Bloedige slag om vesting in Indo-China Ingesloten Fransen weren zich fel Het Amerikaanse leger ondergaat aderlating Grensincident met Israël Hollanders stichtten New-York de dochterstad van Amsterdam Spitfires te koop Jozua deed het blijkbaar grondig Koningin brengt werkbezoek aan Leiden en Rijnland Mislukte overval te Waddinxveen Uitslag loterij „Meisjesstad" Ernstige technische afwijkingen bij groot aantal personenauto's DINSDAG 16 MAART 1954 /7E LEIDSE COURANT EERSTE BLAD -- PAGINA 2 Pauze om doden te begraven In het Noorden van Indo-China woedt om de vesting Dien Bien Phoe de bloedigste slag, die ooit in deze zeven jaar oude oorlog is geleverd. De troepen van de Vietminh worden tegen de Franse linies opgejaagd in dichte aanvalsgolven volgens de „zelfmoordmethoden", die de Chine zen destijds in Korea plachten toe te passen. De verovering van één enkele buitenpost van Dien Bien Phoe is ko men te staan op een verlies van on geveer 1500 doden en ruim 2000 ge wonden. Voor het eerste in de strijd in Indo-China hebben de communis ten om een wapenstilstand van vier uur gevraagd en gekregen die zij hebben gebruikt om hun doden te begraven en hun gewonden van het slagveld te halen. De Franse legerleiding bevoorraadt de omsingelde vesting vanuit de lucht en heeft een bataljon parachu tisten ter versterking van de beleger den gezonden. Deze parachutisten zyn onder het kanonvuur van de Viet minh afgesprongen boven een klein vliegveld bij Dien Bien Phoe. Onmiddellijk na het einde van het bestand werd de strijd in volle he vigheid hervat. Zwaar trommelvuur daalde neer op de Franse linies. Daar na hernam de communistische infan terie haar stormloop onder het ge schal van krijsende trompetten en onder luid geschreeuw van het rode voetvolk. Iedere stormloop werd uit gevoerd met strijdgroepen ter sterk te van een regiment. Een Franse offi cier van de generale staf zei over de ze slag: „Dit is een meedogenloos gevechet, dat tot het bittere einde zal worden uitgevochten: een van de twee zal er onder door moeten, om dat hij niet verder meer kan". De communistische generaal Giap, heeft naar schatting reeds twee divisies van de vier waarover hij beschikt, in het veld gebracht. Gisteravond waren enkele stoottroepen doorgedrongen tot in het midden van de Franse vesting. 10.00 Fransen en Vietnamezen moeten het hoofd bieden aan ongeveer 40.000 communisten. Zware verliezen. Het Franse opperbevel maakt zich over deze massale aanval van de Vietminh geen illusies, maar hij is tevens vol vertrouwen over de uit slag van het gevecht. De Franse ar- man. voorraden naar Dien Bien Phoe. De commandant, kolonel De Castries, be schikt over een sterke mobiele macht van tanks en pantserwagens. Het Franse opperbevel maakt zich dan ook geen zorg over het bericht, dat communistische stoottroepen zijn doorgedrongen tot in het midden van de vesting. Ben maand te vroeg. Diplomaten, die zich in de politieke kant van deze bloedige stormloop der Indochinese communisten verdiepen, geven hieraan de uitleg, dat de Viet minh door een eclatante overwinning haar positie wil versterken, voordat de conferentie van Genève begint, waarop de Aziatische problemen zul len worden behandeld. Militaire deskundigen versterken de uitleg, dat achter dit „zelfmoord-of fensief" een politiek doel schuilt. Het zou voor de Vietminh voordeliger zijn geweest, als de stormloop een maand was uitgesteld. De Frans-Vietnamese troepen zouden dan, vanwege de nat te moeson, een deel van hun ver sterkingen niet hebben kunnen ge bruiken en bovendien zou de lucht brug niet hebben kunnen werken. Dramatische vlucht uit Hongarije Een groepje van tien Hongaren heeft vorige week kans gezien de Oostenrijkse grens over te vluchten, nadat het half Hongarije had door getrokken en nadat tijdens een vuur gevecht twee Hongaarse politieman nen door een van hen waren neer geschoten. De groep bestond uit zes mannen, drie vrouwen en een kind van vijf