rmk&. Leiösc^hutspot RIJNSTREEK Stralende lentezon voerde kleurrijke Palmpaas-optocht door Leidens straten De mooiste voor de burgemeester „Geheimen van de grond" door Leidens burgemeester geopend Belgische Anthraciet Brandsio t-Cenfra/e De ♦tOverdekte" reikte weer vele zwem-diploma's uit UIT IFIDENPERSONEN IN EN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN B.B. MAANDAG 12 APRIL 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Het is voor Herman Gijsman en voor de gehele Matrozenclub van het S.FX. gistermiddag ongetwijfeld een groot moment geweest, toen hun Palmpaas, die onder de groepsprij- zen de eerste heeft behaald, uitver koren werd om de burgemeester te worden aangeboden. Voorop in de kleurrijke stoet, die om half drie vanaf het Stadhuisplein naar de Witte Singel trok, liep Her man met zijn Palmpaas en naast hem stapten Jan Belt uit de Hartebrug- parochie, Jan Hillebrand uit de St. Jozefparochie, Kees en Lody Callen- berg uit de St. Leonardusparochie en Piet Volvvater uit de St. Petrusparo chie, die allen de eerste prijs in hun groep behaald hadden. Gd de maat van de tromroffel, die de drummers van de St. Franciscus- band de helder blauwe lentemiddag inzonden, stapten de bijna honderd jongens en meisjes met hun kunst werkjes van slingers, groen, paas eieren rozijnen, pinda's, vijgen ^.en broodhaantjes dor de Leidse straten c v»1 en aPe'-eerst bii burge heester jihr. mr. F. H. van Kinschot, die verrast met zün echtgenote naar buiten kwam om de mooie Palmpaas van Herman in ontvangst te nemen. Een grote standaard, die in de win terse dagen een kerstboom tot stut dient, werd naar buiten fedragen en daarin prijkte even later de trots van de Matrozenclub van S.F.L. Maar de burgemeester bewonderde niet alleen deze Palmpaas, want alle kinderen drongen om hem heen en de burgervader kwam handen en ogen tekort om al het moois te be wonderen. Mevr. Van Kinschot had inmiddels nog meer succes, want zij had pakjes versnaperingen bij zich en ook nu bleek de liefde over de maag te gaan! Na een kwartiertje begonnen de drummers weer te roffelen en maak te de politie weer ruim baan, zodat de stoet zijn weg kon vervolgen. Achtereenvolgens kregen deken Jansen en de vier andere Leidse pas toors hun parochie-afdelingen op be zoek en steeds bleef de eerste prijs in de pastorie achter; de andere kin deren kregen een briefje met het adres van een zieke, naar wie zij na afloop de door de lentezon gekuste boden van het komende Paasfeest brachten. Uit de grote stapel mooie geschenk jes, mochten de volgende deelne- mertjes een prys mee naar huis ne men: Hartebrugparocliie: 1. Jan Belt,, 2. Marianne en Joekie Agema, 3. Al- bert Mullens, 4. Atti Lansdaal, 5. Ad. v. Noort. St. Jozef parochie: 1. Jan Hillebrand. 2. Ieneke van Beek, 3. Anneke de Bruin, 4. Anneliesje Pont, 5. Janny Kouwenhoven. St. Leonarduspar.: 1. Kees en Lody Callenberg, 2. Robbie Pont, 3. Gré Hevnen, 4. Rietje Noort. St. Petrus-par. en St. Lodewijks- par.: 1. Piet Volwater, 2. Sjef Bik, 3. Freddy Duvsen, 4. Toos van Hoorn, 5. Corrie Mentink. Groepsprijzen: 1. Matrozenclub S.F.L. (gedragen door Herman Gijs man), 2. St. Francisca Romana (ge dragen door Lenie Boot). Tentoonstelling in de Lakenhal Als van een prima sigaar... zo wit is de as van onze en zonder gruis, zonder steen, geen slakken afmeting 30/50 a 7.70 20/30 a 8.55 per Hl. franco bergplaats. KANTOOR EN MAGAZIJN: v. Speykstraat 1 A/A, Telef. 