DUINSTREEK Nederland dankt economische welvaart aan de kath. Minister Van den Brink Katholieken in r.v.d.A, kampen misschien «ei het met meningsverschillen tussen diverse groepen in de partij Jaarvergadering kieskring Leiden Kobaltbom is zelfmoord Touristen kwamen toch Onderwijzers zagen zichzelf „door het oog van het kind" MAANDAG 12 APRIL 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - F Partij-voorzitter tot K.V.Pkieskring Leiden: ir 1*1 T% 1 ~A 1 i politiek, die ons door het buitenland Met een rustig: en weloverwogen, doch hier en daar van enthousiasme fonkelend betoog over de politiek in het algemeen en de Kath. Volkspartij in het bijzonder heeft mr. H. W. van Doorn, de nieuwe voorzitter van de K.VJP., zich Zaterdagmiddag aan een zeer groot aantal afgevaardigden van de Kieskring Leiden voorgesteld. Hij legde daarbij het accent op de nood zaak 'om de katholieken meer bewust te maken van hun verantwoordelijk heid op politiek terrein. Gelukkig is de belangstelling groeiend, vooral ook onder de jongeren. Er moet op dit gebied echter nog veel meer ge daan worden, vooral door het kader. Mr. Van Doorn benadrukte, dat de K.V.P. er niet is om speciale katho lieke belangen te realiseren, maar om een christelijk-sociaal beleid te voeren, dat het algemeen welzijn be vordert, gericht naar onze beginse len. Hierbij kan zowel gewezen wor den op het K.V.P.-programma als op hetgeen de K.V.P. gedaan heeft in de moeilijke jaren die achter ons lig gen. Het moet de mensen duidelijk ■worden, dat het openbare leven door de staatkunde gedragen wordt; dit moge sterk gezegd zijn, maar het kan niet ontkend worden, dat de inrich ting van de maatschappij in de poli tiek gedicteerd wordt. De katholieken moet ook duidelijk gemaakt worden, dat slechts door hun gezamenlijke inzet de katholieke beginselen tot gelding gebracht kun nen worden. Men schrome hierbij niet de doodnuchtere zaak van het getal in het geding te brengen. Niet sterk in P.v.d.A. Het feit, dat er aan weerszijden van het kath. volksdeel kleine groe pen zijn, die de K.V.P. hun steun en sympathie onthouden, doet geen af breuk aan de stelling, dat de katho lieken als bevolkingsgroep achter de K.V.P. staan. Er zullen altijd men sen blijven, die het eigen belang bo- \'en het algemeen belang stellen, waarmee spr. overigens niet wilde zeggen, dat alle Welter-volgers er zo over denken. collectivisme-individu, gezin, per soonlijk eigendom en particulier ini tiatief? Denkt Vos hetzelfde als Kra nenburg? En Goedhart als Scheps? Ik benijd de katholieken in de P. v. A. niet, aldus spr., wanneer zij proberen hun meningsverschillen met andere groepen in de partij on der de mantel te houden, b.v. ten aanzien van de radio en de E.D.G. Het is een geforceerde bundeling van beginselen, die niet samen kunnen gaan. En denken deze P.v.d.A.-katholie- ken wel aan de gevolgen van de pro paganda, die hun partij maakt voor hun eigen krant, radio en vakbewe ging? Laten zij bedenken, dat de ge loofsafval in Nederland minder be denkelijk is dan in de landen om ons heen, dank zij de katholieke solidari teit in ons land. De katholieken in de P.v.d.A. wil len een gezamenlijke ontmoeting zeggen zij. Inderdaad, de tijd van het isolement is voorbij, maar moet deze ontmoeting alle scheidslijnen ophef fen? Het gaat niet aan het alterna tief te stellen: vooruitstrevend of conservatief. De oude S.D.A.P. gaat zich in de P.v.d.A. steeds meer roe ren over onderwerpen, die niet be paald in de doorbraak passen. De stellers van het alternatief mogen ook bedenken wat Minister Zijlstra on langs zei over het naar elkaar toe groeien van socialisme en liberalisme. De katholieken, die