K.R.O.-leden voorstanders van de nieuwe zendtijd-indeling Politie-agent in de rug gestoken Dc handel voelt zich door AN WB-autobeurs bedreigd O^Duitsland hervormd naar Russisch model Gemeente betaalt f 6.667 aan verbetering Warmonderhekbrug Omvangrijke ongeregeldheden bij hoofdstedelijke posterij Indonesië weert missionarissen Eten werd hem te machtig Raadsagenda voor 12 April Ook soldaten vieren Pasen DINSDAG 6 APRIL 1954 SE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 OPINIE-ONDERZOEK Nadat minister Cals de voorstel len tot regeling van het omroepwe- zen had bekcnc! gemaakt heeft het Nederlands Instituut voor de publie ke opinie daarover ruim een maand geleden een viertal vragen gesteld aan vele personen uit alle rangen en standen in alle delen van ons land. Daaruit blijkt in de eerste plaats dat een zeer groot aantal, nl. 77 pro cent der volwassenen, van de plan nen over de zendtijdverdeling heeft gehoord of gelezen. Het Nederlands instituut voor de publieke opinie vroeg: procent oneens; 20 procent geen oordeel. K.R.O.-leden zijn er het meeste voor, leden der V.P.R.O. het minst. Het percentage voorstanders onder leden der Katholieke Radio-Omroep is 63, onder de N.C.R.V.-leden: 58. Van de V.A.R-A.-leden is 53 procent voor en van de A.V.R.O.-leden 52 procent (44 procent tegen). Bij de leden van de V.P.R.O. is het 46 procent voor en 37 procent tegen (17 procent geen oordeel). Leden van de omroepverenigingen maken echter slechts ruim de helft van het hele publiek uit. Er zijn bij- „Hebt u gehoord of gelezen over na een millioen huisgezinnen, die Bij een schermutseling in een auto matiek te Deventer heeft de agent van politie W. T. Zaterdagnacht een steek met een mes in de rug opge lopen. De man is zwaargewond in het St. Joseph-ziekenhuis opgeno men. Zijn toestand was gisteren ech ter niet levensgevaarlijk. Een tweetal agenten poogde drie personen te bewegen zich wat order- lijker te gedragen. Toen drie andere dienders, onder wie zich de heer T. bevond, de ontruststokers uit het eethuisje wilden verwijderen, werd T. onverhoeds in de rug gestoken. De vermoedelijke dader, de 37-jarige B. uit Deventer, nam de vlucht, maar kon weldra gepakt worden. Hij is op gesloten en zal zich tegenover de officier van justitie van Zutphen te verantwoorden hebben. de regeringsvoorstellen over zend- tijdverdelirig der omroepverenigin gen?" 77 procent heeft er wel van ge hoord; 23 procent niet. Aantal beslissend Vervolgens werd de vraag gesteld: „Die regeringsvoorstellen behelzen onder meer dat de zendtijd, die een omroepvereniging krijgt, afhankelijk is van zijn aantal leden. Bent u het daarmee eens of niet?" 50 procent is het er mee eens; 30 De Zeis en de jongen in Amsterdams park TUINMAN VEROORDEELD „Omdat het", naar de mening van de rechtbank te Amsterdam, „aan zijn schuld is te wijten, dat lichame lijk letsel werd opgelopen", is de 60- jarige tuinman uit Broek in Water land vanochtend veroordeeld tot 25 boete subsidiair vijf dagen hechtenis. De officier van justitie had indertijd tegen de man een week hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een geldboete van 40 subsidiair twee dagen hechtenis ge- eist. Op 18 September van het vorig jaar is een 13-jarige scholier in het Flora-park te Amsterdam-Nuord ge troffen door de zeis van de tuinman, waardoor de Achillespees van de knaap werd doorgesneden en hij vier weken in het Binnengasthuis moest worden verpleegd. De tuinman zelf heeft ter terecht zitting verklaard, dat hij van de jon- tgen, die op het perk vlak langs hem liep, was geschrokken en dat de zeis hem toen uit de hand was geschoten. Voor de politie had hij evenwel ver klaard, dat hij meer last had gehad van de jongen en