21484. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaats-exa- men Indo Iraanse taal mej. Th. C. Chr. M. Visser, te Den Haag. UTRECHTSE UNIVERSITEIT. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kerkelijk examen de heer C. R. H. ter Haar Romeny uit Leiden. Vakcentrales vóór nationale feestdag De Raad van Overleg van de Vak centrales te Leiden heeft zich met onderstaand schrijven tot het college van Burgemeester en Wethouders ge richt: ..De Raad van Overleg, samenge steld uit het N.V.V., C.N.V. en K.A.B. te Leiden, heeft met voldoening ken nis genomen van het feit dat Uw Col lege de Nationale Feestdag van 5 Mei* voor 1954 vanaf de raiddag als feest dag wenst te handhaven. Onze Raad is echter van mening, dat de bevrijdingsdag van ons land zeer zeker rechtvaardigt, een waardi ge en zinvolle herdenking. Zulk een herdenking kan alleen voor de gehele bevolking, ook van onze stad, plaats vinden in dien daarvoor de nodige vrije tijd be schikbaar wordt gesteld. Het is in dit verband gezien naar m^ning van onze Raad beslist nood zakelijk, dat zowel de Overheid als particulieren er naar streven dat de 5e Mei een volledige herdenkingsdag wordt, door vrijaf te geven. De Raad van Overleg moge Uw College daarom beleefd verzoeken, om, zo veel als in het vermogen van Uw College is, wel te willen bevor deren, dat de viering van de Natio nale Feestdag óp 5 Mei gemeengoed wordt van alle ingezetenen van onze stad, en nodigt Uw College daarom uit al datgene te willen doen wat een waardige en zinvolle viering van de bevrijdingsdag kan bevorderen, waar toe ongetwijfeld op de eerste plaats zal behoren het streven naar het ver tragen van een gehele vrije dag voor dien." Zaterdagmiddag had in de „La kenhal" de opening plaats van de tentoonstelling „Geheimen van de grond", de laatste tentoonstelling, die dit seizoen in het museum ge houden wordt. Zij is ook van geheel andere aard dan men gewoon is daar aan te treffen. Het opvoedkundige karakter treedt meer aan de dag, hoe wel toch ook het aesthetischc ele ment wel vertegenwoordigd is. De directeur van het museum, de heer N. J. Van Wessem, memoreerde in het bijzonder de prettige samen werking met het Rijksmuseum van Oudheden, dat een uitgebreide col lectie voorwerpen ter beschikking heeft gesteld. Deze rondreizende ex positie, aldus spr., krijgt telkens een eningszins ander relief door de re gionale omstandigheden. Voorwer pen, die gevonden zijn in de streek zelf, geven er een aparte bekoring aan. Dr. H. Brunsting, conservator van het Rijksmuseum van Oudheden memoreerde de samenwerking van verschillende instanties, waardoor deze tentoonstelling tot stand is kunnen komen. De Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonder zoek. de Rijksvoorlichtingsdienst en verscheidene Nederlandse archaeolo- gen hebben een serie borden ver vaardigd met foto's en opschriften, waardoor als het ware een prenten boek is ontstaan, dat een duidelijk beeld geeft van de verschillende pe rioden van de vaderlandse oudheid kunde. Het doel van de expositie is het Nederlandse volk nader te bren gen tot zijn praehistorie. Het gevaar voor* de archaeoloog is, zei de heer Brunsting, dat hy teveel materialist wordt, omdat de voorwerpen dode dingen zijn. Echter moet hij pogen het leven terug te vinden van de mens die er achter zit, teneinde zo doende een deel van de voor-histo rie te reconstrueren. De heer Brun- stig besprak vervolgens