jaar. Z« waren per trein uit Boedapest vertrokken en hadden de laatste tachtig kilometer gewandeld. Over dag hielden zij zich schuil, 's nachts gingen zij verder. Toen eenmaal de leider van de groep de weg aan het verkennen was, werd hij door twee agenten gesommeerd te stoppen, en omdat hij aan dit bevel geen gehoor gaf, schoten de politiemannen op hem. Hij schoot terug en raakte bei- do agenten. Een dag of wat daarna vond een jager de vluchtelingen terwijl zij zich in een maisveld schuil hielden. Twee van hen hadden bevroren voe ten, eten hadden zij in het geheel niet meer. Aangezien in het commu nistische Hongarije alleen leden van de communistische partij het recht hebben wapens te dragen, begrepen de vluchtelingen met een commu nist te doen te hebben. Zij konden echter niet anders doen dan hem de waarheid vertellen: dat zij op weg waren naar Oostenrijk. „Dan zullen we maar doen, alsof jullie me niets verteld hebben, hè", zei de jager en liep snel door. Minder mannen meer luchtmacht De strijdkrachten van de Ver enigde Staten zullen, met uitzonde ring van de luchtmacht, tussen het einde van dit jaar en Juni 1955 een aderlating ondergaan van 409.000 man, zo heeft Charles Wilson, de mi nister van defensie, bekend gemaakt. Het leger zal het moeten stellen met 308.000 man minder. In hoofd zaak afdelingen die niet bestemd zijn om aan de strijd deel te nemen zul len verdwijnen. Luchtdoelbataljons daarentegen, uitgerust met bestuur, bare projectielen, zullen er meer ko men. De marine moet 76.400 man missen en het corps mariniers 28.800. De luchtmacht daarentegen zal tegen Juni 1955 zijn uitgebreid met 57.500 tillerie brengt de bestormers zwa verliezen toe. Elke nieuwe golf wordt genomen onder een kruisvuur van talloze machinegeweren en krachtige granaten. De bezetting van de vesting Dien Bien Phoe is al sinds Vrijdag vorige week omsingeld. Het moreel van de Franse troeoen is „prachtig", aldus het Franse hoofdkwartier. Een luchtbrug brengt de nodige De sterkte die het leger aan man- Kroningsverjaardag Aan de Zee van Galilea hebben Is raëlische en Syrische kustbatterijen schoten uitgewisseld. Juist, terwijl de Syrtech-Israëllsche wapenstilstands- commissie voor het eerst in 18 maan- H.Vaderplechtiggevierd den WMr byMnkwam- Twee Israëlische politiesloepen wer- Zondag is in de uarochle van de H. Jacobus te Den Haag de verjaardag van de kroning van Z. H. de Paus plechtig gevierd. De H. Mis werd op gedragen door de pauselijke Inter nuntius de Den Haag, mgr. Paolo Giobbe met assistentie van mgr. W. J. Pompc. deken van Den Haag, als presbyter assistent; als eerste troon- diaken, mgr. J. J. van Hussen, als tweede troondiaken, prof. F. L. R. Sassen. Onder de aanwezigen bevonden zich de waarnemend ministerpresi dent en minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr. L. Beel, de minister van Staat, mr. J. R. H. van Schaik, de vertegenwoordigster van prinses Wilhelmina, mej. Geldens; vice-ad- miraal Mohrman en echtgenote, Schout bij nacht van Straelen, de oud-minister van Waterstaat Bon- gaerts, prof. mr. De Block, de voor zitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst en echtgenote. Ook waren aanwezig de geheim kamerheren van Z. H. de Paus, de heren Soorenberg en Groot. Van het corps diplomatique waren aanwezig de Japanse ambassadeur met vrouw en dochter, de Luxemburgse gezant, eveneens vergezeld door vrouw en dochter, de Ierse gezante in Neder land, mevr. McNeill, de Spaanse ge zant, en de echtgenote van de Ita liaanse gezant, alsmede verschillende afgevaardigden van de legatie van Spanje en Brazilië, Oostenrijk, Ar gentinië, Uruguay, Columbia en Peru. Na de H. Mis werd een plechtig Te Deum uitgevoerd door de koren van de St. Jaoobusparochie aan de Parkstraat en van O. L. Vrouw On bevlekt Ontvangen aan de Eland straat. Tijdens de plechtigheid was de kerk zo goed als geheel bezet. TOESTAND VAN PRINSES MARTHA. De toestand van kroonprinses Mar tha van