Katholiek.... Dus.... Ja, wat dus! Het bloemencorso gaat door Vermiste Nederlandse student teruggevonden Baby's in rook gestikt Op weg naar Genève Mevr. Petrof ontsnapte op het nippertje Nasser maakt van de gelegenheid gebruik Massa-slachting in Cambodja Wij stemmen A. C. A. Deerenbeq Nr. 1 van lijst 2 Tentoonstelling echter afgelast en mozaïek-wedstrijd uitgesteld DINSDAG 20 APRIL 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA J Vier dagen in ondergesneeuwde berghut De Haagse student, van wie wij Zaterdag meldden, dat hij in de Zwit serse bergen werd vermist wegens de zware sneeuwval, is teruggevonden. Hij heeft een angstig avontuur achter de rug. De 24-jarige student, die E. Lumkeman heet, verbleef met zijn moeder en zijn zuster in een chalet in de buurt van Leuzerheide in Oost- Zwitserland. Terwijl hij Donderdag middag een wandeling viaakte in de bergen, werd hij overvallen door een plotseling opkomende sneeuwstorm, waardoor hij geen meter voor zich uit kon zien. Gelukkig stuitte hij op een oude houten hut, waarvan hij de deur intrapte. Ofschoon er een grote hoeveelheid hout in de hut aanwezig was, kon hij geen vuur maken, om dat hij geen lucifers b\j zich had. Hij droeg een windjack, doch geen pullover en om warm te blijven stopte hij zijn jack en zijn broek vol met hooi, dat hij ook in de hut vond. Des nachts bleef de heer Lumkeman in de hut, terwijl de storm voort raasde. De volgende morgen ging hij naar buiten, hopende dat er naar hem ge zocht zou worden. Hierbij bevroren zijn oren, zijn vingers en één van zijn wenkbrauwen. Boven zijn hoofd hoorde hij een vliegtuig, maar hij kon het toestel door de zware bewol king niet zien. De heer Lumkeman trok zich hier na weer terug in de hut, die hij nu kon doorzoeken. Gelukkig vond hij toen enkele lu cifers, zodat hij vuur kon maken. Ook vond hij in een blikje een klein laagje limonadesiroop, terwijl hij zijn dorst leste met gesmolten sneeuw. Zaterdag en Zondag was de storm zo hevig, dat hij zich schuil moest houden in de hut. Gistermorgen luwde de storm, hoewel de sneeuwval voortduurde. Ofschoon de heer Lum keman er van overtuigd was, dat de buitenwereld de hoop hem levend aan te treffen wel zou hebben opge geven verliet hij de hut in de hoop, dat er nog naar hem gezocht zou worden. Hij moest zijn weg banen door een twee meter hoge sneeuw- muur die tegen de hut was opge blazen. De heer Lumkeman, die nauwelijks kon zien door de sneeuw en door de bevriezing boven zijn oog, ging op pad en waadde twee uur lang door de dikke sneeuw, waarbij hij elk ge voel voor richting verloor. Van tijd tot tijd riep hij en plotseling werd zijn roepen beantwoord. Hij stuitte, afgaande op dit geroep, op een veer tig man sterke reddingsploeg, die hem voedsel gaf en hem vervolgens op een slee naar het dal bracht. Tengevolge van de rook die zich bij een overigens kleine brand in een kraaminrichting in Reading, vlak bij Londen, ontwikkelde, zijn daar gis teren tien pasgeboren baby's omgeko men. Het jongste kind was zes uur oud. Vijf baby's moesten nog naar een ander zoekenhuis worden overge bracht om zuurstof toegediend te krij gen. De vrachtwagen met de zuur stofmaskers kon met razende snel heid de afstand LondenReading af leggen dank zij een paar politie auto's die met loeiende sirenes de weg voor de wagen vrijmaakten van de stroom terugkerende vacantiegan- gers. De toestand en enkelen van de vijf geredde kinderen was gister avond nog ernstig. De brand zelf kon snel worden ge. blust en bleef tot een vertrek be perkt. Twee verpleegsters, die nog voor de komst van de brandweer de vijftien baby's uit de kamer hadden gehaald, liepen brandwonden op. De delegatie van Noord- en Zuid- Korea naar de conferentie van Genè ve die volgende week Maandag be gint, zijn gisteren uit Hongkong ver trokken. Generaal Nam II, die voor Noord-Korca de onderhandelingen