de V.V.D. vol gen, maande spr. tot voorzichtigheid naar aanleiding van hetgeen de heer Oud onlangs gezegd heeft over de geestelijke vrijheid, toen hij er zich over verheugde, dat de meerderheid van de staatscommissie tot herzie ning van de Grondwet zich tegen het opnemen van de Godserkenning in de Grondwet verklaarde. Volgens de heer Oud zou dit in strijd zijn met de geestelijke vrijheid. Christelijke sociale visie. De heer Van Doorn weidde vervol gens uit over het doordringen van de christelijke sociale visie in de na oorlogse politiek. Als voorbeelden haalde hij o.m. aan het begin van de P.B.O., het doorvoeren van het sub- allerbelangrijkste dat na de oorlog gebeurd is. Op dit alles moet men de katho lieken wijzen, opdat zij de K.V.P. steunen en haar in staat stellen nog meer te bereiken. Dat de K.V.P. zich tegen het socia lisme keert, behoeft niet te beteke nen, dat er geen samenwerking mo gelijk is in een regering, die een be vredigend deel van de katholieke eisen in haar programma heeft ge schreven. Niet isoleren. Wij hebben de roeping de christe lijke visie ten aanzien van staat en maatschappij tot gelding te brengen. "tal van 18.1 Daarbij moeten wij ons niet isoleren, maar de niet-katholieken ontmoeten vanuit stand houden, en regelmatig aan de eisen des tijds aanpassen, zoals mgr. Alfrink onlangs afdelingen reeds nu moeten be- - ginnen een verkiezingsfonds te ma- Er kan; in dat eigen huis nog veel™>r de kamer-verkiezingen in Tot leden van de kascommissie De heer Van Doorn noemde hetsidiariteitsbeginsel in het regerings een merkwaardig verschijnsel, dat de beleid en de overwinning van kath. voormannen in de P.v.d.A. niet anders doen dan de K.V.P. bestrij den. Als zij zich in de P.v.d.A. sterk voelden, zouden zij wel anders rea geren. Zij zeggen wel: terug naar de Kerk via het socialisme, zij verwij ten de K.V.P. wel een gebrek aan vooruitstrevendheid en zij meten zichzelf wel het monopolie aan van sociale bewogenheid, maar tegenover dit alles kunnen wij de vraag stellen of ook de andere werkgróeper» in de P.v.d.A. Nederland door het socialis me tot de Kerk terug willen brengen. Geforceerde bundeling. Zij menen het in de P.v.d.A. eens te zijn over de politiek, terwijl cle verschillende groepen een geheel an der uitgangspunt en afwijkende le vensbeschouwingen hebben. Hebbben de socialisten dan slechts één visie op opvoeding, onderwijs, verhouding de verzekeringsgedachte in de S.E.R. op de verzorgingsgedachte ten aanzien van de oudedag-voorziening. Voorts is het een K.V.P.-Minister, die de particuliere woningbouw pri mair gesteld heeft boven de woning- wetbouw. Het is de K.V.P. die steeds voor de rechten en belangen van het gezin op de bres staat. Het is de ka tholieke Minister Van den Brink ge weest, die de industrialisatiepolitiek heeft doorgevoerd. Men klaagt in katholieke kringen vaak, dat de K.V.P. geen spectaeu- jJaisre dingen presteert. De K.V.P. doet dit wel, maar zij worden in de pro- Er Éwas een verheugend grote be langstelling voor de jaarvergadering van de K.V.P. in de kieskring Lei den. De 56 aangesloten afdelingen hadden bijna 200 afgevaardigden gezonden, die Zaterdagmiddag in 't Schuttershof aan de Steenstraat te Leiden door de voorzitter, de heer A. C. A. Deerenberg uit Schoonho ven, hartelijk verwelkomd werden. Nadat de secretaris, de heer H. J. van Mil uit Zoeterwoude, het jaar verslag had uitgebracht, meldde de penningmeester, de heer W. Hoon- hout uit Gouda, een batig saldo over 1953 van 1.400,Dit saldo is ech ter fictief omdat vele afdelingen hun afdracht nog moeten voldoen. Om de ze reden was het de penningmeester niet mogelijk geweest eerder een be groting op te stellen. Hij raamde de inkomsten en uitgaven van 1954 op 26.940,gebaseerd op een leden- Over de financiën werd door de ons eigen huis, dat wij zelf in v«f de.