Successen van „Rijnland" op de Int. Hondententoonstelling Zaak van de N,E.S.B.-leiders naar ander gerechtshof verwezen poppers' VROOM DREESMAMV DINSDAG 13 APRIL 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Zaterdag en Zondag werd in het R. AJ.-gebouw te Amsterdam de jaar- liikse Internationale Hondententoon- stelling. de „Winner" 1954, gehouden. Er waren 900 honden' ingeschreven, waarvan er echter 80 uit Duitsland niet de grens mochten passeren in verband met het infectie-gevaar voor hondsdolheid. Door de leden van de K.V. „Rijnland" werden 42 hon den voorgebracht en weer niet zonder fucces. De uitslagen waren als volgt: Kampioen en beste van het ras werden: De Collie „Bereil v. d. Ro- zenhage" van mevr. G. v. d. Schil den, Leiden, de Berner-Sennenhond Anita v. Tülenboden" van mevr. M. DonathSeeuwen, den Dolder, het Italiaanse Windhondje Nat. en Int. Kamp. Bluedon's Lucretia, eveneens van Mevr Donath, de Dalmatiner „Horseman's Pride of High Trees" van de heer F. de Graaff, Hazers- woude, de Airedaleterrier „Kims Honk under Study" van de heer P. Spierenburg te Rotterdam en de Schotseterier „Roseland Lady" van de heer J. J. van Koolraergen, te Boskoop. Reserve kampioen werden: Een Whippet van de heer de Cler, Lei den; een Italiaantje van mevr. M. Donath, Den Dolder; een Dalmati ner van mevr. J. HeykoopLange- veld, Leiden; een Poedel van mej. J. van Gelderen, Oegstgeest; een Kees hond van de heer A. Gast, Leiden; een Aireedaleterrier van de heer P. Spierenburg te Rotterdam; een Fox- terrier van mej. L. v. d. Kasteelc, Wassenaar en een Skyeterrier van mevr. E. de Jongv. d. Broek uit Den Haag. Kampioen werden: een Italiaantje van mevr. Donath, Den Dolder; een Dalmatiner van mevr. de Graaff Oppelaar, Hazerswoude; een Skye terrier van mevr. E. de Jongv. d. Broek, D enHaag; de Dwergpoedel v. UITVAART EN BEGRAFENIS VAN DE HEER M. TH. LAKEN. Hedenmorgen vond in de St. Pe- tuskerk de plechtige H. Uitvaart dienst plaats voor de heer M. Th. La ken, die Zaterdag in de ouderdom van 70 jaar is overleden. De heer Laken was secretaris-penningmees ter van de Coöp. Groenteveiling te Leiden, welke functie hij meer dap 25 jaar vervuld heeft. De laatBte twee jaar echter noopte een slepende ziekte hem zich in acht te nemen, zodat hij zijn gcote activiteit voor de veiling moest beperken. De H. Mis van Requiem werd op gedragen door pastoor Th. M. Beu kers, met assistentie van pastoor F, Lohman uit Opdam, oud-kapelaan der parochie, en van pater Cyrinus, O.Cap. Na afloop hiervan vond de teraardebestelling plaats op het R.K. Ktrkhof aan de Zijlpoort. De beaar- ding werd verricht door pastoor Lohman. mevr. T. BrouwerDoorn velt, Kat wijk aan Zee en een Chow-Chow van de heer L. Nuyen te Heerlen. De kwalificatie uitmuntend ver wierven: twee boxers van de heer D. de Jongh, Oegstgeest, twee Italiaan se windhondjes van mevr. M. Donath, den Dolder, een Dalmatiner van mevr. de Graaff-Oppelaar, Hazers woude, een Dalmatiner van mevr. J. Heykoop, Leiden, en een Whippet van de heer J. J. de Cler uit Leiden. De kwalificatie „zeer goed" werd behaald door: twee boxers van de heer D. de Jongh, Oegstgeest, een Bulterrier van mevr. P. Smabers, Wassenaar, een Collie van de heer N. Telkamp, Hillegom, een Collie van