dat hij op de be wuste dag had geroepen: ,.Ga je" en dat hij daarbij de zeis in de richting van de knaap had laten schieten. De tuinman zou echter bij deze laatste verklaring zeer overstuur zijn ge weest van het gebeurde, aldus de mededeling van de verbalisant. FAMILIEDRAMA IN APELDOORN. In Apeldoorn heeft de 45-jarige landarbeider B. zijn gewezen vrouw bedreigd en mishandeld met een ha mer. De man nam toen ie buren te hulp schoten ijlings de vlucht. De vrouw moest in het Juliana-zieken huis worden opgenomen Later op de dag heeft B. de hand aan zich zelf geslagen. niet bij een omroepvereniging zijn aangesloten. LUCHTMACHT OP HERHALING Het dienstplichtige en reserve-per soneel van de volgende onderdelen van de Koninklijke Luchtmacht zal in de loop van dit jaar voor herha lingsoefeningen worden opgeroepen: Commando luchtverdediging, com mando tactische^ luchtstrijdkrachten, commando depóts materieel lucht macht, commando luchtvaarttroepen en de militair juridische dienst. Voor officieren, onderofficieren en korporaals-specialisten is de op- komstduur 30 dagen; voor korporaals en soldaten 26 dagen. Rheumatische Pijnen slopen Uw krachten- Maar is vreten ook in op üw humeur en gestel Laat dat toch nief zo doorgaan. Drijf die pijnen uit! Met een bloedzuive rende Kruschen-kuur. Met de jaren gingen Uw lever, nieren en ingewan den trager werken. De zes minerale zouten van Kruschen brengen ze weer op gang. Als dat gebeurt, geen opeenhoping van onzuiverheden meer in het bloed. En daarmee beho ren dan ook vanzelf die pijnen tot het verleden. (Advertentie) Betreurenswaardig Bij de autohandel heeft het besluit van de A.N.W.B. om autobeurzen te organiseren grote ontstemming ge wekt. Over dit onderwerp zullen tus sen de A.N.W.B. enerzijds en de RAI en de BOVAG anderzijds besprekin gen worden gevoerd. Onmiddellijk nadat de A.N.W.B. had aangekondigd voor haar leden zelf beurzen tot stand te willen bren gen, sloeg de autohandel groot alarm. Op een inderhaast bij elkaar geroe pen vergadering van de commissie van automobiel-belangen, vond men algemeen de gang van zaken zeer betreurenswaardig. De mening van de autohandel is dan ook, dat de handel in gebruikte wagens geheel en al aan het particu liere bedrijf dient te blijven. Noch de overheid noch een der Gaat bezoek Deens koningspaar door? Naar het persbureau Ritzau ver neemt, houdt men er in Deense hof kringen rekening mee, dat het voor genomen staatsiebezoek van koning Frederik en koningin Ingrid van De- doorgang zal vinden. Over het be zoek van het Deense vorstelijke paar was twijfel gerezen, naar aanleiding van het overlijden van kroonprinses Maertha van Noorwegen. Zoals bekend zullen koning Fx*e derik en koningin Ingrid van 26 tot en met 28 April ons land bezoeken. grote verkeersbonden is gerechtigd een deel daarvan aan zich te trekken, zelfs niet wanneer de laatste zich tot zijn leden zou beperken. Geen winst beoogd. Bij de A.N.W.B. acht men het vol komen verantwoord, dat men gehoor heeft gegeven aan de wens der le den. De A.N.W.B. wil zijn leden de zekerheid bieden, dat een door hen gekochte wagen naar prijsniveau en kwaliteit gewaarborgd is. A.N.W.B. wil in deze slechts VOORSTELLEN AAN DE LEIDSE RAAD Bij de regeling van de afkoop van1 de tol aan de Warmonderhekbrug hebben Gedeputeerde Staten ook de verbetering van deze brug aan de orde gesteld. De brug is thans eigen dom van de Provincie, doch het on derhoud berxLst bij de gemeente Lei den. Het vorige jaar hebben Gedepu teerde Staten B. en W. de vraag voorgelegd, of de gemeente bereid zou zijn het tweederde gedeelte van de kosten van verbetering van de brug, welke kosten, naar daarbij werd werd medegedeeld, waren ge raamd op 10.000,voor haar