Tweede Kamer aanvaardt wijziging buitengewoon pensioen F» U ROL Tweede „grensgevecht bij Venlo Hitiers auto op de |aarbeurs De eertijds jongste burgemeester van Nederland ging naar Canada Goudse moordenaar hoort weer twintig jaren tegen zich eisen De Amsterdamse Justitie ontving berisping van minister Donker Duivendrechtse dames maakten zich meester van de Melkweg In 12 jaar f45.000 verduisterd ZATERDAG 3 APRIL 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Dc Tweede Kamer heeft gister middag z.h.st. het wetsontwerp tot wijziging van de Wet Buitengewoon Pensioen 19401945 aanvaard. De minister van Maatsohappelyk Werk, de heer Van Thiel, sprak een woord van dank aan het adres van de Stichting 19401945 en van de Buitengewone Pensioenraad, tussen welke instellingen een goede samen werking gegïoeid is. De minister vond het niet juist, dat in een adres van de Federatieve Raad van het Voormalig Verzet gesproken wordt over het steun- en verzorgingsele ment, dat uit de wet zou moeten verdwijnen. De verzorgingsgedachte, die in deze wet ligt, moet niet als minderwaardig worden gezien. De wet geeft recht op handhaving van het sociaal niveau, waarop de betrokkenen vroeger leefden. Deze gTondslag zou niet gehandhaafd kun nen worden als de aftrekregeling voor eigen inkomsten geheel zou ver vallen. De minister wilde deze rege ling dan ook handhaven. Hy deelde nog mede, dat er per 1 Maart j.l. nog 2414 pensioen-aan vragen afgedaan moesten worden. Daarvan zijn er duizend te laat in gediend. Deze worden genomen wan neer de wijziging van de wet tot stand gekomen is, aangezien deze wijziging ook inhoudt een verlenging van de termijn, die voor het indie nen van aanvragen gesteld is. Visserij De Kamer behandelde daarna de wyziging van de Visserijwet, die o.m. inhoudt de instelling van een Kamer voor de visserij, die tot taak zal hebben het doelmatig bevissen van de binnenwateren door beroeps- en sportvissers te bevorderen en rede lijke verdeling van het visrecht te bewerkstelligen. Het wetsontwerp heeft sinds de indiening belangrijke veranderingen ondergaan, waardoor vele bezwaren tegen de nieuwe be palingen zijn weggenomen. Minister Mansholt zeide, de pacht- dwang aanvankelijk noodzakelijk ge acht te hebben, maar tijdens het Bij opening Keukenhof Haarlem steekt zijn licht op bij Frans Hals Ter gelegenheid van de opening van de „Keukenhof" en het bollen- seizoen is Haarlem des avonds op diverse punten in de stad verlicht. De officiële ontsteking geschiedde gisteravond omstreeks half tien. In het Frans Halsmuseum waren velen bijeengekomen, die met belang stelling. de eerste vertoning hebben bijgewoond van de kleurenstrip van de schuttersstukken van Frans Hals, vervaardigd door Polygoon-Profilti. Behalve de gehele stukken zijn vele fragmenten opgenomen. Een toelichting, gegeven door de direc teur van het museum, de heer H. P. Baard, is op een geluidsband op genomen. Indien de strips elders en vooral in het buitenland worden vertoond, aldus spreker, wordt goe de propaganda gemaakt voor het mu seum en Haarlem. Tot half Mei is het museum ook des avonds geopend; een aantal werken van Frans Hals zal dan verlicht zijn. Het ligt ini de bedoeling in die periode de filmstrips enige malen te verto nen. Burgemeester mr. P. O. F. M. Cre. mers stak vervolgens een kaars in een antieke lantaarn aan en begaf zich toen naar de binnenplaats van het museum dat daarna werd ver licht. Op datzelfde moment werd de verlichting van historische gebou wen in de stad ontstoken. overleg