de Parijse artis- ten, die de leiding van dit „grote lentefeest vol dwaze nieuwigheden" in handen hebben, in de weer ge weest om alles op tijd klaar te krij gen. Er zijn enorme voorraden aan gevoerd om de wijnkelders, bars en restaurants van alle goede dingen te voorzien. Er staan duizenden ge schenken te wachten, die aan de be zoekers worden uitgereikt, nadat zij zich vermaakt hebben met de vele vreemdsoortige vormen van amuse ment, die „Oh, la-la!" hun biedt. Men kan het zich nauwelijks in denken. Midden op de Nieuwe Rijn, in het hartje van de oer-Hollandse stad Leiden, behoeft men slechts één stap te zetten om midden in Parijs te belanden, de verrukkelijkste aller steden, beroemd om zijn fantastische kermissen en lentefeesten. Wat moet dat morgenavond wor den? Stromen feestgangers zullen hun schreden richten naar de Nieu we Ri.jn. „Oh, la-la!"' zouden de Pa- rijse agenten in zo'n geval zeggen, in de St Petruskerk gehouden door Een ogenblik zullen deze feestgan- de Franciscaner paters Krauwels en gers verblind worden door de uitbun- I van Schalen. Gisteravond vormde het dige versieringen, die door artisten probleem van het menselijk lijden en zijn aangebracht. „Oh, la-la!", zouden de vraag, hoe dit lijden valt te rijmen de Parijzenaars in zo'n geval uitroe-1 me* Gods oneindige goedheid, het on- derwerp van het gesprek. Pater van Schalen ontvouwde de grootheid van Gods liefde, terwijl pater Krauwels hem door zijn tegenwerpingen de ge legenheid gaf telkens een ander as peet van het probleem te belichten. De algemene ervaring der paters is, dat de belangstelling voor deze preekstoeldebatten toeneemt naar- T wee-preekstoelen debat in Leiden Ruzie op de preekstoel? Neen, zo erg was het niet, toen gisteravond in de St. Petruskerk de aangekondigde serie twee-preekstoelen debatten een aanvang nam. De gedachte van een bepaald godsdienstig onderwerp niet door één predikant, maar door twee te laten behandelen, in de vorm van een debat, is reeds elders in de prac- tijk toegepast en met succes. Het ex periment is inderdaad aanlokkelijk, omdat men in deze vorm gelegenheid heeft op een frisse manier wat dieper op de kwestie in te gaan. Juist door de objecties van de „opponent" op de andere preekstoel wordt de aandacht gespannen en levendig gehouden. De serie preekstoeldebatten wordt pen. En dan zullen zy zich in het feestgewoel storten, de Leldenaars. „Oh. la-la!" Zij zullen morgen pas goed weten hoe men in Parijs feest kan vieren. „Oh, la-la!" Een feest, dat in Nederland nog niet eerder Zullen Middenstanders en de Dag van de Arbeid Als ons kerkelijk gezag voor 1 Mei, de Dag van de Arbeid, alle man nen van Leiden en Oegstgeest in dit Mariale jaar oproept hun arbeid aan Moeder Maria te wijden, zullen ook de katholieke middenstanders stellig blyk geven hun tijd en hun taak te verstaan. Laksheid en onverschilligheid zou den beschouwd kunnen worden als een teken van tekort aan interesse voor de functie en de belangen van hun stand. Juist in deze tijd, nu men (einde lijk) allerwege aandacht heeft voor de belangen (en noden) van de mid denstand en wij met stijgende be langstelling uitzien naar tastbare re sultaten, juist nu moge uit een mas saal deelnemen aan de plechtigheden in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozeph ook blyken dat de geestelijke zaken intussen niet wor den verwaarloosd. Uit de vijf paro chies van onze goede stad zullen middenstanders hun arbeid gaarne en met liefde toewijden aan Moeder Maria. J. C. J. LAMBERMONT, Voorz. afd. Leiden Ned. R.K. Middenstandsbond. LEIDSE VARIA Om afscheid te nemen van de aal moezenier, pater D. Hogenbirk, O. if., zijn alle welpen, verkenners, leider§ en leidsters van de St. Leo- nardusgroep