mevr. G. Blom- Franssen, Noord- wijkerhout, drie Whippets van de heer J. J. de Cler, Leiden, een Steen- brakje van mej. H. Martin, Wasse naar, een Samojeed van de heer J. Vielbrief, Voorburg, een Airedale terrier van de heer P. Spierenburg, Rotterdam en twee Chow-Chows van de heer L. Nuyen te Heerlen. VIJFJARIG JONGETJE VERDRONKEN. In de Nieuwe Maas te Rotterdam is gistermiddag het vijfjarige jon getje C. M. P. Verhulst, verdronken. Het jongetje woonde bij zijn ouders aan boord van het binnen schip „Cornells", dat bü een fabriek aan de Schaardijk voor reparatie lag. Het knaapje was gaan spelen op het fabrieksterrein. Toen men het jon getje- vermiste is men gaan zoeken. Enige tijd later werd hij uit het wa ter opgehaald. Kunstmatige adem haling mocht niet meer baten. ONDERNEMINGSRAAD VÓÓR 1 JANUARI 1955 INGESTELD. De termijn, binnen welke de on dernemingsraden ingesteld moéten zijn, dient volgens de regering niet meer verlengd te worden. De Commissie Ondernemingsraden van de S.E.R. stelt daarom voor een tijdelijke vrijstelling te geven tot 1 Januari 1985 aan die bedrijfstakken, die haar verplichting niet zijn nage komen. Aanvankelijk was bepaald dat de ze instelling plaats moest hebben op 6 Juni 1953. Later is deze datum ver anderd in 6 Juni 1954, doch men zal dan in grote delen van het bedrijfs leven nog niét gereed zijn. De advocaat-generaal bij de Hoge Raad rar. Loeff heeft vandaag con clusie genomen in het cassatieberoep van de procureur-generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam tegen het arrest van dit hof, waarbij de leider der Nationaal Europese Sociale Be weging, Psul van Tienen te Amster dam en rar, J. A. Wolthuis te Gronin. gen lijn vrijgesproken. ||et Hof ach- te namelijk niet bewezen, dat de NE SB een organisatie is, welke het streven van de vroegere NSB of van één of meer der in artikel 1 van het besluit E 102 (ontbinding landverra- derlijke organisaties) tracht voort te zetten. Het Hof vernietigde het vonnis van de Amsterdamse Rechtbank, waarbij beide verdachten werden veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechte nis en sprak de verdachten vrij. De procureur-generaal bij het Hof had bevestiging van het vonnis ge vraagd, oordelende, dat de vrijspraak een bedekt ontslag van rechtsvervol ging inhield en tekende cassatie aan. Mr. Loeff heeft een gedeelte van hetgeen de Amsterdamse procureur- generaal in cassatie aanvoerde, ge grond geoordeeld. Naar het spr. voor kwam behoren niet alleen de begin selen en doeleinden van de onderha vige organisatie te worden getoetst aan het streven der ontbonden en verboden organisaties, doch komt bo vendien in aanmerking wat de on derhavige organisatie feitelijk ver richt. Het kwam hem onaannemelijk voor, dat uitsluitend de ideële vorm van het streven on aanmerking zou kunnen komen. Waar het bestreden arrest nu slechts gewaagt vtn over eenstemming in beginselen en doel einden geeft het naar mr. Loeff zejde niet de indruk, dat het Hof ook de feitelijke werkzaamheid van de onderhavige organisatie in het on derzoek heeft betrokken. Dit gaf spr. grond aan te nemen, dat het Hof niet volledig heeft beraadslaagd en be slist op de grondslag van de tenlaste legging. Op deze grond concludeerde de ad vocaat-generaal tot vernietiging van het arrest en