met de Kamercommissie aan het twijfelen te zyn gegaan. Hij meende, dat ook nu nog een zeer aanzienlijke verbetering van de be staande toestand bereikt is. Enkele amendementen van de heer v. d. Ploeg inzake de benoeming van leden van de Kamer voor de Visserij nam de minister over. Ook verklaar de hij zich bereid de naam vap de Kamer te wijzigen in: „Kamer voor de Binnenvisserij". De minister zegde toe met zijn ambtgenoot van Verkeer en Water staat overleg te ziullen plegen over maatregelen om de watervervuiling tegen te gaan. Het wetsontwerp werd z.h.st. aan genomen. Huidgenezingl Huldxulverheid- Huidgezondheid (Advertentie) 1 verschenen. Raadsman verliet na geschil de rechtbank Na een heftig meningsverschil over de gepastheid van een vraag van de officier van justitie aan een van de getuige, heeft dc verdediger zich ge noodzaakt gezien, de zitting van de Utrechtse rechtbank te verlaten. Verdacht van het toebrengen van zwaarletsel stond de 43-jarige chauf feur De L. terecht. Op 9 Jan. heeft de L. door onbe heerst rijden een bromfietser gegre pen en zwaar gewond. Nadat ver schillende getuigen a charge gehoord waren, vertelde een getuige déchar ge dat hoewel hij goed had opgelet, toen hij naast de L. in de cabine zat de bromfietser niet gezien had. „Was er niemand of zag u nie mand?" vroeg de officier van justi tie hierop. Over de gepastheid van deze vraag ontstond zo'n groot meningsverschil dat de president de verdediger het zwijgen op moest leggen. Deze ver liet daarop de rechtszaal, terwijl de zitting werd voortgezet. De zaak moest echter voor onbepaalde tijd aangehouden worden omdat een van opgeroepen getuigen niet was Politie greep in Giseren is het bij Venlo opnieuw tot een grensincident gekomen in verband met de kwestie van de trac- taatgronden. pacht aan enkele ingezetenen. Op formele gronden werd deze verkoop vorig jaar door de raad voor rechts herstel nietig verklaard. S. eiste zijn grond terug, maar de gemeente Ber gen ging in beroep, ook al wegens het feit, dat met overheidsgeld voor De Duitser Johan Schabrucken is ettelijke duizenden guldens cultuur- gistermorgen op het land te Siefcen- i technische verbeteringen zijn uitge- gewald, dat vroeger zijn eigendom j voerd. Dit beroep is omstreeks Kerst- dom was, gewapend met een riek verschenen en heeft onder bedrei ging een daarop werkende knecht van een Nederlands pachter ver jaagd. Deze laatste heeft zijn werkgever gewaarschuwd, die de politie van een en ander in kennis stelde. Later is de landbouwer zelf naar zijn land gegaan, terwijl politiemannen zich in de nabijheid in hinderlaag legden. Opnieuw verscheen S. na enige tijd. Het kwam tot een woordenwisseling en een handgemeen tussen beide mannen. De politfe greep echter spoedig in en maakte proces-verbaal op tegen de Duitser. Het betrokken land was na de oorlog door het Nederlands Be heersinstituut als onteigend vijande lijk vermogen aan de gemeente Bergen verkocht. Die heeft het ver- DAAR TRAPTE NIEMAND IN! Het kleine Holland Dat lag er nu wel zo duiraendik bovenop, dat moest een 1 April-mop zijn: Hitiers kogelvrije auto, die in 1945 door een Franse generaal in be slaggenomen werd, zou tentoonge steld worden op de jaarbeurs! Nee, daar liep niemand in en het baarde dan ook geen enkele verba zing, toen de auto Donderdag j.l. niet in Utrecht arriveerde. Ondertussen zaten enkele mensen in Nederland in zak en as, want zij wisten dat het heus geen Aprilgrap v;as en zij braken zich het hoofd, waar die auto nu toch in hemels naam gebleven kon zijn; en het ver velende was, dat zy geen enkele in stantie te hulp konden roepen bij de opsporingswerkzaamhedén, want een ieder glimlachte en besloot er niet in te lopen! 