aan het jeugdhuis Haag- weg om 7.30 uur. Het is de bedoe ling, dat ieder in uniform zal zijn. De mondaccordeonclub van speel tuinvereniging „Oosterkwartier" gal Maandagavond haai- jaarlijkse uit voering. Het werd een muzikaal zeer gevarieerde avond met zang, accor deon- en mondaccordeonspel en film. Vooral de wijsjes van vier meisjes met accordeon vielen in de smaak ran de aanwezigen. De Mytylschool te Leiden mag twee kinderen met een leidster afvaardi gen naar het Koninkl^k Paleis te Soestdijk om de koningin op 30 April a.s. met haar verjaardag te felicite ren. Voor die dag zijn 20 lichamelijk gebrekkige kinderen uit geheel Ne derland voor een bezoek aan het pa leis uitgenodigd. Rectificatie. In ons verslag over de Liduina-bedevaart werd als koor tij dens de plechtige H. Mis vermeld het koor van de St. Liduinakerk te Schie dam. Dit moet zijn het koor van de SL Petrusparochie te Leiden. De leden van de Leids Priesterstu denten-vereniging moeten zich mor gen verzamelen op de hoek van de Papengracht en de Breestraat voor een gezamenlijk bezoek aan de film „Julius Caesar". De volleybalclub „Six" heeft mor genavond om 8 uur training voor de dames en om half tien voor de he ren. mate de serie avonden vordert. Uit gaande van deze ervaring kan men in dit geval gemakkelijk voorspellen dat er voor de volgende keer weinig plaats meer zal overschieten in de toch vrij ruime Petruskerk. Na afloop wordt een zeer kort lof gehouden als stemmige afsluiting. De avonden beginnen om 8.15 uur en zijn om 9.30 uur afgelopen. Programma over 4 dagen uitgesmeerd Het programma voor de viering zoekt, kan van de feestelijkheden van koningin Juliana's verjaardag is profiteren. De gehele dag zullen na- dit jaar zo omvangrijk, dat het be-1 melijk bestuursleden van de vereni- wilde hen op het hart binden deze stuur nu reeds nie"we plannen inge- »ooie school mooi te houden. Nietidiend- HiJ dankte de heer I. van alle kinderen waren aanwezig, alleen de leerlingen van de zesde klas, die enige liederen zongen, terwijl de pas- Leidse Universiteit voor het candidaatsexa- men L wis- en natuurkunde de da mes M. J. Eckhart te Delft en F. H. Smit te Den Haag; voor het doctoraal examen biologie, mej. A. S. C. Schijfs- ma te Leiden; voor het doctoraal exa men scheikunde, mej. M. I. C. P. de Jong te Leiden en de heer F. Klein te Letaen; voor het doctoraal examen plwmacie de heer A. J. Moolenaar te Ltsse; voor het candidaatsexamen geneeskunde de heren K. van Hoek te Oegstgeest en H. R. Kraus te Aer- denhout. Oudenhoven, die als hoofd van de overvolle St. Leonardusschool onder zeer moeilijke omstandigheden uit stekend werk verricht heeft. Pastoor Van Leeuwen herinnerde eveneens aan de moeilijkheden, die de heer Van Oudenhoven heeft moe ten overwinnen, en feliciteerde de heer Van Adrichem met zijn prachti ge gebouw. Namens de beide architecten sprak ir. Hugo van Oerle, die er op wees, dat zij het buiten-aanzien van de school bescheiden gehouden hadden, in overeenstemming met de beschei den bebouwing van de omgeving. Al leen de ingang is monumentaal ge worden. Binnen echter was er meer gelegenheid om een sfeer van opge wektheid te scheppen, die de jeugd eigen is. De heer Bergers, die namens de VOORSCHOTEN Gouden rozenkrans De heer Daan Groenewegen, Voor straat 22, te Voorschoten, heeft in de Steentjesactie van Zondag jl. de laag ste prijs gewonnen. En daarmede is hij buitengewoon in zijn sas. Liever de laagste, dan op één na de laagste! Want behalve een gramofoonplaat, kreeg hy nu ook de door de Paus gezegende rozenkrans met gele door schijnende kralen in gouden zetting. Deze rozenkrans werd Zondag per vliegtuig van Rome naar Nederland overgebracht De heer Groenewegen ondervindt minstens