Dc Vrouw voor wie een uitzondering werd gemaakt De golven van de hongerige „Dochters van de Nijl" gingen vele lezers te hoog HOE DACHT U ER OVER Slechts twee dames als één man achter de benarde heren MENING GEVRAAGD ZATERDAG 3 APRIL 1954 DE LElDSt; COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 Beter dan „De Dochters van de Gedempte Mare'j Zoals bij een dergelijk onderwerp gebruikelijk, waren er weer enige heren die zich in hun mening zo ver gaten, dat zij ons verzochten hun naam in het vergeetboek te schrij ven. Wat bijvoorbeeld te denken van de sterkstaande vrijgezel, die ons om de adressen van de Dochters ver zocht, om door middel van deze hon gerige, doch zuinige vrouwen een einde aan zijn goed uitgebuite een zaamheid te maken. Toch kunnen we ons wel voorstellen, dat dergelij ke heren onbekend wensen te blij ven, daar de dames hier niet alleen een vinger maar ook een paplepel in het slijmerige goedje hebben staan. Het doet ons toch goed te lezen, dat de dochters van de Nijl nog zo veel spraakwater overgehouden heb ben, om voor iets nobels te vechten. Onze dames zou men, wat dit aan gaat, soms beter de dochters van de gedempte Mare, kunnen noemen. Onze vaste tegenwerker. Natuurlijk hebben wij ons deze week weer mogen verbijten op de harde zure regels van onze vaste te genwerker. Dit maal heeft hij ech ter kans, dat hij een deel niet het beste, dames van de heren achter zich krijgt. Eindelijk eens een vraag, die op een fatsoenlijk geestelijk peil ligt. Eindelijk eens de grote kans om te zeggen, te schreeuwen, wat ons al jaren op het hart ligt; ein delijk eens de mogelijkheid om de bange lafheid van de gehele pers. die verwerpelijk beeft voor de dictatuur der vrouw, tot bló- zens toe aan de kaak te stellen. Weg met het slappe bewind, dat de stoere aarde heeft moeten ver dragen, sinds opgewonden juffer tjes, die eens iets anders wilden, bevende kereltjes in een hoek ge dreven hebben: Stevig de duim er op geplant en alle voorzorgs maatregelen genomen, om te voor komen dat nog ooit een van hen haar schelle stem verheft. Laten wij met grote eendracht hier in ons goede Nederland het inspirerende voorbeeld van Egyp te volgen. Laten we de vrouwen weer een sluier voorbinden en tijdens ge noeglijke kaartpartijtjes verdob belen. Oh, welk een reeks beloningen staan nu trappelend van onge duld klaar voor hen, die durven. Aarzel niet, laat iedereen mede werken Laat de minister van openbare werken officieel de eerste sluier ombinden en laat de man, die het eerste zijn vrouw verdobbelt in het geschiedenisboek vereeuwigd worden. De tijd voor grote daden is thans aangebroken! - Als antwoord hierop zullen we even het woord aan de damesjury leden geven: De sluiers voor!! Dat persoon grijpt er niets van. En de voile dan, meneer?? Ons verdobbelen? Het mocht wat. We geven er geen cent voor!! Weet u wat u bent meneer: een.een. Hier hebben gemeend dit antwoord te moeten onderbreken voor het ant woord van onze vaste medewerkster, dat ons tevens meer terzake voor komt. Liever villen!!! Het was wel te voorzien dat mej. Dora Kniest, Oegstgeest zich het lot van Doria Nijl zeer sterk aan zou trekken. Zij weet zich overigens zeer goéd in de zaken die Doria moeten knellen in te leven, doch pok in haar overwint tenslotte de drang naar het materiële. Hier in ons kleine Nederland Gebruikt een ieder zijn verstand Geen vrouw zou aan het staken gaan En al haar eten laten staan Om iets wat zij graag zou willen. Liever zou zij de man villen Maar elk land zijn eigen aard Dus het overdenken waard Niet alleen deed dit Doria Zelfs zeven volgden haar dra. Deze dochteren van de Nijl Dronken alleen bij tijd en wijl Een klein beetje vruchtensap Nou, dat was wel reuze knap. Waarom is het toch de man Die alleen maar alles kan? WIJ schijnen met dc vraag over de dochters van de Nijl een zeer delicaat onderwerp te