te Panmoendjon heeft geleid, zal aan het hoofd van de Noordelijke delega tie staan. De delegatie van Rood China zal onder leiding staan van Tsjoe En-lal, de minister van buitenlandse zaken. Hij zal worden bijgestaan door drie vice-ministers. De delegatie van Zuid-Korea zal worden geleid door de minister van buitenlandse zaken Pjoeng Joeng Tai. Bij zijn vertrek zei hij dat zijn dele gatie niet langer dan 90 dagen in Genève denkt te blijven. De Verenig de Staten hebben zijn land de ver zekering gegeven dat ook zij de con ferentie zouden verlaten wanneer er binnen die termijn geen overeen stemming was bereikt over het Ko reaanse vraagstuk. Tevoren had president Syngman Rhee gezegd, dat Zuid-Korea ten slotte heeft besloten om naar de con ferentie te gaan omdat het van Ame rika de garantie heeft gekregen dat, wanneer de conferentie op niets zou uitlopen er met vereende krachten een poging zal worden gedaan om „door andere middelen" de hereni ging van de beide delen van Korea te verwezenlijken. Een grote brand heeft Zaterdag het Hongaarse dorp Windischdorf nabij de Oostenrijkse grens geteis terd. Dertig van de 90 huizen van het dorp, dat geen brandweer had, wer den verwoest. Vjjf Oostenrijkse brandspuiten, die hulp wilden verlenen, werden aan de grens tegengehouden door de Hongaarse grenswacht, aldus meldt A.F.P. uit Wenen. WAS DE EERSTE RUSSISCHE H-BOM BETER DAN DE AMERIKAANSE? De onlangs beproefde Amerikaan se waterstofbommen zijn gebouwd volgens principes, welke aanvanke lijk door Amerikaanse geleerden als onpractisch waren losgelaten, doch die door de Russen met goed gevolg verder waren uitgewerkt. De Amerikaanse republikeinse afgevaardigde Hosmer, die dit in Long Beach Californië) heeft ver klaard, zei, dat voor de Amerikaan se waterstofbom, die in 1952 klaar was, een heel gebouw nodig was om haar onder te brengen. De Russen echter brachten een kleinere water stofbom 'tot ontploffing, die als oor logswapen kon worden gebruikt. Een analyse van de radio-actieve wolk der Russische ontploffing gaf de eerste positieve aanwijzing, dat de verworpen methodes toch bruikbaar waren. „Wij zijn toen onmiddellijk begon nen onze waterstofbommen volgens deze nieuwe, vereenvoudigé metho des te bouwen en wij beproeven ze nu in de Stille Oceaan", aldus Hos mer. Asyl op de valreep Mevrouw Petrof, de echtgenote van de Russische ambassadesecretaris, die vorige week met een overstelpende hoeveelheid papieren bij de Austra lische regering asyl heeft gevraagd, is op het nippertje ontsnapte aan een ,reisje naar Moskou". Zij bleek niet vermist te zijn, zoals aanvankelijk gemeld, maar het zou niet lang duren of zijn was naar Moskou verdwenen. Twee Russische koeriers brachten haar in een auto van de Russische ambassade naar het vliegveld van Sydney. Daar hadden zich vele leden van de Russische ko lonie en de gebruikelijke menigte nieuwsgierigen verzameld om haar vertrek gade te slaan Van hen kre gen velen de indruk dat mevrouw Petrof tegen haar zin moest ver trekken. Al ras ontstond er geschreeuw en Lieftinck en de Turkse verkiezingen De oppositie in Turkije heeft van de kwestie-Lieftinck een strijdpunt gemaakt in haar campagne voor de op 2 Mei in Turkije te houden ver kiezingen. Zij eist dat de regering ophelde ring zal geven over de gang van za ken, die er toe geleid heeft de we reldbank te verzoeken haar adviseur prof. mr. P. Lieftinck uit Turkije terug te roepen. „Zal de wereldbank een andere vertegenwoordiger naar Turkije zen den?" vraagt de oppositie. In dat geval zijn wij er van over- begon men het haar begeleiders las tig te maken. Tot vlak voor het vliegtuig, een lijntoestel naar Rome van BOAC, stonden de mensen in zo dichte drommen, dat de kleine groep Russen het slechts met grote moeite kon bereiken. Men had haar horen zeggen: „Ik wil niet gaan, redt me". Het toestel moest evenwel volgens de