de verschil lende perioden, van het palaelithi- cum tot de late Middeleeuwen, waar van voorwerpen op deze expositie te zien zijn., Verplicht aan voor- en nageslacht. Hierna sprak burgemeester jhr. mr F. H. van Kinschot, een kort ope ningswoord, waarin hij zei, dat de belangstelling van de hedendaagse I mens voor zovele facetten van het1 maatschappelijk en culturele leven gevraagd wordt, dat het verleden er bijna niet meer aan te pas komt. Wanneer wij onze verantwoordelijk heid beseffen, dan zullen wij deze interesse toch op moeten brengen; dit zijn wij verplicht aan ons voor geslacht, onze tijdgenoten en aan hen, die na ons zullen komen. Ook de burgemeester was ten zeer ste dankbaar voor de medewerking van het Museum van Oudheden en hij dankte de directeur dr. W. D. van Wijngaarden, zeer in het bijzon der voor deze geste. De heer Van Kinschot hoopte, dat mede door deze expositie, de belangstelling voor de historie zou mogen gaan groeien en dat het publiek beter vertrouwd mocht geraken met een meer verwij derd verleden. Met deze woorden verklaarde hij Indiase journalisten bezochten de Leidse U niversiteitsbibliotheek Met medewerking van het Mini sterie van Buitenlandse Zaken en van de Ambassade van India te 's-Gravenhage heeft een aantal jour nalisten uit India een bezoek ge bracht aan de Leidse Universiteits bibliotheek, waarbij hun belangstel ling vooral uitging naar de Ooster se afdeling. De bezoekers werden door de di recteur-bibliothecaris, dr. A. Kessen, verwelkomd. Hij memoreerde hier bij de sedert eenwen bestaande be langstelling van de Leidse Universi teit voor de geschiedenis, de taal en de godsdiensten van het India'se volk. Bovendien wees dr. Kessen op de contacten, die ook middels de uit wisseling van publicaties reeds be staan tussen de Leidse Universiteits bibliotheek en een aantal Universi teiten in India. Ook het „Instituut Kern" heeft door zijn wetenschappe lijke publicaties de belangstelling voor India bevorderd. Hierop bezichtigden de bezoekers de Oosterse afdeling der bibliotheek, die onder leiding staat van dr P. Voorhoeve en waar een aantal Per zische, Arabische en Armeense e.a. handschriften waren tentoongesteld. Het gezelschap toonde bijzondere be langstelling voor de bekende bron zen oorkonden uit de 11e eeuw, waar in verhaald wordt, hoe een koning van Sumatra een heiligdom in Z.O. Voor-Indië stichtte. Een rondgang langs de verschil lende studiezalen en depóts der bi bliotheek, waai'bij de bezoekers voor alle problemen belangstelling aan de dag legden, besloot het bezoek. Burgerlijke Stand Geboren: Theodora Maria, d. van O. van Leeuwen en T. Schrama; Ro- semarie, d. van A. Nieuwenhuizen en J. Louwers; Maria Jacquelina, d. van H. Pijnnaken en S. van Weesel; Jaco bus Reinier, z. van M. de Man en L. G. Eaart; Jantina Theodora, dr. van J. Kamps en J. J. v. d. Meer; Helena Maria, d. van B. van den Burg eu J. C. Bavelaar; Nicolette Claziena Jo hanna, d. van N. Christiaanse en C. C. M. Ou-ishoorn; Hermanna Egber- dina, d. van J. Moman en G. A. Nag- tegaal; Annemarie, d. van D. W. van Veldhuizen en G. de Vries; Charles Louis Arnold, z. van L. A. de Toy v. Zuydewijn en M. J. v. d. Geer. l Advertentie) Het gebeurde dezer dagen op school, dat de onderwijzer aan de leernngen vroeg, wat er in de ko mende dagen voor belangrijks stond te gebeuren. Een der leerlingen ant woordde prompt: „diploma-zwemmen in de Overdekte"! Met het aanhalen