Eind Mei, begint het festival voor de berijders van het stokpaardje GZ3d Gelukkig de man, die voor zijn hobby leven kan Mocht P.T. T. dit weigeren? Remslof op de spoorrails MENING GEVRAAGD Wat denkt U van de Dochters van de Nijl? Leeftijdsgrens voor notarissen Brandschade f 150- millioen per jaar Groot verlof in lichting voor de lichtingen 1952-11 en III Stemmige plechtigheid in kleurrijke omlijsting Ondergedoken fiets jubileerde De uitvoer naar Duitsland ZATERDAG 27 MAART 1954 LEIDSE COUR^N£ TWEEDE BLAD - PAGINA 3 In de Ahoy-hallen te Rotterdam MELISSANT TEGEN HERZIENING GEMEENTELIJKE INDELING Wie zijn blikken laat weiden over de vaderlandse straten en pleinen kan zich overtuigen hoe het nog niet of niet meer werkende gedeelte van Ne derland soms aan grenzeloze verveling ten prooi is. De jeugd, door een tekort aan huiswerk geplaagd, vult haar verveling op het aanrichten i van vernielingen van diverse pluimages. De pensioengerechtigden stofferen de banken in onze plantsoenen of drijven luisteloos kringen in het onderbrugse water. Bernard Shaw heeft eens gezegd: „Gelukkig de man, van die zijn hobby leven kan" Dit is voor de mens natuurlijk de gelukkigste oplossing, maar blijft in de meeste gevallen helaas een utopie. Het is echter mogelijk vóór zijn bobby te leven. Om nu de mensen met diverse nuttige vrije-tijds-besteding in contact te brengen, wordt van 25 Mei tot 7 Juni in de AHOY-hallen in Rotterdam het internationale hobbyfestival „De Gouden Schakel' 'gehouden. stand van de vereniging Nederlands Fabrikaat zal de jeugd zich middels een vernuftig systeem kunnen laten testen. Voor de meest met verstand vertroetelden zijn bovendien aardige prijzen beschikbaar gesteld. „De Zonnebloem" en de afdeling Welfare van het Roode Kruis zullen de belangrijkheid van de handenar beid van de zieken aantonen. In de enorme hall worden verder complete volkstuinen aangelegd en worden modeshows gehouden, als be wijs dat ook de vrouwen in hun vrije tijd niet stil zitten. Geweldig aantal Inzendingen Het nut van de hobby Het festival „van de berijding van het stokpaardje" heeft tot hoofddoel iedereen maar vooral de jeugd van het grote nut van een hobby te over tuigen. Hobby's immers houden de jeugd van de straat, waar vooi velen de weg naar allerlei vormen van on deugd breed en verleidelijk is. Te vens helpen zij de jeugd bij de be- usepskeuze, omdat door het bedrij ven ervan 'n zekere handvaardigheid verkregen wordt. Voor de ouderen is zij een welkome afwisseling voor het geestdodende werk van alle dag en zij kan bovendien vele practische re sultaten afwerpen, die voor geld niet te koop zijn. De zieken en ouden van dagen helpt zij tenslotte de tijd te verdrijven. Een passage uit de Troonrede van 1951 inspireerde tot de oprichting van de stichting De Gouden Schakei die, door een aantal industrieën en andere particuliere instellingen, in staat werd gesteld een tentoonstel ling te organiseren. De Gouden Scha kel heeft echter geenm enkele com merciële bedoeling en van een even tueel batig saldo zal een aantal jon gelui de gelegenheid worden gege ven een hogere technische studie te volgen. Tot adembenemende hoogte Als we zo eens de rij van persona ges 'bekijken die door de hobby van hun jeugdjaren aan hun professie kwamen, dan blijken daar figuren bij te zijn wiens namen in het zwerk der onsterfelijkheid tot adembene mende hoogte zijn gestegen. En dit niét alleen letterlijk zoals bij de vlie gers Fokker en Sikorsky. We behoe ven slechts de namen Michel Angelo, Edison en Leeghwater te noemen, om u van de waarde van hun vrijetijds besteding te overtuigen. Zonnebloem en Welfare Op de tentoonstelling zullen vele instellingen, die zich bezig houden met de vrijetijdsbesteding van de jeugd èn degenen, die om een of an dere reden niet in het volle leven kunnen staan, met fraaie stands ver tegenwoordigd zijn. Zo zal de stich ting „Het Nederlandse Blindenwe zen" een aantal jeugdige