2 April Op 2 April maakt men geen grapjes meer en toen de Fransman Diom- gare maar door bleef jammeren over de vermiste auto van Hitier, kwamen allerlei diensten te hulp snellen. De wegenwacht speurde naarstig en de politie keek eens uit, maar al les dreigde toch tevergeefs te zijn, totdat gistermiddag om 2 uur de or ganisatie, die de waardevolle auto van het Franse museum te leen had gekregen, kon melden, dat de wagen terecht was. Merkwaardig De chauffeur van de oplegger, die de auto vervoerde, had de begelei der, die in een personenauto volgde, verkeerd begrepen en nadat hij Utrecht voorbij gestoven was, toerde hij door Amsterdam en begreep van het gehele geval niets meer. De Fran- ir.is in behandeling genomen, maar Se chauffeur had kennelijk een te de uitspraak is nog steeds niet ge volgd. Wel is bepaald, dat hangende dit beroep de Nederlandse pachters in het volledig genot van hun rech ten zouden blijven. uitgebreid idee over de kleinheid van Nederland, want hij scheen min of meer verbaasd, dat hij in Amster dam zijn opdrachtgever niet tegenge komen was, die op dat tijdstip han- WEDEROM VEROORDELING VOOR OVERTREDING ZONDAGSWET Voor de Maastrichtse kantonrechter is Vrijdagochtend op kerte termijn behandeld een overtreding van de Zondagswet, die j.l. Zondag is be gaan. Zoals bekend werd toen een optocht geformeerd ter gelegenheid van het 40-jarig priesterjubileum van een der pastoors in Maastricht. Vier kerkmeesters van de St. Jo zefparochie stonden nu terecht om dat zij deze optocht hadden georgani seerd. De ambtenaar van het Open baar Ministerie was van oordeel, dat het hier een optoch gold zonder gods dienstig karakter. Hij eiste tegen elk van de verdachten een boete van zes gulden of twee dagen, teneinde de verdachten in de gelegenheid te stellen hoger beroep aan te tekenen. De kantonrechter verklaarde, schrif telijk vonnis te zullen wijzen over acht dagen. Het misdrijf te Oud Beyerland De 31-jarige opzichter uit Gefuda, die verdacht wordt in April 1952 zijn vrouw, die tijdelijk ziek bij haar ouders te Oud-Beyerland vertoefde, door het herhaaldelijk toedienen van arsenicum om het leven te hebben ge bracht, heeft gisteren voor de Dordt- se rechtbank in tweede instantie 20 jaar gevangensstraf horen eisen. In September van het vorig jaar eiste de rechtbank eenzelfde straf, maur de president achtte enkele pun ten niet geheel duidelijk en beval een hernieuwd onderzoek. Het bleek namelijk, dat de drogist, waar het vergif- gekocht was, zich niet meer precies de data kon herinneren, ter wijl verdachte verklaarde, dat hij het vergif gekocht had om een hond te doden. De officier had in September geen levenslang willen eisen, omdat hij meende te moeten concluderen, dat verdachte tijdens zijn daad niet ge heel toerekeningsvatbaar geacht moest worden. Bewezen. De verdediger meende echter aan de schuld van verdachte te moeten twijfelen, door enkele zwakke pun ten van de bewijsvoering aan te voe ren, doch daar de vrouw steeds de ziekteverschijnselen kreeg eerst na drie keer diende verdachte de Meer Nederlanders, dan in Nederland! De man, die in 1945 met 26 jaar de jongste burgemeester van Nederland was, is gisteravond als eerste burge meester uit ons land geëmigreerd. Met zijn vrouw en vier zoontjes is de thans 35-jarige burgemeester J. Hecrsink van het 4300 inwoners tel