Een volle boodschappenmand voor iedere huisvrouw! EEN LOODGIETER CORRESPONDENT Tweede Kamerlid C. v. d. Ploeg sprak voor K.V.P.-Zoeterwoude Jongen viel uit het raam Brand in Raadhuis Dat ls, ln eenvoudige, dutdell|ke woorden gezegd, waarnaar iedere huisvrouw streeft En als zij elke week voor haar gezin kan kopen wat zl) nodig heeft, dan zijn wij Inderdaad een hele stap verder I Meer dan 300.000 Nederlandse vrouwen en mannen werken samen met dit doel voor ogen. Zij stichtten zélf coöperatieve winkels en fabrieken, die niet werken volgens het winstprincipe, maar in dienst staan van de gezinnen Zo wordt de boodschappen mand zo vol mogelijk. Koop bij Uzell, dus bij de In de ruim 1200 CO-OP winkels in Nederland kunt U zélf kennismaken met het resultaat van deze samenwerking. Daar krijgt U alleen het beste en betaalt U minder dan U gewend bent. Vergelijkt U maar zelfl Ook al bent U nog geen lid: loop morgen eens zo'n CO-OP winkel binnen. Er is er ook een bij U in de buurt. Daar vindt U de bewijzen I en de winst is voor U! CO-OP CO,OP CO-OP CO-OP CO-OP CO-OP CO-OP CO-OP CO-OP CO-OP VOOR SPOEDIGE INDIENSTTREDING GEVRAAGD: met grondige kennis van het bewerken van .koper Brieven onder noa 470 Adv. Bur. TH. J. GEURST Co. Jan Hendrikstraat 72, 's-Gravenhage. Abonneert U op „Sursum Corda" Op middelmatig kantoor te Leiden vaceert de betrek king van zelfstandig in de Nederlandse taal. Vereisten: goede stijl en vlot typist. Sollicitaties met opgave van leeftijd en uitvoerige in lichtingen worden ingewacht onder no. 8655 aan het Bureau van dit blad. *2* Te koop of te huur gevraagd een i. g. s. z. drie wieler invalidewagentje met handibeugels. L. J. Steenvoorden. Herenweg 51, Noordwijk, Tel. 2738. LANGERAAR Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: NI. PIETERSE PRINTEMPS. Jeugdig els hel voorjear. Ven Zwitsers slro in 6 diverse modellnlen. 5,90 TROUVAILLE Ven gestreepte peltte* lelie. In diverse kleuren combinaties. i3 75 PROMENADE- Charmant bij Uw tail leur, vervaardigd van Zwitsers stro. multico lour 6 Diverse nieuwe finten 9,75 LEIDEN BREESTRAAT 161 AMSTERDAM ROTTERDAM UTRECHT ARNHEM EINDHOVEN - HILVERSUM - HAARLEM De afdeling Zoeterwoude Dorp van de K.V.P. heeft de verkiezings propaganda ingezet met een bijeen komst, waarop de oud-plaatsgenoot, het Kamerlid de beer C. v. d. Ploeg, zou spreken over „Wat je als Kamer lid meemaakt." De voorz., de heer A. J. van der Poel, hield een openingsrede, waar in de ernst van de verkiezing voor de Provinciale Staten werd voorge houden. In het overzicht van de laat ste zittingsperiode van de Tweede Kamer toonde spr. aan, welke grote successen de K.V.P. heeft kunnen bereiken. Steeds meer is de politiek van onze partij aan het doonverken en het zou te betreuren zijn als de eenheid door versnippering zou lij den. Spr. wees op het grote gevaar, dat er bestaat dé meerderheid in de Provinciale Staten te verliezen; dit zou ons dan een zetel kosten in het College van Gedeputeerde Staten. Het jaarverslag van de secretaris, de heer A. H. J. Paardekooper, dat ook een landelijk overzicht gaf van de politieke situatie, had grote in stemming van de vergadering; de af deling heeft 685 leden. Het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer L. C. v. d. Poel gaf een batig saldo van f 113.87. Moeilijke positie. Na deze jaarvergadering-punten verkreeg de heer C. van der Ploeg het woord. Na een gemoedelijke aanvang, een causerie over zijn ervaringen in de Tweede Kamer, gaf spr. een inzicht van de crisis die de K.V.P. heeft doorstaan, te betreuren feiten, waar bij men het platte materialisme heeft gekozen boven de hoge geestelijke belangen, die alleen maar kunnen leiden tot de ware tijdelijke wel vaart, De K.V.P. staat altijd bloot aan scherpe critiek; in goede en slechte tijden