van deze woor den wilde de heer Visser, bedrijfslei der van de Overaekte, aantonen hoe zeer dat eerste diploma spreekt tot de jeugd. Zo is het inderdaad. En dat werd ook Zaterdagavond weer bewezen toen de jeugd aantrad voor het di ploma-zwemmen. Er was veel deelna me en er was, als steeds, weer veel belangstelling van de ouders. Het programma werd voorts aan gevuld'door een demonstratie sprin gen van enige Leidse watervrienden, hetgeen ten zeerste gewaardeerd werd. De resultaten van het diploma- zwemmen v/aren: Jongens A: Jon Roeloffs, Bernard Ouwrekrk, Tom van der Steen, Flits Zandbergen, Max Behrend, Robbie Monné, Jacob de Geus, Eric ter Voo- ren, Jan van der Pot, Bennie Hout hof fs, Meir Groen, Maarten Kerdel, Freddie Buysen, Piet Smit, Robbie Hemholdt, Floris Voerman, Henk Jan de Jonge, Frans Koch, Tom van Gent, Rudi Schmidt, Piet Krekelaar, Theo Smit, Koos Devilee, Peter Bovelan- der, Hendrik Meindersz, Jan Brussee, Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Hans Roman, Jan B. de Bruyn, Ma- rius J. Jitta, Gijsbertus van Schie, Anton v. d. Burg, Jac. Brouwer. Jongens B: Robby Veldhuyzen, Hendrik Pijnnaken, Peter Roelands, Cent Wagenmaker. Leo Lambert, Kees Hoogduin, Ton Rosier, Koos Marree, Hans Huys, Ivo Koning, Al- bert Friebel, Hans Roman. Meisjes A: Carla Meier, Greetje Holvast, Anneke de Rover, Katja Vroom, Corrie van der Willik, Joske Sandberg, Harmke de Bruin, Rieneke van Vliet, Hans Ouwerkerk, Elsje Zegveld, Mary van Duren, Anneke Ouv/ersloot, Willy Kühn, Ineke de Moor, Plonie van Haasteren, Astrid van Vulpen, Gerda Noord, Ada tal man, Sissy Steffens, Elly de Goede, Anneke van Klaveren, Joke van der Perk, Thea Groen, Marijke van der Weerd. Anne Voerman, Fransje Duits Tea Duits, Annemieke Duits, Miep Jansen, Nelly Buiks, Ria Heemskerk, Marietje Verschuren, Sandra de Haan, Pauline Voüteu, Cieltje Tiko- tin, Eveliene v. d. Knaap. Meisjes B: Maria E. Le Nobel, Ria van Baarle, Hanneke van Es, Elisa beth van Leeuwen, Annie van Leeu wen, Barbara de Meyere, Ria van de Kort, en Nora Bolle. Maandag 12 April.nummer even noteren! Zaterdagmorgen b« het ingaan van1 Jn he.t St?^k3^"": óe. de R.K. Meisjesschool in de Krauwel- 4 Mel de tentoonstel- stee» is de 12-iarire lem-lin» A H llnS ..Geheimen van de Grond" te wonend aan de Waardgracht, in de *j. iter was ten zeer-1 SanS uitgeleden. Zij brak haar lin- 5'jdr' ^"5" de medewerking ker onderbeen en werd door de Rijksdienst voor Oud- an OulTden^ E.H.D. naar het St. Elisabeth-zieken-1 j:?^m,°nderz0^ te huis gebracht. Amersfoort, die bezoekers aan de ten- want de opbrengst was 3.181.30 De R.K. Openbare Leeszaal en Bi bliotheek, Staenschuur 17, Leiden, heeft thans in een reeds lang en drin- tentoonstelling voor geopend, gend gevoelde behoefte voorzien. Het waarna de aanwezigen gelegenheid gebouw is nu aangesloten op het te- kregen een rondgang over deze ex- lefoonnet en heeft nummer 22899 ge- positie te maken. 1 kregen. Laten belanghebbenden het Zaterdag werd in Leiden de jaar-1'°n°"s^"ing .°f ,™rzoêk-Ti!- 2 lijkse Emmabloemcollecte gehouden J} en Hjlichtm- tot bestrijding van de tuberculose. De 5-m Leidenaars bleken voor dit sympa- j Apnl, zal de heer J. Mul- thieke doel wel iets over te hebben, I dp' r»"dleldlbf verzor- gen op de tentoonstelling „Start", die tot 20 April in de Boerhaavezalen gehouden wordt. Gevestigd In de week van 5 tot en Vriesstr. 