hebben aangeroerd. Daarom hebben wij ons gehaast enige dames in onze jury op te nemen. Bovendien wordt het voor ons op deze manier makkelijker, de gevolgen te overzien en met sterke argumenten op de proppen te komen. Het lijkt ons namelijk, dat de dames in Nederland wel bereid zijn, politiek gesproken, een vinger in de pap te houden, maar niet om zich, wanneer dit hun moeilijk gemaakt wordt, de pap te ontzeggen. Sterker gezegd, het lijkt ons niet uitgesloten, dat de vaderlandse dames, indien mogelijk, gaarne haar kiesrecht voor een appel en een ei aan de Dochters verkocht zouden hebben. Sinds Eva, door middel van de appel, Adam naar het paradijs stond, zijn er betrekkelijk weinig doorslaggevende initiatieven van de vrouw uitgegegaan. Gelukkig, zullen sommigen van U mompelen. Wij zouden bereid zijn dit te beamen, als wij niet onpartijdig waren en er geen vrouwelijke juryleden achter ons stonden- Het is zeker heus niet slecht Dat een vrouw staat op haar recht De allereerste dokteres hier Had toen ook niet veel plezier En als zij ondanks veel verzet Niet zo heftig had doorgezet Was de vrouw met al haar kracht Eeuwigdurend het zwak geslacht Nu is er geen man of heer Die dat nog durft zeggen meer Daarom Doria je hebt goed gedaan Ook jullie kiesrecht zal eens bestaan Maar je moet echt niet vergeten Dan van blijdschap niet te eten!!! DE PRIJSWINNAARS. Een werkelijke topmening was er deze week niet, daarom hebben we besloten de vijf gulden maar te de len. Bovendien kan er dan een in zender meer in de drup staan. De heer A. Pont, Morskade 20A, Leiden, geeft uitstekend weer, wat er in de gemid delde man omgaat. Wij stellen ons voor, dat hij voor zijn rijksdaalder, tijdens de schoonmaak, elders gezel ligheid kart vinden. Te strijden voor het vrouwen kiesrecht, is altijd goed en zeer terecht. Maar honger is nu juist niet fijn, al is hef goed voor de slanke lijn. Daarom laat u goed raden spoedig wat te koken of braden Neen!!! laten de vrouwen staken, met in het voorjaar schoon te maken. Dan kan er geen man meer fitten, op rommel of het muurtjes witten Geen grote schoonmaak meer, dat is mijn idee. Daar win je 't kiesrecht misschien maar zeker de mannen mee! Gesluierde dwaasheid. De sluier zit sommige dames wel hoog. Toch schijnt dit veelgesmade doekje menige Oosterse voor alge hele innerlijke verstoffing, in dit warme land, bewaard te hebben. Mevr. H. J. M. Jongmans-Stad- houder, Geversstraat 1, Oegstgeest, is zich in haar mening bewust van de verantwoordelijkheid die de emancipatie met zich meebrengt. Hiervoor ontvangt zij de volgende 2.50. Wat ik denk van de Dochters van de Nijl? Ze hebben gelijk! Hoe lang hebben juist deze - vrouwen alles moeten ontberen wat op vrijheid lijkt! Gesluierd werden zij aan de blikken van anderen onttrokken, volledig afgesloten leefden zij en ze hadden een zéér ondergeschikte rol in 't leven. Totdat, ook voor deze vrouwen de dageraad begon te gloren en de emancipatie schuchter, aarze lend, begon door te breken. Nu, willen zij méér, allereerst het kiesrecht zodat zij in staat zullen zijn hun voormannen in 's lands bestuur te kiezen en, om later, veel later misschien, zelf in de volksvertegenwoordiging en regering een voorname plaats te kunnen innemen. Dit is hun goed recht! Een andere vraag is of in ons land waar 't_ vrouwenkiesrecht reeds bestaat de vrouwen wel vol ledig beseffen dat dit een voor recht is? Gezien de onwetendheid en de vaak geringe belangstelling, is dat zéér de vraag. Toch hebben zij, die dit recht voor ons verwier ven, een zware pioniersstrijd ge streden. ZÜ het op nuchtere kal me wijze, onze volksaard eigen. In Engeland leverden de suf fragettes slag om hun doel te be reiken! Dat nu de vrouwen in Egypte in hongerstaking gingen, is voor de Oosterse volken niets nieuws, denk aan Gandhi, die in honger staking ging om zijn doel te be reiken. Dit