DUINSTREEK RIJNSTREEK Narcissenkwekers bleven steken bij punt 13 stemtabel Rechtbank behandelde aanvaring van de brug onder Woubrugge AetherMsnken Hardhandig Pantoffelheld explodeerde Poging tot doodslag? KX.M.-Vogels als lenteboden RECHTZAKEN VRIJDAG 16 APRIL 1954 jE LEIDSE COURAN, EERSTE BLAD PAGINA 1 Reorganisatie in bollenvak De Kon. Alg. Ver. v. Bloembollen cultuur staat voor belangrijke reor ganisatieplannen. En de commissie voor reorganisatie, die de allesbe halve eenvoudige taak heeft alles voor te bereiden, heeft al een groot deel van haar werkzaamheden ach ter de rug. Eén van de voorstellen, die men te behandelen zal krijgen, is de Groepen „De Narcis", „De Tulp", „De Hyacinth", „De Iris" en „De Lelie" de behartiging van de economische belangen der leden, voor zover ze kwekers zijn, toe te ver trouwen. Het verband van het hoofdbestuur der „Koninklijke" met de groepen zal nog versterkt worden, doordat de voorzitters der groepen zitting in dat bestuur der „moederorganisatie" zul len hebben. Dit alles brengt met zich mee, dat de statuten der groepen ver anderd moeten worden en „De Nar cis" was de eerste, die daarmee be gon. Vlot liep het niet, want over de itemtabel kon mer het niet eens wor den en men zal een speciale verga dering uitschrijven, om deze nog maals te bekijken en dan ook een be slissing te nemen. Want tot dat laat ste kon men Donderdagmiddag in „De Nachtegaal" niet komen. Ziekte-problemen. De vergadering werd geopend door de heer Th. Hoog, voorzitter van „De Narcis", waarna de waarne mend secretaris, de heer v. d. Laan in zijn jaarverslag 1593 ónder de lou pe nam en de heer Limburg, de di recteur van de keuringsdienst, het zoeklicht liet schijnen op de ziek-j tewproblemen en wat daarmee ver band houdt. Over de vliegbestrij- j ding zei de heer Limburg o.m. dat daar nog wel eens het een en ander aan mankeert. Wat het aaltjesziek betreft, blijft de toestand onveran- derd gunstig en over het virusziek gesproken: partijen waarin het ern stig voorkomt, zijn gelukkig zeld zaam geworden. Het bolrot nam, enkele bicolor-soorten uitgezonderd, geen ernstige vormen aan, terwijl het v/ortelrot door velen afdoende werd bestreden met een grondinjectie. Het Laboratorium voor Bloemtool- lenonderzoek te Lisse, dat enkele jaren geleden met injectie-proeven begon heeft het vak daarmee een onschatbare dienst bewezen. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer M. Zandber gen gekozen de heer De Jager uit Heiloo en in de plaats van de heer J. G. Stokman de heer Joh. v. d Lely uit Lisserbroek. Bezwaren, De statutenwijziging verliep eerst vlot. Men maakte overigens terecht enkele opmerkingen over een min der gelukkige redactie, maar eerst toen men aan artikel 13 het getal is wel symibolisdhde stemta bel, toekwam, rezen er meerdere be zwaren. Het was o.m. de heer v. cL Voet uit Warmond, die het bestuur er op attent maakte, dat men ge vaarlijk spel speelde met dit voor stel. Immers: men wilde de kwekers tot 299 roe één stem geven, die van 300 tot 600 roe twee stemmen, van 600 lot 1000 roeden drie stemmen en zij die een narcissen-areaal hadden van 1000 roeden en groter zouden vier stemmen krijgen. De heer v. d. Voet merkte op, dat men geen en kel ander vak kan vinden, waar men de stemmen verdeelt naar de groot te van het bedrijf. Hij stelde voor ieder lid één stem te geven. Als het bestuursvoorstel wordt aangenomen, zo werd gezegd, voelen de kleine kwekers zich niet prettig en dat kan