42; D. A. H. Reinecke, echtgen. met 10 April. M. Allaart, militair, i van Huf. huishoudster, K. Langestr. 8a; Temminckstraat 30; J. Altena, sergeant F. M. Roelofszen. kraamverzorgster, kok, Morsstr. 62-64; E. M. Evé Lalle- mant, 1.1. verpleegster, Paviljoenshof 13; G. E. Bakker, los werkman, St. Aagten straat 23; G. C. Becker, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J. Beer, Rijnsbur- gerweg 71 A; P. L. M. de Beer en fam., ass. dir. dekenfabr., De Gijselaarstr. 1; A. WillemseBlokker en fam., Hansen straat Ha; C. Brussee en fam., landar beider, Langestr. 14; C. E. PlooijDt Bruijn, Van 't Hoffstr. 10a; C. W. Bus sing, landarbeider, R. Visscherstr. 57; A J. PostmaVan Diggelen, Herensteeg 13, P. van der WereldEvers, Roodborst- straat 18; J. J. Faber, boekhouder, Tib. Siegenbeekstr. 8; M. C. P. Olsthoorn FransenKamps, Temminckstr. 8; H. M. J. Gles, dienstbode, Appelstr. 15; G. Gijsen, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J. C. Heidema. lasser, Brederostr. 9; M. J. Hersche en fam., sigarenmaker. Bronk- horststraat 41; C. M. Hogerzeil, 1.1. ver pleegster, Paviljoenshof 13; J. Hooge- veen en fam., electrotechnisch tekenaar, Temminckstr. 36; L. M. Huilmand en fam., Kortenaerstr. 79; W. G. B. Huijs- mans, Breestr. 121a; B. W. Jonkers, cou peuse, Thorbeckestr. 11; G. Kestens, boekhouder, J. v Goijenkade 31; E. G. de Kooij, kantoorbediende, Rijns burgerweg 95; M. J. Kouwenhoven, dienstbode, B. en Gasthuispolder 5; H. Krol en fam., chef-verfspuiter, Tem minckstraat 6; M. Krijnen, dienstbode, Boerhaavelaan 6; F- Kuipers, hoofdass. tit. D.B., Timorstr. 39; M. J. L. van Mar wijk, chauffeur-monteur. Coornherstr. 4a; D. J. Meiboom en fam., boekhouder loonadministrateur, Beijerincklaan 43; F. Meijer en fam., onderwijzer VGLO, Maredijk 89a; R. Nauta, 1.1. verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; P. van den Nieuwendük. 1.1. verpleegster. Hooi gracht 13; K. W. Nieuwzwaag en fam., civiel ingenieur. Hooigracht 39; W. H. Noordman, psycholoog. Rijnsb.weg 140; A. A. M. Olsthoorn en fam., kok KM, Temminckstr. 8; J. Ouwendijk en fam.. sergeant schryver KM. Temminckstr. 14; H. Pomes, Breestr. 121a; M. van der KwaakRasser, Hoge Rijndijk 39; G. J. Rehmann, magazijnbediende, Hugo de Hooigracht 15; C. Roozen, sergeant, Bos hof 52; C. A. Sasburg, Burggravenlaan 225; M. G. van HoutenSeriese, Da Costastr. 58; T. J. Slingerland, verkoop ster, Schelpenkade 41; J. S. Souman, Mariënpoelstr. 15; H. Stikkelorum, empl. KLM, Van der Werffstr. 45b; L. Swart, Plantsoen 1; P. Thorne, J. de Wittstr. 2; M. de Tyssonsk, 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10; W. B. C. Vogels, verkoopster. Botermarkt 1; A M. Wassenburg, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; W. Waster- val, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; A. P. Zintel, bloemist, Kanaalstr. 53; R. Zorgdrager, Boerhaavelaan 5. Vertrokken iu de week van 5 tot en met 10 April. G. Antonini. Breestr. 41, Italië; P. KervezeeBarends, Kooihof 9, 's Gravenhage, a.b. ws. „Gloria Liberta- tis", ligg. Maanweg; C. G. M. Blansjaar, O. Havenstr. 4, Zeist, Biltseweg 14; O. Brocades Zaalberg, Breest.r 47, 's Gra venhage, Bronovolaan 5; E. H. Broekema en fam., J. de Wittstr. 37, Voorschoten, Nassaukade 28; A. Brugge en fam., W. Rozenstr. 27a, Australië; H. J. Derogee, De Genestetstr. 93, Amersfoort, Leusder- weg 45; J. M. SukkelVan Diest, Van Hogendorpstr. 