reke ning te nemen, waartegenover Gede puteerde Staten zich bereid verklaar- Uitbreiding van R.K. School voor G.L.O, Het bestuur van het gesticht „De Voorzienigheid" verzoekt medewer king tot uitbreiding van de Finse school aan de Lorentzkade no. 16a met drie leslokalen. Bedoelde uit breiding is noodzakelijk voor het on derbrengen van leerlingen van de school voor gewoon lager onderwijs aan het Levendaal, die op 1 Septem ber a.s. hun lokalen zullen moeten afstaan ten behoeve van de school voor uitgebreid lager onderwijs in datzelfde gebouw. Uitbreiding van deze school is nodig wegens toene ming van het aantal leerlingen. Daar uitbreiding van het schoolgebouw aan het Levendaal niet mogelijk is en het bovendien aanbeveling verdient alle klassen van de school voor uitge breid lager onderwijs in hetzelfde gebouw bijeen te houden, ligt het in het voornemen drie lokalen van de school voor gewoon lager onderwijs aan het Leven da al te bestemmen voor uitgebreid lager onderwijs. De bouw van de gevraagde lokalen is nog afhankelijk van de door het Rijk af te geven urgentie verklaring. De financiële consequenties zullen nog móeten worden geregeld. Aangezien deze aanvrage voldoet aan de wettelijke voorschriften en door inwilliging arvan de normale eisen aan het geven van lager onder wijs te stellen, niet zullen worden overschreden, geen B. en W. de raad Mieaje Mui& is ziek contactcentrum en bemiddelaar zijn. geen handelaar. De verkeersbond be-iin overeenstemming met het advies oogt geen winst. De komende beurs van de Commissie voor het Onder aan 18 tot en met 21 Mei in de wys, in overweging medewerking te Houtrusthallen) is een proefbeurs. verlenen. Zeven arrestaties j De macht in de staat en de macht in de partij worden volgens het nieu- Iwe statuut geheel gescheiden. Walter Ulbricht, secretaris generaal van dé communistische partij, zal de opper- De Oostduitsers hebben al spoedig jste macht daarin bekleden. Soortge- Demonstratie van „onafhankelijkheid gebruik gemaakt van de hun on langs door de Russen verleende „onafhankelijkheid". Op het congres van de Oostduitse communistische partij is nl. gisteren met algemene stemmen besloten, dat de partij ge heel op Russische leest zal worden geschoeid. Wilhelm Pieck en Otto Grotewohl, president en premier van de Oostduitse republiek, zullen niet langer partijvoorzitters zijn. De H. Congregatie de Propaganda Fide volgt met bezorgdheid dc toe stand, die in Indonesië ontstaan is door de weigering van de regering nan buitenlandse missionarissen een visum voor de Republiek te verle nen. Sinds September van het vorige jaar is geen verblijfsvergunning meer verleend, zodat op dit ogenblik 137 missionarissen, meest Nederlanders, werkeloos wachten op toelating. Door deze houding wordt het tekort aan missionarissen met de dag groter en dreigt een acuut tekort.' De afwijzende houding van de In donesische regering wordt in bevoeg de kringen van het Vaticaan gezien als een uitvloeisel van de gespannen verhouding tussen Nederland en In donesië. Men wijst in genoemde krin gen op het feit, dat de regering van Indonesië thans een zeer actieve an ti-Nederlandse campagne voert. In derdaad heeft zij er de Nederlanders van beschuldigd de organisatoren en leiders van verzet en opstandsbewe gingen te zijn geweest. Verwacht wordt, dat 35 geai'rest eerde Neder landers binnenkort te Djakarta en te Bandoeng terecht zullen staan. Er wordt evenwel bij opgemerkt, dat al deze gearresteerden leken zijn. lijke besluiten zijn sedert de dood van Stalin zowel in de Sovjet-Unie als in andere Oosteuropese staten ge nomen, zodat een „onafhankelijk" Oost-Duitsland niet achterwege kon blijven. Het nieuwe statuut ruimt veel plaats in aan