en zeer duidelijk toonde spr. aan de moeilijke positie aan die on ze constructieve partij heeft. Onze partij wil de verantwoordelijkheid steeds ten volle dragen, dit is de enige goede lijn, die gevolgd kan worden, maar deze politiek, die al leen de ware welvaart kan brengen, wordt vaak veroordeeld en dan krijgt de partij klappen, die niet verdiend zijn. In 1945 moest de K.V.P. de armoe de gaan verdelen en volgens de christelijke rechtvaardigheid daar eerst helpen, waar de meeste armoe de was. Nu er weer enige welvaart gekomen is, heeft de partij- zich aan gepast voor die groepen, die nu het meest geholpen moeten worden. Ex- zijn fouten gemaakt, maar dat was geen wonder in zo'n chaotische toe stand. Spr. wijst op onze plicht de critiek opbouwend te houden en vooral met onze kostbare eenheid voorzichtig te zijn én somt de grote resultaten op die reeds bereikt zijn zoals schoolgeldverlaging, belasting verlagingen enz. Verschillende grie ven weerlegde spreker. Deze verkiezing zal de graadmeter zijn van onze politieke eenheid. Omtrent de partij Weiter zei spr., dat deze groep niets heeft bereikt en onze partij alleen maar schade kan brengen. De werkgroep van katho lieken in de P.v.dA hebben nog geen enkele maal bewijs geleverd enige goede invloed uit te oefenen, integendeel hebben deze Kamerleden zelfs bij de zorg voor gezonde ge zinspolitiek en bij de strijd tegen het humanisme hun Steun aan de K.V.P. onthouden. Provinciale politiek. Komende tot de provinciale poli-i tiek wees spr. op het grote belang van onze invloed. Wij hebben onze wetten op cultureel gebied, onder wijs en wetenschap, maar de uitvoe ring van deze wetten liggen op veel plaatsen in handen van het provin ciaal bestuur-. Ook de woningwet uitvoering is in handen van de Staten en vooral bij de industrieële scholen hebben wij katholieken nog veel te verlie zen. De schoolstrijd bestaat nog en geeft veel zorg. Ook voor onze lage- re landbouwscholen bestaat veel zorg voor de toekomst. Als wij geen sterke invloed behouden, zal ook het vraag stuk van de zorg voor emigranten volgens onze begrippen niet goed gaan. In de strijd ora katholieke am bachtsscholen te mogen stichten is het nu al voorgekomen, dat de Kroon de gunstige beslissing, door de Sta ten geweigerd, gevraagd moest wor den. Spr. stelde de ernstige vraag, hoe het gaan zal als wij nog xrxindex- invloed zullen hebben en spoort ieder aan propaganda te voeren, om aarzelende mensen ten goede te be wegen. De propaganda van de P.v.dA. is zeer misleidend De zorg voor de ouden van dagen is het werk van de K.V.P. Thans heeft de invloed van de K.V.P. de Sociaal Economische Raad kunnen winnen voor een pen sioen volgens de verzekeringsgedach te; dus geen bedeeling maar een Amsterdamse Effectenbeurs Notering van 12 April Ned. '53 (3>/£)102 7/8 Ned. '51 3} j102 Ned. '53 3 yA100 7/8 Ned. '48 3 1/4 98 Ned. '47 3J/J 3 98 1/4 Ned. '54 3 1/498 ACTIEVE AANDELEN AKU 217 1/8 Philips 275 1/8 Unilever 299 5/8 Wilton Feyenoord 200 Biliton 2de r295 Kon. Olie 445 Amst. Rubber 94 3/8 Holl. Amcr. lijn 149 3/4 Kon. Ned. Stoomb. 132 5/8 Ned. Scheepv. Unie 137 1/4 HVA 120 7/8 Java Cult 55 Deli Mij 118 1'4 Sencmbah 96 recht op pensioen. Nu het zover is stelt de P.v.dA. het voor alsof zij dit bewerkt hebben. De gedachtenwisseling ging in hoofdzaak over de stand van onze eenheid en over de te voeren pro paganda. Succes van „Eensgezindheid". Op de Paasveetentoonstelling te Rot. terdam behaalde de geitenfokvereni ging „Eensgezindheid" de volgende prijzen: Klasse 1-jarige drachtige geiten: 2e prijs P. Roseboom. Klasse 1-jarige melkgeiten: 2e prijs P. Roseboom; 3e prijs H. Turk. Klasse oudere drachtige geiten le prijs W. v. Rooien; 2e pr. W. Hoo- gervorst Jr.; 3e pr. C. P. Splinter. Productie-klasse: 2e prijs C. P. Splinter. En