™« louden, steeds beter Srichten jgkj debat ^oor^ejoorzittei be- heeft uitgedrukt, Er kan in dat verbeterd worden, met name ook door een grotere belangstelling van1 de kath. intellectuelen. Men behoeft werden benoemd de heren Straver van de K.V.P. geen partij voor intel lectuelen te maken, maar dit neemt niet weg, dat zij hun hulp nodig heeft; ook de K.A.B. heeft veel be- rehct met behulp van intellectuelen. heer Van Doorn besloot met een oproep tot het kader mee te werken aan de politieke bewustwor ding van de katholieken, opdat onze kinderen kunnen zeggen, dat wij on ze taak als voortrekkers begrepen hebben, zoals wij dit zeggen van Schaepman, Aalberse en andere voortrekkers. Wij hebben het wel moeilijker dan zij, maar dit mag ons er niet van afhouden. Mgr. Féron zei onlangs nog: Als wij uit Haastrecht, Van der Heyden uit Bodegraven en Van den Dool uit Waddinxveen. Vervolgens werd door de heren W. Hoonhout, H. van Mil en S. Men ken verslag uitgebracht van de Par tijraadsvergadering, waarop de K.V. P. een nieuwe landelijke voorzitter koos, mr. H. W. van Doorn uit Rot terdam. Hij kwam kennismaken met de kieskring Leiden, daarbij een re de uitsprekend, die men hierboven weergegeven vindt. Voorzitter Deerenberg dankte na afloop bijzonder hartelijk voor deze stimulerende rede, die de aanwe zigen met enthousiast applaus on- katholieken, langzaam onze geeste- derstreept hadden, en spoorde de af- lijke goederen kwijtraken, zijn wij-ge vaardigden aan de laatste dagen zelf daaraan mede-schuldig. Laat het j vóór de verkiezingen goed te gebrui- kader hiermee rekening houden! I ken. Voorzitter van Keukenhof gehuldigd Door Leidse' Kamer van Koophandel De leden van de Kamer, van Koop handel in Leiden hebben Zaterdag een bezoek gebracht, aan de Keuken hof, niet alleen met het doel, om de tuin te bezichtigen, maar ook om de voorzitter van de K. v. K., de heer T. van Waveren, die tevens voorzitter is van de .Stichting Keukenhof, te huldigen in verband met het feit, dat hem vorige week de koninklijke onderscheiding van Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw werd uit gereikt. öp deze samenkomst, die een be sloten karakter had, werden enkele hartelijke toespraken gehouden. De paganda niet „verkocht". Hiervoor is leden van de K. van K., die vergezeld een betere voorlichting van het ka-1 waren van hun echtgenoten, lieten der nodig. Het is de K.V.P. geweest, j het niet bij woorden alleen, maar die voor tie kinderbijslag op de bresoverhandigden de heer van Waveren gestaan heeft en wat Minister Van ook enkele fraaie historische prenten. den Brink gedaan heeft voor de in dustrialisatie- en werkgelegenheids- „De kobaltbom is een wetenschap pelijke mogelijkheid, maar als wapen niet te verwezenlijken", aldus heeft Donald Quarles, de Amerikaanse on derminister van defensie, belast met de dienst voor wetenschappelijk on derzoek, verklaard Het gebruiken van een kobaltbom zou zelfmoord zijn. Geen militair deskundige ge looft -aan haar waarde als wapen en wü hebben alle redenen aan te nemen, dat de Russen dit ook niet doen, aldus Quarles. Gemeenschappelijke staalmarkt De Raad van ministers van de Europese Kolen- en Staalgemeen schap heeft na een tweedaagse bij eenkomst onder voorzitterschap van de Westduitse onderminister dr. Wes- trick besloten liet instellen van een gezamenlijke staalmarkt voor twee maanden uit te stellen en te bepalen op 1 Juli in plaats van 1 Mei. Het besluit werd eenstemmig ge nomen, nadat de