is hun manier van strijd geworden. Ook hier geldt weer ,,'s lands wijs, 's lands eer!" Dat gaat te ver. We vinden dat raej. J. Sclirama, Ammonslaan 26, Wassenaar, de za ken verbazend scherp ziet. Ook bij haar komt de neiging naar voren om zich als één man achter Doria te scharen. En kijk dat vinden wij man nen maar raar. De volgende rijks daalder is voor harar. Levenslag fungeren, Als slaaf van de heren En dan nog bovendien Niets van de wereld zien! Dat is het leven van dc dochters aan de Nijl Hoe ik het vind? GEEN STIJL! Ik kan me dus heel goed voorstellen Dal zc zich niet langer laten kwellen Het is goed dat ze naar verbetering streven Maar al die betogingen vind ik overdreven! En dat ze er hun eten voor laten staan Dat vind ik wel wat te ver gaan. Ze moeten zich als één man scharen cn rustig cn duidelijk verklaren Dat ze ook iets willen zeggen en zich niet altijd bij dc mening van de man neer willen leggen. Dat ze willen kiezen en een ambt bekleden Wat meer op dc voorgrond treden Als ze het zo doen ben ik er zeker van dat ze gelijk komen te staan met de man. Dc heer G. J. Alkemade, Mors- straat, Leiden, die met zijn „vijftien mille, om te gillen" al een gooi naar het meesterschap deed, is hard op weg zijn mening over de dochters in de categorie der vastgesalarleer- den opgenomen te worden, 2.50). De dochters van den Nijl U zult het ook wel weten Komen weer snel op peil Want zij gingen weer eten Zij hadden als protest De vleespot afgezworen Dat was voor hun niet best Dan gingen zij verloren Maar nu zijn zij weer sterk En zullen desnoods vechten En is hun eerste werk Te pleiten voor hun rechten O, zonen van den Nijl Geef vrijheid aan uw vrouwen Het strekt u vast tot heil En 't zal u niet berouwen Wil dus nu ook aan haar Het vrouwenkiesrecht geven Dan zult U met elkaar In vreugd en blijdschap leven. De laatste rijksdaalder bewaren we voor een volgende keer. MENINGSVERSCHILLEN. Wij zijn gelukkig weer in staat de inzenders in twee kampen onder te brengen. Opvallend is dat de tegen standers voor het grootste gedeelte onbekend wensten te blijven, een veiligheidsoverweging, omdat de vrouwen hier nogal wat te vertellen hebben. Sterk vinden wij het zeer zeker niet. Voorstandsters (ders) De volgdhde Inzenders konden stuk voor stuk, voor het ten minste de honger niet betreft, met Doria meevoelen. Mevr. Cambier, Leiden (de Dochters hebben net zoveel recht van spreken). Mej. Joh. Barendse, Warmond (dames brengen de gezellige noot in de parlementen). Mevr. Bakker, Roelofarends- veen (Laat hen het regcreji ook eens proberen). Mevr. Barends, Warmond (vele verstandige vrouwen, waarop de regering kan vertrouwen). En de heren H. Th. Verdegaal, Hazerswoude (Afwachten maar tot Juli, (verkiezingsdatum)). W. van Wijgerden, Alphen (hoe eerder hoe liever, laat ze zelf maar eens voelen wat het is) Jac. Verdegaal, Hazerswoude (Staat, een groot gezin, man en vrouw dus gelijkgerechtigd!) J. F. M. van Leeuwen, Zoeter- woude (Het Westen moet de Dochters eventueel steun verle nen.) J. Klein, Roelofarendsveen (Voorzag Naguib drooglegging van de Nijl, dat hij toegaf. De Dochters dronken immers alleen water). U moet weten dat ook de jur/geplaugd wordt door dc chronische schoonmaakdrlft, dlo de vrouwen op het ogenblik bezeten heeft. Zo heeft het bijvoorbeeld uren geduurd voor we de letters voor dit stukje weer terug konden vinden. Daarom vinden we het zo aardig om de heren over dit onderwerp in het openbaar hun gal eens te laten uitspuwen. Het is volstrekt ongevaarlijk, dames, en het lucht op. Bovendien heeft U wanneer de meningen gepubliceerd worden dc grootste ravage achter de rug. Het zal dan do man weer mogelijk zijn op een kapot geklopte stoel een boek te lezen ln het donker weliswaar do stoppen zijn gesprongen maar dan ziet hij geluk kig niet, dat het werkje uit de band geslagen is. Tenslotte vliegt hij y er eens uit met een boek, naar z(jn stamtapjokaal. Om ook de dames recht van spreken te geven, hebben wc dc vraag y dubbelzinnig opgesteld: Wat te denken van schoonmaakwoede? y De dames hebben hierbij dus de kans om de woede van haar man onder Y woorden te brengen. Meningen van ten hooestc .'