met dc a.s. algemene ver gadering, waarin de reorganisatie aan de orde zal komen, wel eens fu neste gevolgen hebben. De kleine kwekers kunnen de voorstellen laten struikelen. Dat is meer dan eens ge bleken. Ook de heer v. d. Lely voel de veel voor deze argumenten, maar de heer Hoog kon met enkele an dere bestuursleden er geen onbillijk heid in zien, dat een grote kweker ook meer stemmen kreeg dan een kleine. Enfin: men bracht het voor stel in stemming, maar het behaalde nfet de vereiste meerderheid van 3/4 der stemmen, terwijl een gewij zigd voorstel van de heer Bos ook al niet aan de vereiste meerderheid kon komen. Men praatte er bijna twee uren over en het slot was: geen be slissing. Het bestuur besloot on danks tegensputteren van enkele le den een speciale vergadering uit te schrijven om de stern-problemen nog maals onder ogen te nemen. Onder meer met de motivering, dat men dan ook eerst kon zien, wat „De Tulp"» „De Hyacinth" en de andere groenen deden. Dit ontlokte de afgevaardig de van de afd. Wassenaar, de heer v. d. Berg, de opmerking, dat men nu door tweemaal te stemmen juist bet tegendeel had bewezen.... Aan het slot wees men er op, dat men in de toekomst meer tyd zal moeten vrij maken voor vergaderin gen, want bijeenkomsten van vak genoten zullen veelvuldiger gehou den worden dan tot nu toe. De wijziging van het huishoudelijk reglement leverde geen moeilijkhe den op. ZATERDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.25 Inleiding Plechtigheden. 8.30 Metten en Lau den. 9.45 Waterst. 9.50 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.50 Idem. «11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus, Paasklok- ken en Muziek. 12.07 Promenadeork. en solist. (12.3012.33 Land- en tuinb.meded.). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Amus.ork. 14.00 Boekgespr. 14.10 Pia nospel. 14.20 Gram. 14.40 Amateurs- progr. 15.15 Kron. v. letteren en kun sten. 15.55 Metropole ork. en solist. 16.30 De schoonheid van het Gre goriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 „De Van 6en Klaar Club". 18.15 Jour nalistiek weekoverz. 18.25 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Lichte muz. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. (Intermezzo: Pl.m. 19.50 „Vader doet de vaat"). 20.20 „Een levend monument". 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken", caus. 20.50 Radio Philh. ork. 21.40 Act. 21.50 Piano-recital. 22.20 „Een levend monument". 22.25 Gram. 22.35 Radio Philh. Koperkwartet. 23.00 Nieuws. 23.15 plm. Paaswake en Pontificale Nachtmis. HILVERSUM H, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.30 Orgelspel. 8.55 Voor de huisvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de arbei- desr in de Continubedrijven. 11.35 Clavecimbelconc. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Hawaiian muz. en orgel. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Gram. 14.25 Huis muziek. 14.45 Amateursuitz. 15.15 Vragenbeantw. 15.30 Accordeonork. en solist. 16.00 Boekbesp. 16.15 Ka- merork. en sol. 17.00 Act. 17.30 Lichte muziek. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Gram. 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passe partout", caus. 19.40 „Het Boek Han delingen", hoorsp. 21.30 Gram. 21.50 Instr. trio. 22.00 Soc. comm. 22.15 Ma. rinierskapel. 22.45 Dubbelkwart. 22.55 Nat. Schaakkamp. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Verz.progr. (gr.). De officier van justitie bij de Haagse Arrondissementsrechtbank heeft gistermiddag drie weken hech tenis geëist tegen de schipper H. B. verdachte was ten laste gelegd, dat hij als schipper van de plezierboot „De Kaag", varende tussen Amster dam en Avifauna te Alphen a. d. Rijn op hoogst roekeloze wijze te Wou brugge onder een brug was doorge varen- Daardoor was „De Kaag" in aan raking gekomen met de opgehaalde klep van deze brug. De gevolgen hiervan waren zeer.ernstig: Het zon nedek van tweeduizend kilo kwam naar beneden en verschillende pas sagiers raakten onder dit gevaarte bekneld. Enkelen kregen levensge vaarlijke verwondingen, anderen werden ernstig gekwetst. Dit drama had zich afgespeeld in de zomer van 1952. Op het ogenblik van de aanvaring stond niet de verdachte aan het roer, maar een zekere B. In deze werd een groot aantal ge tuigen gehoord. De deskundigen on der hen waren van mening, dat het niet verantwoord was, dat op deze plaats, die zeer moeilijk in te varen is, de schipper niet zelf aan het roer had gestaan- Bovendien werd de snelheid van „De Kaag" daar terplaatste te hoog geacht. De boot voer nl. met een snelheid van 8 km per uur. Na de aanvaring raakten zowel de schipper Twee vijftienjarige scholieren heb ben Woensdagavond te Amsterdam een even oud kameraadje Piet van der Reyden met touwen vastgebon den en hem daarna gestompt en ge schopt. Een voorbijganger trof later tot zijn schrik de gebonden Piet aan. De jongen werd direct bevrijd, waarna hij buiten kennis raakte. Hij had striemen aan beide polsen op gelopen, benevens een buil op zijn hoofd. Hij klaagde over hoofdpijn en kon zich weinig van het voorval herinneren. Ook de veertienjarige J. Johannesma is door de jeugdige van dalen onder handen genomen. Hij heeft evenwel geen letsel opgelopen. De kinderpolitie neemt nu de ru we scholieren onder handen. als de roerganger de kluts kwijt en vergaten de schroef op achteruit te zetten, zodat „De Kaag" nog enkele meters doorvoer. De schipper verdedigde zich met te zeggen, dat hij genoemde snelheid moest hebben, omdat de boot arjders onbestuurbaar werd. Deze bewering werd door de deskundigen evenwel ontkend- Li zijn requisitoir gewaagde de of ficier van een ernstige nalatigheid. Hij achtte niet alleen de roerganger schuldig, maar eveneens de schipper en eiste daarom de genoemde drie weken. De rechtbank zal op 29 April uit spraak doen. De officier van justitie bij de Rot terdamse rechtbank heeft een gevan genisstraf van vijf jaar met aftrek geëist tegen een 53-jarige fabrieks arbeider uit Rotterdam, die volgens de dagvaarding, getracht zou hebben zijn vTouw van het leven te beroven. Voor de rechtbank vertelde de man zeven jaar geleden te zijn getrouwd met de vrouw. Het huwelijk was niet gelukkig en na ongenoegen had de man in Februari zijn vrouw verla ten. Geen verziening. Op 13 Februari j.L ging hij zijn vrouw weer bezoeken om te pogen het weer met haar eens te worden. Het echtpaar kreeg echter ruzie en toen zou hij zijn vrouw bij de keel hebben gegrepen en een of meer vin gers in haar keel hebben gestoken. „Ik was overspannen en wist niet wat ik deed", zo sprak de man, die zei niet de bedoeling te hebben ge had haar tg doden, „want ik hield zielsveel van mijn vrouw". Zij SCHIP OP DE SCHELDE IN MOEILIJKHEDEN. Op de Westerschelde is gistermid dag ter hoogte van de Griete bij Ter- neuzen het 1200 ton metende Belgi sche sleepschip „Adrienne", dat met een lading zand op weg was van Ros- sum naar Gent (Eelgië) ten gevolge