Duitse delegatie zich er achter had geschaard, ondanks aanvankelijk krachtig eeisen voor een aanhouden van de eerste Mei. Het uitstel is te wijten aan het ont breken van voldoende inlichtingen over de houding van niet-leden-lan- den. Om in deze lacune te voorzien moet namens de Hoge Autoriteit on middellijk overleg worden gepleegd met deze landen. De resultaten daar van zullen dan op 4 Mei door de mi nisters worden besproken, wanneer de eerstvolgende bijeenkomst van de raad zal worden gehouden. De ministers bepleitten eveneens unaniem, dat discriminatoire practij- ken inzake vervoertarieven, die door sommige KSG-!anden worden toege past, „zo spoedig mogelijk zullen worden afgeschaft. Hiervoor wil men October aanhouden. Niet anti-militaristisch! Het jaarverslag van de V.V.V. te Garderen over 1953 vermeldt, dat het toerisme op de Veluwe geen schade heeft ondervonden van het militaire verkeer. Dit wordt opgemerkt in ant woord op klachten van verschillende zijden, dat zulks wel het geval zou zijn. Ontevredenheid bestaat wel over het feit, dat men om van Garderen naar Apeldoorn of Amersfoort te rei- j zen meer dan één retour moet ne men, aangezien de Veluwse auto- dienst de reizen naar deze plaatsen in verscheidene trajecten heeft onder verdeeld. Tengevolge hiervan worden o.a. de reiskosten hoog, aangezien op ieder traject weer de z.g. „aan loop-prijs" moet worden betaald, al dus het verslag. DUIKENDE RECHERCHE. Uit een badhokje van een Haagse zweminrichting werd een bedrag van ruim 70.gestolen. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd, waarna 10 rechercheurs verschenen, die prompt een duik namen in de kleed hokjes en de zich daar bevindende kledingstukken aan een onderzoek onderwierpen. Het vermiste bedrag werd echter niet gevonden. DE SPRONG VAN 'N KLINKER. Een winkelier in de Groen van Prinstererstraat te Amsterdam schrok Zondagavond hevig, toen met luid ge rinkel de spiegelruit van zijn zaak in stukken vloog. Met de gedachte aan grijpgrage handen rende de winkelier naar bui ten om de boosdoener in de kraag te pakken. Maar toen hij aan de voor deur kwam stond verderop in de straat een taxi en lag een grote straat-klinker in de etalage. De chauffeur van de taxi loste het OEGSTGEEST MEISJE AANGEREDEN. Het 12-jarige meisje F. Nijboer is gisteren op de Zeeweg te O verveen door een motor gegrepen en tegen de grond gesmakt. Zij moest met een beenbreuk naar het Marine-hospitaal te Overveen worden overgebracht. Het ongeluk gebeurde, toen het meis je uit een bus stapte en de weg over- VOORSCHOTEN Passieherdenking. De VOCO, een R.K. Jongerengroep, heeft zich Zondagavond voer het eerst in het publiek bewogen door in het R.K. Verenigingsgebouw een passieherden king te houden. Voor de pauze zong een gemengd koor enkele liederen en enkele der leden droegen voor, gedichten, een lezing over de Lijkwa de van Turijn en overweging bij de kruiswegstaties in dichtvorm. Na de pauze was er een overdenking die werd ondersteund door lichtbeelden. Het programma droeg een wat expe rimenteel karakter, wat gezien het betrekkelijk korte bestaan van de groep te verwachten was en werd door alle aanwezigen met de grootste aandacht gevolgd, de keuze van de programma-onderdelen was dikwijls heel goed. St. Jorisdag voor allen. St. Jo risdag op 23 April zal voor Voorscho' ten een bijzondere dag zijn omdat het ditmaal voor het eerst zal zijn dat Ned. Padvindsters en de R.K. Gidsen, de Kath. Verkenners en de Padvin ders gezamenlijk hun vlaggenparade zullen hebben. Deze vlaggenparade zal 's morgens om kwart over zeven plaats vinden voor he Gebouw voor Christelijke Belangen. „St.Augustinus", aid. Leiden „De