{00 woorden tot en y met Woensdag 14 April aan het bureau van ons blad. Op dc enveloppe „Mening gevraagd" vermelden. Met de overgebleven prijs van de „Dochters" mee, zijn er zes geld- prijzen van een rijksdaalder beschikbaar. Tegenstanders: De heren: A. H. B„ Rijpwete- rlng (Hun haan zal victorie kraaien over het sterke geslacht). Th. v. W., Lelden (zo gauw mo gelijk onderduiken). J. W. Muilwijk, .Noordwijk (al tijd heer der schepping blijven). P. W. Stolwijk, Hazerswoude (over vijftig jaar volledige over heersing). En verder als g'sten: Prof. Wilbert Demper, US.A., (gooi ze maar voor de rioolrag- gers! hl, hl). Dr. W. van Tegenwaarde (zand er over). De tegenstandsters (beduidend minder fanatiek dan de heren). Mevr. W. F. Fisser-Simons, Oegstgeest (zouden de dames zich op het hellend vlak der wereld politiek staande kunnen hou den?) Mej. R. Rietmeyer, Noordwijk (De vrouw behoort aan haar ge zin). Club van Vrije Vrijdenkers XII HET historisch feit van een open-1 van leerstellingen en tijdstromingen harf» .Tnnrfcf» preHipnst. nn dp7.p afpewimnpld pn nitophannpn alc bare Joodse eredienst op deze wereld als wegbereider voor de komst van Jezus, is na de verzoe ningsdood van de Zoon van God voortgezet in het historisch feit van de openbare christelijke eredienst. De uitverkiezing van het Joodse volk werd omgezet in een uitverkiezing van al de mensen over de gehele wereld, die, door doping met water van de erfschuld gezuiverd, ingelijfd werden in Jezus' genade-bond, zijn „Kerk" of „Gemeente". Deze Kerk of gemeente is uit de aard der we reld-uitverkiezing, bedoeld als 'n we reld-gemeenschap en uit de aard van haar éénhoofdige herkomst de Zoon van God één en onwankel baar in het verkondigen van de Weg, de Waarheid en het Leven. Aan zijn ontluikende wereldge meenschap heeft Jezus zijn taak overgedragen. „Mij is alle macht ge geven in de hemel en op aarde; gaat dan, onderwijst alle volkeren en leert hen onderhouden al wat Ik u geboden heb. En zie, Ik ben met u alle dagen tot aan het einde der wereld". En Jezus beloofde over zijn gemeenschap Gods heilige Geest uit te storten, welke haar „binnen zou voeren in alle waarheid". Er moet dus op aarde een wereld gemeenschap worden gevonden, wel ke zonder breuk of onderbreking de aanwijzingen door de Goddelijke Zoon gegeven, doorgeeft van eeuw op eeuw en dat doet met het gezag van de Heilige Geest. Bedankt voor het complimentje I^EN MOET AL EEN VREEMDE- LING op deze wereld zijn om te ontkennen, dat de christelijke we reldgemeente, welke gegrondvest werd en door de eeuwen heen steeds steviger uitgebouwd is op de Rots, d.w.z. Petrus en zijn opvolgers, aan alle voorwaarden voldoet en zich ook steeds dienovereenkomstig heeft gedragen. Men kari. het verwijt maken, dat de Katholieke Kerk in zoverre zij een gemeenschap is van zwakke en tot verdorvenheid geneigde mensen (zo als trouwens alle mensen) meermalen in de geschiedenis haar roeping heeft beschaamd; men kan haar ons inziens moeilijk het verwijt maken, dat zij als hoedster en uitdraagster van de goddelijke waarheid, ons in Jezus geopenbaard, door zijn H. Geest gewaarborgd, in haar taak te kort is geschoten. Zij heeft altijd ronduit en vierkant pal gestaan voor de waarheid en de onvervalste zeden. Dat ook dit haar dikwijls wordt verweten, is wel het beste complimentje In haar lange levensduur sinds Jezus' dood heeft zij een hele reeks afgewimpeld en uitgebannen als zijnde in strijd met de zuivere waar heid, en door vele verdrukkingen en aanslagen heen heeft zij manmoe dig haar boven-nationaal en