lende Gelderse plaatsje Steenderen met een emigrantenvliegtuig van Schiphol vertrokken naar de Ca nadese stad Hamilton, waar zich on der de 250.000 inwoners meer Neder landers bevinden dan in zijn vroegere dorp, nJ. 5.000. Canada is voor hem geen onbekend land meer. In September j.l. kwam hij met zijn gezin uit dit land terug, nadat hij er twee jaar verlof had doorgebracht. In die tijd aanvaardde hij een functie als directeur van de emigratie, die hem werd aangeboden door de Canadese Hervormde Kerk. Waar de dominees van deze kerk het geestelijk welzijn van de nieuwe emi granten behartigen, daar vulde de neer Heersink dit aani met sociale en maatschappelijke arbeid. Hij hielp pas aangekomen emigranten met raad en daad en stichtte met vrijwilligers in 35 andere plaatsen van Canada soort gelijke centra. Met lede ogen zag de kerk hem in September naar zijn va derland terugkeren. Opgetogen. Maar burgemeester Heersink dien de zfjn ontslag in en keert thans te rug naar het land, waar hij zoveel goed werk kan verrichten. Zijn vrouw en kinderen zijn oi w Straks zullen ze terugkeren "in I zelfde huis, waarin ze al twee jaar hebben gewoond. Daar staan nog alle meubelen, die ze reeds twee jaar ge leden mee hebben genomen. Nu heb ben ze ook de overige meubelen en het huisraad verzonden. Welkom. Hoezeer dc familie Heersink in Ca nada al in de belangstelling staat moge blijken uit het feit, dat enkele camera-operateurs van de Canadian Broad Casting Corporation speciaal naar ons land zijn gekomen om het vertrek van de familie op de film band vast te leggen. Deze film zal straks in Canada op de televisiescher men te zien zijn. Donderdag hebben de Canadezen in Steenderen het af scheid van de burgemeester van het personeel in het gemeentehuis op genomen. Gisteravond werd gemaks halve (het was toen nog licht) om zes uur het instappen in het vlieg- tuie, dat eerst drie uur later vertrok, in scène gezet. Een 25-tal vrienden en kennissen, onder wie de burgemeester van Hil versum, J. J. G. Boot, en de loco burgemeester van Steenderen, de heer G. J. Massink, was per auto naar Schiphol gekomen om de heer en mevrouw Heersink en hun 4 zoon tjes uitgeleide te doen. DIAMANTEN BRUILOFT. Vandaag is het echtpaar G. Lauf— C. Janssen te Siebensgewald zestig jaar gehuwd. De diamanten bruiloft wordt echter pas op 21 April ge vierd. van der Star en Th. W. Nederstigt; en genieten nog een goede gezond heid. Op het feest worden 120 gasten verwacht. Vaccinatie gewenst Varkensstapel nogsteeds door pest bedreigd Naar aanleiding van de uitbreiding van de varkenspest in ons land, die de laatste weken is geconstateerd, acht de directeur van de veeartsenij- kundige dienst het raadzaam, dat de varkenshouders alles in het werk stellen om besmetting van hun be drijf te voorkomen -en de weerstand van hun varkensstapel te verhogen. De smetstof is reeds in uiterst ge ringe hoeveelheid in staat de ziekte op de bedrijven te doen uitbreken. Besmetting kan o.a. worden voor komen door aankoop op markten te vermijden, maar aankopen zelf, of door tussenkomst van een betrouw bare handelaar, te doen uit gezonde 'bedrijven. Door zijn varkens door een dieren arts te laten vaccineren verhoogt men de weerstand van zijn varkens stapel. Men kope voorts slechts var kens, welke minstens drie weken en en hoogstens zes maanden geleden tegen varkenspest zijn geënt. Bij zeer jonge dieren is een tweede en ting na ontvangst zeer aan te beve len. Na aankoop of enting dient men de dieren de eerste dagen matig te