de partijdiscipline en geeft een lijst van straffen, waaraan leden, die hun plicht verzaken, zich blootstellen. Dc vier „hurgelijke" partijen, die tot dusver de illusie van politieke vrijheid moesten helpen be waren, zijn thans geheel naar de ach tergrond verdrongen. Zij hebben de suprematie van- de communistische partij in het gehele staatsbestel reeds onderschreven. Een wandeling door de landen van Europa is geen onverdeeld genoegen. Weliswaar maakt men kennis met zeer verschillende uitingen van be schaving, hetgeen ontwikkelend en afwisselend is, maar een al te grote verscheidenheid van nationale ge rechten schijnt zelfs door een Hol landse maag moeilijk te worden ver dragen. Anton Hansen, de 24-jarige Amsterdammer, die op 1 Maart j.l. is vertrokken naar Australië en zijn toekomstig vaderland al wandelend en liftend hoopt te bereiken, heeft dat ondervonden. Hij ligt nl. ziek in An kara, de Turkse hoofdstad, met een ingewandsaandoening, welke hij toe schrijft aan de grote vorscheiden- heid van voedsel, welke hij in de di verse landen heeft genoten. Hij heeft zich nu onder behandeling moeten stellen van een internist, doch hoopt over enige dagen weer verder te kun. nen trekken. Zoals wij gisteren reeds berichtten heeft de hoofdstedelijke P.T.T.-re- cherche eind vorige week vier post beambten in arrest gesteld, verdacht van postdiefstallen. Het aantal arrestanten is thans aangegroeid tot 7 personen, onder wie zich een dame en een winkelbe diende bevinden, die de postmensen behulpzaam waren. Verdwenen. De onregelmatigheden hebben zich hoofdzakelijk voorgedaan op de post- wisselafdeling. Reeds geruime tijd ontving de P.T.T. klachten over zoek geraakte postwissels. Een nauwgezet onderzoek bracht, aan het licht, dat steeds die postwissels verdwenen, die na de eerste postbestelling wegens af wezigheid van de geadresseerde weer op het centrale postbureau terugkwa men. Een van de ambtenaren gaf deze wissels door aan de vrouw en de winkelbediende, die de waardepapie- BrusselRotterdam Drie maal dagelijks per helicopter Met ingang van 11 April a.s. treedt de zomerdienstregeling in werking voor alle luchtlijnen die onderhouden worden door de Belgische Lucht vaartmaatschappij SABENA. De helicoptèrediensten van Rotterdam via Antwerpen naar Brussel blijven nog wel beperkt tot 3 diensten per dag uitgezonderd des Zondags doch de respectievelijke vertrektij den kunnen thans verder uiteenlig- gen met het oog op de langere dagen De ochtenddienst zal daarom gevlo gen worden om 9.05 uur, de middag- dienst om 14.50 uur en de avonddienst om 18.00 uur. De aankomsttijden in Brussel zijn 10.15, 16.00 en 19.10 uur. JUIN BERISPT De Noordatlantische Raad heeft vandaag een resolutie gepubliceerd, die een berisping inhoudt van maar schalk Juin wegens diens verkla ringen over het Europese leger. Naar verluidt bespreken de Fran se ministers thans een hoogst ge heim memorandum, dat Frankrijk het laatste weekeinde van Amerika heeft ontvangen. Het memorandum zou handelen over het verlenen van meer hulp aan Frankrijk ten behoeve van de strijd in Indo-China. Volgens „Paris Presse" zou Ame rika voorgesteld hebben Amerikaan se vliegtuigen, die van Amerikaan se bases af zouden opereren, recht streeks aan de strijd in Indo-China te doen deelnemen. Andere „bezigheden". Drie andere postbeambten waren eveneens in het complot betrokken en deelden in de winst. Voorts hiel den deze drie ambtenaren zich nog bezig met diefstal van postpakketjes. Na de arrestatie van de vier boven genoemde postmensen bleek uit de verhoren, dat nog een vijfde man zijn medewerking verleende; ook hij is gisteren gearresteerd. De postrecherche houdt rekening met de mogelijkheid, dat nog meer dere