van de hevige wind in moeilijkheden geraakt. De „Adrienne" werd daar op door de „Eliza", die het schip sleepte, op de ter plaatse liggende slikken gezet, waar het kort daarop vol water liep. De schipper en diens echtgenote werden door de sleep boot „Eliza" te Terneuzen aan wal gezet. Men zal trachten de „Adrien- ne" bij gunstiger weersomstandighe den weer vlot te slepen. vluchtte naar een buurman en met hem werd de politie gewaarschuwd. Hij mocht niets. In zijn requisitoir releveerde de officier nogmaals de gang van za ken en zei dat het gebeurde niet ge schiedde door iemand, die door het dolle heen was. Hij meende, dat ver dachte zich had schuldig gemaakt aan poging tot doodslag, doch hij wilde rekening houden met een verminder de toerekeningsvatbaarheid van ver dachte. De raadsman van verdachte meen de, dat hier van een affecttoestand van verdachte kon worden gespro ken. Pleiter sprak van „de explo sie van de pantoffelheld", die niet naar zijn klaverjasclub mocht, geen hondje mocht houden, zelfs niet met zijn benen over elkaar mocht zitten, omdat zijn costuum dan sleet. Het feit mag de man niet worden aangerekend en volgens de raads man zou er ontslag van rechtsvervol ging moeten volgen. Uitspraak over veertien dagen. DODELIJKE VAL. Aan boord van het m.s. „Laren- berg", dat gisteren uit het dok was gekomen en thans in de Coenhaven bij Amsterdam ligt, is vanochtend een dodelijk ongeluk gebeurd. Twee clas sificeerders uit Amsterdam-Noord vielen om negers uur in een laadruim. Men gelooft dat zij in een der half donkere ruimen lieper en daarbij gevallen zijn door een luik, waarvan zij niet hadden gezien dat het open stond. Een der slachtoffers liep als gevolg van déze val zulke zware verwon dingen op, dat hij ter plaatse over leed. De andere is ernstig gewond naar een ziekenhuis gebracht. Zeg het met bloemen Tienduizenden tulpen en narcissen worden sinds half Februari door de K.L.M. naar meer dan 60 steden over de gehele wereld vervoerd, waar deze bloemen een opvallend plaatsje krij gen in de K.L.M.-kantoren, in de eta lages van haar agenten of waar zij dienen ter opluistering, van verschil lende festivals waaraan de K.LJtf, haar bloemrijke medewerking ver- leent. Tot nu toe is reeds een hoeveel heid van 100.000 bloemen in 150 zen- dingen met een totaalgewicht van 4000 kg door de lucht vervoerd. In twee weken tijd werd de KLM- vestiging te New York van meer dan 26.000 tulpen voorzien, de 14000 tul pen die naar Rome werden verzon den vonden hun weg naar talrijke KLM-relaties die bij hun ontbijt wer- den verrast met een boeket tulpen, keurig in cellophaan verpakt en van rood-wit-blauw lint voorzien. De KLM-kantoren in Zwitserland en Duitsland namen elk 10.000 tul pen af, waarvan 3000 werden ge bruikt voor een tulpenfeest te Wies- baden, terwijl de officiersclub te Frankfort de lente verwelkomde met 500 tulpen. Milaan ontvangt twee weken lang 200 tulpen per dag maar ook verafgelegen steden zoals Ha vanna, Buenos Aires, Johannesburg, Singapore, Bangkok en vele andere plaatsen worden op Hollandse tulpen vergast. KAMERLEDEN NAAR DE KEUKENHOF. Maandag 26 April zullen de leden van de Tweede Kamer een bezoek brengen aan de Keukenhof. HAAGSE POLITIERECHTER. Verduistering. Voor verduiste ring van 12.500.ten nadele van dr Hazewinkel te Amsterdam moest een scheepsbouwer uit Wassenaar te recht staan voor de Haagse Politie rechter. Verdachte had een boot ver kocht voor de benadeelde en de koopprijs niet