Noorwegen is aanzienlijk slechter geworden. De prinses, die aan een leveraandoening lijdt, had een nieuwe inwendige bloeding ge had. Zy is, aldus het bulletin, nog steeds buiten kennis. Er worden haar voortdurend bloedtransfusies toegediend. Kroonprins Olav en de kinderen prinses Astrid en prins Harald als mede prinses Ingeborg, hebben giste ren de gehele dag in het ziekenhuis te Oslo, waar kroonprinses Martha wordt verpleegd, doorgebracht. den geraakt, waarbij drie mannen gewond werden. En aan Syrische kant werd een burger gedood. Volgens een Israëlische verklaring ontstond het incident, omdat twee Israëlische politiesloepen, die enkele vissersschepen begeleidden, door Sy rische artillerie, machinegeweren en lichte wapenen beschoten werden. Israël heeft een protest bij de ge mengde wapenstilstandscommissie in gezonden. Japanse vissers in atoomproefgebied 23 Opvarenden van een Japanse vissersvloot, die op 1 Maart tijdens een atoomontploffing het proefgebied van Bikini binnengevaren is, zijn in Japan aangekomen met brandwon den. Twee mannen moesten in een zie kenhuis opgenomen worden. Het vaartuig bevond zich ongeveer 80 mijl van het centrum der ontploffing en een regen van as daalde op het schip neer. Eerst na twee dagen werd het de kapitein duidelijk dat de as van een atoomontploffing afkomstig en radio-actief was omdat de huid van zijn bemanning rood werd en op zwol. Zij keerde toen onmiddellijk terug naar Japan. Indonesiche brigade overvallen De kampementen van de mobiele brigade in Kaloran Serang (nabij Bantam in West-Java) zijn door een bende van onbekende sterkte over vallen. De overval gebeurde om half ne gen 's avonds. Er volgde een hevig vuurgevecht tussen de bende en de mobiele brigade. Onder de bevol king, die nog door de straten wan delde, ontstond paniek. Na het gevecht, dat 40 minuten duurde, trok de bende zich terug. HEETGEBAKERD PROTEST. De politie te Sevilla is Maandag ochtend met gummistokken opgetre den tegen studenten, die tegen een verhoging van de tramtarieven met dertig procent betoogden. De demon stranten wierpen twee tramwagens omver. Omstreeks het middaguur was de politie de toestand meester. schappen moet missen komt overeen met die van drie divisies. Maar men hecht zeer veel waarde aan de snelle oprichting van bataljons luchtdoelar tillerie die .de beschikking hebben over bestuurbare projectielen van het type Nike. Die wapens zijn in staat een vijandelijk vliegtuig te vinden en neer te schieten, onverschillig hoe snel het vliegt. Hun eigen snelheid is aanzienlijk groter dan die van het geluid. Verticaal opstijgende vliegtuigen De Amerikaanse marine heeft fo to's vrijgegeven van twee vliegtui gen die verticaal kunnen opstijgen en landen. De foto's tonen de toe stellen in hun opstijgings- of lan- öingspositie als raketten star.nde op hun staart, en in normale horizon tale vlucht. Zij worden aangedreven door turboprop-motoren. Er werden geen nadere inlichtingen over de vliegtuigen verstrekt. Drie eeuwen ontwikkeling Een interessante tentoonstelling in de gebouwen van Gerzon, die herin nert aan de ontwikkeling van New York mede dank zij het belangrijke aandeel van Nederlanders, is gister middag door burgemeester d'Ailly geopend. De informatiediensten van de Amerikaanse ambassade en van de stad Amsterdam hebben hier met een keur van fotomateriaal een ge schiedkundig beeld gegeven van New York, de wereldstad, die onlangs haar driehonderd jarig bestaan heeft gevierd. Het is niet moeilijk uit te leggen, dat Amsterdam inderdaad moeder stad van New York is. In 1699 n.l. zeilde de Engelsman Hudson, in op dracht van de Oost Indische Com pagnie de haven van Amsterdam uit en ontdekte in het verre Westen de monding van een rivier, die naar hem de Hudsonrivier werd genoemd. Na hem kwamen vele Amsterdam mers over om de daar ontstane ne derzetting tot ontwikkeling te bren gen. Dat ging dermate snel, dat reeds in 1653, dus pas driehonderd jaar