personen in deze kwestie be trokken zijn en zet haar onderzoek voort. den te bevorderen, dat de Gemeente Leiden in de naaste toekomst van het onderhoud van de brug zou worden ontlast. Het College heeft zich daar op bereid verklaard de verlening van een bijdrage uit de gemeentekas op deze basis te bevorderen. Sedertdien heeft de Provinciale Waterstaat de plannen voor de verbetering van de brug uitgewerkt. De geraamde kos ten bleken uiteindelijk te zijn geste gen tot pl,m. 19.000,in verband waarmede is verzocht de bijdrage der Gemeente Leiden op 2/3 gedeelte van dit bedrag te bepalen. B. en W. hebben geen vrijheid kun nen vinden om de bovenomschreven transactie op laatstgenoemde basis te bevorderen. Na een bespreking met een der leden van Gedeputeerde Staten is in tussen overeenstemming bereikt op de oorspronkelijke voet, zodat de bij drage van Leiden in de gestegen kos ten van verbetering beperkt blijft tot het oorspronkelijk geraamde bedrag, nl. het tweederde gedeelte van ƒ10.000,—, is ƒ6.667,—. Het denk beeld om de onderhoudsplicht over te dragen komt B. en W. aantrekke lijk voor. De Gemeente Warmond zal deze verplichting overnemen; als dan zullen de brug en de Herenweg op het tertiaire wegenplan worden geplaatst, waardoor de Gemeente Warmond een uitkering zal ontvan gen ingevolge de Verdelingsverorde ning tertiaire wegen. De Gemeente Leiden komt voor deze uitkering niet in aanmerking, daar voor een brug (zonder weg) geen vergoeding wordt gegeven'. VOORSTEL INZAKE VRIJAF OP 5 MEI VAN HET GEMEENTEPERSONEEL. In de vergadering van 22 Maart j.!. diende de heer E. Meester een voor stel in inzake het verlenen van vrij van dienst aan het gemeentepersoneel op 5 Mei a.s. Ingevolge het door de raad vast gestelde Ambtenarenreglement 1934 worden feestdagen, andere dan de ge- biuikelijke, in elk bijzonder geval door het College aangewezen, in ver band waarmede een verzoek aan het College om de vijfde Mei als een feestdag aan te wijzen juist zou zijn geweest. Wat de zaak zelve betreft, op 'het tijdstip van de indiening van het voorstel hadden B. en W. hun stand punt nog niet definitief bepaald. Enerzijds aarzelden zij met betrek king tot het vieren van een nationale feestdag een andere gedragslijn te volgen dan die van de regering, an derzijds waren zij van oordeel, dat de bevrijding, na vijf lange en bange jaren van Dezetting, toch zulk een ge wichtige gebeurtenis in de geschiede nis van ons land is, dat een herden king van de dag der bevrijding zeer zeker op haar plaats is. Nu intussen is gebleken, dat veer schillende middel-grote gemeenten haar personeel op die dag geheel of gedeeltelijk vrijaf geven, hebben B. en W. besloten om de vijfde Mei, overeenkomstig hun handelwijze in Miesje Muis heeft mazeltjes, nu brengt moeder Muis Miesje met een wagentje naar het ziekenhuis. Honderd kleine zieke muizen liggen daar in bed en ze hebben er voor Miesje één bed bijgezet. Witte muizen zijn daar zusters, dokters zijn er grijs; deftige mét grote snorren, heel dik en heel wijs. Eén kijkt naar de mazeltjes, dan knikt hij en zegt: „doe maar kalmpes, kalmpjes aan, alles komt terecht" 's Middags komen Miesje's vriendje bij haar op bezoek. Zwoerdjes brengen ze en kruimels, korstjes, kaas en koek. En van al die goede zorgen komt die Miesje Muis dik en zonder mazeltjes vast en wel gauw weer thuis. MIES BOUHUYS. vorige jaren, met ingang van 13 uui als een feestdag aan te wijzen. ONTEIGENINGSPLAN LEIDEN— WEDEROPBOUWPLAN In de zitting van 1 September 1952 heeft de raad besloten tot onteige ning krachtens artikel 10 van de We- deropbouwwet, ten name van de ge meente Leiden, van de onroerende goederen, gelegen aan de Morssingel, tussen de Heinsiusstraat en de