Rijkspolitie staat voor uiterst moeilijke taak in bollenseizoen RIJNSTREEK DUINSTREEK Amerikanen voor Indo-China? Praag laat 365 zusters vrij KOFFIE WEER DUURDER? Omscholingskamp in Zoetermeer voor aspirant-emigranten Linkse coalitie in België? Scheepsbrand bij Duinkerken ZATERDAG 17 APRIL 1954 DE l.EIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA i Interview met majoor Warmoltz Maximum verkeerscapaciteit bereikt? een van de hoofdproblemen. De ver- keersorganisatie dient zo te zijn, dat men inderdaad in de Bollenstreek Het min of meer strompelend be-Tussen Leiden en Haarlem, enger ge-1 kan rondtoeren. Dat men, op welk .1 v»11j i- ij. n__ :-j~ gin van de bollcndruktc luidt voor nomen Sassenheim en Hifiegom' de rijkspolitie, die in de Bollenstreek j vindt men slechts drie evenwijdig tot taak heeft het verkeer in goede en vlotte banen te leiden, een zwa re tijd in. Zoals ieder jaar zijn ook thans weer omvangrijke maatregelen getroffen om de stroom van miljoe nen toeristen door Hollands lente- tuin, welke zich nu niet bepaald verheugen mag in een veel mogelijk- tijdstip en gedurende welke periode dan ook, kan aankomen en parke ren, kan weggaan, en in iedere rich ting en via iedere route, die men wenst. Deze problemen doen zich uiteraard voornamelijk voor tijdens de Bollenzondagen en de dag van Streek-Corso, Zaterdag 24 April. Politiesterkte. Gewoonlijk telt de Bollenstreek aan de kust door de bollenstreek lo pende wegen, die onderling door slechts weinige dwarswegen verbon den zijn. Voorts is een verkeerstechnische moeilijkheid, dat niet in de eerste plaats het probleem van een zo snel mogelijke aan- en afvoer van de be- heden biedend wegen-net, vlot te langstellenden op de voorgrond moet kunnen verwerken. Over de specif ie- staan. Bij interlandvoetbalwedstrij- ke problemen, die zich bij deze ver- den, bij TT-races, bij de "Vierdaagse een 70-tal mannen van de rijkspoli- keersopgave voordoen, hadden wij etc. is er op een gegeven momenttie, doch tijdens de Bollenzondagen dezer dagen een onderhoud met de een stroom auto's en fietsers in een en de Corso-dag worden er verster- bepaalde richting, die een bepaald I kingen uit de gehele provincie en doel op een bepaalde tijd willen be- andere delen des lands aangetrok- reiken, terwijl enige tijd later een ken. Gedurende het gehele seizoen omgekeerde verkeersstroom ont-is er een vaste kern vna de rijkspo- staat. ütie gevestigd bij Keukenhof in Lis- r»,,, jI se, steeds meer het centrum van het Tijdens het bollenseizoen doet zich i Bollentoerisme. Op de Zondagen en f.nTd. Paasdag bomen daar 120 en afvoewegen, langs de grote rijks- j manschappen va elders bij. 0p „r. weg Amsterdam Den H ag, w j sodag jjgfg, 204. Er zijn mobylofoons, goed zijn, maar dat de P™blemen 1» waardevolle ruiters, zich in de Bollenstreek zelve voor- Bn n km districtscommandant van de rijkspo litie in dit deel van Zuid Holland, majoor R. Warmoltz, die reeds maan den geleden begon met de omvang rijke organisatie, die opgebouwd moest worden om deze uitzonderlij ke taak van de politie tot een goed einde te laten komen. Majoor Warmoltz legde er tijdens dit onderhoud de nadruk op, dat zich in de Bollenstreek tijdens het sei zoen bijzondere moeilijkheden voor doen, die elders niet in gelijke vorm optreden. De Bollenstreek kenmerkt zich dioor een verkeerstechnisch weinig mogelijkheden biedend wegennet. hui, uie in versenmenoe xai "LKÏ vT„nZaL ,°"d ^eersaanwyzingingen geven. wil rijden genieten van de bollen- pracht en in die pracht een dagje uit zijn. Majoor Warmoltz achtte dit laatste Een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris heeft gisteren verklaard, van mening te zijn, dat Amerikaanse troepen naar Indo-Chi na gezonden moeten worden, indien dit land niet op andere wijze