Licht van Wereldgezondheidsdag valt dit jaar op de verpleegster Dl TAMTAMKLOPPER »Melkvereniging« opgeschort Het biertje was duurder Brand in partij autobanden Geen hoogvlieger! Na Eskimo's genieten wij het meest van het vette der aarde De gladiolenkwekers richten klikken op het buitenland DINSDAG 6 APRIL 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Nederland neemt bevoorrechte plaats in Morgen 7 April, is liet zes jaar geleden, dat de constitutie van de Wereld gezondheidsorganisatie van kracht werd. Deze organisatie, die afgekort WGO wordt genoemd, is een van de belangrijkste takken van internationale samenwerking voortgekomen uit de activiteiten van de Ver. Naties. Zij stelt zich ten doel de gezondheid der wereldbevolking te bevorderen in een zeer ruime zin van het woord. Ieder jaar wordt de oprichting herdacht in een Wereldgezondheidsdag, waarop telkens aan een ander facet van de gezond heidszorg bijzondere aandacht wordt besteed. Morgen wordt bijzondere attentie gevraagd voor de brede sociale en op voedende taak van de verpleegsters, in het bijzonder van de wijkverpleeg ster. En wie wijkverpleegster zegt, denkt vanzelf aan de Kruisverenigingen in Nederland. En met trots kunnen wij vaststellen, dat in ons land een sprei ding om een intensiteit ven het werk der wijkverlpeegstcrs is bereikt, die vïywel nergens in de wereld geëvenaard wordt. Vraag nog te groot. Alleen reeds in het Wit-Gele Kruis werkten per 1 Januari 1954 onder toezicht van ongeveer 70 districtsver pleegsters 1050 wijkverpleegsters. Dit betekent dat voor iedere 500 gezin nen, aangesloten bij het Wit-Gele Kruis één wijkverpleegster beschik baar is. Vooral de laatste jaren is er met succes naar gestreefd, zo vertel de de heer De Vreeze, ook in de ste den te bereiken, wat op het platte land reeds lang het geval is, name lijk, dat de wijkverpleegster op een zo breed mogelijk vlak alle contacten verzorgt tussen de diensten van de gezondheidszorg en de gezinnen. Mo menteel worden in ons land op vijf katholieke scholen wijkverpleegsters opgeleid, maar het aantal, dat zij af leveren (ongeveer 100 per jaar) is nog lang niet voldoende om aan de behoeften van de sociaal-hygiënische zorg te voldoen. Opgemerkt zij, dat iedere maand gemiddeld vijftien nieuwe vacatures ontstaan. Goede medewerking. Een gelukkig verschijnsel is, dat de laatste jaren steeds meer kruis vr- enigingen trachten aan haar wijk verpleegsters een behoorlijk wijkge- bouw beschikbaar te stellen. Hoewel de subsidies voor dit doel nog steeds igering zijn, weten tal van kruisver enigingen met hulp van gemeentebe sturen, toch een modern wijkgebouw tot stand te brengen. Alleen het R.K. Limburgse Groene Kruis b.v. opende in drie jaar tijds reeds 27 wijkgebou- wen. Ook in de andere provincies "be staat in deze zeer grote activiteit. Kraamverzórging. In verband met de opvoedende so ciale gezondheidszorg, die thans de wereldbelangstelling geniet, moet ze ker ook genoemd worden het werk van de kraamzorg, dat in goed 10 jaar tijds door het Wit-Gele Kruis en de andere kruisverenigingen werd opgebouwd. En met stijgend succes. Konden in 1948 25.00 kraambedden door 1000 kraamverzorgsters ver zorgd worden. Per 1 Januari 1954 was dit reeds tot 35.000 gestegen. Statistisch staat het verder vast, dat het aantal doodgeborenen in de gezinnen, waar de interne kraamzorg werkzaam is, belangrijk daalde, ter wijl de sterfte in de eerste levens week tot de helft kon worden terug gebracht. In het Wit-Gele Kruis wer ken momenteel 68 kraamcentra on- dringend nodig, omdat de kosten per stellen deze centra ongeveer 1600 kraamverzorgsters en leerling-kraam verzorgsters ter beschikking van de gezinnen. Moeilijke werving. Op het gebied der kraamverzórging vooi"al kan dus van een verheugende ontwikkeling gesproken