15, Zeist, Amersf.str. 61; J. A. Driessen, Herengracht 67. Loon op Zand, Parklaan 4; J. L. v. Dulleman en fam„ Haarl.str. 11, Rhoon, Maasstr. 25; Eising, aan boord, Krimpen a. d. IJssel, a. b. ws. „Maria Johanna", ligg. Sliksloot; D. Francescon, Breestr. 41, Italië; A. Haak, Kloksteeg 14. 's Graven hage, Sweelinckstr. 136; A. C. de Haan, Plantsoen 25, Voorhout, Reigerslaan 24; J. J. Hakkaart en fam., Morslaan 6. Haarlem, Zijlstr. 67; J. F. Haneman, Noordeinde 2a, Nieuwe Pekela, Albatros straat 85; A. Harmsen, Kaarsenm.str. 7, Deventer. Zandweersweg 16; W. P. Hart- wijk, Burgsteeg 4, 's Gravenhage, W. Pyrmontkade 127; G. A. Hen, Choorlam- mersteeg 1. Nederlandse Antillen; R. Hoekstra en fam., Falckstr. 11. Canada; J. M. v. Huissteden, Morsstr. 62-64. Am sterdam, Sarphatistr. 154; C. v. Iperen, Zonneveldstr. 1. Rijswfjk ZH, Koningin- nelaan 45; L. de Jong, Roodenb.str. 41, Amsterdam, Wingerdweg 5bv.; A. Keur, Julianakade 15, Rotterdam, Toepad 120; F. de Koning, Rapenburg 76. s Graven hage, v. Alkemadelaan 92; J. Kurpers- hoek. Nwe Rijn 8, Amsterdam. Roose- veltlaan 216III; H. G. Lammers en fam., aan boord. Krimpen a. d. LJssel, o. b. ws. „Maria Johanna", ligg. Sliksloot; C. Lan- gerak, Rljndijkstr. 35, Voorhout, Heren straat 59; M. F. Levens, Noordeinde 2a, Schiedam, v. Mussenbroekstr. 9B; D. A. Lockhorst, Verdamstr. 22, 's Gravenhage, Nicolaïstr. 10; C. E. van Loo, Plantsoen 29, Made ca, Kerkstr. 10; J. F. v. d. Meij- den, W. Rozenstr. 8, Leidschendam, Ma- riënpark 1; D. Monfils, Schimmelstr. 2, Amsterdam, Sumatrastr. 207II; J. H. ZaanenMulder, Lorentzkade 3, Austra lië; P. W. Mulder en fam., Utr. Jaagpad 12, Austx-alië; C. J. Nanning, Grocnha- zengracht 12, Dordrecht, Buiten Wale- vest 16; M. Niemeijer, N. Beetsstr. 38a, 's Gravenhage, Gortmolen 7W. H. Fon teinNieuwland, Havenkade 23, 's Gra venhage, Stationsplein 60; H. N. v. d. Oest. W. Rozenstr. 25, Hummclo ca., Van Pallandtlaan B 98; Wed- J. C. v. Bek- kumv. Oordt, Mariënpoelstr. 23a. Zuid Afrika; P. M. Ooijendijk en fam., De Genestetstr. 13, Australië; D. M. Opten- drees. Leeuwkenstr. 4, Roosendaal ca. NB.. Galvanistr. 27; G. A. Oudeman. Dc Sitterlaan 103, Almelo, Tijhofslaan 6; A. Owel, Mecklenb.str. 9, Deventer, Raam straat 12; B. P. M. T. Prickaerts, Rijns burgerweg 10, Oegstgeest, Warmonder- weg 24; G. Rozier en fam., Bredero- straat 4, Rijswijk ZH, Galjoenstr. 34; T. W. Rutten, Pr. Steinstr. 3a, Voorschoten, Haagweg 6; F. W. Rijsdam en fam., Maredijk 137, Amsterdam, Bos en Lom merweg 21 III; G. J. Schoonwater, Haar lemmerstraat 79a, 's Gravenhage, Valken- boslaan IJl; S. C. Snik, De Genestetstr. 83a, Arasterdam, PI. Doklaan 42 hs.; A. Spoor. Koninginnelaan 58, Oegstgeest, Hofdijck 25: J. v. d. Steen, Vrouwen- kerkkoorstraat 11, Amsterdam, Onder- langs 4; G. G. Struyk, Boerh.laan 27, Rijswijk ZH, Geestbirxgweg 86; C. Teeu- wen, Lorentzkade 47, Ede Gld„ Bcnne- kom, Bornweg 2; C. A. Teijgeler, Pioen straat 14, Vlaardingen, Bleekstr. 85; S. C. van Veelen en famO. Singel 2a. Lei derdorp, Hoofdstr. 