dienstregeling een landing maken in Darwin in Noord-Atlstralië en van die gelegenheid heeft mevr. Petrof nog juist gebruik weten te maken om politiek asyl aan de Australische regering te vragen. LEIMUIDEN Ernstig verkeersongeval Zaterdagavond omstreeks 7 urn- had weer een ongeval plaats bij de wegkruising op de Vriezeweg. De per sonenauto van veehouder Spijker reed op de Vriezeweg, waar het uit zicht bij de wegkruising heel goed is. Genoemde auto, waarin 3 kinderen zaten,botste op de provinciale weg tegen een bestelauto uit Waddinx- veen op. De bestelauto kwam onge veer 40 m. verder in de berm terecht. De auto van S. sloeg over de kop en lag midden op de verkeersweg. Van de 4 inzittenden uit Waddinxveen moesten 2 dames naar het Ziekenhuis vervoerd worden. De overige slacht offers werden ter plaatse behandeld door dr. v. d. Bijl, die spoedig aanwe zig was. De wagens werden beide weggesleept, nadat de verkeerspoli tie de situatie had opgenomen. STOMP WIJK WIELRENNER TUSSEN KERK GANGERS Stompwijk is de laatste tijd blijk baar een uitverkoren oord voor club wedstrijden van wielrenners, met alle daaraan klevende risico's van ongevallen. Zo ook 2e Paasdag. Kort na de Hoogmis passeerde een groep wielrenners zonder ongelukken. De volgende groep passeerde juist op het moment dat de parochianen naar de laaste H. Mis gingen. In de druk te botsten een wielrijder en wiel renner tegen elkaar. Behalve mate riële schade voor beide fietsen had de wielrenner enkele schaafwonden en inwendig letsel aan de rechter arm opgelopen. Na de hulpverlening door de EHBO werd de renner voor controle naar het ziekenhuis ge bracht. Naguib houdt ere-baantje Opnieuw heeft generaal Naguib, eens Egypte's „sterke man", een ron de verloren in de strijd om de macht in zijn land. Sinds Zondagochtend vroeg is zijn rivaal Nasser, pas 35 jaar oud, minister-president. Naguib is nog wel president, maar dat is niet veel meer dan een ere-ambt. Daarmee is Naguib de werkelijke macht in het land kwijt. Zijn gezond heids is slecht. De generaal, die 57 jaar oud is, heeft zich sinds_ hij ko ning Faroek verdreef in 1952, voort durend veel te veel ingespannen en hij stortte ineen op een hoogst onge legen ogenblik, namelijk toen zijn ri- tuigd dat hij in gelijke zin zal rap- vaal Nasser, zeven weken geleden, porteren als prof. Lieftinck gedaan een poging deed om hem de macht j:_ite ontnemen. Sindsdien is hij voort durend ziek geweest. De jongste verandering in de lei ding van de republiek zou, naar Nas- heeft. Want de economische politiek van de regering volgt niet de juiste koers. Volgens berichten van Zaterdag in GASONTPLOFFING TE MAASTRICHT. Zondagavond heeft zich een ern- stige gasontploffing voorgedaan in Parijs e pers zijn vorige week een flatgebouw aan het Koningsplein meer dan 100 mannen, vrouwen en te Maastricht. Omstreeks tien uur kinderen om het levea gebracht door de Vietminh nadat dc trein, waarin zy zaten, tot ontsporing was gebracht. De locomotief en veertig wagons vlogen uit de rails nadat mijnen er onder tot ontploffing waren geko men. Daarop stortten 500 opstande lingen van de Vietminh, gewapend met geweren, handgranaten en ma chinegeweren zich op de wrakstuk ken en doodden systematisch de over levenden. De vernielde wagons wer den met benzine overgoten en in brand gestoken. DIEPZEE-FILMER VERDRONKEN. De 30-jarige kapitein-luitenant ter zee van de Britse zeemacht H. J. Hodges' die deelnam aan de diepzee film-expeditie, welke de bekende onderzoeker Hans Hass op het ogen blik in de wateren der Ned. Antillen onderneemt, is Vrijdag in de wateren nabij Bonaire verdronken. Toen Hodges dook was hij uitgerust met een modern en goed functionnerend zuurstof-apparaat. Tijdens de oorlog is de heer Hodges opgetreden als „kikvorsman" bij de operaties voor de landing op de Franse kust. Ernstige autobotsing eist 7 zwaargewonden Gistermorgen