tot slot werd de geit Bep- pit van W. v. Rooien tot kampioene uitgeroepen. HILLEGOM Aan de gevolgen overleden Gistermiddag is er te Hillegom een ongeval gebeurd, dat zich aanvanke lijk niet zo ernstig liet aanzien, maar dat later toch de dood tot gevolg had. De 8-jarige Henk van Nichten hing uit het raam op de eerste verdieping van de ouderlijke woning aan de Loosterweg en viel op een gegeven moment naar beneden. Hoewel de jongen ongelukkig terecht kwam, had het er de schijn van, dat hij niet ernstig gekwetst was. In de loop van de nacht kwam er echter een on gunstige ontwikkeling in zijn toe stand en tegen twee uur trad de dood in. Een hersenbloeding is vermoede lijk de oorzaak. VOORHOUT Brandweer greep direct in De brandweer krijgt het dit jaar druk in Voorhout. Nadat zij reeds en kele malen is uitgerukt voor branden van rietschelven, werd gisterenmor gen omstreeks 9 uur de heer B. v. d. Ploeg aan de Boerhaavestraat gealar meerd, waar de motorspuit gestation- neerd is, omdat er dikke rookwolken uit de achterramen van het gemeente huis kwamen. Gelukkig was één der ambtenaren van het gemeentehuis vroegtijdig aanwezig en constateerde, dat de ach terzijde van het raadhuis in rook ge huld was. Hij ging direct op onder zoek uit. Het bleek, dat de oliestook- kamer vol rook stond. Het was een kleine moeite, om direct naar de te lefoon te grijpen en in een minimum van ttfd stond de motorbrandspuit te loeien. De heer v. d. Ploeg gaf zijn instructies en ijlde naar het gemeen tehuis, waar allereerst ingegrepen werd met een brandblusapparaat, waarna bleek, dat het grootste gevaar reeds geweken was. Ten overvloede werd met twee stralen de zaak onder water gezet, waardoor het begin van brand in de kiem werd bezworen. De ooi-zaak moet gezocht worden in het feit, dat vermoedelijk Zater dag of Zondag een klep van de ketel, door te sterke aanvoer van olie, is opengeslagen, waardoor de houten zoldering droog is geworden en is gaan schroeien. Het mag als een ge lukkige omstandigheid worden be schouwd, dat dit niet in de nacht is gebeurt. De heer Cor van Wieringen slaagde te Leiden voor het examen tuinarchitectuur Tekenen. VOORSCHOTEN DAMKAMPIOENSCHAP Uitslagen: Eerste klasse: G. Weg genJ. van Bemmelen 11, R. StormG. H. Oostergo 02, J. v. BemmelenG. Weggen 02. Tweede klasse A: J. OosteromW. J Roozendaal 20, J. J. v: d. Vel denJ. Stauthamer 11, R. van DelftH. v. d. Velden 20,J. Oos teromJ. J. v. d. Velden 20, W. J. RoozendaalH. v. d. Velden 11. Tweede klasse B: S. StolkH. J. Vlekkert 0—2, L. Knol—F. Wouda 20, F. WoudaJ. Vlekkert 20, H. J. Vlekkert—S. Stolk 2—0, F. Wou daL. Knol 0—2. Weer een heitje voor een kar weitje. Ook dit jaar weer zullen de padvinders, welpen, padvindsters. kabouters, gidsen, enz. de week na Pasen gebruiken voor het doen van goede werken ten bate van de afde- lircgskassen. Dat betekent dus, dat de volgende week de meisjes en jongens in uniform de stx-aat op zullen trek ken en zullen trachten een karweitje te vinden, waar een heitje (een kwartje) of meer te vex-dienen is. Dat kwartje (of meer) wordt door de kleine werksters en werkers afge dragen aan hun leiders, terwijl ze er tevens een bewijs, in de vorm van een werklijstje bij overleggen. Van de jongens worden de eerste tien kwartjes per groep bestemd voor een boom op Schouwen-Duiveland. De meisjes hebben daarvoor al geofferd. Van de overige opbrengst is de helft voor de plaatselijke groep, 10 pet. voor het district en de x-est gaat naar het hoofdkwartier. Zowel de jongens als de meisjes zullen na het volbrengen van hun werkje een zegel afgeven, dat onder de bel bevestigd kan worden, zodat men niet vaker dan nodig lastig ge vallen zal worden. Van 20 tot 24 April kunt u ze ver wachten.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6