afgedragen. Het geld was opgegaan in het bedrijf van ver dachte en tot overmaat van ramp was de scheepsbouwer failliet ge gaan. De verdachte moest toegeven dat hij geen mooi figuur had geslagen, maar hij zou niet de opzet tot ver duistering hebben gehad. De officier van justitie vond de verduistering vast staan, ook al had de benadeelde in het faillissement zich accoord verklaard met een schikking en eiste een maand hech tenis. De rechter veroordeelde de scheepsbouwer tot drie weken ge vangenisstraf. Kippenliefhebber. Een 37-jarige aannemer van voegwerken uit Lei den gaf tegenover de Haagse Politie rechter toe, dat hij op 20 Januari jl. te Wassenaar twee kippen had ge stolen. Eén ervan had hij opgepeu zeld, de ander was in gebraden toe stand in beslag genomen en aan de eigenaar Bloemendaal geretourneerd. Verd. had bovendien 8.— schade vergoeding betaald. Reeds vaker was hij veroordeeld. De officier van Jus titie eiste een week gevangenisstraf. Het werd twee weken voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd. Steenkolendiefstal. Een tuinaer uit Katwijk aan den Rijn was gedag vaard voor de Haagse Politierechter, omdat hij op het vliegveld Valken burg brandstoffen had gestolen. Verd. was niet verschenen. De poli tierechter nam hem vooral kwalijk dat hij het gestolene helemaal niet nodig had, want hij verdiende goed. Conform de eis werd de tuinder ver oordeeld tot 40.boete of 20 dagen HAARLEMMERMEER Geboren: Leendert Gerrit, zn van C. Onos en M. Oskam; Abraham, zn van D. Emens en P. Heijstek; Gover- dina Sophia, dr van K. Janzweerd en A. J. van Leeuwen; Catharina Margaretha, dr van G. Huurman en M. van Tol; Catharina Maria, dr van P. J. van der Lans en E. M. van der Linden; Theo Antoni, zn van W. Meijer en A. J. Reuvers; Alida Fran- cisea, dr van J. H. Overbeek en M. de Koter; Klasina Maria, dr van C. P van Maardam en L. van der Blom; Cornelis Oirk, zn van H. C. de Jong en A. K. Boer; Elisa Maria, dr van C. Schrama en A. J. Wiebes; Geer- truida Maria, dr van J. A. Pakkoo en J. M. Schrama; Guus Jan, zn van J. Pastijn en E. Schaaf; Johannes Cor nelis, zn van J. J. Schouten en H. W. Wilderom; George Wilhelmus Maria, zn van G. W. van Goethem en A. C. van Acker; Tannetje, dr van J. Heyvink en M. C. van der Vliet; Maria Gemma, dr van V. J. Schrama en M. P. Stokman; Leonie Barbara, dr van P. C. van Stein en L. B. van Kalstijn. Ondertrouwd; A. Jansen 27 j. en P. van Tol 24 j.; J. H. Hoenderdos 23 j. en F. J. M. van Bentem 24 j.; G. H. Vögler 40 j. en M M. van Pernis 37 j. Getrouwd: B. Ruiter en W. Buis; R. Kok en J. M. van der Tonne- kreek; P. Kistemaker en J. Claij. Overleden: Maria Anna Cornelia Lammerse, twee dg.; Willemma Riet kerk 67 j. wed. van P. Tamboer; Theodorus Johannes Bus 59 j., echtg. van C. J. Kragtwljk; Aagje Nagel 47 j., echtg. van J. W. Verhoeve; Theo dorus Wilhelmus Christanus van Kempen 56 j„ echtg. van G. H. Konst; Marinus Hartman 41 j., echtg. v. C. Faber. HILLEGOM Werkwijze „Bouwkas". Zoals be kend besloot de gemeenteraad on langs om toe te treden tot de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Ge meenten. Inmiddels is een plaatselijke afde ling van deze bouwkas opgericht. Het bestuur hiervan (de plaatselijke com missie voor het bouwsparen) is sa mengesteld als volgt: voorz.: de heer W. F. van Dam, wethouder; secr.: de heer P. W. de Lange, chef afd. Alg. Zaken der gemeente-secretarie; tech nisch desk. lid: de heer Chr. G. F. de Jong, directeur van Openbare