uit de handen der communisten gered kan worden. Üij zei te geloven, dat Indo-China zonder Amerikaanse troepen gered zou kunnen worden, maar verklaar de, dat de Amerikaanse regering ver plicht zou zijn troepen naar het land te zenden, indien de Franse troepen b.v. teruggetrokken zouden moeten worden. „Wij kunnen ons een terugtrekken uit Azië niet veroorloven", zei deze functionaris, die daarmede de on langs door president Eisenhower ge bruikte woorden herhaalde. De functionaris, die met journalis ten sprak, eiste, dat zijn naam niet genoemd zou worden. Op het vliegveld bij Zürich zijn tien zusters van het Instituut der „Barmhartige Zusters van het H. Kruis" uit Tsjechoslowakile aangeko men als eersten van de 365 leden de zer congregatie, die nog in Tsjecho- slowakije vertoeven. De Tsjechoslo- waakse regering heeft na jarenlange onderhandelingen met het ïntematio- Dit hele legertje van rijkspolitie wordt van de centrale post van Keu kenhof uit gedirigeerd. Door de ge hele Bollenstreek zijn telefoonpos ten verspreid met een vaste verbin ding met de centrale post, zodat van daar uit do van moment tot moment wijzigende verkeerssituatie in haar geheel kan worden overzien en maatregelen tot opvangen van bij zondere moeilijkheden kunnen wor den getroffen. Het zal namelyk on getwijfeld van tijd tot tijd nodig zijn, bepaalde wegen voor verkeer in de ze of gene richting af te sluiten, de Het is waarschijnlijk dat de koffie prijs binnenkort nog belangrijk voor de verbruikers zal stijgen. Het ligt in de bedoeling in ver band met de nog steeds stijgende prijzen op de wereldmarkt en het nij pend gebrek aan koffie de huidige prijs van 2.54 per half pond voor een goede soort eerst te laten stijgen tot ƒ2.75 en ten slotte tot ƒ3. Militaire hulp vanuit Amerika aan Nederland Tot dc helft teruggebracht De militaire hulp, die Nederland dit jaar van Amerika zal ontvangen, zal meer dan de helft lager zijn, dan het bedrag, dat oorspronkelijk genoemd was. Stelde het voorlopig programma een bedrag van 60.400.000 voor Ne derland beschikbaar, thans blijkt uit een bekendmaking van de „Fo reign Operations Administration", dat dit bedrag teruggebracht is tot 28.400.000. De gelden zullen hoofdzakelijk be steed worden aan uitrustingstukken en munitie voor een aanvullende le gereenheid, vliegtuigen ter aanvul ling van de luchtmacht en voor mo dernisering van de uitrusting der marine. Als agrariër naar buitenland Begrijpelijk is het, dat van Neder landse zijde, men niet graag goed ge schoolde arbeiders ziet vertrekken, daar de mogelijkheid dan niet uitge sloten moet worden geacht, dat men uiteindelijk met een surplus van on geschoolden zou blijven zitten. Even eens mogen we het algemeen bekend achten, dat met name in de land bouwsector de vraag naar emigran ten zeer groot is. Nederlandse boeren en landbouwers, die op de wereld markt een goede naam hebben, zijn graag geziene emigranten. Het ge brek aan landbouwgronden liedt er toe, dat vele jonge boeren en land bouwers hun geluk elders gaan zoe ken en veelal, zij het met hard wer ken en veel pioniersarbeid, met suc ces. Om nu aan de vraag enerzijds naar landbouwers te kunnen voldoen en van de andere kant het mogelijke surplus aan ongeschoolden te voor komen, heeft de Nederlandse over heid aan de emigratiediensf opgedra- len neerleggen. De National Broadcasting Compa ny te New York wist te melden, dat hij ontevreden was, ómdat de Franse regering zijn beoogde promotie niet had doorgezet en dat hij eveneens critiek had op de actie van de Franse regering tegen maarschalk Juin. Parijs heeft deze berichten echter hardnekkig ontkend. „Kolonel de j toevoer af te remmen, teneinde de Castries heeft nooit overwogen zijn afvoer vlotter te laten verlopen etc. commando neer te ;eggen", aldus een De