onderwijzer gezien door heti weekblad een nieuwe omgangsvorm otog van het kind", was de aantrek- met de jeugd illustratief toelicht, dit kelijke titel van de lezing, die de heer lichtende voorbeeld onmiddellijk P. J. Stolker, psycholoog te Leiden, Zaterdagmiddag in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" voor de St. Augustinus Vereniging van R.K. Onderwijzers afd. Leiden en Omstre ken, hield. Het zal dan ook niemand verwonderen dat de opkomst ondanks het zeer fraaie weer vrij groot was. De voorzitter van de afd., de heer S. W. Neefjes stelde in zijn ope ningswoord een feestavond in het vooruitzicht. Vervolgens bracht de kascommissie, bestaande uit de da mes Broerse en Van der Fluit, hulde aan het financiële beleid van de pen- ningmeesteresse, meja H. J. Doove. Het woord was hierna aan de heer Stolker, die de aanwezigen gelegen heid gaf zichzelf in het oog van het kind te weerspiegelen. De persoons beschrijving, aldus spreker, die het kind van de leerkracht geeft, kan ons omtrent zijn werkelijke gevoelens voor zijn opvoeder nauwelijks verder helpen. In het noemen van één eigen schap uit de pupil zijn waardering voor zijn opvoeder. Het samenzijn van volwassenen en kinderen kan een opvoedend cn een kameraadschappelijk karakter dra gen. De laatste vorm biedt het ge vaar van overdrijving. In Amerika houdt men er van om, wanneer een jongste stam van het district op be zoek geweest voor het houden van de Pauluskring. Aan de avond ging een buitenspel vooraf waardoor de deel nemers in de gelegenheid wei-den ge steld van Voorschoten kennis te ne men. Het binnenkampvuur stond on der lefding van D. C. mr. J. v. d. Poel en in een ernstig gesprek werden de problemen van de jongemannenorga- nisaties besproken. De avondwake die in de kerk werd gehouden werd ge leid door oubaas v. Hameren uit Leiden. Opvallend was op deze Pau luskring het grote aantal deelnemers in militair uniform, die maar juist even mee konden doen. Kabouters hebben leidsters. De kabouters van de R.K. Gidsenbewe- ging hebben 'een Oehoe en een Oebi, de dames R. v. d. Werf en A. Zonne veld, die gistermiddag in de- Gidsen- hut aan de Veurseweg als leidsters werden geïnstalleerd. De D.C. mej. E. v. Tol en aalmoezenier A. Wiemers verrichtten de' installatie in tegen woordigheid van de vrijwel volledige staf van de Gidsen en Verkenners- KVP De KVP heeft zich in het beweging in het dorp. De installatie R. K. Verenigingsgebouw voorbereid oip de komende verkiezingen. Aan het begin van de avond herdacht de vice-voorzitter. drs J. R. F '-.'ysink Smeets, de overleden voorzitter, de heer L. A. Mooy, met enige waarde rende woorden, waarna voor hem gebeden werd. De heer Eysink Smeets deelde mede, dat een propa- ganda-fonds was ingesteld om in de toekomst bij machte te zijn een meer uitgebreide propaganda te voeren. De blik vooruit werpend wees hij erop, dat over vier jaar de verkiezingen voor de Staten en de gemeenteraads verkiezingen samen zullen vallen. De werkgroep van de KVP is thans goed op gang en in de toekomst zal een ledenwervingsactie worden onderno men. Jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, burgemeester van Hille- gom en voorzitter van de KVP-frac- tie van de Staten zette daarna in een interessante rede het doel en de werkwijze van de Staten uiteen en geschiedde in een allergezelligste sfeer en de 24 kabouters lieten al direct zien wat ze konden en betrok ken het hele gezelschap in hun spel. Er werden waarderende woorden ge sproken door de leidsters en leiders van de diverse afdelingen van jeugdbeweging. Vacantiebonnen Land- en Tuin bouw. Woensdag 14 April van 89 uur nam. is er gelegenheid om