omstreeks halftwaalf zijn op de Oirschotseweg onder de gemeente Best twee personenauto's met elkaar In botsing gekomen. Alle zeven inzittenden zijn zwaargewond naar het Binnenziekenhuis te Eind hoven overgebracht. Een der auto's werd bestuurd door een inwoner van Brunssum. De be stuurder van de andere wagen was een Duitser. De rijkspolitie heeft de zaak in on derzoek. Het is echter nog niet mo gelijk geweest, de gewonden te ver horen. hoorde men een hevige slag en sloe gen alle ruiten van het middelste ge deelte stuk. Vooral op de vierde ver dieping in de flat ontstond een ware ravage. Een der binnenmuren sloeg er fi naal uit, terwijl resten van een deur naar buiten werden geslingerd. Stukken van het huisraad kwamen in de bomen op het plein terecht. De inboedel ging geheel verloren. Er ontstond geen brand. Er waren geen persoonlijke ongelukken. Omtrent de oorzaak van de gas ontploffing vernemen wy, dat op een benedenverdieping van de flat een gasslang was gescheurd, tengevolge waarvan het gas naar een hogere verdieping ontsnapte. Toen daar een der bewoners een gastoestel wilde aansteken, ontstond de ontploffing. DE ƒ25.000.— IS ER UIT In de eerste klasse van de 523e staatsloterij is de prijs van 25.000.— gevallen op lot 17741. ser heeft verklaard, tot stand zijn gekomen met de volledige instem ming van generaal Naguib. Er zijn ook in de samenstelling van het Egyptische kabinet een paar ver anderingen aangebracht. Er zitten nu twee militairen meer in. Elf minis ters zijn burgers. KATWIJK AAN DEN RIJN HIJ HAD ZIJN JASJE VERLOREN Baldadigheid en inbraak werd er op 2de Paasdag gepleegd door een tweetal jongelieden uit Katwijk aan Zee. De een had zich schuldig ge maakt aan vernieling van gemeen telijk plantsoen en no. 2 had zich, natuurlijk met minder goede bedoe lingen, toegang verschaft tot de wo ning van de wed. v. T. in de Nieuw- steeg. Hij werd echter ontdekt waar na hij de vlucht nam. Intussen was de politie verschenen en de jacht ging door particuliere tuinen, door huizen, toen naar het vrije veld. En intussen had hij zijn jasje uitgetrokken en verloren zodat hij de wedstrijd toch moest opgeven. De politie nam hem mee naar een der cellen in de Rijn straat waar in cel 1 de plantsoenver nieler reeds wachtte op een verhoor. Een en ander verwekte nogal drukte in het dorp. NTEUWVEEN AUTO-BOTSING MET MATERIëLE SCHADE. In het afgelopen week-end heeft zich in Blokland op de driesprong een vrij ernstige botsing voorgedaan tussen twee personenauto's. Te on geveer half acht kwam een volkswa. gen, bestuurd door de heer K. uit Aalsmeer, met vrij grote snelheid uit de richting Nieuw veen. Door de gro te snelheid nam hij de bocht op bo vengenoemd kruispunt even te groot en kwam in 't losse grint terecht. Hierdoor slipte de wagen en kwam met een harde klap in botsing met de Renault van de heer W. uit Am sterdam, die met een kalm gangetje uit de richting Uithoorn kwam. De volkswagen werd aan de linkerzij kant volkomen in elkaar gedrukt, en de Renault werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. De Rijkspolitie was terstond ter plaatse en maakte van een en ander Nr. 1 van lijst 2 Iedere Katholiek zorgt dat morgen 21 April het hokje voor de naai van DEERENBERG wordt rood gemaakt. Hij is de aangewezen persoon die met zestien andere Katholieken o& in de Provinciale Staten van Zuid-Holland moet vertegenwoordigt en die wederom de plaats als lid van Gedeputeerde Staten zal moetc innemen. Ja dus dan zijn onze Katholieke belangen in goede hancjes Op politiek terrein heeft hij zijn sporen verdiend. Dertig jaren was hij lid van de gemeenteraad in Schoonhoven, waar van 20 jaren Wethouder en loco-Burgemeester, en dat in een overwt gend niet-Katholieke gemeente, waar slechts 2 van de 11 raadslede Katholiek zijn. Veertien jaren lid van de Provinciale Staten en na ht. overlijden van Mr. Bolsius