Blikgroenten Kreymborg Moeders Ideaal een Kinderwagen van Langezaal LANGEZAAL - Stille Rijn 7 - Janvossensteeg 37 4= Itaarborg-kleding ligt de kwaliteit verankerd N.V. v|h la. Bernard jin^- minuten klaar op tafel Uitreiking van diploma's aan Rijkstuinbouwschool te Lisse Zeeuwse dag op Keukenhof BB. DONDERDAG 15 APRIL 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Fantastische modellen en kleuren zo v.d.Jaarbeurs a 7C ook in Wandelwagentjes ruime keuze reeds vanaf oJ RIIUUIFI PU diverse merken o.a., Maxwell - D.C.R niJV9iLLC.lv Stokvis - Jeweka - Zephir enz. enz. OOK IN SPORTMODELLEN RUIME KEUZE GRATIS DEMONSTRATIE AAN HUIS Oók builen Leiden WASMACHINES REEDS VANAF F IBS.-, WRINGERS VANAF P 3Z.SO KEUKENUITZETTEN PRIMA KWALITEIT VANAF P «9.90 Verankerd! Inderdaad: met honderden fijne steekjes is de aparte, vlotte pasvorm vastgelegd in de mooie kamgaren stof. Dat geeft gladde revers, sluitende kraag en een veerkrachtig in vorm blijvende borstpartij. Of om het kortweg te zeggen: Zó is Waarborg-kleding Waarborg'costuums 1 en 2 rij, alle maten, nieuwe kleuren v. 89tot 179.- fPaarborg-sportcolberts Aparte dessins, X of 2 rij model van 35.- tot 85,- Waarborg'pantalons Tweed, kamg., gabard., veratelb. band v. t9,7S' tot 55.- Waarborg-regeaj assen Egyptisch katoen of gabardine van 89,7S tot 139.- Speciale aanbieding Poplin overhemd, Sanfor, dubbele manchet, gevoer de borat 9,90 Haarlemmerstraat 143 Leiden 12 gew. Zilmeta theelepels in étui 6.20 12 gew. Zilmeta taartvorkjes in étui 13.60 Cassette Zilmeta lepels en vorken, 16 dig. 32.90 tafelmessen, roestvrij, per zes 7.50 keuken uitzetten, aluminium 95. gasstel, crème, 2-pits 34.85 gasstel, reseda, 2 gr. 1 kleine pit45.85 messenleggers per dozijn 6. nesten glazen schalen 2.65 6 eierdopjes met 6 eierlepels, in doos 2.10 kop en schotels, v.a. 0.95 eiersnijders 1.50 garneerspuiten1-95 roomkloppers vanaf 3.95 BR EE STRAAT 55 schuin t.o. de Gehoorzaal Telefoon 20479 *2? Nette R.K. Loopjongen gevraagd, voor wijk- en magazijn werk. Zich schrif telijk aan te melden bii P. J. Zwetsloot, Levensmid delen-bedrijf, Rijp wetering. 3? Aangeboden wegens vertrek Universeel wrin ger 25. stofzuiger op slee als nieuw, 125-220 Volt, compleet 32.50. Philips radio, pracht toestel 95; spoed, desk. onderhoek toe gestaan. Te bevragen Ho- gewoerd 29, bovenste bel. Aangeboden: enige mooie d en h. rijwielen, reeds vanaf 65. H. rijwiel trommelremmen, chroom velgen, als nieuw /HO. Prachtig sportrijwiel f 95. Alles wordt met garantie verkocht. Rijwielhandel Achilles, Hogewoerd 9. Te koop 4 vorse- en 3 vaarse-koeien van wit be drijf, bii E. M. Mooren, Veenderdijk, Woubrugge. Stoof- en bakpaling vanaf ƒ1.25 V% kg. Stokvis ƒ1.10 Vi kg. Kibbelingen ƒ0.70 p. kg. BI. Zoutevis ƒ1.10 Yl kg. Schol, schel vis, verse kabeljauw, kab. filet ƒ1.25 Yi kg. Gepelde garnalen, koelh. haring- 2 voor 25 ct. Vishandel H. S. Teiin, La-ge Rijndijk 33. te lefoon 20573. 