worden, toch is het aanbod van kraamverzorgsters nog lang niet in overeenstemming met de aanvraag. De werving is dan ook moeilijk. Dit geldt vooral voor Zuid-Holland, waar de steeds groeien de stroom van aanvragen van kraam vrouwen reeds lang niet meer ver werkt kan worden. Berekeningen daar hebben aangetoond, dat, wil het huidige nijpende tekort aan kraam verzorgsters binnen acht jaar opge heven zijn, een toevoer van 75 gedi plomeerde kraamverzorgsters per jaar nodig is. Op het ogenblik mel den zich in Zuid-Holland ongeveer 30 tot 40 meisjes per jaar aan voor de opleiding tot kraamverzorgster, de helft dus van wat nodig is. Een grote vooruitgang is de ver hoogde subsidie van het rijk per ver zorgingsdag. Toch is hulp van de zij de van provincie en gemeente nog der leiding van ruim 90 kraamver pleegstersdocenten en assistenten, die voor de opleiding" gesteund worden door 6 centrale en tal van plaatselij ke opleidingsinternaten. Dagelijks verzorgd gezin toch nog altijd aan zienlijk hoger blijven dan in betaling en subsidie binnenkomt. Ook de sub sidiëring van de apparatuur en de opleiding is nog lang niet voldoende. Oprichting zou publiek prikkelen GELD TOE Een caféhouder langs de Geul on der de gemeente Berg en Terblijt (L.) kreeg Zondagavond bezoek van twee Frans sprekende personen. Zij dronken enige glazen bier en toen zij moesten afrekenen, gooiden zij enige Belgische francs op het buffet. De kastelein bracht hen aan het verstand, dat dit veel te weinig was, waarna de mannen er nog wat Hol- lands geld bijvoegden. Aangezien de genoten consumpties hiermede nog niet waren betaald liep de caféhou der naar de keuken om zijn vrouw, die beter Frans kan spreken te roe pen. De twee mannen volgden de ca féhouder echter op de voet en be dreigden het echtpaar met een pis tool. Z}j eisten het geld uit de lade, waarna de caféhouder hun uit een si garenkistje een bedrag van 5 a 10 gulden overhandigde. Hiermede wa ren de overvallers blijkbaar al tevre den, hoewel zich in het kistje nog meer geld bevond. Na het lossen van een schot, vertrokken de mannen snel per motorrijwiel. Door de rijks politie te Berg en Terblijt wordt een onderzoek ingesteld; men heft waar schijnlijk met twee Belgen te maken. Oud-Gastel in opschudding Pyromaan hervat activiteiten De Oud-Gastelse pyromaan schijnt zijn activiteiten te hebben hervat. Een stromijt werd aangestoken op een perceel midden in het dorp ge legen. De politie zette de omgeving af. Deskundigen kwamen om de voet sporen te onderzoeken. Tot nu toe werd echter geen resultaat bereikt. De pyromaan is sinds het midden van October in Oud-Gastel actief. Hij stichtte tot nu toe negen branden. Twaalf stroklampen gingen in vlam men op. Amsterdamse Effectenbeurs Notering van 5 April: Ned. '53 102 7/18 Ned. '51 3% 101 3 4B Ned. '53 3 3/4 100 9/16 Ned. '47 3 3 97 15/18 Ned. '54 3 1/4 97 3/8 Plan gereed voor prijsafspraken De plannen tot oprichting van de zogenaamde „Melkvereniging West", een „mclkpool", waarin boeren, melkfabrieken en slijters in het Wes ten van het land zouden samenwer ken, zijn voorlopig opgeschort. Deskundigen menen, dat het fun deren en uitwerken van deze „wes telijke samenwerking in de melksec tor" niet in goede aarde zou vallen bij de publieke opinie, hoewel men met nadruk verklaart, dat de „Melk vereniging West" niets uitstaande heeft met de gewraakte melksane- ring. Lonende afzet. Men vreest door het oprichten van de „Melkvereniging West" de over heid en de publieke opinie te prik kelen, waardoor de geest van samen werking zou kunnen worden ver troebeld. Er wordt gewacht op betere tijden, hetgeen blijkt uit de met klem ge geven verldaring, dat de plannen niet terzijde worden gelegd, maar slechts in hun uitvoering worden op geschort. Een andere reden om niet onmid dellijk