43; F. v. Voorst Va der, aan boord, Duitsland; J. M. Wart- ders, Rijnsb.weg 10. Oegstgeest, War- monderweg 24; N. H. Wenting en fam., H. Morsweg 44, Velsen, Middenhaven straat 52; K. J. B. van Zanten, Groen- hazengracht 12, Dordrecht, Buiten Wale- vest 16; J. van Zeist, Celebesstraat 13, Australië; J. van Zonneveld, Lammer markt 50, Australië Laatste Berichten DE VERKIEZINGEN IN BELGIë. De officieuze uitslag van de Bel gische verkiezingen voor de Kamer van Afgevaardigden is als volgt: C.V.P. 95 zetels (min 13), Socia listen 87 (plus 10), Liberalen 24 (plus 4), Communisten 4 (min 3). Ande- Wat de Senaat betreft worden 106 leden rechtstreeks gekozen. De Pro vinciale Raden zullen op 26 April 40 senatoren kiezen, de zogenaamde pro vinciale senatoren. Deze twee groe pen van senatoren zullen 27 April, als beide huizen voor het cei-st ver gaderen, op hun beurt 23 senatoren kiezen. Dit zijn de zogenaamde ge coöpteerde senatoren. De rechtstreekse gekozenen (voor de negen provincies) in de senaat zijn vexxleeld als volgt: Socialisten 42 (37), C.V.P- 49 (54). Liberalen 11 (10), Communisten 2 (3), Keu-tel 2-(2). Beter B.B. en geen oorlog, dan oorlog en geen B.B. Bureau B. B. Langebrug 56, tel. 30441. ALPHEN AAN DEN RITN VEEL BEZOEKERS VOOR AVIFAUNA De eei'ste Zondag van het herboren „Avifauna" te Alphen aan den Rijn kenmerkte zich door een grote be langstelling. Hoewel Zaterdag j.l. al zeer velen de weg naar de vogeltjes wisten te vinden, zijn Zondag ruim 3000 belangstellenden de poorten van „Avifauna" gepasseerd. Onder hen waren meer dan 1000 Duitsei-s. Voor de rest waren het Belgen, Nederlan ders en opvallend veel Zweden. De eerste Alphenaar die Zaterdagmorgen een bezoek aan Avifauna bracht, was de heer H. B. Jongejans, Wilhelmina- laan 39. Hem wachtte een aardige verrassing. De directie bood hem en zyn gezin een gratis jaarabonnement voor Avifauna aan! ZOETERWOUDE VAN PALMZONDAG TOT PASEN. In het Jeugdhuis van de parochie H. Kruisverheffing stond op Palm zondag alles in het teken van de schone vieringen rond het Paasfeest. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Nadering scliool. speelterrein of andere plaats waar kinderen plegen over te steken Geeft op alle borden acht die in Uw belang z(jn aangebracht. De Katholieke Actie organiseerde een tentoonstelling van liturgie en kerkelijke kunst rond Pasen waar de eenvoudige stands voorstellingen ga ven van de devoties op Witte Don derdag, Goede Vrijdag, Paaszaterdag de Paaswake en het Paasfeest. De jeugdbeweging had de traditie van de Palm-pasen in ere gehouden en een dertigtal alleraardigste voor werpen in allerlei vormen, kleuren en versierselen gemaakt. Een zeven tal juryleden hadden een moeilijke beoordeling te maken uit de vier se ries ingedeeld naar de groepen van de jeugd. De Aalmoezenier reikte de prijzen uit, allemaal snoep voor de vasten- trommel aan de kabouters: le pr. Jo ke van Aalzum, 2e pr. Anneke Groe nendijk, 3e José de Heiden, 4e Agnes van der Krogt, 5e Loes van Slinger land, 6e Thea en Joke Lelieveld, 7e Tonny van der Berg. De junior Gidsen hadden per ron de gewerkt en de Krekeltjes hadden Van de Senioren haalden Coby de eerste en tweede prijs, van Cromvoirt en Joke van Nic- kerk samen de eerste prijs. De welpen: le pr. Sjef van der Salm, 2e pr. Kees de Jong, 3e pr. Bert van Veen. De mooiste Palmpaas ging naar p stoor Klaverweijdon; de anderen naar de zieken en ouden van dagen. Marktberichten ROTTERDAM, 12 April. Vee. - Aanvoer 1626 totaal, waarvan 893 vette koeien en 733 varkens. Prijzen: vette koeien 2.803.02. 2.622.82. 2.322.60 en varkens 1.90, 1 88 en 1.85 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer even korter, handel stroef, prijzen onveranderd, prima's boven notering, varkens aan voer ruimer, handel kalm, prijzen iets lager, enkele prima's boven no tering, afloop stroef.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2