blinden aan het weefgetouw of met de bewerking van het Brailleschrift bezig laten zien. De cultuurdienst van de K.A.B. zal een stand brengen, waarin het begrip gezin een belangrijke plaats inneemt. Het ministerie van Justitie komt met een inzending van werk stukken van delinquenten. In de Voor de president van de Haagse rechtbank is in kort geding behan deld de zaak van het bureau voor marktonderzoek en reclamediensten Vierhand te Haarlem tegen 't staats bedrijf van do PTT. Genoemde fir ma, die reclamewerk in Nederland verspreidt, had de PTT gedagvaard omdat dit bedrijf geweigerd had on- gefrankeerde stukken van dit bu reau huis aan huis te bezorgen. Mr. H. J. Pot uit Haarlem, die voor de firma Vierhand optrad, betoogde, dat de PTT verplicht was om dit soort stukken te vervoeren ingevolge bij of krachtens de wet gestelde be palingen. De burgers hebben recht op de levering van de dienst der PTT Mi". E. Droogleever Fortuin, die voor de PTT optrad, stelde, dat het bezorgen van ongeadresseerde stuk- 'ken huis aan huis niet tot het mono- Demonstraties en wedstrijden Wie echter met de kennis van deze opsomming gewapend de Ahoy-hal- len zal binnengaan, kan er zeker van zijn, door nog talloze andere inzen dingen verrast te worden. Belangrij ker nog dan deze tentoonstelling-is het eigenlijke hobby-festival, waarbij alle takken van tijdsbesteding aan bod komen. Op het podium van de grote hal zullen fanfare-corpsen en harmonie- gezelschappen de bezoekers laten merken dat zij van toeten en blazen weten. Amateur-orkestjes zullen de vrucht van vele zweetdruppeltjes komen aanbieden en volkszang en turndemonstratie zal menig h^rt sneller doen kloppen. In het Paviljoen Rotterdam zullen tegelijkertijd door amateur ballet en toneel uitvoeringen worden gegeven, terwijl de liefhebbers van de zwarte kunst op passende wijze aan hun tax komen. Duivenmelkers en modelbouwers Aan dit hobbyfestival zijn wed strijden verbonden, die elke vorm van vrijetijdsbesteding een kans ge ven. Vooral de modelbouwers heb ben gelegenheid om mee te dingqn naar de vele fraaie prijzen. Trouw lustigen zullen met het ontwerp van het huis van hun dromen bij bekro ning, een deel van hun uitzet kunnen bekostigen. Duivenmelkers, model vliegtuigbouwers en boogschutters krijgen ook gelegenheid fraaie prij zen binnen te halen. De opening van De Gouden Scha kel zal op Dinsdag 25 Mei met veel feestelijkheid geschieden. Niet min eer dan twintig muziekcorpsen zullen in de morgenuren naar de Ahoy- hallen optrekken. Onder daverend tromgeroffel en trompetgeschal zal De raad der gemeente Melissant heeft Vrijdag behandeld het jongste voorstel van Ged. Staten van Zuid- Holland tot herziening der gemeen telijke indeling van Goeree Over- flakkee. De raad heeft als haar me ning uitgesproken, dat Ged. St. bij het indienen van hun voorstel in strijd met de gemeentewet hebben gehandeld. Het voorstel <beoogt, de dertien Flakkeese gemeenten terug te bren gen tot vier. Dit plan is vervat in een ontwerp van wet, waardoor de raden de gehele kwestie in een keer moesten behandelen, terwijl volgens de gemeentewet het voorstel in twee termijnen moest worden 'behandeld. Een intergemeentelijke ccmmissie van raadsleden heeft het voorstel be studeerd en daaromtrent een rap port aan de raden uitgebracht, waar in de aandacht op de procedurefout wordt gevestigd. De raad heeft aan Ged. Staten ver- zqcht hun voorstel terug te nemen en verzoekt ook om redenen van andere aard de behandeling van dit voorstel niet te doen voortgaan. Donderdagavond is de electrische trein van Zwolle naar Groningen te Haren bijna ontspoord, doordat de ze venjarige H. D. uit Haren een remslof op de rails had gelegd. De trein sleurde de remslof over een afstand van ongeveer hon \2rd meter mee, wat na te gaan was aan de bescha digde spoorbiels. Toen sprong de remslog tussen trein en rails weg. Was dit niet gebeurd, dan was de slof tussen de liggers van de