tot oprichting van de „Melk vereniging West" over te gaan is ge legen in het feit, dat een goedwer- kende organisatie voor het komende melkjaar niet meer kan worden op gebouwd. By het opstellen van de plannen van de „Melkvereniging", mengden zich in het beraad de volgende or ganisaties: „Alg. Ver. voor Melkvoor- ziening", de Bond voor Kaasprodu centen, de Centr. Besturenbond van Zuivelorganisaties ,de Coöp. Melk- centrale G.A., de Prot. Chr. Bond van Handelaren in Melk en Zuivel, de R.K. zusterorganisatie, de Ver. voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne en de Z.H. Zuivelbond. Beoogd wordt een volledige sa menwerking tussen boeren, fabrie ken en handelaren op het gebied van in- en verkoopsprijzen van de melk. Opgeschort. Uit deze samenwerking zouden de boeren verzekerd zijn van een lonen de en regelmatige melkafzet, de fa brieken zouden op redelijke prijs- basis zekerheid krijgen over de aan- ACTIEVE AANDELEN. A.K.U. Philips Unilever Wilton Feyenoord BilJton 2de r Kon. Olie Amst. Rubber Holl. Amer. lijn Kon. Ned. Stoomb Ned. Scheepv. Unie H.V.A Java Cult. Delt Mij Senembah 207 3/4 207 3 4 238 3 8 200 295 145 8 4 92 3/8 147 7/8 132 8 8 133 l 2 120 3 4 52 1 2 115 1/2 90 8/4 DE MELKSANERING De centrale besturenbond van zui velhandelsorganisaties houdt 21 April a.s. in het gebouw voor kunsten en wetenschappen te Utrecht een alge mene vergadering, waar de melksa- nering en de te dien aanzien te ver wachten overheidsmaatregelen zul len worden besproken. Gisteravond omstreeks kwart over acht is brand uitgebroken in een par tij tweehands autobanden die ligt op geslagen in de openlucht op het ter rein van de rubberhandcl J. F. te Velde aan de Stadionweg te Rotter dam. De Rotterdamse brandweer was met groot materieel ter plaatse. De brand is ontstaan, doordat enige jon gens een brandje gestookt hebben in de omgeving van de banden. Voor de brandende banden bevindt zich een loods van ongeveer 80 bij 20 meter, die echter niet door het vuur is aan getast, omdat de wind niet deze rich ting uitwoei. Na ongeveer anderhalf uur rukte de onlangs in gebruik genomen ne- velblusopparaten van de Rotterdam se brandweer uit, waarmee men c-veneens begon het vuur te bestrij den. Tegen half elf kon men aan de nablussing beginnen. De schade wordt door verzekering gedekt. voer van consumptiemelk en ook voor de slijters zou hieruit een re gelmatige voorziening van melk vol gen. Tussen consumptiemelkfabrieken en handelaren zou een prijzensche ma voor in- en verkoop worden vast gesteld. Hierbij zou gepoogd wor den een monopolistisch streven U vermijden. Industriële fabrieken zouden, uit gaande van een iets hogere grond prijs, niet meer als concurrent van de consumptiemelkfabrieken gelden. De werkcommissie, die het tot stand komen van een „Melkvereni ging West" in studie heeft genomen, is gereedgekomen met een plan en met de werkwijze. 'Deskundigen be weren, dat niet zozeer de onuitvoer baarheid van dit plan, als wel de ongunstige sfeer ln de melksector tot het opschorten van het plan heeft geleid. OUDE KERK OP St. WEER IN GEBRUIK. De oude kerk van St. Pieter zal in het vervolg „St. Pieter op de Berg" heten. Met bijzondere toestemming wordt deze oude parochiekerk toe gewijd aan de Allerheiligste Verlos ser en de H. Apostel Petrus, zulks om verwaring met de nieuwe pa rochie te voorkomen. Het titelfeest is op 6 Augustus. Hoewel ae restaurnatie nog niet helemaal voltooid is, zal de kerk met de plechtige viering van het Paas- vigilie in de nacht van Paaszaterdag op Paaszondag, officieel in gebruik worden genomen. Deze kerk hoeft niet meer opnieuw geconsacreerd te worden zij is gedurende enkele jaren niet meer voor de ere-dienst gebruikt. Nederlandse Vespers Première te Nijmegen Onder leiding van Remi Schel st raete heeft