politie heeft bij dit alles wel woordvoerder van de regering, „en een dirigerende taalt, en de uitvoe- zeker niet om de triviale redenen, die renden van de centrale orders zullen er voor zijn opgegeven". j wel eens op hun stuk moeten staan I tegenover de toeristen, die iets an- I ders willen dan mogelijk is, maar majoor Warmoltz heeft er, zoals in vorige jaren wel is gebleken de slag j van om zijn mannen duidelijk te ma ken dat zij hun „bloemigst" gezicht I moeten trekken bij dit bloemenfe- 1 stijn en zich in de eerste plaats die- Belgische politici verwachten dat naar van de toeristen moeten voe- er een socialistisch-liberale regerings- len> De ervaring heeft trouwens ge- leerd, dat het publiek op deze dagen eveneens een bloemig humeur heeft Korenhond opgericht Bodnra in dekenaat Alphen coalitie zal worden gevormd. Vrijdagmiddag heeft koning Boude- meegebracht en zich, met begrip wyn voor de tweede maal in deze voor moeilijkheden, gaarne richt week de voorzitter van de sjocialisti- naar de gegeven aanwijzingen, sche partij, Max Buset, ontvangen. De namen van Paul-Henri Spaak en j Drukke dag. de eerste na-oorlogse Belgische pre-- mier Achille van Acker, beiden so- j Een van de drukste dagen is on- cialisten, worden genoemd als toe-1 getwijfeld de Corso-dag, wanneer komstige kabinetsformateurs. onder normale omstandigheden zo Samen beschikken de socialisten om en nabij een half millioen toe- en liberalen over 111 van de 212 i risten op één middag de streek, het stemmen in de Kamer van afgevaar. corso en Keukenhof bezoeken, digden, terwijl zij in de Senaat een Dat betekent blijkens geschatte soortgelijke meerderheid hebben. Therese Neumann ervaring het verwerken van onge veer 10.000 auto's. Majoor Warmoltz, r die zich ieder jaar weer met blijmoe- dig enthousiasme op deze unieke j taak werpt, was eigenlijk verheugd, i dat het definitieve besluit gevallen is om het corso, ondanks de onver- Bij Therese Neumann te Konners- f .a- J renth, die sedert 1926 de tekenen der wacht trage "opbloei van de" boiien- nale Comité van het Roode Kruis erin Ja-uisigingswonden van Christus ver- velden, niet uit te stellen tot 1 Mei toegestemd de zusters een uitreisvi- toont, heeft zich ook deze Goede Vrij- j Die dag n L een dag een bloeding sterker dan ooit j dagf en dan 20uden zeker 200.000 Belgen meer dan gewoonlijk het cor so hebben bezocht. Majoor Warmoltz achtte een dergelijk supplement van sum te verlenen. Bij de aankomst op het vliegveld verklaarden de zusters bij haar ver trek uit Praag door het Tsjechoslo- waakse Roode Kruis zeer correct te zijn behandeld. De congregatie der Barmhartige Zusters van het H. Kruis behoort tot de groep der Franciscanessen en heeft zich in Tsjechoslowakije bezig gehou den met de verpleging, het onderwijs en in andere charitatieve werkzaam heden. In 1946 telde de congregatie nog ruim 900 leden, die voor 2/3 ge leidelijk naar het buitenland konden worden afgevoerd, dank zij de per soonlijke bemiddeling van de gene rale overste in Zwitserland. Sedert de communisten echter aan de macht zijn, werd geen toestem ming daartoe gegeven. Sedert 1948 heeft de congregatie haar werkzaam heden moeten stopzetten. Gratie voor Otto Abetz De Franse president René Coty heeft gisteren gratie verleend aan de 5I-jarige Otto Abetz, die in 1949 tot 20 jaar dwangarbeid was veroordeeld. Abetz, die van 1940 tot 1944 de belangrijkste figuur was van de Duit se diplomatieke dienst in Frankrijk, werd beschuldigd van de volgende misdrijven: moord, onwettige vrij heidsberoving en plundering. Abetz is Vrijdagavond nog uit de gevangenis van Rijsel ontslagen. Hij verliet de gevangenis in een auto, welke in de richting van de Bel gische grens reed. Men gelooft, dat Abetz naar West-Duitsland zal gaan. De Castries generaal