verwijzing der zaak naar een ander gerechtshof. In deze zaak bepaalde de Hoge Raad arrest op 18 Mei. KOSTBARE VONDST. In de tuin van een villa te Laren hebben kinderen bij het spelen een stalen trommel opgegraven, die een partij tafelzilver en enkele gouden sieraden ter waarde van 2000, bevatte. Het politie-onderzoek heeft uitgewe zen, dat de trommel ongeveer een half jaar geleden is ontvreemd uit de woning van de heer S. aan de Oud-Blaricumseweg te Laren. De da der, vermoedelijk een ven ter,zal in de mening hebben verkeerd een geldtrommel te hebben buitge maakt. De man, die met de werke lijke inhoud weinig kon beginnen, moet de trommel daarna in de be wuste villatuin hebben begraven. De heer S. was verzekerd tegen diefstal en had de schadevergoeding reeds ontvangen. In de open mergelgroeve te Margraten is een 27-jarige arbeider in een silo vol mergel gevallen en gestikt, J. Een lenleverrasjing Coppers presenteert schattige HOLLYWOOD MAXWELL met kant-nylon bovengedeelte. De speciale „U-wire" z< erruklcelijke steun en een verrassend elegant figuur. In tearose, wit en zwart f 18.93 v. 3 Leiden: Maarsraansteeg 23, Tel. 20577. Den Haag: Spuistraat 36, Tel. 113334 Delft - Dordrecht Arnhem - Groningen WOENSDAG, DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG NOG 4 DAGEN met bijiendere aanbiedingen. Voor de Pasen een nieuw Karpet. In deze grote Karpetten expositie worden U honderden Karpetten getoond met de nieuwste dessins en kleurencombinatie. DEELNEMER PAASEIEREN RECLAME. HAARLEMMERSTRAAT 150 Paaseieren zijn veel goedkoper geworden De eieren prijzen zijn dit voorjaar op een bijzonder laag peil gekomen. Ieder jaar zijn ln de wintermaanden (October-December) de eieren duur der dan in de voorjaarsmaanden, doch dit jaar is het verschil buiten gewoon groot. De groothandel be taalde omstreeks St. Nicolaas 1953 nog circa 2.95 per kilogram eieren aan de boeren uit, terwijl thans voor diezelfde gewicht-eenheid de prijs ongeveer 1.65 is. Dat er verschil is ligt voor de hand. Ondanks alle verhoging van de pro ductie, die bekwame fokkers van pluimvee tot stand hebben weten te brengon, blijft het voorjaar nog steeds de natuurlijke tijd van eieren- leggen voor de kip. Er komen dan wel meer eieren- op de markt, ten- govolge waarvan de prijzen dalen. Buiten Engeland (dat zijn vrije han del in eieren nog niet heeft hersteld) is de handel in eieren practisch vrij on onbelemmerd- De prijzen, die de Nederlandse hulsvrouw voor haar eieren moet betalen door het verloop daarvan op de voornaamste buiten landse markten. Wat kunnen wel de oorzaken zyn van de buitengewoon sterke prysval van de laatste weken? Het betrekkelijk gunstige weer van de laatste maanden (de strenge maar korte winter met weinic sneeuw daargelaten) heeft de leg slechts in geringe mate beperkt. In verscheidene landen blijkt het aantal kippen geleidelijk toe te ne men. De voedermarkt vertoont een geheel ander beeld dan nog maar nauwelijks een jaar geleden. Toen was het voer schaars en duur; thans kan men tegen redelijke prijzen voer in voldoende mate verkrijgen. In Duitsland maakt een kleine groep van kippenhouders stemming tot het verkrijgen van een belanc- lijke verhoging van de invoerrech ten op eieren. Ook dit doot zUn in vloed gelden op de marktstemming