vacan tiebonnen te verzilveren bij J. G. v. d. Ploeg, Leidseweg 10. LISSE JEUGDGEBOUW GEGUND. Het bouwen van een kleuterschool annex jeugdgebouw voor de Maria- parochie is gegund aan de fa. Van den Aardweg te Haarlem. SASSENHEIM Ongeval door wapperende jas. Gistermorgen is op de Parklaan ter hoogte van de Oosthavenbrug wees op het belang van een sterke een ongeval gebeurd. Een bromfietser KVP-fractie. Na zijn rede volgde een geanimeerd gesprek. Bestuursmoeilijkheden bij SVLV. Het cluborgaan van SVLV roept de leden bijeen voor een buitenge wone ledenvergadering in het R.K. Bondsgebouw en deelt mede, dat met ingang van 26 April a.s. de volgen de bestuursleden zijn afgetreden en wel de heren C. Fortanier, voorzitter, P. G. J. Bakker, secretaris, W. A. v. t waafd'. SiSSfA1™! VIADUCT LEIDSESTRAATWEG Leeuwen, wedstrijdsecretaris, P. A. F. Kneijber en H. P. Niersman, be stuursleden. De reden van dit aftre den schijnt gelegen te zijn in moei lijkheden i.v.m. de bepalingen van de NKS voor jeugdleden en een me ningsverschil tussen geestelijk ad viseur en bestuur inzake de taak van de geestelijk adviseur. Het bestuur heeft een van de jeugdleiders ge reed met de overjas los, waardoor de slippen wapperden Een passerende bromfietser kreeg een der wapperende slippen tussen de spaken tengevolge waarvan hij kwam te vallen. Hij bekwam hierbij enkele verwondingen aan het gezicht. Geneeskundigen hulp was spoedig ter plaatse. WASSENAAR VERKEERS VERBETERING over te nemen. Dit leidt begrijpelij kerwijs tot allerlei excessen, waarbij soms de kinderen de boventoon gaan voeren. Bij de werkelijke opvoeding neemt men« een zekere hiërarchische hou ding aan. Ook de opvoeding kan ech ter op verschillende wijze geïnter preteerd worden. De autoritaire vorm gebruikt de tucht en de straf, terwijl de informatieve opvoeding de jeugd meer van de noodzaak van diverse zaken tracht te overtuigen. Het drei gen met straf en het geven van be loningen gaat snel over in een soort dressuurproef. Het motief voor het gehoorzamen ontbreekt. Het normale kind voelt zich ge lukkiger bij een informatieve opvoe ding. De onderwijzer kan helaas elk kind geen individuele opvoeding ge ven. De klassen zjjn hiervoor te groot; alles wat dus „buiten de bank steekt" zal moeten worden afgeknipt. Deze uniforme opvoeding laat weinig omgang met de leerlingen toe en de onderwijzer is verplicht gebruik te maken van' de autoritaire methoden. Het gevolg is dikwijls, dat het kind positie kiest tegenover de leerkracht. Niet te kameraadschappelijk. Terwijl de verhouding van het kind en de ouders aanleiding geeft tot het overnemen van bepaalde ge woonten, blyft deze identificatie met de onderwijzers op school meestal uit Het tuchtprincipe is hier waar schijnlijk de oorzaak van. De leef tij dsphase en de geaard heid van het kind bepalen de opvoe- dingsvorm. Een te kameraadschap pelijke opvoeding stelt het kind voor allerlei beslissingen, die het eigen lijk nog niet aan kan. De opvoeder moet op dit gebied dikwijls het ini tiatief nemen. De heer Stolker noem de als laatste, doch zeker niet als minste opvoedingsfactor, de appre ciatie. Zonder een positieve appre ciatie van de leerkracht is er van een waardevol opvoedingsresultaat geen sprake. Na de pauze ontstond er over deze lezing nog een levendige gedachten- wisseling. K.O.V.-agenda. De K.O.V.-agenda werd vervolgens in stormtempo afgewerkt. Hierna kwam het O.I.Z.