2293 Altijd bent U beter af met Blikgroenten. Uit zo n blik komen de allerfijnste groen ten uit Nederlandse kwekerijen, vol vita minen. Kiest U maar: doperwtjes, wor teltjes, sperciebonen, snijbonen, spinazie, andijvie en noemt U maar op. Ook moeder heeft recht op vrije tijd! Aan de volgende leerlingen van de Rijkstuinbouwschool werd het eind diploma uitgereikt: D. Balkenende, Lisse, met aante kening voor Engels, Duits, Frans, Zweeds, Mach.schrijven; A. Moole- naar, Lisse (Engels, Zweeds, Spaans, M.schr.); L. Onderwater, Lisse (En gels, Frans, Steno, M.schr.); J. Lom- merse, Hillegom (Engels, Frans, Zweeds, M.schr.); J. Schrama, Hille gom (Duits, Frans, Zweeds, Steno); G. Steenvoorden, Hillegom (Engels, Duits, Frans, Zweeds, Spaans, M.- schrijven); H. Duivenvoorden, N.- wijkerhout (Engels, Duits, Frans. M.- schrijven); P. Bern sen, Leiden (En gels, Frans, Zweeds, Spaans, Steno, M-schrijven)P. .Boskamp, Katwijk Rijn (Engels, M-schryven); G. de Graaf, Heemstede (Engels, Duits, Frans, Zweeds. Spaans, M.-schr.); J. de Jager, Heiloo (Engels, Frans, Zweeds); C. Lindhout, Noordwijk (Engels, Duits, Zweeds, Steno, M.- schrijven); A. Ruigrok, Noordwijk' (Engels, M.schrijven); D. Mosselman, Enkhuizen (Engels, Duits, Frans, Zweeds, Spaans); G. de Vroomen, Voorhout (Engels, Steno); J. v. d. Wal, Bennebroek (Engels, Duits, Zweeds, Frans, M.-schrijven); J. de Weijer, Beverwijk (Engels, Frans); L. Beeren, Haarlem (Engels, Duits, Frans, Zweeds, M.-schrijven). Allen met aantekening. Van klasse I werden naar klasse II bevorderd: L. v. d. Berg, Anna Pau- lowna; J. Biemond, Abbenes; A. Bo ter, Sassenheim; M. Buschman, Hil legom; P. v. Dijk, Lisse; H. Floris, Lisse; N. v. Huge, Sassenheim; E. Jansen, Alkmaar; J. Passchier, N.- wijk; J. Pet, Velsen; J. Philippo, Sassenheim; J. Plug, Lisse; A. v. B'oemencorso gaat door op 24 April Het koude weer van de laatste da gen zal bij velen vermoedelijk de vraag hebben opgeroepen, of het bloemencorso-comité op het einde van de volgende week over genoeg hya cinthen zal kunnen beschikken, om de wagens voor het corso in voldoen de mate van bloemen te voorzien. Hoewel de temperatuur momenteel nog niet erg meewerkt, heeft het corso-comité in een gisteren gehou den vergadering besloten, óm het cor so op de vastgestelde datum te laten doorgaan. Op 2April a.s. zullen de bloemen wagens dus ondanks alles door de streek gaan. Voor de organisatoren van busreisjes e.d. zal dit besluit een hele geruststelling zijn. DE BOLLEN MET PASEN. Tijdens de komende Paasdagen zul len overal in de Bollenstreek de nar cissen in volle bloei staan. Ondanks de abnormale koude be ginnen de vroege hyacinthen te kleu ren. Wanneer het weer eenigszins me dewerkt, kunnen vele velden als bij toverslag in een fleurig geheel ver anderd zijn. Enkele beschutte veldjes staan nu reeds in bloei. Ook Keukenhof biedt een kleurige aanblik door de bloeiende narcissen, hyacinthen en fel-gekleurde tulipa's. In de grote kassen staan thans vrij wel alle soorten tulpen in bloei. Bloemlust" besprak plannen voor 1955 Slechts twee shows? Bloemlust begint zich nu reeds te prepareren op het volgend seizoen. En onder het motto „twee weten meer dan één" belegde het bestuur gistermiddag een hearingin „De Nachtegaal" te Lisse. Daar vroeg men de mening der inzenders; kreeg het bestuur heel wat tips en hints en bleek o.m. wel heel duidelijk, dut de vakmensen het bijzonder óp prijs zul len stellen, als er ook een speciale laat-broei-show zal worden gehou den. Het staat intussen vrijwel vast, dat men het a.s. seizoen geen Kerstten toonstelling zal houden. De Kerst dagen vallen namelijk op Zaterdag en Zondag dagen waarop de show gesloten zal zijn! en daarom zal men hoogstwaarschijnlijk begin Jan. de eerste tentoonstelling organiseren en daaraan gelijk de mechanisatie- show koppelen. De tweede zou dan vervallen, ter wijl men dan eind Februaribegin Maart de tweede en laatste show op de kalender wil zetten. Verder zal men trachten de deel name ook voor kleine firma's aan trekkelijker te maken en de show als geheel attractiever! De mogelijkheid wordt overwogen om de entrée in Lisse tijdens de shows wat feestelij ker te maken. Een plan om voor Kerstmis een speciale vroegbroeikeuring te houden in „Bloemlust" vond weinig bijval, daar men meende, dat Haarlem en Hillegom op de bollenbeurs daartoe een minstens even goede gelegenheid boden. Nu men twee shows organi seert, bereikt men gelijk dit voordeel, dat men nu niet in de wielen wordt gereden door de Winterflora te Bo- venkarspel, die vrijwel altijd in de zelfde week wordt gehouden als Bloemlust III. Men heeft namelijk meer dan eens zeer terecht de opmer king gemaakt, dat men op tentoon- stellingsgebied een beetje te veel van het goede kreeg. Roode, Hillegom; P. Rooij akkers, Lisse; G. Rotteveel, Sassenheim; R. Slikkerveer, Sassenheim; J. Sybes- ma. Vinkenveen; J. Tervoort, Bever wijk; A. Thoolen, Heemstede; J. Ven del, Beverwijk; A. Verkley, Sassen heim; C. Vroegop, Hillegom; W. Was senaar, Noordwijk; L. Wolters, Ven- lo. Niet bevorderd werd 1 leerling. Van klasse II werden naar klasse III bevorderd: J. Bos, Lisse; J. Bouw meester, Noordwijkerhout; P. Da- men, Hillegom; J. Duivenbode, Kat wijk aan Zee; J. Dijt, Texel; A. Frij- link, Sassenheim; J. Hazenberg, Haarlem; A. v. Kampen, Sassenheim; P. v. d. Kolk, Hillegom; P. Kool, Rot terdam; D. Koopmans, Lisse; P. Kui per, Sassenheim; W. Kuyt, Heem stede; G. Ledderhof, Den Haag; J. Martius, Haarlem; W. v. d. Sqhpot, Bennebroek; H. Segers, Lisse; D. Swart, Bennebroek; D. Veldhuyzen van Zanten, Lisse; J. Veldhuyzen van Zanten, Noordwijk; C. v. d. Voorn, Lisse; H. Weijers, Haarlem mermeer; G. Werkhoven, Lisse; H. Zwetsloot, Lisse.. Niet bevorderd werden 3 leerlingen. Donderdag a.s. zal de folklore van Zeeland in haar diverse aspecten op de Keukenhof haar stempel drukken. In dit gewest bestaat zeer veel be langstelling voor deze streekdag. Een voorbeeld hiervan is wel, dat de oud- burgémeester van Kloetinge spontaan de zeer kostbare oud-Zeeuwse cos- luums uit zijn privé bezit voor deze dag beschikbaar stelde. Naar men ons verzekerde, zal men deze dag costuums kunnen bewonde ren, die zo kostbaar zijn, dat ze nu niet