overweg het festival van de vrije mens in zijn en de trein vastgeraakt, wat volgens Het is maar goed, dat de dames tegenwoordig zo'n aanzienlijk woordje mee te spreken hebben, want als we de tot nu toe binnen ge komen reacties van mannelijke zijde eens doorkijken, komt daaruit toch wel een grote hang naar het herstel van pre-historische toe standen naar voren. Verder is het jammer dat de mannen der schepping niet altijd heer weten te blijven en met name de dodders van de Nijl met roddel en laster te lijf gaan. Wij veronderstellen echter niet dat deze vrouwen kiesrecht slopers, die de dochters van de Nijl slechts als een Nijl- nachtmerrie beschouwen, alle dannes achter zich hebben en vragen dus nogmaals: Meningen (ten hoogstè van 300 woorden) kunnen tot en met Woensdag 31 M&art aan het bureau van ons blad gestuurd worden. Op de enveloppe „Mening gevraagd" vermelden. De beste meningen worden in ons blad van Zaterdag a.s. gepubli ceerd en met geldprijzen beloond. POSTZEGELS VERNIEUWD, MAAR VRIJGESPROKEN. De 32-jarige bakker-postzegelhan delaar K. S. uit Den Haag, die ge bruikte postzegels weer nieuw maak te door te wassen in een oplosing van waterstofperoxyde, werd evenals bij de rechtbank door het Haags Ge rechthof vrijgesproken van de ver valsing. vrije tijd geopend worden, H£r GESPREK VAN DE Dag) wot wtl je bet liefste hebben „Kies maar: doperwtjet-worteltjes sperslebonen - snijbonen - andijvie spinazie en noem maar op. Ik heb altijd een voorraadje blikgroenten In huls. Dat Is gemakkelijk. Dan eten we lekker zonder dat ik een yur In de keuken sta om groenten schoon te maken en te koken. Het Is Inder daad een 'uitkomst, die blikgroen ten I Geen afval, gewoon even ver warmen en in vier minuten klaar. Vol zomervltamlnenl" Neem Blikgroenten (Advertentie) TWEEDE KAMER Op de studiedag in het Rotterdam se Bouwcentrum, die gewijd was aan De officier van Justitie had ƒ2500 het onderwerp „Brandpreventie on- boete geëist, de proc.-generaal 300. misbaar voor de bouwtechniek" heeft De bakker had de postzegels niet een van de inleiders, de heer D. R. A. deskundigen zeker een ontsporing zelf op brieven geplakt, maar ze van Langen, hoofdinspecteur van het van de trein tot gevolg zou hebben verkocht via een postzegelveiling, gehad. I Hier brachten ze een goede prijs op. In de Tweede Kamer is gisteren behandeld het wetsontwerp invoering van een leeftijdsgrens voor het nota risambt en oprichting van een nota rieel pensioenfonds. De heer ROOSJEN (AR) was wei nig enthousiast over het gehele ont werp en hield zich het eindoordeel voor. De heer VAN RIJCKEVORSEL (KVP) betoogde, dat de uitlating van de minister in de Memorie van Ant woord over „wantoestanden" bij het notariaat wegens het ontbreken van een leeftijdsgrens, overdreven is. In voering van een leeftijdsgrens is wel gewenst, maar dan in het belang van het publiek, dat gebaat is bij een no tariaat, dat aan hoge eisen voldoet. Het notariaat zal de kosten van de pensioenregeling kunnen betalen en toch de zelfstandigheid kunnen hand haven. Het zou veel onredelijker zijn, als de staat deze kosten zou betalen, daar de belastingbetaler over het al gemeen slechts weinig met de nota riële diensten te maken heeft. Daar- Flinke straffen Paniek onder de jeugd door laagvliegers Voor de krijgsraad te velde-Oost Arnhem zijn Vrijdagavond twee straaljagerspiloten van de vliegbasis Leeuwarden veroordeeld, omdat zij boven bebouwde kommen op 30 tot 100 m. hoogte gevaarlijke toeren uit gehaald hadden. De 24-jarige sergeant-vlieger S. H. deed dit om zijn meisje te impone ren. De 30-jarige le lt.