Gisteravond werd de promotie be kendgemaakt van kolonel Christian de Castries, bevelhebber van het fort Dien Bien Phoe, tot de rang van bri- gade-generaai. Aan deze mededeling gingen hard nekkige geruchten vooraf, dat de held van Dien Bien Phoe, die keer op keer de aanvallen van de Vietminh-rebel- len heeft weten af te slaan, een week geleden had gedreigd de taak te zul tevoren van deze wondetekenen voorgedaan. Wederom waren er vele bezoekers in het huis van Therese Neumann aanwezig. De gezondheidstoestand van de gestigmatiseerde wordt thans weer normaal genoemd, nadat dezer dagen gemeld was, dat Therese ern stig ziek was. Therese Neumann is de oudste dochter van de dorpskleermaker van Konnersreuth. Zij is thans 56 jaar oud. de enorme mensenmenigte, die ver keerstechnisch verwerkt moet wor den, iets onmogelijks. Ieder jaar weer, bij een voortdurend stijgende belangstelling, vragen de verkeers- technici zich af, of nu het maximum uit de capaciteit van de streek is ge haald. Ieder jaar weer slaagt men er in 'het toerisme zonder ernstige sto ringen in goede en vlotte banen te voor het eerstde stigmata rar. Se- gebruikelijk, daar ziet de politie, die Kerstmis 1926 neemt Therese §e ,aak heef, te I0rgen"dat ,'eder dert geen voedsel meer tot zich. Van ker kelijke zijde is zij onder medisch toe zicht gesteld. Paasvrede in H. Land Israël en Jordanië hebben voor de duur van de Paasdagen hun menings verschillen opgeschort, om duizenden Christelijke bedevaartgangers in staat te stellen de gebeden in de kerk van het H. Graf, in de oude stad van Je ruzalem, bij te wonen. De enige poort, die toegang tot dit stadsgedeelte geeft, is in Jordaanse handen, terwijl het nieuwe gedeelte van Jeruzalem door Israël wordt be stuurd. Vele toeristen, die thans het H. Land bezoeken, werd het overschrij den der grenzen door Jordaanse en Israëlische wachtposten vergemakke lijkt. Een Britse mijnenveger is in de nacht van Vrijdag op Zaterdag voor de Belgische kust, ongeveer 30 kilo meter ten Noorden van Duinkerken, in brand geraakt en gekapseisd. Negentien van de 31 opvarenden konden worden gered door het Ne derlandse schip „Phoenix"; twaalf werden er gered door het Frame schip „Tunesie". Het wrak dryft brandend rond en levert gevaar op voor de scheepvaart. aan zijn trek komt toch wel tegen op. Majoor Warmoltz achtte dat een te grote belasting van de mogelijkhe den. Onder auspiciën van deken L. H. M. Nieuwenhuizen is in het dekenaat Alpben aan den Rijn een Korenbond opgericht, ter bevordering van de kerkzang. Het oprichtingscomité en voorlopig testuur wordt gevormd door Dom A. Winninghoff, OSB, (Al phen aan den Rijn), J. Rozestraten (Aarlanderveen) en A. Voorn (Noor- den). De eerse buitenkerkelijke blj- eenkomst van deze bond vindt Zon- dag 16 Mei plaats in de St. Joseph- zaal te Alphen aan den Rijn. Nage- noeg alle kerkkoren van het deke- i naat zijn inmiddels toegetreden. Dc I koren zullen die Zondag een zelf ge kozen Gregoriaans stukje en een meer-stemmig werkje naar eigen keuze ten gehore brengen. Een er kend criticus zal de uitvoeringen be oordelen en tussen de zangnummers door een algemene beschouwing daarover geven. Op Zondag 16 Mei zal tevens een definitief bestuur ge kozen worden, waarin elk koor een afgevaardigde zal kunnen hebben. De dag wordt besloten met een geza menlijk Lof om 7 uur in de parochie kerk van de H. Bonifacïus. Dief betrapt De politie heeft in de afgelopen nacht op heterdaad van diefstal betrapt een fabrieksar beider uit Hazerswoude, die ten na dele van de N. V. Spanbeton, dief stallen van cement en grind heeft ge pleegd. Te zijnen huize werden 2 ba len cement en 1 zak grind, afkomstig van genoemde N.V., in beslag geno men. ALKEMADE De Zondagdienst wordt op beide Paasdagen uitgeoefend door de art sen v. d. Bijl