Zondagmiddag de Scho- la van de Nijmeegse studenten in het klooster Hallo te Nijmegen voor het eerst de Zondagsvespers in het Ne derlands gezongen. Deze Vespers zijnv na jarenlange voor-bereiding, gecomponeerd door de bekende Franciscaner musicus Pater Dr. Eli- seus Bruning en de leider van de Schola Remi Schelstraete. Op 18 Maart j.l. bezorgde een straaljagerpiloot de Hagenaars koude rillingen door op zeer geringe hoogte met zijn toestel over de stad te vlie gen. Daar er meerdere toestellen in de lucht waren, was het eerst moei lijk uit te zoeken, wie de waaghals geweest was, maar de luchtvaart autoriteiten hebben tenslotte ont dekt, dat het een militaire vlieger was, die geen dienstvlucht boven Den Haag maakt, doch op eigen initiatief van zijn route afgeweken was. De minister van Oorlog besloot een voorbeeld te stellen en heeft het vliegbrevet van -de roekeloze vlieger ingetrokken. Voorts zal hij zich nog voor de krijgsraad te verantwoorden hebben. GEEN LEVEND SPEELGOED! Ook nu wordt door de inspectie van Dierenbescherming telkens ge constateerd, dat de jeugd z.g.n. één- dagskuikentjes als levend speelgoed in hun bezit hebben. In Den Haag werden zelfs kinderen aangetroffen, die met deze stumperige diertjes aan een touwtje door de straten liepen. Dierenbescherming doet een ern stig beroep op de ouders om mede te werken, dat deze diertjes uit de han den van de kinderen blijven. De melkvoorziening Binnenkort papieren melkflessen Het genootschap der bevordering van de melkkunde, dat zioh ten doel stelt, de kennis van melk uit te brei den en de toepassing dezer kennis in de samenleving te bevorderen (tot het genootschap behoren artsen, die renartsen, apothekers, ingenieurs, landbouwkundigen, natuurkundigen, scheikundigen en zuiveldesknndigen) heeft kortgeleden een sumpsium ge houden, aan het eind waarvan vijf conclusies zijn getrokken. Deze omvatten het oordeel van het genootschap ten aanzien van de nood zakelijke maatregelen ter verdere verbetering van de kwaliteit van de drinkmelk in ons land werd samen gevat. Melkverbruik groter! 1. Het is voor de volksgezondheid van groot belang, dat het melkge bruik in Nederland groter wordt dan thans het geval is. 2. Om dit streven te bevorderen worden door het genootschap een aantal maatregelen op het gebied van de melkwinning, melkbewerking en melkdistributie aanbevolen. 3. Het stellen van wettelijke mini mumeisen voor de inrichting der melkveéhoudersbedrijven die con sumptiemelk leveren, verdient aan beveling. 4. Drinkmelk mag slechts één maal gepasteuriseerd zijn. 5. Het afleveren van op de melk inrichting in detailverpakking ge brachte drinkmelk is de beste manier om betrouwbare en smakelijke melk bij de consument te brengen. Smaakafwijkingen. Er worden nog al te vaak bij do consument smaakafwijkingen aan de gepasteuriseerde flessenmelk waarge nomen. De oorzaak hiervan moet doorgaans worden gezocht zowel bij de melkinrichting als bij de detail list en met name ook bij de consu ment zelf. Bekend is n.l. dat de op deze wijze bereide flessenmelk zeer gevoelig is voor de inwerking van licht, zowel het directe zonlicht als diffuus licht. Daarom moet ze dus be halve koel ook tijdens de bewaring en het vervoer tegen de inwerking van het licht worden afgeschermd. Daaraan ontbreekt nog veel. Echter is ook de consument zelf herhaalde lijk de schuldige, doordat hij de fles senmelk thuis te warm en in het licht geplaatst beweert. Stallucht van invloed. Er werd voort de aandacht op ge vestigd, dat de voeding' van het vee kan toedoen aan slechte smaak van de melk en ook de stallucht kan een slechte invloed op de smaak hebben. Op merkelijk is het, dat de smaakaf- wijking door blootstelling aan licht het sterkst optreedt bij de best-be handelde melk. De opvoering van het vetgehalte bij melk