Pest huislaan, en aan de Stationsweg, zulks teneinde uitvoering te kunnen geven aan het Wederopbouwplan der gemeente Leiden-Stationsplein en omgeving, waarin deze onroerende goederen zijn begrepen. Het besluit heeft de goedkeuring van de Minis ter van Wederopbouw en Volkshuis vesting verkregen. Door B. en W. zijn met de daarbij betrokken eigenaren onderhandelin gen gevoerd, welke er toe hebben ge leid, dat ten aanzien van enkele per celen overeensteming is bereikt. Ten lanzien van de overige in het ont eigeningsplan begrepen onroerende goederen zijn de onderhandelingen nog niet beëindigd. Ingevolge art. 10. lid 10, der We- deropbouwwet vervalt het besluit tot onteigening, voorzover degene, te wiens name onteigend wordt, niet binnen een jaar na de dagtekening van de beslissing, waarbij het ont- eigeningsbesluit is goedgekeurd (dat is in casu vóór 26 Mei 1954), de eigen dom bij minnelijke overeenkomst heeft verkregen of de eigenaren, in het onteigeningsbesluit aangegeven, voor de arrondissements-rechtbank, binnen wier rechtsgebied de goederen gelegen zijn, heeft doen dagvaarden. Vermits niet de algehele zekerheid bestaat, dat met alle eigenaren over eenstemming wordt bereikt, verdient het, volgens het terzake ingewonnen rechtskundige advies, aanbeveling tot het instellen van de nodige onteige ningsprocedures te besluiten. NOORDWIJKERHOUT De film „Het Leven van Jesus" Dank zij de medewerking van het be stuur der Psych. Inrichting „St. Ba- vo" hebben de afdelingsbesturen van de Kath. Bond van Overheidsperso neel en de R.K. Bond van Zieken- verplegenden hun leden en een aan tal genodigden een heel bijzondere filmvoorstelling kunnen bieden n.l. een voorstelling van de film „Het Leven van Jesus". De maker van deze film n.l. Marcel Gibaud heeft geen gebruik gemaakt van filmspe lers om het leven van Jezus uit te beelden, maar heeft zijn film opge bouwd uit de schoonste werken, welke de Westerse schilderkunst in de loop der eeuwen heeft voortge bracht. Vanaf de boodschap van de Engel Gabriël aan Maria tot aan de Jezus' Leven,zoals dit in beeld is gebracht dcor schilders als Grüne- wald, Holbein, Da Vinci, Rembrandt Rubens, de gebrs. v. Eyck, Breughel, El Greco, Jeroen Bosch, Velasques, e.a. De expressieve, maar zich nim mer opdringende muziek en het hel dere commentaar, voortreffelijk ge sproken door Henk Schaer, droegen het hunne er toe bij om het geheel buitengewoon indrukwekkend te maken. In een voorfilm werden ook nog werken van grote meesters af zonderlijk vertoond. De gemeenteraad van Leiden, ver gadert op Maandag 12 April a.s. om twee uur. De agenda vermeldt o.a.: Benoeming van een hoofdonder wijzer, belast met de leiding van het onderwijs aan spraakgebrekkige kin deren. In de vacature-J. W. Oost veen wordt voorgesteld de heer W. J. J. M. van Noort. Praeadvies op hét verzoek van het bestuur van het gesticht „De Voor zienigheid" om medewerking tot uit breiding van de Finse school voor gewoon lager onderwijs aan de Lo rentzkade no. 16a. Voorstel tot het in eigendom over dragen van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Asserstraat, aan de Gereformeerde Schoolvereniging, ten behoeve van de uitbreiding van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Asserstraat met zeven leslo kalen, groot 1400 m2. Voorstel inzake het verlenen van een voorschot op de vergoeding, be doeld bij de artikelen 101 en lOlbis der Lager Onderwijswet 1920, aan de besturen van de bijzondere lagere scholen. Voorstel inzake het verlenen van Om hondsdolheid in ons land te voorkomen wil minister Mansholt de invoer van honden en katten verbie den, behalve in gevallen waarin vol doende waarborgen bestaan dat het dier vrij van de ziekte is. De Hoogovens