Wer ken. Geboren: Wilhelmus Jozef z. van G. C. van Haaster en W. J. de Jong; Henricus Johannes z. van H. J. Pijpers en C. J. Rotteveel; Pieter Adrianus Johannes z. van A. J. Grim bergen en M. Freeke; Louisa d. van B. Hulsebos en W. J. de Vreugd; Ma ria Geertruda d. van C. S. Weijers 1 en M. M. Hoogenboom; Johannes Wilhelmus Otto z. van M. Agterhof en J. E. M. Rutten; Jenneke d. van A. Griekspoor en G. van Bemmelen. Ondertrouwd; W. A. Huisman en M. de Kruijff; J. B. de Rooij en A. M. C. Cornelisse; A. C. Korsuize en M. de Wagt; J. H. van Dongen en W. H. van der Zwan; L. K. Lantema en C. Kool. Getrouwd: W. H. C. Buikx en J. E S. M. van der Maade; S. van Kla veren en M. Deij. Overleden: Johannes Lippens 79 j. LISSE IN HET WATER GEVALLEN Donderdagmiddag geraakte een zesjarig meisje van de fa. M. in de Haven. Een der bij de drukkerij „Im perator" werkende personen zag een en ander gebeuren, spoedde zich naar buiten en sprong de drenkelinge na. Hij mocht het geluk smaken het kind op het droge te brengen, waardoor het van een wisse dood werd gered. Aangereden. Tijdens het regelen van het verkeer op het verkeers kruispunt VeMhorststraatHere weg werd de heer O. aangereden. Hij tui melde over de grond en kreeg een schouder oiessure. Geboren: Maria Johanna Clasi- na d. van J. C. J. Slobbe en C. A. Hoogervorst; Amelia Theodora d. van Chr. H. v. d. Meer en E. C. J. A. Mooiiekind; Nieolaas Jacobus Wilhel mus Maria z. van J. Broekhof en A. C. Th. Lieverse: Theodorus Marinus Maria z. van Th. Mesman en G. J. v. d. Meij; Maria Elisabeth d. van B. C. Bergman en C. M. v. Leeuwen; Allegonda d. van L. Visscher en M. de Wit; Egbertus Johannes z. van J. D. v. d. Peet en W. P. Miltenburg. Ondertrouwd: Pieter Brak 24 j„ te Rotterdam, en Angenieta van der Voet 20 j. Getrouwd: L. van Keulen, te Sas- senheim, en T. M. de Regt; J. van Hijum te 's-Herotgenbosch, en A. K. van der Voet; A. J. Trompert en J. E. Hogervorst; A. Moerkerken en M. E. de Vreede; B.- J. M. Aulbers te Delft, en E. vP. Simonis. Overleden: Maria van der Lans 72 j., wed. van H. L. Elferink; Jan Pie ter Segers 65 j., echtg. van Th. G. Egaink; Johannes van der Mey 73 j., echtg. van E. S. F. Servaas. NOORD WIJK i MEVR. KOOMEN WEER IN OVERTREDING. Bij een controle door de politie is hedenmorgen gebleken, dat mevr. Koomen -te Noordwijk weer kam- peergasten had. Zy kreeg een pro cesverbaal. Mevrouw Koomen blijft bij haar bewering, dat zij in het bezit van de vereiste vergunning is; de politie echter beweert van niet. De kanton rechter zal het over een paar weken uitmaken. NOORD WIJKERHOUT GYMNASTIEKUITVOERINGEN VAN GIOS UITGESTELD. De jaarlijkse uitvoeringen van de R.K. Gymnastiekver. „GIOS", welke, zoals wy dezer dagen hebben gemeld, op 28 en 29 April zouden plaats vin den, moeten tengevolge van een sa menloop van omstandigheden 14 da gen worden uitgesteld. De uitvoerin gen zullen nu worden gegeven op Dinsdag 11 en Woensdag 12 Mei in de zaal van de gebrs. Brama. Bloemenbridgedrive. De Nooi*d- wykerhoutse Bridgeclub „Het Juiste Bod" organiseert ook dit jaar weer de reeds wijd en zijd bekende Bloemen bridgedrive en wel op Zondag 25 April. a.s. De drive wordt gehouden in de zaal van de gebrs. Brama, maar als de deelname weer zo groot is als vorig jaar, zal ook de zaal van hotel v. d. Geest weer worden ingeschakeld. De aanmeldingen stromen reeds binnen en er zullen stellig nog vele komen. Inlichtingen en aanmelden bij de heer P. Brama, Dorpsstraat 