evenveel belang stelling als de hoofdprijswinnaar Er zyn reeds mensen geweest, die hem trachten over te halen, de rozen krans te verkopen. Maar daar denkt hy niet aan! langrijk over de feestdag zelf uit- bloest en de belendende dagen in de vreugde laat delen. Hoogtepunten zijn deze keer on getwijfeld, de voorstellingen van het Spaanse circus op het Schuttersveld en de internationale voetbalwedstrijd in het sportpark „Leidse Hout". Wie bij deze nationale gebeurtenis echter meer gesteld is op een bij uitstek Hollandse sfeer, kan zich binnen de veilige muren van de Burcht op een oud-Hollandse kermis thuis voelen. Hedenmiddag betraden reeds enige honderden kinderen de heiligen hal len van sociteit Minerva, waar zij de voorpret van het feest op smake lijke wijze opgediend kregen. Mor genavond wordt in Casino de film „Met de Koningin op reis" vertoond. Uit journaalfragmenten is een rol prent samengesteld, waarin men de landsvrouwe bij haar buitenlandse reizen op de voet kan volgen. Dege nen, aan wie deze lange tocht wat te vermoeiend voorkomt, kunnen te on geveer half 8 achter de Kon. Mil. Kapel een rondgang door de stad maken. Tegelijker tijd zal op de Burchtheuvel het oud-Hollands cen trum geopend worden. Aan al deze voorpret zal eerst om elf uur een waarschijnlijk voortijdig einde ko men. Leiden ontwaakt. De meest geruchtmakende afde lingen van de plaatselijke padvin dersorganisatie de drumbands zullen Vrijdagmorgen in alle vroeg te, de Leidenaars de heugelijke dag in herinnering brengen. Nauwelijks zal de echo van hun trommen ver stomd zijn, of ongeveer 1500 kinde ren van het zesde leerjaar zullen met hun heldere stemmen het ge meentebestuur op het Stadhuisplein feen aubade brengen. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot spreekt de kinderen hierna toe; een rede die door een luidsprekerinstallatie meer kracht bijgezet zal worden. Vooraf gegaan door het Leids Politiemu- ziekgezelschap gaan de kinderen vervolgens naar de Stadsgehoorzaal, waar hen in de grote zaal en de foyer een feest aangeboden wordt. Goo chelaars, clowns en buiksprekefrs zul len de kinderen in een plezante stem ming brengen, terwijl de kinderen zelf in verschillende liederen gele genheid krijgen hun vreugde onder woorden te brengen. Tractatie voor ieder. Op het sportterrein aan de Zoeter- woudse Singel worden tegelijker tijd voor kinderen, die tot andere leeftijdsgroepen behoren, spelen en wedstrijden gehouden. Aantrekke lijke prijzen zullen beschikbaar w steld worden, terwijl een tractatie, voor ieder, zorgt dat geen enkel kind verbitterd het terrein behoeft te ver laten. Op het stadhuisplein zullen de kleinsten kunnen genieten van een oud Hollandse poppenkastuitvoering, die muzikaal begeleid wordt door het ruisen van de fontein en het stadhuiscarillon- Ook de jeugd, die in de buitenwijken haar vertier in vele stra- buitenwijken, uitzien naar kinderen, die zich met oranje getooid hebben. Enkele van deze oranjeklanten zullen op straat een verrassing ontvangen. ging „Koninginnedag", ten van centrum en uitzien naar kinderen, WU4V4V BW UB wwwwtl, T.... oranje getooid hebben. Enkele van j muziekvereniging „Nieuw Leven' ten dan hun machteloze voorgangers. Verleden jaar werd de bal gepresen teerd door een hefschroefvliegtuig, dit keer zal Leiden van een nog veel verheffender schouwspel kunnen ge nieten. Wij zullen volstaan met te verklappen, dat het er Spaans aan toe zal gaan. Diverse attracties. De nieuwe verplaatsbare muziek tent wordt met een concert van de cn het mannenkoor „Gemeentewer ken" om half acht op het Stadhuis plein officieel in gebruik genomen. Om acht uur kunnen de Leidenaars hun schreden richten naar het schut- dreunen 'vanhónderdenJersveld, waar