zullen in de ko mende vijf en twintig jaar gas gaan leveren aan de hoofdstad als aanvul ling op de eigen productie van de Amsterdamse gasfabrieken. .slechts de helft thuis Doordat, evenals met Kerstmis, de helft van de parate troepen met Pa sen in de kazernes blijft, rust op Ka tholiek Thuisfront de ereplicht dc Aalmoezeniers zoveel mogelijk te helpen om voor de militairen toch nog een stemmingsvolle Paas- en Goede Weekviering mogelijk te ma ken. Katholiek Thuisfront stelt aan de Aalmoezeniers boekjes, kaarsen, Paas kaarsen en andere hulpmiddelen ter beschikking voor de viering van het Paasvigilie. Bijzondere aandacht zal besteed worden aan de Paascom munie, die in vele kazernes op Witte Donderdag zal worden gevierd. De plechtigheden worden vooraf' gegaan door meditaties, lijdensover wegingen en Passieavonden. Op Dinsdag in de Goede Week zal de K.R.O. een gedeelte Van zulk een viering uitzenden. Een en ander 'brengt aanzienlijke kos ten mee, vooral omdat naast de ker kelijke viering het nachtelijke Paas vigilie na afloop enige Paasvreugde op meer profane wijze vraagt. Daarom doet Katholiek Thuisfront een beroep op alle katholieken een Paasei, in de vorm van een kleine giro-overschrijving op nummer 52.00.00 van Katholiek Thuisfront te Den Haag toe te zenden. De vreugde van het hóógste kerkc- ljjk feest is een klein offer onzerzijds wel waard. een voorschot op de vergoeding in de kosten van exploitatie en in de kosten van beloning van vakonder wijzers der bijzondere scholen voor buitengewoon lager onderwijs. Praeadvies op het verzoek van het Bestuur van de Cursus voor Maat schappelijk Werk te Vught, om toe kenning van subsidie voor het jaar 1954. Voorgesteld wordt de subsidie niet te verlenen, omdat de cursus ook geen Rijkssubsidie ontvangt. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van straat- en plantsoenaanleg op terrei nen, gelegen tussen de Burggraven- laan en de door te trekken Van Vol- lenhovekade ten noord-oosten van de Asserstraat. Kosten ƒ323.000.—. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het bouwrijp maken van een terrein in „Leiden-Zuid-west", voor de aan leg van een speelweide en van een gemeentelijk stamriool aldaar. Kosten 964.000.—. Voorstel inzake het verlenen van een bijdrage in de kosten van verbe tering van de Warmonderhekbrug en het overdragen van de verplichting tot onderhoud van de brug aan de gemeente Warmond. Voorstel inzake het instellen van onteigeningsprocedures ten aanzien van onroerende goederen, gelegen in het Wederopbouwplan der gemeente Leiden-Stationsplein en omgeving. Voorstel inzake het aankopen van de percelen Langegracht no. 186 en no. 234234a, resp. voor f 3.250.en 3.750.—. Voorstel tot het verpachten van de buffetten van de Stadsgehoorzaal tot 30 April 1954 aan de heer W. F. van Ingen Schenau Jr. voor ƒ4.200. Voorstel tot het wijzigen van de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1954 en de begroting voor dat dienstjaar van de dienst van Ge meentewerken. Voorstel om te bepalen, dat de ge meente Leiden zich garant stelt voor de aan het personeel van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij ge dane pensioentoezeggingen terzake van de vóór 2 December 1938 bij die Maatschappij doorgebrachte dienst jaren. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, houdende wijziging van die, regelende gevallen, waarin, en de voorwaarden, waaronder door of vanwege de gemeente Leiden in dienstneming op arbeidsovereen komst naar bürgerlijk recht kan plaats hebben. Voorstel van»het raadslid, de heer E. Meester, inzake het verlenen van vrij van dienst aan het gemeenteper smoel op 5 Mei des namiddags.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2