26, Noordwij- kerhout. Bloemenfietsrallye. Op Zondag 2 Mei as. organiseert de V.V.V. Noord- wykerhout voor de 5e maal de bloe menfietsrallye. De deelnemers kun nen ook dit jaar weer rekenen op een mooie tocht door bloemenvelden en duinen en omwille van de sport zul- er natuurlijk weer de nodige puzzles op te lossen zijn tijdens de route. In lichtingen en aanmeldingen bij de heer B. A. v. d. Hoorn, Havendwars straat 5, Noordwijkerhout ALPHEN AAN DEN RITN Zilveren jubileum. Ter gelegen heid van zijn 25-jarig jubileum in d:enst van gemeentewerken werd de heer C. v. d. Laken Donderdagmor gen namens het gemeentebestuur in hartelijke en waarderende be woordingen te zijnen huize toege sproken door weth. J. v. d. Berg. De jubilaris ontving een gratificatie. Ook de directeur van Dublieke wer ken. de heer J. L. v. d. Vliet, en de i heer A. Korver boden hun geluk- wensen aan. In de middaguren deden j dit de collega's. BODEGRAVEN j Raadsagen'Ta Woensdag 21 April a.s. om kwart voor acht zal de read bijeenkomen. Onder de agendapun- ten komen voor: aankoop v?n rron- den, ge'egen in het uitbreidingsplan; verhoging van de wethouderswedden; OEGSTGEEST BejaardenhuisDezer dagen kre gen wij inzage \an het kaartsysteem, dat is aangelegd van de gegadigden, die zich hebben aangemeld bij de Stichting, welke zich ten doel heeft gesteld een bejaardencentrum te stichten. Zowel naar de afzonderlijke woningen als het pensiontehuis be staat een zeer grote vraag, waaruit overduidelijk blijkt hoe nijpend het huisvestigingsprobleem voor bejaar den is. Er is dan ook geen twijfel aan, of dit bejaarden-centrum zal direct na het gereedkomen ervan volledig zijn bezet, terwijl nog een wachtlijst zal moeten worden aangelegd. Door het Stichtingsbestuur is con tact opgenomen met de overheidsin stanties, die aan de bouw hun goed keuring zullen moeten hechten, ter wijl bovendien door de minister een deel van het beschikbaar gestelde bouwvolume voor bejaardenhuisves- ting aan Oegstgeest zal moeten wor den toegewezen. Het laat zich aanzien dat de on derhandelingen binnen korten tijd tot een gunstig resultaat zullen leiden Gemeenteraad De raad komt Donderdag a.s. bijeen voor de af handeling van een aantal kleine za ken. Tijc'ens deze vergadering zal tevens het voorstel worden behan deld om de wethouderssalarissen te verhogen van f 1100,tot 1700, Geboren: Nicolette, dr van A. H. Gijsinck en D. Mica; Aaltje, dr van P. J. Perfors en B. Oostland; Cornelis Gerardus, zn van P. J. Perfors en B. Oostland; Maria Hendrika Gerarda, dr van J. A. Ch. Oplaat en P. Th. M. van den Berg; Casper, zn van B. Paauw en A. Viaraen; Johanna Maria Margaretha, dr van D. Duindam en E. Zwaan; Theodora Henriëtte Josi- na, dr van Th. J. Wijsman en J. A. Th. Rijsbergen; Petronella Maria Lambertha, dr van A. G. Hoogduin en M. C. van Ees. Ondertrouwd: W. van den Hoff 25 j. te 's Gravenhage en J". C. Verhaar 23 j.; J. W. Vreeswijk 35 j. te Leiden en A. G. van der Horst 34 j. VOORSCHOTEN Binnenbrandje spoedig geblust. Gisterochtend om 10 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een binnenbrand in de Willem de Zwij gerlaan. Op de zolder van perceel 27 was door het spelen met lucifers door een 5-jarig jongetje één en ander in brand geraakt. Een der omwonenden wist gelukkig met een slang op de waterleiding de vlammen, die de bin ten van het dak en de vloer reeds hevig aangetast hadden, te doven. Toen de brandweer o.l.v. de comman dant Lekkerkerker arriveerde ('bin nen 5 minuten na het alarm) was het gevaar reeds geweken. De brand weer kon zich beperken tot het weg werken van de verbrande spulletjes en het controleren van het verkoolde hout. restauratie van de watertoren; be grotingswijziging in verband met hét bezoek van H. M. de koningin op 21 Mei as. Brand Donderdagmorgen werd de schoonmaak van de fam. v. Vliet aan de Noorddijk in de war gestuurd door een schoorsteenbrand. Twee brandspuiten rukten uit en waren vrij spoedig de brand meester. BOSKOOP Aanbesteding. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aanbesteed het vernieuwen van de oeververdediging met bijkomende werken in de Gouwe onder de gemeente Boskoop. Er wa ren 19 biljetten binnengekomen, laagste inschrijver was de fa. J. T, i de Waard te Sliedrecht v. 143.000; i hoogste inschrijver de fa. J- D. van J Noordennen te Schiedam v. f 182.000. De gunning volgt later. Geboren: Neeltie Adriana d. van A. v. d. Pol en A. N. Burger; Maria Hendrica d. van H. G. van Leeuwen en E. M. Ravestein. Ondertrouwd: Leendert van Bar- lingen 18 j. en Wilhelmina Schaap 19 jaar. Getrouwd: Pieter Kornelis Vane en Wilhelmipa Petronella van Leeu wen; John Edward Wood en Janna Ellerbroek; Petr Passchier en Janne- ke Pruisen; Evert Pieter Schouten en Catharina van Tienhoven; Jacob van Helden en Gerrigje Batje de Bruijn, Overleden; Huibert Adrianus Ver kade 82 j. NIEUWKOOP „Ons Begin". De vereniging voor t.b.c.-bestrijding onder het rundvee „Ons Begin" hield gisteravond in de zaal van de heer De Koker haar le den-jaarvergadering. Bij afwezigheid van de voorzitter heette de secr.- penn. de heer W. Bourguignon de spreker van deze avond, de heer S. Paul, welkom. De heer S. Paul is on derdirecteur van de Gezondheids dienst, Uit het financieel overzicht bleek dat er was uitgegeven 1139.24, terwijl de inkomsten hadden bedra gen 2518.89, zodat er een batig saldo was Van 1376.65. Over dit resul taat was men zeer tevreden. Tot le den van de kascommissie voor 1954 werden benoemd de heren J. Ange- nent en J. de Jong. Een in alle op zichten reine stal is wel de allereer ste eis om de ziekte tegen te gaan, alsook een goede voeding en klauw- verpleging. Een film, die hierna werd vertoond, verduidelijkte nog eens hetgeen besproken was. ZEVENHOVEN Gemeenteraadsvergadering. De gemeenteraad is voor een openbare vergadering bijeengeroepen tegen Vrijdagavond 23 April te half acht De agenda vermeit o.a.: Toetreding tot de N.V. Bouwkas Noord-Neder landse Gemeenten; Aangaan van een geldlening ad f 200.000.Bezoldi ging wethouders. Laagste inschrijver. De heer H van Wengerden, alhier, was met een bedrag ad 12110,de laagste in schrijver bij de aanbesteding voor de bouw van een nieuwe consistorieka mer voor de Nederlandse Hervormde gemeente. Weggezakt in de berm. Gister morgen reed een trekker met aan hangwagen, geladen met kunstmest, over de Noordse Dorpsweg. De be stuurder haalde met zijn voertuig, in verband met het passeren, te ver naar rechts uit, waardoor de aanhang wagen. die met plm. 4 ton kunstmest geladen was, in de zachte berm te recht kwam en tot de as wegzakte De trekker kon de aanhangwagen niet meer op het verharde gedeelte krijgen, zodat de aanhangwagen moest worden afgeladen. Daar op de Noordse Dorpsweg geen bepaalde verkeersdrukte heerste, werd het verkeer niet ernstig gestremd, al kon vanwege de zachte berm aan de an dere zijde van de weg het zware ver keer evenmin passeren.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2