zelfs ge deeltelijk bo ven-werelds karakter staande gehouden. Zij heeft degenen, die in haar ge loofsgemeenschap waren opgenomen, steeds de weg naar het eeuwig ge luk gewezen door hen aan te sporen tot een geloof, zich uitend in goede werken, ter liefde Gods en ter lief de van de evenmens verricht (ge dachtig Jezus' eigen woorden o.a. in het 25ste hoofdstuk van het Mat- theus-evangelie opgetekend).. Zij heeft «iet geschroomd, omdat Je zus het wilde, de mensen zelfverloo chening voor te houden: het onhuw- baar zijn „omwille van het konink rijk Gods", het prijs geven van alle aards bezit om beter Jezus te kun nen volgen, en de volledige „ontledi- ging" door afstand te doen zelfs van de vrije beschikking over eigen le ven, om des te meer van nabij Jezus in het dragen van zijn kruis na te volgen. Haar gehele leer van levenswijs heid heeft als enig middelpunt Je zus. Zij maakt geen keus uit wat de mens bevalt of niet bevalt. Wat Hij wil, is voor haar wet. Ongewone maaltijd TPOEN Jezus aankondigde, dat Hij zijn vlees en bloed aan de men sen te eten en te drinken zou geven, opdat wie hem at ook door hem zou leven, liepen velen, die hem tot dan toe gevolgd waren, bij hem van daan. Het is duidelijk, dat Jezus aan het nuttigen van ?ijn vlees en bloed grote waarde hechtte, want Hij vroeg de apostelen: „Wilt ook gij ook soms heengaan?" Zo ln de zin van: als ge dit niet wilt doen, ga dan maar. De apostelen, bij monde van Pe trus beleden hun geloof. Zo ook de gehele apostolische kerk der eeuwen. Jezus heeft, vlak voor hij zijn martelgang ging naar het kruis, on der de gestalte van brood en wijn, zichzelf aan dc tafelgenoten ter nut tiging gegeven, en hun opgedragen deze ongewone spijziging voort te zetten, zo dikwijls zij het zouden doen, „ter gedachtenis aan Mij", en, zoals Paulus er aan toevoegde „tot dat Hij komt". Uit het gesprokene by deze vreem de dis wereldbekend als het Laatste Avondmaal blijkt, dat de Zoon van God op plechtige zinne beeldige wjjze Zijn naderend lijden en dood opdroeg voor de zonden der wereld. Daartoe koos Hij als symbolen var. een leeggebloed lichaam: brood en wijn, maar dit symbool was Hij zelf. Overal waar ter wereld of wan neer ook dit zinnebeeldig, bloedeloos kruisoffer zou worden herdacht, is Hij daar in zijn menselijke gestalte als waarlijk spijs en waarlijk drank, en is Hij daar, zoals Hij bij het laat ste avondmaal was, het goddelijk ver zoeningsoffer. het offer van het Nieuw Verbond. Het was bij het laatste avondmaal de plechtige opdracht van zijn kruis offer en het is dat nog steeds. Het is het kruisoffer voortgezet in de tijd „totdat Hij komt". In overeenstemming met de oudste christelijke overleveringen zich die per bezinnend op de overigens on doorgrondelijke waarde van deze goddelijke spijziging en 's Heren per soonlijke, menselijke aanwezigheid onder de vorm van brood en wijn, beeft de Kerk het in oorsprong een voudige offer met luister omkleed en bevorderd, dat Jezus (niet door de macht van enig mens, maar krach tens zijn eigen volmacht) overal in iedere katholieke kerk aanbeden, geofferd en gegeten wordt. Vrienden van onze Vriend PVE Kerk is, volgens het woord van Paulus: Jezus. Wat de Kerk als goddelijke instelling leert en doet door middel van de mensen als werk tuig, leert en doet Jezus zelf. Het is helaas zo, dat de werktui gen, de mensen, die Christus' ge meenschap vormen vroeger en nu, vaak Christus' kruis te schande ma ken door hun gedrag en de uitver koren wereldgemeenschap zich even weerbarstig en ontrouw toont als het uitverkoren volk! Maar desondanks schittert de Kerk, goddelijk getuigenis, als een Licht in de duisternis, ligt zij neergeknield in aanbidding voor de Zoon Gods, die op geheimzinnige, of zo ge een modern woord mooier vindt, op occulte wijze haar dagelijks offer en haar dage lijks voedsel is. Alles wat Jezus toebehoort, is