en v. d. Werf. Geboren: Petrus H. z. van P. J- Heemskerk en P. van Ruiten; Gerrit A. z. van J. Los en A. Maat; Fernan- dus P. z. van J. M. van Diemen en M. J- van Klink; Dolf z. van B. J. van der Haar en Th. E. Stork; Anna J. M. d. van W. P. Klerks en C. C. Zwetsloot; Anna M. d. van P. G, v. d Meer en C. W. Wesselman. Ondertrouwd: P. G. L van der Meer en E. A. J. Leune; L. P. Hoo- •gervorst en A. M. van der Wereld; M. Schuiling en A. P. B. van der Meer; M. I. Akerboom en A. A. van der Meer. BODEGRAVEN GEMEENTE-SECRETARIS GAAT ZICH VESTIGEN ALS ADVOCAAT. Mr. D. Vonk, gemeente-secretaris, werd in Den Haag beëdigd als advo caat en procureur. Het is de bedoe- tot een oplossing te komen. Omscholingskamp. Het is een algemeen bekend feit, gen mogelijkheden te beramen oc dat, als men wil emigreren, hetzij naar Amerika, Canada, Australië, Nieuw Zeeland of Zuid-Afrika, men niet veel kans heeft, als men geen bepaald vak verstaat. Geschoolde ar beiders hebben voorkeur, omdat hier aan in deze landen grote behoefte bestaat. vestigen. De heer W. Verweij slaagde te Utrecht aan de Rijksuniversiteit voor het candidaatsexamen theologie. Geboren: Cornelia Petronella, dr van H. Stougie-Bregman; Irene Adri, dr van W. Veenman-Zwaneveld; Cor- nelis, zn van G. Sluyk-v. d. Sarren; Johannes Wilhelmus, zn van G. v. Velzen-v. Gestel. Ondertrouwd: M. Boere 27 j. en P. Beens 22 p.; J. Buitelaar 28 j. en J. Woudenberg 27 j. RESTAURATIE WATERTOREN. In .de komende raadsvergadering zullen B. en W. de raadsleden een plan voorleggen tot herstel en ver betering van de watertoren, die na een halve eeuw tekenen van verval begint te vertonen. Het metselwerk vertoont ernstige scheuren en het ijzerwerk aan de kop is sterk door roest aangetast. Aan de deskundige fa. P. Visser en Smit te Papendrecht is gevraagd een onderzoek in te stel len. Het advies luidde, dat er noodza- kelijk een nieuwe kop op de toren i wen van oeververdedigingen moest waarvan de kosten werden ge- de Gouwe tussen Gouda, Boskoop en raamd op 100.000. Aan ïr. C. Oos- jGouwsluis alsmede het verrichten van terholt werd gevraagd te onderzoe-bestratingswerk en grondwerk ge- ken, of productieapparaat en distribu-I gund aan de laagste inschrijver fa. Ke"ï. __e.?er^_ .Plens ®dvies W. Sliedrecht en P. v. Ooyen te Gou- Deze oplossing is nu gevonden et wel in die vorm, dat men ongeschooi de jongemannen, die ernstige emi- gratieplannen hebben, om gaat scho. len tot hulp-landarbeiders. Deze jon gelui worden daartoe bijeengebrach: in een omscholingscentrum, waar zr in een 260 dagen durende werkcursui tot hulp-landarbeider worden ge. vormd. Deze jongemannen blijven dit tijd intern in het omscholingskainp Overdag gaan zij bij landbouwers practisch werken en drie avondet per week wordt gewerkt aan hu: theoretische scholing. Op deze stu- die-avonden wordt hen het gebruik van landbouwwerktuigen, de grond beginselen van de bemestingsleer er; I de grondstructuur geleerd. Kennii van de groei van verschillende land- bouwzaden en -granen wordt bijge bracht en zeker niet op de minsts';, plaats wordt er de nodige tijd besteed aan de Engelse taal. Van de jongelui wordt ernst er toewijding verwacht. Zou blijken, da', het hen niet volkomen ernst is, dar worden zij uit de omscholingskam pen verwijderd en wordt de kans op emigratie zeer sterk gereduceerd, zo niet geheel weggenomen. Momenteel zijn er in Nederland reeds 17 var deze kampen in werking. Ook in Zoe termeer worden thans plannen uit gewerkt, om in de voormalige R.K Jongensschool zulk een kamp in te richten. Als de plannen gerealiseerd kun nen worden en het ziet er wel naai uit dat dit zal geschieden, dan zal reeds begin Mei dit omscholings kamp gaan beginnen. 