z.g. lid van Gedeputeerde Staten. Wat hij als lid van G. S. reeds heeft gedaan? De vrijmaking van de Warmondse tol was voor een groot deel zij: werk. Het waarborgfonds voor de Landbouw, daaraan besteedde lr zijn grote zorg. De verdeling van het woning-contingent; dank zij ziji zorgen is het gelukt de reeds voor 1953 verleende bouwcontingentei nog in 1954 gehonoreerd te krijgen. De Streekplannen. En met name het Langeveld (de bollenstreek). Welk een gunstig resultaat is hier bereikt Het was zijn werk. De hiervoor gevormde stichting zal binnen enkele jaren 10-tallcn klein kwekers aan een eigen bedrijf kunnen helpen. Nog vele andere redenen. Ja dus Deze verkiezingen hebben ook een grote landelijke betekeni' Het is slechts een aanloop voor de grote strijd bij de Tweede Kamer verkiezingen in 1956. Dit voorpostengevecht moet gewonnen worden. Wij stemmen dus ai één man op: De Secretaris van de samengevoegde Statenkringt Leiden en Gouda van de K.V.P.. H. J. VAN Mil Ik stem op de K. V. P. omdat ik katholiek ben. Er zijn er, die dit een dom argument vinden. Dat deert me niet. Wij hebben als katho lieken ook in het maatschappelijk leven een taak te vervullen. De pauselijke encyclieken zijn daarbij onze grondgegevens. Eigen ka tholieke sociale organisaties en een eigen politieke eenheidspartij bieden de beste waarborgen, dat doel, streven en werk in overeen stemming blijven met de beginselen. (J. A. Middelhuis). LIET AANHOUDENDE KOUDE WEER heeft het comité, dat belast is met de organisatie van de bloemencorso in de Bollenstreek, veel hoofdbrekens gekost, maar niettemin zal a.s. Zaterdag 24 April de uit 36 wagens bestaande bloemenstoet starten. Er zijn voor de ver siering reeds voldoende bloemen, maar nog niet genoeg kleuren. Het afwerken van de wagens zal in verband hiermede pas op het laatste nippertje plaats vinden. Het comité heeft daarom moeten besluiten de tentoonstelling van corsowagens, die a.s. Vrijdagavond in het Hobaho-gebouw zou plaats vinden, af te gelasten. Voorts zijn tenge volge van het koude weer de mozaïek-wedstrijden in de Bollenstreek een week uitgesteld en verschoven naar Zaterdag 1 Mei. Op de bijeenkomst, die het comité hedenmorgen heeft gehouden, is mr. R. Warmoltz, commandant van de Rijkspolitie, die ieder jaar de leiding heeft bij de verkeersregeling tijdens de bollen- en corso- drukte gehuldigd in verband met zijn benoeming tot overste. Hem werd een enorme kist sigaren een meter groot! aangeboden. proces-verbaal op. Persoonlijke on gelukken deden zich gelukkig niet voor. De zwaar beschadigde auto's werden later op de avond wegge sleept. NOORDWIJKERHOUT Tol aan het verkeer Op beide Paasdagen heeft het ver keer ook in Noordwijkerhout zijn tol geëist in de vorm van gewonde men sen en zwaar beschadigde motorrij tuigen. Op le Paasdag was het niet zo ern stig en bleef het bij materiële schade, toen bij de Ruigenhoek een motorrij der op een voor hem uitrijdende luxe auto botste, toen deze laatste plotse ling remde. 2e Paasdag in de middag was het erger. De bestuurder van een uit de richting Haarlem komende personen auto moest ter hoogte van de schuur van de firma De Ruyter Sons trachten te voorkomen, dat zijn wa gen op een vóór hem plotseling rem mende auto zou stoten <en hij haalde daarom scherp naar links uit. Door deze manoeuvre kwam hij echter in botsing met een tegenligger, ook een personenauto. De wagens reden met een klap op elkaar en van de inzitten den van beide wagens, waren er 3 vrij ernstig aan toe. In de eerste auto be kwam een dame een gebroken knie en een heer een hersenschudding. In de andere auto kreeg een heer een shock. De dame met de gebroken knie kon, na doktersbehandeling ter plaatse, verder reizen per auto, maar de beide heren moesten naar een zie kenhuis worden vervoerd. De ruim 200.000 buitenlanders, die de bollenstreek tijdens de Paasdagen hebben bezocht, hebben niet alleen in de grote steden de hoteliers en V. V.V.