voeren en steeds plotselinge over gangen in de voeding te vermyden. Tenslotte kan men aan de bestrij ding van de ziekte meehelpen, door by twijfel omtrent de aard van ziekteverschijnselen, welke waarge nomen worden, t stond de dieren arts te raadplegen, omdat tijdig maatregelen kunnen genomen wor den, welke de wet eist ter beteuge ling van smetstofverspreiding. vrouw een dodelyke dosis toe na een bezoek van haar echtgenoot, achtte de officier de schuld onomsto- telyk vast staan. De officier zag dan ook geen re den. om zijn els te veranderen en vroeg wederom 20 jaren gevangenis straf. De rechtbank zal over 14 da gen uitspraak doen. NIEUWE MIJNENVEGERS De nieuwe mijnenvegers van de Koninklyke marine, Bolsward en Borne, onder commando van resp. ltz. II A. L. van der Cingel en ltz. II T. H. de Meester, zullen 7 April uit Norfolk (Virginia) vertrekken met bestemming Den Helder. Deze mijnenvegers zyn de vierde en de vijfde van een serie kustmy- nenvegers, die ons land van Ameri ka, overeenkomstig het programma voor wederzijdse militaire bystand, ontvangt. den wringend in Utrecht op de auto stond te wachten. De auto was bedoeld geweest als attractie op de Jaarbeurs, maar daar schijnt men meer belangstelling voor toekomstmogelijkheden te hebben, dan voor historie; hoe het zij, er was geen plaats op de Jaarbeurs en daar om gaat de auto van Hitier nu naar Amsterdam, waar hij tot Pasen in een tentoonstellingshal te bewonde ren zal zyn. PAARD SLOEG OP IIOL Donderdagmiddag botste te Beek bergen een slippende personenaiuto tegen een met paard bespannen wa gen van de landbouwer C. de B. uit Apeldoorn. Het paard sloeg op hol en kwam even later te vallen, waarby het een pees scheurde. Op advies van een dierenarts is het paard afgemaakt. STANDBEELD VAN MGR. POELS TE HEERLEN. Op Tweede Pinksterdag 7 Juni, zal op het Emmaplein te Heerlen een door de beeldhouwer W. van Hoorn te Amsterdam vervaardigd stand beeld van mgr. dr. H. A. Poels wor den onthuld. Deze plechtigheid ge schiedt volgens het programma van een bondsdag, welke de Limburgse „Credo Pugnoclubs de kerngroe pen van de K.A.B. Limburg dan in Heerlen houden. Met deze bonds dag wordt ook het gouden bestaans- feest van „Credo Pugno" gevierd. DIAMANTEN KLOOSTERFEEST In. het pensionaat Mariënbosch te Nymegen heeft gisteren zuster Mar guerite haar diamanten kloosterfeest gevierd. Zuster Marguerite (mej. Bonke) werd in 1870 te Rotterdam geboren uit een doktersgezin. Zy gaf vele Jaren onderwijs in muziek op de pensionaten te Kuilenburg, Millingen by Nymegen en op Mariënbosch bij Nymegen. De 83-jarige zuster is de laatste jaren rustende. Het verdwenen Joodse meisje Geen onwaarheden meer De officier van justitie aan de Am sterdamse rechtbank, mr. Den Hol lander, die de laatste weken wel zeer sterk de aandacht op zich gevestigd heeft door zijn merkwaardige handel wijze tydens het onderzoek naar het verdwenen Joodse meisje, Anneke Beekman, heeft gisteren van de mi nister van justitie, mr. Donker, tij dens een persoonlijk onderhoud een ernstige berisping gekregen over de onjuiste verklaringen, die hij in deze kwestie aan de openbaarheid heeft prijsgegeven. De minister berispte mr. Den Hol lander voor zijn verklaring na de ar restatie van mevr. LangendijkVan Moorst. De officier had toen ver klaard. dat hij niet op de hoogte was met een arrestatie en sommigen kr.e- gen toen de indruk, dat de minister persoonlyk een bevel tot arrestatie zou hebben uitgevaardigd. Op dit tydstip greep de bewinds man in en beval onmiddellijk