24 Jongeman nen uit diverse delen van het land zullen dan bii landbouwers te werk worden geste'd en hun omschakeling gaan beginnen. In Febr. 1955 hoopt men dan het eerste contingent te kunnen afleve ren. Gedurende de beide Paasdager. wordt de medische dienst waargeno men door dokter P. Vegt en voor de beide Kruisverenigingen, en ook de derde Paasdag door Zr H. v. d. En den (plaatsvervangster van Zr E. v Hooff), Dorpsstraat 20. toog dat deze mededeling met ge juich werd begroet. VERNIEUWING OEVER- VERDEDINGING VAN DE GOUWE Door de dienst van de Prov, Water staat in Zuid-Holland is het vernieu- luidde bevestigend, zodat met een afdoende reparatie van de toren kan worden volstaan. Om te voorkomen dat tijdens de werkzaamheden risi co's zouden ontstaan in verband met de watertoevoer heeft de dienst dei- gemeentewerken een plan ontworpen, dat door de fa. Visser en Smit is overgenomen. Het totale gevraagde crediet bedraagt circa 145.000. De commissie der bedrijven kan zich met de plannen verenigen. Om de ver hoogde lasten te kunnen opvangen, zullen B. en W. binnenkort nadere voorstellen doen voor verhoging der tarieven. BOSKOOP Ouden van dagen kregen Paas- brood. In het kader van de weke lijkse vergaderingen van de Ver. voor Ouden van Dagen, kenmerkte zich de bijeenkomst van Donderdagmiddag. Eerstens was het voor de vele aan wezigen een grote verrassing dat de dames, mevr. Verkerk, 'mevr. Klum- per en mevr. Van Ouwerkerk blijk van belangstelling gaven en zich ver. dienstelijk maakten door thee te ser veren. In de tweede plaats werden de bejaarden verrast door de medede ling, dat ieder lid voor de Paasdagen een flink krentenbrood zou krijgen. Het bestuur was, dank zij het sponta ne kopen van Ouden van Dagen-bon- netjes door Boskoopse ingezetenen in staat gesteld om niet minder dan 80 krentenbroden te laten bakken en uit te reiken. Het behoeft geen be- LEID SCHE ND AM Paas-ei actie De ook ditmaal door de Katholieke Actie gevoerde actie voor het bijeenbrengen van eieren ten behoeve van zieken en behoeftige parochianen, is naar te vredenheid geslaagd. In totaal zijn bij de milddadige inwoners opge haald ÏGIÖ eieren en tevens een be drag aan geld, groot 384,19. yorig jaar was de opbrengst 1700 eieren en 350. Ter stembus De KVP verzoekt ons mede te delen, dat de katholieke kiezers, die zich op 21 April met moeite naar het stembureau zullen moeten begeven, door de KVP van huis gehaald en weer teruggebracht zullen worden. Men wordt verzocht, bij Prins Hendrikstraat 23 of Dam- laan 31, tijdig de desbetreffende adressen van deze kiezers (essen) op te geven, opdat een geregeld vervoer kan plaats hebben. NOORD WIJK PLECHTIGE EERSTE H. MIS. De parochie van St. Jeroen heeft wederom het grote voorrecht met Pasen een priesterzoon te mogen be- froeten. Pater Casimiris Faase zal ondag om 6.30 uur feestelijk vanaf de Gooweg worden ingehaald, waar- na te 7 uur een plechtig Lof zal wor den gecelebreerd. Op 2e Paasdag te half tien zal pa ter Faase. zijn eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk opdragen. De predicatie zal worden gehouden door zijn oom, pastoor v. Eeden uit Haar lem. Van 34 uur n.m. bestaat er gele genheid in de ouderlijke woning de neomyst geluk te wensen, 's Mid dags om 5 uur is er een plechtig Lof uit dankbaarheid. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. de Graaf bei de Paasdagen. De Duinrand-apotheek is geopend van 11.3013 uur en 16.3017.30. De apotheek aan Zee le Paasdag 11.30 13 uur; 2e Paasdag 11.30—14 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. VOORSCHOTEN VIS OVER DE VEURSEWEG. Gisterochtend om omstreeks 10.15 uur reed over de Veurseweg in de richting 's-Gravenhage een grote vrachtauto van een zeevis- en ha- ringhandel uit IJmuiden, geheel ge laden met verse vis. Ter hoogte van kwekerij Boschgeest vloog het dub bele wielstel rechts achter van de wagen