in Nederland. Pasen heeft er ook wat mee te ma ken. Velen hebben de goede gewoon te om dan eens een extra-ei te eten. Valt het Paasfeest nu eind Maart, dan hebben we dan dus dat extra eierenverbruik. Dit jaar echter valt Pasen drie weken later en komt dus ook de extra vraag naar eieren later. Al met al een samenloop van om standigheden dus, die gemaakt heeft dat de eieren dit voorjaar extra laag feprijsd zijn. Voor de boer-klppen- ouder moge dit een aansporing zijn om nog meer dan anders op zyn tel len te passen en slechts die dieren aan te houden, welke inderdaad hun kost verdienen. Voor de huisvrouw biedt deze si tuatie de mogelijkheid voor de huis genoten eens vaker een ei te presen teren dan de laatste jaren wel het geval kon zijn. („Trouw") De rechtbank te Dusseldorf heeft Dinsdag opnieuw een bevel tot in hechtenisneming van de uit de ge vangenis te Breda ontvluchte Neder landse oorlogsmisdadiger Faber uit gevaardigd. De Westduitse rechterlijke instan ties onderzoeken of Faber krachtens het Westduitse recht berecht kan worden voor de feiten waarvoor hij in Nederland is veroordeeld. Vorige week had het gerechtshof te Dusseldorf vastgesteld, dat Faber niet mag worden uitgeleverd, omdat hij door lidmaatschap van de SS Duitser geworden zou zijn. Vele telefoongesprekken in Dor drecht konden gisteren door een de fect aan de lUn afgeluisterd worden. Menig gesprek, pregnant door zUn intimiteit, kreeg door dit euvel gro te vermaardheid. Marktberichten LEIDEN, 13 April. Vette Varkens. Aanvoer 184 vete varkens. Prij zen: zware 1.001.92, slagersvar- kens 1.90—1 93, lichte 1.02—1.87, zeugen 1.65—1.68 per kg. levend ge wicht. Handel vlug. 36 nuchtere kal veren 3842 per stuk en O.DO —1.10 per kg. levend gewicht. BODEGRAVEN, 13 April. Kaas Aangevoerd werden 25 partijen. Prij zen 2.122.23. De handel was kalm. ROTTERDAM, 13 April. Vee. Aanvoer: totaal 6016 (7842), waar van: 625 vette koeien, 195 (808) ge- bruiksvee, 120 vette kalveren, 323 (220) graskalveren, 2335 nuchtere kalveren. 106 varkens, 166 biggen, 161 paarden, 5 veulens, 113 schapen, 32 weide/zuiglammeren, 55 bokken of gelten. Prijzen: vette koeien 2.80 3 02, 2.62—2.82, 2.32—2.00, vette kalveren 2.35—2.45, 2.25—2.35, 1.952.15 per kg. levend gewicht; graskalveren 450350240, nuch tere kalveren 484338, biggen 7052—40 per stuk, slachtpaarden 2.10, 2.05, 1.95 per kg. slachtge- wicht; schapen f 150—125—100, lam meren 1101Ó595, kalf- en melk koeien 1125940—780, varekoeien 775675600, vaarzen 870—700 575 en pinken 585485375 per stuk. Vette koeien aanvoer iets min der, handel tamelijk, prijzen vooral niet lager, prima's boven notering; vette kalveren aanvoer even meer. handel kalm, prijzen vooral niet ho ger; graskalveren aanvoer iets gro ter, handel kalm, goed prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel levendig, ruim prijshou dend; bigaen aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen onveranderd; slachtpaarden aanvoer korter, han del redelijk, omhoog gaande prijs; schapen en lammeren aanvoer even minder, handel goed, prijzen stabiel; kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen onveranderd; varekoeien aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen constant; vaarzen aan voer als vorige week, handel redelijk, pryzen als vorige week, pinken aan voer als vorige week, handel redelijk, prijzen als vorige week, t.b.c.