een juiste verklaring te verstrekken, het geen zoals men zich zal herinne ren ook geschied is. PRINSESSEN VIEREN SCHOOLFEEST MEE Vrydag is het Baarns Lyceum on der Koninklijke belangstelling begon nen met de viering van zijn zevende lustrum. De hoge belangstelling is te danken aan het feit, dat de prinses sen Beatrix en Irene als leerlingen van de dépendance van dit lyceum deelnemen aan de feestviering. Prin ses Beatrix bevond zich tydens de sportwedstrijden onder de enthou siaste toeschouwers. Prinses Irene speelde mee in het handbal-elftal van de tweede klas. Zaterdagavond zul len de twee prinsessen, wellicht ver gezeld van hun Koninklyke ouders, de toneelvoorstelling by wonen waar in leerlingen en leraren het spel De I kringloop van belangen opvoeren. Witte rouw „Vandaag echt geen melk nodig!" klonk het gisteren practisch huls aan huls In Duivendrechf en de verslagen melkhandelaren kwamen 's middags bijna met hun gehele voorraad-tegen- verborgen-tekorten weer thuis. Op het eerste gezicht zou men den ken, dat Duivendrecht een massale actie tegen sanering of iets derge lijks begonnen was en manhaftig poogde om met pilletjes zich te we ren tegen de meedogenloze vyanden die bij afwezigheid van de gbede melk het arme lichaam belagen, doch niets is minder waar. Maar uitgerekend op 1 April kreeg een grote melk-trailer vlak by Dui vendrecht een scheur in zijn tank en duizenden liters melk dreigden over de straat weg te zullen stromen. Herhaalde aanval afgeslagen Inbraak gestaakt door gebrek aan zuurstof Enige tot nu toe onbekenden heb ben een vergeefse aanval gedaan op de stalen brandkast van de coöpera tieve aankoopvereniging te Loenen (Gld.), Zy forceerden met een breekyzer de buitendeur en twee binnendeuren en beproefden vervolgens met een snijbrander hun krachten op de sta len brandkast, waarin zij een gat van ca. 10 centimeter lengte wisten te branden. Waarschijnlijk door gebrek aan brandstof hebben zy hun pogin gen moeten opgeven. De politie vond by onderzoek twee lege cylinders: een voor zuurstof en een voor acetleen. Bovendien hadden de inbrekers een dekzeil acht 'gela ten. Zowel de cylinders als het dek zeil bleken van diefstal afkomstig te zyn. Voorts ontbood de minister toen mr. Den Hollander en de procureur- generaal, mr. A. A. C. F. van Dulle- men, by zich. Na een privé-onderhoud liet de minister via zyn voorlichtingsdienst aan de pers mededelen, dat hij een absolute tegenstander was van het verstrekken van onjuiste berichten; hij had tydens het onderhoud aan de twee justitionele autoriteiten bevolen zich in de toekomst ven iedere on juiste berichtgeving te onthouden. Inbreker door echtpaar overmeesterd Toen een inwoonster van Bussum in de nacht van Donderdag op Vrij dag thuiskwam, vond zij in de kin derkamer een man die bezig was zijn schoenen uit te trekken. Toen de in sluiper zich ontdekt zag nam de man ijlings de vlucht. Op de trap wist de kranige vrouw hem echter nog een flinke duw te geven, waardoor de inbreker de rest van de afdaling ge deeltelijk oversloeg en voor de voe ten van de heer des huizes rolde, die gewekt was een eens polshoogte kwam nemen. De insluiper zette zijn vlucht v8ort, achtervolgd door het echtpaar, dat hem tenslotte wist te overmeesteren. Hierna werd de politie gewaarschuwd die de man kwam ophalen. Het bleek de 33-jarige los-werkman J. v. d. C. uit Amsterdam te zijn. Hij bekende in Bussum en Naarden een reeks an dere inbraken te hebben gepleegd. Hy verklaarde een aantal sieraden gestolen uit een