zal de prijs zonder enige twijfel aanzienlijk verhogen. Een hoog vet gehalte is echter niet nodig, noch uit voedingsoogpunt noch met het oog op de smaak. Er is nL geen smaak verschil en vet eten wy in Nederland meer dan genoeg. Wij zijn na de Eski mo's de grootste vetconsumenten. Tenslotte werd er ook nog de aan dacht op gevestigd, dat verpakking van melk in papier de prijs per liter met 6 a 8 cent zou verhogen. Deze verpakking heeft zonder twijfel tech nische voordelen, omdat de melk dan minder aan licht en temperatuurver- hoging wordt blootgesteld. Het is waarschijnlijk, dat deze melkverpak- king ook in Nederland eerlang haar intrede zal doen. De Nederlandse Gladiolenvereüi- glng heeft in het afgelopen seizoen op de buitenlandse bloemenshows men exposeerde oan. in Zürich, Ham burg en Londen veel successen ge boekt. En als men weer op bloemen tentoonstellingen inzendt, dan zal men dat in het vervolg vermoedelijk alléén in het buitenland doen. Dat werd door de heer C. v. Till, de voor zitter der Ned. Gladiolenvereniging, gistermiddag op de in Haarlem ge houden jaarvergadering medegedeeld. De heer Van Til vertelde ook nog, dat er besprekingen waren gevoerd met veilingen e.d. over een stabilisa tie van de prijzen. De samenwerking met het C.B.C. noemde spreker goed. De reclame voor de verkoop van dro ge knollen wordt op steeds groter leest geschoeid. In de concurrentie van Japan en Australië zag de heer Van Til wei nig gevaar. Hij had de producten van deze landen gezien en de kwali teit en het sortiment vond hij „twee maal niks!" Wanneer Holland blijft zorgen voor een flink sortiment en prima kwaliteit, dan zullen Japan en Australië geen concurrenten, maar goede klanten worden Stijgende betekenis De secretaris, de heer Vink. stipte in zijn jaarverslag nog even de be haalde successen op de shows te Hamburg, Zürich, Londen en ook op de Flora aan. Het aantal leden is het afgelopen jaar weer toegenomen. Men telt er nu in totaal 1039. Welk een belangrijk artikel de gladiool de laatste jaren is geworden, blijkt wel uit het feit, dat het, wat het areaal betreft, de tweede plaats inneemt. In het exportseizoen 1952/1953 wer den 486.737.000 stuks uitgevoerd met een waarde van 15.945.000. Het ligt in de bedoeling een statis tiek per soort te maken, waarvoor men de medewerking van alle kwe kers nodig heeft. De heer Limburg, de directeur van de keuringsdienst, wees op de moei lijkheden van zijn dienst in het na jaar, wanneer het grootste gedeelte van de oogst wordt afgeleverd en men met een betrekkelijk kleine groep mensen wel eens te veel van het goe de krijgt. Het aantal partijen, dat af gekeurd moest worden, bedroeg nog altijd 13 een percentage dat wei nig of niets verschilt piet dat van de voorgaande jaren. De heer Limburg dacht, dat dit lager kon zijn en meen de de oorzaak te moeten zoeken in het te weinig aandacht schenken aan het gewas in de zomer. De schuurbe- handeling liet niet veel te wensen over. Men moet bedenken, aldus spr.f dat het consequenties met zich mee brengt, als een artikel van bijgoed hoofdsoort gaat worden. Nodig zijn: een grotere aandacht schenken aan bet plantgoed; het gewas te velde goed nalopen en tenslotte grondbe- smetting zo veel mogelijk voorko men. In het komende jaar zullen geen kralen ongekeurd afgeleverd mogen worden! Van partijen, die bij de dro ge keuring wegens hardrot of fusa- rium moeten worden afgekeurd, zul len de kralen eveneens worden af gekeurd en vernietigd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. A. J. Philippo en J. de Wit Czn. gekozen. Aan het slot hebben de heren Krabbendam, leraar der Tuinbouw school te Hoorn, en de heer Koppes, hoofdassistent van de Rijkstuinbouw- consulent te Hoorn, nog gesproken over enkele ziekten. K.R.O. programma's tijdens de Goede