de Kerk heilig Zijn vrienden zyn haar vrienden en voorsprekers. Zijn moeder Is haar moeder. Ma ria wordt door de Kerk zo hoog ver heven. omdat zij zo hemelhoog ver heven werd door God. Diens uitverkoren deelgenote werd zij in de volvoering van het godde lijk heilsplan met 'betrekking tot deze in de slavernij van de duivel gevallen wereld. Moeder A BR AH AM heeft Mijn dag gezien ff*^en zich verheugd." De grijze aartsvader heeft zich ge wis ook verheugd in de liefelijke ge hoorzaamheid van zijn dochter Ma HYPOTHEKEN «o voor alle andere aaken op het gehiod ran on- roorondo goederen Bouw- an Makaloarabedrijf v. dl. Drift Oud» Vost 29 Loidan Tolal. 20513 (Advertentie). ria. de dochter van zijn volk, die evenals de aartsvader, haar enige Zoon, de Zoon van God, offeren moest voor het heil der mensen. Vol zorg en smart is haar leven ge weest; „een zwaard van droefheid" heeft haar hart doorboord. Naast de Man van Smarten, staat zij als de Moeder van Smarten, toch van zich zelf voorzeggend, dat alle geslachten haar zouden zalig prijzen. „Want gro te dingen heeft de Almachtige aan mij gedaan". Grote dingen, wondervolle uitver kiezing. Zoals Jezus zijn moeder bemint, zo bemint ook dc Kerk zijn Moeder met kinderlijke liefde en verering. Hoe meer zij in de lichtbundel van de Heilige Geest beschouwt, welke plaats Maria in de uitverkiezing in neemt, wordt de Kerk vervuld van eerbied en bewondering voor dit ne derige Joodse meisje, dat „Moeder van God" werd. Deze benaming is niet louter een eretitel, haar op de kerkvergadering te Ephese in 431 huldigend toege kend: deze benaming is haar bevoor rechting boven enig ander schepsel. Zij werd bij de ontvangenis in de moederschoot reeds geheiligd, om dat zij maagd blijvend de Hei lige God in menselijke gedaante zou baren. In de onderdanige instemming, de wil van God te vervullen, bevestigde zij harerzijds de goddelijke begenadi ging. Deze begenadiging, de heiliging en reiniging, al bij haar ontvangenis, werd over haar uitgestort niet omdat Maria méér was dan enig ander, in erfschuld geboren mensenkind, maar omdat de menselijke openbaring van de Eeuwig-Zijnde in de goddelijke Persoon va* Jezus, zijn menselijke natuur onrhogelijk in zondige om standigheden kon vormen. Zyr schitterende heiligheid eiste voor de openbaring zijner menselijk heid een geheiligde mens als moe der. Zy is de om Jezus' wille gemaakte uitzondering op de erfschuld" der mensen. Zij bleef onschuldig en werd daarom toen haar levensein de gekomen was als zielelichaam de heerlijkheid Gods binnengevoerd. Zij verrees. Zij verrees omdat het gevolg der erfzonde, de lichamelijke dood, op haar geen vat had. Hoewel er nergens ook maar met een woord over wordt gerept, dat Maria verrezen-is, was deze mening reeds eeuwen gemeengoed van het volle christendom. Enige jaren gele den heeft de Kerk, bij monde van de levende Petrus, Pius XII, in het be wustzijn van haar apostolische ver antwoordelijkheid in de moderne tijd, de ten-hemel-opneming van Maria plechtig als geloofswaarheid verkondigd. Dit houdt dus in, dat het lichaam van de Joodse vrouwe, die de Moeder was van Gods Zoon, bij haar laatste inslapen niet van dc ziel werd gescheiden, en spoorloos van de aarde verdween. lyAAROM de Kerk, die toch ook wel weet, dat de mensen tegen woordig aan twijfelzucht lijden, het noodzakelijk achtte onder het gegier en getier van straaljagers en raket ten en bij het proefontploffen van atoombommen, de ten-hemel-opne ming van Jezus' moeder eens even extra aan de wereld in te scherpen, is een hernieuwd getuigenis, dat zij, luidspreker van Gods Heilige Geest, spreekt als de Geest haar tot spre ken dringt. „Opportune, importune" of het gelegen komt of ongelegen: zij spreekt. Dan, in zulke omstandig heden, is haar taal niet meer van deze wereld MAR IUS

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5