villa aan de Obrecht- laan te Bussum, in de Bussemse Ha ven te hebben geworpen, omdat hij voor deze kostbaarheden geen heler wist te vinden. De sieraden zyn in middels opgevist. Gistermiddag is on de Dorpsweg te Rotterdam de 27-jarige politie-agent L. G. van Eiten uit de Maliestraat bekneld geraakt tussen een vracht auto en een autobus en zeer ernstig gewond. Er was even te voren een botsing geweest, waarby de bus be trokken was en de agent was bezig opmetingen te verrichten, toen de vrachtauto hem aanreed. Naar aan leiding van dit ongeval wordt de be stuurder van een blauwe Chevrolet- personenauto, die getuige moet zijn geweest, verzocht zidh te melden aan het politiebureau Charlois te Rotter dam. Toen had men de Duivendrechtse dames eens moeten zien rennen! Eerst dachten enkelen nog aan een Aprilmop, doch toen de meest door tastenden met emmers en teilen vol melk thuiskwamen, liep het gehele dorp uit. De melkhandel vond het maar een verdrietig gebeuren en ook de heren der schepping in Duivendrecht waren gisteravond nog maar matig te spre ken over het buitenkansje, want drie maal pap op één dag ontneemt zelfs de grootste liefhebber zyn enthou siasme. GELEGENHEIDSSTEMPEL VOOR ZOMERZEGELS 1954 Ter gelegenheid van de eerste dag van uitgifte van de zomerzegels 1954, op 1 Mei a.s., zullen by de postzegel handelaren eerste-dag-omslagen ver krijgbaar zijn. De op 1 Mei aan het loket van een postkantoor afgege ven eerste-dag-omslagen, uitsluitend gefrankeerd met een of meer zomer- zegels 1954, zullen van een afdruk van een speciaal stempel worden schudding, terwijl drie anderen een voorzien. gebroken arm hadden opgelopen. BUS GEKANTELD De autobus van De Twee Provin ciën, die om half tien Donderdag avond uit Gorinchem in de richting Sliedrecht vertrok ,is tussen Gorin chem cn Schelluinen vei-ongelukt. De wagen kwam by het uitwijken voor een tegenligger in de berm terecht, waardoor de chauffeur de macht over het stuur verloor. De grote bus kan telde van de hoge Dordtse dijk, maak te anderhalve salto en kwam op de rand van het kanaal tot stilstand. De 25 passagiers van de bus liepen allen min of meer ernstige snijwon- den op. Een dienstbus uit de richting Sliedrecht, die de plaats van het on geluk passeerde, vervoerde de ge wonden naar het ziekenhuis te Go rinchem. Na behandeling konden 21 passagiers hun reis vervolgen, van de overige passagiers moest er één wor den opgenomen met een hersen- Twee jaar geëist Gistermorgen heeft de officier van justitie aan de Haarlemse rechtbank 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist tegen een 55- jarige procuratiehouder uit Zaandam, die dc laatste 12 jaar van zijn 40-ja- rige diensttijd bij een Zaanse oliefa- briek gebruikt had om 45.000,te verduisteren. De verdachte, die zelf aangifte van zijn misdrijf bij de politie heeft gedaan, bekende, dat hij, dood finan ciële nood gedreven, gelden ont vreemd had uit een onder zijn be heer staande kas. Toen de bedragen al hoger werden, had hij geprobeerd met loterijen het bedrag terug te winnen. Toen ook dit niet het ge wenste gevolg had, meldde hij zich bij de politie. De verdediger vertelde, dat de man niet alleen met zeer veel ge zinsmoeilijkheden te kampen heeft gehad, doch dat zyn salaris in ver houding tot zijn verantwoordelijke taak, veel te laag was. Daar de man een zeer goede naam had en zijn fout volledig inziet, vroeg de verdediger een gecombineerde straf. Op 15 April doet de rechtbank uit spraak.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8