-bureaux voor problemen ge plaatst. Ook in Noordwijkerhout was beschikbare hotelruimte reeds vroeg in de middag van de le Paasdag ge heel volgeboekt. Daar de stroom van vreemdelingen, die in de steden en de grote badplaatsen de hotels en pensions alle reeds bezet hadden ge vonden, bleef aanhouden, gingen de hoteliers in de loop van de middag er reeds toe over om mensen naar hun bekende particuliere adressen door te sturen. In de loop van de avond moest zelfs de V.V.V. ingeschakeld worden om iedereen vóór de nacht onderdak te brengen. Alles bij elkaar hebben enkele honderden buitenlanders, voor het merendeel Duitsers, maar ook Belgen en Fransen, de nacht van le op 2e Paasdag in Noordwijkerhout doorgebracht. VOORSCHOTEN BRAND IN S.VX.V.-CLUBHUIS Nadat de brandweer Donderdag voor een binnenbrand en Vrijdag voor een schoorsteenbrand was uit gerukt, moest Zaterdag een brand in het clubhuis van SVLV geblust worden. Ook deze keer bleek echter spoedig ingrijpen groter onheil voet komen te hebben. Het vuurtje, d; vermoedelijk te wijten is aan kwi jongenswerk, kon met een paar en mers water geblust worden, zodat motorspuit, die reeds bedrijfsklar stond, niét gebruikt behoefde worden. Toneeluitvoering Adelante". E nieuwe toneelgroep „Adelante" hee gisteravond in het R.K. Bondsgeboin haar eerste uitvoering gegeven. E l vereniging, die nog maar enige maar den bestaat wilde starten met ee luchtig blijspel, „Polly Perkins". D heer N. van Os sprak een kort wel komstwoord tot de aanwezigen, on der wie wij opmerkten de parochie geestelijkheid, afgevaardigden va: Huize Beresteijn en wethouder G Schrama. Spr. was dankbaar voor c belangstelling en hij hoopte deze oc in de toekomst voor de verenigir, I te mogen ontvangen. Wij zijn er wel haast zeker van, dat de bezoeker van het eerste uur graag zullen te rugkeren voor bijwoning van ee volgende uitvoering. De start ke zeker geslaagd-worden genoemd. Et smaakvol ingerichte salon van ee Engels landhuis vormde de plaat van de handeling. Wat is belangrijke voor het geluk: liefde of geld of gek en liefde. Om dit thema draait hf en het slimme weduwvrouwtje, me i vrouw Calthorpe alias Polly Perkit neemt voor dit probleem eerst 4' proef op de som. Wanneer zij er va: verzekerd is, dat liefde boven hf geld gaat, krijgt zij beide, maar voc het zover is, hebben eerst heel wa angstige, vrolijke en gezellige mc- mepten de revue gepasseerd. Dat c juist wat dit spel zo gezellig maak Mejuffrouw R. v. d. Peet creëeri een charmante figuur, die wij haf veroverde geluk graag gunnen. Haf neef Robert Gilmour, ten tonele ge bracht door A. Wagtendonk, was 4 uitvoerder van de boze plannen. E. deed dit overigens op een aantrekke lijke manier. Ook de rol van de c< de proef gestelde Fergush Winbusl vertolkt door A. v. d. Peet, was b: hem in goede handen. Vermelden w daarnaast nog de rollen van Marthi Lidy Meester, de gezusters Ruth e-' Ada, resp. de dames Wies Barbier e: Gerda van Meygaarden, Mevrou* Hobbard, vertolkt door Tilly v. c Waard en haar dochter Minnie. Get da Duynisveld en de oom Priestly Theo Zonneveld. Al deze spelers v: ren stuk voor stuk goed in hun rs-1 en maakten de vertolking tot ee; succes. Het spontaan gegeven appla* na afloop en de bloemen waren zekt op hun plaats. De regisseur van toneelgroep Adelante, de heer Be; Peeters, kan terugzien op een ge slaagde start. ZWAMMERDAM AUTO OVER DE KOP. Hedenmorgen om half elf is op Rijksstraatweg een personenauto, WJ stuurd door dr. P. D. K. uit tltrëchl bij het afremmen voor een uitwij kende autobus, geslipt en enkele nis len over de kop geslagen. De auf kwam tenslotte in een sloot langs fl- weg terecht. De bestuurder lie? slechts enkele lichte verwonding^ op, de auto werd echter zwaar be schadigd.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2