-vrij aanvoer groter, handel goed, prijzen onveranderd. ROELOFARENDSVEEN, 12 April. Bloemen. Tulpen: Rose Copland 49—71, White Sail 32—47 cent, Albi no. 5875 cent, Hillegardc 3450 ct., Krelage 35—51 cent, W. Pitt 42—58 cent, John Gay 4361 cent, Fablola 3744 cent, Moederdag 60—82 cent, Crown Imperial 3243 cent, Queen of the Night 68—79 cent, Golden Har vest 6281 cent, Her Grace 5674 cent, Bartlgon 4968 cente, Athleet 4863 cent, Virgini 4667 cent, Son- ja 3655 cent, Piccadilly 5578 cent, v. d. Eerden 0882 cent, Dubbele tulpen 30—62 cent, Parkiettulpen 0.601.70, Narcissen: export: Whrestler 2741 cent. King Alfred 3858 cent, Golden Harvest 3442 cent, Rembrandt 3246 cent. Early Glory 2444 cent per boa van 20. Overige narcissen 818 cent, idem Fortuna 1318 cent per bos van 10. Cheerfulness 2832 cent. Irissen 1.00 —1.10, Lathyrus 0.751.45, Free sla's 0.601.00, Anemonen 2035 cent, Blauw Druifjes 1015 cent per bos. Hortensia 0.852.25, Anjers 917 cent per stuk. TER AAR, 12 April. Groente. Spinazie 4660 cent, idem B 38—42 cent, andijvie 5658 cent, witlof 4459 cent idem 8 3642 cent, idem stek 2729 cent, prei 919 cent, waa- peen 1520 cent, rode kool 11 cent, raapstelen 8 cent alios per kg, stoof- sla 812 cent alles per kist, radijs 812 cent per bos, sla B 1723 cent, idem C 516 cent per bos. VINKEVEEN, 12 April Groent*. Spinazie 42—61 cent, witlof I 48 59 cent, witlof II 4046 cent, kroten 57 cent, waspeen 2729 cent, prei 20—25 cent per kg., raapstelen 8 cent radijs 1521 cent, selderij 26 cent per bos, sla B 27 cent per stuk. *1 e enorme omzet van het grote aantal V 6 D huizen stelt ons in staat In elke prijsklasse een bij zondere kwaliteit kous te brengen. Immers onze inkoop plaatst haar orders alléén bij eerste klasse fabrikanten en stelt de eis, dat uitsluitend de beste garens wor den verwerkt. Deze dames kousen, die bovendien altijd in gebruik zijn beproefd, bren gen wl) onder eigen merken, tegen de laagste prijzen. Overtuigt U zelf l „Nice" Dc mooie Enkalon kous, ledereen voor Iedere dag; met naad in dezelfde kleur, voet (\50 en hiel versterkt. 50 den. „Elite" Deze kous is vervaardigd van de superieure Enkalon garens. Volledig geminderd, aan beide zijden te dragen, donkere of gelijkgekleurde naad. elastisch en daarom fraaie pasvorm. 45 gg. 30 den. JDeauville Een links geweven Enkalon kous, heerlijk soepel en elas tisch weefsel, welke de lijn van uw been zo charmant doet uitkomen. Geheel geminderd. De kous voor elk tijdstip van de dag. 51 gg. 30 den „Cannes" Laat U vooral eens deze mooie kous tonen. E«n super Kristal Enkalon van het fijnste weefsel met donkerbruine naad; fully fashioned. In de nieuwste JLocamo Het kenmerk van goede smaak. Een fijne links geweven Enka lon kous. Geeft Uw been een prachtig mat effect; unl naad en geheel geminderd. In mooie somertinten. 60 gg. 30 den. „San Remo Een pracht Kristal Enkalon kous met zwarte naad. geheel geminderd. Bovendien die heerlijke elastische boord en volmaakte pasvorm. *60 gg. 15 den. Speciale Paasreclaroe 39° Onze merft-feousen hebben die prottige extra lengte en nooit knellende boord,. LEIDEN - ALPHEN

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3