meer worden vervaardigd. De Zeeuwse genodigden, onder wie jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en echtgenote en andere Zeeuwse auto riteiten zullen met een extra-trein 1 om 11.15 uur aan het Station Lisse aankomen. Om 11.20 heeft een recep tie plaats in het gemeentehuis te Lisse, aangeboden door burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf. Inmiddels is Gravin Jacoba van Beieren, haar gemaal Frank van Bor- selen en een grote schare van edelen van het slot Teylingen vertrokken. Zij worden om 11.30 uur ten ge meentehuize ontvangen door het ge meentebestuur van Lisse en de Zeeuwse genodigden. Na deze receptie begeeft het gehele gezelschap zich naar de Keukenhof, waar het West-Kappelse Dameszang koor van 12.15 tot 12.45 uur enige liederen zal zingen. Van 2 uur tot half vier officiële rondleiding over de tentoonstelling. Van 3.30 uur tot 5 uur boogschutters- wedstrijden op de Keukenhof, geor ganiseerd door de Kruisboogschut tersvereniging „Jacoba van Beieren". Onmiddellijk na beëindiging van de boogschuttersdemonstratie zal uit reiking van de prijzen plaats hebben, terwijl boeren en boerinnen de gaven des velds aan de Gravin zullen aan bieden. WARMOND MET PASEN NOG VOLLEDIG VRIJE DOORGANG OVER DE TOLBRUG. Met de werkzaamheden voor de vernieuwing van de Tolbrug zal eerst op Dinsdag na Pasen een aanvang worden gemaakt. Tot en met de Paas. dagen zal dus nog alle verkeer on gestoord de Tolbrug kunnen passeren. Uiteraard is dit van groot belang voor de toeristen, die het a.s. week end de bollenvelden willen bezich tigen. Dinsdag na Pasen wordt de brug dan voor 8 weken afgesloten voor alle verkeer, behalve voor voet gangers, fietsers en berijders van bakfietsen. De autobusdiensten zullen gedurende die tijd een speciale zgn. pendeldienst onderhouden tussen Wai-mond-station en Sassenheim v.v., aansluiting gevend op de bussen van en naar Leiden. Haarlem en Amster dam. Gemeenteraad. De raad komt Dinsdag a.s. bijeen om 20.00 uur. Op de, agenda staat o.m.: Voorstel van B. en W. d.d. 16 Maart 1954 om het nog niet gedekte restant der kosten van de vernieuwing der Warmondertol- brug tot een maximum van 6.000.— voor rekening der gemeente te ne men. Verhuur van een lokaal van het voormalige gemeentehuis aan het Rijk t.b.v. de Nationale Reserve. Toe kennen van grond- en bouwvoor- schotten voor de bouw en jaarlijkse bijdragen in de exploitatie-tekorten van a. 8 woningwetwoningen aan de Scheepmakersdam, voor de huisves ting van ouden van dagen; b. 8 wo ningwet-woningen aan de Jan Steen laan, aan de Woningstichting „War- munda". Bespreking fcan het ver zoek van de heer J. G. de Jong om van de gemeente nog te kunnen ko pen een naast zijn perceel aan de Jan Steenlaan gelegen strook grond Gegund. Door het Gemeentebe stuur is het werk voor de verbetering van de Jan Steenlaan gegund aan de laagste inschrijfster de fa. Kortekaas en Co. alhier. Wacht niet tot het te laat is. Meldt U NU. Bureau B. B. Langebrug 56, tel. 30441.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6