-vl. J. B. vloog op dertig meter hoogte boven de ge meente Noordbroek, terwijl hij be- iKen nu is aan nurs niet tot net mono- loc. rrQT7Q„- ~*V polie der PTT behoort. Dit werk kar, ftf^l^y^Vad zo'no$". door iedereen geschieden en wan- -PTT ^iivc steltenis veroorzaakt, dat kinderen neer de PTT zulks doet, geschiedt] gjuend naar j^g liepen en vohvasse- d.t m vrije eoneirrrenfa_ejv.et andere nen plat de grond lieten val. vervoersbedrijven. De PTT is volko men vrij om deze bezorging te doen dan wel te weigeren. VIER VAN DE ZES BRABANTSE BRUIDSPAREN EMIGREERDEN Burgemeester A. G. M. Panis van Berkel-Enschot (N.B.) was gister middag naar Schiphol gekomen om dat vier van de zes echtparen uit twee families, die hij op 23 Februari in de echt had verbonden, per vlieg tuig naar Canada vertrokken. Wet houder H. C. de Kort was er ook, in zijn kwaliteit „van vader van drie dochters, één zoon, één schoondoch ter en drie schoonzoons". Het zijn de echtparen A. J. de Kort-Bertens, W. W. C. Bertens-de Kort, F. A. W. Ber- tens-de Kort, J. L. C. van Haaren-de Kort, die met het KLM-lijrttoestel „Jan Huygen van Linschoten" naar Canada vliegen. len. De krijgsraad hield rekening met het feit, dat de luitenant sinds 1 October als vlieger geschorst is, wat voor hem een stevige financiële strop betekent, en veroordeelde hem tot zes weken militaire detentie waarvan drie weken voorwaardelijk. De sergeant kreeg vier weken voor waardelijk. NIEUWE REDACTEUR VOOR G3. tegenover staat, dat het publiek slechts een geringe tariefsverhoging zou moeten betalen bij invoering van deze regeling. Spr. bepleit een nieuwe menings peiling in verband met het voor het eerst verplicht stellen van een pen sioenregeling voor een vrij beroep. Mej. ZEELENBERG (P. v. d. A.) achtte de in de overgangsregeling ge stelde termijn van 2 jaren veel te kort. Mej. WTTEWAAL VAN STOET WEGEN (CH) kon zich met 't wets ontwerp verenigen. De"heer LEMAIRE (KNP) voelt meer voor een geleidelijker over gangsregeling, zoals die door de broe derschap van notarissen wordt voor gesteld en die een termijn van 68 jaar zal vergen. Dit wetsontwerp is inzake de pensioenregeling een fictie, als men zou menen dat deze regeling weergeeft wat de notarissen willen. Daarmee is deze regeling, volgens prof. Lemaire, veroordeeld. Öe heer VAN DER FELTZ (CH) acht de voorgestelde regeling als ge heel teleurstellend. Wel kan hij de invoering van de leeftijdsgrens aan vaarden, maar zijn bezwaren gelden vooral de pensioenregeling. De Staat ontneemt hier rechten en die moeten ook door de Staat worden vergoed. Voorlopig, onder voorbehoud van bevestiging in een definitieve groot verlof-beschikking, is bepaald, dat op 29 Juli 1954 groot-verlof zal wor den verleend aan de volgende cate gorieën dienstplichtigen 1. Aan de dienstplichtige vaandrigs, kornetten, sergeanten, wachtmees ters, korporaals, soldaten 'der le klasse en soldaten behorende tot de lichtingsploeg 1952-11 (in werkelijke dienst gekomen voor eerste oefening in de maand Juli 1952) alsmede aan hen, die daarmede de eerste oefening hebben aangevangen of vervolgd een en ander voor zover niet reeds in gevolge voorafgaande beschikkingen groot verlof werd ver leend. 2. Aan de dienstplichtigen beho rende tot de lichtingsploeg 1952-III (in werkelijke dienst gekomen voor eerste oefening in de maand Novem ber 1952) alsmede aan hen, die daarmede de eerste oefening hebben aangevangen of vervolgd evenwel met uitzondering van: Hen, die zijn opgeleid of in oplei ding zijn genomen tot reserve-offi cier, dan wel van deze opleiding zijn ontheven, tenzij de ontheffing het ge volg is geweest van omstandigheden, niet afhankelijk van hun wil en de dienstplichtigen gedurende de oplei ding niet reeds tot de rang van ser geant of wachtmeester waren bevor derd; Hen, die zijn opgeleid of in oplei ding zijn genomen tot dienstplichtig onderofficier dan wel van deze op leiding zijn ontheven, tenzij de ont heffing het gevolg is geweest van om standigheden niet afhankelijk van hun wil en de dienstplichtigen gedu rende de opleiding niet reeds tot de rang van korporaal waren bevor derd; Hen, die behoren tot het wapen der cavalerie; Hen, die behoren tot een der regi menten verbindingstroepen voor zo ver zy niet zijn ingedeeld bij 102 VBD bed. bat.; Hen, die