geleden, het inmiddels gedoopte Nieuw Amsterdam, het latere New- York, van de moederstad Amsterdam plaatselijk zelfbestuur ontving. Elf jaar later kwam New York onder de Engelsen; in 1776 werd de stad on afhankelijk verklaard. Snelle groei De tentoonstelling, die aan de ont wikkeling van New York is gewijd en die ons door mr. Casler van de Aan de tentoonstelling is toege voegd een inzending van de stad Am sterdam, waarmee de aandacht ge vestigd wordt op het Nederlandse aandeel in ontstaan, groei en bloei van New York. Dat de banden, die door de eeuwen heen tussen Amster dam en zijn dochterstad aan de an dere zijde van de Atlantische Oceaan zijn ontstaan, mede worden aangeduid, verlucht de betekenis der geschiedenis, die hier in prachtig en overzichtelijk fotomateriaal wordt verhaald. Nederland houdt opruiming De Spitfire, het vliegtuig, dat in de laatste wereldoorlog een zo belang rijkrijk aandeel heeft gehad in de successen der Geallieerde luchtmacht, zal waarschijnlijk binnenkort van dc Nederlandse vliegvelden verdwij nen. Uit de lucht is het in ons land al sinds enige tijd, daar de training van de zgn. „maandvliegers", de laatste tijd ook reeds op straalvliegtuigen ge schiedt, waardoor het squadron „Spit fires", dat op Soesterberg is gesta- tionneerd, tot inactiviteit was ge doemd. De luchtmacht is thans bezig te trachten de ruim 20 vliegtuigen met onderdelen in het buitenland te ver kopen. De Spitfires zijn voor het me rendeel van het type 14 en waren in en aie ons aoor mr. easier van ae ------- - - - r Amerikaanse informatiedienst werd 119«. d? wapenstilstand werd al. toegelicht, laat duidelijk zien hoe zeer de kleine nederzetting van Ne derlanders in nauwelijks drie eeuwen is gegroeid tot de befaamde metro polis van thans en hoe de Neder landse invloed haar stempel heeft gedrukt op de ontwikkeling. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uitterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, .achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: ss „Roepat" (31 Maart); Ned. Nw Guinea: ms „Bali" (8 April) Ned. Antillen: ms „Agamemnon" (25 Ma&rt); Suriname: ms „Nestor" (7 April); Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afrika: ms „Pretoria Castle" (20 Maart); Canada: ss „Waterman" (22 Maart); Zuid-Amerika: ss ..Paraquay Star" (22 Maart); Australië: via En geland (20 Maart); Nw Zeeland: via Engeland (20 Maart). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. gekondigd, in gebruik bij het Neder landse 322ste jachtsquadron, dat toen ingedeeld was bij de RA.F. Naar wij vernemen, ligt het in het voornemen van H.M. de Koningin in de loop van de maand Mei, waarschijnlijk op 21 en 22 Mei a.s. een werkbezoek in de provincie Zuid-Holland te brengen. De keuze is ditmaal gevallen op de Rijnstreek en het Merengebied. Ook zal de gemeente Leiden hierin worden betrokken. Er is reden om aan te nemen, dat Z. K. H. de Prins der Nederlanden tegelijkertijd van zijn belangstelling, voor dit deel der provincie zal willen doen blijken, die dan in het bijzonder gericht zal zijn op de industriële betekenis van deze streek. Jericho, een der oudste steden „Toen Jozua Jericho verwoestte, deed hij dit kennelijk zeer grondig", aldus constateert een Engels-Ameri kaanse expeditie, die twee jaar lang opgravingen heeft verricht in de ruï nen van het oude Jericho. Deze expe ditie heeft vele rijke vondsten ge daan uit het stenen en bronzen tijd perk. Men heeft geconstateerd, dat hier reeds 5300 jaar voor Christus een vrij grote stad gelegen moet hebben, en er bestaat geen twijfel, of Jericho is een van de oudste steden ter we reld. Dank zij een speciale eigenschap van het Jerichose klimaat zijn ver schillende etenswaren, klederen en meubels door de lange reeks van ja^ ren bewaard gebleven, zodat men zich een beeld kan vormen van ver schillende cultuurperioden in deze stad, tot 1600 jaar voor Tmristus toe. Zelfs parfum in flesjes is bewaard gébleven, zodat