door het breken van de as. Het wielstel kwam over de tramrails da voor 142.700. De vernieuwing van de oeverver dediging betreft voornamelijk de wal. kant van de Gouwe onder de ge- meente Boskoop. LEIDERDORP H. J. WEBBERS 25 JAAR IN DIENST VAN TOUWFABRIEKEN. Wederom had de N.V. Verenigde Touwfabrieken te Leiderdorp j.L« Vrijdag een jubilaris in haar midden. Dit keer was het de heer H. J. Web bers, die zijn vijfentwintigjarig dienstjubileum herdacht. Des ochtend werden de jubilaris en diens echtgenote en jongste doch tertje van huis gehaald, om dit feil op de fabriek te herdenken. Hier werd hij namens de directie door de bedrijfsleider, de heer P Kuiper, toegesproken. Spr. herinner de in zijn toespraak er aan, dat de heer Webbers in diverse afdelingen van het bedrijf in de loop der jaren werkzaam is geweest. Het beste voelt hij zich echter op zijn plaats in de staaldraadkabelfabriek, waar hij dan ook de meeste jaren heeft gewerkt en in welke afdeling hij een zeer goed aangeschreven medewerker is. Vermeldenswaard is ook, dat de twee zonen van de heer Webbers eveneesn in het bedrijf werkzaam zijn. Na hem te hebben darik gebracht - voor hetgeen de jubilaris in de af gelopen 25 jaren voor het bedrijf heeft gepresteerd, bood de heer Kui per hem een geschenk onder couvert het V.T.-eremetaal in zilver aan. terecht zonder schade aan te rich ten. De vrachtwagen kantelde ech-, ter, deed een lantaarmast afbreken Mevrouw Webbers—'Dubbelaar ont- en de kisten vis kwamen over het ving een ruiker bloemen, rijwielpad terecht. Gelukkig kreeg Vervolgens had hij de gelukwensen ook hierdoor niemand lichamelijk in ontvangst te nemen van de hoofd letsel. Al het glaswerk van de cabine ingenieur" van de staaldraadfabriek, bleef heel. De drie inzittenden van de de heer D. J. van de Moortel, zijn vrachtwagen kwamen met de schrik chef, de heer H. J. Dingjan, zijn baas, vrij. Doordat de wagen geheel aan de rechterkant van de weg lag on dervond het verdere verkeer geen hinder. Schoorsteenbrand. Gisteravond moest de brandweer nog uitrukken voor een schoorsteenbrand op de Leidseweg 540. De brandweer zelf behoefde niet in actie te komen. Het pesoneel van de brandweer heeft de heer J. van Wieringen, alsmede van rijn vertegenwoordiger in de On dernemingsraad, de heer P. Hille- brand. Deze bood namens het jubi leumfonds een kapstok aan en als be stuurslid van de visclub een kleurige bloemenmand. Schaakkampioenschap. In de f; voortgezette wedstrijden om het -n de schoorsteen ge-1 raagd, waarmede het euvels van de uitslagen verkregen: binnenbrand weer verholpen was. le klasse; Rector dc G,.oot_stark Gedurende de Paasdagen wordt 0—1; J. Nagteganl—Rector de Groot de doktersdienst als volgt waargeno- J 0—1; C. v. Tol—J. G. L. Trevoorren men: lc Paasdag dr. F. J. M. Tonino, 1—0; W. F. Smit—J. dc Jong 0—1. Voorstraat 23, tel. 2493. 2e Paasdag dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 2527. Gedurende de beide Paasdagen wordt de zusterdienst der wijkzusters waargenomen door zr. M. van Driel (Wit-Gele Kruis, Leilseweg 132, tel. 2888. WASSENAAR Van Zaterdagavond tot Maan dagmorgen 8 00 uur heeft Apotheek de Eurcht, Johan de Wittstraat 9, doorlopend dienst, daarna tot Zater dagmorgen Apotheek O. A. Singelen- berg, Rijksstraatweg 729, tel. 9141. J. NeuteboomM. Splinter 10; A. SpekC. Boon afgebr.; P. C. v. d. Leek H. S. Ginjaar 10. 2e klasse: J. LavenP. J. Goedhart 10; A. v. HaasterP. J. Laporto MYi\ S. v. d. ZwanG. Rozendaa'. 0—1; J. KarstensJae. Laman 1—0; C. Meinema—J. Bey afgebr. De Zondagsdienst voor le Paas dag wordt waargenomen door dokter E. J. Hoefman, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Voor 2e Paasdag door dokter G. A. de Bruijne, Hoofdstraat 8, tel. 22208

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2