voor 6 Juli 1953 tot een der regimenten verbindingstroepen van de lichting 1952-III, dat werd in gedeeld bij de destijds uit de lich tingsploeg 1952-11 gevormde onderde len van de technische dienst; Hen, die voor 6 Juli 1953 behoor den tot het regiment Technische Troepen en op genoemde datum als gevolg van de reorganisatie registra tief zijn overgeplaatst naar regimen ten van andere wapens en dienstvak ken (voormalig toegevoegd perso neel) Hen, die behoren tot het regiment aan- en afvoertroepen; Hen, die voor 6 Juli 1953 behoor den tot het regiment aan- en afvoer troepen en op genoemde datum als gevolg van de reorganisatie registra tief zijn overgeplaatst naar regimen- brandweerwezen, medegedeeld, dat de brandschade in Nederland per jaar, in het tijdvak 19504953, ge middeld ruim ƒ35 millioen heeft be dragen. Indien men daarbij de be drijfsschade en de hoge kosten van herbouw optelt, komt men tot een ge middelde van 150 millioen per jaar. Aan de preventieve taak van de brandweer dient meer aandacht te worden besteed door daartoe gespe cialiseerde functionnarissen. Ook Spierpijn rheumatische pijnen wrtjft U weg met 3 ZWAAR GEWONDEN BIJ AUTO-BOTSING. Op de onverlichte Rij les weg, ten N. van Wittelt, is gisteravond een personenauto uit Groningen op een ten van andere wapens of dienstvak- langs de weg staande vrachtauto ge- ken (voormalig toegevoegd perso neel). 3. Behoudens onvoorziene omstan digheden zal aan de groepen dienst plichtigen, genoemd onder de uit zonderingen, met ingang van 11 No vember 1954 groot-verlof worden verleend. reden en vrijwel geheel vernield. De drie inzitenden heren werden door passerende automobilisten en dr. Broekema uit Diever uit de wrak stukken van de auto bevrijd. In zorgwekkende toestand zijn zij naar het ziekenhuis te Assen ver voerd. De heer OUD (WD) zegt dat bij behoorden en op genoemde datum als hem ten aanzien van dit wetsontwerp overwegende bezwaren bestaan. Hij acht het principieel fout dat deze twee onderwerpen aan elkaar gekop peld worden. Zijn principieel be zwaar gaat tegen de overheidsbe moeiing met de pensioenregeling van een vrij beroep. Minister Donker zal de sprekers Dinsdag beantwoorden. gevolg, van de reorganisatie registra tief zijn overgeplaatst naar regimen ten van andere wapens en dienstvak ken (voormalig toegevoegd perso neel) Hen, die behoren tot het regiment technische troepen, voor zover zij niet ingedeeld zijn bij 139 TD Mun Cie of 106 TD Dep Cie en niet behoren tot de categorie niet-technisch personeel HUISVROUW GEPROMOVEERD Het stemmige wit-jwart, dat nog de taak, die tij op tich genomen had. Nooit lekke band gehad Onlangs heeft in alle stilte het merkwaardigste type fiets in Neder land, de „mijnfiets", een jubileum gevierd. In Februari jl. was het twin tig jaar geleden, dat zij werd inge voerd in de ondergrondse bedrijven: der staatsmijnen. De mijnfiets is de enige fiets, welke nooit een lekke band kan krijgen, ook al heeft zij vier wielen, want die wie« len rijden op rails. De voortbeweging De bekende nieuwslezer van het geschiedt echter als bij iedere fiets A.N.PJansen, zal de volgende i zonder hulpmotor door middel van pe-: maand niet meer te horen zijn. Hy i dalen, gaat zich geheel wijden aan het G3 j werk, de Katholieke Actie in Land-1 De staatsmijnen hebben thans on- en Luchtmacht. Als officier in Indië geveer tweehonderd mijnfietsen in heeft 'hij dit werk mee opgebouwd gebruik. De meest daarvan resp. en heeft het sindsdien niet meer los- - 95 en 70 circuleren door de staats. gelaten. Hij zal in het bijzonder be-mijnen Emma en Maurits, waar ón- last worden met de redactie van hetdergronds de afstanden het grootst mandblad voor militairen „de G3", Izijn. De staatsmijnen Hendrik, en dat rium 15.000 abonné's telt. lwilhelmina hebben er resp. 25 en 2. Per minuut vervoeren deze fietsen, welke voorzien zijn van een duo, waarop de tweede berijder ruggelings tegen de „trapper" zit, bijna 