men er zich een voor stelling van kan maken met welke geur de vrouwen zich destijds om ringden. Uit de periode waarin Jozua de stad veroverde vindt men geen huis terug. Tijdens of onmiddellijk na H. M. DE KONINGIN WOONT INWIJDING VAN NIEUWE NED. HERV. KERK TE LONDEN BU H. M. Koningin Juliana zal op 11 Juli a.s. een bezoek aan Engeland brengen, teneinde de inwijdings plechtigheid bij te wonen van de nieuwe Nederlandse Hervormde kerk in Austin. Friars te Londen. De oude kerk werd- gebouwd in de 13e eeuw en werd in een charter van koning Eduard VI van 24 Juli 1550 ten ge schenke gegeven aan de Nederland se gemeenschap te Londen. Tijdens de bombardementen van 16 October 1940 ging het gebouw verloren. H. K. H. Prinses Irene heeft, zo als men zich zal herinneren, in Juli 1950, 400 jaar na de verlening van het charter, in aanwezigheid van H. K. H. de prinses der Nederlanden, dc eerste steen gelegd voor het nieu we gebouw. „Het is mis deze periode moet een erosie zijn voorgekomen, zodat zowel huizen als muren spoorloos zijn verdwenen. Uit latere tijd heeft men daarentegen wel weer bouwwerken gevonden. Als resultaat van de onderzoekin gen kan worden vastgesteld, dat Je richo 5000 jaar voor Christus ge sticht moet zijn. De stad is destijds het middelpunt van een groot land bouwdistrict geweest. De kunst stond in het oude Jericho op hoog niveau, en men vermoedt, dat Jericho de In de gemeenteraad van Wilder- kunst van Mesopotamië, Egypte en vank is een onverkwikkelijke situatie Griekenland heeft geïnspireerd. Inontstaan, doordat de heer R. J. Wort- de ruïnen heeft men zeven antieke i man die zitting had voor de K.V.P. beeldhouwwerken aangetroffen, die en tevens candidaat was voor de Pro- Verkiezingsgeschil Vreemde situatie gemeenteraad m het bewijs 'hiertoe schijnen te leve ren. Dien Bien Phoe wordt nog steeds bestormd Volgens Franse autoriteiten zijn ruim twee duizend man van de bes te troepen der Vietminh bij de aan val op Dien Bien Phoe gesneuveld en is hierdoor een der drie divisies der opstandelingen die in de met bos sen begroeide bergen rondom Dien Bien Phoe zijn samengetrokken, ern stig verminkt. Desondanks duren de aanvallen der opstandelingen onverminderd voort. Ook hun tactiek aanvallen Gisteren is de trekking geweest van de nationale verloting „Meisjes- stad 1954", ten bate van het natio nale tehuis voor dakloze vrouwen, meisjes en kinderen, gevestigdte Utrecht. De hoofdprijs (een auto of een vee stapel of een volledige huwelijks uitzet ter waarde van 8000) is ge vallen op lot no. 131155. De tweede prijs (woninginrichting of motorrij wiel of piano ter waarde van 2500) viel op lot no 171360. De derde t/m zesde prijs zijn resp. voor de houders van lot no. 106197, 29303, 129459 en 157786. vinciale Staten-verkiezing, als lid van de K.V.P. bedankt heeft, maar zijn zetel in de raad niet wil opgeven. Oorzaak van deze beslissing is ech ter niet een verschil in inzicht inzake het beleid van de K.V.P. in het alge meen, maar komt voort uit de organi satorische moeilijkheden in deze streek. In de kring Groningen van de K.V. P. is namelijk onlangs rumoer ont staan over het onreglementair optre den van een kiescomité. Deze had op eigen initiatief een candidatenfijst, die door een adviescommissie was voor gesteld, grotendeels gewijzigd. Hier door zou de definitieve lijst sterk be- invloed worden. Het conflict is uit eindelijk opgelost door het besluit met twee lijsten in de kring-Gronin- gen uit te komen, n.l. één voor de stad Groningen en het Noorden van de provincie en een lijst voor Z.