-voorstel ter sprake. Geïnformeerd werd naar het stand punt van de afd. Leiden. Het bleek, dat de afdeling voor het handhaven van de O.I.Z. is, maar verder een af wachtende houding aanneemt. Be zwaar werd verder gemaakt tegen enige onbillijkheden die door het inschakelen van de 1400 collega's, na de oproep van O., K. en W. zouden ontstaan. Voor de algemene KOV-vergade ring op 20 April te Leiden werden de volgende leden afgevaardigd: de dames H. J. Doove en A. Omtzigt en de heren J. C. v. Hameren, C. v. d. Meer, L. M. A. M. van Veldhoven, W. B. M. Vreeburg, A. H. Winkel molen, N. A. van Wijk, S. W. Neef jes, J. Ponsioen en J. S. Wagemans. Voor 's Hertogenbosch werden ver der nog afgevaardigd; mej. H. J. Doove en de heren: C. v. d. Meer, J. C. van Hameren, L. van Veldho ven en N. A. van Wijk. Bij de rondvraag werd nog de aan dacht gevestigd op de verruwende in vloed van cowboy-films en -boeken. Men verzocht de afgevaardigden in de Raad Maatschappelijk en Cultu reel Overleg deze kwestie bij de eerstvolgende vergadering ter sprake te brengen. In de vergadering van de Haagse gemeenteraad heeft burgemeester Schokking tijdens de begrotingsbe handeling medegedeeld, dat er be richt is binnengekomen, dat met be trekking tot de plannen tot ver- keersverbetering bij het viaduct Leidsestraatweg op de grens van Den Haag en Wassenaar overeenstemming - is bereikt met de eigenaar van de schorst in zijn functies. 2o April a.s. gron(j, de Nederlandse Spoorwegen zal in de buitengewone leden verga-en pr0vinciale Waterstaat. Dit denng een nieuw bestuur worden acc00rd zal tot resuitaat hebben, dat gekozen. Door het bestuur worden geen candidaten gesteld. Het huidi ge bestuur is 2 jaar in functie ge weest. Voortrekkers bijeen. Zaterdag avond zijn de voortrekkers van het district Leiden in Voorschoten bij de er langs de taluds van het viaduct trappen zullen worden gemaakt, waarvan de voetgangers gebruik kun nen maken. Gehoopt wordt, dat deze trappen, waarvan de kosten ƒ2700, zullen bedragen, nog voor Pasen ge reed zullen zijn. Hiermede vervullen wij de droeve plicht U ken nis te geven van het overlijden van de Heer MARTINUS THEODORUS LAKEN in leven Secr.-Penning- meester onzer Veren. Gedurende vele jaren heeft 'hij onze Vereni ging met gróte plichts betrachting gediend. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blij ven. Leiden, 10 April 1954. HET BESTUUR der Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenvei lingvereniging „Lei den en Omstreken." G. A. probleem op: Zijn wagen was over de op straat liggende klinker gere den, die door de druk meters ver was weggesprongen, precies door de win kelruit. Schade 300. AGENT OMVER GEREDEN. Zondagmiddag omstreeks 5 uur is een agent van de Amsterdamse poli tie, die op de drukke Amstelveense weg bij de uitgang van het Amster damse Bos het verkeer regelde, door een personenauto omver gereden. De agent kreeg een hersenschudding en j kneusde enige ribben maar kon, na j in het Wilhelminagasthuis onderzocht I te zijn, r.aar zijn woning vervoerd I worden. MET PASEN IN 'T NIEUW Satijn B. H„ jeugdmodel1.65 Fijn gebloemd broché B. H1.85 Popeline B. H. met maagstukje 3.40 Dubbel rek stepin, met nylon versterkt 4.95 Gebloemd broché, jarretelgordel2.65 H GANGETJE Leiden Vlees Profiteer Vlees GOEDKOPE RECLAME AANBIEDING SLECHTS 3 DAGEN. 500 gr. Gehakt h.o.h. en 250 gr. Dik Rundvet samen 1 28 500 gr. Reclame Lappen en 250 gr. Dik Rundvet samen 1.38 500 gr. Hachévlees en 250 gr. Dik Rundvet samen 1.38 500 gr. Magere Lappen en 250 gr Dik Rundvet samen 1.58 Fijne malse Biefstuk 1.60 en 1.80 per 500 gram. Onze fijn gekruide Palingrookworst 78 cent per 500 gram 100 gr. Pekelvlees en 100 gr. Boterh worst 48 ct. DAT ALLEEN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN: B. ERADES en N. ZWETSLOOT 2de GROENESTEEG 36 Telefoon 23519 MORSSTRAAT 26 Telefoon 26592

Leidse Courant | 1954 | | pagina 1