1800 personen. Maximum-snelheid. De maximum-snelheid, welke men met de mijnfiets mag ontwikkelen, bedraagt 15 km. per uur, dezelfde snelheid als die, waarmee de onder grondse personentreintjes rijden. In bochten en bij het passeren van zij gangen mag slechts stapvoets worden gereden. De fietsers moeten zich minstens dertig meter van de trein tjes en van andere fietsers verwij derd houden. Het komt echter wel ééns voor, dat men dit voorschrift niet in acht neemt of dat men te hard rijdt met de mijnfiets. Dat be wijst wel het feit, dat zioh tussen begin 1950 en 1954 by de staatsmijn ondergronds 47 fietsongevallen heb ben voorgedaan. steeds de plechtige omlijsting is van hoge gebeurtenissen in onze univer siteiten, werd gisteren in de aula van de universiteit te Nijmegen op fleu rige wijze doorbroken met de frisse kleuren van Volendamse en Mar- kense costumes, die zowel de boven toon voerden op de tribunes der be langstellenden, als de katheder om lijstten, waar de toekomstige doctor haar proefschrift verdedigde. Aan deze pitoreske promotie !s een lange geschiedenis voorafgegaan. Belofte. Mej. Bot, afkomstig uit Heer Hu- gowaard, studeerde voor haar ple zier letteren aan de Nijmeegse uni versiteit. Daar maakte zij kennis met wijlen prof. dr. J. v. Ginniken, die haar enkele dagen voor zijn dood in 1944 vroeg, of zij zijn studie over „Structuur in de woordenschat van drié Waterlandse dialecten van Mar ken, Volendam en Monnikendam", wilde voltooien. Geen beletsel. Kort daarop huwde mej. Bot met de Venrayse arts, dr. Homberg, doch Bij de export is een belangrijk her stel ingetreden. De uitvoer over 1953 bedroeg 15 percent meer dan over het voorafgaande jaar. De huidige si tuatie laat zich op korte termijn gun stiger aanzien, dan aanvankelijk werd gedacht. Dit schrijft minister Zijlstra in zijn Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer. Het ex portvolume met betrekking tot de Verenigde Staten en Canada steeg met niet minder dan 45 percent. Een zo groot mogelijk handelsver keer met Oost-Europa acht minister Zijlstra gewenst. Tussen Rusland en Nederland valt sinds midden 1953 een belangrijke opleving van het han delsverkeer te constateren. Zij zal in 1954 voortgang vinden. bleef zij trouw, ook toen zij in de loop der jaren drie kinderen kreeg. Na jarenlange wetenschappelijke arbeid, ten dele in de stadjes zelf verricht, kwam het proefschrift ge reed en gisteren was de grote dag daar, waarop aan deze geletterde huismoeder de doctorstitel verstrekt zou worden. De grote dag. In groten getale waren de bewo ners van de stadjes, waaraan haar studie gewijd was en met wie zij in de afgelopen jaren uiteraard veel omgang heeft gehad, naar Nijmegen fekomen; twee meisjes van de eilan- en, fungeerden in de fleurige kle derdracht van hun geboortegrond alg paranympgen en de kindertjes van mevr. Homberg-Bot keken vanaf de publieke tribune met grote ogen hoe na afloop van de verdediging hun moeder met de gebruikelijke plech tigheid in het corps van Nederland» gepromoveerden werd opgenomen. TARIEFVERHOGING KAPPERS EN WASSERIJEN ONGERECHTVAARDIGD? Minister prof. J. Zijlstra acht op het ogenblik geen reden aanwezig tot ongerustheid over de algemene prijsontwikkeling in de naaste toe komst. Dit neemt niet weg, dat waak zaamheid geboden blyft om tegen buitensporige prijsverhogingen op te treden. Van de onderzochte gevallen rijst t.a.v. de tariefsverhoging, die de he renkappers toepasten en die bij de witwasserijen, twijfel over de kost- prijstechnisohe redhtvaardiging. Voor ingrijpen bestaat echter nog geen voldoende grond, zo Besluit de mi nister. DOOR AUTO GEDOOD. Op de Laan van N.O. Indië werd Donderdagmiddag de 73-jarige voet ganger H. J. H. B. gegrepen door een Amsterdamse bestelauto. Met een schedelbasisfractuur werd de bejaar de man naar het ziekenhuis vervoerd, waar 'hij kort na aankomst overleed.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9