Week Op Zondag 11 Aipril zendt de KRO via Hilversum I, 402 meter, van 8 u. tot 9.30 uur de Palmwijding en plechtige Hoogmis van Palmzondag uit met het gezongen Lijdensver haal volgens de evangelist Mattheus in de kapel van het missieseminarie van de paters van de H. Geest te Gerr.ert. De nieuwsberichten wor den deze dag om kwart voor acht uitgezonden. Donderdag in de Goede Week van 8.30 tot 9.45 de Plechtige Hoogmis van Witte Donderdag in de kapel van het theologicum te War mond. De celebrant is Mgr. H. J. van Deursen, president van het groot seminarie. Op Zaterdag in de Goede Week van 8.30 tot 9.45 de Metten en Lauden van Paaszaterdag iri de ka pel van het internationaal Scholas- tikaat der Witte Paters te 's Heeren- berg. Tenslotte van 23.15 tot onge veer 1.30 de Paaswake en Pontifica le nachtmis in de kapel van het theologicum te Warmond. Celebrant is Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem. De gezangen worden ver zorgd door de Scola Cantorum. UIT DE LUCHT In samenwerking met de gemeente politie te Utrecht heeft de opspo ringsdienst van de P.T.T. de clande stiene zender „M.I.R." opgespoord en in beslag genomen. Tegen een N. S.-ambtenaar te Utrecht, die het toestel in eigendom had, is proces-verbaal opgemaakt. EEN WEEK HALVE ROUW BIJ HET NEDERLANDSE HOF De grootmeester van het huis van H. M. de koningin deelt mede, dat het hof ingevolge de bevelen van H. M. de kóningin wegens het overlij den van H. K. H. de kroonprinses van Noorwegen één week halve rouw zal aannemen, ingaande 7 April/ PROF. DR. W. J. A. KERNKAMP Aan prof. dr. W. J. A. Kernkamp, minister van Overzeese Rijksdelen, is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als hoogleraar aan de Rijks universiteit te Utrecht. Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Waterst. 9.30 „Het leven van Edward Grieg", hoorsp. 10.25 Rep. 12.00 Cel lo en piano. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Instr. sextet. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 „Met Pit op pad", caus. 13.20 Banjo-ork. 13.50 Gram. 15.30 Gram. 15.30 Kamermuz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Orgelspel. 18.00 Mil. caus, 18.10 Gram. 18.15 Spectrum van het Chr. organi satie-en verenigingsleven, vraaggespr. 18.30 RVU: Dr. H. Groot: „De merk waardige bouw van Jupiter". 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerork. en solist. 21.00 Lijdens- overdenking. 21.30 Geestelijke liede ren. 21.45 Gram. 22.05 Int. Evange lisch comm. 22.15 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en SOS- ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 80.00—24 00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Grain. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Accordeonork. 12.30 Land- en tuiiïb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgel. 12.45 Gitaarens. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Gram. 13.45 „De weg omhoog", caus. 14.00 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Jeugdconc. 17.15 Promena- de-ork. 17.50 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee. Jeugduitz. De brieven bus gaat open. Correspondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Praatje over consumen tenbelangen. 18.35 Dansmuz. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 „De Katho lieken en het Socialisme", caus. 19.20 VARA-Varia en gram. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Pol.comm. 20.15 Lichte muz. 20.40 „Rook", hoorsp. 21.15 Omr. ork. en solist. 22.05 Cabaret. 22.35 „Co- cospalmen", caus. 22.50 Gram. 22.55 Nat. kamp. schaken. 23.00 Nieuws. 23.15 Soc. nieuws in Esperanto. 23.20 Orgelspel. 23.4024.00 Gram. (47) Nu vol qas, dwars door hel Itni der loeranqefanqs nar de boomhui van món arme) oude vader I'

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6