-O. Groningen. Een groot aantal personenanto's in Nederland heeft ernstige techni- I sche afwijkingen. Dit werd Maandag met grote massa s soldaten, onder- -• r r stpnnrt dnnr krarhtiir nrtiiierieviinr mede0edeeld door de heer G. M. C. stennd door krachtig artillerievuur - blyft gelijk. De noordelijke toegang tot Dien Bien Phoe is door de verovering van de twee door Franse bataljons ver dedigde stellingen voor de Vietminh vrijgemaakt. De opperbevelhebber der opstan delingen, generaal Giap, heeft vol gens een uitzending van radio-Viet- rainh, verklaard dat de grootste veld slag, die zijn troepen ooit tegen ver dedigers van forten hebben geleverd, thans rondom Dien Bien Phoe gaan de is. De Vietminh zou het fori volledig hebben geïsoleerd. C. Asselberg namens de Techno- dienst van de ANWB. Deze dienst bestaat nu zes jaar en heeft in deze periode ongeveer 18.000 auto's, voor namelijk personenauto's, aan een onderzoek onderworpen. Menig automobilist, die er van overtuigd was, dat zijn wagen in goede conditie verkeerde, heeft na een Techno-onderzoek met schrik moeten vernemen, dat hfi zichzelf en het verkeer in groot gevaar had gebracht. Dank zij de Teehno-rap- porten kon men toen nog na onno dig gelopen risico's ingrijpen, zij het veelal ten koste van extra finan ciële offers. Uit de ongeveer 18.000 keuringen, zijn de volgende gegevens komen vast te staan: In 9.6 pet. van alle gevallen was de voetrem niet in orde; in 00.2 pet. werkte de handrem niet; in 37.2 pet. was de stuurinrichting defect; in 5/8 pet. vertoonden de banden scheuren; in 10.2 voldeden de sdhok- brekers niet aan de te stellen eisen. In 5.6 pet. was zelfs het chassis ge scheurd; in 31.6 pet. was de remvoe- ring versleten. Deze verontrustende resultaten maken duidelijk, dat een diepgaand periodiek onderzoek voor alle wa gens een dringende noodzaak kan worden genoemd. Hedenmorgen in alle vroegte is te Waddinxveen een poging gedaan een veehandelaar te beroven. De 36-jarige veehandelaar A. van Mourik wonen de aan de Kerkweg te Waddinxveen, zou hedenmorgen om ongeveer 4 uur, voor hij naar de veemarkt zou gaan, nog even naar zijn stal gaan kijken. Toen' hij zich in de poort naast zijn woning bevond, werd hij plotseling door een of meer personen aangeval len die hem op het hoofd sloegen. De veehandelaar sloeg achterover op de grond. Toen hij langzamerhand zijn bewustzijn verloor, voelde hij nog dat er tussen zijn kleren werd getast en dat er werd opgemerkt: „Het Is mis". Kennelijk was het om zijn portefeuille te doen, maar hij had deze nog niet bij zich gestoken. Zijn echtgenote kwam op het gerucht af en zag haar man op de grond liggen. Op 'naar hulpgeroep kwamen omwonen den toesnellen, die terstond de politie waarschuwden. Deze stelt een onderzoek in, dat tot dusverre nog geen resultaten heeft gehad. De veehandelaar heeft zich onder geneeskundige behandeling groepscommandant van de rijkspolitie moeten stellen. Na vier uren heeft hij zijn bewustzijn herkregen. De te Waddinxveen verzoekt een ieder die inlichtingen kan verstrekken zich met hem in verbinding te stellen. Veearts te Woerden aangehouden Onjuiste inentingsbewijzen afgegeven Verdacht van het afgeven van valse en willekeurige verklaringen omtrent het inenten van vee tegen mond- en klauwzeer is de vorige week de Woerdense vee-arts J. H. v. V. gearresteerd. Vorig jaar is wettelijk bepaald, dat vee slechts aan de n^arkt kan worden gebracht met een verkla ring, dat 'het niet langer dan een half jaar te voren is ingeënt tegen mond- en klauwzeer. De verklarin gen, die de veearts aan veehouders in Woerden heeft afgegeven, zou den niet altijd met de waarheid in overeenstemming zijn geweest. Het bevel tot in bewaringstelling van V, is uitgegaan van de rechter commissaris te Utrecht. Het onder zoek wordt door de C.C.D. met medewerking van de Woerdense po litie voortgezet. Het ongeval te Hazerswoude De groepscommandant van de rijkspolitie te Zccterwoude verzoekt aan ieder, die inlichtingen kan geven welke kunnen leiden tot identificatie van de bestuurder der donkere luxe auto, die op Zoncag 14 Maart een dodelijk ongeval veroorzaakte op dc Rijndijk nabij de Bonte Paal onder de gemeente Hazerswoude, zich met hem in verbinding te stellen. Tele foon K 1715—257 of 227, dan wel K 1728—133.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2