het Spaanse circus Internationale wedstrijd. De Leidse straten zuilen omstreeks haar openingsvoorstelling geeft. Mo len „De Valk" zal vanaf acht uur neer kunnen zien op de ontroeringen. Luchtmacht voorafgegaan door enige die vrolij.ke muziek b« de ieusd wak" militaire muziekkorpsen en veree- roept. „kistjes" die in paradepas op het pla> veidsel gezet worden. Detachemen ten van Landmacht, Marine militaire muziekkorpsen en verge zeld van een afdeling van Pro Pa- tria houden een mars en defileren voor de garnizoenscommandant. In de vroege middaguren starten tien tallen wandelaars voor marsen van geheel andere opzet Zij zullen een wandeltocht door de omstreken van Leiden maken. Startplaats en eind punt ls Oud-Hortuszicht. Een gebeuren op sportgebied, dat heel wat meer aandacht zal vragen, al is de activileit van de belangstel lenden dan ook beduidend minder, is de internationale voetbalwedstrijd in het sportpark „Leidse Hout". Enige jaren geleden heeft een Ne derlands militair elftal in Leiden op een aantal Britse militairen een gro te overwinning behaald- Dit keer is ech'.er met de kracht van het natio nale elftal rekening gehouden en heeft men het officiële elftal van het Britse bezettingsleger in Duitsland voor een ontmoeting uitgenodigd. De verwachting is, dat deze krij gers aanzienlijk beter zullen schie- In de Schouwburg wordt verder een feestavond gegeven en het oud- Hollandscentrum zal vanaf twee uur 's middags geopend zijn. Zaterdagmiddag is er nog een spe ciale voorstelling van circus Mikke- nie voor kinderen uit inrichtingen. "Z Bij aankoop van uw auto, motor of bromfiets geen voldoende contanten? Wij regelen met U de be taling. Kantoor Leiden Druivenstraat 38, tel. 30194 Pers. bezoek dagelijks van 5.30 tot 7 uur. 3? Kousen reparaties, nog dezelfde dag gereed! Bij aankoop van kousen ont vangt U een bewijs voor gratis reparatie! Novelty, Haarlemmerstraat 10. *2* Electrische pomp te koop gevraagd 5 a 10 M3., 125 volt, bij W. A. J. Al kemade, Gooweg 17B, te Noordwyk. Tel. 2O0ft Met onze Koningin op reis Onder auspiciën van de vereniging „Kunst, Ontwikkeling en Ontspan ning", kortweg genaamd K. en O., werd gisteravond in „Casino" een filmavond gegeven met de titel: „Met onze Koningin op reis". De films, hoofdzakelijk uit de journaals van Polygoon-Profilty, gaven flitsen uit het leven van de Koningin sinds haar inhuldiging. Achtereenvolgens werden de toeschouwers met het ko ninklijk paar meegevoerd naar Frankrijk, Engeland, de Verenigde Staten en Canada. De verdienste van deze avond lag wel in het feit, dat films, die in het dagelijks nieuwspro gramma nauwelijks tot hun recht komen, nu eens in een chronolo gische volgorde gemonteerd een goed beeld gaven van de wereldrei zen van het koningspaar. Opvallend was daarbij de uitste kende kwaliteit van de Polygoon films ln vergelijking met de jour naals van buitenlandse oorsprong. Burgerlijke Stand Geboren: Marrian dr van M. Neu teboom en J. Tijsen; Marianne Pau lina dr van J. Hollebeek en L. M. Ho- genes; *2* Uw adres voor rolfilms kleurenfilms, ontwikkelen en afdrukken is natuurlijk Pijl. Haarlemmerstraat 108 Leiden. 9309 A.N.C.O. Krul Perma nent 4.50. Vroegtijdig be spreken gewenst. Dames kapsalon „ANCO", Thor- beckestraat 58. boven, te lefoon 31310.2440 *2? Leert nu Scooterrijden op de nieuwste Lamberetta bij Rijschool „Succes" on der leiding van Adviseur met 17 jaar ervaring. Schelpenkadc 11, tel. 20230 'Z De nieuwste James co lonel met 225 cc. motor en swingarm. Staat aan de H. Schouw bij Valk, Voor schoten. Komt hem zien. 3? Skoda Sedan, bouwjaar 1951. type 1102, 4 cylinders 25000 km. gereden. Dorps straat 90, Warmond. 9296

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3